Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Torino - 11. prosince 2017   21:00

Lazio
69' Alberto
1:3
(0:0)
Torino
54' Berenguer   • 64' Rincón   • 73' Edera  (Baselli)
Lazio
Strakoša – Bastos (55. Anderson), de Vrij, Radu – Marušić (55. Basta), Parolo, Lucas Leiva (58. F. Caicedo), S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Alberto – Immobile.
Giacomelli – Passeri, Crispo
Stadio Olimpico, Řím
Torino
Sirigu – De Silvestri, N'Koulou, Burdisso, Molinaro – Rincón (85. Acquah), Valdifiori, Baselli (75. Obi) – Falqué (70. Edera), Belotti (C), Berenguer.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera, u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Turín tak díky vítězství poskočil na skvělou osmou příčku a dostává se dokonce na dosah pohárovým umístěním. Lazio po překvapivé prohře ztrácí kontakt se špičkou, na třetí Juventus už ztrácí šest bodů.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:9. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 6:15.
Duel je u konce a Stadio Olimpico vidí překvapivý výsledek, Turín vítězí na půdě Lazia Řím 3:1! O vítězství rozhodla přísně udělená červená karta pro Immobileho v závěru první půle. Turín zužitkoval přesilovku na jedničku, do vedení se dostal po trefě Berenguera, poté se prosadil i Rincón, duel sice zdramatizoval pěkným lobem Alberto, ale vzápětí potvrdil výhru hostů střídající Edera.
90+2'
90+1'
Nastavují se dvě minuty, stále kombinuje Turín.
90'
Nákop dopředu na Caiceda nebyl přesný. Hosté u míče a naprosto v poklidu kontrolují závěr utkání proti oslabenému soupeři.
88'
Obi vypálil zpoza vápna, jeho pokus byl sražen.
86'
Acquah se hned dostal do velké šance, obdržel přihrávku do běhu, avšak rozhodil ho křižující obránce, hostující útočník ztratil stabilitu a nedokázal únik pořádně zakončit.
85'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Afriyie Acquah.
85'
Caicedo si nerozuměl se svým spoluhráčem, domácí tak o míč přišli.
84'
Lulić faulovaný, domácí rozehráli ihned, ale jejich signál nebyl povedený.
83'
Lazio opět u míče a snaží se ještě něco vymyslet.
81'
Lulić napálil odražený míč na bránu, volej se mu povedl náramně, ale ještě lépe zasáhl gólman Sirigu!
80'
Další rok pro Lazio.
80'
Edera se dopustil útočného faulu, při přecházení přes Luliće držel domácího kapitána za dres, výroku se však hodně diví.
79'
Menší strkanice Edery s Caicedem, „žlutit“ se nebude.
79'
Rincón hledal ve vápně Ederu, nepřesně.
78'
Turín si hlídá závěr zápasu a kombinuje.
76'
N'Koulou zastavil Caiceda na poslední chvíli, roh pro Lazio.
75'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Joel Obi.
75'
Střelci třetí branka Turína si tentokrát pozici vyměnili, Edera našel na hranici vápna Baselliho, který však nebyl tak přesný jako jeho spoluhráč před malou chvílí.
75'
Hosté se ubránili a jsou u míče.
74'
Roh pro domácí.
73'
FC Turín právě vstřelil branku!
Když už se však hosté ve druhé půli dostanou dopředu, je z toho branka! SIMONE EDERA nejprve zachytil rozehrávku Radua, poté dostal přihrávku od Baselliho a vypálil, míč skončil přesně u levé tyče v síti a Turín vede 3:1!
72'
Domácí však se svou akcí neuspěli, Sirigu bude odkopávat od brány. Turín samozřejmě nikam nespěchá.
71'
Právě příchozí Edera se dopustil útočného faulu při napadání, dopředu může opět Lazio.
70'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Simone Edera.
69'
Lazio právě vstřelilo branku!
Tak pozor, z ničeho nic je sníženo! Belotti trestuhodně přišel o míč a do úniku vyrazil rychlý LUIS ALBERTO, který svůj brejk proměnil parádním dloubáčkem přes Siriga!
68'
Molinaro zůstává ležet mimo hrací plochu a bude muset být ošetřován.
68'
Milinković-Savić ostře dojel Molinara u postranní čáry, dostává zaslouženou žlutou kartu.
67'
Anderson si navedl míč na střed a vypálil, jeho pokus však mířil jen do prostoru, kde stál připravený Sirigu.
65'
Z něj přišlo další nebezpečí, avšak hlavička domácího hráče skončila mimo bránu.
65'
Odpovědět mohli domácí, tvrdou ránu Basty vyrazil Sirigu na roh.
