S konstatováním, že domácí AS Řím porazil Udinese 4:0 se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a příjemný zbytek sobotního večera.
Je dobojováno! V úvodním zápase nové sezóny Serie A vítězí domácí AS Řím jednoznačně 4:0 nad Udinese, ačkoliv se toto konečné skóre nerodilo vůbec lehce. AS Řím do 64. minuty marně obléhali branku svého soupeře, ale po faulu na Džeka kopali penaltu. Té se ujal Perotti, jenž jí s přehledem proměnil. No a když byl o deset minut později faulován ve vápně Salah, Perotti zužitkoval i druhý penaltový pokus. V závěru se pak Udinese snažilo vstřelit kontaktní branku, jenže otevřené hry využil jeho soupeř, který přidal další dva zásahy díky Džekovi se Salahem.
90+3
90+3
Hra se odehrává na útočné polovině AS, kde jeho hráči v poklidu kombinují a užívají si společně s publikem závěr zápasu.
90+1
Mladý sudí Di Bello nakonec nastavuje ještě tři minuty!
90
Zápas už se pouze dohrává, a tak se dá očekávat, že sudí Di Bello nebude příliš nastavovat, zda-li vůbec.
88
Domácí kombinují ve středu hřiště a svého soupeře k ničemu nepouští.
86
Udinese dlouho odolávalo a dobře bránilo, ale nakonec odjede z Věčného města s debaklem. Jak krutý umí fotbal být. To na druhé straně panuje spokojenost a stadionem zní vítězné chorály.
84
AS Řím právě vstřelil branku!
Nadýchaný centr z kopačky Paredese se snesl k MOHAMEDU SALAHOVI, jehož hlavičku dokázal brankář Karnezis zlikvidovat, nicméně na dorážku už byl krátký.
83
Za obranu domácích se po přesném pasu dostal Nainggolan, který v pádu připravil pro EDINA DŽEKA míč jako na zlatém podnose! Útočník AS jej poté bez problémů poslal do branky a rozjásal domácí publikum.
80
Diváci se dnes legendárního Tottiho nedočkají. Poslední střídání totiž trenér AS využívá na záměnu stoperů. Odpracováno má Manolas, posledních deset minut si zahraje Fazio.
77
Trenér AS Spalletti střídá. Ze hry stahuje Emersona, na jehož místo posílá Jesuse.
76
Penalty se opět ujal Diego Perotti, který opět s velkým přehledem nedal brankáři Udinese šanci! AS tak jde do dvoubrankového vedení!
74
Badu fauloval v pokutovém území Salaha a sudí Di Bello ukazuje na penaltový puntík! Další penalta pro AS!
74
Peres se dotkl míče rukou, což dává možnost rozehrávky volného přímého kopu pro Udinese.
73
Nový muž na trávníku Peñaranda vybojoval pro hosty rohový kop, a tak se všichni hlavičkáři stěhují do pokutového území AS.
71
Na hřišti je nyní více prostoru pro technické hráče a to zejména v barvách domácích. Hosté totiž změnili rozestavení a začínají se více osmělovat směrem vpřed.
69
Paredes posadil míč přesně na Manolasovu hlavu, ale jeho hlavička se jen o centimetry nevešla mezi tři tyče!
68
Hosté střídají. Ze hřiště spěchá de Paul, jehož nahradí útočník Peñaranda.
66
I po vstřelené brance zůstává aktivita na kopačkách domácích. Uvidíme, jak na tento stav zareaguje Udinese, teď už se nemůže soustředit pouze na obranu.
64
Penalty se ujal DIEGO PEROTTI, který poslal brankáře na opačnou stranu a s velkým přehledem rozvlnil síť!
64
Za svůj faul vidí Danilo žlutou kartu.
63
Džeko si došel velmi zkušeně pro penaltu! AS Řím má tak vekou možnost vstřelit branku a jít do vedení!
61
Po rohovém kopu se dostal k zakončení Nainggolan, jehož pokus byl zablokovaný, nicméně se míč odrazil k volnému Salahovi, který to zkusil technicky. Míč z jeho kopačky si však cestu mezi tři tyče nenašel.
