Je za námi utkání, které nám nabídlo hodně nudný první poločas, ale v jeho druhé části nám vše vynahradilo. Lazio bylo po většinu zápasu lepším celkem a v 56. minutě bylo odměněno gólem.

To ale bylo zapomenuto o zhruba patnáct minut později, kdy se po ojedinělé akci hostů prosadil střídající Maxi López. Řím poté poslal vše do útoku a vyplatilo se. Baldí Diao Keita vyslal naprosto fenomenální ránu a poslal domácí do vedení. Ti ho ještě posílili v 90. minutě a rozhodli tak o tom, kdo dnešní utkání vyhraje.
Statistiky utkání

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 10:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 19:11.
90+4
90+3
Utkání už se pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
90+2
Hoedt (LAZ) dostal za skluz žlutou kartu a následný volný přímý kop Turína zamířil mimo branku.
90+2
Turín se snaží o nemožné, na srovnání mu ovšem zbývají poslední ani ne dvě minutky.
90+1
Lazio právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Lazio se dostalo po špatné rozehrávce soupeře do protiútoku a přidalo další branku. Přihrávku do stoprocentní šance dostal FELIPE ANDERSON. Asistence: Senad Lulić.
90
Až nyní, v poslední minutě mají míč na svých kopačkách, dá se však předpokládat, že rozhodčí nějaké zhruba tří minutky nastaví. Podaří se Turínu ještě jednou srovnat stav utkání?
89
Řím je nadále aktivní, nechce dopustit to, co se mu v zápase již jednou stalo. Turín hledá kudy by se dostal k míči, ale zatím se mu to nedaří.
87
Nádherná fotbalová momentka! BALDÉ DIAO KEITA se opřel do míče a náramnou, technickou střelou umístil míč na zadní tyč, kde nedoplachtil brankář Hart. Domácí si tak berou vedení zpět a budou se hodně snažit aby si jej udrželi. Asistence: Jordan Lukaku.
86
Zatím to tak nevypadá, Turín skvěle napadá a dostává se do zajímavých protiútoků. Jeden takový zakončoval Belotti, ovšem branku minul.
85
Hosté šli do rychlého protiútoku, ale šance byla nakonec ubráněna obránci Říma. Ten se rychle znova hrne do útoku. Podaří se mu ještě vsítit branku?
84
Domácím dochází čas, hosté se navíc velmi dobře brání a vypadá to, že dnes se týmy rozejdou s remízou.
83
Poněkud jej však zbrzdí ofsajd, ve kterém se objevil Lukaku. Tedy alespoň dle pomezního rozhodčího. Ten zaúřadoval i při akci na pravé straně. Grafika však ukázala, že se v obou případech spletl.
82
Hoedt minul střílený centr od Immobileho a Turín tak stále drží remízu. Tlak soupeře však sílí.
81
Lukaku posílal centr do vápna, který byl ale sražen na rohový kop. Další šance pro domácí tým.
80
Zatím ne, obrana Říma to zvládla na jedničku a soupeře k ničemu nepustila, ten následně ale vybojoval míč a může pokračovat v útoku.
79
A té se zhostili parádně, po akci na levém křídle navíc vybojovali rohový kop. Tak že bychom byli svědky otočky?
79
Nepodaří a navíc se proviňují útočným faulem. Turín tak získá cenné vteřinky a navíc šanci k útoku.
78
Domácí vybojovali rohový kop podaří se jim prosadit se?
78
Domácí tlačí soupeře, opět začali hrát. Zdali jim to ale bude stačit, to těžko říct...
77
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Biglia, přichází Keita Baldé Diao.
75
Lazio vybojovalo roh, ze kterého se sice Immobile dostal do šance, ale pomohl si faulem. Všechno vzrušení tak bylo zbytečné.
74
Domácí jsou rázem zase tam, kde byli. Žlutou kartu navíc vidí Savić (LAZ).
74
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Juan Manuel Iturbe, přichází Iago Falqué.
72
FC Turín právě vstřelil branku!
No a je vyrovnáno! Volný přímý kop skončil na hlavě MAXI LÓPEZE. Ten přesnou trefou nedal brankáři šanci a zajistil tak vyrovnání! Asistence: Juan Iturbe
