Serie A - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Torino - 23. září 2017   20:45

Juventus
16' Dybala (Pjanić) • 40' Pjanić (Cuadrado) • 57' Sandro (Pjanić) • 90+1' Dybala (Higuaín)
4:0
(2:0)
Juventus
Buffon (C) – Lichtsteiner, Benatia, Chiellini, Sandro – Matuidi (72. Bentancur), Pjanić – Cuadrado (62. Bernardeschi), Dybala, Costa – Mandžukić (80. Higuaín).
P. Giacomelli – F. Meli, G. Vuoto
Allianz Stadium, Turín
Torino
Sirigu – De Silvestri, N'Koulou, Lyanco, Ansaldi – Rincón (75. Samuel Gustafsson), Baselli – Falqué (30. Acquah), Ljajić, Niang (70. Boyé) – Belotti (C).

To je ode mě pro dnešek vše, já se s vámi loučím, přejí příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou!
Statistiky utkání:
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:12.
Duel je u konce a domácí Juventus se raduje z jasného vítězství v turínském derby! Juventus byl po celé utkání jasně lepší, a to také díky tomu, že hrál 65 minut přesilovku. Tu zužitkoval celkem třikrát, jednou v prvním poločase. V tom druhém se nejdříve trefil hlavou Sandro a v nastavení upravil na konečných 4:0 Dybala. Juventus je tedy stále stoprocentní a je druhý, jen o skóre za Neapolí. Turín toho dnes moc nepředvedl, i tak však má na kontě dobrých 11 bodů a po dnešku zůstane v první polovině tabulky.
90+3'
90+3'
Probíhá třetí minuta nastavení, Juventus v závěru útočí.
90+1'
Juventus právě vstřelil branku!
V nastaveném čase přichází čtvrtá branka domácích! Higuaín dostal přihrávku na hranici vápna, šikovně se s míčem obtočil, přenechal ho PAULOVI DYBALOVI, který se sám proti Sirigovi nemýlil a přidal svou desátou branku za prvních šest kol!
90'
Do vápna Turínu přiletěl další centr, hosté se ubránili.
88'
Rychlý brejk Juventusu mohl vyústit ve čtvrtou branku! Dlouhá přihrávka skončila u úplně volného Costy, který se snažil překonat Siriga razancí, ten však vytáhl další famózní zákrok! Hosté poté už odklidili míč do bezpečí.
87'
Dybala střílel z levé strany, ale mimo.
86'
Domácí se snažili vzduchem přelstít obranu Turína, ale jejich bago v pokutovém území nepřinesla úspěch.
85'
Belotti vzápětí fauloval Lichtsteinera u postranní čáry.
84'
Belotti měl ojedinělou možnost vystřelit, čehož okamžitě využil. Rána mu však nesedla a míč pomalu doskákal několik metrů vedle domácí branku.
84'
Higuaín sprintoval za dlouhou přihrávkou, ale u míče byl dříve brankář Turína.
83'
Dybala nekompromisně poslán k zemi Acquahem, který vidí zaslouženou žlutou kartu za toto podkopnutí.
82'
Higuaín se snažil dostat přes hostující obranu, ta byla tentokrát pozorná.
81'
Boyé předvedl skvělý zákrok tělem a na malou chvíli vybojoval pro Turín míč.
80'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Mario Mandžukić, přichází Gonzalo Higuaín.
79'
Hosté se nyní dostali trochu do hry, ale většinou se nedostanou dále, než k půlící čáře. Utkání se už jen dohrává.
77'
Sirigu se musel opět natahovat, k ráně napřáhl Mario Mandžukić! Do míče se opřel pořádně, ale hostující gólman rychle zareagoval a míč vyrazil.
75'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Samuel Gustafsson.
75'
Paulo Dybala se odhodlal k ráně ze třiceti metrů, ale o dost přestřelil.
74'
Hosté se nyní zmocnili míče a mohou si na malou chvíli odpočinout od bránění.
73'
