To je z mé strany pro dnešek vše, příště na počtenou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:10.
Je hotovo! V první půli šlágr jedenáctého kola Serie A mnoho fotbalové krásy nenabídl, po změně stran se ale na trávníku začaly dít věci. V padesáté minutě poslal Bonucci Juventus do vedení, na jeho branku ale rychle odpověděl Callejón. Vyrovnaný stav ale vydržel jen do sedmdesáté minuty, kdy odražený míč poslal do sítě Gonzalo Higuaín, který trefu do sítě svého bývalého klubu neslavil. Higuaín a spol. však mohou slavit další tříbodový zisk a i po tomto víkendu zůstanou na čele Serie A!
90+5
90+4
Kalidou Koulibaly po ztrátě míče postrčil Cuadrada k zemi, hra je stále přerušena a minutu před koncem nastavení budou domácí rozehrávat.
90+2
Turínským příznivcům teď musel spadnout kámen ze srdce, po Mertensově centru do předbrankového prostoru totiž byla hra přerušena!
90+1
Jedna z nich už je minulostí a svěřenci kouče Sarriho se v ní dokázali usadit na soupeřově polovině, defenzíva Juventusu ale hosty k ničemu nepouští.
90
Bude to hned pět minut!
89
Stále se nehraje, Mandžukić se vůbec nemá k tomu, aby si stoupl zpět na vlastní. Nechme se překvapit, kolik minut sudí Rocchi nastaví.
88
Hra je hodně rozkouskovaná, což jednoznačně hraje do karet domácímu Juventusu. Sudí Rocchi byl nyní nucen přerušit hru poté, co to Mario Mandžukić schytal od Diawary.
86
Po něm vznikl v pokutovém území Juventusu obrovský závar, nikdo v modrém dresu ale nedokázal zakončit a následná rána Diawary z hranice pokutového území proletěla nad!
85
Exekuce následného přímého kopu se ujal Omar El Kaddouri, jehož tečovaný centr Buffon dokázal vyrazit! Hosté budou zahrávat roh.
84
Mario Mandžukić dnes už poněkolikáté fauloval, tentokrát si chorvatský útočník nevybíravě vyšlápl na Callejóna, za což vyfasoval žlutou kartu.
83
Kapitánskou pásku po Hamšíkovi převzal brankář Pepe Reina, který nyní musí čelit dalšímu nájezdu turínského celku. Lídr tabulky je každou minutou blíže vítězství.
82
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Omar El Kaddouri.
81
José María Callejón to přehnal s důrazem v souboji se Sandrem, domácí tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
80
Na Juventus Stadium už se nám rozběhla závěrečná desetiminutovka, tak se nechme překvapit, co nabídne závěr tohoto dramatického utkání.
78
Juan Cuadrado před napadajícím Giaccherinim pro jistotu vrátil balon stoperům, domácí se nikam neženou a snaží se držet Neapolské co nejdál od Buffona.
77
Faouzi Ghoulam se svalil k zemi po souboji s dotírajícím Mandžukićem, hra je stále přerušena a Ghoulam se navíc nechává ošetřovat.
76
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Allan, přichází Piotr Zieliński.
76
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Hernanes, přichází Stefano Sturaro.
74
Cuadradův centr z pravé strany za nic nestál a defenzíva Neapole míč dokázala udržet zcela mimo vlastní pokutové území.
73
Mario Mandžukić vybojoval rohový kop pro Juventus, dvacet minut před koncem už domácí s jeho rozehrávkou vůbec nespěchají.
72
Dries Mertens se středem hřiště prokousal téměř až ke hranici pokutového území, odkud vystřelil, jeho tvrdá rána ale o nějaký ten metr minula Buffonovu svatyni.
70
Juventus právě vstřelil branku!
A Turínští už znovu vedou! Po zdánlivě nenápadné akci domácích po levé straně hřiště se balon odrazil až do pokutového území na kopačku GONZALA HIGUAÍNA, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě, proti svému bývalému týmu se ale z gólu vůbec neradoval!
