Zápas je tedy u konce a domácí celek ho dvěma slepenými góly z úvodu poločasu dokázal urvat pro sebe – jako první se prosadil po parádním pasu Pellegriniho z úniku Ragusa, o 11 minut později pak udeřil ze vzduchu Acerbi a to bylo to poslední, co se stalo. Poté už jsme žádnou zásadní šanci neviděli, spíše jenom náznaky a skóre tak zůstalo nadále neměnné.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám příjemný zbytek velikonočního víkendu.
90+3
90+3
Běží poslední minuta nastaveného času a Sassuolo se brání velie dobře a organizovaně, velká šance stále nepřišla.
90+2
Zápas bude za chvíli končit a žádný velký tlak hostů se zatím nekoná, hraje se kolem půlící čáry a dlouhé nákopy Sampdorii nepomáhají.
90
Nakonec se budou nastavovat tři minuty nad rámce hrací doby a uvidíme tak, jestli dokáže hostující parta kolem Schicka ještě srovnat.
88
Sassuolo drží míč na útočné polovině a tam se ho snaží udržet také co nejdéle, což se zatím daří a tři body tak zůstávají doma.
86
Tak domácí celek střídá i naposledy – na hřišti končí Politano, šanci ukázat se dostane mladý Adjapong.
84
Teď se přeci jen tým z Janova dostal do dobrého tlaku a posílal do vápna jeden centr za druhým, domácí US ale zatím odolává.
82
Do velké šance se z ničeho nic dostal po standardní situaci Slovák Škriniar, který hlavičkoval zcela sám, ale poslal míč nad branku!
81
Z otočky nakonec přeci jen celkem nebezpečně pálil Quagliarella, ovšem jeho tvrdý pokus prolétl pouze asi metr vedle.
80
Domácí tým stále celkem v pohodě drží vedení na svým soupeřem a ten se pořád neprezentuje nijak nebezpečně, takže by to tak mohlo i zůstat.
78
Následně byl Quagliarella přistižen, kterak si míč zpracovává rukou a tak musí být hra přerušena a míč mají domácí.
76
A v krátkém sledu domácí střídají znovu – odchází autor dvou asistencí Pellegrini a nahrazuje ho talentovaný Duncan.
75
Do konce zápasu zbývá bez nastavení něco kolem čtvrt hodiny a domácí stále drží své vedení, Sampdoria pak stále není vůbec nebezpečná.
73
A poprvé střídají i domácí, když na hřišti končí útočník Matri, kterého na posledních asi dvacet minut nahradí Iemmello.
72
Domácí celek opravdu zápas zkouší jen dohrát a skoro tak nevidíme, kromě občasných kontrů, nějakou útočnou snahu – hosté jsou pak zcela bezzubí.
70
A do dobré šance z ničeho nic po levé straně šel domácí Ragusa, který ale byl už moc blízko Vivianovi a trefil ho tak pouze do nastavené nohy!
69
Hosté na to tak reagují další změnou, když stahují Barreta a nahrazují ho o něco více ofenzivním Djuričićem.
68
Od druhé branky Sassuola se opravdu nehraje moc pohledný fotbal, protože domácí hru hodně zavřeli a také to podle toho vypadá.
66
Na hřišti se toho opravdu mnoho neděje, domácí celek v pohodě hlídá své vedení a tým z Janova si není schopen vytvořit nějakou šanci.
64
Zápas teď trochu přišel o tempo, hraje se hlavně ve středu pole, kde se nic moc neděje a oba celky hrají hlavně hodně do těla.
62
Následně na druhé straně Linetty zkusil dlouhý centr, který se mu moc nepovedl a málem omylem zapadl za záda Consigliho, ten ho ale vyrazil na roh.
61
Na zem musel opět velice rychle Viviano, který ale dokázal střelu od Aquilaniho tentokrát včasně zachytit a může rozehrát.
59
Je tu druhé střídání v týmu hostů, na hřišti končí Fernandes, který tak uvolní místo Álvarezovi – asi snaha oživit upadající útočnou hru.
58
Politano asi 15 metrů před vlastním vápnem zareagoval hodně pozdě na kličku Linettyho a tak ho musel srazit, za což vidí žlutou kartu.
56
Sassuolo právě vstřelilo branku!
A je otočeno, domácím na to pak stačilo jen 11 minut druhé půle! Na rohový kop Pellegriniho si totiž dokázal naskočit stoper FRANCESCO ACERBI, jenž tvrdou hlavičkou nedal gólmanovi Vivianovi vůbec žádný nárok na zásah! Teď tak musí dohánět skóre Sampdoria.
55
Politano se snažil ve vápně soupeře získat míč proti Škriniarovi, ten si nakonec ale v těžké situaci poradil poměrně dobře a dokázal celou akci uklidnit odkopem.
53
Ragusa se snažil vyzvat průnikovým pasem ke skórování Matriho, ten ale stál v ofsajdu a tak míč musel pustit, aby se nepískal.
52
U postranní čáry hodně přitvrdil Linetty, který tak po pouhých sedmi minutách pobytu na hřišti vidí žlutou kartu.
51
Quagliarella dokázal vybojovat míč na útočné polovině, kde ho následně posunul na Fernandese, ten ale po kličce dokázal napálil pouze blokujícího Cannavara.
49
Ale tolik minut ani nebylo potřeba, protože domácí tým srovnává hned z další akce! Pellegrini poslal geniální průnikovou přihrávku, kdy zcela z ničeho nic dokázal najít za obránce nabíhajícího ANTONIA RAGUSU, jenž zachoval chladnou hlavu a gólmana Viviana propálil.
48
