Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Spal - 20. září 2017   20:45

AC Milán
26' Ricardo Rodríguez  • 61' Kessié
2:0
(1:0)
AC Milán
G. Donnarumma – C. Zapata, Bonucci, A. Romagnoli – Abate, Biglia (82. Locatelli), Kessié, Ricardo Rodríguez – André Silva, Çalhanoğlu (75. Bonaventura), N. Kalinić (62. J. Sosa).
Rosario Abisso – Alfonso Marrazzo, Stefano Del Giovane, Luigi Nasca
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Spal
A. Gomis – Salamon, Vicari, Felipe (70. Schiavon) – Lazzari, Mora, Viviani, Grassi (58. Schiattarella), Mattiello – Antenucci, Paloschi (63. Borriello).

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Máme dobojováno, po penaltě Ricarda Rodrígueze z prvního poločasu přišla penalta i v poločase druhém, tu zahrával Franck Kessié. Tyto dvě penalty stačily AC Milánu k výhře 2:0 nad nováčkem letošního ročníku Serie A. Od druhého gólu jsme na San Siru sledovali poměrně nevýrazný fotbal, nicméně na 3 body to domácím stačilo.
90+4'
90+3'
Sosa se dostal dopředu a v poslední chvíli hledal centrem Andrého Silvu. Onen centrovaný míč však zachytil Alfred Gomis bez sebemenšího zaváhání.
90+2'
V závěru zápasu ještě sledujeme útočné snažení Spalu. Konkrétně to byl Antenucci, který se ocitl před šestnáctkou AC Milán, jenže nevypálil.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Alfred Gomis si vyběhl a lapil do rukavic centr Abateho. Míč pak následně rozehrál dopředu na Antenucciho, kterému vystavil Romagnoli důraznou stopku. Bek AC Milán vidí za toto žlutou kartu.
89'
Hra se přesunula před branku Spalu, kde AC Milán kombinuje. Ke střele se však domácí v posledních minutách nedostali.
88'
Střídající Eros Schiavon ze Spalu obdržel žlutou kartu za svůj skluz.
87'
Další akce skončila u aktivního Bonaventury, který se snaží si pojistit vítězství. Ostatní hráči AC už působí, jako kdyby bylo dohráno a nikam moc nespěchají.
86'
Volný přímý kop milánského AC zahrával Bonaventura. Centr střídajícího hráče však skončil na obraně Spalu, která onen míč ihned odhlavičkovala pryč.
85'
Spal se opět tlačil dopředu a snažil se alespoň snížit. Pro tentokrát jeho snahy ukončil pomezní sudí, který hostům odpískal ofsajd.
84'
Tentokrát už to však nebylo se Spalem tak slavné a tento roh se moc nepovedl. Dopředu se tak dostává pomalejším tempem AC.
83'
Spal kopal rohový kop. Míč se od praporku dostal až na Vivianiho, který se snažil zahrát hlavou. Míč tak musel tečovat pryč Leonardo Bonucci na další rohový kop.
82'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Lucas Biglia, přichází Manuel Locatelli.
81'
I po této akci se dostal sice k balónu AC Milán, jenže moc dlouho u něj nevydržel a útok tak nyní zakládá Spal.
79'
Lazzari se rychle dostal až k boční hraně vápna AC Milán a snažil se poslat přízemní centr na Antenucciho. Balón však na poslední chvíli poslal pryč Romagnoli.
78'
Leonardo Bonucci získal balón, jenže přihrávky dopředu rozjel kombinační hru s ostatními obránci. Celkově je hra AC taková bezzubá.
76'
U míče jsou stále hráči milánského AC. Ti sice kombinují na soupeřově polovině, ale nějako se jim nedaří dostat se do nějaké té akce.
75'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Giacomo Bonaventura.
74'
Mora se dral do zakončení, jenže byl sražen Romagnolim k zemi. Bek AC Milán následně hledal dlouhým pasem Sosu, jenže míč de facto jen daroval soupeři.
73'
Po rohovém kopu se dostává dopředu AC Milán, když domácí v pohodě odhlavičkovali nacentrovaný míč od rohového praporku.
72'
Právě Eros Schiavon dokázal svým centrem najít Marca Borriella, který ještě zkoušel poslat nízký centr na Antenucciho. Tomu však zabránil Bonucci.
70'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Felipe, přichází Eros Schiavon.
69'
Mora byl Kessiém sražen k zemi při osobním souboji, o faul však nešlo. Dopředu tak mohl jít AC Milán, kdyby Hakan Çalhanoğlu nepokazil rozehrávku.
68'
Po útočném faulu od AC Milán získal míč hostující Spal. Hosté se ovšem přes kombinace nikam moc nedostali, jelikož se AC hodně stáhlo zpátky.
67'
Hra nyní pokračuje vesměs ve středu hřiště, kde se oba celky střídají u míče.
66'
