Dnešní utkání je u konce! Sassuolo prohrálo v domácím prostředí s Atalantou poměrem 0:3!

První poločas nabídl velmi zajímavou podívanou! Atalanta od úvodní minuty potvrzovala velmi dobrou formu, do vedení se dostala v devatenácté minutě, když se prosadil Alejandro Gómez. Na jeho branku dokázal navázat Mattia Caldara, který využil dobré přihrávky Gagliardiniho. V závěru poločasu se probudil také domácí celek, avšak Matri mířil pouze do břevna. Místo toho přišla třetí branka, o kterou se postaral Conti!

Ve druhém poločase Atalanta kontrolovala hru, i přesto se Sassuolo do jedné šance dostalo. Z hranice vápna vyslal technickou střelu Defrel, avšak tu zastavilo břevno! Atalanta si tak připisuje čtvrté vítězství v řadě a potvrzuje výborný vstup do nové sezony!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás budu těšit brzy nashledanou!
90+3
90+2
Atalanta momentálně kontroluje hru na vlastní polovině a vypadá to, že už dnešní utkání dohraje v klidu s míčem na svých kopačkách!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!
90+1
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Roberto Gagliardini, přichází Giulio Migliaccio.
90
Terranova posílal přihrávku na pravou stranu, kam sí nabíhal Ricci a také Politano. Před oba domácí hráče se dostal k míči Caldara, který jej odkopl do bezpečí.
89
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Conti, přichází Cristian Raimondi.
87
Na pravou stranu si nabíhal Kurtić, který si dělal zálusk na rychlý centr od Caldary. Slovinský rychlík však míč na hrací ploše nestihl, a tak budou vhazovat domácí!
86
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Marco D'Alessandro.
85
Obránce Terranova poslal do pokutového území svého soupeře dlouhý nákop, za kterým směřoval Ricci, avšak střídající hráč míč na hrací ploše nedostihl.
84
Teď měl velkou šanci domácí Mazzitelli, který si udělal prostor na pravé straně, kde nebezpečně vystřelil, avšak jeho střela prolétla těsně vedle pravé tyčky hostující branky!
83
Z levé strany tentokrát odcentroval Ricci, jehož centr však dokázala obrana Atalanty odvrátit!
82
Atalanta se nyní již pokouší spíše šetřit čas, neboť Sassuolo v závěru chytilo druhý dech a ještě se pokouší s výsledkem něco udělat.
80
Sassuolo bylo nyní opět velmi blízko snížení! Brankář Berisha si špatně zpracoval míč a musel situaci zachraňovat před Defrelem, který spadl, nicméně penaltu hlavní rozhodčí neodpískal!
78
Na trávníku zůstal ležet Conti, kterého u postranní čáry dohrál Ricci, který za svůj ostrý zákrok dostává žlutou kartu!
78
Sassuolo se ještě pokouší v závěru dnešního zápasu s výsledkem něco udělat, avšak obrana Atalanty stále pracuje na jedničku. Domácím dnes nepřeje štěstí, neboť již dvakrát trefili brankovou konstrukci.
77
Peluso se pokoušel projít přes levou stranu vpřed, nicméně ocitl se v obležení dvou protihráčů, kteří dokázali čistým způsobem domácího hráče o míč obrat!
75
Atalanta vyrazila do útoku, nicméně na útočné polovině se spíše snažila šetřit čas, než aby se vrhala bezhlavě do útoku.
74
Z pravé strany tentokrát odcentroval obránce Gazzola, jehož centr se snášel do prostoru, kam si nabíhal Mazzitelli, avšak ten se nakonec k hlavičce nedostal.
73
Teď přišla první velká šance domácího celku! Sassuolo se usadilo na útočné polovině a obléhalo pokutové území svého soupeře. Za vápnem následně natáhl ke střele Politano, jehož pokus však zastavilo břevno!
72
Sassuolo se pokouší být aktivní, avšak před velmi dobře propracovanou obranu hostujícího celku, která zatím neinkasovala již třikrát v řadě, to mají domácí velmi těžké!
71
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Luca Mazzitelli.
70
O minutu později mířila Atalanta do dalšího protiútoku. Ten zastavil Peluso nedovoleným zákrokem, když poslal k zemi Kurtiće!
69
Hosté se dostali do protiútoku, který táhl středem hřiště Roberto Gagliardini. Italský středopolař natáhl ke střele, avšak ta skončila v náruči domácího brankáře!
