Stadio Giuseppe Meazza propuká radostí a naplno se rozezněly vítězné chorály. AC Milán odehrál fantastické utkání, během něhož svého soupeře výrazně přestřílel a nakonec zvítězil nejtěsnějším brankovým rozdílem, když se po půlhodině hry prosadil jako jediný Matías Fernández. Konečný výsledek: AC Milán 1 Janov 0.
90+3
90+2
Frustrovaný Santiago Juan Gentiletti stáhl ve středu hřiště k zemi otáčejícího se Juraje Kucku. Jasná žlutá karta.
90+2
Gerard Deulofeu nádherně odcentroval z pravé strany šestnáctky a na vzdálenější levé tyči se ve skluzu natahoval po míči Luca Antonelli, na bránu ho ovšem neusměrnil.
90+2
AC Milán kombinuje na polovině soupeře nebo ve středu hřiště a bez problému kontroluje závěr dnešního zápasu.
90+1
Nad rámec utkání byly nastaveny 3 minuty.
90
Lucas Ocampos podstoupil na levé straně hřiště tvrdý hlavičkový souboj a poté, co zůstal stát, ho jeden z protihráčů ve výskoku doslova zboural k zemi. Hra byla přerušena.
89
Utkání se chýlí ke svému konci a AC Milán míří za zcela zaslouženým ziskem tří bodů. Běží 89. minuta.
88
AC Milán měl během dnešního utkání výraznou převahu, což potvrzuje i držení míče. Držení míče: 71%-29%.
87
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Luca Antonelli.
86
Mario Pašalić na pravé straně šestnáctky vypálil přes dvojnásobný obranný val Janova a jeho střela měla mířit na bližšího rohu brány, jenže skončila na boční síti.
85
Mario Pašalić byl zřejmě hráčem, který po pravé straně po nádherné kolmé přihrávce běžel sám na bránu a z ostrého úhlu málem skóroval, jeden z hráčů Janova ale míč zastavil na brankové čáře a navíc akci předcházel ofsajd.
84
Andrade Edenilson se dostal na pravé straně hřiště v blízkosti šestnáctky a brankové čáry k centru, který byl sražen na rohový kop. Následný centr byl příliš dlouhý.
84
Mauricio Pinilla z pozice střídající hráče před pár okamžiky práskl do míče, jeho pokus ale zamířil vysoko nad.
83
Janov měl k dispozici autové vhazování, jenže místo střely nebo nějaké přihrávky do šestnáctky přišla zpětná přihrávka do středu hřiště, takže obrana AC Milán se zformovala.
82
Mattia De Sciglio dobře zapracoval v obraně, když u pravé postranní čáry odvrátil míč ve skluzu do zámezí.
81
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a po přestávce jsme byli svědky jedné jediné střely na bránu v podání AC.
80
Mattia De Sciglio se po praženém centru z rohového kopu a následném centru zpět do ohně na vzdálenější pravé tyči dostal k hlavičce, která zamířila zhruba o dva metry vedle.
79
AC Milán je sice lepší, jenže vyhrává stále pouze o jeden gól a Janovu stačí k vyrovnání jedna povedená akce.
78
Mattia De Sciglio se snažil na pravém křídle vybojovat míč, jenže fauloval a navíc viděl žlutou kartu. Kartě předcházela skvělá akce a průnik Juraje Kucky, který se prosadil mezi dvěma protihráčů, po otočce s míčem ale nepřesně přihrál.
78
Janov před pár okamžiky využil poslední možnost střídání, když na hřišti vyběhl čerstvý Mauricio Pinilla.
77
AC Milán se i po přestávce dostal k několika střeleckým pokusům, ovšem pouze jeden zamířil na bránu.
76
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Adel Taarabt, přichází Mauricio Pinilla.
75
Gerard Deulofeu krásně potáhl míč ve středu hřiště a zpoza šestnáctky pravačkou napřáhl k táhlé přízemní střele, která o pořádný kus zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
74
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Matías Fernández, přichází Mario Pašalić.