64'
Vzápětí je tu druhá branka hostů a Lazio už zřejmě nenajde síly na obrat. TOMÁS RINCÓN si dlouho vedl balón před sebou až do střelecké pozice, následně vypálil a jeho povedená rána levačkou zaplavala do sítě!
63'
Rincón hledal vysokou přihrávkou Belottiho, ten na míč nedosáhl, zkusil ho ještě zahrát akrobaticky, ale to se mu nepovedlo.
63'
Centr mířící na zadní tyč nakonec skončil mimo hřiště, nikdo z domácích hráčů na míč neměl šanci dosáhnout.
62'
Lulić vybojoval pro domácí další roh.
62'
Další střelecký pokus hostí už nebyl přesný, Strakoša rozehrává a dopředu může Lazio.
61'
Tvrdou ránu Belotti za hranicí vápna vyboxoval Strakoša, střela totiž mířila jen doprostřed.
59'
Centr Andersona z pravé strany sražen na rohový kop.
58'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Felipe Caicedo.
57'
U míče Lazio, které se snaží co nejdříve odpovědět. V deseti hráčích to však má těžké, hosté se už budou soustředit zejména na obranu.
55'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Dušan Basta.
55'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Bastos, přichází Felipe Anderson.
54'
A z následné akce se prosazují hosté! ÁLEX BERENGUER dostal přihrávku do křídla, míč si zasekl, přešel se štěstím přes dva obránce a jeho následná přízemní rána skončila v síti!
53'
Milinković-Savi-c se probil až do vápna, vyměnil si míč s Lucasem Leivou a vypálil, Sirigu chytá.
53'
Centr do vápna byl příliš krátký, hosté se ubránili.
52'
Alberto faulovaný u postranní čáry, standardka pro Lazio, které ve druhém čase značně ožilo, přestože hraje v oslabení.
51'
Sirigu míč vyboxoval do bezpečí, poté ještě pálil Marušić, ale bránu netrefil.
51'
Domácí vybojovali rohový kop, avšak se dožadovali po další údajné ruce penalty, ta se nepíská.
50'
Domácí se ubránili, Strakoša odkopává od brány.
49'
Falqué si přichystal míč ke střele a levačkou vypálil, míč skončil vedle pravé tyče. Podle sudích však byl tečován, roh pro Turín. Ovšem opakované záběry ukázaly, že rána Falquého tečována nebyla.
49'
Z rohového kopu nebezpečí nepřišlo.
48'
Byli to však domácí, kteří mohli jít do vedení! Lucas Leiva dostal ideální přihrávku do běhu a už se chytal z dobré pozice vypálit, na poslední chvíli mu pod nohy skočil hostující obránce.
47'
Rincón napřáhl ke střele, avšak nemířil přesně.
46'
Lazio jen odevzdalo míč. Druhý poločas zřejmě budou pokračovat nekončící protesty domácích fanoušků.
46'
Hráči obou týmů jsou zpět na trávníku.
Nabitá první půle je u konce. Sice jsme branku neviděli, ale zajímavých situací se stalo mnoho. Turín byl v úvodu aktivnější a už v páté minutě mohl vést, Belotti však nastřelil jen tyč. Hosté byli nebezpečnější a po dalším brejku střílel jen těsně mimo Molinaro. Lazio se do hry začalo dostávat překvapivě až v závěru. Po ruce hostujícího obránce se domácí dožadovali penalty, místo toho však přišel zkrat Immobileho, který poslal k zemi Burdissa, avšak červená karta byla přeci jen velice přísná. Lazio to tedy bude mít ve druhé půli velice těžké!
45+5'
45+5'
Stadio Olimpico bouří. Fanoušci stále nechápou červenou kartu Immobileho a navíc protestují i proti dlouhému trvání nastavení.
45+5'
Dlouhý nákop dopředu nebyl přesný.
45+5'
Zatím se pokračuje ve hře, u miče Turín.
45+4'
Ještě centr Baselliho, jedna nastavená minuta už dávno uplynula.
45+3'
Stále se diskutuje, ale výrok rozhodčího už se nezmění.
45+1'
Červenou kartu dostává Ciro Immobile (S. S. Lazio)! To se však neprohlíželo kvůli pokutovému kopu, ale kvůli zákroku Immobileho, který srazil hostujícího obránce ramenem a dostává přímou červenou kartu! Kolem sudího Giancomelliho se seběhli všichni hráči v modrém a ještě dlouze diskutují.
45'
Nakonec se ještě bude prohlížet video!
44'
Immobile dostal přihrávku za obranu a střelou bez přípravy napálil tyč! Domácí útočník ještě poté poslal k zemi Burdissa, následovala strkanice, avšak vše se obejde bez žlutých karet.
