Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Fiorentina - 20. září 2017   20:45

Juventus
53' Mandžukić (Cuadrado)
1:0
(0:0)
Juventus
Szczęsny – Sturaro (90+2. Lichtsteiner), Barzagli, Rugani, Asamoah – Bentancur, Matuidi – Cuadrado (82. Bernardeschi), Dybala (75. Pjanić), Mandžukić – Higuaín.
D. Doveri – S. Alassio, G. Peretti – F. La Penna
Allianz Stadium
Fiorentina
Sportiello – Laurini (52. Gaspar), Astori (C), Ge. Pezzella, Biraghi – Badelj, Veretout, Benassi (62. Milenković), Chiesa – Théréau (69. Ca. Sánchez), Simeone.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:22.
Je konec! Juventus zvládl těžké utkání s Fiorentinou a nakonec vítězí 1:0. V průměrné první půli si domácí vypracovali jedinou šanci. Paolo Dybala z přímého kopu těsně minul branku. Po přestávce nastoupil na hřiště mnohem aktivnější Juventus a v 53. minutě se dočkal odměny! Mario Mandžukić si naběhl na Cuadradův centr a hlavou překonal bezmocného brankáře! V 65. minutě odpískal rozhodčí pokutový kop pro Juventus, ale po shlédnutí videa vytáhl přestupek mimo pokutového území. Po druhé žluté kartě se však musel poroučet Badelj. Domácí celek od té doby kontroloval hru. Mandžukić se ještě zjevil ve dvou velkých šancích, jenže v prvním případě netrefil branku a jeho hlavičku udržel Marco Sportiello na brankové čáře.
90+4'
90+3'
Zdá se, že Juventus se definitivně dostal z nebezpečí. Domácí fotbalisté už opět kombinují na polovině Fiorentiny a jsou velmi blízko zisku dalších bodů.
90+2'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Stephan Lichtsteiner.
90+1'
Fiorentina už v nastaveném čase zahrávala rohový kop. Giovanni Simeone se u přední tyče dostal k hlavičce, ale v pádu mířil velmi nepřesně.
90'
Další ofsajd na straně Juventusu! Snad potřetí během dnešního duelu si své postavení nedokázal pohlídal Gonzalo Higuaín, který nehraje zrovna vydařený zápas.
89'
Před branku Juventusu přiletěl vysoký centr z levé strany. Bruno Gaspar měl k zakončení hodně daleko a přetažený centr nakonec proskákal do zámezí. Wojciech Szczęsny bude rozehrávat od branky.
88'
Giovanni Simeone se na hranici pokutového území dostal k odraženému míči, přehodil si jej na levačku, jenže prudkou střelou nastřelil pouze Pjanićova záda.
87'
Sportiello se nyní zapojil také do rozehrávky hostujícího celku. Brankář Fiorentiny pěkným nákopem přenesl hru na polovinu Juventusu a hosté mohou zahájit obléhání domácí svatyně.
86'
Blaise Matuidi si naběhl na přihrávku do pokutového území a okamžitě naservíroval balón na malé vápno. Gonzalo Higuaín na jeho pobídku nedosáhl, ale střídající Miralem Pjanić zakončil. Jeho slabou střelu po zemi schoval Marco Sportiello do rukavic.
85'
Juventus si závěrečné minuty dnešního utkání opravdu užívá. Domácí fotbalisté kombinují na polovině Fiorentiny a přenášejí hru z levé strany doprava.
84'
Cristiano Biraghi se parádní zasekávačkou na levé straně zbavil Sturara. Hostující obránce poté mohl odcentrovat, jenže svou pobídku poslal pouze do zámezí.
83'
Gonzalo Higuaín sprintoval za vysokou přihrávkou za obranu Fiorentiny. Argentinskému útočníkovi dnes zkrátka není přáno. Higuaín se znovu ocitl v ofsajdu.
82'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Federico Bernardeschi.
81'
Juventus zahrával rohový kop. Centr od rohového praporku přiletěl na malé vápno, kde před Barzaglim zasáhl obránce Germán Pezzella. Stará dáma zůstává u balónu.
80'
Bruno Gaspar se v pokutovém území tlačil za zpětnou přihrávkou z pravé strany. Před střídajícího fotbalistu se na poslední chvíli natlačil Rugani, který míč odkopl ven ze šestnáctky.
79'
