Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Janov - 17. prosince 2017   15:00

0:0
(0:0)
Fiorentina
Sportiello – Laurini, Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Benassi (76. Bastiao Dias), Badelj, Veretout – Chiesa, Simeone (65. Babacar), Théréau (65. Eysseric).
Janov
Perin (C) – Izzo, Spolli (44. Rossettini), E. Zukanović – Rosi, Veloso, Bertolacci, Migliore – Brlek (77. Omeonga), Taarabt – Panděv (54. Lapadula).

Utkání nakonec končí bezgólovou remízou. Diváci se rozhodně nenudili, šance jsme nějaké viděli a ty větší měli spíše diváci. Ani jeden se ale nedokázal trefit, a jak je známu, pokud netrefíte zařízení, tak nemůžete vyhrát. Body se tedy spravedlivě po jednom každému celku. Ode mě je to vše, děkuj za sledování.
90+4'
90+3'
Hosté se sice dostali kupředu, ale domácí hned hráče s balonem zdvojili a nepovolili mu vůbec kousek popoběhnout. Špatnou rozehrávkou se o balon ale zase připravili.
90+2'
Do vápna Janova sice centr přiletěl, ale velmi rychle jej taky opustil, nikdo se k němu totiž nedostal. A jelikož nebyl ani tečovaný, tak ho mají v moci právě hosté.
90+1'
Rozhodčí ve druhé půli nastavuje klasické tři minuty a jsem zvědavý, co kdo ještě předvede. Na koni jsou nyní trošku hosté, ti ale zdá se se budou soustředit především na obranu.
90'
Hosté ale nechtěli riskovat nějaký brejk, a tak na centr do vápna nabíhali jen dva. Míč sice nezískali, ale protiútok pak jejich spoluhráči nedopustili.
89'
Zápas už se rychle blíží ke konci a hosté mají balon ve své moci. Navíc budou kopat standardku z dobré pozice. Na přímé ohrožení to není, ale hlavička by se ujmout mohla.
88'
Dvě obrovské šance měl Badelj, nejprve ale trefil clonícího hráče, poté vysoko přestřelil!
87'
Jestli jsem v 70. minutě psal, že času už domácí k projevení role favorita moc nemají, tak nyní už je to pro ně kritické. Naopak na straně hostů může být nálada lepší a lepší, jelikož to pro ně vypadá na body nadějně.
86'
Laurini poslal do vápna pěkný pozdrav Perinovi, jeho vysoký centr si totiž hostující brankář v klidu stáhl pro sebe, nikdo ho ani nenapadal.
85'
Což ví i Omeunga, který se pokoušel překvapit Sportiella střelou z dálky, balon se ale stočil na druhou stranu od branky.
84'
Hra je nyní opravdu divoká, souvislý tlak domácích je rázem pryč a co se bude dít, to je ve hvězdách. Oba mají stále šanci na zisk všech bodů.
84'
Hosté se nyní ve třech hnali do protiútoku, který sice nevyšel. Rozhodčí jim ale ponechávala výhodu za zákrok Veretouta, a tak se znovu dostávají k balonu.
83'
Jako nyní Badelj (FIO), který na půlce setnul Omeongu, která měl dobře našlápnuto do protiútoku.
82'
S ubíhajícím časem se sice stupňuje tlak, šance ale stále nepřichází. Naopak jsou častější chyby a fauly.
80'
Hosté se navíc dostali s balonem na polovině domácích, kde se s ním snaží držet co nejdéle a daří se jim to. Pomáhá jim k tomu také dlouhá přihrávka domů a balon zase zpět na půlku domácích.
79'
Fiorentina je totiž stále usazená na půlce Janova, obránci jsou ale dost aktivní a napadají každou rozehrávku. Domácí si sice balon drží, ale jejich cesta nikam moc nevede.
78'
Jelikož mají oba týmy vyčerpána všechny střídání, tak se jim hlavně nesmí nikdo zranit. Především pak Janovu, dohrávat proti tomu tlaku v deseti by nebylo ideální.
77'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Petar Brlek, přichází Stephane Omeonga.
77'
Domácí se probíjeli kupředu, Chiesa se ale sám dopustil faulu, a tak sám svůj tým připravil o balon.
76'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Gil Bastiao Dias.
75'
U postranní čáry už je připraveno střídání, na každé straně. Domácí ale dlouho kombinují s balonem, a tak se asi hned na hřiště nedostanou.
