Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:15.
Hlavní rozhodčí již dále netrápil Janov a nenastavil ani sekundu navíc. Domácí Pescara se tak raduje ze zisku třech bodů téměř po šesti měsících! Zdeněk Zeman vstupuje do mise o zachránění týmu v Serii A fantasticky, když před domácím publikem zvítězila Pescara nad Janovem 5:0.

Již v prvním poločase se domácí hráči radovali rovnou třikrát ze vstřelené branky. Nejdříve si po střele mimo tři tyče srazil míč do vlastní sítě Lucas Orbán. Následně se prosadil po průnikové přihrávce Caprari. Také Ahman Benali využil přihrávku do běhu do pokutového území a střelou mezi nohy určil výsledek prvního poločasu. Druhou půli začali domácí dvěma příležitostmi, ale ani jednu nevyžili. Poté se dlouho drželi hráči Janova v útoku, ale z kombinace nevytěžili naprosto nic. Albano Bizzarri nemusel řešit žádnou vážnější situaci ve vlastní šestnáctce. V poslední desetiminutovce se přihlásili o slovo znovu domácí střelci. Po individuální akci se podruhé v zápase prosadil Gianluca Caprari a extrémně vydařený zápas Pescary zakončil Alberto Cerri, který prostřelil brankáře z blízkosti.

Pescara i po vítěství 5:0 stále zůstává poslední v tabulce se ziskem dvanácti bodů a s velkou ztrátou na nesestupové pozice.
90
90
O zisku třech bodů je již dávno rozhodnuto, ale Janov to stále zkouší. Nyní z pravé strany centroval před Bizzariho Laxalt, ale i s tím si domácí brankář poradil.
88
Pescara právě vstřelila branku!
Kanonáda nekončí. Poslední celek Serie A přidává pátou branku zápasu. ALBERTO CERRI si naběhl před branku, byl ale střežený obráncem. Do centru se však natlačil a z velké blízkosti prostřeluje bezmocného Lamanna. Perfektní asistenci si připisuje na své konto Francesco Zamparo.
87
Nyní si ale Guglielmo Stendardo zahrával s ohněm při rozehávce ve vlastním vápně. Před dvěma napadajícími hráči ale dokázal jen tak tak odvrátit míč.
86
Ani kombinace na pravé straně hostům nevychází. Pinilla s sice obhodil soupeře u lajny, ale následně mu míč uniká do zámezí. Vhazovat tak mohou domácí fotbalisté.
84
Janov se ještě snaží o závěrečný tlak, ale ani ten nikam nevede. O další rohový kop se tentokrát postaral střídající Cesare Bovo.
83
Střídání v týmu Delfino Pescara 1936: ze hřiště odchází Andrea Coda, přichází Cesare Bovo.
82
Pescara ve druhém poločase spíše v posledních minutách bránila, ale nyní se raduje ze čtvrté branky v síti Eugenia Lamanny. GIANLUCA CAPRARI si pohrál s obranou a střelou na zadní tyč nedal šanci hostujícímu brankáři.
81
Janov má zhruba posledních deset minut zápasu, aby si připsal alespoň čestný úspěch v podobě vstřeleného gólu.
80
Hosté se hodně snaží o vstřelení alespoň jedné branky, ale v pokutovém území Pescary dnes vládne Stendardo. Poradil si i s dalším rohovým kopem.
79
Pescara se již tolik nežene do útoku, ale do otevřené obrany se nyní dostal Caprari. Na obránce si ale netroufl a poté již ztrácí míč proti přesile.
78
Janovští útočníci mají velké problémy s obránci domácího celku ve vzdušných soubojích. Nyní opět s velkým přehledem zvítězil v hlavičce Stendardo nad Rigonim.
77
Míč si postavil na místo přestupku Danilo Cataldi, ale ani nyní se nikdo z hráčů Janova nedostal k hlavičce. Po dalším rohovém kopu si míč ze vzduchu stáhl Albano Bizzarri.
76
Střídání v týmu Delfino Pescara 1936: ze hřiště odchází Ahmad Benali, přichází Simone Pepe.
