Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 11:11.
Bologna se může radovat ze zisku třech bodů. Turín byl ve druhém poločase aktivnějším týmem, ale na vše byl jen Adem Ljajić, který se nedokázal dostávat ke střelám. Na druhé straně to ale s přispěním spoluhráčů zvládl hned dvakrát Blerim Džemaili, který se prosadil na konci prvního poločasu po přihrávce Ladislava Krejčího. Ve druhé půli zužitkoval pas do běhu od Godfreda Donsaha a Joe Hart byl v hostující brance bezmocný.
90+3
90+2
Lucas Boyé nedal šanci v souboji protihráči. Pomohl si však tělem více než toleroval hlavní rozhodčí a musí tak hostující útočník odevzdat míč.
90+1
Hlavní rozhodčí přidává ke druhému poločasu ještě tři minuty.
90
Verdi přinesl do domácího týmu oživení. Po jeho otočce se dokázal prodrat ke střele Destro. Jeho střelu musel zpacifikovat Hart.
89
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Luca Rizzo.
88
Adem Ljajić je dnes z hostujícího pohledu u všeho. Nyní ale nepřešel hned přes prvního bránícího hráče.
87
Až nyní se Turín tlačí více do útoku. Falqué chtěl u brankové lajny vybojovat alespoň rohový kop, ale míč se odrazil od něho a rozhodčí byl blízko.
85
Bologna právě vstřelila branku!
Je nejspíše rozhodnuto. BLERIM DŽEMAILI se dočkal i na konci druhého poločasu. Tentokrát ho vybídl ke skórování přesnou přihrávku do běhu Donsah a střelec první branky z první nasměroval míč svou levačkou na zadní tyč.
85
Nyní to ale již Ladislav Krejčí přehnal. Jeho drzý průnik končí jen odevzdaným míčem mimo tři tyče.
84
Turín si zatím žádný závěrečný tlak nevytváří. Naopak míč drží již dlouhé sekundy Bologna a je i daleko od své branky.
83
Posledních zhruba deset minut pro Turín, aby vstřelenou brankou získal z dnešního zápasu alespoň bod.
82
Střídající Simone Verdi vystřelil z dobrých třiceti metrů a pěkně protáhl Harta v hostující brance. Angličan se jen proletěl vzduchem, ale nemusel zasahovat.
81
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Josef Martínez.
80
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Godfred Donsah.
79
Maietta se musel rychle vracet do obrany za přihrávkou. Hned za ním totiž sprintoval Ljajić, který se ale k míči před brankářem nedostal.
78
Lorenzo De Silvestri nepříjemně zajel zezadu do soupeře a je za to potrestán žlutou kartou.
77
Hra se přelévá ze strany na stranu. Nyní musel na druhé straně zasahovat Mirante po rohovém kopu. Míč zůstal v jeho rukavicích.
76
Joe Hart si musel stavět zeď po faulu před pokutovým územím. Džemaili však napálil jen nohy hráče stojícího před ním.
75
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Federico Di Francisco, přichází Simone Verdi.
74
Hosté měli dokonce k dispozici rohový kop. Po něm se míč odrazil na zední tyč, kam skluzem dojížděl Baselli. Jeho zakončení ale končí jen v náruči domácího brankáře.
73
Hosté uzavírají soupeře v obraně, ale zatím žádná vážnější šance se před Mirantem nezrodila.
71
Hosté měli opět dobrou pozici pro centr do vápna nebo pro přímou střelu. Adem Ljajić ale dnes nemá formu. Jeho střela končí vedle pravé tyče.
70
Turín je sice ve druhém poločase aktivnějším týmem, ale Antonio Mirante je zatím bez práce. Všechny akce hostů končí bez zakončení.
69
Adem Ljajić byl sice zády k brance, ale dostal se do střelecké pozice. Proti němu však vystartoval Maietta, který blokuje střelu.
68
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Mirko Valdifiori, přichází Juan Manuel Iturbe.
67
Blerim Džemaili si vzal míč pro sebe. Chtěl přidat i druhou branku zápasu, ale jeho pravačka zatočila míč jen vedle tyče.
66
A další zcela zbytečný faul předvedl Benassi. Po jeho přistrčení budou domácí rozehrávat volný přímý kop z nadějné pozice.
