Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Lazio - 18. listopadu 2017   18:00

AS Řím
50' Perotti  • 53' Nainggolan
2:1
(0:0)
Lazio
72' Immobile
AS Řím
Alisson – Kolarov, Fazio, Manolas, Florenzi (80. Peres) – Strootman, De Rossi (C), Nainggolan (85. Juan Jesus) – Perotti, Džeko, El Shaarawy (75. Gerson).
Rocchi
Stadio Olimpico, Řím
Lazio
Strakoša – Radu (78. Vargić), de Vrij, Bastos – Lulić (58. J. Lukaku), S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (59. Nani), Parolo, Marušić – Immobile, Alberto.

Derby della Capitale je u konce! V nervy drásajícím druhém poločase jsme viděli tři branky, dvě penalty a nespočet emocí! Z konečného vítězství 2:1 se nakonec raduje AS Řím, který byl ve většině zápasu lepším týmem a dá se říci, že bere zasloužené vítězství! Věčné město se tak zahaluje do barev AS a v Římě se tak bude dlouho slavit. Tedy alespoň v táboru AS. To je z dnešního zápasu vše. Děkuji za pozornost a budu se opět těšit u Serie A. Hezký zbytek večera.
90+6'
90+6'
AS drží míč na útočné polovině a jeho lavička odečítá poslední vteřiny dnešního zápasu. Lazio se nemůže prodrat zpět k míči.
90+5'
Immobile srazil k zemi po odpískání jednoho z hráčů AS a oba tábory jsou nyní v sobě jako při hospodské rvačce. Stadio Olimpico bouří a Derby della Capitale graduje!
90+4'
Lazio hraje vabank a tlačí se ve velkém počtu vpřed. Vytěží z toho ještě alespoň bod?
90+3'
Peres zastavil skluzem unikajícího Lukaku a svůj úspěšný zákrok slaví jako vstřelenou branku! To jsou emoce!
90+2'
Perotti chce držet míč u rohového praporku a to se mu daří. Navíc šikovný tvůrce hry vybojoval také faul a z trávníku zpět na nohy spěchat nebude.
90'
Sudí Rocchi bude nastavovat ještě 6 minut, což je velká porce navíc. Lazio tak má na vyrovnání dostatek času. To se samozřejmě nelíbí lavičce AS, která nad takovou porcí navíc protestuje.
88'
Oba trenéři pobíhají ve svém vymezeném sektoru a dirigují své hráče. Závěr římského derby je plný emocí.
87'
AS Řím nikam nespěchá a snaží se spřádat vteřinky jak jen to jde. Naopak Laziu teď utíkají minuty velmi rychle.
85'
Parolo natáhl ke střele z hranice pokutového území a jeho přízemní pokus pouze prolétl kolem pravé tyčky!
85'
Za bouřlivého potlesku odchází ze hřiště Nainggolan a naopak na trávník míří vyztužit obranu Juan Jesus.
83'
AS Řím postupnou kombinací vybojoval roh a s jeho rozehrávkou vůbec nespěchá. Mezitím se na jeho lavičce chystá další střídání. Do hry přijde obránce Juan Jesus.
81'
Strootman si v dobré pozici uvnitř vápna ukopl míč a tím se připravil o nadějnou střeleckou pozici. Na tahu je tak opět Lazio, které míří rychle směrem vpřed.
80'
Di Francesco střídá. Vyčerpaného Florenziho nahradí jiný bek Peres.
78'
Poslední střídání Lazia. Do hry přichází Vargić, kterému místo uvolní Radu.
77'
Lazio je při chuti. Další ze série rohových kopů rozehraje překvapivě Lukaku.
75'
AS poprvé střídá. Nevýrazného El Shaarawyho nahradí Gerson.
73'
Videotechnika zasáhla do ostře sledovaného zápasu a Lazio se tak dostává z ničeho nic zpět do hry. Poslední 1/4 zápasu tak nabírá na zajímavých obrátkách.
72'
Lazio právě vstřelilo branku!
CIRO IMMOBILE posílá šťastně míč pod padajícím brankářem a snižuje derby z pohledu Lazia na 1:2!
72'
Po zpětném přezkoumání zahrání Manolase se rozhodl sudí odpískat další pokutový kop. Tentokrát pro Lazio.
71'
V dnešním zápase může navíc sudí využit video. Derby se tak hraje po lupou.
70'
Po centru Naniho si málem Manolas vstřelil vlastní gól, když chtěl prsy sklepnout míč na svého brankáře! Roh pro Lazio! Dostane se modrý tým zpět do hry?