76
Andrea Coda to nyní nezvládl. Znovu chtěl vystoupit z obrany proti útočícímu hráči, ale tentokrát si pomohl před vápnem faulem a Janov bude mít dobrou příležitost k ohrožení branky.
75
Alberto Cerri je i s koncem zápasu stále při chuti. Nyní číhal na ofsajdové hraně, ale o milimetry byl za posledním bránícím hráčem Janova.
74
Alessandro Bruno propadl ve středu pole, ale velmi rychle ho zastoupil Andrea Coda, který vystoupil proti soupeři a špičkou kopačky mu vypíchl míč.
72
Střídání v týmu Delfino Pescara 1936: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Sulley Muntari.
71
Ani tentokrát to hostům nevyšlo s ohrožení branky. Naopak do rychlého útoku šel Cerri a spol. Benali nakonec hledal na malém vápně v rozhozené obraně Caprariho, který ale přeběhl nahrávku a nemohl tak zakončovat před prázdnou brankou.
70
Hosté se usadili na několik okamžiků na polovině soupeře. Nic z toho ale zatím nevytěžili. Po zdlouhavé rozehrávce se nedostal k hlavičce Edenilson, ale hosté budou pokračovat od rohového praporku.
69
Andrea Coda musel po dlouhé době jen odvracet míč z vlastní šestnáctky na rohový kop. S tím ale Janov nenaložil podle představ. Po přihrávce do pole se nedostal k centru Cataldi a hosté musí opět překonávat obranný val před pokutovým územím domácího celku.
68
Bezmocný Janov. Po přiťuknutí v pokutovém území se pokusil o zakončení přes hlavu Edenilson, ale je hodně nepřesný a Albano Bizzarri může opět jen rozehrávat.
67
Janov již otvírá obranu a soustředí se především na útočnou fázi. To vyhovuje rychlostním typům na domácí straně. Cerri si šel pro přihrávku do hloubi pole, ale následně nedal míč přesně do běhu Benalimu.
66
Na druhé straně se hnal za nakopnutým balonem Raffaele Palladino, ale on nezastavil míč na hrací ploše.
65
Po následném rohu ale zůstali ještě domácí několik sekund u míče. Po rozehrávce do kombinace vymyslel kolmici do vápna Verre, ale nebyl přesný a balon tak získávají hosté.
64
Alessandro Bruno to zkoušel od levého kraje trávníku. Po přechodu do osy hřiště mu ale od kopačky odpálil míč Burdiso.
63
Janovští se dostali do pokutového po dlouhé době. Po Pinillově centru mohl hlavičkovat střídající Edenilson, ale přes obránce se neprotlačil k zakončení.
62
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Andrade Edenilson.
61
Cerri získal při napadání míč na polovině soupeře. Znovu měl volnou cestu k hostující brance, ale tentokrát zvolil jen postupný útok.
60
I po hodině hry stále vede domácí Pescara nad Janovem o tři branky z prvního poločasu. Ve druhém dějství se mohli domácí radovat minimálně ze dvou branek, ale nebyli přesní v koncovce.
59
Nyní naopak rozhodčí odpustil Brunovi před vápnem. Následně se k míči u pravé postranní lajny dostal Verre. Domácí záložník ale zpomalil hru a raději poslal míč zpět na obránce.
58
Hostům se nedaří a to se projevuje na jejich psychice. Nyní zbytečně fauloval ve středovém kruhu Cataldi. Rozhodčí ho rázně napomíná.
56
Po centru z pravé strany musel domácí gólman boxovat míč z vlastního vápna. Do útoku vyslal Caprariho, který ale nebyl přesný s centrem na Cerriho.
55
Janov se trápí. Dlouhý balon na levou stranu měl najít rozběhnutého Rigoniho, ale končí jen daleko od jeho kopačky v zámezí.
53
Po další akci po pravé straně si domácí vybojovali rohový kop. Ten ještě hostující obrana dokázala odvrátit, ale z následného centru se dostal do stoprocentní šance Benali. Verre mu sklepl míč přesně proti noze, ale domácí útočník vyslal balon ze své kopačky z voleje jen nad branku.
