Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou!
Dnešní utkání je tedy u konce a tři body si po zásluze připisuje favorizovaný Juventus. Ten měl skvělý úvod utkání, neboť již v 9. minutě vedl 2:0, avšak vstup do druhé půle byl z pohledu domácích rozpačitý a Patrik Schick v 57. minutě snížil na rozdíl jediné branky. Po vystřídání českého útočníka se odpor však Sampdorie zcela rozpadl.

Juventus opět převzal otěže hry, Miralem Pjanić v 65. minutě opět vrátil dvoubrankový rozdíl a výhru domácích v 87. minutě svou druhou brankou v utkání pečetil Giorgio Chiellini. Turínský celek si tedy upevní pozici na čele italské Serie A!
90+3
90+2
Higuaín nevzdal zdánlivě ztracený míč a rychlým sprintem kulatý předmět ještě dostihl před brankovou čárou. Odměnou mu byl potlesk napůl zaplněných tribun.
90+1
Téměř celou první minutu nastaveného času hráli pouze domácí fotbalisté, kteří v poklidu kombinovali u půlící čáry. Už totiž opravdu nemají důvod k útočení.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty!
89
Trochu frustrovaný Luca Cigarini (SMD) u půlící čáry zajel do Asamoaha a po zásluze vidí žlutou kartu.
87
Juventus právě vstřelil branku!
Domácí pečetí svou dnešní výhru. Juan Cuadrado se ujal rozehrávky volného kopu, poslal do vápna parádní míč, na který reagoval jen GIORGIO CHIELLINI a ten měl tedy před Puggionim velmi jednoduchou práci. Celá defenzíva jen zvedla ruku na znamení ofsajdu a pouze sledovala skórujícího obránce Juventusu. Asistence: Juan Cuadrado
85
Nyní ale pozor! Po faulu jednoho z hostujících hráčů budou domácí rozehrávat standardní situaci ve velmi zajímavé pozice.
84
Utkání nám pomalu spěje ke svému konci. Hraje se především ve středu hřiště a ani jeden z celků se ne a ne dostat k zakončení.
83
Nemohu si pomoct, ale bez Patrika Schicka je dnes ofenzíva Sampdorie naprosto bezzubá. Například velezkušený Quagliarella se od svého příchodu na hřiště ještě nezapojil do nějaké slibnější akce a to platí i pro dosud poslední pokus hostů.
82
Lehce vyčerpaný Miralem Pjanić pomalu kráčí k lavičce, neboť místo něj už po trávníku pár vteřin pobíhá Kwadwo Asamoah.
81
Ani tato standardní situace se hostům nepovedla. Navíc byl odpískán útočný faul a domácí tak mohou potřetí střídat.
80
Cuadrado si sice chvíli poležel na trávníku, ale nyní už je připraven sledovat volný kop hostujícího celku. Faulu se totiž dopustil jeden z Cuadradových spoluhráčů.
79
Hodně sporný souboj v pokutovém území nyní podstoupil Cuadrado, který se pokusil dostat k vysokému centru za obranu soupeře. Byl povalen, avšak hlavní rozhodčí nařizuje jen odkop od brány.
78
Ofenzivní snaha Sampdorie pro změnu zastavena útočným faulem. Hosté začínají působit trochu odevzdaným dojmem.
77
Jenže bohužel pro přítomné fanoušky rohový kop vyústil jen v poměrně nepřesné zakončení, které Puggionimu rozhdoně nepřidělalo vrásky.
76
Rychlejší akce Juventusu končí rohovým kopem. Po jednom z prvních v zápase dokázali domácí skórovat tak se můžeme těšit, co vymyslí tentokrát.
75
Jenže zakončení tohoto nadějného volného kopu nepřineslo příliš velké nebezpečí. Norberto Neto se prakticky nemusel hnout ze svého místa.
74
Ještě před rozehráním standardní situace dochází ke střídání. Édgar Barreto má odpracováno a poslední minuty si naopak zahraje Filip Đuričić.
73
Jeden z hostujících fotbalistů se po souboji kousek za šestnáctkou soupeře ocitl v nefotbalové pozici a hlavní rozhodčí nařizuje velmi zajímavou standardní situaci.
72
Ovace celého stadiónu si nyní vysloužil Claudio Marchisio. Oblíbenec domácích fanoušků byl totiž právě vystřídán Mariem Leminou.
71
Juve už sice pokračuje ve hře, ale nevypadá to na nějakou zajímavější akci. Defenzíva hostujícího týmu je velmi dobře zformovaná.
70
Claudio Marchisio prokázal ducha fair play a zakopl míč. Na trávníku se totiž nachází lehce zdravotně indisponovaný Luis Muriel.
69
