Dnešní utkání je u konce! Delfino Pescara 1936 i v oslabení dokázala udržet nerozhodný stav zápasu s UC Sampdoria a za remízu 1:1 vybojovala bod!

Do dnešního zápasu mohla vstoupit lépe Pescara, avšak v desáté minutě ve velké šanci selhal Campagnaro. O dvě minuty později si na druhé straně vstřelil právě Campagnaro vlastní gól. Hugo Campagnaro byl ústřední postavou tohoto zápasu i ve 22. minutě, když dokázal po rohu srovnat na 1:1! V závěru poločasu měl nejdříve Budimir velkou šanci, kterou neproměnil a hned poté byl Coda za zákrok na Budimir po druhé žluté kartě vyloučen.

Hned na začátku druhého poločasu se mohli domácí dostat do vedení, avšak Caprari nařízenou penaltu neproměnil. Sampdoria měla ve zbytku utkání velký tlak, avšak nabídnuté příležitosti nedokázal využít, a tak se nakonec body budou dělit.

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás budu těšit brzy nashledanou!
90+4
90+3
Po několika odrazech v pokutovém území se míč odrazil na nohu Denise Praeta, jehož střela Bizzarriho překonala, avšak za překonaného Bizzarriho zaskočil jeden z obránců!
90+2
Sampdoria v závěru dnešního zápasu svého soupeře tlačí a pokouší se o vstřelení rozhodující branky. Janov vybojoval rohový kop, kterého se zhostil Linetty, avšak obrana Delfina dostala míč znovu do zámezí!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
90
V poslední minutě základní hrací doby byla Sampdorie velmi blízko vstřelení vedoucí branky! Silvestre vrátil míč na hranici vápna, kde se nacházel Fernandes, avšak jeho rána pouze lízla břevno a odrazila se do zámezí!
89
Ze střední vzdálenosti to tentokrát zkoušel Muriel, jehož střela nebyla vůbec špatná, avšak Bizzarri byl na svém místě včas!
88
Sampdoria se usadila na útočné polovině, pokoušela se dostat míč do pokutového území, avšak pozorná obrana Pescary situaci zvládla!
86
Belgický mladík Denis Praet se dvě minuty po svém příchodu dostal ve středu hřiště k míči a zkusil své štěstí. Rána bývalého záložníka Anderlechtu však mířila mimo!
85
Domácí Pescara vybojoval rohový kop, kterého se zhostil Simone Pepe. Jeho centr byl však přetažený a žádný z domácích hráčů se k míči nedokázal dostat.
84
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Édgar Barreto, přichází Dennis Praet.
83
Sala přenesl hru na levou stranu, kde se nacházel Regini. Italský obránce si chtěl narazit míč s Linettym, avšak do jejich kombinace se vložil domácí Župarić.
82
V pokutovém území Pescary spadl útočník Budimir po souboji s Campagnarem, avšak nejednalo se o nedovolený zákrok, a tak hlavní rozhodčí celou situaci pustil.
81
Následného rohového kopu se zhostil Simone Pepe, jehož centr se snesl před branku, avšak nikdo z domácích se k hlavičce nedostal.
80
Teď zahrozili také domácí, kteří se mohli dostat deset minut před koncem základní hrací doby do vedení! Ze střední vzdálenosti vypálil Brugman, jehož střelu však Viviano dokázal vyrazit!
78
Pescara opět odolávala tlaku svého soupeře, nicméně hostující celek nedokázal na útočné polovině vymyslet nic nebezpečného, a tak jsou u míče domácí!
76
Viviano následně na Cristanteho "vyjel" a za dostává od rozhodčího napomenutí v podobě žluté karty.
76
Domácí Cristante pospíchal do vápna za centrem od Campagnara, byl u míče dříve než Viviano, avšak hostující brankáře dohrál, a tak je hra přerušena!
75
Domácí Caprari vyrazil do protiútoku, který se pokoušel zakončit ze středu hřiště. Jeho střelu však zablokovala hostující obrana!
74
