To je z dnešního utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek nedělního večera.
Je dobojováno! Po bezbrankovém prvním poločase jsme se nakonec branek dočkali! Nejprve otevřel gólový účet utkání z přímého volného kopu krásnou trefou Pjanić a později na něj navázal přesnou hlavičkou Džeko. Když se zdálo, že domácí AS Řím dokráčí bez problémů k výhře, vykřesal Juventusu naději šťastným gólem Dybala. Jenže více toho už úřadující mistr nestihl, a tak si připsal již svojí druhou porážku v řadě. To v Římě se dnes bude slavit až do rána.
90+4
90+4
Juventus se snaží ze všech sil, ale dnes už se mu pravděpodobně vstřelit další branku nepodaří. Úřadující mistr je tak blízko druhé porážce v řadě!
90+3
Velkým hrdinou dnes bude brankář Szczęsny, který výtečným zákrokem zastavil Chielliniho takřka gólovou hlavičku! Zákrok večera!
90+2
Morata doslova vydřel pro své barvy rohový kop.
90+1
Juventus vrhá všechny své síly do útoku, kdežto AS Řím se možná až zbytečně zatahuje do obranné ulity. Jen připomínám, že hosté hrají o deseti.
90
Rozhodčí Rizzoli nastaví ještě 4 minuty!
89
Domácí šetří čas a střídají. Ze hry odklusává Falqué, místo něj si záverečné minuty zahraje Ljajić.
88
Juventus právě vstřelil branku!
Domácím se jejich bezstarostnost nevyplatila a po rychlém výpadu vpřed vstřílí Juventus kontaktní branku zásluhou šťastné trefy PAULA DYBALY.
86
Nyní drží domácí fotbalisté míč na svých kopačkách a navzájem si jej vyměnují za velkého aplausu zaplněných tribun.
84
Domácí připouštějí velmi snadno míč Juventusu, který se pokusí ještě ze všech sil o kontaktní branku.
83
Přízemní centr z kopačky Pereyri sbírá s přehledem brankář Szczęsny.
81
Hosté jsou jako opaření, to na druhé straně hrají fotbalisté AS Řím ve velké pohodě. To vše za bouřlivého skandování domácího publika, které začalo zpívat oslavné chorály.
79
AS Řím právě vstřelil branku!
Iturbe zvládl osobní souboj a poté poslal nadýchaný míč do vápna, kde si jej našel EDIN DŽEKO, který přesně umístěnou hlavičkou posouvá svůj tým k důležitému vítězství!
78
Tak to je pro Juventus nepříjemné! Evra totiž zastavil nedovoleným způsobem Iturbeho a po druhé žluté míří předčasně pod sprchy!
77
Pro dnešek má odpracováno Salah, jenž připustí místo Iturbemu.
77
Džeko si vyřizoval účty s Chiellinim, jenže to neušlo pozornosti sudího Rizzoliho, který jej odměnil žlutou kartou.
75
Trenér Allegri právě využil i své poslední střídání. Ze hry stáhl Padoina a místo něj poslal na hřiště novou posilu Cuadrada!
75
Další žlutá karta. Pronikajícího Falquého poslal k zemi Evra, který poté na žlutý trest nikterak neprotestoval.
73
Salah se prokličkoval do pokutového území, kde předložil míč Džekovi, jenže ten byl ve výborné střelecké pozici zablokován Bonuccim.
73
Druhé střídání na straně hostů. Hřiště opouští Lichtsteiner a jeho místo zaujímá Pereyra.
