To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 7:0. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 7:15.
Domácí se po rohu dostali do vedení, ale po chybě v obraně Neapol o minutku později odpověděla, konkrétně Gonzalo Higuaín, který vstřelil 25. branku v této sezoně. Poté byli lepší domácí, kteří nastřelili dvakrát brankovou konstrukci, ale branky jsme se už nedočkali a první poločas skončil 1:1. Ve druhém dějství se oba celky tlačily dopředu, chvíli byla lepší Neapol, chvíli Fiorentina, ovšem branka už nepadla a šlágr kola skončil nerozhodně 1:1.
90+4
90+3
Z rohu ale nic nebylo a víc se v tomto zápase už zřejmě nestane.
90+2
Lorenzo Insigne se dostal do vápna, ale domácí brankář si s jeho pokusem skvěle poradil. Roh pro Neapol.
90+1
Rozhodčí přidal tři minutky.
90
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Josip Iličić.
90
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Manolo Gabbiadini.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Oba celky se snaží rozhodnout, ale zatím se to ani jednomu nedaří podle představ.
86
Gonzalo Higuaín dostal přihrávku do vápna, prostřelil brankáře, ale branka nakonec kvůli ofsajdu neplatí.
84
Po centru z levé strany měl práci Ciprian Tătăruşanu, ale zvládl to na jedničku a kulatý nesmysl pohodlně sebral.
82
Matías Vecino dostal dobrou přihrávku do vápna a ocitl se ve velké šanci, ale nezvládl zpracování míče a nic z toho nebylo, škoda pro domácí.
80
Posledních deset minut, tak uvidíme, jak tento duel nakonec skončí, protože tři body může získat jak Fiorentina, tak Neapol.
78
Valero se na hranici velkého vápna dostal k míči, ale hradbu těl nepropálil a Reina zasahovat nemusel.
77
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Dries Mertens.
75
Z dálky to vyzkoušel domácí Matías Vecino, ale jeho dělovce scházela přesnost, míč skončil vysoko nad brankou a rozehrávat bude Reina.
74
Domácí dobře kombinovali na polovině svého soupeře, ale ke střele se nedostali. Neapol se skvěle ubránila.
72
Na trávníku se přitvrdilo a nyní bylo k vidění několik faulů.
71
Je před námi posledních dvacet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 1:1, tak to bude ještě hodně zajímavé a máme se na co těšit.
69
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Allan, přichází David López.
67
Tak nakonec ne, protože rozhodčí ještě předtím odpískal ofsajd. Na tahu je Fiorentina.
67
Rohový kop pro Neapol.
66
Z hranice velkého vápna to vyzkoušel domácí Matías Fernández, ale míč skončil zhruba metr vedle pravé tyče a stav zápasu se nemění!
64
Domácí skvěle napadali hostující rozehrávku a dostali se k míči, ale vše zpomalili a nic z této akce nakonec nebylo.
63
Neapol to nyní zkusila po levé straně, ale po dlouhé kombinaci o míč hosté přišli.
61
Neapol přidala a je to znát. Nyní jsou zase aktivnější hosté, ale na další branku stále čekáme.
59
A hosté měli dvě tutovky! Nejdříve byl sám před brankářem José María Callejón, ale Ciprian Tătăruşanu ho vychytal! K odraženému míči se dostal Gonzalo Higuaín, ale i jeho tutovku zlikvidoval domácí brankář!
58
57
Nyní se hosté k míči dostali, ale byl z toho jen nepřesný centr, se kterým si v pohodě poradil pozorný Ciprian Tătăruşanu.
56
Gonzalo Higuaín nyní skvěle napadal, ale byl sám a na své spoluhráče se hodně rozčiloval, je pravda, že ti jsou velmi pasivní ve druhém dějství.
55
Žlutou kartu dostává Raúl Albiol (SSC Neapol).
53
Tak nakonec rozhodčí své rozhodnutí změnil a od své branky rozehrával Reina.
52
Po centru se míč odrazil od hostujícího hráče, takže následuje rohový kop.
51
Domácí jsou stále u míče a po faulu mají standardní situaci.
50
Hosté zatím ve druhém poločase nic nepředvedli a pouze se brání. Fiorentina je stále lepším celkem.
48
Míč poslal do vápna Matías Fernández, k hlavičce se dostal Nikola Kalinič, ale měl to těžké a kulatý nesmysl skončil nad brankou.
47
Ani jeden trenér v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejných sestavách, jako na začátku duelu.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.
Hráči se vrací zpět na trávník, druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
První poločas je za námi a byl opravdu hodně zajímavý. Domácí se po rohu dostali do vedení, ale po chybě v obraně Neapol o minutku později odpověděla, konkrétně Gonzalo Higuaín, který vstřelil 25. branku v této sezoně. Poté byli lepší domácí, kteří nastřelili dvakrát brankovou konstrukci, ale branky jsme se už nedočkali a stav je tedy 1:1. Bude to ještě hodně zajímavé.
45+1
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Z rohu ale nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.
43
Po další akci je tu pátý rohový kop pro Fiorentinu.
42
Nakonec z toho ale byla pouze nepřesná přihrávka a míč skončil v zámezí, rozehrávat tak bude Pepe Reina.
41
Obraz hry je stále stejný, domácí se tlačí dopředu a Neapol se brání.
40
Domácí jsou nyní lepším celkem a stále se tlačí dopředu...
38
Cristian Tello dostal přihrávku do vápna, zbavil se obránce, ale této poslal míč jen do spojnice tyče a břevna!
36
Lorenzo Insigne se hnal na levém křídle za míčem, ale nakonec ho nezachytil a kulatý nesmysl skončil v zámezí.
35
Je to i velký taktický boj, ani jeden celek už nechce udělat zbytečnou chybu a hráči napadají od poloviny hřiště.
34
Nikola Kalinič se objevil ve velké šanci, byl sám před Reinou, ale míč poslal jen do břevna a stav zápasu se nemění!
33
Nakonec z toho byla zajímavá přihrávka směrem dopředu, ale podle rozhodčího se jednalo o ofsajd, ve kterém byl aktivní Gonzalo Higuaín.
32
Hosté drží míč a trpělivě kombinují, zatím ale na své polovině.
31
Je za námi úvodních třicet minutek a rozhodně se nenudíme, viděli jsme už dvě branky a hraje se v hodně svižném tempu.
29
Ale ani jednomu celku se nyní nedaří podle představ, hlavně tedy směrem dopředu a na další šanci tak stále čekáme.
27
Nakonec se Fiorentina vydala dopředu, ale na levé straně se neprosadila a na tahu je Neapol.
26
Domácí drží míč a trochu se snaží zklidnit hru. Uvidíme, zda Fiorentina něco vymyslí.
24
Jorginho to po rohu zkusil z velkého úhlu, ale zařízení netrefil a rozehrávat tak bude Ciprian Tătăruşanu.
23
Je tu další rohový kop, tentokrát ale pro Neapol, první v utkání.
21
Nyní svým spoluhráčům pomohl zkušený Reina, který vyběhl a kulatý nesmysl skvěle sebral.
20
Po zásahu hostujícího hráče je tu další roh pro Fiorentinu.
20
Reina musel zasahovat proti tečovanému pokusu z úhlu a nakonec míč jen vyrazil na roh.
18
Hraje se ve velkém týmu, oba celky se tlačí dopředu a diváci se rozhodně nenudí. O něco aktivnější je podle mého názoru domácí Fiorentina.
16
Na druhé straně si s dalším centrovaným míčem poradil Ciprian Tătăruşanu a Gonzalo Higuaín se tak do zakončení nedostal.
15
Ve vápně se k míči dostal Nikola Kalinič, ale trefil pouze hostujícího hráče a Reina tedy zasahovat nemusel.
14
Po centru měl práci Ciprian Tătăruşanu, ale před dotírajícím protihráčem si poradil a kulatý nesmysl skvěle sebral.
13
Z tohoto rohu ale nic nebylo a stav se nemění. Fiorentina hraje s Neapolí stále nerozhodně 1:1.
12
Druhý rohový kop pro Fiorentinu.
10
Fiorentina to zkusila dlouhým nákopem, ale ten se neujal. Na tahu je Neapol.
9
Oba celky se stála tlačí dopředu, troufám si tvrdit, že dnes nás čeká hodně zajímavé utkání a máme se na co těšit.
7
Neapol právě vstřelila branku!
Ale Neapol okamžitě odpovídá a srovnává na 1:1! Po dlouhém nákopu si obránce nerozuměl s brankářem, poté přišel nepovedený odkop, k míči se dostal GONZALO HIGUAÍN, který ho poslal do prázdné branky.
6
Fiorentina právě vstřelila branku!
A je tu úvodní branka! Po rohovém kopu se k hlavičce dostal MARCOS ALONSO, který to trefil skvěle a zkušený Reina byl bez šance. Fiorentina jde do vedení 1:0!
6
Po nepřesné malé domů je to první rohový kop pro Fiorentinu.
5
A začalo se také pěkně zostra a po tvrdém zákroku uprostřed hřiště rozhodčí hráče napomínal.
3
Hostům útok nevyšel a po nepřesné přihrávce sebral míč pozorný Ciprian Tătăruşanu.
2
Domácí se dostali k míči a hned se vydali dopředu. Cristian Tello zkoušel procpat míč před branku, ale hostující zadák skvěle zasáhl a míč odkopl.
1
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří hrají v světle modrých dresech. Domácí tradičně ve fialovém.
1
Hráči jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Roncaglia, Gonzalo Rodríguez, Astori, Alonso – Vecino, Badelj – Tello, M. Fernández, Valero – N. Kalinič.
Náhradníci: Lezzerini – Tomović, Błaszczykowski, Costa, Bernardeschi, Pasqual, Kone, Babacar, Iličić.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík – Callejón, Higuaín, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Gabriel – Valdifiori, Ch. Maggio, D. Mertens, Regini, David López, Gabbiadini, Chiricheş, Chalobah.