72
Wallace neměl pochopení pro kličky Iturbeho. Stejně tak však neměl rozhodčí pochopení pro jeho zákrok.
71
Domácí se pokusili na druhé straně ukázat to, jak by se mělo střílet. Pokus to byl sice přesnější, ale Harta neohrozil. Janov se nechal poučit a hned po protiútoku to zkusil aplikovat. Bohužel pro ně se stejným výsledkem jako před tím domácí.
70
Inu, střela z toho nakonec byla, ale ohrozila spíše domácí fanoušky za bránou než jejich oblíbeného brankáře.
69
Balón se posunuje ze strany na stranu, ale bez vážnějších šancí. Jedna by se ovšem mohla udát teď, po rohu Turína.
67
Pas za obranu Laziu nevyšel, obrana Turínu sbírá míč a zakládá další protiútok. Dočkáme se vyrovnání?
66
Z něj ovšem bránu neohrozí. Strakosha si došel pro míč, který ukryl v rukavicích. Bude tak moci uklidnit hru a s klidem rozehrát.
65
Hosté jsou hodně aktivní a obraně Lazia dělají problémy. Té se zatím daří neinkasovat, ale Turín vybojoval alespoň volný přímý kop. Ačkoliv z velké vzdálenosti.
64
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Adem Ljajić, přichází Maxi López.
63
Byli to však hostující hráči, kdo se dostal do šance. Jejich rychlý protiútok byl ale odvrácen pozornou obranou.
62
Řím je stále aktivní, snaží se přidat další branku.
61
Zatímco Lazio je na polovině Turína, připravuje hostující trenér střídání. Pomůže jeho celku k tomu, aby alespoň vyrovnal?
60
Turín šel do rychlého protiútok, jenž skončil centrem do vápna, ale domácí brankář nezaspal a stáhl si míč ze vzduchu.
59
Immobile je při chuti, souboj v rohu hřiště sice prohrál, ale vybojoval alespoň autové vhazování.
58
Turín je hned daleko aktivnější a zabavuje soupeřovu obranu. Ta si ovšem ví rady a posílá míč zpět na polovinu hostů.
56
Ale teď už se skóre mění! Na centrovaný míč si sice Hart šáhl, ale na dorážku CIRA IMMOBILEHO již neměl. Domácí útočník si tak připisuje další přesný zásah a ukončuje trápení svého týmu. Bez asistence.
55
Laziu není přáno! Lukaku pronikl po levé straně až do vápna, kde předložil míč Parolovi, ale jeho zakončení šlo těsně vedle tyče.
54
Rychlá akce po pravé straně se Římu opět moc nepodařila. Domácí ale vybojovali alespoň autové vhazování a u míče tak zůstanou.
53
Tlak Říma je ten tam, hostům se daří kazit jejich rozehrávku a držet míč na svých kopačkách. Iturbe navíc vybojoval volný kop.
52
Turín se po dlouhé době pomazlil s míčem, ale to se nelíbilo soupeři, který si jej rychle bere zpět. Střídavá péče domácím moc nevyhovuje.
51
ze strany domácích je to stále zmar. Jejich centry se míjí účinkem a po většinu času končí v zámezí, stejně jako tentokrát.
50
Parolo vyzkoušel své štěstí z uctivé vzdálenosti, ale jeho projektil končí hodně mimo. Harta tak čeká odkop od brány. Jeden z mnoha.
49
Jeden z mnoha centrů skončil v rukavicích Harta, ten nikam nespěchal a s rozvahou poslal míč na polovinu soupeře, kde s ním Lazio kombinuje a snaží se přes napadání hostů dostat do šance.
48
Z něj ale žádné ohrožení branky nepřišlo. Turín mohl jít do protiútoku, ale ani ten neměl dlouhého trvání. Míč na kopačkách favorita utkání.
47
Aktivněji působí Řím, který se žene dopředu a krátce za polovinou hřiště dokonce vybojoval volný kop.
46
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu s jednou změnou, jak jim tento tah prospěje se dozvíme v následujících 45 minutách.
46
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Wallace.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Cristian Molinaro.
46
46
Máme za sebou první poločas, který gól nenabídl. Sledujeme tlak Říma, který však nepřináší žádné vážnější šance. Turín se skvěle brání a sem tam i zahrozí.

