Dnešní utkání je u konce! SSC Neapol se doma trápila v zápase s Janovem CFC, avšak nakonec dokázala zvítězit 3:1!

Do prvního poločasu vstoupila Neapol velmi dobře a vytvořila si velký tlak. V desáté minutě však chybovala ve středu hřiště, toho následně využil Tomás Rincón, který se trefil krásnou ranou pod břevno! Neapol se následně pokoušela srovnat stav, nicméně to se ji zatím nepovedlo!

Hned na začátku druhého poločasu Neapol dokázala srovnat stav, když se prosadil Gonzalo Higuaín! Neapol následně hrála s Janovem otevřený fotbal a oba týmy měly své šance. V 82. minutě se trefil opět Gonzalo Higuaín, který domácí přiblížil k dnešní výhře. Poté se trefil ještě Omar El Kaddouri, který upravil na konečných 3:1!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic!
90+4
90+3
Neapol kombinuje na útočné polovině a dnešní utkání se již pouze dohrává, neboť o vítězi je již rozhodnuto!
90+1
Neapol právě vstřelila branku!
V první nastavené minutě Neapol přidává svou třetí branku v tomto utkání a je rozhodnuto! Do pokutového území dostal přihrávku Gabbiadini, který krásně sklepl míč přesně na nohu OMARA EL KADDOURIHO, který poslal míč přesně k tyči!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Džemaili to přehnal s napadání na polovině domácího celku poslal k zemi rozehrávajícího Ghoulama. Hlavní rozhodčí uděluje švýcarskému záložníkovi žlutou kartu!
89
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Omar El Kaddouri.
88
Domácí celek zvládá závěr zápasu velmi dobře po taktické stránce a svého soupeře prakticky nepouští k míči!
86
Teď domácí předvedli krásnou akci, která však gólem neskončila! Ve středu hřiště dostal prostor Jorginho, který skvěle načasoval svůj centr, a ten dolétl do vápna přesně na nohu Gabbiadiniho. Italský útočník zakončoval v akrobatické pozici a míč nasměroval těsně nad břevno!
85
Domácí celek momentálně kontroluje hru na útočné polovině, což je přesně to, co Neapol potřebuje!
84
Útočné snažení hostujícího celku ukončil střelou ze střední vzdálenosti Tachtsidis. Střelecký pokus řeckého záložníka nebyl špatný, avšak branku Reiny minul!
83
Na Stadio San Paolo rázem vypukla velká euforie, nicméně teď je na řadě Janov, který se usazuje na útočné polovině a bude se pokoušet o vyrovnání!
81
A teď už se domácí dostává do zaslouženého vedení! Kdo mohl rozdílovou branku zařídit? Přece GONZALO HIGUAÍN! Argentinský kanonýr dostal před vápnem přihrávku od Hamšíka, míč si připravil na střelu, a ten následně poslal přesně k tyči! Zásah číslo 29!
79
Ghoulam táhl další útočnou akci svého týmu po levé straně, nicméně jeho následný centr dokázala obrana Janova odvrátit!
78
Mertens vyslal opět do úniku Ghoulama, který si však na levé straně nevšiml bránícího Izza a oba hráči se nepříjemně srazili. Vypadá to však, že by oba měli být v pořádku!
77
Janov se dostal do kombinace na útočné polovině a šetřil cenné vteřinky. Poté však předvedl poměrně zbytečnou ztrátu Džemaili a u míče je rázem Neapol!
75
Domácí celek opět velmi nebezpečně kombinoval před pokutovým územím. Marek Hamšík následně vymýšlel krásný lob pro Mertense, který už šel do zakončení, avšak Perin si pro míč došel!
74
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Manolo Gabbiadini.
73
Na levé straně opět operoval s míčem Mertens, který si všiml na levé straně naběhlého Ghoulama. Alžírský bek se však nedokázal dostat před Laxalta, který následně zkontroloval, aby míč došel do zámezí! Následuje odkop od hostující branky.
72
Neapol se dokázala ubránit následujícímu rohovému kopu svého soupeře a nyní už je na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet'
71
V posledních minutách sledujeme parádní fotbalovou podívanou a šance střídá šanci! Janov opět vyrazil do protiútoku, který táhl znovu Cerci. Tentokrát si střídající hráč narazil míč s Rincónem a následně vystřelil z hranice vápna. Jeho ránu tečoval Hysaj a míč prolétl opět těsně vedle domácí branky!
70
Dries Mertens tentokrát vzal útočnou akci svého celku čistě na sebe, což zřejmě nebylo chytré řešení. Belgický křídelník se prodral až do vápna, jenže poté měl přihrávat na volného Insigneho. Místo toho Mertens zvolil střelu a ta byla zablokovaná!
69
Domácí hráči rozehráli rohový kop na krátko. Za vápnem operoval s míčem Hamšík, který našel naběhnutého Insigneho, jenž dokázal dostat míč na Higuaína. Jeho hlavička však v síti neskončila, neboť jí dokázal zablokovat jeden z bránících hráčů!
68
Na druhé straně se otevřel na pravé straně prostor pro Higuaína, který však následně neprošel přes De Maia, nicméně vybojoval alespoň rohový kop!
67
Janov se opět pokoušel zahrozit z rychlého protiútoku. Neapol ztratila míč na útočné polovině, a tak toho chtěl využít Janov. Vpřed postupoval Rincón, který následně vyslal ze střední vzdálenosti technickou střelu, ta však skončila v náruči Reiny!
65
Ale, ale! Janov mohl jít rázem zpět do vedení! Obrana Neapole chybovala a nechala jít do úniku Cerciho, kterého sice stíhal Albiol, avšak střídající hráč i tak zakončil. Jeho rána opravdu těsně minula branku Pepeho Reiny!
65
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Luca Rigoni, přichází Panagiotis Tachtsidis.
64
Neapolský protiútoku táhl středem hřiště Mertens, který si ještě před vápnem narazil míč Hamšíkem a následným pasem hledal Higuaína, ten byl však obsazený!
63
A teď se domácí celek hodně zlobí! Do pokutového území si to namířil Lorenzo Insigne, který svedl souboji s De Maiem, po kterém spadl. Hlavní sudí však pouští hru dál a penaltu neodpískal!
62
Neapol rychlý vyrovnávací branka viditělně nakopla a v posledních minutách svého soupeře přehrává. Po pravé straně tentokrát postupoval Hysaj, který hledal centrem ve vápně Higuaína, nicméně míč lapil Perin!
60
Neapol se hnala do dalšího protiútoku, který táhl středem hřiště střídající Mertens. Belgický křídelník vystřelil ze středu hřiště, nicméně jeho pokus mířil mimo branku!
59
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Dries Mertens.
58
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Leonardo Pavoletti, přichází Alessio Cerci.
57
Domácí celek se hnal do dalšího zajímavého protiútoku, který táhl středem hřiště Allan. Brazilský středopolař natáhl ke střele, nicméně jeho pokus skončil v náruči Perina!
53
Hned o dvě minuty později mohl Higuaín poslat svůj tým do vedení! Argentinský kanonýr dostal do vápna přihrávku od Callejóna, avšak poslal míč těsně vedle!
51
Teď už to domácím vyšlo a máme vyrovnáno! Neapol dokázala vybojovat míč na vlastní polovině a rázem postupovala do protiútoku, který táhl po pravé straně Hysaj. Jeho následná krásna přihrávka našla GONZALA HIGUAÍNA, který poslal míč přesně k tyči! Gól číslo 28 v této sezoně pro argentinského kanonýra!
50
Neapol pokračovala v kombinaci na útočné polovině, nicméně hned poté přišel nedovoleným zákrok Allana, který poslal k zemi Džemailiho a hra je přerušena!
49
Hamšík skvěle zapracoval ve středu hřiště a vybojoval míč pro Callejóna, který jej hned přistrčil do jízdy pro Insigneho. Italský křídelník našel ve vápně Higuína, který poslal z ostrého úhlu míč pod Perinem před branku, nicméně De Maio míč odkopl!
48
Do druhého poločasu vstoupila Neapol velmi aktivně a pokouší se hned na začátku druhého poločasu o brzké vyrovnání. Obrana Janova zatím odolává!
46