Blaise Matuidi se snažil procedit míč do pokutového území skrz pětici fotbalistů na jeho hranici . Francouzský fotbalista trefil hostujícího stopera a Fiorentina opět může zaútočit.
78'
Giovanni Simeone sprintoval za další dlouhou přihrávkou na polovinu Juventusu. V souboji s Barzaglim si však pomohl zatažením domácího obránce za dres a fauloval.
77'
Mario Mandžukić je dnes hodně aktivní! Tentokrát si naběhl na parádní centr na zadní tyč a v plné rychlosti hlavičkoval do protipohybu hostujícího brankáře. Marco Sportiello udržel míč před brankovou čárou!
76'
Až nyní se hosté po delší době probojovali k míči. Obránce Davide Astori byl jako první u nepřesné přihrávky za obranu Fiorentiny a může rozjet hostující útok.
75'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Miralem Pjanić.
74'
Stefano Sturaro mohl postupovat vpřed po pravé straně hřiště. Juventus se však nikam nežene a Sturaro raději zakombinoval se spoluhráči z defenzívy.
73'
Fiorentina se už pouze brání. Domácí fotbalisté dokonale využívají početní převahy a soupeře prakticky nepůjčují k míči. Svatostánek Juventusu se dnešním duelem skvěle baví.
72'
Mandžukič přenesl hru na pravou stranu, kde si míč zpracoval Cuadrado. Druhý jmenovaný následně vyslal nepříjemnou střelu a Marco Sportiello musel vytáhnout dobrý zákrok!
71'
Agilní Juan Cuadrado se tentokrát prodral do střelecké pozice. Domácí fotbalista si navedl míč do blízkosti pokutového území, jenže přímým nártem minul Sportiellovu branku.
70'
Bruno Gaspar obral na polovině hřiště Matuidiho a vydal se s míčem k brance Juventusu. Pozorný Rodrigo Bentancur svého kolegu ze záložní řady zastoupil a získal míč.
69'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cyril Théréau, přichází Carlos Sánchez.
68'
Mandžukič zahodil vyloženou šanci! K chorvatskému fotbalistovi propadl na zadní tyč centr z pravé strany. Mandžukič byl situací natolik překvapen, že nedokázal míč dopravit do odkryté branky!
67'
Penalta to nakonec není! Hlavní rozhodčí nařídil po shlédnutí videa přímý kop z hranice pokutového území! Nikdo z domácích hráčů překvapivě neprotestuje.
66'
Milan Badelj po shlédnutí videa vidí druhou žlutou kartu a musí do sprch! Fiorentina tedy bude dohrávat v oslabení!
66'
Tak pozor! Hlavní rozhodčí ještě míří k videu! Arbitr se ještě musí podívat, zda k faulu došlo skutečně až v pokutovém území!
65'
Pokutový kop pro Juventus! Blaise Matuidi se po levé straně natlačil do pokutového území a Milan Badelj jej poslal k zemi! Rozhodčí neváhal!
64'
Davide Astori fauloval na pravé straně rozběhnutého Higuaína a za stažení soupeře za dres vidí žlutou kartu.
63'
Fiorentina se snad poprvé po přestávce dostala k zakončení! Cyril Théréau si navedl míč na pravačku a vyslal přízemní střelu. Wojciech Szczęsny jeho nepřesný pokus kontroloval.
62'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Nikola Milenković.
61'
Po delší době se do útoku vydala Fiorentina. Giovanni Simeone se na hranici pokutového území tlačil za skákavým centrem z levé strany, ale Andrea Barzagli jej k míči nepustil.
60'
Paulo Dybala našel přihrávkou do pokutového území Cuadrada, který z pravé strany vyslal střílený centr na malé vápno. Po míči se natahoval Higuaín, jenže k zakončení mu scházely dva kroky.
59'
Juan Cuadrado chtěl urychlit domácí kombinaci kolmou přihrávkou podél pravé postranní čáry. Cuadrado však trefil jen soupeře před sebou. Juventus ale bude vhazovat.
58'
Na stadionu panuje fantastická atmosféra! Domácí fanoušci po vstřelení úvodní branky neustále skandují klubové chorály a ženou Juventus ke vstřelení dalších branek.
57'