70
Svěřenci trenéra Allegriho zakládají další akci až od Gianluigiho Buffona, v posledních minutách mají domácí fotbalisté územní převahu.
69
Cuadrado zamotal hlavu dvěma hráčům soupeře a poté vyzval ke střele právě střídajícího Marchisia, jehož následná bomba z první ale byla zblokována.
68
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Claudio Marchisio.
67
I nadále sledujeme hodně nervózní partii, po dvou gólech na obou stranách z ní navíc vymizely i brankové příležitosti.
65
Ale jen na chvilku! Kulatý nesmysl se poté vrátil do nebezpečného prostoru, nikdo v bíločerném ale zakončit nedokázal, a Reina tak mohl zůstat v klidu.
64
Sandro své zaváhání vrchovatě napravil nebojácným průnikem po levém křídle, který ale defenzíva Neapole nakonec dokázala zastavit.
63
Nadějně rozjetou akci domácích pokazil lajdáckou přihrávkou Aléx Sandro, svěřenci kouče Sarriho následně starou dámu vytlačili až k Buffonovi.
61
Hernanes za svůj zbytečný zákrok ve středu hřiště dostal žlutou kartu, sudí Rocch tuto situaci viděl z několika kroků a nekompromisně trestal.
61
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Emanuele Giaccherini.
60
Před námi už je jen poslední půlhodinovka tohoto zápasu. Neapolští chystají své první střídání, u postranní čáry už je připraven k nástupu na hřiště Emanuele Giaccherini.
58
Elseid Hysaj měl co dělat, aby ve sprinterském souboji udržel za svými zády pronásledujícího Mandžukiće, chorvatský snajpr se ale k balonu nakonec neprokousal.
57
Aléx Sandro pod tlakem jen odevzdal balon soupeři, načež se ke střele odhodlal Dries Mertens, jeho pokus byl ale zblokován a domácí už zakládají protiakci.
56
Po Callejónově trefě se hra znovu uklidnila, nechme se překvapit, jak se atraktivní duel jedenáctého kola Serie A bude nadále vyvíjet.
54
Neapol právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! JOSÉ MARÍA CALLEJÓN si seběhl na přesnou Insigneho přihrávku a z voleje mazácky procedil míč pod Buffonovýma nohama až do sítě!
53
Neapolští fotbalisté po inkasované brance svého soka přehrávají a nyní pokračují ve své kombinaci na útočné polovině.
52
Svěřenci kouče Sarriho se pokusili odpovědět stejnou mincí, Kalidou Koulibaly se ale po rohovém kopu do zakončení neprokousal. Balon je ale opět v zámezí – další roh pro hosty.
50
Domácí vytěžili rohový kop a po této standardní situaci se ujímají vedení! Neapolským se nepodařilo dopravit balon do bezpečí, kulatý nesmysl se několikrát nečekaně odrazil a těžil z toho LEONARDO BONUCCI, který zcela osamocen poslal míč přesně pod břevno!
49
Vlad Chiricheş ale posléze jen odevzdal balon zpět fotbalistům Juventusu, svěřenci kouče Allegriho tak budou moci pokračovat v akci.
48
Domácí se usadili na útočné polovině, ale nic zajímavého z toho nepramenilo, jelikož Cuadradův nákop do šestnáctky skončil jen u bránícího Allana.
47
Dalekonosný nákop na rozběhnutého Driese Mertense nebyl vůbec přesný, kulatý nesmysl skončil v zámezí a Gianluigi Buffon bude mít k dispozici odkop od své branky.
46
První poločas je minulostí. Mnoho fotbalové krásy nenabídl, hraje se hodně vyhecované utkání plné osobních soubojů, hraničních zákroků a sem tam i nějaké té strkanice. Hlavní arbitr Rocchi má ale vše stále pod kontrolou, a tak zhruba od 21:48 budeme svědky druhého poločasu.
45+2
45+1
Na začátku dvouminutového nastavení mohl do rychlého protiútoku postupovat Juan Cuadrado, přihrávka na kolumbijského záložníka ovšem postrádala přesnost.
