Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 4:6. Fauly: 9:13.
Déjà vu pro Sampdorii! V minulém kole na půdě Sassuola vedl tým z Janova po prvním poločase o branku Partika Schicka, ale poté zápas ztratil poměrem 1:2. Dnes naprosto totožný scénář zápasu. Sampdorii poslal do vedení již jedenadvacáté minutě právě český útočník Patrik Schick. Už to vypadalo, že se janovský celek poučí z předešlého duelu, ale znovu přišlo laciné vyrovnání a deset minut před koncem rozhodl střídající Simeon Tochukwu Nwankwo. Pro Crotone jsou to důležité tři body v boji o záchranu. Zápas mohl vypadat úplně jinak, ale domácí kapitán spálil nejednu velkou šanci a Sampdoria tak odchází z dnešního zápasu bez bodu.
90+4
90+3
Tak přece jen se domácí celek usadil u pokutového území Crotone. Torreira si několikrát vyměnil míč s Fernandesem, ale zatím to nikam nevede. Sampdorii už nezbývá mnoho času.
90+2
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1
Již běží nastavený čas a Sampdoria se stále nemůže dostat do tlaku. Míč je na domácí polovině a nemůže se dostat k útočníkům.
90
Také Crotone si zasloužilo rohový kop. Ten rozehráli hosté jen do kombinace, ale míč se rychle odráží od hostující kopačky za brankovou lajnu.
89
Ani z tohoto rohového kopu domácí celek nic nevytěží. Naopak do rychlého protiútoku čel střelec druhé branky Tochukwu Nwankwo, který vybojoval autové vhazování.
88
Z pravé strany centroval do vápna střídající Álvarez, ale nikoho v pokutovém území nenašel. Ferrari však zazmatkoval a hlavičkoval za brankovou lajnu.
87
Crotone si zatím s přehledem hlídá vedení a nepouští soupeře ani na dohled svému pokutovému území.
86
Sampdoria se pochopitelně chce dostat ještě k minimálně jedné šanci. Faulem se ale provinil Silvestre a rozehrávat tak budou hosté.
84
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Édgar Barreto, přichází Ricardo Álvarez.
83
Za vzájemnou potyčku dostávají Torreira a Falcinelli po žluté kartě.
83
81
Crotone právě vstřelilo branku!
Crotone otáčí dnešní zápas na svou stranu. Znovu to byla velmi nenápadná akce hostujícího týmu. Střídající SIMEON TOCHUKWU NWANKWO si našel přesný centr mířící mezi obránce, počkal si až balon odskočí od trávníku a poté ho zcela nebráněn poslal do sítě. Puggioni nemohl se střelou nic udělat.
81
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Andrea Nalini, přichází Maxwell Acosty.
80
Na trávníku se začíná přitvrzovat. Ferrari sestřelil zezadu Schicka a je potrestán žlutou kartou.
78
Tentokrát si pomohl faulem střídající Stoian. Sampdoria drží v posledních minutách více balon na kopačkách. A Quagliarella mohl možná rozhodnout. Nejlépe se zorientoval v pokutovém území po odraženém míči, ale střela skočila přes brankáře a i přes břevno.
77
A další odpískaný ofsajd. Nyní si nepohlídal posledního obránce Falcinelli. Sampdoria se tak zadarmo dostává k míči.
76
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Marcello Trotta, přichází Simeon Tochukwu Nwankwo.
75
Hned dva hráči Crotone si dovolili projít po pravé straně do útoku. Nalini si však nepohlídal ofsajdové postavení a musí balon odevzdat.
74
Torreira si pomohl faulem, když ležel na trávníku. Podkopl soupeře, ale žlutou kartu nedostává. U balonu tak jsou hostující fotbalisté.
73
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Dodô, přichází Vasco Regini.
72
Ale nyní to vypadalo velmi nadějně u branky Crotone. Domácí kapitán to však vzal na sebe a neudělal dobře. Jeho střela končí jen daleko od branky.
71
Sampdoria najednou musí přidat směrem dopředu. To se jí ale v posledních minutách vůbec nedaří. K českému útočníkovi se dlouhou dobu nedostal balon.
69
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Filip Djuričić.
68
Z ničeho nic je vyrovnáno. Crotone se usadilo na kratší dobu na polovině soupeře a vytěžilo z toho branku. Po rozehrávce rohového kopu se dostal k centru Trotta, který měl trochu prostoru na zadní tyči, ale ještě našel zcela volného DIEGA FALCINELLIHO, který už jen dorazil míč z metru do sítě.