Rozhodčí: Tagliavento – Di Fiore, Preti.
Poslední vzájemné zápasy

Neapol – Fiorentina 2:1
Neapol – Fiorentina 3:0
Fiorentina – Neapol 0:1
Fiorentina – Neapol 1:3
Neapol – Fiorentina 1:3
ACF Fiorentina má na svém kontě 52 bodů a v tabulce je na čtvrtém místě. Ma třetí AS Řím ztrácí pouze jeden bod, takže pokud dnes vyhraje, posune se na třetí místo. Na druhou Neapol ztrácí bodů pět a na první Juventus bodů devět, takže by dnes Fiorentina potřebovala vyhrát. Z posledních pěti zápasů Fiorentina třikrát vyhrála a dvakrát remizovala, naposledy porazila 3:2 Bergamo.

SSC Neapol byla dlouho na prvním místě, ale nedávno ji přeskočil Juventus. Hosté mají na svém kontě 57 bodů a na Juventus ztrácí čtyři body, ten má ovšem o zápas více. Neapol tedy dnes potřebuje vyhrát, aby se na Juventus dotáhla. Neapol už dvě kola nevyhrála, protože po prohře s Juventusem přišla remíza s AC.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská Serie A má na programu poslední zápas 27. kola a ve kterém přivítá Fiorentina o titul bojující Neapol. Hosté jsou mírným favoritem, ale je jasné, že to bude hodně zajímavé a dopadnout to může jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62