Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Crotone - 25. října 2017   20:45

AS Řím
10' Perotti
1:0
(1:0)
AS Řím
Alisson – Karsdorp (82. Florenzi), Fazio, H. Moreno, Kolarov – Nainggolan (C), Gonalons, Gerson (75. Pellegrini) – Ünder (64. Defrel), Džeko, Perotti.
Lobont, Skorupski – Juan Jesus, Strootman, Pellegrini, Schick, De Rossi, Defrel, Peres, Castán, El Shaarawy, Florenzi.
Gianluca Manganiello – Gianluca Vuoto, Lorenzo Gori
Olimpico (Řím)
Crotone
Cordaz (C) – Sampirisi, Ceccherini, Simic, Pavlović – Rohdén (60. Faraoni), Barberis (84. Romero), Mandragora, Crociata (81. Stoian) – Budimir, Nalini.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek večera.
Pozápasové statistiky

Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:1. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 8:9.
Zápas je u konce, AS Řím nakonec dokázalo vyhrát nad Crotone 1:0. Moc přesvědčivý výkon to ale od jasného favorita zápasu nebyl.Rozhodující gól vstřelil z penalty už v 10. minutě Perotti. Od té doby se sice neustále snažili domácí svůj náskok navýšit, ale přes veškerou snahu se jim do nepovedlo. Do nejvíce příležitostí se dostal Džeko, ale dnes prostě nebylo bosenskému střelci přáno. Hosté si žádnou větší šanci nevypracovali, a tak si brankář Říma Alisson celkem v poklidu vychytal čisté konto.
90+4'
90+3'
Džeko si vytvořil ještě jednu palebnou pozici. Jeho střela z pravé strany ale byla hodně nedůrazná.
90+2'
Do zakončení pravou nohou se dostal Stefan Simic. Střela českého obránce ale mířila jen do míst, kde zrovna stál Alisson.
90+1'
Hosté si vybojovali rohový kop, Teď mají šanci vystřelit si překvapivý bod.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90+1'
Jenže hosté nic kloudného nevymysleli, branka Alissona znovu zůstala v bezpečí.
90'
Crotone se po delší době opět ujalo míče a dokonce je s ním na polovině AS.
89'
Římané obléhají šestnáctku Crotone. Hráči hostů jsou všichni stažení ve vlastním vápně.
88'
AS Řím teď stačí držet míč na svých kopačkách. Nikam nespěchá, spokojil by se i s výsledkem 1:0.
86'
Centr se točil směrem ven z branky a nikoho v rudém nezasáhl. Pak ještě letěl do vápna jeden míč, ale ani ten se s úspěchem nesetkal.
86'
Zajímavá standardka pro domácí. Je to takový hodně zkrácený rohový kop.
85'
Na zemi se ocitl kapitán domácích Radja Nainggolan. vyšlápl si na něj Aristóteles Romero.
84'
Poslední střídání zápasu. Místo Andrey Barberise si zahrkaje posledních deset minut Aristóteles Romero.
83'
Alex Cordaz dobře četl hru a byl u míče včas, aby ho odkopl do bezpečí do autu.
82'
O chvíli později střídají také domácí. Trávník opouští za potlesku domácích příznivců Rick Karsdorp , přichází Florenzi.
81'
Druhé střídání hostů. Místo Crociatii je do hry poslán Adrian Stoian.
80'
Je vidět, že aktéři zápasu do toho dávají opravdu všechno. Nejeden hráč z obou mužstev vydýchává v přerušení únavu v předklonu.
79'
Ante Budimir se sice zlobí, ale podle názoru rozhodčího fauloval a ne jeho rozhodnutí se nic měnit nebude.
78'
Zpoza vápna to zkusil Grégoire Defrel, levačkou ale minul branku Alexe Cordaze, kapitána Crotone.
77'
Rychlé narážečky nejprve domácím vycházely, ale přihrávka na Džeka čekajícího ve vápně už přesná nebyla.
76'
Rozehrávka AS Řím putuje až ke gólmanovi Alissonovi, který se zatím ve druhé půli moc do akce nedostal.
75'
Gerson je stažen z trávníku, na jeho místo se postaví Lorenzo Pellegrini.
74'
Rohový kop AS Řím znovu přišel vniveč. Tato disciplína se zatím domácím nedaří.
73'
Nainggolan hledal nápaditým obloučkem na malém vápně Edina Džeka. Ale tomu dnes není přáno, zase ho míč minul.
71'
Budmir se pak snažil si vymodlit penaltu, ale rozhodčí Manganiello mu to nezbaštil a místo toho mu udělil žlutou kartu.
71'
Hosté toho hned využili k centru do vápna, ten byl ale příliš dlouhý.
71'
AS se nyní trochu více zatáhlo na vlastní polovinu a nechává Crotone hrát.
70'
Rohové kopy AS dnes zatím Crotone brání velice spolehlivě a ani tento další nebyl výjimkou.
69'
Centr od levé postranní čáry měl znovu hledat Džeka, ale nakonec k němu vůbec nedoputoval.
68'
Radja Nainggolan si hezky zpracoval míč a tělem si ho pokryl. Pak rozehrál na své spoluhráče.
67'
Nyní se domácí snaží trochu ukolébat pomalou rozehrávkou soupeře. Nebo to tak alespoň podle jejich počínaní vypadá.