61
Salah točil míč na zadní tyč, kde číhal Vermaelen, ale před ním přizvedl včas míč stoper Danilo. Následovat tak bude rohový kop AS.
60
Adnan poslal k zemi Perese, a tak AS Řím rozehraje přímý volný kop z těsné blízkosti Karnezisovy svatyně.
58
AS Řím má v posledních minutách velký tlak, ale kromě Džekova zakončení končí všechny pokusy na obětavé obraně Udinese.
57
Dochází ke střídání na straně AS Řím. Ze hřiště odchází El Shaarawy a jeho místo zaujme Perotti.
56
Střílený centr Emersona sbírá do svých rukavic s přehledem Karnezis. Domácí to tak budou muset zkusit znovu a jinak. Mezitím se u lavičky chystá ke vstupu na hřiště Perotti.
54
Po centru za obranu se ocitl zcela sám před brankářem Džeko! Jeho pokus na zadní tyč však hbitým zákrokem zlikvidoval brankář Karnezis! To byla doposud největší šance zápasu!
52
Dochází k avizovanému střídání. Zraněného Heurtauxe nahradí Angella.
51
Na zemi zůstává ležet Heurtaux, který měl zdravotní problémy už před přestávkou. Vypadá to na vynucené střídání. Hra je zatím přerušena.
50
Salah si předkopl míč do běhu, a tak musel Samir zatáhnout za záchranou brzdu i za cenu žluté karty.
48
Salah našel šajtlí na přední tyči nabíhajícího Nainggolana, který v krkolomné pozici poslal míč těsně vedle! To byla dobrá příležitost!
47
Druhý poločas odstartoval ve velkém tempu, kdy se přelévají útočné akce z jedné strany na druhou.
46
První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Sledovali jsme v něm sice platonický tlak domácího AS, jenže bez vstřelené branky. Nejvíce může litovat především Džeko, který zahodil dvě dobré příležitosti. Na druhé straně Udinese pozorně brání a hrozí pouze z rychlých protiútoků po stranách. Dočkáme se ve druhém poločase premiérové branky v sezóně 2016/17?
45+1
45
Sudí Di Bello bude v prvním poločase nastavovat pouze jednu minutu. Dokáže jeden ze soupeřů ještě rozvlnit síť před přestávkou? Zatím se vše odvíjí ve středu hřiště.
43
Udinese se snaží otupit tlak soupeře a s rozehrávkou příliš nespěchá. Navíc se hlásí Heurtaux o ošetření.
42
A další příležitost! Na úrovni penalty si našel nadýchaný centr Džeko! Jeho hlavička k jeho smůle směřovala pouze do míst, kde stál připravený Karnezis!
41
Na přední tyč si sběhl Nainggolan, ale jeho hlavička pouze lízla boční síť!
41
AS Řím se opět nadechuje k tlaku. Další rohový kop v krátkém časovém sledu rozehraje Salah.
40
Už to vypadalo, že se dostane Manolas do brankové příležitosti, ale na poslední chvíli se mu vrhl pod nohy Samir, jenž mu čistě uzmul míč. Roh pro AS.
39
Salah si došel pro faul před pokutové území. AS tak bude mít možnost udeřit po centru ze strany.
37
Aktivní hra AS Řím opadla a najednou je to Udinese, které má nebezpečné výpady vpřed. Jenže jejich útočnému snažení zatím chybí větší podpora.
35
Na Stadio Olimpico to jen zahučelo! To když šli domácí do rychlého protiútoku a navíc v přečíslení! K jejich smůle však poslal Salah nepřesnou přihrávku do strany na El Shaarawyho a bylo po vzrušení.
33
Pěkná akce domácích! Peresův centr sklepl Džeko k nohám El Shaarawyho, jehož přízemní střela pořádně vyprášila Karnezisovy rukavice!
31
Džeko se z ničeho nic dostal v pokutovém území ke střele, jenže ta opět směřovala vysoko nad branku!
29