74'
Domácí navíc znovu chybují při přechodu do útoku, což je stojí zase další minutku. A teď už jich opravdu mnoho nemají k tomu, aby mohli takto chybovat.
73'
Obranný blok Janova také tvoří devět hráčů, což o něčem svědčí. A ačkoliv se domácí snaží tento blok rozpohybovat všemi možnými akcemi, zatím je neprostupný.
72'
Čas velmi rychle ubíhá a domácí musí zabrat. Hosté by asi s remízou spokojeni byli, jak před zápasem i dle výkonu během něj, pro Fiorentinu by to ale bylo málo.
70'
Chybka v obraně Janova, kdy pravděpodobně Rosi špatně pokryl dobíhajícího útočníka, který až u čáry ještě dokázal lobem překonat brankáře a poslat balon do vápna. Tam ale naštěstí pro Janov nikdo z domácích nebyl.
69'
Hned tři centry letěly do vápna, ani jeden si ale nenašel cestu do brány, ba ani směrem k bráně. Krátký útočný výlet Janova tak končí, a hráči se stahují zpět na svou polovinu.
69'
Janov se rychle procpal kupředu a po sraženém centru přichází na řadu rohový kop.
67'
Žlutou kartu dostává Aleandro Rosi (Janov CFC).
67'
Najednou se na hřišti ocitl Biraghi, který jak se ukázalo, inkasoval od Rosiho ránu do obličeje. Rozhodčí se ještě poradili a pro Rosiho přichází trest.
66'
Domácí trenér si po hodině hry připravil dokonce dvojité střídání, uvidíme tedy, jak to ovlivní jeho taktiku. Jedno ale zůstává, domácí určitě budou chtít vyhrát, hraní na remízu to dle jejich výkonu nebude.
65'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Khouma Babacar.
65'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cyril Théréau, přichází Valentin Eysseric.
64'
Následně došlo k rohové kopu, který nejprve dokázali hosté odvrátit, následná hlavička skončila na brance.
63'
Fiorentina se pokoušela o rychlou akci dlouhým balonem, ten ale úspěch nesklidil.
61'
Domácí trochu polevili ze své aktivity a nechávají hrát Janov, ten si zatím hraje s balonem na půlce a kupředu se nijak nežene.
60'
Hosté po dlouhé době zahrávali standardní situaci, centr do vápna sice skončil asi s odrazem domácího hráče za čárou, rohový kop se ale pískat nebude.
59'
Trenér domácích ale musí své svěřence uklidňovat. Ti se totiž nechají velmi rychle strhnout hrou soupeře, a sami se pak dopouští úplně zbytečných faulů.
57'
Scéna jako z grotesky. Hráči se na polovině hřiště asi čtyřikrát připravili navzájem o balon, vždy ale jeden z nich spadl. Nikdo výhodu nezískal, fanoušci se ale zajisté pobavili.
56'
Stále se hraje na polovině Janova a jeho hráči tahají čas co to jde. Pokud takovouto taktiku nasazují už na zatáčku poločasu, tak to směrem kupředu asi moc hrát nechtějí.
55'
Hosté jsou nyní bezmocní, pouze pobíhají v obraně a snaží se odkopávat balony. Taková tlak domácí potřebují, pokud chtějí splnit roli favorita. Šancí ale už měli dostatek.
54'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Gianluca Lapadula.
53'
Dvě obrovské chyby hostující obrany, po kterých se dostali do šancí Benassi a Biraghi! První jmenovaný z blízkosti a úhlu nedokázal propálit Perina, druhý pak z hranice malého vápna trestuhodně přestřelil.
52'
Domácí tedy nechtějí ponechat nic náhodě a makají od prvních minut. Hosté s tím asi počítali, jejich taktika je totiž dost defenzivní. Uvidíme, jak se promění za pár minut.
51'
Hned poté z rohového kopu hlavičkoval Chiesa, balon doslova olízl levou tyčku, skončil ale mimo...
51'
Panečku, to byla dělovka! Biraghi napřáhl zpoza vápna a Perin měl co dělat, aby balon vytěsnil!
50'
Došlo i nějakému kontaktu uprostřed hřiště, zcela zbytečný, rozhodčí se snaží co nejméně přerušovat.
48'
Domácí jsou stále na balonu, drží si ho a vůbec k němu ještě hosty nepustili. Navíc se s ním ani nevydali na svou půlku, aktivita je tedy znát hned od úvodu.