Tentokrát byla Sampdorie opět velmi blízko vstřelení vedoucí branky, avšak obrana Pescary stále odolává! Z levého křídla vystřelil Fernandes, jehož ránu Bizzarri neudržel v rukavicích, nicméně dorážka Budimira mířila pouze do boční sítě!
72
Campagnaro vybojoval míč na vlastní polovině a obratem se ho pokoušel poslat na útočnou polovinu, kam nabíhal Simone Pepe. Střídající hráč se však k míči nedostal.
70
Ve středu hřiště obdržel přihrávku Linetty, který si míč zpracoval a pohotově vystřelil. Povedenou ránu polského záložníka však dokázal vyrazit pozorný Bizzarri!
69
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Luis Muriel.
68
Na pravé křídlo si tentokrát opět naběhl Sala, jehož ostrý centr v tomto případě žádného ze spoluhráčů nenašel. Z opačné strany však odcentroval Biraghi, který našel Pepeho, avšak jeho hlavička skončil v náruči Bizzarriho!
67
Střídání v týmu Delfino Pescara 1936: ze hřiště odchází Jean-Christophe Bahebeck, přichází Simone Pepe.
67
Domácí celek šel po delší době vpřed do protiútoku, který táhl středem hřiště Brugman. Jeho průniková přihrávka měla najít ve vápně Bahebecka, avšak ten na míč nedosáhl.
65
Na pravé straně postupoval vpřed Sala, jehož postup zastavil obránce Župarić, avšak pouze za cenu faulu.
64
Sampdoria ve druhém poločase jasně ovládá hru, avšak v kombinaci není Janov nikterak efektivní a nápaditý...
63
Teď byla Sampdoria velmi blízko vedoucí brance! Z pravé strany poslal Sala střílený centr před branku, který lehce tečoval Budimir a Bizzarri nepředvedl zcela přesvědčivý zákrok. Jeho zaváhání napravil obránce Campagnaro, který míč odkopl!
61
Sampdoria se usadila na útočné polovině a z levé strany poslal nebezpečný centr obránce Regini. Na zadní tyči se pokoušel hlavičkovat Škriniar, avšak si pomohl v souboji s Biraghim nedovoleným zákrokem.
59
Následné standardní situace se zhostil Aquilani, jehož centr skončil letěl na zadní tyč, kam si nabíhal Župarić, avšak k hlavičce se nedostal.
58
Na druhou stranu postupoval útočník Bahebeck, který měl na levém křídle proti sobě hned dvojici protihráčů, i tak dokázal míč udržet a navíc byl faulovaný!
57
Bruno Fernandes se hned po svém příchodu aktivně zapojil do hry. V tomto případě se pokoušel projít přes pravou stranu vpřed, nicméně mu nevyšla narážečka s Linettym.
56
Janov má ve druhém poločase územní převahu, nicméně zatím se svěřenci trenéra Giampaola nedokázali dostat do nějaké větší gólové šance.
54
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Ricardo Álvarez, přichází Bruno Fernandes.
Střídání v týmu Delfino Pescara 1936: ze hřiště odchází Davide Vitturini, přichází Dario Župarić.
54
53
Hostující hráči se po dobré kombinaci dostali na útočné polovině i do zakončení. Střelu Budimira však dokázal zneškodnit Viviano!
52
Sampdoria se nyní usazuje na útočné polovině a je vidět, že si domácí hráči uvědomují, že hrají bez vyloučeného Cody, neboť se zatáhli do hlubšího obranného bloku.
50
Domácí celek zahrával pokutový kop, ze kterého mohl jít do vedení. K rozehrávce se postavil Caprari, který však penaltu kopl opravdu hodně špatně. Viviano míč vyrazil a následná dorážka mířila mimo!
49
Penalta pro Pescaru!
48
Sampdoria měla následně k dispozici zajímavou standardní situaci, které se ujal Álvarez. Jeho centr hledal v levé části Salu, avšak ten na centr nedosáhl.
47
Ve středu hřiště svedl souboji Budimir s domácím Brugmanem. Fauloval záložník Pescary, který však z toho vyvázl bez žluté karty.
46
Střídání v týmu Delfino Pescara 1936: ze hřiště odchází Ahmad Benali, přichází Michele Fornasier.
46