Trenér AS Spalletti zatím není spokojen a naznačuje svým svěřencům, aby svůj přechod na útočnou polovinu zrychlily. AS sice drží častěji míč na svých kopačkách, ale chybí mu moment překvapení.
27
El Shaarawyho technický pokus byl sražen na rohový kop. Ten spěchá rozehrát Paredes.
25
Domácí fotbalisté zatím marně obléhají pokutové území Udinese. To dnes přicestovalo s dobrou taktikou a v úvodním kole Serie A nedá jistě svoji kůži zadarmo.
23
V obranných řadách AS zatím hodně vyniká Vermaelen, který odvrátil již pátý centr svého soupeře. Vermaelen se dnes jistě hodně snaží, aby odčinil červenou kartu ze středečního zápasu v Portu.
21
Widmer se pěkně uvolnil ve středu hřiště a následně roztáhl hru do strany na zcela volného Badu. Bohužel poslední jmenovaný nedokázal přesně odcentrovat, a tak míč přeletěl všechny jeho spoluhráče uvnitř pokutového území.
19
Do Říma přicestovalo také velké množství fanoušků Udinese, kteří nyní hlasitě povzbuzují svůj tým.
17
Udinese zahrávalo rohový kop a celá situace také vypadala po dobrém náběhu stoperů velmi nadějně. Jenže poté oba stopeři cukli, a tak se připravili o zakončení. Oba se drží za hlavy.
15
Co se dá nedat ukázal útočník Džeko! Na malé vápno mu naservíroval míč Salah, ale někdejší elitní útočník poslal míč pouze vysoko nad! Džeko sice naznačuje, že šlo o teč obránce Udinese, ale rozhodčí s jeho názorem nesouhlasí.
14
Rozehrávky rohového kopu se ujal Emerson, ale tento roh si jistě za rámeček nedá, neboť míč sotva dolétl do vápna. Proto také nebyl těžkou kořistí pro náruč Karnezise.
13
Centr z kopačky Emersona srazil před dotírajícím Džekem na roh Danilo.
12
Střela na branku i na druhé straně! Zapata se dostal za Manolase a poté poslal přízemní střelu na branku AS! Nicméně Zapata byl až příliš v úhlu, než aby pozorného Szczęsnyho zaskočil.
10
První vážnější příležitost! Peres je zatím dobře naladěný na dnešní zápas, což ukázal i před malým momentem, když si navedl míč na svoji silnější pravačku a křižnou střelou pořádně protáhl brankáře Karnezise.
9
Římské Stadio Olimpico je slušně zaplněné a zatím zde panuje dobrá fotbalová atmosféra. Budou nároční fanoušci AS tím pravým dvanáctým hráčem na zeleném pažitu?
7
Nová akvizice AS Peres se ukázal svým fanouškům v dobrém světle, když se vydal na útočný výlet a po souboji jeden na jednoho přelstil Heurtauxe. Jenže následný centr namířil Peres do prvního clonícího obránce před sebou. Přesto sklízí potlesk.
6
Hosté zatím hrozí z rychlých protiútoků, kdy se poté snaží ze strany nacentrovat míč do pokutového území k nohám Zapaty. Obrana AS si zatím s těmito centry ví rady.
5
AS Řím trpělivě kombinuje, když jde míč rychle z kopačky na kopačku. Udinese zatím vyčkává v obranné ulitě.
3
Strootman zaváhal uprostřed hrací plochy a Udinese toho mohlo hned využít ve svůj prospěch. Jenže rychlý protiútok skončil na kopačce připraveného Vermaelena.
3
Fofana poslal k zemi Nainggolana ostrým způsobem. Sudí De Bello volí pouze slovní domluvu.
2
Nyní se poprvé seznamují s míčem i domácí fotbalisté, kteří volí postupný útok pomocí kombinačního fotbalu.
1
Úvodní výkop obstarali hosté z Udinese. Jejich první útočné snažení však nemělo dlouhého trvání, neboť dlouhý nákop Samira skončil až u brankáře Szczęsnyho.
1
Hráči se již zdraví na hrací ploše. Nový ročník Serie A odstartuje za pár vteřin!