Po faulu na Andrého Silvu získává žlutou kartu Schiattarella.
64'
U míče je však nyní Spal, který se pomalu přesouvá dopředu a roztahuje hru na křídla.
63'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Marco Borriello.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází José Ernesto Sosa.
61'
AC Milán právě vstřelil branku!
Tentokrát se k penaltě postavil FRANCK KESSIÉ a s jistotou poslal míč do protipohybu Gomise – 2:0!
60'
Další Penalta pro AC Milán! Felipe zahrál skluzem a rozhodčí vyhodnotil jeho zákrok jako faul, tudíž se bude kopat dnes již druhá penalta.
58'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Pasquale Schiattarella.
57'
AC Milán však i nadále pokračuje v obklopení šestnáctky Spalu, jenom ta střelba dělá domácím problém.
55'
Další ránu zkoušel vyslat Hakan Çalhanoğlu, jenže trefil pouze obránce. Od něj se míč málem odrazil na Andrého Silvu, který s tím ovšem moc nepočítal a balón tak nezachytil.
54'
Po volném přímém kopu se dostal Spal do akce. Neúspěch ve vápně se snažil napravit Lazzari centrem na Antenucciho, jenže pro míč si vyskočil Gianluigi Donnarumma.
53'
Gianluigi Donnarumma se po dlouhé době dostal do kontaktu s míčem! Tuto akci Spalu však dokázal hravě zneškodnit.
52'
Mattiello se pokoušel prodrat se přes Bigliu s Abatem, což se mu nepovedlo. Stihl však ještě přihrát míč na Lucu Moru, který byl ovšem faulován Hakanem Çalhanoğluem.
51'
Po následném rohovém kopu se dostal ke střele z dálky Zapata. Jeho rána k protější tyči po zemi nakonec onu tyč minula o pár desítek čísel. Alfred Gomis se rozhodl ani nezasahovat.
50'
Rodríguezův centr si srazil do boční sítě Bartosz Salomon! Míč se tak málem ocitl za zády Gomise nechtěně!
49'
Míč se dostal na Nikolu Kaliniće, který stál před vápnem Gomise. Útočník AC Milán se ovšem přes dotírající obránce celku z města Ferrera nedostal ke střele.
48'
I úvod druhého poločasu je dost opatrný z obou stran. Míč si drží AC Milán a nikam moc nepospíchá.
46'
Po výkopu druhého poločasu se dopředu dostal André Silva, který ještě vrátil míč pod sebe na Hakana Çalhanoğlua. Rána turecké posily však letěla až skoro směšně nad.
46'
Je za námi první poločas. AC Milán vede zatím 1:0 díky penaltě Ricarda Rodrígueze. Domácí měli více šancí a více ze hry a vesměs tak kontrolují dění na hřišti. Pokud chce Spal pomýšlet na body, tak bude muset přidat. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+1'
45'
Nastavovat se bude jedna minuta nad rámec řádné hrací doby.
44'
Kessié se dral s míčem dopředu ve snaze uvolnit Hakana Çalhanoğlua, nicméně nedokázal balón poslat přes Vivianiho. Ani z následné akce Zapaty poté nic nevzešlo.
42'
Bohužel pro hosty Leonardo Bonucci při odkopu napálil míč přímo do tváře Grassiho, který zůstal ležet na zemi. V zápase by však měl pokračovat.
41'
Spal se chvíli zdržoval u šestnáctky AC Milán, konkrétně Lazzari se snažil o centr do šestnáctky domácího celku. Obrana domácích však nedala ničemu dopustit.
39'
Z větší dálky to zkoušel jak Biglia, tak André Silva. Ani jeden se ovšem ve finále nedostal ke střele.
38'
Celek z italské Ferrery vybojoval rohový kop, který rozehrál nakrátko. Vše chtěl ukončit Viviani centrem, ten však přišel o balón. Nicméně Antenucci následně poslal balón do vápna a Felipe jej ještě usměrnil šikovnou patičkou před Donnarummu! Talentovaný brankář si však toto pohlídal.
37'
Hra se nyní lehce uklidnila a my sledujeme kombinační hru hostujícího Spalu u půlící čáry.
36'
Z větší dálky to zkoušel znovu André Silva, který si stylově obešel dva hráče Spalu a pálil dolů k protější tyči. Alfred Gomis jej však vychytal!
35'
Nikola Kalinić si s Andrém Silvou vyměnil míč a posouval se dopředu, zde se však milánskému útoku nepovedlo nic moc vymyslet a balón se tak vrací do obrany ACM.
34'
Balón však vrátil před šestnáctku Spalu, kde číhal Romagnoli! Bek AC Milán poté pálil dělovkou kousek nad branku Alfreda Gomise!
33'
André Silva si s balónem naběhl až do šestnáctky Spalu, nicméně zde neměl žádného spoluhráče a byl tak nucen balón vrátit.
32'
San Siro však dlouhý útok Spalu nevidělo, neboť souhra Bonucciho se Zapatou vše uhasila a následně pak šel dopředu Biglia.
31'