Ve druhém poločase nás jistě čeká zajímavá podívaná, začínáme přibližně v 19:08!
45+3
45+1
Hned z následné standardní situace se mohla Sampdoria dostat znovu do vedení. Exekuce standardní situace se ujal Linetty, jehož centr našel Álvareze, avšak jeho hlavičku vyrazil Bizzarri!
45
Velká komplikace pro domácí celek! Brankář Bizzarri špatně odhadl situaci na levé straně, nezvládl souboji s Budimirem, který se dostával k míči. Následně ho poslal k zemi Coda, který vzápětí dostal druhou žlutou kartu!
43
Dlouhý odkop brankář Bizzarriho hledal na útočné polovině Bahebecka, avšak ten lehce zaváhal při náběhu, a tak rychlý míč nedostihl na hrací ploše.
42
Na druhé straně přišla velká šance hostující Sampdorie! Na hranici vápna na odrazil míč k Budimirovi, který prošel do pokutového území a nebezpečně vypálil. Bizzarri však dokázal jeho střelu vyrazit!
41
Domácí celek velmi rychle rozehrál a poté poslal Campagnaro dlouhý odkop na polovinu svého soupeře. Za míčem směřoval Bahebeck, avšak ten se nedokázal k míči dostat přes Silvestreho!
40
Pescara se dokázala ubránit rychlému protiútoku svého soupeře, když na pravé straně předvedl povedený obranný zákrok Vitturini. Míč sice skončil v zámezí, avšak vhazovat bude Pescara.
39
Aquilani nestíhal v souboji s Torreirou, kterého tak poblíž středového kruhu poslal k zemi. Za tento zákrok dostal bývalý italský reprezentant žlutou kartu!
37
Brugman skvěle zapracoval ve středu hřiště, získal míč a následným centrem hledal ve vápně Caprariho. Tomu však kousek chyběl, aby se k míči dostal.
36
Už to vypadlo, že Sampdorie nezvládne rozehrávku a o míč přijde, avšak obránce Campagnaro nepřesně odkopl míč z vlastní polovině, a ten tak skončil u hostujícího Reginiho.
35
Exekuce rohového kopu se ujal Ahmed Benali, jehož centr se snesl před branku, avšak Viviano dokázal míč vyboxovat!
34
Benali operoval s míčem na pravé straně, následně dokázal odcentrovat přes obránce. Před brankou se nacházel pouze Sala, který míč odklidil do zámezí a je z toho rohový kop!
32
Hostující celek postupoval do dalšího zajímavého protiútoku, který střelou z levé strany zakončil Budimir, avšak jeho střelu dokázal Bizzarri lapit!
31
Následné standardní situaci poblíž pokutového území se zhostil Torreira, jehož střela nebyla vůbec špatná, avšak brankář Bizzarri směr vystihl a navíc střela mířila nad břevno!
30
Protiútoku Sampdorie byl velmi nebezpečný a už to vypadalo, že bude Quagliarella pálit z hranice vápna, avšak za záchranou brzdu zatáhl Coda, který fauloval a dostal zcela zaslouženě žlutou kartu!
29
Bahebeck dokázal udržet míč na vlastní polovině a vyslal do protiútoku Benali. Jeho následná přihrávka na Vitturiniho však přesná nebyla a Sampdoria otáčí hru!
26
Hned z následného rohového kopu přišla další velká šance Pescary! Aquilani poslal centr přímo do levé části vápna, kde číhal Benali. Jeho pohotová střela mířila pod břevno, avšak Viviano předvedl další skvělý zákrok!
25
Viviano si při zákroku proti střele Bahebecka zřejmě ublížil, a tak musí být ošetřen!
24
A hned o dvě minuty později měla Pescara další šanci, ze které mohla jít do vedení! Bahebeck dostal přihrávku na pravou stranu a postupoval do vápna. Jeho následnou střelu dokázal vyrazit Viviano!
22
Pescara právě vstřelila branku!
A máme srovnáno! Pescara vybojovala na pravém křídle rohový kop, kterého se zhostil Aquilani. Jeho centr našel na zadní tyči HUGA CAMPAGNARA, který se dostal před bránícího hráče a přesnou hlavičkou mířící pod břevno srovnal stav zápasu!
21
Pescara se pohlednou kombinací dostala na pravou stranu poblíž pokutového území svého soupeře. Álvarez se pokoušel najít na křídle Bahebecka, avšak míč ve skluzu zahrál do zámezí Regini.
19
Aktivní Budimir si tentokrát naběhl za obranu Pescary na pas od Linettyho. Chorvatský útočník si však nepohlídal ofsajdovou linii, a tak je hra přerušena!
18
Hostující celek opět postupoval vpřed, celou akci táhl po pravé straně Vitturini. Jeho centr hledal ve vápně Budimira, avšak ten se k hlavičce nedostal.
17
Sampdoria vybojovala hned dva rohové kopy během minuty, avšak ani z jednoho hosté nedokázali ohrozit branku Bizzarriho.
15
Pescara se dnes prezentuje velmi aktivní hrou a nyní se dostala do další velké šance! Biraghi našel za obranou Bahebecka, avšak ten si nepohlídal ofsajdovou linii, a tak je hra přerušena.
14
Sampdoria postupovala do rychlého protiútoku, který táhl po levé straně Budimir. Jeho postup však dokázal zastavit obránce Campagnaro!
12
Sampdoria právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš! Pescara svou velkou šanci neproměnila, kdežto Sampdoria ano! Z levé strany odcentroval Torreira, jehož centr dolétl do středu vápna. HUGO CAMPAGNARO si poté poslal míč do vlastní sítě!
10
A nyní přišla první velká šance dnešního zápasu! Pescara vybojoval rohový kop, kterého se zhostil Aquilani. Jeho centr dolétl přímo na hlavu Campagnaro, avšak ten namířil míč přímo do středu branky, kde byl připravený Viviano!
9
Dlouhý odkop brankář Bizzarriho našel na útočné polovině Caprariho, který přenechal míč na pravé straně Bahebeckovi, který neodcentroval, nýbrž vybojoval rohový kop.
8
Pescara se pokoušela aktivně napadat, nicméně k míči se dostat nedokázal. Sampdoria následně vyrazila do protiútoku a ze střední vzdálenosti to zkoušel Budimir, avšak jeho střela mířila nad branku.
5
Janov vybojoval svůj první rohový kop v tomto zápase. Exekuce se zhostil Álvarez, jehož centr však dokázala obrana domácích odvrátit.
4
Po pravé straně se pokoušel proniknout vpřed obránce Vitturini, avšak jeho postup zastavil nedovoleným zákrokem Regini, a tak u míče zůstane domácí Pescara.
3
Hostující Janov je zatím aktivnějším týmem, nicméně hostům se zatím nepodařilo dostat do nějaké zajímavější pozice na útočné polovině.
1
Dnešní utkání bylo právě zahájeno! Úvodní výkop dnešního zápasu měla k dispozici hostující Sampdorie, která začíná kombinovat na vlastní polovině.
1
Hlavní rozhodčí Domenico Celi právě přivádí oba týmy na Stadio Adriatioc-Giovanni Cornacchia.

