Je dobojováno! AS Řím zvládl lépe duel na půdě Janova, odkud si odváží těsnou výhru 1:0. Pro Janov to pak je těžká prohra, protože o osudu utkání rozhodl vlastní zásah Izza. Přesto měl AS Řím z pozice favorita o něco více ze hry a více brankových příležitostí. Hlavně Džeko jich několik spálil. Úspěšný vstup do nového kalendářního roku tak zažívají fotbalisté AS, Janov si na první výhru v roce 2017 musí ještě počkat. A to je z dnešního přenosu vše. Díky za pozornost a bude se zase někdy těšit u zápasů Serie A.
90+4
90+4
Hosté drží míč takticky u rohového praporku a sbírají cenné vteřinky.
90+2
Ocampos se prodral k zakončení zpoza pokutového území, ale radost mu pokazil brankář Szczęsny, který ukázkovým zákrokem vytěsnil míč nad břevno.
90+1
Sudí bude společně se svými kolegy nastavovat ještě 4 minuty! To je pro domácí dostatek času na vyrovnání.
90
Janov začíná hrát vabank a tlačí veškeré své síly směrem vpřed!
88
Poslední střídání na straně AS. Na závěrečné minuty přichází Paredes, který nahradí vyčerpaného Nainggolana.
87
Nepřesný centr Edenilsona nepotěšil trenéra domácích a zároveň utnul útočné snažení Janova. AS teď s rozehrávkou pospíchat nebude.
85
Trenér Spalletti posílí v závěru svojí obranu o stopera Manolase. Pro dnešek naopak dohrál Peres.
84
Fazio chtěl zasáhnout míč, ale nakonec trefil pouze soupeře. Žlutá karta a přímý volný kop pro Janov.
83
Ve 100% příležitosti selhal Ocampos proti Szczęsnymu. Vzrušení však bylo zbytečné, neboť byl útočník Janova ve ofsajdu.
81
Ocampos měl nějaké peprné poznámky k výkonu sudího, který jej bez dlouhého váhání umlčel žlutou kartou.
80
Pinilly pokus končí vysoko nad brankou, a tak brankář AS zasahovat nemusel.
79
Přímý volný kopa si vybojoval svým pohybem Laxalt. Zahraje ho však nově příchozí útočník Pinilla.
78
Střídají i domácí. Posílit útok přichází Pinilla jemuž uvolní místo Lazović.
77
Za bouřlivého pískotu opouští hřiště Perotti. Místo něj vběhne na trávník čerstvý El Shaarawy.
76
Tábor AS chystá očekávanou změnu v podobě El Shaarawyho.
74
Janov se ani přes veškerou snahu a podporu domácího publika nemůže dlouhodobě usadit na útočné polovině, natož se dostat k blízkosti svatyně AS.
72
Peres neobešel Burdissa ale vybojoval pros svůj tým alespoň rohový kop.
70
Rychlý protiútok AS zakončil z nadějné pozice Džeko vysoko nad!
67
AS drží v posledních minutách více míč na svých kopačkách a neustále obléhá pokutové území Janova.
65
Strootman dohrál zezadu soupeře a vidí vzápětí žlutou kartu. Hostujícímu středopolařovi se to nelíbí, neboť před malou chvilkou nechal podobný zákrok na druhé straně sudí na bez karetního trestu.
63
Střídání na straně domácích. Ze hřiště odchází Ninković a jeho místo zaujme Edenilson.
61
Velká vlna emocí se spouští po souboji Rüdigera s Ocamposem. Domácí hráč totiž mohl prchnout do samostatného úniku ale hostující bek přihrál faul a sudí tak hru přerušil.
58
Džeko si naběhl na centr Nainggolana a nakonec se i prodral přes obránce k zakončení. Ke smůle hostů v těžké pozici orazítkoval pouze tyč!
58
Džeko padá v pokutovém území, ale penalta se pískat nebude.
57
Džeko ukázkově podržel míč a poté jej poslal na rozběhnutého Perese. Ten však ve vápně neměl žádnou podporu od svých spoluhráčů, a tak se rozhodl o střelu z těžké úhlu na přední tyč. Ta nakonec skončila úplně mimo brankovou konstrukci.
55
Horké chvilky ve vápně AS. Po sérii odrazů a zblokovaných střel se hostující obrana přece jen ubránila pomocí dalekého odkopu z kopačky Fazia.
54
Peres hledal centrem na zadní tyč své spoluhráče, jenže nakonec mu jeho záměr překazil tečí Muňoz.
52
Nejlepší kanonýr domácích Simeone je zatím velmi dobře střežen obranou AS. I to je důvod, proč si zatím Janov nevypracoval žádnou 100% příležitost.
50
Fazio dostal pořádně naloženo od cesty a De Rossi se ho ve slovní přestřelce zastal u rozhodčího. Odměnou za tuto diskuzi je mu však pouze žlutá karta.
49
Po zásahu Burdissa si hosté rozehrávku od rohového praporku zopakují.
48
Střela Nainggolana byla sražena na rohový kop.
47
O přestávce se intenzivně rozcvičoval na straně hostů El Shaarawy. Za domácí především Pinilla. Uvidíme, kdy se oba trenéři rozhodnou poslat tyto hráče do hry.
46