66'
Crotone se zase v poslední době osmělilo a začíná podnikat útočné výpady. AS Řím naopak ve svém tlaku povolilo.
65'
Do vápna poslal načechraný míč Andrea Nalini, ale nikoho ze svých spoluhráčů jím neoslovil.
64'
Cengiz Ünder je vystřídán, místo toho si zahraje Grégoire Defrel.
63'
Míč mířil na zadní tyč. Tam to ale měli hosté dobře pokryté, a tak se nikdo z Římanů do zakončení nedostal.
62'
Alex Cordaz už si staví zeď, protože bude čelit standardní situaci soupeře. Spíše to ale bude centr.
61'
Ante Budimir se nepříjemně srazil se spoluhráčem a je vidět, že je v bolestech. Ale nemělo by to být něco, co by mu mělo zabránit v pokračování v zápase.
60'
Pro denšek už má hotovo Marcus Rohdén. Zbytek zápasu na trávníku stráví místo něj Marco Davide Faraoni.
59'
Nakonec se tak nestalo, srbský obránce zvolil kratší variantu vhazování.
59'
Kolarov si vezme míč a může ho vhodit až do pokutového území Crotone.
58'
Crotone se v posledních desítkách sekund už zase jen brání. Osvobozuje s jen obrannými odkopy a samo se dopředu nevydává.
56'
Po centru z levé strany se hezky do střely z voleje položil Džeko. Ale snajprovi AS dnes zatím není přáno. Výborný zákrok předvedl Cordaz.
55'
Obránce Crotone byl ošetřen a vypadá to, že by měl být schopen pokračovat ve hře.
54'
Federico Ceccherini byl faulován a svíjí se v bolestech.
53'
Po střele Edina Džeka zadunělo břevno branky Alexe Cordaze. To byla pořádná pumelice, a Crotone ji ustálo jen se štěstím.
52'
Gerson zastavil Budimira faulem uprostřed hřiště.
51'
Do druhé půle nastoupilo Crotone v lepším stylu, než jakým odehrálo první poločas.
50'
Gerson centroval z levého křídla do pokutového území. Míč odvrátili obránci Crotone.
49'
Naprosto čistým skluzem zastavil v pokutovém území Džeka Daniel Pavlović. Džeka to sice bolelo, ale bylo to čisté.
48'
Ofsajd zastavil slibně se rozvíjející akci hostů. Byl v něm přistižen Ante Budimir.
47'
Hráči Crotone drží míč na své vlastní polovině. Tak dlouho na kopačkách balón v jednom kuse dnes ani ještě neměli.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
První poločas je za námi. Favorit tohoto duelu AS Řím už vede 1:0. Branku vstřelil už v 10. minutě, když Perotti proměnil penaltu nařízenou za faul Mandragory na Kolarova. Poté Římané měli sice více ze hry, ale další branku se už jim nepodařilo přidat. Nejblíže byl znovu Perotti, ale hlavou branku minul. Pak ještě v posledních sekundách první půle málem do vlastní sítě trefil míč hostující obránce Ceccherini. Crotone moc šancí ani střel nemělo. Za zmínku snad stojí jen pokus Rhodéna, který ale nemohl Alissona překvapit.
45+2'
45+2'
Tak to byl hodně ošemetný moment. Po centru Kolarova si málem míč do vlastní sítě srazil Federico Ceccherini. Měl štěstí, že Alex Cordaz ukázal skvělou reakci a míč chytil.
45+1'
Tlak Římanů se stupňuje, ale času už moc do konce půle nezbývá.
45+1'
Nad rámec normální hrací doby se nastavuje jedna minuta.
45'
Diego Perotti měl na hlavě druhý gól svůj i v zápase. Centr z pravé strany ale usměrnil těsně vedle brány Cordaza.
44'
Jenž jejich rozehrávka skončila jen ofsajdem. Andrea Nalini si nepohlídal své postavení.
43'
Po faulu uprostřed hrací plochy zůstávají u míče hráči Crotone.
42'
AS sportovně vrátilo míč hostujícím hráčům a ti mohou rozjet nějakou akci směrem dopředu.
41'
Gerson byl odvezen stylovým vozítkem mimo hrací plochu.
40'
Gersonovi prudkým míč do hrudi vyrazil dech. Hned jsou u něj hráči i týmový ošetřovatel, aby mu pomohli.
40'
Další centr Alexandara Kolarova. Tentokrát už našel Džeka, ten ale z kruhu vystřelil velmi slabě a doprostřed brány.
39'
Kolarov ještě stihl v tísni odcentrovat, ale pouze na kopačky hráčů v bílém, tedy Crotone.
38'
Hra se už zase vrátila do normálu. Tedy do té podoby, že jsou hráči Crotone stažení kompletně za míčem a brání.
37'
Marcus Rohdén dostal přihrávku za obranu do volného prostoru. Byl trochu z úhlu, tak si musel navést míč na střed. To zvládl a dokázal i vystřelit. Zakončení po zemi ale bylo příliš pomalé na to, aby nějako ohrozilo Alisona v bráně.
36'
Džeko málem využil zaváhání obrany Crotone. Dostihl malou domů, ale pak v tísni zakončil jen vedle brány.
35'
Rychlá akce hostů skončila na nepřesné přihrávce na nabíhajícího hrotového útočníka Budimira.
34'