Druhý poločas začne přibližně v 19:06!
45+3
45+3
Žlutou kartu dostává Lorenzo Insigne (SSC Neapol).
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem dvě minuty nad rámec základní hrací doby!
45
V závěru poločasu ještě přišla jedna velká šance Neapole! Higuaín dokázal odcentrovat z levého křídle a před brankou našel Callejóna. Španělský útočník sklepl míč pro Allana, který však svou hlavičku nasměroval pouze do náruče Perina!
44
Neapol nebezpečně kombinovala před pokutovým územím svého soupeře, avšak poté přišel o míč Hamšík a do protiútoku míří Janov!
43
První poločase postupně blíží ke svému konci a Janov stále překvapivě vede na hřišti Neapole! Dočkáme se ještě v prvním poločase vyrovnávací branky?
42
Perin poslal dlouhý nákop na polovinu soupeře, kde se k míči dostával Panděv. Černohorský útočník se však nechal přetlačit Albiolem, a u míče je Neapol!
40
Jorginhův centr neznamenal pro branku Perina žádné nebezpečí, nicméně hra pokračovala a Allan vrátil míč do vápna, kde se dostal k hlavičce Hamšík. Jeho hlavička však skončila v náruči Perina.
39
O něco se pokoušel na pravé straně Allan, který nasadil jesličky De Maiovi, avšak dále nepostupoval a vybojoval alespoň rohový kop, který se chystá rozehrát Jorginho!
38
Neapol je v posledních minutách sice aktivní v kombinaci, nicméně na útočné polovině domácím hráčům chybí nápad, kterým by dokázali překvapit obranu svého soupeře.
37
Jorginho se ocitl na pravé straně pod tlakem napadajících hráčů, nicméně situaci zvládl a Neapol může postupovat vpřed!
36
Z tého akce určitě ne... Hamšík dostal míč do středu hřiště a hned po převzetí míče se pokoušel najít v pravé části vápna Higuaína. Argentinský snajpr šel však pozdě do náběhu a neměl šanci míč stihnout na hrací ploše!
35
Neapol se opět dostává k postupné kombinaci na vlastní polovině a velmi rychle se přesouvá na útočnou polovinu. Dočkáme se ještě před koncem poločasu vyrovnání?
34
Brazilec Allan se opět pokoušel dostat vpřed po pravé straně. V jeho dalším postupu se mu snažil zabránit De Maio, který se postavil Allanovi do cesty a domácí hráč následně fauloval!
32
Janov rozehrával zajímavou standardní situaci, které se ujal Džemaili. Jeho rána však nebyl v ideální výšce a zeď Neapole jeho pokus dokázala zablokovat!
31
Panděv dokázal krásně uvolnit ve středu hřiště Džemailiho, který postupoval do zajímavého protiútoku. Postup švýcarského záložníka zastavil Koulibaly, který za svůj zákrok dostává žlutou kartu!
29
Jorginho skvěle zapracoval ve středu hřiště, kde vybojoval míč pro Hamšíka. Slovenský reprezentant roztáhl hru do levé strany, nicméně v tomto prostoru akci zabrzdil Ghoulam!
27
Janov se po delší době opět dostává do postupné kombinace na útočné polovině. Neapol se pokouší aktivně napadat, avšak hosté svého soupeře k míči zatím nepouštějí.
26
Domácí celek dokázal vybojovat na útočné polovině opět rohový kop, kterého se ujal Jorginho. Jeho centr však příliš povedený nebyl a obrana Janova dokázala zareagovat!
24
Na druhé straně mířil vpřed Janov, který se následně i dostal do zakončení. Ze střední vzdálenosti natáhl ke střele Džemaili, jehož rána však mířila nad branku Pepeho Reiny!
23
Neapol byla opět velmi blízko vyrovnání, avšak to ani teď nepřišlo! Hysajův centr Perin nepříliš jistě vyboxoval a míč mířil do branky, avšak pohotový Izzo dokázal míč odhlavičkovat!
22
Exekuce rohového kopu se ujal Jorginho, jehož vysoký centr dolétl na hranici vápna, kde se nacházel Koulibaly, avšak toho míč přelétl a Neapol musí začínat znovu ze středu hřiště.
21