Centr z pravé strany hosté odvrátili. Turín je však nyní rád za každou chvilku s balonem, Juventus dokonale kontroluje hru.
72'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Rodrigo Bentancur.
72'
Sirigu si počíhal na centr z levé strany a v klidu sebral míč do náruče.
70'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Lucas Boyé.
70'
Po rohovém kopu přišla tvrdá střela z pravé strany, ale Sirigu teď svůj tým podržel a předvedl dobrý zákrok.
69'
Obrovský závar před brankou Turína! Domácí teď neproměnili velikou šanci, Sirigu nedokázal zachytit centr z levé strany a Juventus měl šanci dorážet do poloprázdné branky hned třikrát! Gólmana hostů však zaskočili skvělí obránci, kteří dokázali vyrazit několik střel domácích.
68'
Pjanić to zkoušel přímou střelou, Sirigu jeho dobrý pokus vytáhl konečky prstů mimo branku!
67'
Faulovaný Lichtsteiner, přímý kop pro Juventus z levé strany.
66'
Tahle šance už byla o poznání nebezpečnější! Benatia zůstal po rohu v pokutovém území a našel si míč po centru z levé strany, Sirigu jen zázrakem dokázal jeho hlavičku zachytit a udržel míč všemi možnými způsoby před brankovou čarou!
66'
Domácí rozehráli nakrátko a ke střele se odhodlal Lichtsteiner, pálil sice tvrdě, ale jen doprostřed branky.
65'
Chytrá teč Dybaly po přihrávce z levé strany, míč byl ještě tečován, roh pro Juventus.
64'
Bernandeschi se dostal k odraženému míči, chtěl ho napálil na bránu, hostující obrana včas zasáhla a střelu srazila.
63'
Juventus rozjíždí další útočnou akci z vlastní poloviny.
62'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Federico Bernardeschi.
61'
Juventus i za stavu 3:0 aktivně napadá, což činí hostům veliké problémy. Teď se však dokázali z obtížné situace dostat a De Silvestri se dokonce dostal ke střele, která však mířila jen doprostřed branky.
60'
Niang sprintoval za dlouhým míčem, domácí obrana si ho dobře pohlídala.
60'
Útočný faul Mandžukiće.
58'
Hosté jsou nyní u míče, ale mají to velmi těžké a prakticky už jen hrají o to, aby neschytali v turínském derby pořádný debakl!
57'
Z rohového kopu však domácí přidávají třetí branku! Na přední tyči byl nikým nehlídaný ALEX SANDRO a hlavičkou na bližší tyč překonal Siriga, který si na míč sice sáhl, ale vytěsnit ho už nedokázal.
56'
Pěkný skluz Ansaldiho na poslední chvíli, jelikož po pravé straně unikal Lichtsteiner. Bylo to v pokutovém území ale Ansaldi zahrál čistě, na rohový kop.
55'
Pjanić se snažil dopředu poslat Mandžukiće, ale nepřihrál vůbec přesně a míč doputoval až k hostujícímu gólmanovi.
54'
Matuidi poslal k zemi Belottiho, takže u míče je opět Turín, který ve druhé půli zatím hraje sympaticky a snaží se vytvořit nějakou šanci.
53'
Po nepřesné přihrávce Rincóna dopředu míří Juventus.
53'
Ansaldi se snažil projít po levé straně přes dva protihráče. To se mu nepovedlo, ale Turín pokračuje v tlaku.
52'
Centr z levé strany odvrátil Chiellini na roh.
52'
Sandro však nepřihrál přesně a Turín se snaží něco vymyslet.
51'
Niang byl podle sudích čistě odstaven od míče Sandrem a domácí mohou kombinovat.
51'
Ansaldi faulovaný u postranní čáry.
50'
Sando přihrával před branku, Matuidi na míč těsně nedosáhl.
49'
Niang byl faulovaný, ale Turín dlouho míč na kopačkách neudržel.
48'