Spal se ubránil ataku domácích a přes Lazzariho zakládá nový útok na polovině domácích.
30'
Hra se však přesunula nazpět k svatyni Spalu. Zde se snažil rozvíjet akci Hakan Çalhanoğlu, který však předvedl útočný faul a míč tak získává Spal.
28'
Nyní jsme byli svědky rohového kopu Spalu. Ten se ovšem hostům moc nepovedl, míč se dostal k André Silvovi, který jej ihned odehrál pryč z blízkosti branky Gianluigiho Donnarummy.
26'
K penaltovému puntíku se postavil RICARDO RODRÍGUEZ, který poslal míč neomylně do pravého dolního rohu za záda Gomise, kterému nedal šanci – 1:0!
25'
Penalta pro AC Milán! Nikola Kalinić se chtěl dostat k míči obejitím Gomise a následně chtěl zakončit, nicméně gólman Spalu ho fauloval.
24'
Abate si všiml Kissiého a ihned mu přenechal míč. Aktivní záložník milánského AC následně centroval do šestnáctky Spalu, zde však nikoho nenašel.
23'
Hakan Çalhanoğlu vytvořit další akci na polovině Spalu, ta ovšem skončila na Bartoszu Salamonovi, který balón neprodleně po zisku odkopl.
22'
Další šanci si po rohovém kopu připsal Leonardo Bonucci! Jeho hlavička však těsně minula branku Gomise.
21'
AC Milán se však nevzdává a i nadále atakuje branku hostů.
20'
A po následném rohovém kopu míč taktéž skončil těsně mimo branku, když lízl horní síť. Poměrně hektická dvouminutovka pro Spal.
19'
První vážnější šance domácích! André Silva přišel o míč a k volnému míči si tak naběhl Ignazio Abate, jehož ránu Alfred Gomis vychytal pozorným zákrokem!
18'
Romagnoli získal od Vivianiho balón a pokoušel se hned založit útok, to se mu ovšem nepovedlo a míč získal Mattiello. Ten ihned vyslal balón ba Paloschiho, který byl však v ofsajdu.
17'
Nikola Kalinić získal balón před vápnem Spalu, chvilku si počkal a následně vypálil. Rána mu však moc nesedla a pro Alfreda Gomise tak moc nepředstavovala starost.
16'
Ten se vznesl přímo na Andrého Silvu, který byl ovšem dobře bráněn a nedostal tak prostor potřebný pro gólové zakončení.
15'
Hakan Çalhanoğlu hledal Nikolu Kaliniće, jenže neúspěšně. Domácí tak může pouze těšit fakt získaného rohového kopu.
14'
Felipe se snažil projít s balónem do zakončení, ale nenašel si cestu přes Zapatu. Ani z následného útoku nic nevzešlo a dopředu se tak tlačil Kessié, který však neprošel přes Grassiho.
12'
André Silva se znovu dostal k balónu v šestnáctce Spalu po přihrávce od Abateho a snažil se balón dostat na spoluhráče v lepší pozici, v tom mu ovšem zabránil Vicari.
11'
Odraženého míče si všiml Ricardo Rodríguez, který pálil z první ostrými. Jeho točený míč však letěl mimo branku Alfreda Gomise, který bude vykopávat.
10'
Hakan Çalhanoğlu opět nacentroval míč před malé vápno Spalu a doufal v to, že jej Nikola Kalinić či André Silva pošle do sítě. Bohužel pro domácí AC byl u míče jako první Felipe.
9'
André Silva si nabíhal dopředu na přihrávku, jenže byl Lazzarim poslán k zemi a po faulu se tak bude zahrávat volný přímý kop.
8'
Hakan Çalhanoğlu se ujal exekuce této standardní situace. Jako způsob si vybral ostrou střelu, kterou mířil do svatyně Spalu. Bohužel pro něj ovšem trefil pouze zeď z hostů.
7'
Bigliův pas na Kaliniće zastavil Luca Mora, který však následně fauloval. AC Milán tak bude mít k dispozici volný přímý kop z třiceti metrů.
6'
Bartosz Salamon získal balón a ihned hledal svým centrem Antenucciho. Ten byl ovšem odstaven obranným zákrokem Leonarda Bonucciho.
5'
Kessié dostal od Hakana Çalhanoğlua balón a snažil se tím uvolnit Kaliniće, jenže nedokázal protlačit balón přes uzavřenou obranu Spalu.
4'
Oba celky se u míče střídají velmi rychle a momentálně jej nikdo nedrží po delší dobu. Nyní je u balónu AC Milán, tak uvidíme, jestli z toho něco vznikne.
3'
Mora si všiml vybíhajícího si Lazzariho a ihned mu poslal balón. Vyběhnutý záložník byl však v ofsajdu a míč se tak vrací k AC.
2'
Gianluigu Donnarumma si připsal první kontakt s míčem, když zastavil rozjíždějící se akci Paloschiho. Následně poté svým výkopem poslal dopředu Andrého Silvu.
1'
S drobnějším zpožděním utkání začalo, rozehrálo jej AC Milán. Nicméně Ricardo Rodríguez ihned přišel o míč a dopředu jde Spal.
1'
Hráči se již shromažďují v tunelu, utkání za chvíli začne.

