Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Fiorentina - 10. prosince 2017   15:00

0:0
(0:0)
Neapol
Reina – Rui, Koulibaly, Albiol, Hysaj – Hamšík (C), Jorginho (82. Diawara), Allan (76. Rog) – P. Zieliński (74. Ounas), D. Mertens, Callejón.
Fabbi – Peretti, Marrazzo
Stadio San Paolo, Neapol
Fiorentina
Sportiello – Laurini (79. Gaspar), Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Veretout, Badelj, Benassi – Chiesa (73. Bastiao Dias), Simeone, Théréau (67. Ca. Sánchez).

Je dobojováno! Ve druhém poločase měli domácí fotbalisté jasně navrch, ovšem pálili i ty nejvýraznější brankové příležitosti. Nutno vyzdvihnout Sportiella, hostující brankář byl pro svůj tým skutečně velkou oporou. Zejména díky jeho zásluze tak skončilo utkání nerozhodně 0:0. Hosté jsou zcela evidentně spokojeni, domácí právě naopak. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 4:3
90+4'
90+3'
Domácí jsou trochu nervózní, nyní ztratil nervy Rog (NEA), který za svůj ostrý skluz dostává žluté napomenutí.
90+2'
Další nepovedená domácí akce znamená odkop pro Fiorentinu. Brankář hosté pochopitelně příliš nepospíchá.
90+1'
Hysaj zkusil projít individuálně, což mu ale defenziva Fiorentiny včas zarazila.
90'
K základní hrací době budou nastaveny tři minuty.
90'
Další žlutá karta, tentokráte pro domácího Callejóna (NEA). Forvard ve světle modrém trikotu téměř hokejovým bodyčekem sundal svého protihráče, což sudímu neuniklo.
89'
Volný kop domácích nemohl přinést žádné nebezpečí, neboť se Rui dopustil nedovoleného zákroku. Rozehrávat tak bude brankář Sportiello.
88'
Neapol to stále zkouší, ovšem Fiorentina má velice dobře zorganizovanou defenzivu.
87'
Hamšík nyní zastavil hostující protiútok, když si vymodlil nedovolený zákrok. Hrát tak může opět neapolský celek.
86'
Za loket v protihráčově obličeji nyní dostává žlutou kartu Diawara (NEA). Hrát mohou hosté.
85'
Každá chvilka, kdy má Fiorentina míč ve své moci, je pro hosty ideální. Neapol se zatím nemůže dostat do vážnější příležitosti.
84'
Ounas odcentroval z levé strany do vápna, kde se po balonu sápal Callejón. To se mu povedlo jen částečně, neboť míč nepřesně tečoval mimo branku. Domácí útočník se ještě dožadoval rohového kopu, ovšem sudí byl jiného názoru.
83'
Po delší době u míče opět Fiorentina, který zatím příliš nepospíchá. Musí se však vypořádat s velmi aktivním napadáním domácího celku. Ten zcela evidentně touží po třech bodech.
82'
Střídání v neapolském táboře. Místo Jorginha nastupuje na trávník Diawara.
82'
Domácí měli nyní k dispozici alespoň rohový kop, který ale hlavou odvrátil pohotový Pezzella.
81'
Zleva zprava, všemi směry se Neapol snaží procestovat obranou Fiorentiny. Ta ale zatím žádné vážnější komplikace nepřipouští.
80'
Hysaj se dostal až do velkého vápna, odkud se pokusil vypálit. Zablokoval jej ale stoper Astori, který se velice těžce sbíral z trávníku. Nakonec ale bude v pořádku.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Bruno Gaspar.
78'
Po Koulibalyho pasu natáhl k dalekonosné ráně Ounas, ovšem jeho pumelice prosvištěla zhruba dva metry vedle pravé tyče.
77'
Rog se chtěl hned uvést a z pravé strany poslal prudký centr do velkého vápna. Tam si ale balon stáhl ze vzduchu pozorný Sportiello.
76'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Allan, přichází Marko Rog.
75'
Fiorentina se opět vymanila z neapolského tlaku a osmělila se k postupu směrem kupředu. Po malé chvíli ale o balon přišla.
74'
Střídá rovněž domácí celek. Místo Zielińského nastoupí na zelený pažit Ounas.
73'
Druhé střídání v táboře Fiorentiny. Místo Chiesy naskočí do hry Bastiao Dias.
72'
Z levé strany kolbiště nyní centroval do vápna Hamšík, leč ani pas domácího kapitán nebyl příliš přesný. Sportiello si jej v poklidu stáhl ze vzduchu.
71'
Mertens dostal vynikající pas za obranu Fiorentiny, načež se ocitl zcela sám před Sportiellem. Hostující brankář ale proti ostré ráně zasáhl s přehledem a opět své spoluhráče podržel.
70'
Do konce základní hrací doby zbývá dvacet minut, přičemž na světelné tabuli svítí bezbrankový stav.
69'
Momentálně se domácí pohybují na úrovni půlící čáry. Fiorentina poměrně aktivně napadá, a tak to favorizovaný celek nemá vůbec jednoduché.
68'
Neapol nadále drží míč ve své moci a snaží se nalézt skulinku v defenzivě hostujícího celku. Zápas se pomalu, ale jistě přelévá do svých závěrečných minut.
67'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cyril Théréau, přichází Carlos Sánchez.
66'
Callejón si naskočil na dlouhý centr, který ale poslal nad branku, kterou hájí Sportiello. Na straně Fiorentiny se chystá první střídání.
65'
Giovanni Simeone zkusil své štěstí z poměrně velké vzdálenosti, ovšem nemířil přesně. O výkop se postará domácí brankář Reina.
64'
Po delší době má míč ve své moci opět Fiorentina, která zhatím kombinuje na vlastní polovině.
63'
Po ofsajdovém postavení bude rozehrávat hostující brankář Sportiello. S tímto aktem příliš nepospíchá.
62'
Taktéž Benassi to zkoušel individuálně, ovšem ani on si nedokázal proklestit cestu skrze domácí defenzivu.
61'
Neapol má nyní značnou územní převahu, Fiorentina působí poměrně utrápeným dojmem.
60'
Je za námi hodina čistého času. ve druhém poločase již sledujeme celou řadu slibných možností, které ale zatím brankou nekončí.
59'
Stereotyp, který je nyní na hrací ploše k vidění, chtěl rozbít Veretout, ovšem hostující fotbalista svůj protiútok příliš daleko nedotáhl.
58'
Marek Hamšík měl nyní další skvělou možnost. Slovenský středopolař si pálil z voleje těsně vedle pravé tyče. V ochozech to jen zahučelo!
57'
Neapol nadále zůstává na polovině soupeře, zlepšený výkon domácí celek evidentně povzbudil.
56'
Rohový kop se opakoval hned dvakrát. Za zmínku stojí pouze Koulibalyho hlavička, která ale příliš nebezpečná nebyla.
55'
Další obrovská příležitost, v níž se ocitl Piotr Zieliński. Prakticky v totožné pozici jako před malou chvílí se domácí útočník rozhodl k zakončení, které mělo solidní parametry. Sportiello ale výtečným zákrokem tuto šanci zneškodnil a vytěsnil balon na rohový kop.
54'
Bleskový protiútok zahájil Veretout, který jej ale následně zpomalil. Nedlouho poté ale zaúřadoval Rui, který díky výborné defenzivní práci získal míč.
53'
Míč má nyní ve své moci domácí družina, která kombinuje nedaleko velkého vápna. Nakonec ale o míč přišla.
51'
Momentálně se oba celky obírají o balon v okolí středového kruhu. Nakonec celá situace končí žlutou kartou, kterou za svůj nedovolený zákrok dostává hostující Veretout (FIO).
50'
Pobyt hostí na útočné polovině končí nepřesným pasem, po němž bude vhazovat Neapol.
49'
A nyní pro změnu Fiorentina, která opět svého soka sevřela a zahájila kombinaci. Nakonec se pokusil propálit změť těl Benassi, jehož pokus byl ale sražen.
48'
Tak to byla obrovská příležitost Neapole! Badelj se při protiútoku ve středu pole výborně zorientoval a poslal křížem pas nabíhajícímu Zielińskému. Domácí útočník ale ve vynikající pozici zamířil nad branku Fiorentiny. Sám na sebe se velmi zlobí.
47'
Také ve druhé půli mají hosté navrch. Uvidíme, zda tuto převahu dokáží zužitkovat.
46'
Domácí se dopustili nedovoleného zákroku, po němž Fiorentina zahrávala volný kop. Ten sice doputoval až do velkého vápna, ovšem odtud jej domácí odvrátili.
46'
Je za námi úvodní poločas, který přinesl počáteční tlak domácího celku. Po brance hostí, která padla z ofsajdového postavení, se však jako lusknutím prstu role obrátily. Fiorentina však ze svého tlaku nedokázala příliš vytěžit. Když v závěru půle selhal ve stoprocentní příležitosti Simeone, odcházely oba celky do kabin za nerozhodného stavu. Sledujte i nadále náš on-line přenos!