Allianz stadionem to jen zašumělo! Paulo Dybala napřáhl k zajímavé střele, která jen těsně prosvištěla nad břevnem!
47'
Pjanić ho rozehrál nakrátko, domácí se dostali jen ke zblokovanému centru a mají autové vhazování.
46'
A hned v úvodu vybojoval rohový kop.
46'
U míče začíná ve druhé půli domácí Juventus.
46'
První půle je u konce a Juventus má jasně nakročeno ke třem bodům! Od začátku byl mnohem aktivnější, z čehož pramenila nejdříve velká šance Cuadrada, který však přestřelil. Ale netrvalo to dlouho a Allianz Stadium se mohl radovat. Po chybě v hostující rozehrávce napřáhl Paulo Dybala a nedal Sirigovi žádnou šanci. Utkání se prakticky rozhodlo už ve 24. minutě, Baselli hloupě fauloval, měl už jednu žlutou kartu, uviděl okamžitě další a musel do sprch. Juventus to využil v závěru poločasu k další brance, Cuadrado našel na středu hřiště Pjaniće a ten se trefil krásně k tyči. Domácí tak vedou v poločase 2:0 a vypadá to, že se dotáhnou na vedoucí Neapol.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
45+2'
45+2'
Domácí si poradili s oběma centry do šestnáctky.
45+2'
Juventus odvrátil centr na rohový kop.
45+2'
Po faulu Benatii je tu přímý kop pro Turín, který rozehraje Ljajić.
45+1'
Žlutou kartu dostává Mehdi Benatia (Juventus FC).
45+1'
Nastavují se dvě minuty, Belotti na levé straně vybojoval pro hosty aut.
44'
Z rohu se hosté neprosadili a Cuadrado mířil dopředu, vracejícího se De Silvestriho však nepřesprintoval.
44'
Centr propadl až k Buffonovi, který se musel rychle natáhnout, aby vytěsnil míč mimo!
43'
Domácí se bez problémů ubránili, ale je tu další přímý kop pro Turín po odvážném průniku Ansaldiho.
42'
Belotti faulovaný, standardka pro Turín.
42'
Juventus dohrává závěr poločasu v útoku a ještě se snaží přidat nějakou branku.
40'
Domácí vedou zaslouženě o dvě branky! Přetažený centr doputoval až ke Cuadradovi, který vrátil míč na střed MIRALEMU PJANIĆOVI, jenž se trefil z první přesně k tyči!
39'
Žlutou kartu dostává Adem Ljajić (Turín FC). Hostům tečou nervy, Ljajić tvrdým zákrokem poslal k zemi Lichtsteinera a poté ještě naštvaně odkopl balon, za což je mu právoplatně udělena žlutá karta.
39'
Cuadrado nestihl špatnou přihrávku na hrací ploše, míč pro hosty.
38'
Centr do šestnáctky Turín bez problémů odvrátil.
37'
Domácí vyrazili do protiakce a Dybala byl stažen k zemi.
37'
Ljajić neprostřelil černobílou zeď.
36'
Juventus chyboval v rozehrávce, Pjanić podkopl Belottiho a je tu zajímavá standardka pro Turín!
35'
Hosté nyní dobře zastavili průnik Dybaly a snaží se kombinovat, akce však skončila jen špatným odkopem Siriga.
34'
Cuadrado se snažil obějít Lyanca, ale pomohl si přitom rukama, což rozhodčí postřehl.
33'
Následně se mu to povedlo, ale z velké dálky o hodně přestřelil.
32'
Mandžukić sklepl míč pro Dybalu, ten se snažil dostat ke střele, ale přes hostující obránce se mu to nepovedlo.
32'
Dobrou střelu z levé strany pohotově vyrazil Sirigu.
31'
Rohový kop pro domácí.
30'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Afriyie Acquah.
30'
Niang na levé straně vybojoval míč pro Turín.
29'
Dybala si dobře nabíhal na centr z levé strany, míč zahrál mimo dosah brankáře, ale ještě před brankovou čárou dokázal odhlavičkovat balon do bezpečí Lyanco.
28'
Nepřesná přihrávka Nianga a Juventus tak může opět kombinovat.