72
Nainggolanovu povedenou střelu ze střední vzdálenosti vytěsnil Buffon jen se vší námahou na rohový kop! Pěkný fotbalový moment!
71
A právě zmiňovaný Pogba se ocitl v zatím největší šanci Juventusu, jenže nedokázal svoji hlavičku z malého vápna usměrnit mezi tři tyče!
70
Opět k vidění Pogba. Ten svedl tvrdý souboj s De Rossim a nakonec vybojoval rohový kop pro svůj tým.
69
Pogbovi nevyšel první dotek s míčem uvnitř pokutového území, a tak mu nakonec míč utekl až za autovou čáru.
68
Po nešťstné teči De Rossiho rozehrají hosté z Juventusu rohový kop.
65
Zajímavý moment. Po protestech ze střídačky a hlasitých nadávkách směrem k sudímu byl vyloučen nehrající Rubinho. Ten teď ještě s řadou peprných slov mizí v útrobách Stadia Olimpico.
65
První střídání a to na straně hostů. Hřiště opouští nevýrazný Mandžukić a jeho místo zaujme Morata.
65
Dybala poslal k radosti domácího publika míč vysoko nad branku!
64
De Rossi podle sudího Rizzoli zahrál rukou, ale opakované záběry ukazují, že tomu tak nebyl. Tak či onak, kapitán AS vyfasoval žlutou kartu a Juventus bude moci rozehrát přímý volný kop z totožné pozice, jako před malou chvilkou Pjanić.
62
Fotbalová lahůdka v podání MIRALEMA PJANIĆE, který krásně obstřelil hostující zeď a poslal míč nechytatelně za záda bezmocného Buffona! Nyní to je elektrizující atmosféra!
60
Džeko faulován! AS Řím rozehraje přímý volný kop z hranice pokutového území! Ideální střelecká pozice. Míč si staví Pjanić!
60
Džeko se dostal ve vápně do dobré střelecké pozice, jenže jeho přízemní pokus zlikvidoval Buffon! Důležitý zákrok brankáře hostů!
59
Aktivní Salah přeběhl polovinu hrací plochy a navíc vybojoval i roh pro svůj tým!
58
Pjanić vidí za svůj ostrý šlapák žlutou kartu a zcela oprávněně.
57
Velkou skrumáž před brankou Juve vyřešil střelou po zemi Pjanić. Jenže tento pokus byl tak pomalý, že si s ním Buffon bez problémů poradil.
56
Salah si vykoledoval faul na Pogbovi. Domácí tým tak rozehraje přímý volný kop z nadějné pozice.
55
Florenzi si položil na zem Evru, ale jeho následný střílený centr v pohodě odvrátil Bonucci.
52
Na straně AS se o poločasové přestávce nejvíce rozcvičovala tato trojice: Gervinho, Iturbe, Totti. To na druhé straně byl ve větším zápřahu především Cuadrado.
50
K odraženému míči se dostal Cáceres, jenže tomu střela sjela po nártu, a tak skončila vysoko nad brankou AS.
49
Bleskový protiútok domácích musel zastavit Manolas za cenu rohového kopu.
48
Druhý poločase navazuje na svoji první část. Domácí Řím zatím marně dobývá branku Juventusu. To vše pod dohledem reprezentačního trenéra Conteho.
47
Za zmínku stojí jistě dodat, že v dnešním utkání na straně AS nastupují v obranné řadě De Rossi s Florenzim, ačkoliv ani jeden není čistokrevným obráncem. Zajímavý tah trenéra Garcii.
46
Oba týmy vstoupily do druhého poločasu beze změny.