Aktivní Mario Mandžukić tentokrát sprintoval za obloučkem k rohovému praporku. Domácí záložník dostal pod tlak Biraghiho, který před ním raději zakopl míč do zámezí.
56'
Hra je přerušena! Juan Cuadrado zůstává po souboji na polovině soupeře ležet na trávníku a drží se za pravou nohu. Milan Badelj by si na podobné fauly měl dávat pozor. Jednu žlutou kartu už totiž viděl.
55'
Domácím fotbalistům nalila vstřelená branka krev do žil. Juventus nadále pokračuje v kombinaci na polovině Fiorentiny a soupeři prakticky nepůjčuje míč.
53'
Juventus právě vstřelil branku!
Juventus se přeci jen dostává do vedení! Juan Cuadrado si na pravé straně připravil míč k odcentrování a vyslal prudkou přihrávku. Gonzalo Higuaín na míč sice nedosáhl, ale na zadní tyči byl MARIO MANDŽUKIĆ, který se přes střídajícího Gaspara prodral do zakončení a překonal hostujícího brankáře!
53'
Cuadrado se dostal k prudké přihrávce a okamžitě se snažil procedit míč do pokutového území, kam sprintoval Gonzalo Higuaín. Na hranici velkého vápna však zasáhl Davide Astori.
52'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Bruno Gaspar.
51'
Milan Badelj fauloval těsně za půlící čárou. Jeho řádění odnesl Rugani. Hostující záložník je zaslouženě potrestán žlutou kartou.
50'
Juventus zapojil do rozehrávky i vlastního brankáře. Před Sturarem se poté otevřelo moře volného prostoru, jenže krajní zadák Juventusu dlouho otálel s přihrávkou.
49'
Marco Benassi si navedl míč na pravačku a zkusil štěstí z úctyhodné vzdálenosti. Prudkou střelou prověřil pevnost hýždí Rodriga Bentancura. Juventus získal balón.
48'
Fiorentina se řítila do zajímavého útoku. Federico Chiesa prošel po levé straně až do pokutového území, kde se uvolnil k odcentrování, jenže před Simeonem zasáhl Barzagli.
47'
Juventus se vydal na polovinu soupeře. Cuadrado dostal přihrávkou do běhu, ale špatné zpracování jej donutilo vrátit míč spoluhráčům v zadních řadách.
46'
Fiorentina obstarala výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Hosté se ihned usadili na polovině Juventusu, ale Benassi prudkou přihrávkou našel jen Sturara.
46'
První poločas je minulostí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali spíše průměrné utkání. Juventus vstoupil do utkání velmi aktivně. Po deseti minutách hry zahrával Paolo Dybala přímý kop a jen těsně minul soupeřovu branku. Od té doby byl obrázek hry stále stejný. Juventus se snaží dobývat pevnou obranu Fiorentiny, zatímco hosté spoléhají na rychlé protiútoky. Na hřišti však kralují obě defenzíny. Do šaten se proto odchází za bezbrankového stavu.
45+1'
45+1'
Giovanni Simeone si v pokutovém území naskakoval na prudký centr z pravé strany. Hostující útočník se do zakončení nedostal, protože centr byl příliš vysoký.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
V samotném závěru prvního poločasu se do útoku ještě vydala Fiorentina. Milan Badelj dotíral na rozehrávku Juventusu, jenže domácí hráči si vypomohli malou domů.
44'
Gonzalo Higuaín se po špatném zpracování na hranici pokutového území bleskově otočil a vypálil. Germán Pezzella dal do jeho rány na poslední chvíli nohu a srazil balón na roh.
43'
Stefano Sturaro se na pravé straně nepochopil s Cuadradem. Domácí obránce vyslal přihrávku do nohy, zatímco Cuadrado počítal s vysokým balónem za obranu Fiorentiny.
42'
Higuaín se efektní patičkou snažil uvolnil Cuadrada. Pozorný obránce Davide Astori argentinského útočníka skvěle bránil a jeho patičku srazil k Veretoutovi.
41'
Stefano Sturaro bojoval na levé straně s Biraghim. Hostující obránce svého protějška držel za dres, jenže Sturaro dlouho odolával. Nakonec však upadl a Juventus bude zahrávat přímý kop.