První poločas je již minulostí. V něm jsme viděli pouze jeden gól, který si vstřelil nešťastně Izzo do vlastní sítě. K vidění pak byla ještě velká příležitost Džeka hned v úvodu utkání, jinak jsme příliš velkých příležitostí neviděli. Přesto sledujeme zajímavý zápas, který se hraje ve velkém tempu. Těžko říct, kdo je zatím lepší, neboť se hraje vyrovnaný fotbal. Domácí však hrají od 9. minuty bez zraněné jedničky mezi třemi tyčemi Perina, který musel střídat.
45+2
45+2
Závěrečné minuty se odehrávají na polovině Janova. AS si tak do přestávky své vedení nejspíš pohlídá.
45+1
Hlavní rozhodčí bude nastavovat dvě minuty, jak u postranní čáry ukazuje jeho kolega všem přítomným.
45
Peres pěknou individuální akcí pronikl až do vápna Janova, jenže tam následně nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů. Na jedničku si totiž počínala stoperská dvojice ve složení Burdisso Izzo.
43
Hosté se snaží v závěru prvního poločasu držet míč a odnést si do přestávky těsné vedení.
41
Rigoni zůstává po střetu s Nainggolanem ležet na trávníku. Hra je přerušena.
39
Mohlo být vyrovnáno, když Ninković zkusil své štěstí stříleným centrem do chumlu hráčů. Brankář Szczęsny ale reflexivním zákrokem na přední tyči podržel svůj tým.
38
Rüdiger si v osobním souboji pomohl rukama a v závěru ještě poslal Ocampose k zemi. O žluté kartě nemůže být pochyb.
36
AS Řím právě vstřelil branku!
Závar v pokutovém území Janova končí smolným vlastňákem! Perésovu střelu si totiž nešťastně srazil do vlastní branky Izzo. Hosté tak jdou do vedení.
35
Nainggolan si naběhl na pas za domácí obranu a poté se snažil přehodit brankáře Lamannu. Jeho pokus ale nebyl dostatečně dlouhý. AS zůstává přesto u míče.
33
Hra opět nabírá vysoké tempo, a tak jsou tábory obou mančaftů ve varu. Na další velkou brankovou příležitost však od 3. minuty stále čekáme.
31
Hlavička Perottiho postrádala na razanci, a tak jí v pohodě lapil brankář Lamanna.
29
Po rohu se na zadní tyči ocitl Džeko, který však míč promáchl a zřítil se k zemi. Dnes to zatím není jeho zápas.
28
Perotti se snažil z první najít své spoluhráče před brankou. Jeho pokus srazila pozorná obrana za cenu rohového kopu.
27
Cofie zatáhl za záchranou brzdu proti unikajícímu Strootmanovi. Nemůže přijít nic jiného, než žlutá karta.
24
Pořádnou pumelici vyslal na branku AS Ocampos, ale Szczęsny si pohlídal prostor na zadní tyči tygřím skokem.
23
Rigoni upadl v pokutovém území po kontaktu s Jesusem, ale sudí penaltu nepíská.
22
Džeko si stáhl dlouhý centr a hned z otočky prověřil pozornost brankáře. Ten jeho pokus nadvakrát zkrotil.
20
Poslední minuty jsou plné nepřesností z obou stran. Aktéři se sice snaží hrát útočně, aktivně, ale teď si vybírají slabou chvilku.
18
Lazovič tak dlouho otálel s centrem, až se sám vytlačil z výhodné pozice. Jeho následnou pobídku si na přední tyči pohlídal brankář Szczęsny.
16
Centr z kopačky Emersona našel pouze připravenou náruč brankáře Lamanny.
15
Džeko vyslal uličkou vpřed Nainggolana, jenže tomu v zakončení míč uskočil a nakonec ohrozil pouze diváky za brankou.
14
De Rossiho obrovský kiks domácí nepotrestali, neboť si Simeone nepohlídal ofsajdové postavení.
13
Hosté si rozehrávku rohového kopu zopakují. Míč uvede do hry právě Perotti, který si před domácím kotlem musí ledacos vyslechnout.
12
A právě zmíněný Perotti při akci na vlastní pěst vybojoval pro svůj tým první rohový kop.
11
Křídelník Perotti ve službách AS se vrací na hřiště svého bývalého zaměstnavatele. A ačkoliv zde odvedl dobrou práci a byl tahounem janovského týmu, diváci jeho každý dotek s míčem doprovází pískotem.
9
Nakonec to nepůjde. Velká opora domácího týmu brankář Perin odchází ze hřiště a připouští své místo náhradnímu brankáři Lamannovi. Na vině je poraněné koleno.
7
Zatím se hraje ve vysokém tempu, kdy se hra rychle přelévá z jedné strany na druhou. Uvidíme, jak dlouho to oba týmy vydrží.
5
Brankář domácích může pokračovat ve hře a jeho spoluhráči sportovně vrací míč soupeři.
4
Hrdina posledních okamžiků Perin si žádá ošetření. Hra je přerušena.
3
De Rossi dostal před vápnem Janova až příliš mnoho prostoru a dokázal toho využít, když poslal milimetrově přesný centr na Džeka. Jenže vytáhlý útočník ve velmi dobré příležitosti ztroskotal na brankáři Perinovi!
2
Hra se rychle přesunula na druhou stranu. Technický pokus Laxalta musel vytáhnout konečky prstů na roh Szczęsny! To je povedený začátek především pro nezaujatého diváka.
1
Hned v prvních vteřinách bylo v pokutovém území domácích pořádné rušno! Perésův centr si totiž v krkolomné pozici dokázal zpracovat Nainggolan, jenže v následném zakončení podklouzl.
1