27'
Útočný faul Costy, což se nelíbí domácím fanouškům.
26'
Baselli hodně Juventusu zlehčil situaci. Hosté prohrávají, navíc budou hrát ještě 65 minut v oslabení!
24'
Červenou (druhou žlutou) kartu dostává Daniele Baselli (Turín FC). Baselli předvedl obrovskou hloupost! Se žlutou na kontě nesmyslně naskočil na Pjaniće a tvrdě ho poslal kolenem k zemi, za tohle by se dala udělit červená rovnou.
24'
Baselli byl poslán k zemi u půlící čáry, Juventus hraje hodně zalezle a hosté se snaží útočit.
23'
Benatia si výborně pohlídal dlouhý pas na Belottiho a vybojoval autové vhazování.
22'
Hosté už jsou však opět u míče, zatím kombinují jen na obranné polovině.
21'
Ansaldi nepřesně sklepl hrudníkem míč pro spoluhráče, balon skončil až v zámezí.
21'
Z vlastní poloviny nyní rozjíždí útočnou akci Turín. Domácí jsou zatím však b obraně pozorní.
19'
Cadrado hledal Mandžukiće, ten však byl dobře pokrytý a fauloval bránícího Lyanca.
18'
Faul na Costu, Juventus rozjíždí další útočnou akci z vlastní poloviny.
16'
Domácí jdou do vedení a Allianz Stadium bouří! Střelcem není nikdo jiný, než PAULO DYBALA! Hosté chybovali v rozehrávce, čehož Dybala využil výborně a krásnou střelou levačkou z hranice vápna nedal Sirigovi šanci, jelikož se trefil přesně k pravé tyči!
15'
K zemi se poroučel Niang a Juventus odehrál míč do autu, hostující záložník nakonec ošetření nepotřebuje.
15'
Juventus je nyní jasně aktivnější a hosté se jen stěží dostávají z vlastní šestnáctky.
14'
Pěkně sehraná akce Juventusu na volného Costu ten centroval před branku, kde však byli opět pozorní obránci hostů.
13'
Centr z levé strany hosté odvrátili, poradili si i s následným centrem z opačné strany. Juventus však nyní převzal iniciativu.
12'
Belotti dostal přihrávku na pravou stranu, už střílel a na poslední chvíli se mu pod nohy položit Ansaldi a zajímavou možnost překazil.
11'
Pěkný dloubáček Pjaniće na Cuardada, ten však na míč těsně nedosáhl.
10'
Dybala stažen k zemi, žlutá karta pro Baselliho, navíc přímý kop pro domácí!
9'
Ljajić napřáhl ke střele pravačkou, ale o hodně přestřelil.
8'
Cuadrado nepřešel přes hostující obranu a Turín míří dopředu.
6'
Domácí rozheli další útočnou akci, Cuadrado to vzal na sebe, prokličkoval se až do pokutového území a těsně přestřelil branku Siriga!
4'
Chyba v hostující rozehrávce, Lyanco přihrál Siriguovi, který byl ale hodně mimo branku a musel rychle sprintovat zpět, aby stihl míč před brankovou čarou! Dybala se poté ještě snažil dostat k míči, ale fauloval.
4'
Turín kombinuje s míčem na kopačkách, zatím se však nemůže dostat blíže k šestnáctce domácích.
3'
V hledišti samozřejmě nechybí ani Pavel Nedvěd, legenda a víceprezident Juventusu.
3'
Rincon byl stažen k zemi, míč pro Turín.
2'
Cuardado faulován u půlící čáry a černobílí pokračují na míči.
1'
Dlouhý nákop na Mandžukiće, který se už tlačil ke střele, ale o míč ho včas připravila hostující obrana.
1'
U míče začíná domácí Juventus.
1'
Juventus hraje v klasické černobílé pruhované variantě, hosté v rudých dresech.
Domácí mají šanci v případě výhry se dotáhnout zpět na Neapol, která se proti výhře se Spalem hodně nadřela, ale nakonec vybojoval tři body za výhru 3:2.
V Juventusu panuje výtečná atmosféra, hráči už jsou nyní nastoupení na hrací ploše.

