To je z dnešního zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám pohodový zbytek dne.
Je dobojováno! Atalanta pokračuje ve své spanilé jízdě a odváží si z Boloni vítězství 2:0! Pod něj se velkou měrou podepsal kapitán Gómez, který připravil obě branky. Nejprve jeho přesného pasu využil Masiello, poté Kurtić. Domácí měli pouze jednu velkou příležitost, ale ta skončila po střele Vivianiho na břevně.
90+4
90+3
Atalanta pozorně brání a svého soupeře nepouští do žádné příležitosti. Navíc teď i sama drží míč u rohového praporku. Zdá se, že se v dnešním zápase již nic nestane a hosté si odvezou z Boloni všechny tři body.
90
Sudí Mariani bude nastavovat ještě 4 minuty. Dočkají se domácí tribuny alespoň čestného úspěchu?
89
Dalším držitelem žluté karty se v domácím dresu stává Torosidis. Ten poslal k zemi unikajícího Petagnu.
87
Atalanta drží míč na útočné polovině a zkušeně natahuje cenné vteřinky.
85
Boloňa se stále snaží o kontaktní branku, jenže všechny její pokusy končí před vápnem Atalanty. Dnes už pravděpodobně Donadoniho svěřenci recept na svého soupeře nenaleznou.
83
Střídání i na druhé straně. S dnešním utkáním se loučí Krejčí, který se prezentoval dobrým výkonem. Atmosféru na Stadio Renato Dall´Ara pak okusí Mounier.
82
Hostující lodivod poprvé střídá. Ze hřiště odejde kapitán a autor dvou asistencí Gómez. Jeho místo zaujme zkušený D'Alessandro.
81
Masina byl v souboji o míč o vteřinu později než Conti, a tak si z blízka prohlédne žlutou kartu.
80
Skrumáž ve vlastním vápně vyřešil brankář Sportiello včasným výběhem.
78
Pokud by Atalanta dotáhla zápas k zisku všech tří bodů, ztrácela by na druhý AC Milán pouhý jeden bod. Kdo by to před sezónou tipoval?
76
Domácím utíká čas velmi rychle, ale pokud si chtějí ještě vykřesat naději, musí vsadit vše na jednu kartu – útok.
74
Kurtić vymotal Maiettu, který aby zabránil rodící se brankové příležitosti, poslal unikajícího soupeře k zemi. Tady není o čem diskutovat, jasná žlutá karta.
72
Domácí trenér se pokouší oživit své útočné řady a posílá do hry Okwonkwa. Dohráno pak má Viviani, který byl vidět především v prvním poločase, ale postupně se ze hřiště vytratil.
70
Na trávníku zůstává ležet domácí bek Torosidis. Hra je tak přerušena a k vidění teď bude lékařský tým domácích.
68
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Na Gómezův roh si parádně naskočil na přední tyči JASMIN KURTIĆ, který přesně umístěnou hlavičkou překonal Miranteho! Jízda Atalanty v letošním ročníku Serie A nebere konce!
67
Další ze série rohových kopů spěchá rozehrát hostující kapitán Góméz. Ten si vzápětí celou situaci zopakuje, neboť míč na zadní tyči odvrátil na další roh Masina.
65
Petanga se přiřítil do vápna jako velká voda, jenže poté tak dlouho otálel, co udělá s míčem, až k němu přispěchal stoper Gastaldello a o míč jej připravil.
63
Hra je teď často přerušovaná drobnými fauly, což škodí nejen zápasu, ale hlavně domácím, kteří by potřebovali hrát.
61
Viviani zatáhl před Kurtićem za záchranou brzdu a bez protestů přijímá žlutou kartu.
59
Český reprezentant Krejčí ve službách Boloni teď předvedl velkou bojovnost, když svým napadáním a důrazem dostal do úzkých hned dvojici soupeřů. Kdyby s takovým nasazením hrálo více jeho spoluhráčů, jistě by se domácí fanoušci dočkali i nějakých brankových příležitostí.
57
Boloňa se v pohodě ubránila rohu a už opět rychle míří směrem vpřed. Probouzejí se i diváci, kteří hlasitě podporují svůj tým. Takto v prvním poločase vůbec nebyli slyšet.
56
Spinazzola vybojoval pro své barvy rohový kop.
54
Centr z kopačky Taidera dolétl pouze do připravené náruče brankáře Sportiella.
52
Otevřené obrany mohla využít dvojice Kurtić – Gómez, jenže druhý jmenovaný zakončil protiútok do míst, kde ohrozil pouze podavače míčů.
50
Další útočný nájezd domácích odvrátila pozorná obrana Atalanty. Ta dnes už zblokovala nespočet střeleckých pokusů.
47
Ačkoliv do druhého dějství nastoupila lépe Boloňa, byli to opět hosté, kteří mohli udeřit. Přízemní centr si našel na úrovni penalty Petagna, jenže ten poté branku vysoko přestřelil!
