To je z dnešního přenosu vše. Děkuji za pozornost a dobrou noc.
Na Stadio Olimpico je dobojováno. Svoji roli favorita zde splnil AS Řím, který rozstřílel Palermo nekompromisně 4:1! Do statistik střelců se na straně AS zapsali Salah, Paredes, Džeko a El Shaarawy. Na druhé straně kosmeticky upravil výsledek Quaison. AS se tak posouvá na druhé místo o dva body za Juventus. Palermo klesá na předposlední místo.
90+3
90+3
Totti vykouzlil krásnou přihrávku na Strootmana, který se rázem hnal sám na brankáře, ale nakonec nedokázal zamířit do odkryté branky. Z následné dorážky přestřelil vysoko nad El Shaarawy!
90+2
Domácí v klidu kombinují ve středu hřiště a již se nikam neženou.
90
Nakonec se přidají ještě 3 minutky, jak ukazuje světelnou tabulí všem přítomným rezervní sudí.
89
Zápas už je rozhodnutý a pouze se dohrává. Vysoké tempo z posledních minut je pryč a nedá se očekávat, že by sudí Calvarese nastavoval zbytečně moc minut.
87
Salah našel načechraným centrem Tottiho, jemuž střela z první nesedla podle představ, a tak brankáře Posavece neohrozila.
85
Salah dostal na zadní tyč míč jako na zlatém podnose, ale svojí hlavičkou jej mezi tři tyče neusměrnil! Ofenzivní představení pokračuje!
83
AS Řím právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok AS do otevřené obrany končí dalším gólem! Mezi střelce se po přistrčení od Salaha zapisuje STEPHAN EL SHAARAWY!
81
Domácí publikum se dočkalo. Na hřiště přichází Totti, místo mu uvolní Džeko.
80
Palermo právě vstřelilo branku!
Ačkoliv běhali dlouho bez míče, stejně udeřili. Po nedorozumění v kombinaci se dostal k míči ROBIN QUAISON, jenž napřáhl ze střední vzdálenosti. Jeho pokus navíc tečoval blokující Manolas, a tak byl brankář AS bez šance!
79
Dobrých 6 minut už stojí Totti u postranní čáry a čeká na přerušení. Teď je to v podání AS exhibiční kombinace.
77
AS Řím v posledních minutách nepouští svého soupeře k míči. Navíc hosté působí již odevzdaným dojmem.
75
Vysoké napadání v podání fotbalistů AS dělá v rozehrávce Palermu velké problémy.
73
Na střídačce AS se začíná chystat do hry Totti!
72
Poslední střídání Palerma. Za bouřlivého pískotu odcházi Diamanti, jeho místo zaujme Jajolo.
69
Střídají i domácí. Na hřiště se podívá Strootman, naopak odpracováno má už Nainggolan.
69
Palermo střídá. Čočeva nahradí Quaison.
68
Florenzi našel za obranou Palerma číhajícího EDINA DŽEKA, který následně zachoval chladnou hlavu a střelou k tyči zvýšil skóre na 3:0!
66
Nainggolan vyhrál tvrdý osobní souboj nad Gazzim a poté poslal do vápna střílený centr. Na ten si nabíhal Džeko, jenže ten v poslední okamžik podklouzl na mokrém terénu.
64
Edin Džeko je aktuálně nejlepším střelcem Serie A. Na to mu zatím stačilo 7 zásahů. Přidá dnes další?
62
Krásná akce AS gólem nekončí! Salah ve vápně předložil patičkou míč Florenzimu, jenž se následně pokusil o technický pokus na zadní tyč. Míč mu však nesedl podle představ a skončil daleko od branky.
61
Domácí publikum jásá, neboť na rozcvičku vyběhl miláček Říma a jeho živoucí legenda Totti.
59
První střídání na straně Palerma. Morganellu nahradí Rispoli.
57
Další šance Palerma! Po rohovém kopu se prodral k hlavičce na zadní tyči Anđelković, ale jeho pokus zastavil na brankové čáře reflexivním zákrokem brankář AS!
55
Poprvé v zápase musel zasahovat i brankář Szczęsny. Toho se snažil překonat utaženou střelou z hranice vápna Diamanti. Szczęsny jeho pokus vytáhl na roh.
53
Hosté se snaží rychle odpovědět, když budou po akci Diamantiho zahrávat rohový kop.
51
LEANDRO PAREDES zahrával přímý volný kop ze střední vzdálenosti a svůj pravděpodobně centr až příliš přetáhl. Celou situaci však podcenil brankář Posavec, před kterým míč skočil a nakonec k údivu všech skončil v síti!
50
Džeko dokázal i proti přesile udržet míč a nakonec vybojoval i faul. Sklízí tak z tribun zasloužený potlesk.
48
Úvodní minuty druhé půle začaly tam, kde před přestávkou skončily. AS Řím obléhá pokutové území Palerma. To zatím svoji hru ani přes nepříznivý vývoj nemění.
46
O přestávce připravil trenér Spalletti střídání. Na hřiště už nevyběhl Jesus, kterého nahradil oblíbenec publika Florenzi.
46