AC Milán: G. Donnarumma – C. Zapata, Bonucci, A. Romagnoli – Abate, Biglia, Kessié, Ricardo Rodríguez – André Silva, Çalhanoğlu, N. Kalinić.
Náhradníci: Storari, An. Donnarumma – Calabria, J. Mauri, Bonaventura, J. Sosa, Borini, Musacchio, Paletta, Gabbia, Cutrone, Locatelli.

Spal: A. Gomis – Salamon, Vicari, Felipe – Lazzari, Mora, Viviani, Grassi, Mattiello – Antenucci, Paloschi.
Náhradníci: Poluzzi, Marchegiani – Cremonesi, Bellemo, Bonazzoli, Konate, Väisänen, Schiavon, Borriello, Vitale, Schiattarella, F. Costa.

Rozhodčí: Rosario Abisso – Alfonso Marrazzo, Stefano Del Giovane, Luigi Nasca.
SPAL

Nováček nejvyšší italské soutěže zavítá na San Siro podruhé v krátké době. Před poslední domácí prohrou s Cagliari je zde přivítal největší rival jejich dnešního soka a to Inter Milán. Tento zápas však skončil 2:0 pro Internazionale. I díky stejné prohře nad Cagliari se Spal momentálně nachází na dělené třinácté příčce s Bolognou, kdy oba celky mají čtyři body a na vedoucí Neapol jich ztrácejí hned osm. Spal bude moc ztrátu dohnat dnes nad AC Milán, nicméně do zápasu moc jako favorit nevstupuje.
AC MILÁN

AC Milán je momentálně poněkud na koni. Krom zápasu s Laziem vyhrál milánský celek všechny zápasy, což mu přiděluje aktuálně pátou pozici v tabulce italské Serie A se ztrátou čtyř bodů na první Neapol. O víkendu zvítězil Milán nad Udinese 2:1 díky gólům Nikoly Kaliniće a tak včetně předchozí výhry 5:1 v Evropské lize nad Austrií Vídeň by jim to mohlo dodat potřebné sebevědomí do dnešního utkání. AC Milán rozhodně vstupuje do zápasu jako favorit, tak uvidíme, jak si na San Siru povede.
Vloženým kolem pak pokračuje i italská Serie A, kde nás čeká souboj mezi týmy AC Milán a Spal. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62