69'
Tlak Lazia nyní zkušeně brzdí Kolarov, který drží míč a gesty uklidňuje své spoluhráče. Hra teď byla velmi rozhádaná a tlak Lazia se začínal stupňovat.
68'
Parolo vybojoval pro Lazio rohový kop a také ho sám spěchá rozehrát..
67'
Důrazný Nainggolan si koledoval o žlutou kartu a po svém dalším ostrém skluzu jí opravdu dostal. Ačkoliv s verdiktem sudího nesouhlasí, v jeho statistikách již svítí žlutý trest.
65'
Nani vybojoval rohový kop a hecuje fanoušky Lazia k větší podpoře.
64'
Skákavý pokus Nainggolana našel pouze náruč brankáře Strakoša.
63'
Nani přejel De Rossiho jako náklaďák šneka a za svůj nevybíravý zákrok může být ještě rád, že uviděl z rukou sudího pouze žlutou kartu.
61'
Tempo hry je nyní velmi dobré. K útočné hře AS se totiž začíná přidávat po dvou inkasovaných brankách také Lazio. A je to znát, Immobile není konečně v útoku bez podpory.
59'
Další střídání v podání Lazia. Do hry přichází Nani, jemuž uvolní místo defenzivně laděný Lucas Leiva.
58'
První avizované střídání je tady. Ze hry odchází Lulić, nahradí jej Lukaku.
57'
Kolarův centr si málem srazil do vlastní sítě stoper de Vrij. Hra Lazia nyní hodně drhne a hráči jsou pod dekou.
55'
Trenér Lazia Inzaghi chystá chystá střídání. Na dvě slepené branky bude chtít určitě rychle zareagovat.
53'
AS Řím právě vstřelil branku!
Ke střele ze střední vzdálenosti natáhl RADJA NAINGGOLAN, jehož pokus zapadl přesně k tyči!
51'
Na řadě je nyní Lazio, které musí začít hrát také směrem vpřed, což by po jeho antifotbalu z předešlých minut přišlo vhod. Pobavit by se tak měli i nezaujatí diváci.
50'
Z kroku poslal chladnokrevně DIEGO PEROTTI míč k tyči a AS Řím se v derby ujímá zaslouženě vedení!
49'
Míč si staví mistr těchto exekucí Perotti.
48'
Po faulu na Kolarova bude AS kopat penaltu!
48'
Obrázek hry je stejný, jako v první polovině. AS obléhá pokutové území Lazia, které se pouze brání a nejeví zájem útočit.
46'
Ani jeden z trenérů ke střídání nesáhl, a tak sledujeme shodné sestavy jako v prvním poločase.
46'
Římské derby má za sebou první poločas, ve kterém zaplněné hlediště branku nevidělo. Zatím sledujeme marné útočení AS, kterému Lazio statečně vzdoruje. A právě druhý jmenovaný tým zůstává daleko za očekáváním, když se pouze brání a nijak se neprezentuje odvážnějším dojmem. Zápasu by hodně prospěl úvodní gól. Dočkáme se ho ve druhém poločase?
45+1'
45'
Zkušený sudí Rocchi bude nastavovat pouze jednu minutu.
44'
Po dlouhé době se Lazio dostalo k míči a je z toho po povedeném protiútoku rohový kop.
42'
Série několika střílených centrů zůstala bez využití. AS Řím v závěru prvního poločasu svého soupeře mačká jako citrón. Branka do kabin tak visí ve vzduchu.
40'
De Rossiho teč na první tyči končí pouze v náručí Strakoše. Lazio se dalšímu náporu svého rivala ubránilo.
39'
Perotti pěkně prokličkoval do vápna, jenže se už k nebezpečnému centru nedostal. Roh pro AS.
37'
Vyhlášený kanonýr Immobile je v dnešním derby zatím naprosto neviditelný, což je pro některé fanoušky velké zklamání. Hlavně on měl být největší zbraní Lazia.
35'
Zmatky v pokutovém území nakonec úvodní brankou nekončí. Lazio se dokázalo ubránit.
35'
Dva pokusy AS zlikvidovala nadvakrát obětavými zákroky obrana Lazia. Bude z toho pro AS alespoň rohový kop.
34'
Kolarov si došel mazácky pro faul před šestnáctku svého soupeře. AS Řím tak rozehraje ze strany zajímavý přímý kop. Všichni hlavičkáři jsou již vtěsnáni v pokutovém území.
33'