67
Fernandes se tlačil k hlavičce ale ještě před tím zboural ve vápně bránícího hráče a akce končí útočným faulem. Rozhodčí byl pozorný.
66
Ceccherini byl v hlavičkovém souboji udeřen do zad a jen těžce se zvedá z trávníku. Hostující obránce bude v pořádku.
64
A Schick mohl potrestat faul na svojí osobu. Šel na něj přesný centr, ale útočník Sampdorie nedokázal ze zadní tyče poslat míč do sítě.
63
Na druhé straně fauluje za žlutou kartu Ceccherini, který zboural v souboji českého reprezentanta.
62
Praet je prvním potrestaným hráčem zápasu. Po odehrání míče zajel do protihráče a vidí po právu žlutou kartu.
62
Do nečekaného zakončení se dostal hostující Trotta. Jeho pokus v pádu však končí jen mimo tři tyče. Puggioni tak může být v klidu.
61
I po více než hodině hry stále není nic rozhodnuto. Sampdoria sice vede o jednu branku Patrika Schicka, ale potřebná pojistka stále chybí.
60
Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Marcus Rohdén, přichází Adrian Stoian.
59
Také Crotone se dostalo na malou chvíli do pokutového území soupeře. Hned několik fotbalistů se snažilo hlavičkovat, ale nejvýše se dostal Silvestre.
58
Sampdoria rozehrála rohový kop jen do kombinace a to nebylo nejlepší řešení. Praet si ukopl balon je za brankovou lajnu a akce končí neúspěšně.
57
Právě akce domácího kapitána může nastartovat další útočné snažení Sampdorie. Nyní centroval do vápna Dodo, ale jeho pas byl zblokován.
56
Po nepřesném rohovém kopu hostů mohlo být zle na druhé straně. Do rychlého protiútoku se dostal domácí kapitán Fabio Quagliarella. Ten si všiml, že jde brankář proti němu, daleko od brankové lajny a tak ho zkusil z velké dálky přehodit. Míč však končí jen vedle levé tyče.
55
Tempo rozhodně není takové jako v prvním poločase. Ani jeden z týmů se tolik netlačí do útoku a spíše se soustředí na obranu.
54
Puggioni se musel znovu dotknout balonu. Cristegův centr mu ale mířil přesně do náruče a s přehledem drží svůj celek.
53
Po střetu Barberise s Praetem zůstává domácí hráč otřesen na trávníku. Zdá se, že ale bude bez problémů pokračovat ve hře.
52
Ofsajdem se provinil proti pravidlům také hostující útočník Falcinelli. U balonu tak jsou domácí fotbalisté.
51
Také Christian Puggioni musel být ve střehu. Dlouhý pas na rozběhnutého Trottu ukrývá v rukavicích.
50
Crotone ale rozhodně ještě nic nevzdává. Po přesném pasu se dostal k balonu Rohdén, ale zpracování už bylo horší.
49
Schick se tentokrát dostal k hlavičce, ale ani kdyby český útočník poslal míč do sítě, tak by branka neplatila. Schick byl opět v ofsajdovém postavení.
48
Schick si výborně naběhl na rychlou přihrávku kolem obránce. Dokázal Ferrariho předběhnou a poté ve skluzu zakončit. Jeho rána je ale velmi pomalá a Cordaze nepřekvapila.
47
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Crotone ale vystartovalo za míčem a hned se musel i Puggioni zapojit do hry.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak první pětačtyřicetiminutovka končí. Sampdoria vstoupila do utkání velmi aktivně a přehrávala soupeře z jihu Itálie. Důkazem toho byl i gól Patrika Schicka. Nejdříve však poslal míč do sítě jen z ofsajdu. O několik málo minut později už se mohl radovat naplno. Po přesné přihrávce Quagliarella si obhodil soupeře a tváří v tvář brankáři Crotone český mladík uspěl. Následně se ale dostalo do hry Crotone, ale Puggioniho v brance nedokázalo vážněji ohrozit.
45
45
Édgar Barreto si pohlídal míč tělem a musel být faulován Barberisem. Domácí již chtějí dohrát v poklidu první polovinu. Ještě přichází jeden faul na Fernandese.
44
Minutu před pauzou se zjevil o balonu Barreto. Chtěl z druhého doteku najít rozběhnutého Schicka, ale balon mu sjel z kopačky a končí jen u bránících hráčů.
43
Praet srazil u půlící lajny rozběhnutého Falcinelliho a hosté tak mohou poslat míč až do vápna. Tam ale dominuje Puggioni, který opět nedovolil hostům zakončovat.