AS Řím: Szczęsny – Emerson Palmieri, Vermaelen, Manolas, Peres – Strootman, Nainggolan, Paredes – El Shaarawy, Džeko, Salah.
Náhradníci: Alisson – Jesus, Iturbe, Perotti, Totti, De Rossi, Fazio, Gerson, Marchizza.

Udinese Calcio: Karnezis – Samir, Danilo, Heurtaux – Adnan, Fofana, Hallfredsson, Badu, Widmer – de Paul – D. Zapata.
Náhradníci: Scuffet – Jankto, Perica, Lodi, Matos, Edenilson, Evangelista, Ewandro, Felipe, Armero, Angella, Peñaranda.

Rozhodčí: Di Bello – Marzaloni, Carbone.
Dokáže AS Řím splnit roli favorita, nebo omlazené Udinese zaskočí Stadio Olimpico? Jak se Řím vyrovná s odchodem špílmachra Pjaniće a kdo v Udine převezme roli lídra po Di Natalem? To i více prozradí večerní přenos!
Vzájemné zápasy

Udinese to na AS Řím v posledních letech zkrátka neumí! 7x v řadě jej nedokázalo porazit a z toho hned 6x odešlo zcela bez bodového zisku!

Minulý rok dopadly vzájemné duely pro AS v poměru 3:1 (Pjanić, Maicon, Gervinho – Théréau) a 2:1 (Džeko, Florenzi – Fernandes).
Udinese Calcio

"Zebry" jak se přezdívá týmu z Udinese měly v minulé sezóně záchranářské starosti a nakonec skončily pouhý bod od sestupu. Bylo to opravdu velké drama a o svém setrvání mezi italskou elitou rozhodly až v posledním kole a to né vlastní zásluhou. Takže to byly opravdu pro fanoušky Udinese nervy až do posledních ligových minut! A to je letos hlavní cíl pro nového trenéra Giuseppeho Iachiniho. Ten má vrátit Udinese z dolních pater tabulky a hrát s ním klidný střed ligové tabulky. A jak tomu bylo dříve, i letos bude Udinese sázet na neznámé mladíky, což byla i jeho hlavní aktivita na letním přestupovém trhu. Nové tváře týmu jsou pro fotbalové fanoušky zatím neznámé, ale to byl dříve i např. stoper Benatia. Za Udinese si nyní dejte pozor na mladíky De Paula, Zielińskiho nebo Fernandese. Ty se jistě vyplatí sledovat v jejich fotbalovém růstu. A na přestupovém trhu chce ještě dle slov svého prezidenta najít další posily. Zda to bude opravdu potřeba naznačí duel proti silnému AS Řím.
AS Řím

V loňské sezóně obsadil ambiciózní tým z hlavního města Itálie třetí příčku, kterou bude chtít letos jistě vylepšit. Dopomoci by mu k tomu měly i posily v podobě Perése, Juana Jesuse, Vermaelena, Mario Ruie a Fazia. To jsou všechno hráči do obranných řad. Do záložní řady přišel z hostování Paredes, který se i v přípravě jevil ve velmi dobrém světle. Do útoku přišel staronový El Sharaawy, jehož vedení AS vykoupilo z AC Milán po loňském úspěšném hostování. Zcela nová akvizice pak na fanoušky číhá v brance – místo loňské jedničky Szczesnyho v ní stojí brazilský talent Alisson. A to by mělo platit i večer, neboť Alisson odchytal celou přípravu včetně předkola Ligy mistrů. V něm tento týden AS Řím nastoupil na půdě portugalského Porta, kde uhrál do odvety slušný výsledek v podobě 1:1. Pro AS mohlo být ale lépe, neboť vedl, byl v zápase lepší, jenže poté se nechal Vermaelen vyloučit po dvou nic neřešících faulech a zápas se rázem otočil. Porto však stačilo pouze vyrovnat, akčoliv hrálo od 41. minuty v početní výhodě. Trenér Luciano Spalletti je známý stratég, který mění rozestavení i herní styl podle soupeřů. Není však tajemstvím, že jeho týmy předvádí kvalitní a útočný fotbal. I proto se můžeme těšit na premiérový zápas v letošním ročníku Serie A! V něm však budou chybět zranění hráči: Mario Rui a Rüdiger!
Fanoušci italského fotbalu se po letní pauze dočkali! Již tuto sobotu startuje nová sezóna Serie A 2016/17! Společně pak budeme sledovat zápas mezi AS Řím a Udinese Calcio, jenž vůbec celé první kolo odstartuje!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62