45
Celý tento povyk byl nakonec naprosto zbytečný, z tohoto přímého kopu totiž Neapol nevytěžila vůbec nic a následovat bude jen odkop od Buffonovy svatyně.
44
Stále se nehraje, nějaký hráč totiž vždy překročí lajnu nastříkanou sudím Rocchim, a ten tak musí nyní už podruhé nanést na trávník novou vrstvu bílého spreje.
42
Neapolští z chvilkového tlaku vytěžili přímý kop, snad poprvé v zápase se tak bude muset mít Gianluigi Buffon opravdu na pozoru.
41
Hlavní arbitr Rocchi celou situaci dokázal uklidnit a všechny zúčastněné kohouty od sebe odtrhnout, hra tak může pokračovat dál.
40
Nervy na trávníku pořádně pracují. Pepe Reina se nyní dostal do strkanice s Mandžukićem, načež tribuny sborově povstaly a na hřišti se strhla hromadná strkanice!
39
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Giorgio Chiellini, přichází Juan Cuadrado.
38
Tak to je komplikace pro Juventus, Giorgio Chiellini už se belhá do zámezí, Massimo Allegri tak ztrácí svého elitního stopera.
37
V posledních minutách je hra hodně rozkouskovaná, po nedovoleném zákroku na Chielliniho už se zase nehraje a s domácím zadákem to moc dobře nevypadá.
35
Neapolský středopolař už se zvedl, hra tak může pokračovat, jelikož hosté sportovně odevzdali balon až k Buffonovi.
34
Allan zůstal ležet na trávníku po souboji s Hernanesem. Giorgio Chiellini se dušuje, že Allan leží na trávníku zcela zbytečně, hra je přesto přerušena.
33
Neapolští jsou v posledních minutách častěji na míči, chybí jim ale moment překvapení. Dries Mertens teď pouze odevzdal balon Buffonovi, to byla hodně zbytečná ztráta.
31
Amadou Diawara se skácel na trávník po ostrém souboji s Mandžukićem, svěřenci kouče Sarriho tak budou mít opět spoustu času na rozehrávku.
30
Lorenzo Insigne se zapomněl na útočné polovině a poté vše hasil faulem, za který vyfasoval napomenutí žluté barvy.
29
Marek Hamšík se zodpovědně vrátil a připravil o míč Hernanese, v posledních minutách sledujeme spíše hlušší pasáž hry bez šancí.
28
Aléx Sandro vystihl Hysajovu přihrávku na Allana, hosté ale budou mít ještě k dispozici autové vhazování z levé strany hřiště.
26
Ani z něj ale žádné nebezpečí pro Buffona nepramenilo, Kalidou Koulibaly navíc v soupeřově šestnáctce fauloval, a domácí tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
25
Defenzíva Juventusu zblokovala centr z levé strany pouze ke Callejónovi, jehož následná dělovka z první byla zblokována – roh pro Neapol.
24
Gonzalo Higuaín si instinktivně seběhl na dalekonosnou Khedirovu kolmici až do pokutového území, Elseid Hysaj jej však o míč na poslední chvíli připravil.
23
Čerstvě ostříhaný Marek Hamšík se svalil na zem po ostrém souboji s Chiellinim, domácí stoper by si měl určitě dávat větší pozor, aby svůj tým předčasně neoslabil...
22
S kartami se roztrhl pytel! Aléx Sandro naprosto zbytečně zajel do soupeře na polovině hřiště, i tento zákrok sudí Rocchi "ocenil" žlutým napomenutím.
21
Giorgio Chiellini k velké nelibosti tribun za svůj zákrok na Callejóna vyfasoval žluté napomenutí.
19
Hra se nyní znovu uklidnila, balonu se ujali svěřenci trenéra Sarriho, kteří se nikam neženou a kombinují na polovině hřiště.
18
Domácí na svého soka zatlačili a odraženého míče se zmocnil na hranici pokutového území Stephan Lichtsteiner, jehož následná střela ale proletěla nad břevnem!