Delfino Pescara 1936: Bizzarri – Vitturini, Campagnaro, Coda, Biraghi – Cristante, Brugman, Aquilani – Benali, Caprari – Bahebeck.
Náhradníci: Fiorillo – Bruno, Memushaj, Župarić, Pepe, Pettinari, Fornasier, Mitrita.

UC Sampdoria: Viviano – Sala, Silvestre, Škriniar, Regini – É. Barreto, Torreira, Linetty – R. Álvarez – Quagliarella, Budimir.
Náhradníci: Tozzo, Puggioni – Dodô, Eramo, Muriel, Fernandes, Krajnc, Pereira, Schick, Praet, Cigarini, Đuričić.

Rozhodčí: Domenico Celi – Passeri, Mondin (vš. Itálie).
Příjemný sobotní podvečer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Italská nejvyšší fotbalová soutěž má o tomto víkendu na programu zápasy osmého kola. My se společně zaměříme na utkání Delfino Pescary proti Sampdorii Janov. Úvodní výkop je naplánován v 18:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
DELFINO PESCARA 1936
Nováček letošního ročníku nejvyšší italské fotbalové soutěže nezažívá povedený start do nové sezony. Úvod však Pescaře vyšel, neboť z úvodních dvou utkání dokázala vytěžit hned čtyři body, avšak poté šly výkony svěřenců Odda dolů a momentálně se nachází Pescara na chvostu ligové tabulky, konkrétně na sedmnácté příčce. Před reprezentační přestávkou se tento celek utkal v domácím prostředí s Chievem, souboj však nezvládlo a z vítězství se mohli radovat hosté.

Trenér Odd navíc bude v dnešním zápase postrádat hned čtveřici hráčů. Francouz Bahebeck má svalové zranění, Slovák Gyömbér má zlomenou nohu, Simone Pepe poranění kolenbe a Ital Zampano je v karetním trestu.
UC SAMPDORIA
Klub ze severu Itálie na tom není o moc lépe, neboť ani Janovu nevyšel vstup do nové sezony dle představ. Aktuálně se v ligové tabulce nachází na patnácté příčce se ziskem "pouhých" sedmi bodů. Na svého dnešního soka má tak Sampdoria náskok jediného bodu.

Poslední vítězství si navíc svěřenci trenéra Giampaola připsali na konci srpna, když vyhráli doma v zápase s Atalantou. Od té doby přišly čtyři porážky, až v posledním kole Sampdoria získala konečně bodový zisk, když na domácí půdě remizovala s Palermem 1:1.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62