40'
Mario Mandžukić se na levém křídle natahoval po vysoké přihrávce z vlastní poloviny. Chorvatský fotbalista se pustil do souboje s Laurinim, který Mandžukiće vytlačil do zámezí.
39'
Cuadrado se díky dobrému zpracování dostal s míčem do pokutového území, jenže obránce Astori přečetl jeho úmysl a zabránil domácímu rychlíkovi v zakončení.
38'
Rodrigo Bentancur se zpoza hranice pokutového území opřel do odraženého balónu. Domácí záložník vyslal hodně tvrdou ránu, jenže jeho pokus prolétl vysoko nad břevnem.
37'
Žlutou kartu dostává Vincent Laurini (ACF Fiorentina).
37'
Giovanni Simeone si naběhl na přihrávku na hranici pokutového území a vypálil z rychlé otočky. Hostující útočník mířil na zadní tyč, ale míč se mu svezl po vnějším nártu a minul branku o pořádný kus.
36'
Kwadwo Asamoah nakopl míč na levé křídlo. Do souboje se po hlavě vrhl Paulo Dybala, ale proti urostlému obránci Fiorentiny neměl v hlavičkovém souboji šanci na úspěch.
35'
Federico Chiesa si vyžádal pomoc zdravotníka. Hostující záložník si stěžuje na bolest hrudníku. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat. Zatím tomu všechno nasvědčuje.
34'
Simeone tentokrát mohl vybídnout rozběhnutého Chiesu do úniku, jenže hostující útočník příliš dlouho otálel s přihrávkou a Stefano Sturaro mu balón ukopl do zámezí.
33'
Giovanni Simeone se hnal do rychlého protiútoku. Synovi slavného trenéra pokazil radost asistenta rozhodčího, který zaznamenal ofsajd. Juventus bude rozehrávat.
32'
Cuadrado si řekl o přihrávku na pravou stranu. Nikdo v černobílém dresu si pohybem neřekl o přihrávku a domácí záložník musel hru obrátit k obráncům.
31'
Mandžukič se tentokrát objevil v pozici centrujícího fotbalisty. Domácí záložník odcentroval na malé vápno, kde se k hlavičce tlačil Cuadrado, ale Marco Sportiello stačil balón vyboxovat.
30'
Mandžukič se po půlhodině hry pokoušel procedit do pokutového území odražený míč. Chorvatský fotbalista hledal Higuaína, kterého těsně bránil Davide Astori.
29'
Stefano Sturaro měl trochu volného prostoru na pravé straně hřiště. Krajní obránce Juventusu se snažil ošálit Biraghiho, ale zadák Fiorentiny získal balón.
28'
Asamoah nyní musel ukázat své defenzivní dovednosti. Domácí obránce se na hranici pokutového území postavil Chiesovi, trefil míč a poslal soupeře na zem.
27'
Kwadwo Asamoah postupoval vpřed po levé straně. Domácí obránce si všiml lépe postaveného Matuidiho, který si nezpracoval jeho prudkou přihrávku. Fiorentina se znovu ubránila.
26'
Do rozehrávky Juventusu se musel zapojit také brankář Wojciech Szczęsny. Domácí brankář dostal obtížnou malou domů, ale se vší noblesou našel volného Asamoaha.
25'
Hosté zahrávali přímý kop. Jeho exekuce se ujal Jordan Veretout. Dnes aktivní záložník Fiorentiny vypálil hodně tvrdě, ale jeho pokus prosvištěl dobré čtyři metry nad břevnem.
24'
Juventus má zatím velké problémy při přechodu do pokutového území soupeře. Mandžukič tentokrát mohl zakončovat zpoza šestnáctky, jenže trefil jen statického obránce.
23'
Andrea Barzagli při návratu na vlastní polovinu fauloval rozběhnutého Simeoneho a za svůj ostrý zákrok vidí žlutou kartu!
23'
Milan Badelj se při návratu na vlastní polovinu dopustil zcela zbytečného faulu na Paola Dybalu. Domácí fotbalista se skácel k zemi. Ani tentokrát sudí nesáhl pro žlutou kartu.
22'
V hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy byli nakonec úspěšnější hosté. Marco Benassi se pokusil přenést hru na levou stranu, jenže Sturaro jeho úmysl přečetl.
21'