17
Centr z levé strany nebezpečně propadl až na vzdálenější tyč, nikdo v bíločerném dresu už se ale k míči nestihl dostat, a Reina si tak mohl oddechnout.
16
Čtvrthodinka hry je za námi a Juventus má zatím mírně navrch, sledujeme ale velmi vyrovnané utkání, ve kterém stále čekáme na první šanci.
14
Neapolští fotbalisté poté pouze odkopli míč na útočnou polovinu, kde se pro něj vrátil Andrea Barzagli, domácí už zakládají další akci.
13
Hernanes to vzal z dobrých dvaceti metrů na sebe, jeho pokus ale postrádal razanci, a Pepe Reina tak měl v tomto případě úlohu snadnou.
11
Do pokutového území přišla zajímavá kolmice adresovaná rozběhnutému Mandžukićovi, Pepe Reina ale včasným vyběhnutím oheň včas uhasil.
10
Aktivní napadání hostů dělá Juventusu velké problémy, teď to ale José María Callejón přehnal a Bonucciho na útočné polovině fauloval.
10
Hra se po souvislém tlaku Turínských trochu uklidnila, z akce Neapole nic nepramenilo, poněvadž Allana zradilo zpracování.
8
Lorenzo Insigne zastavil další akci Juventusu jen za cenu odkopu míče do zámezí, stará dáma tak stále pokračuje v kombinaci.
7
Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal Sami Khedira, centr zkušeného německého reprezentanta ale defenzíva Neapole odvrátila.
6
Na pomoc se mu ovšem poté vydal Gonzalo Higuaín, který dnes hraje první zápas proti Neapoli od svého letního přestupu, a vynutil si navíc Koulibalyho faul.
5
Mario Mandžukić se vydal po pravém křídle do rychlého protiútoku, neměl ale komu přihrát, a o balon tak nakonec přišel.
3
Po bídné rozehrávce Juventusu se Neapolští ujali míče ve středu hřiště, daleko se ale nedostali, těsně před Diawarou totiž odkopl balon do bezpečí Stephan Lichtsteiner.
2
Už od samotného úvodu sledujeme hodně nervózní utkání plné vyhrocených situací, ani jeden tým nedá tomu druhému nic zadarmo.
1

Juventus FC: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Hernanes, Pjanić, S. Khedira, Sandro – Mandžukić, Higuaín.
Náhradníci: Neto, Audero Mulyadi – Benatia, Cuadrado, Marchisio, Asamoah, Dani Alves, Lemina, Rugani, Sturaro, Evra, Kean.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Diawara, Hamšík – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Strinić, Giaccherini, Jorginho, Ch. Maggio, Maksimović, Piotr Zieliński, Rog, Tonelli, El Kaddouri, R. Insigne.

Rozhodčí: Rocchi – Meli, Costanzo.
SSC NEAPOL

Jak bylo již zmíněno, Neapolským momentálně patří třetí příčka ligové tabulky, na vedoucí Juventus ztrácí Hamšík a spol. čtyři body. Svěřenci trenéra Sarriho za sebou mají nepovedené období, v první polovině října totiž prohráli s Atalantou, AS Řím i Besiktasem v rámci Ligy mistrů. Neapol se ale zase zvedla a v minulých dvou kolech zvítězila nad Crotone i Empoli.
JUVENTUS FC

Sem tam sice největší favorit na zisk Scudetta škobrtne, v celkovém součtu ale Juventus funguje jako dobře promazaný stroj. Z posledních pěti zápasů turínský celek čtyřikrát zvítězil, naposledy ve středečním vloženém kole proti Sampdorii, které nestačila ani trefa českého útočníka Patrika Schicka. Ligu mistrů Juve začalo remízou se Sevillou, poté ale stará dáma porazila Dinamo Záhřeb i Lyon.
Co nejsrdečněji vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování atraktivního duelu jedenáctého kola Serie A, ve kterém vedoucí Juventus FC přivítá třetí SSC Neapol. Dá se očekávat dramatický boj, tak si to rozhodně nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62