První poločas je již minulostí. Nemohli jsme v něm sledovat příliš pohledný a ofenzivní fotbal, ale dočkali jsme se alespoň jedné branky. Tu si připsal po spolupráci s Džekem rychlonohý Salah. To byla v rámci první půle i jediná vážnější příležitost. Jinak to bylo hlavně o dobývání branky Palerma. Snad se ve druhém poločase dočkáme ofenzivnější fotbalu. Především hosté se budou muset tlačit více směrem vpřed.
45
44
Nainggolan vybojoval pro svůj tým rohový kop. Před branku Palerma tak míří všichni vyhlášení hlavičkáři.
43
Obléhání pokutového území z pohledu domácích pokračuje i v závěru prvního poločasu.
41
Hra je teď hodně rozhádaná drobnými fauly na obou stranách. To neprospívá fotbalu ani jednomu z týmů.
39
A další žlutá karta! Tentokrát ji vidí Čočev po faulu na Emersona.
38
Diamantiho obstřel končí jen těsně nad! Doposud nejvážnější příležitost hostujícího týmu.
37
Dost neohrabaně vlétl Jesus do souboje s Diamantim a také za to vyfasoval žlutou kartu. Hosté navíc rozehrají přímý volný kop z více než dobré pozice. Míč si staví Diamanti.
35
Obránce Goldaniga sestřelil k zemi Salaha a stává se prvním držitelem žluté karty v dnešním utkání.
33
Po vstřelené brance je i nadále AS Řím aktivní a kombinuje kolem vápna svého soupeře.
31
Povedená akce AS! Ten si díky svému napadání vybojoval míč a následně udeřil do rozhozené obrany. Tam zafungovala spolupráce mezi útočníky, když Džeko posunul míč na rozběhnutého MOHAMEDA SALAHA, jenž ze strany prostřelil brankáře Palerma!
30
Centr Salaha skončil pouze na hlavě připraveného Golganiga.
29
Gazzi s míčem přesprintoval polovinu hřiště, následně zasekl míč a vrátil ho až na své stopery. Hlavním důvodem byl fakt, že neměl žádnou podporu od svých spoluhráčů.
27
AS Řím zatím nemůže najít na obranu Palerma recept. Jeho hra je hodně naivní a pomalá. To Palermo zatím hraje uspořádaně a plní jistě dobře pokyny svého trenéra.
25
Džeko se v pokutovém území tak dlouho rozmýšlel co udělá s míčem, až o něj přišel.
23
Domácím chybí rychlý přechod do útoku a kreativita v rozehrávce, kterou týmu dodávají především Perotti s Tottim.
21
Fazio svojí hlavičku nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Odkop od branky Palerma.
20
Povedený přízemní pokus Emersona likviduje u levé tyče vynikajícím zákrokem Posavec! Rohový kop pro domácí.
19
Paredes natáhl ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus ohrozil pouze podavače míčů.
17
Kolmice Gazziho za obranu AS bylo dobrou myšlenkou, ale Nestrovski nedokázal načasovat svůj náběh, a tak po svém zaváhání už míč o krok nedostihl.
16
Salah se dostal do rychlého protiútoku a po kontaktu s jedním z obránců padl k zemi. Penalta se nepíská a domácí štírek se nevěřícně drží za hlavu.
16
Palermo teď po dlouhé době na útočné polovině v postupném útoku.
14
Další střelecký pokus z kopačky Džeka zastavil obětavým pádem Aleesami. AS Řím ví, že pokud nedá rychlý gól, bude to mít s postupem času více těžší.
13
První velká příležitost a to na straně domácích! Křižný pas za obranu dostal El Shaarawy, který ve velmi dobré pozici nedokázal usměrnil míč mezi tři tyče! Chybělo pár centimetrů!
12
Čočev si vyšlápl na tvrďáka De Rossiho. Sudí Calvarese spěchá s domluvou. Příště už bude tahat žlutou kartu.
10
Lavička AS Řím je dnes plná nadějných mladíků z juniorky. Uvidíme zda si některý z nich odbude premiéru na Stadio Olimpico.
8
Palermo rychle přesunulo hru na druhou stranu a díky dobré práci Diamantiho vybojovalo rohový kop.
7
Džeko táhl akci svého týmu a ačkoliv měl po stranách v náběhů několik spoluhráčů, vzal to na sebe. Jeho pokus ale postrádal na důrazu, a tak nenadělal brankáři Posavecovi příliš starostí.
5
Centr Paredese zblokoval stoper Goldaniga. Roh pro AS.
4
El Shaarawy předvedl krásnou patičku, kterou uvolnil Nainggolana. Toho už musel stáhnout k zemi v blízkosti pokutového území Cionek. Vše se obejde bez žluté karty, ale AS bude posílat míč do vápna z velmi dobré pozice.
3
Zatím se hra odvíjí ve středu hřiště, kde oba týmy svádějí tvrdé souboje. Hlavně od hostů to bude sázka na důrazný fotbal.
2
Po včerejším zaváhání Juventusu se čelo tabulky vyrovnalo. Pokud dnes AS splní roli favorita, posune se za vedoucí Juve o pouhé dva body.
1
Úvodní výkop obstarali fotbalisté z Palerma. Ti dnes potřebují bodovat, neboť jejich start do sezóny je více než špatný. Proti rozjetému AS Řím je však nečeká nic snadného.
1