Gonzalo Higuaín dostal od Hamšíka přihrávku na pravou stranu, kde měl proti sobě dvojici protihráčů. Argentinský útočník situaci zvládl poměrně dobře, dokázal odcentrovat a vybojoval alespoň roh!
20
Teď však Neapol opět zahrozila! Do vápna přilétl centr z levé strany, který přistál na hlavě Higuaína. Argentinský kanonýr poslal svou hlavičku k tyči, avšak výborný Perin míč vyrazil!
19
Před pokutovým územím se dostal k míči Insigne, který jej posílal do vápna, avšak jediného, koho našel, byl hostující Fiamozzi, který míč odhlavičkoval do bezpečí!
18
Neapol je v posledních minutách jednoznačně aktivnější a svého pasivního soupeře přehrává. Domácí borci však zatím mají problémy ve finální fázi, ve které se nemohou dostat do zakončení.
17
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Nicolás Burdisso, přichází Ricardo Fiamozzi.
16
Argentinský stoper Burdisso na levé straně svedl souboj s Lorenzem Insignem, po kterém si přivodil nějaké zranění, které mu nedovoluje pokračovat v dnešním zápase a Janov bude muset střídat!
15
Aktuálně druhý celek tabulky se usadil na útočné polovině a z levé strany poslal nebezpečný centr Ghoulam. Obrana Janova však byla dobře zformovaná a De Maio dokázal míč odhlavičkovat!
14
Higuaín si zpracoval míč ve středu hřiště a snažil se najít ve vápně Callejóna, což se také podařilo, nicméně španělského útočníka následně o míč obral stoper Burdisso!
13
Domácí celek momentálně kombinuje na polovině hřiště, nicméně svěřencům trenéra Sarriho dělá velké problémy aktivní napadání soupeře!
12
Neapol je po inkasované brance očividně zaskočená a nemůže se dostat k míči. Po pravé straně procházel vpřed Hysaj, avšak ten si pomohl faulem v souboji s Rigonim.
10
Janov právě vstřelil branku!
Překvapení je na světě, Janov jde na hřišti druhého celku tabulky po desíti minutách do vedení! Ve středu hřiště se dostal k míči TOMÁS RINCÓN, který dokázal obejít Koulibalyho a následná rána kolumbijského středopolaře zamířila přesně pod břevno!
9
Neapol se dokázala usadit na útočné polovině a opět zahrozila! Ze střední vzdálenosti natáhl k technické střele Higuaín, jehož střelu mířící k tyči dokázal vyrazit Perin!
8
Domácí celek opět kombinoval na útočné polovině. Následně se dostal míč na levou stranu, kde se nacházel Ghoulam. Jeho následný centr do vápna měl najít Higuaína, avšak centr zablokoval Burdisso.
7
Neapol je v dnešním utkání jasně aktivnější, což se ostatně čekalo i před zápasem. Z pravé strany tentokrát odcentroval Hysaj, jehož centr odkopl na roh Burdisso!
5
Neapol se rázem dostala do první vážnější šance dnešního zápasu! Higuaín našel povedeným lobem na hranici vápna Callejóna, který se opřel do míče z voleje, avšak mířil nad branku!
4
Aktivní Panděv si tentokrát naběhl na přihrávku na levou stranu, kde sice odcentroval přes Hysaje, avšak jeho centr skončil u Raúla Albiola, který rozehrává protiútoku svého celku.
3
Poprvé v dnešním zápase se Janov dostal do kombinace na útočné polovině. Ve středu hřiště podržel míč Panděv, který následně hledal na levé straně Laxalta, toho si pohlídal Hysaj!
2
Lorenzo Insigne si ve středu hřiště narazil míč s Higuaínem a následně poslal povedenou přihrávku na levou stranu pro Ghoulama. Levý bek Neapole odcentroval, avšak jeho centr zblokovala obrana Janova.
1
Hlavní rozhodčí Andrea Gervasoni právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měli k dispozici domácí fotbalisté, kteří dnešní utkání zahajují kombinací na útočné polovině.
1
Hlavní rozhodčí právě přivedl oba týmy na Stadio San Paolo. Za pár desítek vteřin začínáme!