47'
Rozruch hned po dvou minutách! Laurini našel centrem z pravé strany na bližší tyči Simeoneho, jehož hlavička mířila na vzdálenější tyč, minula ji jen těsně!
46'
V úvodu jsme viděli hned dva pokusy o rychlé akce, na každé straně jeden, obě ale skončily nepřesnou přihrávku, která oči rozhodně neměla.
46'
Dle skóre by se mohlo zdát, že to nijak záživný fotbal ani není, opak je ale pravdou. Rychlost, tvrdost, pěkné akce, nic až na góly tomu opravdu nechybí. Hosté byli na začátku opravdu hodně akční, což zaskočilo i domácí, kteří si prakticky prvních deset minut nečichli k balonu. Postupně se ale to přetavilo spíše na druhou stranu.
45+3'
45+3'
Už po vypršeném čase byli domácí stále v útočné akce jejich centr byl zblokován na roh. Rozhodčí ale zapískal, a možnost kopu od praporku tak nepovolil, což se samozřejmě hráčům ani fanouškům Fiorentiny vůbec nelíbí.
45+2'
Rychlou akci domácí zakončil dost zbrkle. Měli dost prostoru i času, k balonu se ale dostal Biraghi a z dálky ho nakopl zcela mimo branku.
45+1'
Na závěr první půle nastavuje dvě minuty. Ty jsou způsobené zraněním a střídáním Spolliho na straně hostů.
45'
Simeone se probíjel podél koncové čáry a balon měl stále na hřiště. Rozhodčí, ačkoliv byl daleko, byl ale jiného názoru, a píská výkop od hostující branky.
45'
Fiorentina se ale stále drží na balonu na polovině Janova a snaží se všechny balony ihned směřovat na branku.
44'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Nicolás Spolli, přichází Luca Rossettini.
44'
Na zemi je opět Spolli, pravý kotník to už déle nevydrží. Spolli tak odchází za branku a dojde ke střídání.
43'
Jeden centr za druhým. Když to domácím nejde dostat do branky technicky, tak zkusí takto na štěstí, jeden z mnoha se většinou odrazí.
42'
Domácí jsou při chuti a derou se kupředu, hosté jsou už zatažení na polovině, moc nenapadají a do konce poločasu se budou soustředit především asi na bránění.
41'
Tohle už ale byla tutovka! Z pravé strany přišel centr po zemi, který ještě tečoval jeden z obránců a Simeone tak byl jen pár centimetrů od skórování do prázdné branky!
40'
Více se sice drží na balonu domácí, dělají ale obrovské chyby, kvůli kterým ztrácí téměř většinu akcí.
39'
Simeone se pokoušel skórovat, z první pálil zpoza vápna, balon ale letěl daleko mimo branku.
38'
Fanoušci, především domácí, ale výbornou atmosférou ženou své oblíbence kupředu. Těm se ale stále nedaří dotáhnout nějakou akci až do nějaké vyložené pozice, odkud by mohli skórovat. Finální fáze zatím dělá problémy.
37'
To se jim sice daří, avšak když s balonem přejdou polovinu hřiště, začne být jejich hra kostrbatá a hodně nepřesná.
36'
Astori se znovu pokoušel o pas za obranu, ale poněkolikáté takovouto přihrávku doslova zazdil. Je to pro domácí škoda, protože přišli o balon a musí ho znovu vybojovat.
35'
Centr, který měl mířil do vápna, nabral prapodivný směr a z výšky doletěl úplně mimo vápna, to se tedy hostům moc nepodařilo.
35'
Jeden z domácích nyní ochotně upadl na balon a zahrál rukou, rozhodčí mu to na faul nezbaštil a píská proti. Janov tedy bude zahrávat standardku.
34'
První půle se pomalu začíná blížit ke své konci a viděli jsme pár pěkných šancí, nicméně žádná nebyla tou pravkou tutovkou. Fotbal to ale ošklivý není, hraje se svižně, ostře a to diváky očividně baví.
33'
Simeone si dokázal ve vápně proti třem bránícím udělat prostor a našel si vysoký centr, hlavičkoval ale v záklonu, a tak balon nedokázal nasměrovat na branku.
32'
Hráči si nyní nedarují ani kousíček hřiště a pomalu to začíná vypadat spíše jako ragby. Rozhodčí si bude muset dát pozor, nebo se mu to zvrtne v pořádná jatka.