Na druhé straně se soupeřova brankáře pokusil překvapit Higuaín, avšak jeho dalekonosná rána si nenašla cestu mezi tři tyče.
68
Až nyní se ke střele dokázal protlačit Luis Muriel. Tísněn jedním z důrazných beků domácího celku však vypálil velmi vysoko nad Netovu bránu.
67
Sampdoria by jistě ráda velmi rychle odpověděla, ale třetí inkasovaná branka hosty viditelně zastavila v rozletu. Neto může být pro tento okamžik v klidu.
65
Teď už si ale domácí berou dvoubrankové vedení zpátky. Přetažený centr na zadní tyč vrátil do ohně Cuadrado, Puggioni ještě stihl zakročit proti první střele Pjaniće a dorážce Higuaína, avšak proti druhému pokusu již zmíněného MIRALEMA PJANIĆE neměl šanci. Bez asistence.
64
Juventus pokračuje v ofenzívě, ale obrana hostujícího celku si poradila i s další akcí, která byla vedena po pravé straně.
63
Po delší době se připomněl Gonzalo Higuaín, jenž střílenou přihrávkou před bránu hledal volného Mandžukiće. Puggioni ale přihrávku reflexivně vykopl nohou.
62
Édgar Barreto (SMD) nyní v souboji s Khedirou trochu přitvrdil a hlavní rozhodčí mu píská celkem jednoznačný faul. No a je tady druhá žlutá karta zápasu.
61
Hostující trenér přichystal hned dvojitou změnu a na trávníku se objeví zcela nová dvojice útočníků. Patrika Schicka totiž nahrazuje Luis Muriel a Anteho Budimira pro změnu vystřídal Fabio Quagliarella.
61
60
Znovu se k míči dostal skvěle hrající Patrik Schick. Tentokrát ho však bude mrzet první dotek, kterým si míč ukopl do zámezí.
59
Naopak museli domácí rychle kvapit zpátky, neboť Sampdoria se v hojném počtu vydala na útočnou polovinu. Ani souhra hostujícího týmu však nebyla ideální.
58
Juventus se sice snažil odpovědět rychlejším ofenzivním výpadem, ale defenzíva Sampdorie je již několik desítek minut velmi pozorná.
57
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí jsou potrestáni za svou pasivitu! Velmi nepřesnou rozehrávku Juventusu totiž skvěle vystihl Praet, který si to namířil vpřed a přihrávkou do pokutového území dokázal najít PATRIKA SCHICKA, jenž se střelou z prvního doteku trefil přesně! Asistence: Dennis Praet
55
Patrik Schick si výborně dal tělo před Daniho Alvese a ten ho musel faulovat. Sampdoria však bude rozehrávat až od poloviny hřiště.
54
Znovu nepřesnost domácích fotbalistů. Sražený centr se ještě pokoušel napravit Marchisio, nicméně ten se nedokázal vymanit od postranní čáry.
53
Ani další akce po straně v podání domácích nepřinesla nebezpečí. Gólmani na obou stranách jsou zatím zcela v klidu.
51
Sledujeme velmi nezáživný úvod druhého poločasu. Oba týmy se prezentují poměrně nejistou hrou a kombinaci hatí časté nepřesnosti.
50
Tentokrát to Juventus zkusil vzduchem, nicméně Higuaín se nenatlačil do tvrdšího vzdušného souboje a proto se míče ujímají hosté.
49
Už už to vypadalo na šanci Maria Mandžukiće, ale nakonec byl tento chorvatský kanonýr usvědčen ze zhruba dvoumetrového ofsajdu.
48
Ani první ofenzivní snaha Sampdorie v druhé půli nevedla k něčemu zajímavějšímu a dopředu se tedy pomalu mohou vydat domácí.
47
Po souboji v blízkosti pomezního rozhodčího a následné krátké debatě bylo vhazování přisouzeno domácím. Ti se ale z následné akce nedostali až k zakončení.
46
Zdá se, že o poločasové přestávce nedošlo k žádné změně v sestavách týmů. Oba celky tedy pokračují se zahajovacími jedenáctkami, avšak místo Evry je na hřišti od 42. minuty Alex Sandro.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
Úvodní půle je u konce a domácí jdou do kabiny výrazně spokojenější. Již ve čtvrté minutě totiž hlavou skóre otevřel Mario Mandžukić a o pouhých pět minut později navíc Giorgio Chiellini téměř totožným zakončením navýšil vedení favorizovaného Juventusu. Ve zbytku poločasu byli sice blíže ke gólu hosté, avšak Sala těsně minul a navíc se Sampdoria nezmohla. Rozhodně můžeme říct, že domácí mají utkání zatím zcela pod kontrolou.
45+3
45+2