73
Juraj Kucka se na pravé straně hřiště v blízkosti šestnáctky prodral do zakončení, jenže ještě předtím fauloval.
72
Lucas Ocampos na pravé straně šestnáctky z úhlu práskl do míče a minul bližší horní roh hostující brány Janova.
71
AC Milán po nebezpečné střele rozehrával na levé straně hřiště rohový kop, po kterém Janov míč odvrátil.
70
Matías Fernández si naběhl na přední tyči na přízemní centr z pravého křídla a bez přípravy pálil k pravé tyči, jenže jeden z hráčů Janova míč přizvedl nad břevno.
69
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Davide Biraschi.
68
Armando Izzo na brankové čáře u levé tyče dohrál souboj a Gerardem Deulofeuem a zřejmě se zranil.
67
Gerard Deulofeu na levé straně předvedl přešlapovačku a poté přízemním pasem našel uvnitř šestnáctky Gianlucu Lapadalu, který mu přihrávku neoplatit.
66
Manuel Locatelli byl v blízkosti středového kruhu na vlastní polovině hřiště faulován a AC Milán je u míče.
65
Útok AC Milán zhatila nepřesná kolmá přihrávka, po které brankář Eugenio Lamanna odkopával od brány.
64
Gianluca Lapadula před pár okamžiky na levé straně šestnáctky práskl do míče, jeho rána ale zamířila nad.
63
Gerard Deulofeu si naběhl na krásný kolmý pas za obranu a už se chystal k úprku na bránu, jenže byl v ofsajdu. Z nadějné brankové příležitosti nebylo nic.
62
Gianluca Lapadula hlavičkoval na přední tyči po krásném centru z levého křídla, jenže bránu minul.
61
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Danko Lazović, přichází Andrade Edenilson.
61
Gerard Deulofeu se nadechoval na levém křídle k velkému sólu, mezi trojicí protihráčů ale do šestnáctky nepronikl a vybíhající brankář Eugenio Lamanna míč odkopl za levou postranní čáru z pohledu AC.
60
Oba týmy se během posledních okamžiků marně snaží dostat ke střele a Janov připravuje první střídání.
59
Hosté měli šanci zahrozit po rozehrání standardní situace, jenže následný centr z úhlu byl zablokován.
58
Janov po přestávce dobře brání, jenže za současného vývoje zápasu by spíše potřeboval útočit.
57
Juraj Kucka rozjížděl na pravé straně šestnáctky nebezpečnou akci, jenže se nacházel v ofsajdovém postavení. Akce milánského AC nic nepřinesla.
56
Fotbalisté AC Milán vypálili zpoza šestnáctky a jejich pokus mířil pod břevno, také ale do náruče brankáře Janova. Eugenio Lamanna po přestávce stále bezchybný.
55
Gianluca Lapadula předvedl na pravé straně šestnáctky po krásném průniku pěknou sérii přešlapovaček a z ostrého úhlu vypálil na přední tyč, kde Eugenio Lamanna míč skvěle vyrazil!
54
AC Milán na pravé straně rozehrál rohový kop a na přední tyči se dostal k hlavičce Gianluca Lapadula, jehož pokus bez problému zastavil v náručí připravený Eugenio Lamanna. AC Milán stále vede těsně 1:0.
53
Lucas Ocampos na levé strany hřiště v blízkosti šestnáctky předvedl pěknou zasekávačku do středu a poté z rohu pokutového území poslal na vzdálenější pravou tyč nebezpečný centr letící těsně nad zemí, který byl jemně přizvednut a zamířil do zámezí.
52
Leonel Vangioni si v blízkosti půlící čáry svými kličkami koledoval o problémy, které přišly, vzápětí byl ale faulován poté, co si dobře pokryl míč tělem.
51
Janov má neustále obrovské problémy s tím, aby se dostal k pokutovému území AC Milán, natož ke střele.