52
Pescara se musela v úvodu druhého poločase bránit, ale nyní mohl přidat čtvrtou branku do hostující sítě unikající Caprari. Domácí útočník dostal míč na polovině trávníku, sám se dostal až do vápna, ale tam ho již dostihla hostující obrana a následovala jen slabá střela se kterou si Lamanna poradil.
51
Cataldi mohl centrovat z místa přestupku. Pas do vápna se mu povedl možná nejlépe v celém zápase a toho mohl využít hlavičkou Palladino. Ale ani on nenasměřoval míč mezi tři tyče.
50
Gianluca Caprari sestřelil skluzem u pravé postranní lajny Pinilla a je tak prvním potrestaným ve druhém poločase.
49
Janov vstoupil do druhého poločase rozhodně aktivněji. Simeone se pokusil překvapit domácího brankáře střela z dvaceti metrů, ale Bizzari může být v klidu. Dělovka končí daleko vedle levé tyče.
48
U míče jsou již domácí fotbalisté. U levé postranní lajny si výborně počínal Memushaj, ale po souboji ho povalil k zemi Laxalt. Hra však pokračuje bez odpískaného faulu.
47
Ve druhé půli měli rozehrávku k dispozici hráči Janova. Ihned přišel dlouhý centr na Simeoneho, ale podobně jako v prvním poločase přichází nekompromisní hlavička Stendarda.
46
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Danko Lazović, přichází Mauricio Pinilla.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Neuvěřitelný návrat na lavičku Pescary zažívá Zdeněk Zeman. S týmem, který zvítězil naposledy ve druhém kole domácí soutěže vede po prvním poločase o tři branky! Pochopitelně po závěrečném hvizdu rozhodčího v prvním poločase vyprovází domácí do šaten hlasitý potlesk. Již v šesté minutě se výborně dostal do vápna Alberto Cerri, ale po obhození brankáře se dostal do velkého úhlu. Jeho střelu si ale do vlastní branky srazil Lucas Orbán. Následně se po jednoduché přihrávce do vápna prosadil Gianluca Caprari a poločas snů pro Pescaru zakončil podobnou střelou jako předvedl Caprari také Ahmad Benali, který po průnikové přihrávce poslal míč mezi nohama hostujícího brankáře. Janov zatím nemá do nabídnout v dnešním zápase.
45+2
45+2
Janov to ještě zkusil centrem z pravé strany, ale ani tentokrát se Albano Bizzari nezapotil. Po velké nepřesnosti míč končí jen daleko od branky domácího celku.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45
Janov se tlačil do vápna středem trávníku, ale tam jsou dnes domácí hráči k nepřekonání. Coda výborně vystoupil proti soupeři a bere mu míč.
44
Minutu před pauzou si našel míč na pravé straně Verde. Dokázal si vyměnit míč s Benalim, ale střelec zatím poslední branky už nebyl v narážečce tak přesný.
43
Po třech brankách se domácí zatáhli do obrany a čekají co předvede také hostující celek. Ten se ale nemůže dostat ani k pokutovému území.
42
Hosté uklidňují hru kombinací ve středu pole. Pescara se ale v klidu brání. Po několika pokusech na pravé straně přeletěl míč na stranu levou. Ale ani tam se hosté neprosazují.
41
Janov ale zůstal na útočné polovině. Po ztrátě míče se ale dostal Cerri do volného místa. Následně ale přichází ztráta i domácího útočníka.
40
Po faulu třicet metrů od domácí branky mohl Lazovć nacentrovat před Bizzarriho. Po lehké hlavičce však míč končí za brankovou lajnou.
39
První poločas pomalu míří ke svému konci a hosté se zatím k ničemu nedostali. Nyní to pokoušel změnit dalekonosnou střelou Cataldi, ale byl hodně nepřesný.
38
Další nepřesnost na hostujících kopačkách. Cerri se dral středem trávníku do vápna a byl sražen k zemi. Rozhodčí ale k úvodu fanoušků faul nepíská a tak se pokračuje ve hře.