Sassuolo je zatím spíše pod tlakem svého soupeře a nevidíme tak žádnou velkou snahu o vyrovnání, na tu ale domácí mají ještě přes 40 minut.
46
Na hřiště se už nevrátí nejspíše vinou zranění z prvního poločasu Praet, ve druhém poločase ho nahradí Linetty.
46
Máme za sebou první polovinu zápasu a ta nám toho zase tolik nenabídla – hraje se poměrně vyrovnaný fotbal v podstatě bez šancí. Jednu z mála měl Schick, který ale minul svým lobem branku, což následně odčinil, když nechtěně hlavou tečoval do brány střelu Silvestreho. Hosté tak jdou do kabin s vedením 0:1.
45+3
45+3
Domácí Matri se teď opět hodně diví, protože ve vápně zahrál rukou Silvestre, sudí ale usoudili, že byla nastřelená – na druhé straně také za ruku po kontru dostal žlutou Peluso.
45+1
Nastaveny nad rámec hrací doby jsou dvě minuty, ve kterých tak ještě může domácí Sassuolo zkusit srovnat gólem do šatny.
45
Do zakončení se snažil dostat před brankou hostů Peluso, byl mu ale zapískán ofsajd a vypadá to, že hosté dohrají poločas s vedením v zádech.
43
Matri se teď hodně vzteká, protože je přesvědčený, že jeho celek měl zahrávat rohový kop, ovšem to se mu nesplnilo a jeho počínání tak bylo zbytečné.
41
Sassuolo se už poněkolikáté hnalo do rychlého kontru a snažilo se ohrozit branku soupeře, opět ale selhala ta přihrávka v předfinální fázi.
39
Nebezpečný míč na druhé straně posílal po zemi před branku Ragusa, ovšem na místě byl včas připravené Škriniar a dokázal ho odkopnout.
38
A po pasu od Schicka se dostal do dobré šance na zadní tyči Quagliarella, ovšem jeho střela byla na poslední chvíli zablokována do bezpečí nohou Liroliho.
36
Viviano si připsal další poměrně lehký zákrok, když sebral dlouhý nákop z nohy Missiroliho a založil následnou akci svého celku, který tak může ušetřit čas na útočné polovině.
34
Hraje se poměrně klidný zápas, kdy se domácí tým vůbec nemůže dostat do nějaké kloudné šance a janovští v pohodě brání svůj náskok, který získali šťastnou trefou Schicka.
32
Sassuolo má problémy s přechodem přes střed pole a musí si pomáhat dlouhými míči, se kterými ale obrana v čele se Škriniarem nemá mnoho práce.
30
I nadále hraje s míčem hostující celek, který se nastěhoval po zisku míče před bránu soupeře a snaží se přidat i druhou branku.
28
Sampdoria právě vstřelila branku!
Tak toto byla asi nejzvláštnější branka, jakou kdy PATRIK SCHICK dal! Silvestre totiž zkusil střelu z dálky a napálil českého útočníka do obličeje, od něj se pak ale míč odrazil přesně k tyči Consigliho brány! Opravdu kuriózní situace, která posílá hosty do vedení.
26
Hraje se poměrně tvrdě a na zemi tentokrát skončil Schick, nebylo to ale nic hrozného a český reprezentant tak bude moci hrát v pohodě dál.
24
Teď dostává žluté napomenutí i domácí Pellegrini, který to trochu přehnal ve středu pole a nakonec tak po faulu na Fernandese musí být takto napomínán.
23
Následně musel Torreira míč odvracet na rohový kop, protože centr od Missiroliho vypadal poměrně nebezpečně – ani z této standardky ale nic nebylo.
22
A je tu další faul, tentokrát tím postiženým byl Politano, tomu se ale následná rozehrávka přímáku nepovedla a míč byl odklizen do autu.
20
Teď to Bereszyński trochu přehnal s důrazem a ve středu pole tvrdým skluzem zastavil Ragusa, za což vidí žlutou.
18
Janovští teď po delší době dostali míč na delší dobu do své moci a postupnou kombinací se snaží dostat do další šance, na kterou jsou evidentně ochotni si počkat.
16
Hostující záložník Praet sice utrpěl nějaké zranění hlavy a do hry byli povolání zdravotníci, vypadá to ale, že tento mladý Belgičan bude moci pokračovat.
14
A Janov má i nadále méně ze hry, přesto je nebezpečnější – po další rychlé akci se málem dostal ke střele Quagliarella, ovšem míč nakonec netrefil.
12
Domácí zeleno-černí hru zklidnili a dostali míč do své moci, ovšem poté přišla velká chyba! Patrik Schick se dostal po zpětné kličce sám před gólmana, svým lobem ale míč nasměroval centimetry mimo!
10
Zatím opravdu čekáme na nějakou povedenou akci a začalo se opravdu spíše opatrně, i když mírně navrch mají asi domácí.
8
Z dálky to poměrně odvážně zkusil domácí Politano, kterému ale do střely vložil nohu obránce Silvestre a bude se tak kopat roh.
6
A teď nevyšla klička domácímu Pelusovi, který byl poslán na zem ve vápně gravitací a bude se kopat od brány Sampdorie.
5
Zatím se hraje převážně ve středu pole a na nějakou střelu čekáme, oba celky se vzájemně velice dobře hlídají.
3
Na druhou stranu se hnal hodně rychle Ragusa, který se snažil dostihnout dlouhý míč, ale Viviano vyběhl rychle a balón raději odkopl do autu.
1
S míčem ve své moci zápasu začali hosté, kteří ihned posílali dlouhý nákop na českého forvarva Schicka, míč byl ale moc dlouhý a sebral ho Consigli.
1