Hosté sice několik desítek vteřin kombinovali na útočné polovině, ale prakticky se nedostali dále než na třicet metrů od půlící čáry.
45+1
Úvod nastaveného času patřil Juventusu, nicméně nikdo z ofenzivně laděných hráčů domácího celku se nedokázal prodrat až ke střele na Puggioniho bránu.
45
Neto si velmi důrazně došel pro příliš vysoký centr soupeře a bez větších potíží krotí míč v náruči. Mezitím bylo oznámeno tříminutové nastavení.
44
Defenzíva Sampdorie se postupem času výrazně zlepšila a Juventus nyní moc nepouští do zakončení. Poslední zakončení domácích zatím obstaral ve 31. minutě slabě střílející Patrice Evra.
43
Gonzalo Higuaín se rozběhl do zajímavého ataku, ale hlavní rozhodčí s menším zpožděním přeci jenom píská ofsajd. Argentinec si stěžuje, že sudí odpískal tak pozdě, jenže změnit už nic nedokáže.
42
Matias Silvestre (SMD) byl pozdě v souboji s Higuaínem a při přerušení vidí první žlutou kartu zápasu.
41
Střídající Alex Sandro se okamžitě zapojil do akce po ofsajdu hostujícího celku, nicméně centrovaným míčem na Mandžukiće neuspěl.
40
Patrice Evra má zjevně nějaké potíže v oblasti dolních končetin a musí proto střídat. Místo něj jde na místo levého obránce Alex Sandro.
39
S blížícím se koncem poločasu je k vidění větší množství chyb. Teď je však důležitý zdravotní stav Patrice Evry, který si bez cizího zavinění sedl na trávník.
38
Nyní už ale Neto musel na trávník. Schick totiž kolmou přihrávkou oslovil Álvareze a ten slabší střelou po zemi prověřil postřeh domácího gólmana.
37
Ani ofenzíva Sampdorie nepřinesla vůbec nic zajímavého a už vůbec nevyústila zakončení. Přesto se hosté velmi rychle dostávají do další akce.
36
Z kombinace Juventusu se teď trochu vytratila přesnost. Další nejistá přihrávka končí ztrátou a rychlejším útokem hostujícího celku.
35
Tato standardní situace byla rozehrána nakrátko, avšak po pár vteřinách Neto musel do vzduchu, aby zlikvidoval zajímavý centr mířící k penaltovému puntíku.
34
Velmi aktivní Schick vymýšlel další zajímavou akci a zpětnou přihrávkou od brankové čáry donutil Chielliniho k defenzivnímu skluzu. Rohový kop pro Sampdorii!
33
Juventus už se i bez chorvatského útočníka prodral na útočnou polovinu, ale poměrně rychle ztrácí míč vinou nepřesné kombinace.
32
Tak zřejmě si Neto na střelu Saly sáhl, neboť hosté zahrávali rohový kop. Po něm na trávníku zůstal Mario Mandžukić, jenž se drží pod levým kolenem a hra je proto na chvíli přerušena.
32
Na druhé straně mohlo být sníženo! Po dobré práci Patrika Schicka se k míči dostal Sala a jeho křížná střela minula Netovu svatyni jen o pár centimetrů!
31
Patrice Evra nyní na nic moc nečekal a zakončení vzal trochu sobecky na sebe. Přízemní ranou trefil jen prostor, který vyplňoval brankář Puggioni.
30
Chiellini už je samozřejmě zpět na nohou a jeho spoluhráči mezitím rozjíždějí další potenciálně nebezpečnou kombinaci.
29
Hosté pouze odevzdali míč Netovi a po chvíli byl dokonce faulován Giorgio Chiellini. Na adresu Sampdorie se teď z hlediště krátce ozval i pískot.
28
Zničehonic dokázali domácí celou akci zrychlit nákopem na rozběhnutého Pjaniće a Higuaín se záhy dostal do velmi solidní střelecké pozice. Zhruba z 15 metrů však mířil nepřesně.
27
Hra se tedy opět přesunula spíše do středu hřiště a vymyslet cosi zajímavého se pro změnu pokoušejí domácí fotbalisté. Nutno však říci, že ti rozhodně nemají, kam spěchat.
26
Nedorozumění v záložní řadě Juventusu se pokusil využít Dennis Praet, který převzal míč a rychle si to namířil blíže k pokutovému území. Svou střelou však Neta vůbec neohrozil.
25
Jenže ofenzíva Sampdorie měla jepičí život a Evra už se pomalu chystá k vhazování. Hostující trenér zatím nemůže být spokojen s žádným aspektem hry.
24
Aktivní Cuadrado neuspěl s dalším prúnikem po levé straně a po přenesení hry doprava se Evra provinil faulem. Do kombinace se tedy dostanou i hosté.
23