50
Domácí AC Milán se na levé straně prezentovalo nepřesnou kolmou přihrávkou, po které Janov v klidu rozehrál. Po přestávce jsme zatím nezaznamenali šanci.
49
Hráči obou týmů nastoupili do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém dnešní utkání zahájili.
48
Fotbalisté AC Milán rozehráli na levé straně hřiště rohový kop a po odvráceném centru se pokusil z obrovské dálky pohotově vypálil Matías Fernández a jeho střela podle toho dopadla. Málem trefila praporek.
47
Gerard Deulofeu si nabíhal na levé straně šestnáctky na kolmá pas, který jeden z hostů odvrátil na rohový kop.
46
AC Milán právě rozehrál druhý poločas, do kterého zásluhou Matíase Fernándeze vstupuje s jednobrankovým vedením. Dokáží hosté odpovědět?
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
AC Milán odehrál přes svými fanoušky skvělý poločas, během něhož si vypracoval několik skvělých příležitostí a deset minut před koncem prvního poločasu se krásným lobem prosadil záložník Matías Fernández. Skóre po prvním poločase: AC Milán 1 Janov 0.
45+3
45+3
Olivier Ntcham si naběhl na zpětnou přihrávku z pravého křídla a zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou bez přípravy k prudké střele, která byla jedním z hráčů AC Milán přizvednuta nad břevno. Následný rohový kop už nebezpečí nepřinesl.
45+2
Juraj Kucka si na vzdálenější pravé tyči naběhl na diagonální centr z levé strany, jeho hlavička o zem ale z těžké pozice a ostrého úhlu zamířila pouze do náruče Eugenia Lamanny.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
45
Hosté krásně odcentrovali z levého křídla a Gianluigi Donnarumma musel na vzdálenější pravé tyči zasahovat poté, co mu jeden ze spoluhráčů míč hrudí sklepl do náruče.
44
Běží poslední dvě minuty prvního poločasu a Janov se během dosavadního průběhu zápasu dostal pouze k jedné střele.
43
AC Milán posílalo za janovskou obranu nebezpečnou kolmou přihrávku a v hledišti to zahučelo poté, co těsně neprošla.
42
Hostující obránce Janova Armando Izzo už je za postranní čárou a čeká na pokyn, až se bude moci vrátit na hřiště.
41
Armando Izzo byl na pravé straně obranné poloviny nepříjemně dohrán a zůstal ležet na hrací ploše. Hra byla přerušena. Vypadá to ale, že bude v pořádku.
40
Druhé variantě zatím nic nenasvědčuje. AC Milán dominuje a bez problému kontroluje vývoj závěru prvního poločasu.
39
AC Milán je nadále aktivní a má míč mnohem častěji na svých kopačkách. Dokáží domácí skórovat před přestávkou ještě jednou nebo se naopak Janovu z ničeho nic podaří vyrovnat?
38
Domácí útočník se pustil do rozhovoru s brankovým rozhodčím a mohl být rád, že za svou gestikulaci neviděl žlutou kartu. Hlavní rozhodčí ho okamžitě přiběhl uklidnit.
37
Gerard Deulofeu se nedokázal prosadit na pravé straně šestnáctky, když se mu nepodařilo doběhnout prudký míč.
36
Danilo Cataldi fauloval na útočné polovině v blízkosti středového kruhu Manuela Locatelliho a viděl žlutou kartu.
35
AC Milán byl během prvního poločasu jasně lepší a deset minut před přestávkou vede nad hosty z Janova 1:0.
34
AC Milán právě vstřelil branku!
MATÍAS FERNÁNDEZ si naběhl na pravé straně šestnáctky na krásnou kolmou přihrávku od Gianlucy Lapaduly a poté parádním lobem přehodil vybíhajícího brankáře Eugenia Lamannu! AC Milán se zcela po zásluze ujímá vedení 1:0! Asistence: Gianluca Lapadula.
33
Tlak AC Milán po úvodních několika slibných šancích trochu opadl a nyní jeho útok zastavila nepřesná kolmá přihrávka.