US Sassuolo Calcio: Consigli – Lirola, Cannavaro (C), Acerbi, Peluso – Pellegrini, Aquilani, Missiroli – Politano, Matri, Ragusa.
Náhradníci: Vitali, Scavo – Adjapong, Antei, Duncan, Iemmello, Letschert, L. Mazzitelli, Sensi.

UC Sampdoria: Viviano – Bereszyński, Silvestre, Škriniar, Regini – Praet, Torreira, É. Barreto – Fernandes – Schick, Quagliarella.
Náhradníci: Falcone, Puggioni – Cigarini, Dodô, Palombo, Šimić, Budimir, Pavlović, R. Álvarez, Linetty, Djuričić.

Rozhodčí: Pairetto – Mondin, Di Iorio.
Sassuolo hostí v sobotu odpoledne Sampdorii v souboji dvou týmů, kterým minulé kolo přineslo jen bod. Teď by Sassuolo možná preferovalo janovskou půdu, protože na svém stadionu Sampdorii ještě nikdy v soutěžním klání neporazilo.

Od roku 2011 se oba týmy pravidelně potkávají. Nejprve v druhé nejvyšší lize a o dva roky později se setkaly poprvé také v Serii A. Ani jednou ale Sampdoria nejela ze Stadio Citta del Tricolore jako poražený tým. V minulém měření sil byla o trochu šťastnějším týmem, protože v Janově svého soka porazila těsně 3:2.

Nic tomu ale dlouho nenasvědčovalo a ještě 10 minut před koncem Sassuolo vedlo 2:0. Jenže pak zaúřadovala dvojice Fabio Quagliarella a Luis Muriel, což znamenalo mimo jiné penaltu v nastaveném čase a tři body pro domácí. Teď je v roli domácího týmu právě Sassuolo a tomu se moc nedaří. V minulém kole sice dokázalo zadržet Atalantu a remizovat s ní, ale dlouhodobě to s nedávno pohárovým účastníkem moc dobře nevypadá.

Sassuolo za posledních deset soutěžních duelů vyhrálo jen dvakrát a jeho forma nenalézá kontinuitu. To si uvědomuje i obránce Francesco Acerbi, který zmiňuje: "Jsme na 15. místě a to jsme si na začátku sezony úplně nepředstavovali. Ale jsme o zkušenost v pohárech bohatší a doufám, že si z toho vezmeme něco pro budoucnost. Teď je naším cílem dohrát v poklidu sezonu a skončit na co možná nejvyšší příčce. Pak se uvidí, kam zamíří moje kroky.”

Domácí trenér Eusebio Di Francesco nemá jednoduchou roli, protože se musí obejít bez hráčů jako Berardi, Gazzola, Magnanelli, Biondini a Defrel. Kompletní nebudou ani hosté, kteří přijedou bez dvojice zraněných pilířů Jacopa Saly a Luise Muriela. Alespoň forma může janovský celek těšit. V současné chvíli jsou Námořníci na solidním devátém místě a chtějí zamířit ještě výš.

Nedělá jim problém překvapit, jako se jim to povedlo například proti Interu Milán. Ze San Sira si minule odvezli všechny tři body přesto, že jako první se prosadil domácí bek Danilo D'Ambrosio. V minulém kole už tolik radosti Sampdoria neměla, protože ji o tři body připravil pouhou minutu před koncem mladý střelec Khouma Babacar z hostující Fiorentiny. Body se tak nakonec jen dělily.

K současné Sampdorii se minule vyjádřil někdejší brankář Fiorentiny Davide Balli, který v rozhovoru pro Radio Blu řekl: "Sampdoria je v dobrém slova smyslu agresivním týmem, který vás kdykoli překvapí. Zatím je to mladý tým, který sbírá zkušenosti stejně jako jeho trenér, ale při troše štěstí se bude neustále zlepšovat. Vyzdvihl bych brankáře Viviana, který je pro současnou Sampdorii nepostradatelným hráčem,” dodal veterán Balli.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62