68
Atalanta dokázala opět zastavit postupný útok svého soupeře a zatím si počíná v obranné fázi velmi zodpovědně.
66
To mohl nyní změnit domácí Politano, který se dostal ve vápně k míči po centru Ricciho. Jeho střelu však dokázal zablokovat Caldara, který následně dostal míč na polovinu soupeře.
65
Hra ve druhém poločase příliš atraktivní není, a tak na první velkou šanci zatím bohužel marně čekáme...
63
Následného rohového kopu se ujal Pellegrini, jehož centr se dostal za vápno k Gazzolovi, avšak jeho pohotová rána mířila mimo tři tyče.
62
Po standardní situaci Pellegrini se sice domácí celek do zakončení nedostal, nicméně alespoň vybojoval rohový kop!
61
Politano se pokoušel proniknout z levé strany směrem do středu, nicméně byl faulován Contim, který dostává žlutou kartu!
59
Pellegrini se ujal následné standardní situace. Jeho centr však nebyl pro hostující tým nikterak nebezpečný a Caldara dokázal ve středu vápna míč odkopnout!
58
Hostující Gagliardini si počínal nedovoleně v souboji s Pellegrinim, a tak bude mít Sassuolo k dispozici standardní situaci!
57
Sassuolo postupovalo do zajímavého protiútoku, který táhl středem hřiště Peluso. Jeho následná přihrávka však nebyal přesná a Atalanta může zamířit vpřed!
55
Hostující celek zatím zvládá vstup do druhého poločasu velmi dobře a díky zodpovědné hře zatím svého soupeře nepouští do nějakých větších příležitostí.
54
Hra je nyní přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet domácí Politano, který je otřesen ze vzdušného souboje s Caldarou.
52
Aktivní Gómez se dostal na útočné polovině znovu k míči. Jeho střela ze střední vzdálenosti však mířila pouze do připravené náruče Consigliho!
51
Alejandro Gómez postupoval po levé straně směrem vpřed. Jeho průnik však dokázal zastavit Acerbi, který čistým zákrokem obral argentinského útočníka o míč.
49
Acerbi se rozhodl pro útočný nákop, který směřoval za obranu Atalanty. Obránce Caldara však velmi dobře četl hru a dokázal míč odhlavičkovat.
48
Sassuolo postupně rozehrává z vlastní poloviny, avšak napadajííc hráči Atalanty domácím stoperům práci výrazně ztěžují!
47
Na začátku poločasu se dostal do zajímavé šance domácí Defrel, který vystřelil z pravé části pokutového území, avšak jeho střela mířila mimo branku.
46

Atalanta má tak před druhým poločasem, který začne přibližně v 16:02, tříbrankový náskok, který se bude pokoušet udržet.
45+1
45+1
Atalanta dostala v závěru poločasu k dispozici standardní situaci, které se ujal Acerbi, avšak jeho centr nebyl pro obranu domácích nebezpečný!
45
Po levé straně se pokoušel projít vpřed Spinazzola, avšak nedovoleným zákrokem jej zastavil obránce Gazzola, který dostává žlutou kartu!
43
Bergamo právě vstřelilo branku!
To je pro domácí velmi kruté, neboť v závěru poločasu sahali po snížení, místo toho inkasují potřetí! Rohového kopu se ujal Gómez, jehož centr se ve vápně odrazil na nohu CONTIHO, jehož ostrá rána skončila v síti!
43
Atalanta se po delší době dostala do postupného útoku, ze kterého vytěžila rohový kop!
42
Sassuolo se v závěru poločasu probudilo a je velmi aktivní. Ze střední vzdálenosti to tentokrát zkoušel Marti, avšak Berisha byl opět připraven!
41
Domácí celek následně vybojoval rohový kop, kterého se zhostil Pellegrini, avšak jeho centr nebyl pro obranu Atalanty nikterak nebezpečný!
40
Sassuolo teď bylo velmi blízko snížení! Z levé strany odcentroval Ricci, jehož centr našel hlavu Matriho, avšak jeho hlavičku zastavilo břevno!
39
Gazzola na pravé straně uvolnil Politana, který následně poslal míč na přední tyč, nicméně tam byl připravený Berisha, jenž lapil míč do rukavic.
38
Teď si vytvořil zajímavou šanci také domácí celek. Ze střední vzdálenosti nebezpečně vystřelil Pellegrini, jehož ránu však dokázal Berisha vyrazit před sebe!