Oba celky si vytvořili na přelomu 29. a 30. minuty po jedné vyložené šanci, ale vzhledem k tomu, že ani jede z nich neuspěl, tak se do druhého poločasu půjde za stavu 0:0.

Doufejme, že se ke slovu dostanou i další zajímavější šance a hlavně také góly. To začneme zjišťovat zhruba od 21:50.
45+3
45+3
Ljajić prošel domácí obranou po špatné rozehrávce, ale jeho následná střela skončila hodně mimo.
45+2
Turín nažene cenné vteřinky, soupeř se totiž dopustil útočného faulu a hosté tak získávají volný kop, se kterým určitě pospíchat nebudou.
45+1
Rozhodčí nastavuje tři minuty, Lazio je začalo velkou šancí, která ale přišla díky ofsajdu. Mnoho vzrušení pro nic.
45
Poslední minuta prvního poločasu začala s míčem na kopačkách Říma. Ten se hodně hnal dopředu, centr prošel celou šestnáctkou, ale znova bez výsledku.
44
Střídající Lukaku (LAZ) zastavil skluzem soupeře a vidí za to žlutý kartonek.
43
Nepodaří, hlavička postrádala přesnost a doslova darovala míč soupeři.
43
Řím se hnal do protiútoku a vybojoval alespoň rohový kop. Podaří se mu z něj nějak zahrozit?
42
Na druhé straně se stejně provinili hosté. Jejich výjimečný útočný výpad tak končí stejně tak rychle jako začal.
41
Blíží se konec prvního poločasu, který nám kromě dvou rychlých akcí na každé straně nic nepřinesl. A nezmění na tom ani průnik Immobileho, který se dopustil útočného faulu.
40
Ljajič zajel do protihráče, který potřeboval ošetřit, ale hra už opět pokračuje. Na míči domácí, ale přes obranu soupeře se jim dostat nedaří.
38
Žlutou kartu dostává Adem Ljajić (Turín FC).
38
Úspěšnější byli domácí, kteří se dostali i k centru. Ty jim však moc nejdou a znova končí neúspěchem.
37
Hraje se převážně na polovině hřiště, kde nyní fotbalisté bojují o balón. Nikomu se ale nedaří dostat jej pod kontrolu.
36
Ten se sice dostal až ke střele, ale ta trefila pouze bránící hráče. Odražený míč byl ještě vyslán do vápna, ovšem bez jakéhokoliv úspěchu.
35
Z dlouhého nákopu za obranu je alespoň rohový kop, jenž je nařízen ve prospěch favorita utkání.
34
Turín po odkopu od brány rychle přišel o míč a bude se muset opět bránit. Řím hraje daleko aktivněji a už opět na trávníku dominuje.
33
Ten nyní kombinuje na polovině soupeře, který je ale hodně zatažený a domácím se tak nedaří najít skulinku v jeho obraně. Ani následný pokus Parola to nezmění, míří vedle.
32
Turín odkopl míč až k domácímu brankáři, od kterého začne další útočné snažení Říma.
31
Zdá se, že domácí si varování soupeře vzali k srdci. Hrají nyní daleko aktivněji a zodpovědněji. Turín se ale dobře brání a centry do vápna odvrací.
30
Immobile mohl zaúřadovat na druhé straně, dostal parádní zadovku, jež ho vyslala do slibné šance, ale Hart ukázal své kvality a reflexivním zákrokem zachránil svůj tým.
29
Jen to zahučelo! Centr propadl až na zadní tyč, kde ovšem zklamal Iturbe, který minul míč. Řím tak dostal hodně hlasité vyarování!
28
Hosté se snaží využít jejich horší koncentrace. Silvestri vybojoval volný přímý kop.
27
Radu špatně dopadl po hlavičkovém souboji a musel být střídán, s tímto nebude Řím spokojen.
27
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan Radu, přichází Jordan Lukaku.
26
Jsou to nyní hosté, kdo se drží více na míči. Zdá se, že Řím poněkud ubral. To se mu může hrubě nevyplatit. Uvidíme, co z toho nakonec bude.
25
Míč ovšem končí v zámezí, Řím zahraje odkop od brány. Jejich fanoušci by si však přáli lepší výkon. Mezitím se na hřiště vrátil alespoň Biglia.
24
Míč šel na zadní tyč, kde byl ale připravený Strakosha a míč vyboxoval mimo pokutové území. Turín tak vybojoval alespoň autové vhazování.
23
Turín možná trochu pookřál. Snad poprvé v zápase se na delší dobu udržel na polovině soupeře a dokonce vybojoval i volný přímý kop.
22
Domácím se jeho zahrání hrubě nepovedlo a mohli to být hosté, kdo se mohl dočkat gólu. Průnik se jim však nepovedl a skončil na bránících hráčích.
21
Budeme svědky prvního rohového kopu, který vybojovali domácí fotbalisté.
20
Laziu se z volného přímého kopu nepodařilo nic vytěžit. Míč končí pouze v rukavicích Harta.
19
Na hřišti jsou už i nosítka. Biglia tak dnes pravděpodobně dohrál. Doufejme, že bude v pořádku.
17
Iturbe se srazil s Bigliem. Domácí kapitán leží na hřišti a nevypadá to s ním vůbec dobře. Možná budeme svědky brzkého střídání.
16
Další míč, jenž letěl na značku pokutového území byl odvrácen domácí obranou, dokonce nadvakrát. Řím má opravdu velký tlak, ale koncové přihrávce chybí přesnost.
15
Ojedinělá akce Turína končí další nepřesnou přihrávkou. Hosté se vlastně ještě ani nepřiblížili k šestnáctce Strakoshi.
14
Byla z toho poměrně slušná skrumáž ve vápnu, ale nakonec ani střela z toho nebyla. A když už se k ní domácí odhodlali, tak trefili pouze obránce.
13
Hosté se ale provinili úplně stejně. Lazio tak opět pospíchá do útoku. Podaří se mu něco vymyslet?
12
Další centr do vápna Turína končí neúspěchem, přihrávka navíc šla do ofsajdového postavení. To neuniklo pomeznímu, který zvedá praporek a přisuzuje míč hostům.
11
Řím pokračuje v obléhání branky soupeře. Ten ovšem dobře napadá a dělá mu to těžké. Nemohl se na to dívat Anderson, jenž vyzkoušel střelu ze střední vzdálenosti, ale minul Hartovu svatyni.
10
Centr do vápna nedoletěl k Lulićovi, Hart bude moci rozehrát odkop od vlastní brány.
9
Po delší době se za ohlušujícího pískotu dostal na polovinu soupeře i Turín. Jeho snažení ovšem nemělo delšího trvání, domácí se ženou do útoku.
8
Immobile zkusil štěstí zpoza šestnáctky, ale jeho střela minula levou tyč brány. Hart by ji s největším pravděpodobností sice měl, ale i tak tento pokus domácí diváky potěšil.
7
Centr do vápna byl hostující obranou odvrácen, útok domácích sice pokračoval, ale ani další centr nesupěl. Provětral pouze rukavice Harta.
6
Anderson se pokusil proniknout po pravé straně, ale zapomněl za sebou míč a následně se dopustil útočného faulu. Lazio je jasně aktivnějším týmem, Turín se prozatím jen brání.
5
Domácím se konečně podařila nějaká kloudnější akce, ale jejich útočníkovi Immobilemu chyběly centimetry k tomu, aby si sklepl míč na svou silnou nohu. Takto skončil jen u Harta.
4
Bohužel pro ně jejich útočná snaha opět končí přetaženým míčem za obranu, jenž tentokráte končí na kopačkách brankáře Harta. Ten může pouze poděkovat a pomalu uvést míč zpět do hry.
3
Dlouhé boje kolem středového kruhu vyzněly lépe pro Lazio, to zapojilo do kombinace i svého brankáře a pomalu se přesouvá na druhou polovinu hřiště.
2
Dlouhý míč za obranu soupeře nebyl úspěšný. Turín tak bude moci rozehrát odkop od své vlastní brány.
1
Úvodní rozehrávku obstarali hosté, kteří ale rychle přišli o míč, jenž se přesouvá na kopačky soupeře. Ten byl navíc na polovině hřiště faulován.
1
Hráči již pomalu přicházejí na trávník, utkání za chvíli bude moci začít.