Gonzalo Higuaín vybojoval míč na vlastní polovině a okamžitě nabral směr pokutové území soupeře. Domácí kanonýr se natlačil mezi dva soupeře, jenže Veretout jej obral o míč.
20'
Gonzalo Higuaín sice po kontaktu s obráncem upadl v pokutovém území, jenže penalta se nepíská! Asistent rozhodčího ještě předtím odmával ofsajd!
19'
Fiorentina se nyní usadila na polovině Juventusu a postupnou kombinací se snaží najít skulinky v domácí defenzívě. Rozehrávku má na starost Marco Benassi.
18'
Davide Astori obdržel prudkou přihrávku na levou stranu hřiště. Astori si míč zkoušel přehodit na levačku, nicméně přes dobře postaveného Ruganiho se nedostal k odcentrování.
17'
Fiorentina se po delší době podívala na polovinu Juventusu. Stefano Sturaro skvěle zabojoval na levé straně a statického Badelje obral o balón.
16'
Juan Cuadrado sprintoval po pravé straně za dlouhou přihrávkou do pokutového území. Rychlonohý záložník Juventusu hodně zabojoval, ale balón neudržel ve hře.
15'
Stefano Sturaro se snažil rozběhnout Higuaína vysokou přihrávkou za obranu hostujícího celku. Brankář Marco Sportiello dával dobrý pozor a došel si pro balón na hranici pokutového území.
14'
Paulo Dybala je v úvodních minutách utkání takřka u všeho! Domácí fotbalista si navedl míč na levačku, jenže neustál souboj s důrazným Astorim a poroučel se k zemi.
13'
Gonzalo Higuaín se vydal na individuální průnik z pravé strany hrací plochy. Domácí útočník chtěl oslovit Dybalu, ale pozorný Veretout znovu ustrážil svůj prostor.
12'
Dybala ukázal své míčové umění u pravé postranní čáry. Giovanni Simeone nezachytil jeho pohyb a šlapákem jej poslal k zemi. Vše se zatím obejde bez karetního trestu.
11'
Juventus je v úvodních minutách dnešního utkání aktivnějším celkem. Mandžukič vymyslel přihrávku mezi obránce Fiorentiny, ale Jordan Veretout utěsnil volný prostor.
10'
K rozehrávce přímého kopu se znovu postavil Paolo Dybala. Tentokrát vyslal Dybala technický pokus, který prosvištěl těsně vedle hostující branky!
9'
Germán Pezzella fauloval na hranici pokutového území Mandžukiče. Hostující obránce si sice hlasitě zlobí, ale hlavní rozhodčí je neústupný. Domácí mají k dispozici dobrou šanci.
8'
Mandžukič poslal prudkou přihrávku na hranici pokutového území, kam si naběhl Dybala. Argentinec ve službách Juventusu si míč chtěl přehodit na levačku, ale nedostal se ke střele.
7'
Také Juventus nyní zahrával přímý kop. Jeho exekuce se ujal Paulo Dybala. Argentinský fotbalista vymyslel centr na malé vápno, ale Barzagli hlavičkoval vysoko nad branku.
6'
Dybala si na hranici pokutového území narazil míč s Higuaínem. Spolupráce útočníků z Argentiny vyústila v přihrávku do pokutového území, kterou zastavil obránce Davide Astori.
5'
Fiorentina zahrávala přímý kop. Nadýchaný centr se snášel na zadní tyč, kam sprintoval Marco Benassi, jenže Wojciech Szczęsny úmysl soupeře přečetl a vyběhl si pro míč.
4'
Laurini operoval s míčem na pravé straně hrací plochy. Hostující fotbalista se snažil najít recept na Asamoaha, ale pozorný hráč Juventusu získal vhazování.
3'
Paulo Dybala se v pokutovém území prodíral mezi obránce hostujícího celku. Argentinský fotbalista se sice dostal před dva soupeře, ale při svém průniku si pomohl faulem.
2'
Kwadwo Asamoah si na levé straně zpracoval vysokou přihrávku a hned si troufl na efektní kličku. Domácí fotbalista se parádní patičkou zbavil Lauriniho.
1'
Juventus obstaral výkop do dnešního utkání. Juventus se ihned vydal do útoku. Vysokou přihrávku na levou stranu hřiště odvrátil připravený obránce hostů.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Fiorentina přijela do Turína ve fialových dresech, zatímco Juventus bude hrát v černobílém.