46
O poločase udělal trenér Donadoni jednu změnu. Na hřišti se už neobjeví Rizzo, nahradí jej Floccari.
46
První poločas je již minulostí. Sledovali jsme v něm zajímavý fotbal, který se sympaticky přesouval z jedné strany na druhou. Nicméně gól padl pouze do jedné branky a to do té domácí. Šlo o povedenou akci, kdy Gómez našel na zadní tyči Masiella, jež propálil pohotovou střelou z první vše, co mu stálo v cestě. Největší šanci domácích měl z přímého kopu Viviani, ale ten orazítkoval pouze tyč. Druhý poločas tak bude otevřený.
45+1
45+1
Sudí Mariani bude nastavovat pouze jednu minutu, která právě započala. Hra se odvíjí ve středu hřiště.
44
Boloňa posílá v posledních minutách do vápna jeden centr za druhým, ale její útočníci se k míči nemohou protlačit.
42
Závěrečné minuty prvního poločasu se odehrávají v těsné blízkosti hostující branky. Jenže ačkoliv se Boloňa prezentuje aktivní hrou, nedokáže pořádně proniknout do pokutového území.
40
Hra je teď hodně rozhádaná a plná nepřesností z obou stran.
38
Gómez si navedl míč na svoji pravačku a poté technickým obstřelem na zadní tyč pořádně protáhl domácího brankáře. Ten měl však štěstí, že míč skončil těsně vedle jeho levé tyče.
36
Domácí kapitán chytil za dres Gómeze. Tady musela zákonitě přijít žlutá karta.
34
Trenér domácích Donadoni nabádá své svěřenci, aby rychleji přenášeli hru přes šířku hřiště. Strategie tak je jasná, více rozpohybovat hostující obranu která zatím brání bez větších problémů.
32
Kessié poslal k zemi Rizza a po zásluze vyfasoval žlutou kartu.
30
Krejčího centr ze strany jen těsně podskočil Destro! Domácí kanonýr se drží za hlavu, ale měl by se rychle vrátit do hry, neboť jeho tým zůstává u míče.
29
Boloňa je nastěhována na útočné polovině, jenže ji zatím skřípe finální fáze.
27
Torosidisův střílený centr zastavil na přední tyči za cenu rohového kopu Caldara. Rohový kop spěchá rozehrát Krejčí.
24
Rizzovi míč nesedl, a tak se stal Sportiellovi snadnou kořistí.
23
Kessié pláchl domácí obraně kolem levé postranní čáry, jenže jeho následný centr zblokoval Torosidis. Na opačnou stranu teď rychle míří Krejčí s Destrem.
21
Vivianův technický pokus přes zeď orazítkoval pouze břevno! Velká smůla pro Boloňu!
20
Gagliardini poslal k zemi těsně před vlastní vápnem Rizza. Domácí tým tak bude rozehrávat přímý volný kop z velmi dobré pozice a navíc Gagliardini vidí žlutou kartu.
18
U míče je stále tým Atalanty, který po vstřelené brance diktuje tempo hry. Boloňa by potřebovala chvíli podržet míč a srovnat svoji hru.
15
Krásná branka v síti Miranteho! Gómez poslal do vápna nadýchaný centr, který si našel obránce ANDREA MASIELLO, jež se do kulatého nesmyslu opřel z první a krásně jej poslal na zadní tyč. Brankář Boloni byl bez šance!
15
Aktivní Gómez zaměstnal na levé straně hned dvojici soupeřů a nakonec vybojoval pro své barvy i rohový kop!
13
Velká příležitost na straně hostů! Za obranu si na ideální centr naběhl Conti, jenže ten poté z hranice malého vápna poslal placírkou míč vysoko nad!
11
Rozehrávku rohového kopu si vzápětí Krejčí zopakuje.
10
Rizzo nasadil Zukanovićovi jesličky, jenže poté nedokázal přesně nacentrovat před branku. Nicméně domácí ze všeho vytěží alespoň roh.
9
Gómez svůj centr od rohového praporku přetáhl, a tak nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
8
Hosté budou po zásahu Torosidise rozehrávat první rohový kop.
7
Domácí to zatím zkoušejí shodně jako hosté přes křídelní prostory a ačkoliv se hra přelévá z jedné strany na druhou, žádný centr ještě do potřebného prostoru před brankou nedoletěl.
5
Conti to zkusil z uctivé vzdálenosti, ale jeho střela postrádala na přesnosti i razanci, a tak s ní nakonec neměl žádnou práci brankář Sportiello.
4
Oba týmy se snaží předvádět útočný fotbal, a tak se máme jistě na co těšit.
2
Gómez si chtěl předkopnout míč kolem Maietty, jenže ten si svůj prostor pohlídal, a tak jsou na míči domácí.
1
Úvodní rozehrávku obstarali hosté, kteří dnes nastoupili v bílých dresech. Domácí Boloňa naopak ve svých tradičních vínovomodrých dresech.
1