65
Na trávníku se začíná přiostřovat. Nyní sestřelil soupeře hostující Baselli a byl blízko druhé žluté kartě. Rozhodčí ale jen slovně napomíná.
64
Na opačnou stranu upaloval Destro, který byl sražen k zemi, ale pádu hodně přidal a tak ho rozhodčí trestá za nasimulovaný pád.
63
Hosté se dostali do rychlého přechodu do útoku. Ten však končí po nepřesné přihrávce střídajícího De Silvestriho.
61
I po více než hodině hry stále domácí celek vede o jedu branku. O tu se postaral na konci prvního poločase Blerim Džemaili po přihrávce Ladislava Krejčího.
60
Bologna je hodně zalezlá v obraně. Nyní přišel nepřesný pas do vápna, který bez problémů sbírá Antonio Mirante.
59
Bologna se už tolik netlačí do zakončení jako v prvním poločase. Nyní nechávají domácí hru na soupeři.
58
Ljajić chce vyrovnat za každou cenu. Nyní si zpracoval míč, ale poté se už proti několika soupeřům nedostal ke střele.
56
Právě Adem Ljajić to vzal opět na sebe. Jeho pravačka poslala balon jen do horního parta postavené zdi.
55
Ljajić byl zastaven před pokutovým územím nedovoleným faulem a vybojoval tak pro svůj celek volný přímý kop.
54
Turín jakoby se pokoušel uspat svého soupeře. Najednou přišla přihrávka do vápna, kde byl zcela sám Ljajić, ale než si zpracoval vysoký míč, tak byl obsazen a jeho střela jde mimo tři tyče.
53
Kombinace na druhé straně se povedla mnohem více. Krejší našel rozběhnutého Di Francisca, ten z první hledal spoluhráče ve vápně, ale hostující obrana si poradila.
51
Podobně jako v prvním poločase se v úvodu nežene ani jeden tým příliš do útoku. Postupný útok Turína končí přesnou střelou Baselliho.
49
Ljajić byl velmi aktivní směrem dopředu. Proti přesile v pokutovém území si ale neporadil a míč končí lehce u Miranteho.
48
Na druhé straně se dostal k míči Boyé. Ani on však nebyl s přihrávkou nejpřesnější.
47
Domácí rozehráli druhou polovinu zápasu. Velmi rychle se dostal k míči Destro, který ale nebyl puštěn do vápna.
46
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Lorenzo De Silvestri.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Bologna se přece jen v prvním poločase dočkala a byl u toho i český reprezentační záložník Ladislav Krejčí. Právě po jeho sklepnutí se v závěru prvního poločase prosadil Blerim Džemaili a tím udal výsledek prvního poločasu. Ani Turín však nebyl bez šance. Adem Ljajić střílel z volného přímého kopu jen do rukavic domácího brankáře.
45+2
45+1
Turín je v posledních minutách prvního poločasu pod tlakem. Vše musel řešit až Benassi faulem na Krejčího.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
44
Bologna jde do vedení! Dlouhý centr do vápna našel Ladislava Krejčího, který z první našel hlavou volného BLERIMA DŽEMAILIHO, který z pádu překonal střelou mezi nohy Joe Harta. Skvělou práci předvedl především Krejčí, který si připisuje u první branky Bolongi asistenci.
43
Domácí Maietta byl zasažen kopačkou do stehna a musí být ošetřen.
42
Těsně před koncem prvního poločase se oba týmy rozhodly dát úvodní branku. Po předchozí střele Ljajiće se nyní prezentoval podobou ránou Destro.
40
Vynikající střelu předvedl přes zeď faulovaný Adem Ljajić. Jeho dělovka však nebyla umístěna přesně do rohu branky a Mirante míč vyrazil.
39
Prvním dnešním potrestaným je Blerim Džemaili, který před pokutovém územím sestřelil unikajícího Ljajiće. Hosté budou ještě navíc rozehrávat volný přímý kop.
38
Krejčí vybojoval míč na půlící lajně. Domácí byli ihned v rychlém protiútoku, ale Destro zabrzdil akci před vápnem a následně se již hosté stačili vrátit do obrany.