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Dezi, Jorginho, Hamšík – Callejón, Higuaín, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Gabriel – Strinić, Valdifiori, Ch. Maggio, D. Mertens, Regini, David López, Chiricheş, Gabbiadini, Chalobah, El Kaddouri.

Janov CFC: Perin – Izzo, Burdisso, De Maio – Rincón, L. Rigoni, Džemaili, Silva – Panděv, Pavoletti, Laxalt.
Náhradníci: Lamanna, An. Donnarumma – Cerci, Capel, Suso, Ntcham, Lazović, Fiamozzi, Matavž, Tachtsidis.

Rozhodčí: Andrea Gervasoni – Musolino, Paganessi (vš. Itálie).
Příjemné nedělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Italská Serie A má dnes na programu zápasy svého 30. kola. My se společně zaměříme na souboj SSC Neapole s Janovem CFC. Úvodní výkop je naplánovaný na Stadio San Paolo v 18:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
NEAPOL SSC
Neapol prožívá velmi povedenou sezonu v domácí lize a dlouho se nacházela na samém vrcholu ligové tabulky. Momentálně se Neapol nachází na druhém místě tabulky se ziskem 64 bodů a na první Juventus ztrácí parta trenéra Sarriho celkem tři body! Neapol navíc může trápit vypadnutí z Evropské ligy, kde italský celek nestačil na Villarreal.

Neapol dvakrát za sebou v lize remízovala 1:1, poté však zabrala a dokázala v domácím prostředí porazit Chievo 3:1. V posledním ligovém kole se Higuaín a spol. představili na trávníku Palerma, kde o hubené výhře Neapole rozhodl gólem z penalty Higuaín!
JANOV CFC
Janov zažívá zcela odlišnou sezonu! Klub z přístavního města nezažil ideální vstup do sezony a dlouho se nacházel u sestupových míst. Momentálně se však Janov nachází na dvanáctém místě tabulky se ziskem 34 bodů. Na první sestupovou pozici má náskok osm bodů.

V posledních zápasech se navíc CFC poměrně daří! Nejprve Janov dokázal na domácím trávníku porazit silné Empoli 1:0 a v posledním ligovém kole porazili svěřenci trenéra Gasperiniho také FC Turín v poměru 3:2. Na půdě Neapol to však bude mít Janov hodně složité ...
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62