Juventus FC: Buffon (C) – Lichtsteiner, Benatia, Chiellini, Sandro – Matuidi, Pjanić – Cuadrado, Dybala, Costa – Mandžukić.
Náhradníci: Pinsoglio, Szczęsny – Asamoah, Barzagli, Bentancur, Bernardeschi, Higuaín, Sturaro, Rugani.

Turín FC: Sirigu – De Silvestri, N'Koulou, Lyanco, Ansaldi – Rincón, Baselli – Falqué, Ljajić, Niang – Belotti (C).
Náhradníci: Ichazo, V. Milinković-Savić – Acquah, Berenguer, Boyé, Burdisso, Edera, Samuel Gustafsson, Molinaro, Moretti, Sadiq, Valdifiori.

Rozhodčí: P. Giacomelli – F. Meli, G. Vuoto.
Turínské derby, neboli Derby della Mole (podle významné turínské památky Mole Antonelliana), má velkou tradici. V dlouhé historii se tyto týmy potkaly v ligových soutěžích už 170krát! Juventus má na kontě 73 vítězství, Turín 50 a 47krát duel skončil remízou. Z posledních pěti vzájemných duelů Juventus čtyřikrát vyhrál. V minulé sezóně nejdříve jako hostující tým zvítězil 3:1, v Allianz aréně poté braly oba celky bod za remízu 1:1. Dokáže Turín opět překvapit a vybojuje nějaký ten bod, nebo Juventus potvrdí roli velkého favorita a ovládne toto derby?
Juventus FC
V současné době nemá tento velkoklub v Itálii konkurenci. Serii A ovládl posledních šest let, celkem má na kontě už 31 titulů! Loni ovládl italskou ligu s náskokem čtyř bodů před druhým AS Řím. Obrovský úspěch však zaznamenal i na mezinárodní scéně, prokousal se totiž přes Porto, Barcelonu a Monako až do finále Ligy mistrů! V něm však nestačil na Real Madrid, podlehl mu 1:4.

Díky titulu v domácí lize Juventus hraje Ligu mistrů i letos, start do ní se mu však nevydařil. Ve šlágru prvních zápasů podlehl na Camp Nou Barceloně 0:3. Nevyvedl se mu ani italský superpohár, ve kterém prohrál s Laziem 2:3. Serie A, to je však jiný šálek. Juventus je druhý, pouze o skóre za Neapolí. Zatím neztratil ani bod a kromě posledního kola vítězil jednoznačně. 3:0 s Cagliari, 4:2 v Janově, 3:0 doma s Chievem, 3:1 v Sassuolu a naposledy ve středu těsná výhra 1:0 doma s Fiorentinou.

Tým je plný hvězd, v brance nestárnoucí Buffon, v záloze Matuidi, Cuadrado, Costa, chybí pouze zraněný Khedira, v útoku poté hvězdná trojice Mandžukić, Higuain a zejména Paulo Dybala, který má na kontě už dva hattricky a celkem osm branek, vévodí tak tabulce střelců.

Turín FC
Druhý turínský klub hraje pravidelně od sezóny 2012/2013 italskou nejvyšší soutěž. Loni skončil na kvalitním devátém místě. Před startem ligy v přípravě ani jednou neprohrál, dokázal porazit Freiburg nebo Guingamp, také remizoval s Huddersfieldem. V italském poháru v prvním kole poté rozstřílel třetiligové Trapani 7:1.¨

Turín zatím drží po pěti kolech neporazitelnost, doposud však nepotkal žádný věhlasný klub. V Bologně bral v prvním kole bod za remízu 1:1, doma si poradil se Sassuolem jednoznačně 3:0, v posledním Beneventu dokázal zvítězit těsně 1:0, ze Sampdorie odvezl remízu 2:2 a naposledy ve středu zvítězil v Udinese 3:2. V tabulce je tak zatím na krásném pátém místě s jedenácti body. První těžká výzva ho však čeká až nyní, a to hned derby!
Přeji krásný sobotní večer, vítejte u turínského derby, ve kterém velký favorit Juventus FC vyzve Turín FC. Duelem vás bude provázet Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62