44'
Domácí reklamují ruku ve vápně! Immobile odcentroval přes obránce, který zahrál rukou, avšak penalta se nepíská.
43'
Belotti byl sice skluzem zastaven čistě, ale u míče zůstávají hosté.
43'
Turín se ubránil a opět míří dopředu.
42'
Alberto vypálil přes zeď přímou ránu, Sirigu se zvládl natáhnout a vyrazit míč na roh!
41'
Žlutou kartu dostává Nicolas N'Koulou (Turín FC), za ostrý skluz na Alberta. Přímý kop pro Lazio.
40'
Bastos nakonec zahrál o napadajícího hostujícího hráče do zámezí, Strakoša odkopává od brány.
40'
Opět útočí hosté, kteří vybojovali autové vhazování na útočné polovině.
39'
Znovu Immobile v těsném ofsajdu. Mohl jít do zajímavé pozice, ale pomezní sudí ho zastavil, bylo to skutečně těsné.
38'
Immobile hrál v těsném ofsajdu, u míče tedy Turín.
38'
Po jednom z hlavičkových soubojů se skácel k zemi Alberto, penalta se nepíská.
37'
Z rohového kopu nebezpečí nepřišlo, avšak domácí pokračují na míči.
36'
Nadějná akce Lazia nekončí brankou, na centr do šestnáctky si nabíhal Milinković-Savić, těsně před ním odehráli na roh hostující obránci. To bylo na poslední chvíli od Turína, tato akce zaváněla gólovou příležitostí.
36'
Falqué se dopustil faulu při napadání, Římané mohou v klidu rozehrát.
35'
Dopředu vyrazil Berenguer, který však vybojoval jen autové vhazování.
34'
Tohle nebyl povedený pokus. Milinković-Savić sice přestřelil červenou zeď, ale o hodně i horní tyč hostující branky.
34'
Zatím se stále nehraje, hosté staví zeď.
33'
Faul Valdifioriho na Lucase Leivu těsně před hranicí vápna, zajímavý přímý kop pro Lazio!
32'
Baselli nadýchaným centrem našel hlavu Belottiho, jehož pokus skončil jen kousek nad spojnicí břevna a tyče!
31'
Marušić přihrávkou před bránu hledal nabíhajícího Alberta s Immobilem, včas zasáhl N'Koulou.
30'
Centr Milinkoviće-Saviće z pravé strany hostující obrana odvrátila.
29'
Rincón dostal přihrávku na hranu vápna, elegantně se zbavil obránce a z otočky vypálil, nemířil bohužel pro hosty přesně.
29'
U míče opět Turín, který kombinuje na útočné polovině a snaží se něco vymyslet.
28'
Marušić faulován, u míče Lazio.
27'
Dlouhý nákop domácích dopředu likviduje Sirigu.
26'
Berenguer se zmocnil míče, ale byl donucen brejk pozdržet. Hosté to zkusí neobvykle i postupnou kombinací.
25'
Další hostující brejk zastavil Belotti, který hrál nedovoleně.
24'
Domácím se zatím nedaří vůbec nic a fanoušci pískají. Naopak Turín znovu zahrozil. Falqué vyslal dopředu nádhernou přihrávkou Molinara, který šel ze strany sám na Strakošu, mířil na zadní tyč, avšak branku o kousek minul!
23'
Laciná ztráta Lazia a dopředu mířil Rincón, který však brejk zazdil nepřesnou přihrávkou.
22'
Marušić si navedl míč ke střele, Sirigu jeho pokus mířící těsně mimo raději vyrazil na roh.
22'
Radu se dobře vracel a byl faulovaný, dopředu míří Lazio.
21'
Turín se vydává do nebezpečných brejků. Další táhl Falqué, který poté odcentroval, avšak centr mu vůbec nesedl a hostující útočník nenašel nikoho ze spoluhráčů.
19'
Rincón si vypracoval zajímavou střeleckou pozici, ale těsně za hranicí vápna přestřelil Strakošovu svatyni.
18'
Z něj ohrožení hostující brány nepřišlo.
18'
Rychlá akce Lazia a Alberto přihrával pod sebe do vápna, Burdisso včas odvrátil míč na roh.
17'
Rincón se skácel k zemi u postranní čáry, o faul se však nejednalo a u míče pokračuje Lazio.
16'
Berenguer nepřetlačil v souboji Bastose, Strakoša odkopává od brány.
15'
Parolo dobře zasáhl skluzem na vlastní polovině a zastavil tím rozvíjející akci Turína, který bude mít k dispozici autové vhazování.
14'
Marušić odcentroval na zadní tyč, domácí se k hlavičce nedostali, avšak pokračovali s míčem na kopačkách, následně však hrál Alberto v ofsajdu.