42
Nyní vystihl nepřesnou přihrávku Martella. Následně ale přidal nepřesnost také on a musí se rychle vracet k Schickovi, který je u balonu.
41
Dvojice hostů, Trotta a Falcinelli, postupovala do rychlého útoku. Domácí se však stačili v dobrém počtu vrátit za míč a akci zbrzdili.
40
Rosi si pomohl faulem v blízkosti svého vápna a tak mohl poslat balon do šestnáctky Torreira. Jeho pas však končí jen v náručí Alexe Cordaze.
39
První poločas pomalu míří ke svému konci. Sampdoria se vyhrabala z tlaku v posledních minutách a chce ještě přidat jednu branku do poločasu.
38
Po dlouhé době se také domácí celek dostal na útočnou polovinu. Schick se dostal k balonu v pokutovém území, ale byl bráněn dvěma obránci a tak raději posunul balon a Fernandese. Jeho centr je ale také nepřesný.
37
Hned pětice hostujících fotbalistů čekala v pokutovém území na centr z volného přímého kopu. Ten ale končí jen za brankovou lajnou vedle tyče.
36
Puggioni si musel pomoci v rozehrávce s obránci. I tak měl velké problémy s napadajícími hráči a tak raději odkopl balon daleko na polovinu Crotone.
35
Sampdoria se v posledních minutách zatáhla do obrany. Hosté jsou aktivnější směrem dopředu a nyní vytěžili z napadání další rohový kop.
33
Christian Puggioni musel znovu zasahovat. Proti střele Falcinelliho se musel položit na trávník a vyrazit balon na další pokus od rohového praporku.
32
Marcello Trotta hlavičkoval jen do připraveného Škriniara. Následoval nepovedený rohový kop, ale hosté zůstávají nadále u balonu.
31
A další rohový kop pro Crotone. Bruno Fernandes se zapojil i do bránění. Dokázal odhlavičkovat míč z pokutového území.
30
Po půlhodině hry vede domácí celek o jednu branku. O tu se postaral český střelec Patrik Schick. Crotone se ale v posledních minutách přesouvá více do útoku.
28
Po rohovém kopu se dostal do zakončení hostující útočník Trotta. Jeho nečekaná střela Puiggioniho nezaskočila.
27
Dodo nyní nezažil příjemnou situaci. Snažil se zblokovat centr z pravé strany. To se mu podařilo, ale dostal velkou ránu do hrudníku a je velmi otřesen.
26
Znovu musel Puggioni z branky. Po chycení míče rychle rozehrál až na Schicka, který byl na polovině trávníku. Český útočník ještě našel volného Fernandese, který parádní střelou našel jen břevno hostující branky.
25
Schick se zapojil o do kombinace ve středu pole. Domácí však ztratili balon a do útoku se hnal hostující Falcinelli. Ten byl sporně stažen za dres, ale rozhodčí faul nepíská.
23
Sampdoria chce přidat ještě další branku. Nesmí zapomínat ale ani na obranu. Nyní domácí obranu provětral na pravé straně opět Rohdén, který je nejaktivnějším hráčem Crotone. Po jeho přihrávce na hranici vápna pálil jen nad Trotta.
21
Sampdoria právě vstřelila branku!
Teď už se český reprezentant dočkal. Milimetrovou přihrávku převzal před obráncem. Následně si obhodil Ferrariho jak malého žáčka a ze samostatného úniku již PATRIK SCHICK nezaváhal. Alex Cordaz v hostující brance ještě vyběhl proti útočníkovi, ale míč už nezasáhl.
20
U středového kruhu byl sražen k zemi domácí Praet. Následně pokračovali domácí útočnou akcí, která ale končí jen nepřesnou přihrávkou Doda.
18
Patrik Schick vsítil parádní branku! Skvěle si naběhl na přesnou přihrávku, potáhl si míč do středu a levou nohou zavěsil míč na vzdálenější tyč. Radovat se však nemůže. Při přihrávce byl v malém ofsajdu a rozhodčí nemůže branku uznat.
17
Marcus Rohdén nastartoval své rychlé nohy u pravé postranní lajny, ale ani on nedostihl nepřesnou nahrávku na hrací ploše.
16
První nadějné střela zápasu. Quagliarella si od levé postranní lajny naběhl do osy trávníku a rychlou střelou prověřil připravenost Cordaze.
15
U postranní lajny si pomohl tělem více než by bylo potřeba Martella. Praet v souboji odletěl téměř až za reklamy.