31'
Pezzella zezadu na polovině hřiště atakoval Taarabta, který také ochotně upadl. Faul to ale bezpochyby byl, a tak je balon přiřknut hostům.
30'
Ten byl rozehrán nakrátko s následným centrem, který byl ale sražen obráncem. Hráči Janova sice ještě reklamovali hru rukou, to ale hlavní sudí nepíská.
29'
V útoku opět hosté, jejich akce šla stejně jako na začátku po pravé straně, tam se zdá průchodu kupředu podstatně jednodušší. Nicméně je z toho rohový kop.
28'
Brlek tak hlavní aktérem posledních minut a může být rád, jak to dopadlo. Souboj s Théréauem, za který jeho soupeř vyfasoval kartu, totiž dle mého názoru až tak čistý nebyl. Nutno ale podotknou, že domácí útočník pádu opravdu přidal.
27'
Veretout se probíjel po levé straně kupředu, Brlek (JAN) k němu přiběhl zezadu a stáhl k zemi, jasná žlutá karta.
26'
Domácí zachytili rozehrávku, utíkali kupředu co jim síly stačily, nakonec z toho ale nic není. Théreau (FIO) se totiž před vápnem dostal do kontaktu s Brlekem, velmi rychle šel k zemi a od rozhodčího vidí žlutou kartu.
25'
Opravdu tomu tak bylo, po centru si našel balon pro svou hlavičku Pezzella, poslal ji ale jen těsně vedle pravé tyče Perinovy branky.
24'
Dost se také přitvrdilo, Veloso nyní poslal tvrdě k zemi Veretouta. Standardka pro domácí, vypadá to centr do vápna.
23'
Možná došlo ještě k nějaké teči, místo rohového kopu jsme totiž viděli jen odkop od brány.
22'
Po dlouhé době jsme viděli útočnou akci Janova, Miglioremu ale finální zakončení překazil vyhlavičkováním balonu Chiesa, ten je dnes všude.
21'
Jelikož jsou domácí při chuti, tak by se hosté měli držet o něco více vzadu. Nechávají totiž svou obranu dost otevřenou, jen škoda domácích, že toho zatím nevyužili.
20'
Izzo ve středovém kruhu zcela zbytečně sestřelil Théréaua, může být rád, že mu rozhodčí neudělil žlutou kartu. Domácí pak posílali dlouhý balon do vápna, ten se ale neujal.
19'
Migliore se protáhl kupředu po levém křídle, jeho pas na hranici vápna ale pouze sebral soupeř, všichni jeho spoluhráči byli dost daleko.
17'
Poslední minutky se ale zcela změnil obraz hry a domácí jsou rázem na koni. Pěknou dělovkou z nějakých třiceti metrů se prezentoval Chiesa, branku ale o nějaký ten metřík minul.
17'
Po dvou minutách se obránce zvedá a vrací se do hry. Intenzivně se ale začal rozcvičovat náhradník, tak uvidíme, zda-li vydrží a pokud ano, tak jak dlouho.
15'
Spolli se snažil doběhnou volný balon za svými zády, ale při došlapu si provedl něco s pravým kotníkem. Je ošetřován a nevypadá to s ním nejlépe.
14'
Domácí se začínají osmělovat a vydávají se více do útoku. Nyní po krásné akci hlavičkoval Chiesa, avšak branku o kousíček minul.
12'
Veloso se rozhodl pro střelu kolem zdi, míč se mu do branky ale zakroutit nepodařilo. Byl ale jemně tečovaný, z následného rohového kopu to ale pro ně také dobře nedopadlo.
12'
Taarabt předvedl krásno sólo akci, na konci byl ale faulován. To znamená standardní situace hned zpoza vápna.
11'
Domácí zatím opravdu na soupeře nedokáží pořádně zatlačit, to byli považování za mírného favorita. Zatím tak musí pořádně bránit.
10'
Také jim to ale nevydrželo moc dlouho. Pokus o chytrý pas za obranu moc dobře nedopadl, hosté se znovu se zmocněným balon rychle přesunuli kupředu, kde se jim dost líbí.
9'
Fiorentina se až po nějakých devíti minutách dostává na delší chvíli k balonu, všechny dosavadní pokusy o akce totiž pramenily z rychlých protiútoků.
8'
Od začátku se hraje ve velmi svižném tempu. Ani v Itálii totiž v tomto ročním období není nijak veliké teplo, a tak hráči alespoň neprochladnou. Pro oko diváka má rychlejší hra alespoň pořádný spád.