Držení míče: 68 – 32%
Máme za sebou první poločas prestižního utkání mezi AS Řím a Juventusem Turín. V něm byl aktivnějším týmem domácí AS, jenže branku se mu vstřelit nepodařilo. Nejblíže k ní měl domácí špílmachr Pjanić, který nastřelil z hranice pokutového území pouze tyč! Více brankových příležitostí k vidění nebylo, a tak se jde do poločasové přestávky za bezbrankového stavu.
45+1
45+1
Římané obléhají pokutové území svého soupeře, jenže se jim nedaří proniknout do pokutového území. Juventus velmi dobře brání.
45
První poločas se blíží pomalu, ale jistě ke svému konci. Hlavní sudí se svými kolegy nastaví ještě jednu minutku.
43
Nadějně se rozvíjející útok hostů zastavil útočným faulem Dybala. Jeho trenér Allegri jen rezignovaně rozhodil rukama.
41
Zaplněný stadión žene svůj tým vpřed. Ten opět zvyšuje na obrátkách a pokusí se vstřelit branku ještě do poločasové přestávky.
39
Pjanić to zkusil z velké dálky, ale jeho střelu bez problémů zkrotil Buffon.
38
Žlutou kartu vidí pouze Chiellini, ačkoliv by si ji jistě za své gesta a strkanice zasloužili také Manolas se Sturarem.
37
Tentokrát se z toho Chiellini už nevykourtí a po svém dalším ostrém ataku vidí žlutou kartu! Mezitím se obě mužstva seběhla, a tak bude zajímavé, jak tutou strkanici sudí Rizzoli vyřeší.
37
Padoin snad bude moci pokračovat ve hře, protože se už po ošetření hlásí o svůj návrat na hřiště.
35
Na zemi zůstává ležet hostující záložník Padoin. Hra je tak přerušena a ve hře bude lékařský tým Juve.
33
Chiellini doslova sestřelil ze zadu Pjaniće. Domácí příznivci včetně trenéra si žádají pro zadáka Juve žlutou kartu. Vše se nakonec vyřeší pouze domluvou.
32
Digneho centr postrádal na přesnosti, a tak skončil v Buffonově náručí.
31
Trenér hostů Allegri nabádá své svěřence, aby hru více roztáhli do stran. Juve totiž hraje zatím příliš přes zhuštený střed hřiště a to nenese ovoce.
30
Rychlý protiútok hostů končí rohovým kopem. Ten rychle rozehraje Evra.
28
Dybala to zkusil vzít na sebe, jenže trojnásobná přesila byla nakonec nad jeho síly. U míče je tak opět domácí tým.
26
Vysoký centr Lichtsteinera směřoval na dvojici útočníků, ale k nim nakonec díky včasnému výběhu brankáře Szceznyho nedoputoval.
24
AS Řím si vytvořil velký tlak. Nejprve na centr na malém vápně jen o vlásek nedosáhl Džeko a poté orazítkoval Pjanić tyč!
23
Po zásahu Cácerese bude AS Řím rozehrávat rohový kop.
22
A je tu první žlutá karta v zápase. Tu obdrží Pogba, protože zatáhl v osobním souboji Salaha za dres. Na žluté kartě nic nezmění ani Chielliniho protesty.
20
Juventus dnes hraje velmi defenzivně a vypadá to, že se chce spoléhat především na rychlé protiútoky. To u toho týmu není zrovna časté.
18
Pogba byl ve středu hřiště tvrdě atakován De Rossim, ale i přes velké protesty hostující střídačky se pokračuje ve hře.
16
Pogbovi střela nesedla podle představ, a tak zůstal Szczęsny bez práce.
15
Střílený centr z kopačky Salaha v pohodě sebral ze vzduchu zkušený brankář Buffon. Ten dlouhým výkopem vzápětí zakládá rychlý protiútok svého týmu.
13
Centr z levé strany málem propadl až ke zcela volnému Mandžukićovi. Ten však neudržel svoji pozornost, a tak se připravil o nadějnou pozici. Sám vytáhlý útočník se nyní drží za hlavu.
11
Hra se teď odvíjí především ve středu hřiště, kde je k vidění nespočet osobních soubojů.
9
Poprvé je u míče po delší dobu i Juventus. Ten se teď hlavně snaží sklidnit hru.
7
Džeko narazil míč před vápnem Falquému, jenže ten nedokázal kulatý nesmysl umístit mezi tři tyče. Přesto sklízí jeho pokus potlesk na otevřené scéně.
6
Hosté se snaží o postupnou rozehrávku, ale domácí na nic nečekají a vysunutým pressingem získávají míč zpátky na své kopačky.
5
Druhý rohový kop už tak dobře rozehraný nebyl, a tak si s ním obrana Juventusu bez problémů poradila.
5
Nacvičený signál málem zafungoval. Nicméně radost domácím zkazil na zadní tyči Chiellini. Další roh pro domácí tým.
4
Džeko proti dvojnásobné přesile udržel míč a navíc vybojoval i rohový kop. Ten spěchá rozehrát Pjanić.
3
Keita si navedl míč na svoji pravačku, jenže poté svojí dělovkou sestřelil pouze dobře postaveného stopera Bonucciho.
2
První minuty patří jednoznačně domácím, kteří obléhají pokutové území Juventusu.
1
Domácí začali svižně. Salah zatáhl míč před pokutové území, kde jej předložil rozběhnutému Dignemu. Ten poslal míč do vápna, ale Džeko na něj nedosáhl, protože upadl. Všichni hráči včetně domácích diváků se hlásí o penaltu, sudí Rizzoli je ledově klidný!
1
Úvodní výkop obstarají fotbalisté AS. Jmenovitě Pjanić s Džekem.
Týmy již nastupují na hrací plochu. Šlágr kola bude už za malý okamžik zahájen!
Stadio Olimpico je dnes pěkně zaplněné. Fanoušci se v hledišti zatím dobře baví, a tak v Římě panuje krásná fotbalová atmosféra.