Juventus FC: Szczęsny – Sturaro, Barzagli, Rugani, Asamoah – Bentancur, Matuidi – Cuadrado, Dybala, Mandžukić – Higuaín.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Sandro, Benatia, Bernardeschi, Costa, Höwedes, Chiellini, Lichtsteiner, Pjanić.

ACF Fiorentina: Sportiello – Laurini, Astori (C), Ge. Pezzella, Biraghi – Badelj, Veretout, Benassi, Chiesa – Théréau, Simeone.
Náhradníci: Cerofolini, Drągowski – Babacar, Cristóforo, Eysseric, Hugo, Gaspar, Milenković, Olivera, Ca. Sánchez, Saponara, Báez.

Rozhodčí: D. Doveri – S. Alassio, G. Peretti – F. La Penna.
Zajímavosti

- Juventus vyhrál 36 z posledních 37 domácích zápasů v Serii A

- V posledních osmi zápasech Fiorentiny v Serii A padly vždy minimálně tři branky

- Juventus udržel doma čisté konto v pěti případech z posledních šesti utkání v Serii A

- V posledních sedmi vzájemných duelech těchto dvou klubů padly vždy minimálně tři branky

O pořádek na trávníku se budou starat čtyři zkušení rozhodčí. Hlavním sudím zápasu bude pan Doveri. Na čarách mu pak budou asistovat pánové Alassio a Peretti. Čtvrtým arbitrem v prostoru střídaček bude Penna.
Juventus FC

Nejznámější italský klub, který je asi zbytečné nějak extra představovat. Juventus v úvodních čtyřech kolech ještě nezaváhal a se skóre 13:3 nahání hrůzu nejednomu soupeři. Ve skvělé formě je především mladíček Dybala, který vstřelil minimálně jednu branku v každém dosavadním utkání sezóny Serie A – jeho průměr aktuálně činí dvě branky na zápas.
ACF Fiorentina

Fiorentina bude do zápasu s věhlasným Juventusem vstupovat jako velký outsider. Není totiž moc týmu na světě, které by přijížděli na Allianz Stadium jako favorité. Po dvou porážkách na úvod sezóny se fotbalisté ACF rychle oklepali a v následujících dvou kolech si poradili s Veronou 5:0 a s Bolognou 2:1. Nyní jim ale v cestě stojí velká výzva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62