7'
Až nyní se dostali domácí k rohovému kopu, po kterém se jim sice podařilo hlavičkovat směrem do branky, balon ale ještě zasáhl obránce a změnil celou trajektorii.
6'
Na to, s jak útočnou formací nastoupili domácí, toho za prvních pár minut moc nepředvedli, musí se stále bránit úvodnímu tlaku Janova. Ten začal opravdu velmi dobře a určitě bude chtít v nastoleném tempu pokračovat.
5'
Pěknou šanci si ale připravili hosté, když si do vápna seběhl pro sklepnutý balon Brlek a rychlou střelou pořádně vyprášil Sportiellovy rukavice.
5'
Fiorentina se s balonem dostala až k rohovému praporku na polovině Janova, tam s ním ale už útočící hráči nedokázal nic vymyslet.
4'
Badelj si to při rozehrávce zamířil středem hřiště, tam ho sice jeden z protihráčů o balon připravil, avšak jen za pomoci faulu, domácí tak mohou pokračovat kupředu.
3'
Pandev si zpracoval balon hrudí, už jej ale nedokázal zachytit pravou nohou, a tak se mu zakutálel mimo hřiště. Znamená to tedy jen odkop od branky domácích.
2'
Janov je nadále u balonu a znovu se jeho fotbalisté probíjeli do vápna, k zakončení se ale tentokrát nedostali, obrana domácích je na začátku zápasu pozorná.
1'
Výkopu se ujali hostující fotbalisté, kteří se ihned pokoušeli dlouhým balonem přejít do útoku, ve vápně se ale o něj postaral bez problému Sportiello.
1'

ACF Fiorentina: Sportiello – Laurini, Ge. Pezzella, Astori, Biraghi – Benassi, Badelj, Veretout – Chiesa, Simeone, Théréau.
Náhradníci: Drągowski – Milenković, Ca. Sánchez, Saponara, Eysseric, Olivera, Cristóforo, Lo Faso, Babacar, Bastiao Dias, Hugo, Gaspar.

Janov CFC: Perin – Izzo, Spolli, E. Zukanović – Rosi, Veloso, Bertolacci, Migliore – Brlek, Taarabt – Panděv.
Náhradníci: Lamanna, Zima – Gentiletti, Cofie, Centurión, Lapadula, Biraschi, Rossettini, Galabinov, Lazović, Omeonga, Laxalt..
Janov si zatím tvoří cestu, na jejíž konci by mohl najít značku znamenající sestup. V šestnácti odehraných zápasech nasbíral celkem třináct bodů, takže mu patří v tabulce italské ligy šestnáctá pozice o pouhé dva body před osmnáctým Spalem.

V lize navíc naposledy prohrál doma s Atalantou poměrem 1:2, když soupeř překlopil zápas na svojí stranu Iličičem z penalty a Masiellem ve druhém poločase. Z posledních duelů hostů měla asi největší hodnotu remíza 1:1 s AS Řím, kdy se nechal přímou červenou kartou vyloučit Ital De Rossi a z penalty v 70. minutě rozhodl Lapadula o dělbě bodů.
Fiorentina si v týdnu zajistila výhrou 3:2 v domácím prostředí proti Sampdorii Janov, bývalému týmu Patrika Schicka, čtvrtfinále Coppa Italia. Veretout se v 90. minutě po proměněném pokutovém kopu stal hrdinou.

Nebyl u toho jediný český fotbalista a Tomáš Ujfaluši tak marně hledá svého nástupce v dresu mužstva, které hraje ve fialových dresech. Jedničkou domácích je italský brankář Sportiello, jemuž ve většině případů kryje záda Polák Dragowski.

Z pole jsou největšími hvězdami Ital Chiesa, ale zajímavým jménem je třeba i Babacar. Borec, který čas od času nastoupí do druhého poločasu a má velký tah na branku. Navíc sází především na razanci a tvrdou střelu.
Zatímco hostům by neměl chybět nikdo, tak domácí se budou muset obejít bez Bulhara Hristova, jehož trápí sval.
Vzájemné zápasy
FIO – JAN 3:3
JAN - FIO 1:0
JAN – FIO 0:0
FIO - JAN 1:0
JAN – FIO 1:1
ACF Fiorentina a Janov CFC svedou vzájemný souboj, ve kterém půjde o tři body do soutěže zvané Serie A. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62