AS Řím: Szczęsny – Juan Jesus, Fazio, Manolas, Emerson – Paredes, De Rossi (C) – El Shaarawy, Nainggolan, Salah – Džeko.
Náhradníci: Alisson, Lobont – Gerson, Totti, Iturbe, Florenzi, Strootman.

U.S. Citta di Palermo: Posavec – Anđelković, Goldaniga, Cionek – Aleesami, Gazzi, Bruno Henrique, Morganella, Čočev – Diamanti, Nestorovski.
Náhradníci: Marson, Fulignati – Bouy, Sallai, Embalo, Rispoli, Vitiello, Pezzella, Hiljemark, Lo Faso, Jajalo, Quaison.

Rozhodčí: Calvarese.
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně kraloval ve vzájemných zápasech AS Řím. Ten nejprve vyhrál v Palermu 2:4 a poté doma svého soupeře deklasoval vysoko 5:0! V zápasech těchto celků tedy padalo hodně branek, bude tomu i tentokrát?
Palermo

Úvod sezóny se svěřencům De Zerbiho nepovedl, když dokázali posbírat pouze šest bodů. To jim stačí jen na 18. příčku, která se před sezónou jistě neočekávala. Tradiční celek ale nedokáže zužitkovat svoji hru, jako například s Juventusem, kdy odehrál dobrý zápas, ale nakonec odešel poražen 0:1. Hlavní ofenzivní hvězdou by měl být na straně hostů bývalý reprezentant Diamanti. Jenže ten i přes dobré výkony góly nedává. Dokáže se chytit a potrápit chybující obranu AS? Zatím je ta koncovka hráčů Palerma jejich největší slabinou. Dyť nejlepším střelcem týmu je dvoubrankový záložník Čočev. Ani hosté nebudou večer kompletní. Mimo hru jsou Bentivegna, Pezzella a Trajkovski.
AS Řím

"Giallorossi" mají na svém kontě 16 bodů a na ligové scéně oslnivou formu! Po výhře nad Interem Milán totiž dokázali vyhrát i na půdě Neapole. Dva vyhrané ligové šlágry museli celku z Věčného města dodat hodně sebevědomí. Toho však měli možná až příliš ve čtvrteční večer v rámci Evropské ligy, kdy vedli deset minut před koncem nad Vídní 3:1 a nakonec brali pouze remízu 1:1. Byla to potřebná facka? Uvidíme! Večer bude na Stadio Olimpico lodivodu Spallettimu chybět hned několik hráčů: Perotti, Rüdiger, Rui, Peres, Seck a Vermaelen. Nejlepším střelcem italské ligy je zatím domácí Edin Džeko!
9. kolo Serie A nabídne souboj celků z opačných konců ligové tabulky. AS Řím je v současnosti na 2. místě, Palermo se krčí na 18. sestupové pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62