36
Alejandro Gómez získal míč ve středu hřiště a pokoušel se o zajímavou individuální akci, nicméně jeho střelu zablokoval obránce. Následně se k míči dostal Conti, jehož střela byla tečovaná a Consigli měl co dělat, aby míč dostal nad branku!
35
Až nyní předvedl domácí celek zajímavou akci! Peluso si narazil míč s Biondinim, který dostal míč do vápna pro Politana, avšak ten se přes Caldaru do zakončení nedostal a míč skončil v náruči hostující brankáře!
34
Sassuolo si vybojoval další možnost standardní situace, které se zhostil Politano. Jeho přízemní centr však na přední tyči odkopnul obránce Caldara!
32
Gazzola dostal na pravou stranu přihrávku od Ricciho, avšak u míče byl první Zukanović, kterému se povedlo dostat míč do zámezí, avšak Sassuolo bude pokračovat v útoku.
31
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Federico Ricci.
31
Petagna se nyní mohl dostat do úniku, nicméně hlavní rozhodčí odpískal jeho souboj s Acerbim jako nedovolený, a tak je hra přerušena!
30
Sassuolo je zatím v dnešním zápase opravdu pasivní a za půl hodiny hry se však zatím k ničemu nedostalo, i proto prohrává dvougólovým rozdílem.
27
Za vápnem se následně dostal k míči Gazzola, který se opřel do míče, avšak jeho přízemní rána mířila mimo tři tyče, a tak Berisha ani tentokrát zasahovat nemusel.
26
Sassuolo nyní dostalo k dispozici standardní situaci, které se zhostil Peluso. Jeho centr hledal ve vápně Terranovu, nicméně ten se do zakončení nedostal.
24
Atalanta se prosazuje během pěti minut podruhé a dostává již do dvoubrankového vedení! Spinazzola poslal na levé straně přihrávku do "uličky" pro Gagliardiniho, který následným pasem posadil míč na nohu MATTIA CALDARY, a ten mířil přesně!
24
Atalanta se hned poté vydala do protiútoku, který táhl po pravé straně Kurtić. Slovinský křídelník nebezpečně odcentroval, nicméně nikdo z hostů míč nezasáhl.
23
Peluso poslal dlouhý nákop za obranu, kam si naběhl Politano, avšak domácí útočník si nepohlídal ofsajdovou linii, a tak je hra po hvizdu hlavní přerušena.
22
Sassuolo se po delší době dostalo do kombinace na útočné polovině, avšak pozorná obrana Atalanty útok včas zastavila!
21
Atalanta se tentokrát pokoušela prosadit přes levou stranu, kde operoval s míčem Spinazzola. Jeho průnik však dokázal zastavit dobře postavený Gazzola!
19
Teď se již hostující Atalanta dostává zcela zaslouženě do vedení! Kurtić podnikl odvážný průnik do vápna, po kterém našel ve vápně volného ALEJANDRA GÓMEZE, který byl však pravděpodobně v ofsajdové pozici, avšak pomezní situaci pustil. Kapitán Atalanty první střelu namířil pouze do Consigliho, avšak dorážka už rozvlnila síť!
19
Čtvrtého rohového kopu hostujícího celku se opět ujal Gómez, jehož centr tentokrát hledal na zadní tyči Caldaru, avšak předním míč odhlavičkoval Acerbi!
18
Kurtić poslal míč na pravou stranu, kde si jej narazil s Masiellem a postupoval do vápna. Jeho následný centr však zblokoval na roh obránce Terranova, který šel do skluzu.
16
První přímou střelu na branku z hostujícího celku vyslal útočník Gómez, který předvedl ve středu efektivní otočku a následně vyslal přízemní střelu. Ta však byla poměrně pomalá, a tak Consigli předvedl poměrně jednoduchý zákrok.
15
Na pravou stranu dostal přihrávku aktivní Kurtić, který se pokoušel projít do středu do zajímavé střelecké pozice, avšak Terranova jeho postup zastavil!
13
Kurtić opět operoval s míčem na pravé straně hřiště, avšak po zákroku Biondiniho byla akce přerušena. Domácí hráč dostává za svůj zákrok žlutou kartu!
12
Kurtić svedl na pravé straně souboj s Terranovou, po kterém domácí obránce skončil na zemi. Hlavní rozhodčí pískl do píšťalky, avšak dle opakovaných záběrů to na faul nevypadalo.
11
Dlouhý výkop brankáře Consigliho hledal na útočné polovině Matriho, avšak italský útočník prohrál soubojs Caldarou, a tak je u míče opět Atalanta.