37
Také na druhé straně si na balon sáhl brankář. Po rohovém kopu zakončoval Boyé. Jeho hlavička však byla velmi slabá a Mirante neměl problém sebrat míč ze vzduchu.
36
Joe Hart musel ven z branky. Vysoký centr před ním nepřesně umístil Destro. Následně míč vyletěl ve vápně hodně vysoko a tak si pro něj anglický gólman došel.
35
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Ani jeden tým si zatím nevytvořil stoprocentní šanci. Aktivnější jsou ale stále domácí.
34
Krejčí si našel míč, který propadl až na zadní tyč. Ještě ho chtěl vracet do středu vápna, ale jeho přihrávka je zblokovaná hostující obranou.
32
Velmi rychlá akce domácího týmu. Di Francisco si pohrál se soupeřem na levém kraji. Následně našel v pokutovém území Destra. Ten se však kolem obránce neobtočil.
31
Turín přidává v aktivitě. Třetí rohový kop v krátkém čase ale nekončí centrem. Hosté se pokusili rozehrát do kombinace. Ta se však pro hosty nepříjemně zasekla.
30
Už to vypadalo na pokutový kop, ale Destro sám fauloval v souboji o míč. Rozhodčí právě jeho faul píská.
29
Ještě jeden pokus od rohového praporku. Tentokrát už byl před Mirantem zmatek. Centr za zadní tyč vrátil do ohně Benassi. Následná skrumáž před domácí brankou ale nekončí přesným pokusem.
28
Hosté si svou aktivitou v posledních minutách vybojovali rohový kop. Ten se snesl na hlavu Ljajiće, ale následná hlavička míří vysoko nad.
27
Tentokrát již musel být ale Antonio Mirante v pozoru. Centr za obranu měl najít Valdifioriho, který byl u míče později než domácí brankář.
26
Ani Joe Hart nemusel zasahovat. Nepřesnou přihrávku jen pustil za brankovou lajnu vedle své pravé tyče.
25
Turín to nyní zkoušel po pravé straně. Dlouhý pas na rozběhnutého Falquého ale zastavila s přehledem domácí obrana.
24
Adem Ljajić se chtěl pustit do rychlostního souboje, ale přihrávka do volného prostoru šla blíže k brankáři domácímu týmu.
22
Di Francisco dobíhal téměř ztracený míč, ale dostal se před obránce. Ten ho musel přesně na čáře strčit, aby nezastavil míč na hrací ploše. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
21
Iago Falqué měl dobře našlápnuto, byl v dobré pozici, ale proti jedinému obránci se neprodral ke střele.
20
Ani dvacet minut nestačilo týmům na první branku zápasu. Po dlouhé době se také hosté dostali do útoku. Ljajić hledal v pokutovém území Boyého, ale nebyl přesný.
19
Bologna zavřela svého soupeře v pokutovém území. Následně přišel přízemní centr, který mířil přímo na Harta. Ten se dostal k balonu, ale byl nepříjemně atakován.
18
Tentokrát to zkusil po pravém kraji Di Francisco, ale ani jemu se nepodařilo proniknout do šestnáctky.
17
Bologna je zatím aktivnějším týmem směrem dopředu. Krejčí byl znovu u míče. Nyní si ale neporadil s přesilou u levé lajny a musel odevzdat míč.
16
Tentokrát se Hart musel zapojit do rozehrávky. Dostal však kratší přihrávku a musel velmi rychle odkopnout míč před dotírajícím Destrem.
15
Před Hartem bylo znovu pořádně horko. Di Francisco si udělal místo, možná lehce fauloval ve vápně, ale rozhodčí nechal dál hru plynout. Následně mohl Di Francisco střílet, ale nepochopitelně ještě nahrával a míč už se k jeho spoluhráčům nedostal.
14
Domácí rozehráli rohový kop nakrátko. Pulgar poté centroval do vápna, ale jeho pas byl zblokován. Domácí však pokračují v akci.
13
Krejčí dokázal udržet míč na trávníku po dlouhé přihrávce přes čtyřicet metrů. Zezadu se k němu přiblížil Barreca, ale český záložník vybojoval alespoň rohový kop.
12
Adem Ljajić se zapojit do útoku. Jeho počínání u levé postranní lajny je však velmi rychle zastaveno.