13'
Pro přihrávku do šestnáctky si došel Sirigu, Immobile na míč nedosáhl.
12'
Domácí kapitán Lulić sice přišel o míč a Turín se řítil do brejku, ten však zastavil sudí Giacomelli svou píšťalkou, neboť Lulić byl faulován De Silvestrim.
11'
Lazio se po ospalém úvodu, kdy mohlo dostat gól, zatím nemůže probrat a akce domácích končí většinou hned v zárodku.
9'
Domácí měli k dispozici rohový kop, oba dva centry mířené na přední tyč Turín odvrátil.
8'
Velice zajímavá příležitost Lazia, Immobile dostal při brejku přihrávku na levou stranu, dlouho se chytal ke střele, až dobrou pozici prováhal a na poslední chvíli mu skočil do rány N'Koulou!
7'
Nepřesná přihrávka na Marušiće, míč pro Turín.
6'
Lazio zatím kombinuje na vlastní polovině.
5'
Velice zajímavá příležitost Turína! Falqué se probil dopředu, přenechal míč Belottimu, který z dobré napálil bližší tyč!
3'
Lazio se bez problémů ubránilo a míří dopředu.
3'
Vzápětí hosté vybojovali rohový kop.
3'
Ještě jedno, tentokrát už na útočné polovině.
2'
Domácí útok po pravé straně neskončil úspěšně, autové vhazování pro Turín.
1'
Rozehrávku měl Turín, který hned dopředu vyslal dlouhý nákop. Míč skončil až u Strakoši.
1'
Domácí budou hrát ve světle modrých dresech, hosté v rudých.
Hráči obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše.

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, de Vrij, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Alberto – Immobile.
Náhradníci: Vargić, Guerrieri – Jordao, Anderson, Patric, J. Lukaku, Basta, Wallace, F. Caicedo, Murgia, Palombi, Luiz Felipe.

Turín FC: Sirigu – De Silvestri, N'Koulou, Burdisso, Molinaro – Rincón, Valdifiori, Baselli – Falqué, Belotti (C), Berenguer.
Náhradníci: V. Milinković-Savić, Ichazo – Lyanco, Obi, Moretti, Boyé, Acquah, De Luca, Edera, A. Barreca, Kone, Fiordaliso.

Rozhodčí: Giacomelli – Passeri, Crispo.
V souboji těchto dvou týmů v minulé sezóně bylo úspěšnější Lazio. Turín sice nejprve uhrál remízu 2:2, ale Lazio na domácí půdě zvítězilo 3:1. Bude domu tak i tentokrát a dotáhne se římský celek na kontakt s první čtyřkou, nebo Turín na jeho půdě překvapí?
S. S. Lazio
Lazio mělo skvělý vstup do sezóny, drželo se na čele tabulky. Překvapivá byla jen remíza se Spalem, a vysoká porážka 1:4 s Neapolí. Z posledních tří utkání však římský celek uhrál jen čtyři body. Prohrál v derby s AS 1:2 a jen remizoval 1:1 s Fiorentinou, naposledy si pak poradil s janovskou Sampdorií, na jejím hřišti zvítězil 2:1. Kvůli těmto ztrátám však Lazio přišlo o kontakt se špičkou ligy, v tabulce se propadlo na 5. místo, avšak má ještě jedno utkání k dobru.
Dvojnásobný vítěz italské ligy navíc ještě letos působí v Evropské lize. Skupinová fáze se mu vyvedla na jedničku, v konkurenci Nice, Waregemu a Vitesse Lazio ovládlo s 13 body skupinu K, prohrálo jen jednou, a to s Waregemem když už mělo jistý postup.
Jasným tahounem Lazia je italský útočník Ciro Immobile, který je s patnácti góly druhým nejlepším střelcem Serie A, k brankám navíc přidal ještě šest asistencí.

Turín FC
Tým s býkem ve znaku letos nepředvádí špatné výkony, ale spoustu bodů nasbíral jen za remízy, kterých má na kontě osm, k tomu čtyři výhry, celkem tedy 20 bodů. Turín dokázal porazit pouze výrazné outsidery, avšak dokázal uhrát cenné remízy, třeba se Sampdorií, ale hlavně v posledních čtyřech duelech. Ty všechny skončily nerozhodně, Turín obral o body Inter i AC Milán, poté uhrál remízy i s Chievem a Atalantou, tedy se sousedy v tabulce.
Turín má záporné skóre 19:21 a nemá nějakého vyloženého zabijáka. Nejlepším střelcem týmu je s pěti góly záložník Iago Falque.
Přeji krásný pondělní večer, vítejte u dohrávky 16. kola italské Serie A, ve které římské S. S. Lazio vyzve Turín FC. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62