10
Gómez operoval s míčem na levém křídle, kde dokázal odcentrovat přes obránce. Argentinský útočník směřoval svůj centr na zadní tyč, avšak v daném prostoru se nikdo z hostů nenacházel.
9
Spinazzola se pokoušel proniknout přes levou stranu do pokutového území, avšak mu nevyšla klička proti Gazzolovi, od kterého se míč odrazil do zámezí.
8
Gómez dostal na levé křídlo těžký centr, avšak míč si dokázal zpracovat. Po následném souboji s Gazzolou míč skončil v zámezí, nicméně Atalanta bude vhazovat.
6
Atalanta pokračovala v tlaku na útočné polovině a vybojovala další rohový kop. Gómezovi se ani tentokrát však nepovedlo ohrozit domácí branku!
5
Hostující celek vybojoval během minuty další rohový kop, kterého se opět zhostil Gómez, avšak ani v tomto případě jeho centr nebyl pro domácí branku nebezpečný.
4
Aktivní Atalanta se opět usadil na útočné polovině a dokázala vybojovat první rohový kop v zápase! Exekuce se ujal Gómez, jehož centr našel Caldaru, avšak jeho hlavička nebyla přesná.
3
Lirola našel na pravé straně Politana, který se dokázal nacpat před obránce a nebezpečně odcentroval. Na přední tyči se pokoušel zakončit Matri, avšak byl tísněn Caldarou, a tak jeho zakončení bylo příliš pomalé.
2
Atalanta se hned ve druhé minutě dostala do zajímavé akce. Po levé straně postupoval Kurtić, který následně nebezpečně odcentroval, avšak obrana domácího celku si dokázala s centrem poradit.
1
Hlavní rozhodčí Fabio Maresca právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měli k dispozici fotbalisté hostujícího celku, kteří aktuálně kombinují na vlastní polovině.
1
Hlavní rozhodčí právě přivedl oba týmy na hrací plochu. Za malou chvilku začínáme!

US Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Acerbi, Terranova – Lirola, Biondini, Pellegrini (C), Peluso – Politano, Matri, Defrel.
Náhradníci: Pomini, Pegolo – Iemmello, Ricci, L. Mazzitelli, Dell'Orco, Cannavaro, Ragusa, Adjapong.

Atalanta Bergamasca Calcio: Berisha – A. Masiello, Caldara, E. Zukanović – Conti, Kessié, Gagliardini, Spinazzola – Kurtić, Petagna, A. Gómez (C).
Náhradníci: Bassi, Sportiello – D'Alessandro, Migliaccio, Pešić, Freuler, Carmona, Raimondi, Paloschi, Grassi, Capone, Bastoni.

Rozhodčí: Fabio Maresca – Vivenzi, Pegorin (vš. Itálie).
Příjemné nedělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Italská Serie A má na programu zápasy dvanáctého kola. My se společně zaměříme na souboj Sassuola s Atalantou Bergamascou. Úvodní výkop je naplánován v 15:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Sassuolu se v letošní sezoně v domácí lize zatím příliš nedaří. Je to částečně také způsobeno, že AS válčí v základní skupině Evropské ligy, i proto se aktuálně nachází na šestnácté příčce ligové tabulky se ziskem třinácti bodů. Na výhru v domácím lize čeká tento italský celek již skoro měsíc, v posledním ligovém kole se Sassuolo představilo na hřišti Lazia, kde prohrálo 1:2. Ve čtvrtek sehráli svěřenci trenéra Di Francesca utkání v rámci EL s Rapidem Vídeň. Sassuolo vedlo již 2:0, avšak rakouský soupeř dokázal v samotném závěru díky dvěma brankám srovnat na konečných 2:2. Nálada v kabině Sassuola tak před dnešním utkáním není ideální...
Atalanta svými výkony v nejvyšší italské soutěži překvapuje! Aktuálně se nachází na šesté příčce tabulky se ziskem devatenácti bodů a drží kontakt s předními týmy – na druhé AS ztrácí pouhé čtyři body. Atalanta navíc drží sérii tří výher v řadě, nejdříve porazila Bergamasca v domácím prostředí Inter, následně uspěla na půdě Pescary a v posledním ligovém kole si Atalanta poradila v domácím prostředí s Janovem v poměru 3:0. Svěřenci kouče Gasperini tak hrají ve velké pohodě a uspět budou chtít i na hřišti Sassuola!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62