32
Matías Fernández byl zřejmě hráčem, který si naběhl do šestnáctky na diagonální centr z pravého křídla a hlavičkoval ze značky pokutového kopu pod břevno, kromě toho ale také doprostřed brány a náruče Eugenia Lamanny.
31
AC Milán po sražené střele z pravé strany šestnáctky vybojoval rohový kop, následný centr byl ale Janovem odvrácen.
31
Domácí sice měli řadu velkých brankových příležitostí, Janov jim ale odolal, a tak je skóre v Miláne nadále bezbrankové.
30
Ze zápasu uplynula téměř úvodní půlhodina, po které AC Milán hraje na domácím stadionu s Janovem stále bez branek.
29
Jeden z fotbalistů Janova fauloval u pravé postranní čáry a poté skončil v objetí s protihráčem z AC Milán. Pěkné sportovní gesto, kterých bychom uvítali více.
28
Lucas Ocampos na levém křídle vypálil zpoza šestnáctky, jeho přízemní střela se ale stala kořistí Eugenia Lamanny.
27
Ono tvrzení, že skvěle brání, je trošku zkreslující, protože AC Milán je zatím po většinu zápasu aktivnějším týmem.
26
Hosté rozjeli po pravém křídle rychlý protiútok, jejich akci ale vzápětí překazil útočný faul. Janov to vzápětí zkoušel znovu a do šestnáctky tentokrát poslal přízemní centr, který byl odvrácen. AC Milán zatím až na jednu výjimku skvěle brání.
25
Janov krátce po autové vhazování o míč přišel a AC Milán si klestí cestu směrem k hostující bráně Eugenia Lamanny.
24
Leonel Vangioni na levé straně hřiště nedokázal doběhnout prudkou přihrávku a Armando Izzo mohl v klidu vhazovat.
23
Matías Fernández se uprostřed šestnáctky položil do přízemního centru z pravého křídla a pravačkou pohotově vypálil, jeho pokus ovšem minul o pořádný kus bližší pravou tyč.
22
AC Milán má obrovský tlak a vytvořil si již několik slibných šancí, zatím se mu ale skórovat nepodařilo. Janov odolává.
21
Cristián Zapata napřáhl z volného přímého kopu k nádherné střele, kterou obstřelil zeď a těsně minul levý horní roh brány! Nádherný pokus.
20
Adel Taarabt sestřelil v souboji dvou hráčů s číslem 17 zezadu unikajícího Cristiána Zapatu. Volný přímý kop pro AC Milán.
19
Gerard Deulofeu po pravé straně krásně pronikl do šestnáctky mezi několika protihráči a poté napřáhl k diagonální přízemní střele, která těsně minula vzdálenější levou tyč janovské brány!
18
AC Milán na levé straně hřiště rozehrál standardní situaci, následný centr ovšem hosté z Janova odvrátili do bezpečí.
17
Lucas Ocampos si krásně narazil míč na pravé straně šestnáctky s jedním ze svých spoluhráčů a jeho střela z ostrého úhlu, která byla přizvednuta do vzduchu, se snášela do brány, jeden z hostů ji ale na brankové čáře dokázal odkopnout! Nyní byli domácí hodně blízko!
16
Ze zápasu na Stadio Giuseppe Meazza uplynulo úvodních patnáct minut a zatím jsme svědky žádného gólu nebyli.
15
Domácí hráči se vydali do útoku podél levé postranní čáry, kde vzápětí jejich akci zastavil odmávaný a odpískaný ofsajd.
14
Fotbalisté AC Milán otáčí hru ze strany na stranu, po druhé v zápase se ale zatím snaží dostat do zakončení marně.
13
Utkání je hodně vyrovnané a Janov velice dobře brání, když vykrývá volné prostory kolem vlastního pokutového území.
12
Janov před pár okamžiky mohl udeřit, přičemž šanci hostů předcházel včasný výběh Gianluigiho Donnarummi, který vyběhl daleko ze své brány a míč odkopl za levou postranní čáru.