Bologna FC: Mirante – Masina, Maietta, Gastaldello, Torosidis – Džemaili, Viviani, Taïder – Krejčí, Destro, Rizzo.
Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – Oikonomou, Krafth, Pulgar, Á. Nagy, M'Baye, Mounier, Ferrari, Floccari, Donsah, Okwonkwo.

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – E. Zukanović, Caldara, A. Masiello – Spinazzola, Gagliardini, Kessié, Conti – Kurtić, A. Gómez, Petagna.
Náhradníci: Bassi – Migliaccio, D'Alessandro, Pešić, Freuler, Mazzini, Grassi, Raimondi, Dramé, Bastoni, Capone..
Zajímavý souboj bude k vidění ve 14. kolem Serie A! Boloňa bude totiž na svém hřišti hostit rozjeté Bergamo! A právě nikdo jiný, než hostující tým aktuálně v Itálii neoplývá lepší formou!

Bologna FC

Svěřenci trenéra Donadoniho měli skvělý vstup do sezóny, jenže postupně ze svého nástupu polevovali. Mohla za to i rozšířená marodka. Teprve v minulém kole pak Boloňa zastavila výsledkovou krizi, když porazila 3:1 Palermo. Domácí se spoléhají především na svoji ofenzivní trojici ve složení Krejčí, Destro a Verdiho. Poslední jmenovaný však bude kvůli zraněí chybět a stejně tak Helander a Di Francesco.

Atalanta Bergamo

Mladý a neznámý tým šlape pd taktovkou Gasperiniho na výbornou! V posledních dnech totiž má skvělou formu kterou odnesli věhlasní soupeři jako AS Řím, Inter, Neapol nebo Sassuolo. Bude Atalanta pokračovat na vítězné vlně? K tomu jí nepomůžou zranění Toloi, Konko a Cabazas.

Boloňa okupuje 13. příčku, Atalanta se vyhřívá na 5. pozici. Oba soupeře pak dělí 9 bodů.

Vzájemné zápasy

V loňské sezóně platilo ve vzájemných duelech pořekadlo "můj dům, můj hrad". Nejprve totiž doma Bologna zvítězila 3:0, jenže Atalanta jí v jarní odvěte porážku vrátila poměrem 2:0. Bude mít v nedělní odpoledne navrch opět domácí tým?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62