Na konci 23. minuty zaznamenává další ofsajd jednoho z domácích. Tentokrát to byl Higuaín, který se sice zaskvěl krásným zpracováním, avšak už to bylo zcela zbytečné.
23
Juventus hraje opravdu ve velké pohodě. Lze vidět, že poslední prohra s AC Milán svěřence Massimiliana Allegriho vůbec nerozhodila.
22
Mandžukić sice naznačoval, že nehodlá hrát, ale centrovaný míč šel přesně na něj a asistent rozhodčího proto zvedá praporek na znamení ofsajdu.
21
Cuadrado soupeři stále způsobuje obrovské potíže. Nyní se prezentoval další pěknou akcí, avšak po krásném manévru vytěžil jen vhazování.
20
Sampdoria se snažila rozvážnou rozehrávkou operovat v blízkosti půlící čáry, ale ve finále akce přišla velmi nepřesná přihrávka na Schicka, jenž míč nestihl na hrací ploše.
19
Domácí si do statistik zapsali další rohový kop, nicméně obrana Sampdorie si v tomto případě věděla rady a prodloužila centr až za pokutové území.
18
Defenzíva Juve si znovu bez větších problémů poradila a navíc byl odpískán útočný faul. Cuadrado tedy může kvapíkem prchat na útočnou polovinu.
17
K vidění byla poměrně nezáživná pasáž, během které se hrálo převážně ve středu hřiště, ale teď už se hosté na levé straně pomalu prodírají vpřed.
16
Chiellini to opět zkoušel delším nákopem za obranu, ale tentokrát si to míč namířil až do rukavic vyběhnuvšího Puggioniho. Hosté však balón znovu rychle ztrácejí.
15
Rohový kop byl sice rozehrán nakrátko, ale po chvíli se Pjanić přeci jenom dostal k nebezpečnému centru. Na bližší tyči míč dobře usměrňoval Bonucci, nicméně veškeré vzrušení bylo vinou ofsajdu zbytečné.
14
Na hranici ofsajdu teď Khedira našel volného Higuaína, nicméně ten příliš dlouho vyčkával a přihrávku před bránu hosté dokázali srazit aspoň na roh.
13
Juan Cuadrado teď na pravé straně opět udělal velký průvan, protáhl se až k brankové čáře, avšak zpětnou přihrávkou posléze našel jen hostujícího obránce. Následně byl faulován Patrik Schick.
12
Tentokrát si sice defenzíva Sampdorie s rohovým kopem věděla rady, ale z následné akce mohl zahrozit Pjanić. Jeho střílená přihrávka nakonec letěla mimo dosah všech domácích borců.
11
Domácí si ne a ne dát pokoj. Další nebezpečnější akce vyústila v druhý rohový kop, který bude rozehrávat opět Pjanić.
9
A je to 2:0! Exekuce rohového kopu se ujal Miralem Pjanić, který na hranici malého vápna parádním centrem našel hlavu GIORGIA CHIELLINIHO a ten chladnokrevně navýšil vedení favorizovaného celku. Asistence: Miralem Pjanić
8
Juventus to znovu zkoušel vzduchem, ale tentokrát se včas vrátil hostující obránce a domácí budou zahrávat jen rohový kop.
7
Ofenzivní choutky hostujícího celku vůbec nic zajímavějšího nepřinesly a naopak musel jeden z hostů hasit pokus o rychlejší kontr soupeře.
6
Po vstřelené brance se chvíli čekalo na návrat ošetřeného Barreta, ale nyní už se zase pokračuje ve hře. Dopředu se pomalu dostává hostující Sampdoria.
4
Tak to je parádní vstup do utkání v podání domácích! Juan Cuadrado na právě straně vůbec neměl problém s odcentrováním míče do pokutového území a zcela osamocený MARIO MANDŽUKIĆ zblízka hlavou otevírá skóre. Asistence: Juan Cuadrado
3
Barreto šel proti Evrovi do skluzu, ale nakonec to byl právě hostující záložník, který si odnesl nějaký šrám poté, co o něj francouzský obránce zavadil nohou.
3
Juventus pokračuje v aktivitě a znovu se poměrně jednoduše dostává na útočnou polovinu. Evra se však s míčem zatím ne a ne dostat od postranní čáry.
2
Registrujeme první zakončení zápasu. Centr z pravé strany sice přelétl Higuaína i Mandžukiće, ale Evra ještě přisunul míč k nohám Chielliniho. Ten střílel v pádu velmi nepřesně.
1
Domácí zahajují první poločas aktivně a rychlým nákopem se jeden z nich pokusil najít skákajícího Mandžukiće. Tomu je ale podle všeho odpískán útočný faul.
1
Po úvodní znělce se obě jedenáctky vzájemně zdraví. Utkání začne za několik desítek vteřin.