A znovu byli hráči Crotone ve vzduchu jistí, tak jako dnes zatím pokaždé.
34'
Je z toho ale jen další rohový kop pro AS.
33'
AS Řím se snaží další vlnou rychlých přihrávek dostat obranu hostů pod tlak, aby chybovala.
32'
Rick Karsdorp byl poslán k zemi nedovoleně, takže Římané mohou ze své poloviny v poklidu rozehrávat.
31'
Gonalonsovi centr z první po patičce Gersona vůbec nevyšel. Míč úplně špatně trefil.
30'
Ante Budimir našel přihrávkou ve vápně číhajícího Nalimiho. Ten se s míčem otočil, ale když chtěl pálit, už u něj byli obránci domácích a zamezili mu v tom.
29'
AS Řím se usídlil na polovině soupeře a rychlými přihrávkami se snaží vyšachovat obranu hostujícího celku.
28'
Crotone vybojovalo míč ve středu hřiště a vypadalo to, že vyrazí do rychlé protiakce. Nakonec se však tak nestalo, Římané míč rychle získali zpět.
27'
Cengiz Ünder už byl ve vápně, ale nepovedlo se mu individuálně obejít obránce, aby mohl střílet.
26'
Radja Nainggolan nechal v souboji o míč proletět Rolanda Mandragoru. Je mu odpískán nedovolený zákrok.
25'
Ani tentokrát ale domácí hostující obranu neuskákali a míč je odvrácen do bezpečí z pohledu Crotone.
24'
Džeko oslovil přihrávkou Cengize Ündera: Ten chtěl centrovat z pravé strany,. Míč byl ale sražen na další rohový kop.
23'
Domácím přímočarý průnik středem hřiště nevyšel. Obrana Crotone se včas sevřela a nedovolila Římanům vniknout do pokutového území.
22'
Za kotník se drží útočník hostů Andrea Nalini. Snad to je jen chvilková bolest a bude moci pokračovat ve hře.
21'
Míč letěl na Cordaze, který se ho jal vyboxovat. A přitom byl faulován, takže může rozehrát z místa přestupku.
21'
Domácí produkují jeden rohový kop za druhým. Teď mají další šanci.
20'
K hlavičce se po dobrém centru z pravé strany dostal Andrea Nalini,ale míč nasměroval nad břevno branky Alisona.
19'
Ani tentokrát to pro domácí nedopadlo. Centr znovu nebyl špatný, ale míč v brance neskončil.
19'
Střela z dálky od Gonalonse byla sražena obranou Crotone. Bude to další rohový kop pro domácí mužstvo.
18'
A pořádně nebezpečný centr také přiletěl do vápna Crotone. Cordaz měl co dělat, aby neinkasoval a sám nakonec skončil ve své bráně. Míč ale nikoliv a to pro něj bylo nejdůležitější.
17'
Domácí budou zahrávat standardní situaci. Z levé strany je to pozice pro centr.
16'
Rohový kop AS nepřinesl žádné nebezpečí do šestnáctky hostů. Situace se nakonec vyvinula tak, že budou hosté odkopávat od brány.
15'
Centr na Džeka nedoletěl. Bosenský útočník byl dobře pohlídán obranou Crotone.
14'
Crotone se snaží napadat rozehrávku domácích. Ale si jsou s míčem na kopačkách velmi jistí a nenechávají se rozhodit.
13'
Radja Nainggolan zezadu zasáhl skluzem Naliniho. To byl jasný faul. Ale jen veprostřed hřiště, takže žádná nebezpečná standardka pro hosty.
12'
Crotone využívá při rozehrávce i svého brankáře Cordaze. Ten ale při svém odkopu moc jistý nebyl.
11'
Římanům se díky penaltě podařilo brzy zlomit odpor domácích a o to by mohl být tento zápas pro ně snazší.
10'
AS Řím právě vstřelil branku!
DIEGO PEROTTI dokázal penaltu proměnit. Ze svého pohledu střílel po zemi na levou stranu. Brankář Cordaz sice vystihl stranu, ale míč byl dobře umístěný, takže balón chytat nešlo.
9'
Bude to penalta pro domácí! Kolarov upadl po jednom ze soubojů v pokutovém území.
8'
Z levé strany vypálil ofenzivní krajní bránce Římanů Aleksandar Kolarov. Svým technickým pokusem ale branku netrefil.
7'
Centr do vápna z pravé strany nebyl od Rohdéna příliš nebezpečný. Míč skončil po přiťuknutí obránce v náručí Alisona.
5'
Útočná akce hostujícího mužstva musela být zastavena, protože se jednalo o ofsajd.
4'
Centr do vápna Crotone nebyl špatný, ale obrana hostů si poradila, brankář Cordaz mohl být v klidu.
4'
AS Řím si vybojovalo první rohový kop v tomto zápase.
3'
Domácí se snažili po levém křídle proniknout do pokutového území, tam však byla cesta zavřená dobře postavenou obranou Crotone.
2'
Po faulu Budimira se na zemi ocitl Maxime Gonalons. Nedovolený zákrok proběhl ve středovém kruhu. Gonalons bude v pořádku.
1'
Římané vybojovali míč a budou to oni, kdo bude zakládat první útočnou akci zápasu.
1'
Domácí AS Řím nastoupí v tradičních rudých dresech, hosté z Crotone budou hrát v bílých dresech.
Obě mužstva už jsou nastoupena na trávníku a vše se chystá k zahájení utkání.