Lazio hraje na své poměry hodně zataženě, spoléhá se především na bránění a chce vyrážet do rychlých protiútoků. Na takový fotbal nejsou jeho fanoušci v letošní sezóně vůbec zvyklí.
31'
Po zásahu Fazia bude Lazio rozehrávat svůj první roh v zápase.
30'
Kolarov našel svým centrem hezky El Shaarawyho, jehož pokus z první se mezi tři tyče nevešel.
29'
Fanouškovské tábory se předhánějí ve zpívání svých chorálů a propagací chorea. Fandí se zatím slušně, a tak to má vypadat. Nicméně derby ještě není ani ve své polovině a z minulosti víme, že se dá atmosféra lehce změnit.
27'
Nadýchaný centr na zadní tyči mířil na zcela volného Saviće, jenže tomu ukradl gólovou příležitost před nosem Immobile. Ten navíc v krkolomné pozici zamířil vysoko nad.
25'
Další tvrdý a tak hráčů Lazia nezůstane nepotrestaný. Žlutou kartu si z blízka prohlédne Lucas Leiva.
25'
Manolas v péči lékařů za autovou čárou. Dle gestikulací lékařů to pravděpodobně půjde. Klíčový bek AS to minimálně zkusí.
24'
Manolas byl tvrdě atakován Albertem a vypadá to, že si obnovil své zranění. Ve hře je nyní lékařský tým AS.
22'
Důrazný Strootman nevzdal na první pohled ztracený míč a vybojoval ho zpět pro své barvy. Z publika přichází záhy odměna v podobě potlesku. Dnes je v Římě nádherná fotbalová atmosféra.
20'
Na Perottiho centr si parádně naskočil Džeko, jenže k jeho smůle končí míč po jeho hlavičce jen těsně vedle!
18'
Nainggolan obešel snadno dva soupeře, ale ten třetí ho již poslal k zemi i za cenu žluté karty. Byl to kapitán Lulić, který proti žluté kartě nemůže říct ani popel.
17'
Florenziho padající list si našel ve vápně kanonýr Džeko, ale jeho pokus postrádal na důraze, a tak se stal snadnou kořistí brankáře Strakoši.
16'
Kolarov podskočil míč, a tak mohlo Lazio vyrazit do přečíslený. Jenže následně Parolo tak dlouho otálel s centrem, až se zadáci AS vrátili a o míč jej obrali.
14'
Džeko mohl vyrazit do otevřené obrany, ale zvolil zaseknutí a vyčkávání na podporu svých spoluhráčů. Přestože udržel míč proti čtyřnásobné přesile, nakonec místo přihrávky zvolil kličkovanou, což byla špatná volba.
12'
AS Řím se usadil na polovině svého soupeře, který se v posledních minutách zuby nehty brání narůstajícímu náporu.
10'
Kolarov svůj centr až příliš přetáhl, což nemělo šanci na úspěch. Fanoušci Lazia ihned začínají pískat na svého bývalého hráče.
9'
Po faulu na Nainggolana rozehraje AS přímý volný kop. Půjde však o centr do pokutového území, kde již číhají všichni vyhlášení hlavičkáři.
8'
Hra má zatím velké tempo a zaplněné Stadio Olimpico se tak jistě nenudí. Mezitím podniká AS postupný útok.
6'
Tempo hry nyní udává AS, který kombinuje kolem vápna svého rivala. Ten zatím pozorně brání své území.
5'
Bastos poslal riskantní malou domů svému brankáři, který vše vyřešil odkopem do autu. AS se tak snadno dostal k blízkosti pokutového území.
4'
Rychle zase na druhou stranu. Po náražečce s Perottim o sobě dal vědět uvnitř vápna Nainggolan. Jeho výpad nakonec skončil po sérii odrazů za brankovou čárou.
3'
Chytrý pas za obranu zužitkoval chladnokrevně Immobile, ale jeho gólová oslava je zastavena zdviženým praporkem. Pro ofsajdové postavení branka neplatí.
2'
Lazio stále na míči. Jeho rychlá kombinace dělá AS značné problémy.
2'
Dnes se na velké bučení proti své osobě musí připravit bek AS Kolarov, který před přestupem do City dlouho nastupoval v dresu Lazia.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Lazia, kteří nyní kombinují na jistotu uprostřed hrací plochy.
1'
Týmy jsou nastoupeny na hřišti. Dlouho očekávané derby tak bude za malý okamžik zahájeno.