Janov CFC: Perin – Muñoz, Burdisso, Izzo – Laxalt, Cofie, L. Rigoni, Lazović – Ocampos, Simeone, Ninković.
Náhradníci: Lamanna – Fiamozzi, Morosini, Beghetto, Pinilla, Panděv, Gentiletti, Edenilson, Orbán, Biraschi.

AS Řím: Szczęsny – Juan Jesus, Fazio, Rüdiger – Emerson, Strootman, De Rossi (C), Peres – Nainggolan, Perotti – Džeko.
Náhradníci: Alisson, Lobont – Paredes, Gerson, Totti, Rui, Seck, El Shaarawy, Manolas, Tumminello..
Vzájemné zápasy

V posledních letech se v soubojích daří více AS Řím, který vyhrál z deseti duelů 8x. Zajímavou statistikou je to, že se ve vzájemném měření sil dělily body naposledy v sezóně 1995!

Loni se radoval ze dvou výher AS Řím. Nejprve na podzim doma porazil Janov 2:0 po brankách Florenziho s Umarem. Na jaře pak AS Řím zvládl na hřišti Janova divokou přestřelu 2:3 (Tachtsidis, Pavoletti – Salah, Totti, El Swaarawy.
AS Řím

Tým z Věčného města je v polovině soutěže na druhém místě, nicméně se musí na začátku roku vyrovnat s velkou marodkou. Mimo hru je kapitán Totti, zraněný De Rossi, Florenzi, Manolas a Vermaelen. Kádr AS pak opustil křídelník Iturbe a na Africký pohár Národů odjel produktivní Salah. Jak si s tím vším dokáže trenér Spalletti poradit? Podle tiskové konference před cestou do Janova změní strategii a rozestavení, ale jak to bude vypadat na hřišti? AS se může chlubit vůbec nejlepším útokem loňského roku a Džekem, který se trefil již 13x! Jediná trefa mu pak schází v tabulce střelců na prvního Icardiho. Návrat na místo činu pak odpoledne čeká šikovného Perottiho, který přesně před rokem do AS přišel právě z Janova. Jaké ho bude čekat přivítání místních fanoušků?
Janov FC

Konec roku nebyl pro tým z přístavního města vydařený, neboť podlehl těsně Turínu 0:1 a předtím překvapivě doma Palermu 3:4. I přes nepovedený závěr kalendářního roku se Janov nachází na 12. místě, kde má dostatečný náskok na sestupové pásmo. Fanouškům Grifů ale mohly přes vánoční pauzu přibýt vrásky na čele, protože jejich tým opustil tahoun týmu Rincon i nadějný střelec Pavoletti. První jmenovaný zamířil do Juventusu, ten druhý pak do Neapole. Trenér Janova Jurić místo nich v kabině přivítal Pinillu, Beghetta a Morosiniho. Podaří se mu však hráče rychle zařadit do sestavy? Velkým objevem podzimu byl pak v dresu domácích syn slavného trenéra Simeone, jež naspřádal 7 přesných zásahů. Přidá odpoledne další?
Poprvé v novém roce se opět naplno rozběhne fotbalový kolotoč Serie A! Společně pak budeme sledovat zápas mezi Janovem a AS Řím. Papírovým favoritem je hostující AS, nicméně Janov dokáže hlavně na svém hřišti potrápit kohokoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62