10
Úvodní desetiminutovka zápasu byla opatrná z obou stran. Joe Hart se musel jednou vyznamenat proti hlavičce.
9
Turín se postupnou kombinací dostal znovu až na dostřel domácí branky. Lucas Boyé byl však v nedobré pozici a jeho střela je před Mirantem zblokována.
8
Snad poprvé v dnešním zápase byl u míče také český reprezentant Ladislav Krejčí. Právě exsparťanský záložník si ale nepřesně zpracoval míč a ten končí mimo hrací plochu.
7
Také na druhé straně trávníku se dostal míč do pokutového území. Po Baselliho měli hosté rohový kop, ale ten je nevyužit po útočném faulu.
6
Joe Hart si postavil dvoučlennou zeď. Erick Pulgar centroval do vápna, kde si na míč naskočil Mattia Destro, ale z velké blízkosti bývalou hvězdu Manchesteru City nepřekonal.
5
Benassi si pomohl prvním faulem zápasu a domácí budou mít k dispozici volný přímý kop z nadějné vzdálenosti.
4
Vlažný vstup do utkání od obou celků. Turín sice centroval do vápna, ale míč končí jen u Miranteho. V pokutovém území nebyl jediný útočník hostů.
3
Pulgar si nerozuměl na pravém kraji s nabíhajícím Krafthem. Míč tak končí bez zásahu hostů za postranní lajnou.
2
Hosté rozehráli první poločas ze středového kruhu. Valdifiori ale ihned poslal vysoký míč na domácí polovinu a tam se míče zmocnil Maietta.
1
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jednadvacátého kola tak může za několik málo okamžiků začít.

Bologna FC: Mirante – Krafth, Oikonomou, Maietta, Masina – Pulgar, Á. Nagy, Džemaili – Di Francisco, Destro, Krejčí.
Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – Viviani, Mounier, Verdi, M'Baye, Donsah, Petković, Rizzo, Ferrari, Okwonkwo, Frabotta.

Turín FC: Hart – Zappacosta, Rossettini, Moretti (C), A. Barreca – Benassi, Valdifiori, Baselli – Falqué, Boyé, Ljajić.
Náhradníci: D. Padelli, Cucchietti – Carlão, Samuel Gustafsson, Josef Martínez, Iturbe, Obi, Lukić, De Silvestri, De Luca, Ar. Ajeti..

Turín FC

Turín je naprostý opak Bologni. Má na svém kontě již osmatřicet branek a řadí se k nejproduktivnějším v celé Serii A. Právě množství branek v soupeřových sítích vynáší zatím Turínu devátou pozici po více než polovině sezony. Turín ještě v roce 2017 nevyhrál. Měl prosti sobě však zvučné soupeře. Nejdříve se neprosadil na trávníku Sassuola, aby následně prohrál s AC Milán nejprve v pohárovém zápase a také remizoval v ligové soutěži. Právě poslední zápas v lize proti AC se dal vyhrát. Turín vedl již o dvě branky a měl k dispozici pokutový kop. Ten ale Ljajić neproměnil a poté se již do hry dostali hráči Milána. Nakonec z toho byla jen remíza 2:2. Turín se může spolehnout v útoku na třiadvacetiletého Itala Andreu Belottiho, který dal již čtrnáct branek, jen o čtyři méně, než celá Bologna, a je druhý nejlepším střelcem Serie A.
Bologna FC

Bologna je v letošním ročníku velmi špatná v ofenzivní fázi má na svém kontě jen osmnáct branek a to je v průměru méně než jedna na zápas. I proto se tým i s reprezentačním záložníkem Ladislavem Krejčím nachází až na čtrnácté pozici. Po novém roce přišel ihned porážka o tři branky na trávníku Juventusu. Následně ale Bologna brala tři body na půdě Crotone, i s přispěním právě Krejčího, který nahrával na jedinou branku zápasu. V týdnu hrála Bologna pohárový zápas s Interem Milán. Po prodloužení se ale radoval z postupu o poznání slavnější italský klub. Krejčí do zápasu nezasáhl.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Italská nejvyšší fotbalová soutěž Serie A pokračuje jednadvacátým kolem. My se společně zaměříme na zápas Bologni, která před domácím publikem přivítá Turín FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62