AS Řím: Alisson – Kolarov, Fazio, Manolas, Florenzi – Strootman, De Rossi (C), Nainggolan – Perotti, Džeko, El Shaarawy.
Náhradníci: Skorupski, Lobont – Castán, Defrel, Ünder, Pellegrini, Peres, H. Moreno, Gerson, Gonalons, Juan Jesus, Emerson.

S. S. Lazio: Strakoša – Radu, de Vrij, Bastos – Lulić, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Parolo, Marušić – Immobile, Alberto.
Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Basta, Nani, Maurício, Patric, Jordao, J. Lukaku, Murgia, Neto, Palombi, Luiz Felipe.

Rozhodčí: Rocchi.
Do jakých barev se ponoří Řím? To se dozvíme v sobotu večer a Vy díky našemu textovému onlajnu můžete být u toho.
Vzájemné zápasy

V poslední sezóně mělo navrch Lazio, které svého soupeře vyřadilo v semifinále domácího poháru po výsledcích 2:0, 2:3! V lize pak nejprve AS vyhrál 2:0, poté se z výhra radovalo Lazio 3:1. Pokud bychom se podívali více do historie, má v posledních letech více ze vzájemných soubojů právě AS Řím. Nicméně při derby jako je to římské se na statistiky dívat nedá.
S. S. Lazio

Trenér Inzaghi vnuknul svým svěřencům útočný styl jemu vlastní a tým kolem kanonýra Immobileho nahání špičkové týmy Serie A! Zatím mu patří čtvrté místo s 28 body a skóre 31:12. Lazio už dlouho nebylo v takové výtečné kondici a jeho skalní fanoušci myslí kromě Ligy mistrů také na titul. A podle letošních výsledků to není nic nereálného! K tomu ale potřebuje blankitně modrý římský celek porazit svého soka. V tom mu nepomůže brankář Marchetti, ani Caicedo. Zranění pak trápí také Wallace, Andersona a Di Gennara. Včera pak nedokončil trénink nejlepší střelec soutěže Immobile, který si dle zákulisních informací obnovil svalové zranění. To by byla velká trhlina v ambicích pro Lazio!

Poslední zápasy: V, V, V, V, V.
AS Řím

Ačkoliv oba týmy hrají na stejném stadionu, je dnes vedený jako domácí AS Řím. Ten v probíhající sezóně okupuje pátou příčku se ziskem 27 bodů při skóre 21:7. Di Francescovi svěřenci mají navíc k dobru odložený zápas se Sampdorií, a tak jejich manko 5 bodů na první Neapol není nijak propastné. Celkově se AS Řím po rozpačitém začátku soutěže skvěle rozehrál. V posledních dnech pak svoji formu potvrdil výhrami proti Turínu, AC Milán, Fiorentině nebo proti Chelsea v Lize mistrů. Nyní ho čeká soupeř z těch největších – Lazio. V tomto ostře sledovaném zápase jistě nenastoupí Karsdorp, Peres, Schick a otazník visí nad startem klíčového záložníka Nainggolana. Za zmínku pak stojí jistě fakt, že AS vytvořil nový rekord italské soutěže v počtu výher na hřištích soupeřů – 12x.

Poslední zápasy: V, V, V, V, P.
V sobotní večer se ve Věčném městě zastaví na chvíli čas. Na pořadu dne je totiž očekávané Derby della Capitale! Kdo bude vládcem Říma? Lazio nebo AS Řím? Oba týmy se nacházejí ve skvělých formách, a tak se může vyprodané Stadio Olimpico těšit na perfektní podívanou. O to víc, když oba rivaly dělí v tabulce pouhý bod!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62