14
Velmi riskantně si šel pro nakopnutý balon Christian Puggioni. Dokázal být o balonu dříve než napadající soupeř a se štěstím bere míč do rukavic.
13
Hned čtveřice hostů se hnala do útoku. Akce končí ale bez zakončení. Barberis měl dostatek času na přesný centr, ale ani tak nenašel rozběhnutého Trottu.
12
Také Crotone chce útočit. Po pravém kraji to tentokrát zkusil Nalini. Jeho počíná však zastavuje ještě před šestnáctkou čistým zákrokem Silvestre.
10
Patrik Schick se po souboji ocitl na zemi, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře. To se nelíbí domácím fanouškům.
9
Z ničeho nic se opřel do míče domácí kapitán Quagliarella. Balon se otřel o bránícího hráče a zcela změnil směr. Cordaz s tím vůbec nepočítal a jen sledoval jen se balon snáší do jeho branky. Nakonec ho ale zachránila pravá tyč.
8
Torreira měl míč na kopačce ve středu pole. Ihned se k němu ale dostal bránící Barberis, který ho složil na zem. Domácí budou rozehrávat ze středového kruhu volný přímý kop.
7
Rosi skvěle spolupracoval s Rohdénem. Právě druhý jmenovaný si posunul míč ještě kolem obránce, ale poté si už neporadil se slovenským obráncem ve službách janovského týmu Škriniarem.
6
Sampdoria se snaží uklidnit hru ve středu pole postupnou kombinací. Dodo byl znovu u balonu, rychle hledal rozběhnutého Praeta na druhé straně trávníku. Praet ztratil balon a to útoku jdou také hosté.
5
Po ztrátě míče ve středu pole se hosté dostali do nadějného útoku. Trotta si říkal o balon v šestnáctce, ale Aleandro Rosi našel jen připravené rukavice domácího gólmana.
4
Dodo si vzal míč pro sebe na levém kraji. Chtěl ještě vyzval Schicka k rychlému náběhu, ale ani český reprezentant nedostihl balon na hrací ploše.
3
Sampdoria se musí v úvodu bránit. Do akce se dostal i domácí brankář Puggioni, který si vyběhl pro vysoký centr až téměř na hranici pokutového území.
2
Hostující hráči rozehráli první poločas ze středového kruhu. Následně se balon přenesl na pravou stranu, kde ale nezpracoval dlouhý pas Rohdén.
1
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třiatřicátého kola tak může za několik málo okamžiků začít.

UC Sampdoria: Puggioni – Bereszyński, Škriniar, Silvestre, Dodô – É. Barreto, Torreira, Praet – Fernandes – Quagliarella (C), Schick.
Náhradníci: Falcone, Krapikas – R. Álvarez, Budimir, Cigarini, Djuričić, Palombo, Pavlović, Regini, Šimić.

FC Crotone: Cordaz (C) – Rosi, Ferrari, Ceccherini, Martella – Rohdén, Barberis, Crisetig, Nalini – Trotta, Falcinelli.
Náhradníci: Festa, Viscovo – Acosty, Capezzi, Claiton, Dussenne, Kotnik, Mesbah, Sampirisi, Stoian, Suljić, Tochukwu Nwankwo..

FC Crotone

Tým z jihu Itálie měl podobnou sérii jako jeho dnešní soupeř, s tím rozdílem, že Crotone téměř dva měsíce nevyhrálo. Poslední tři zápasy už ale Crotone vyšly. Poprvé v letošní sezoně dokázal tým dvakrát za sebou vyhrát. Co víc dokonce dokázal porazit na vlastním trávníku i milánský Inter. I tak ale bude mít jihoitalský celek velké problémy s udržením v Serii A. Před třiatřicátým kolem ztrácí na nesestupové pozice pět bodů.
UC Sampdoria

Sampdoria měla fantastickou část sezony od konce ledna až téměř do konce března. V tomto období ztratila body jen ve dvou případech a to ještě za nerozhodný výsledek. Celou sérii zastavil až slavný Juventus, který si odvezl všechny body z trávníku Sampdorie. Před týdnem ale tým kolem střelců Muriela a Schicka nečekaně ztratil. Na hřišti Sassuola vedla Sampdorie právě díky brance českého reprezentanta, ale ve druhém poločasu dvakrát inkasovala a nakonec odjela bez bodu.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Italská nejvyšší fotbalová soutěž pokračuje třiatřicátým kolem a my se společně zaměříme na zápas Sampdorie, který před domácím publikem přivítá Crotone.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62