11
Fotbalisté AC Milán nedokázali dostatečně odvrátit míč po přízemním centru Janova z pravého křídla a na vzdálenější levé tyči si na něj naběhl Adel Taarabt, jehož přízemní střela zamířila do náruče připraveného brankáře Gianluigiho Donnarummy! Nebezpečná akce.
10
Lucas Ocampos nedokázal na pravé straně hřiště zpracovat míč a skončil i s ním za postranní čárou. Hosté mohli vhazovat.
9
Zatím je utkání až na jednu nebezpečné střelu v podání Manuela Locatelliho hodně vyrovnané. Územní převahu má ale AC Milán.
8
AC Milán v klidu kombinoval ve středu hřiště, jenže jeho následnou kombinaci zastavila nepřesná přihrávka.
7
Střídající Manuel Locatelli po krásném zpětném centru z pravé strany na hranici šestnáctky pravačkou napřáhl k pohotovému voleji, který zamířil těsně vedle levého horního rohu brány!
6
AC Milán zvolil dlouhý nákop do šestnáctky, po kterém brankář Eugenio Lamanna po zpracování míče hrudí rozehrál.
5
Domácí AC Milán musel již ve třetí minutě utkání sáhnout k vynucenému střídání a v záložní řadě došlo ke změně.
4
Andrea Bertolacci ve středovém kruhu ve snaze hrát vysoký míč nepříjemně došlápl pravou nohou a kvůli zranění stehna musel předčasně odstoupit ze hřiště, na které vyběhl Manuel Locatelli.
3
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Andrea Bertolacci, přichází Manuel Locatelli.
3
Andrea Bertolacci je tím hráčem, který byl před pár okamžiky ošetřován a nyní odkulhává za postranní čáru.
2
Jeden z fotbalistů AC Milán zůstal ležet na hrací ploše a vypadá to, že si nepříjemně poranil pravé stehno. Hra je přerušena.
1
Fotbalisté Janova obstarali výkop zápasu a do šestnáctky posílali vysoký kolmý pas, který AC Milán odvrátilo za cenu autového vhazování. Hosté vstoupili do zápasu velice aktivně.
1

AC Milán: G. Donnarumma – De Sciglio, C. Zapata, Paletta, Vangioni – Kucka, Bertolacci, M. Fernández – Ocampos, Lapadula, Deulofeu.
Náhradníci: Storari, Plizzari – Honda, G. Gomez, A. Poli, Antonelli, Cutrone, Locatelli, Pašalić, Calabria.

Janov CFC: Lamanna – Izzo, Muñoz, Gentiletti – Laxalt, Ntcham, Cataldi, Hiljemark – Lazović, Simeone, Taarabt.
Náhradníci: Rubinho – Edenilson, Cofie, Palladino, Biraschi, Beghetto, Orbán, Panděv, Brivio, L. Rigoni, Morosini, Pinilla.

Rozhodčí: Matteo Russo.
Oba týmy budou chtít v tomto zápase napravit poslední zaváhání. Domácí Milán prohrál až v nastavení s Juventusem. Naopak Janov má za sebou derby se Sampdorií (0:1). Domácí tým i nadále bojuje o místa zaručující pohárovou Evropu, naopak hosté z Janova jsou až na 16. místě a zdá se, že ve zbývajících kolech budou bojovat o střed tabulky. Janov je s největší pravděpodobností zachráněn, protože na 18. Palermo má náskok 14 bodů. Vzájemné zápasy milánského AC s Janovem jsou jako na houpačce, ovšem z posledních pěti zápasů vyhrál jenom 4x. AC se radoval z výhry pouze jednou.
Italská liga má tento víkend na programu 29. kolo, které začne sobotním programem. V tomto on-line přenosu se podíváme na zápas AC Milán a Janov CFC. Zápasem vás hodlá provést Tomáš Reiner, který Vám zároveň přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62