Juventus FC: Neto – Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Evra – Pjanić, S. Khedira, Marchisio – Cuadrado, Mandžukić, Higuaín.
Náhradníci: Audero Mulyadi, Loria – Benatia, Hernanes, Sandro, Barzagli, Lemina, Asamoah, Lichtsteiner, Sturaro, Kean.

UC Sampdoria: Puggioni – Sala, Silvestre, Škriniar, Regini – É. Barreto, Praet, R. Álvarez – Cigarini – Schick, Budimir.
Náhradníci: Tozzo – Amuzie, Eramo, Muriel, Fernandes, Pereira, Krajnc, Linetty, Palombo, Đuričić, Quagliarella, Torreira.

Rozhodčí: Carmine Russo – Fabiano Preti, Andrea Marzaloni.
Poslední tři vzájemná utkání

14.5.2016 Juventus – Sampdoria 5:0
10.1.2016 Sampdoria – Juventus 1:2
2.5.2016 Sampdoria – Juventus 0:1
UC Sampdoria

Hostující mužstvo se drží na patnáctém místě s celkovým počtem 11 bodů. V dosavadním průběhu dokázala Sampdoria třikrát vyhrát, dvakrát remizovat a čtyřikrát odcházela z utkání bez bodu, takže má rozhodně co zlepšovat.
Na soupeřových hřištích Janov pouze jednou zvítězil a jednou remizoval. Se čtyřmi body mu tedy náleží 15. místo v tabulce venkovních týmů. Naposledy navíc na cizím stadionu zvítězil 21. srpna, a to na půdě Empoli.
V poslední zápase se však mohli radovat ze zisku tří bodů. V městském derby poslal Samdorii do vedení Luis Muriel, ovšem zanedlouho dokázal vyrovnat Luca Rigoni a začínalo se od znovu. I když v závěru poločasu neproměnil penaltu Quagliarella, domácí to mrzet nemuselo. Ve 47. minutě si dal totiž vlastní gól Izzo a Sampdoria se tak mohla radovat z vítězství 1:0.

Juventus FC

Celek z Turína má po devíti odehraných zápasech 21 bodů a s dvoubodovým náskokem před AS Řím a AC Milán vévodí italské lize. Sedm výher a dvě prohry, takovou bilancí se nemůže pochlubit žádný jiný tým v Serii A.
Juventusu funguje výborně zejména defenzíva. Pouhých 6 obdržených branek dělá ze Staré dámy nejlépe bránící tým soutěže. Nesmíme ovšem zapomenout ani na útočnou fázi. Sedmnáct přesných zásahů na jeho kontě je rovněž velmi slušný počin a řadí ho na dělenou třetí pozici v tomto ohledu.
Velkou devízou je také domácí stadion. Ve čtyřech zápasech na své půdě neztratil Turín ani bod a stejně jako AS Řím zůstává tedy před vlastními fanoušky stoprocentní.
Poslední utkání na půdě milánského AC však svěřenci trenéra Allegriho nezvládli. Po nádherné střele Locatelliho ze 65. minuty prohráli na San Siru 1:0 a jejich náskok se tak ztenčil na pouhé dva body. Navíc přišli o svého útočníka Paula Dybalu, který musel ve 33. minutě odstoupit kvůli zranění stehna.

22.10.2016 AC Milán – Juventus 1:0
15.10.2016 Juventus Udinese 2:1
2.10.2016 Empoli – Juventus 0:3
24.9.2016 Palermo – Juventus 0:1
21.9.2016 Juventus – Cagliari 4:0
Krásný středeční večer všem fanouškům a fanynkám fotbalu a toho italského zvlášť. V rámci 10. kola Serie A přivítá Juventus FC tým UC Sampdoria. Utkání začíná v 20:45 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62