37
Hosté se dopouštějí zbytečného faulu na útočné polovině a musí se vracet do obrany. Naopak Pescara hraje v pohodě a v klidu kombinuje.
35
A už to mohlo být o čtyři branky. Po nepřesné rozehrávce Janova se dostal do dobré střelecké pozice Cerri, ale nyní si na Lamanna nepřišel.
34
A domácím nestačí ani vedení o tři branky. Znovu jsou u míče a tlak Pescary musí řešit Orbán jen za cenu faulu.
32
Fantastický zápas posledního týmu Serie A. Po další průnikové přihrávce se prosazuje střelou mezi nohy brankáře AHMAD BENALI. Benali si naběhl na přihrávku do vápna a bez problémů dává další branku svého týmu. S Janovem to vypadá v dnešním zápase velmi zle.
31
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Oscar Hiljemark, přichází Goran Panděv.
29
Po faulu na Laxalta u levé postranní lajny mohli hosté rozehrávat volný přímý kop. Ve středu vápna si ale nejvýše vyskočil Coda a s přehledem míč odvrací.
28
Domácí jsou zatím velmi nebezpeční po zisku míče v rychlém útoku. Nyní už čekal znovu na přesnou přihrávku do běhu Cerri, ale tentokrát se k němu míč nedostal.
27
Hiljemark si to namířil do útoku středem trávníku. Poradil si s obráncem, ale na druhého již nenašel recept. Navíc si pomáhá faulem a musí odevzdat míč.
25
Biraghi byl sestřelen při rozehrávce Rigonim, ale nyní rozhodčí žlutou kartou netrestá. Domácí však mohou rozehrát z klidové pozice.
24
Také domácí se dostali do útoku. Po rychlé akci se dostal až do vápna Benali, ale přes dva hráče neprošel a musí se vracet do obrany.
23
Postupný útok Janova k ničemu nevede. Domácí hráči se stačí přesouvat ze strany na stranu a vyplňují volná místa na trávníku.
22
Druhá branka nalila znovu energii do žil domácích hráčů. Přesto se i hosté snaží o odpověď. Zatím se jim to ale příliš nedaří.
20
Neuvěřitelné. Domácí přidávají druhou branku. Po jednoduché přihrávce se dostal do vápna GIANLUCA CAPRARI a pohotovou střelou pod padajícím brankáře posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Zdeněk Zeman se raduje z druhé branky v krátkém čase při prvním zápase na lavičce Pescary.
19
Domácí získali míč na půlící lajně a ihned se hnali do útoku. Po kombinaci na levém kraji se ale nedostal do úniku Caprari. Pescara musel postup zbrzdit a pokračuje už jen centrem do vápna.
17
Alberto Cerri vstoupil do zápasu hodně nažhaven. Tentokrát ho ale v postupu na hostující branku zastavil odpískaný ofsajd.
16
Domácímu týmu zatím nedělá žádné problémy obrana. Navíc hosté více kombinují a nedostávají se tolik do prostoru vápna.
15
Po úvodní lehkém tlaku domácího celku nyní přebírají iniciativu hosté. V pokutovém se dostal k zakončení znovu Rigoni, ale jeho střela končí jen nad brankou.
14
Nyní se ale domácí museli hodně rychle vracet do obrany. Na zadní tyči čekal na míč Rigoni, ještě zpětnou nahrávkou chtěl najít lépe postaveného Hiljemarka, ale to se mu již nepodařilo.
12
Hosté tak mohli poslat centr do pokutového území, ale domácí obrana dnes táhne za jeden provoz. Vynikající hlavička Stendarda ve vlastním vápně.
11
Po úvodní desetiminutovce může výt rozhodně spokojenější výběr trenéra Zdeňka Zemana. Nyní se ale proti pravidlům provinil také Biraghi a i on je potrestán žlutou kartou.
10
Znovu byl velmi aktivní v útočné činnosti Cerri. Dokázal vybojoval míč a na dlouhé sekundy zaměstnával hostující obranu.