AS Řím: Alisson – Karsdorp, Fazio, H. Moreno, Kolarov – Nainggolan (C), Gonalons, Gerson – Ünder, Džeko, Perotti.
Náhradníci: Lobont, Skorupski – Juan Jesus, Strootman, Pellegrini, Schick, De Rossi, Defrel, Peres, Castán, El Shaarawy.

FC Crotone: Cordaz (C) – Sampirisi, Ceccherini, Simic, Pavlović – Rohdén, Barberis, Mandragora, Crociata – Budimir, Nalini.
Náhradníci: Festa, Latella, Viscovo – Stoian, Romero, Izco, Suljić, Trotta, Faraoni, Cabrera, Ar. Ajeti, Tochukwu Nwankwo.

Rozhodčí: Gianluca Manganiello – Gianluca Vuoto, Lorenzo Gori.
Vzájemné zápasy

Crotone se dlouho pohybovalo v nižších ligových soutěžích, takže evidujeme pouze dva vzájemné zápasy těchto dvou týmů z minulé sezony. Oba tehdy vyhrál AS Řím, přičemž ani jednou neinkasoval. Cokoliv jiného než jeho výhra by bylo překvapením i tentokrát.

Poslední vzájemný zápas: Crotone – AS Řím 0:2
Poslední vzájemný zápas na hřišti AS: AS Řím – Crotone 4:0
FC Crotone

Crotone patří mezi to horší, co Serie A nabízí. Letos to vypadá na tuhý boj o udržení se v elitní společnosti. Za devět kol Crotone jen jednou vyhrálo a k tomu nasbíralo tři body za remízy. Celkově mu to tedy dělá šest bodů a je na tom na body i na skóre stejně s Veronou, která je třetí od konce. Aktuálně čeká Crotone na výhru tři utkání a naposledy utrpělo debakl 0:5 od Sampdorie. Venku zatím odehrálo čtyři utkání a vybojovalo jen jednu remízu.

Poslední zápas: Sampdoria – Crotone 5:0
AS Řím

AS Řím každoročně patří mezi špičku Serie A a kandidáty na titul. Letošek není výjimkou. Po osmi ligových kolech se ale Římané nachází až na pátém místě. Může za to jednak to, že mají o zápas méně než většina konkurentů a také hlavně to, že týmy na čele zatím ztrácely minimálně. AS Řím má zatím nahráno 17 bodů za šest výher a dvě porážky. Z posledních tří soutěžních zápasů vyhrál Řím jen jeden, naposledy v lize s Turínem. Předtím nejprve rovněž v lize nestačil na Neapol a poté v Lize mistrů v nádherném zápase remizoval na hřišti Chelsea 3:3.

Poslední zápas: Turín – AS Řím 0:1
Poslední domácí zápas: AS Řím – Neapol 1:0
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 10. kola Serie A mezi týmy AS Řím a FC Crotone. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62