AS Řím: Szczęsny – Digne, De Rossi (C), Manolas, Florenzi – Nainggolan, S. Keita, Pjanić – Salah, Džeko, Falqué.

Juventus FC: Buffon (C) – Chiellini, Bonucci, Cáceres – Evra, P. Pogba, Padoin, Sturaro, Lichtsteiner – Mandžukić, Dybala.

Rozhodčí: Rizzoli – Cariolato, Tonolini.
Jak dopadne tento ostře sledovaný šlágr? To se dozvíte, pokud budete sledovat náš podrobný textový onlajn! Úvodní výkop je naplánovaný na 18:00 hod.
Hlavním rozhodčím tohoto duelu bude zkušený Nicola Rizzoli!
Vzájemné zápasy

Když se střetne AS Řím s Juventusem, je vždy o zábavu postaráno. V loňské sezóně tomu nebylo jinak a v těchto vzájemných střetnutích bylo k vidění kromě kvalitního fotbalu i spoustu emotivních zvratů a vyostřené diskuze mezi oběma lavičkami.

Nejprve se na podzim zrodila těsná výhra Juve, který na domácí půdě porazil soka z AS po přestřelce 3:2! V tomto utkání se 2x z pokutového kopu prosadil Tévez a pár minut před koncem přidal za Juve rozhodující branku stoper Bonucci – na druhé straně se trefil také z penalty Totti a na jeho branku poté navázal Iturbe. Tehdy se skóre zápasu přelévalo ze strany na stranu a k vidění byly dokonce i dvě červené karty, po jedné na každé straně.

Jarní duel už nenabídl takovou podívanou, ale urputnou a taktickou bitvu. V té se jako první prosadil Juventus zásluhou Téveze, jenže římané dokázali vyrovnat díky Keitovi na konečných 1:1! I v tomto zápase padla červená karta, kterou obdržel za AS Torosidis.
Juventus FC

"Stará dáma" má za sebou vynikající sezónu, ve které získala mistrovský titul, superpohár a zahrála si finále prestižní Ligy mistrů! Jenže po sezóně její kádr opustil klíčový trojlístek základní sestavy: Tévez, Pirlo a Vidal. Aby toho nebylo málo, tak tým těsně před koncem přestupového období opustil i žolík Llorente. Přes léto tak musel lodivod Allegri shánět adekvátní posily, jenž by tyto mezery zacelily. Místo argentinského kanonýra do týmu přišel chorvatský útočník Mandžukić a loňský objev z Palerma Dybala. Záložní řadu poté posílil kolumbijský štírek Cuadrado, jenž by si měl právě na Stadio Olimpico odbýt svoji premiéru.
AS Řím

V tomto utkání bude mít výhodu domácího hřiště AS Řím! Ten má za sebou povedenou letní přípravu, ale méně se mu už povedl vstup do letošní sezóny, neboť uhrál v prvním kole pouze remízu 1:1 na hřišti Hellasu Verona. Jedinou branku AS zaznamenal Florenzi. Kádr trenéra Garcii prošel přes léto velkou obměnou a trenér společně se svým sportovním ředitelem přivedli do týmu tolik vytouženého útočníka Džeka. K němu ještě šikovné křídelníky Salaha s Falquém a poté se zaměřili na vyztužení obranný řad, kam získali Rüdigera s Dignerem. I v brance je nová akvizice Vlků – polský brankář Szczęsny! Tým z italské metropole se chce prezentovat ofenzivní hrou a jistě by rád sesadil z tuzemského trůnu právě svého dnešního rivala.
Velký šlágr čeká o tomto víkendu italskou Serii A! Do věčného města totiž přijíždí úřadující šampión z Juventusu Turín! Dva největší aspiranti na mistrovské scudetto se tedy setkávají už ve druhém kole.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62