9
A je tu také první žlutá karta v zápase. Po zásluze jí vidí hostující Rigoni, který skluzem zajel do hráče s míčem.
8
Hosté se snaží o rychlou odpověď. Po centru do vápna se dostal k hlavičce Simeone, ale nebyl přesný a Bizzarri tak nemusí zasahovat.
6
Domácí jsou po zaváhání obrany Janova do vedení již v šesté minutě. Alberto Cerri si naběhl na přesný pas do vápna, obhodil si vyběhnutého brankáře, ale dostal se již do velkého úhlu. Přesto zkusil vystřelit. Jeho pokus by šel mimo tři tyče, ale bránící LUCAS ORBÁN si míč srazil do vlastní branky.
6
O pohlednou akci se pokoušel u levé postranní lajny Laxalt, ale přihrávku mu vůbec nesedla na kopačku a tak pas na rozběhnutého Palladina končí jen za brankovou lajnou.
5
Balon směřoval od rohového praporku na hranici vápna, kde byl Lazović, ale k němu se již míč nedostal přes zhuštěnou část trávníku.
4
Také Janov se dostal poprvé do útoku. A hned je z toho po sraženém centru rohový kop pro hostující celek.
3
Domácí zastavil ofsajd. Caprari si sice převzal míč na levém kraji, ale musel ho po odpískaném ofsajdu vrátit soupeři.
2
Domácí fotbalisté v bílo-modré kombinaci dresů rozehráli první poločase ze středového kruhu. Ihned po rozehrávce se dostal k balonu na pravé straně Verre, výborně uvolnil Benaliho do vápna a Orbán musel předvést vynikající skluz.
1
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas pětadvacátého kola tam může za několik málo okamžiků začít.

Delfino Pescara 1936: Bizzarri – Zampano, Stendardo, Coda, Biraghi – Verre, Bruno, Memushaj (C) – Benali, Cerri, Caprari.
Náhradníci: Fiorillo, Aldegani – A. Crescenzi, Kastanos, Muntari, Brugman, Pepe, Vitturini, Mitrita, Murić, Fornasier, Bovo.

Janov CFC: Lamanna – Izzo, Burdisso (C), Orbán – Lazović, Cataldi, Hiljemark, Laxalt – L. Rigoni, Simeone, Palladino.
Náhradníci: Zima, Rubinho – Edenilson, Cofie, Beghetto, Muñoz, Panděv, Brivio, Morosini, Pinilla, Ninković, Coppola.

Rozhodčí: Abbattista – Manganelli, Perogin (všichni Itálie).

Janov CFC

Janov je na tom o poznání lépe, než dnešní soupeř, ale také si nemůže vyskakovat. Jen šestnácté místo v tabulce a podobě dlouhá série bez vítězství. Naposledy se Janov radoval z vítězství nad Fiorentinou na domácím trávníku, ale to už je více než dva měsíce dozadu. Nyní je tady série osmi zápasu se ziskem jen dvou bodů. Navíc již dva zápasy v řadě nevstřelil Janov branku, proti Sassuolu ani Neapoli střelci nedokázali dostat míč do sítě soupeře.
Delfino Pescara 1936

Pescara se po postupu do nejvyšší soutěže trápí. Krčí se jen s devíti body suverénně na posledním místě v tabulce. To vše má změnit nově příchozí trenér Zdeněk Zeman, který o víkendu nahradil na lavičce Massima Odda. Pescara se trápí především v obraně, když má jednoznačně nejvíce obdržených branek z celé Serie A. Navíc tým okolo útočníka Caprariho čeká na vítězství už od druhého kola letošní sezony. V posledních dvou zápasech Pescara inkasovala 11 branek! Nejdříve na domácí půdě dostala šest gólů od Lazia, aby poté inkasovala pětkrát v Turínu.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Italská nejvyšší soutěž Serie A pokračuje pětadvacátým kolem a my se společně zaměříme na zápas Pescary, která před domácím publikem přivítá Janov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62