S. S. Lazio: Strakosha – Radu, Hoedt, de Vrij, Basta – Milinković-Savić, Biglia, Parolo – Lulić, Immobile, Anderson.
Náhradníci: Adamonis, Vargić – Patric, J. Lukaku, Djordjević, Crecco, Wallace, Baldé Diao, Bastos, Alberto, C. Lombardi, Murgia.

Turín FC: Hart – De Silvestri, Rossettini, Moretti, A. Barreca – Benassi, Lukić, Baselli – Iturbe, Belotti, Ljajić.
Náhradníci: D. Padelli, Cucchietti – Ar. Ajeti, Molinaro, Castán, Acquah, Zappacosta, Maxi López, Falqué, Samuel Gustafsson, Valdifiori, Boyé..
Poslední vzájemné zápasy

Turín – Lazio 2:2
Turín – Lazio 1:1
Lazio – Turín 3:0
Turín – Lazio 0:2
Turín – Lazio 1:3
Lazio má na svém kontě zatím 53 bodů a v tabulce se nachází na páté pozici. Domácí celek předvádí v posledních týdnech skvělé výkony, když z posledních pěti zápasů čtyři vyhrál a jednou remizoval. Pokud by dnes Lazio vyhrálo, dostalo by se na čtvrtou pozici před Inter Milán, takže o motivaci mají domácí postaráno.

Turín FC je na tom o něco hůře. Hostující fotbalisté zatím získali 39 bodů a v tabulce jim patří 10. místo. Ani Turín nehraje v posledních týdnech špatn, protože z posledních pěti zápasů jen jednou prohrál. Pokud by dnes Turín vyhrál, posune se o jednu příčku.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. V italská nejvyšší soutěž má na programu poslední zápas 28. kola, ve kterém přivítá Lazio Turín. Favoritem tohoto duelu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62