Střely na branku: 0:3
45'
45'
Domácí se nyní dožadovali penalty, avšak příliš okatě. Callejón může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
44'
Fiorentina drží míč ve své moci a kombinuje na polovině svého soka. Nakonec se pokusila vydat kupředu podél pravé lajny, avšak tam Veretouta zastavil pozorný Koulibaly.
43'
Allan chtěl znovu poslat centr na do velkého vápna, ovšem tam se o celou situaci postarali hostující stopeři.
42'
A znovu Simeone, tentokráte si naběhl na dlouhý centr. Reina byl ale znovu pozorný a pokus eliminoval. Jednalo se však o snadnější zákrok než před malou chvílí.
41'
Simeone mohl poslat hosty do vedení! Po rychlé kombinace se dostal za domácí obrany a následně až do velkého vápna, kde chtěl propálit Reinu. Ten však situaci přečetl, zmenšil střelecký úhel a tento pokus zneškodnil.
40'
Albiol u půlící čáry fauloval Simeoneho, a tak sudí nařizuje volný kop pro hostující celek.
39'
První poločas se již pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Neapol zatím stále kombinuje na polovině svého soupeře.
38'
Dlouhý centr za obranu Fiorentiny tečoval Mertens pouze do Sportiellových rukavic. Hostující brankář poté rychle rozehrál.
37'
Neapol se zase trochu osmělila a snaží se tlačit kupředu, leč Allanův centr byl nyní příliš dlouhý. Fiorentina bude vhazovat.
36'
Bude se udělovat první žlutá karta utkání. Albiol pelášil do slibné možnosti, načež jej nedovoleně zastavil Badelj (FIO). Středoplař Fiorentiny tak dostává karetní napomenutí.
35'
Allan se nyní zlobí, neboť se domnívá, že měla Neapol zahrávat rohový kop. Sudí však rozhodl jinak, a tak se bude znovu kopat od branky Fiorentiny.
34'
Po nepřesném pasu následuje odkop od branky Fiorentiny. Nadále čekáme na otevřené skóre, ba dokonce větší brankovou příležitost.
33'
Fiorentina v poklidu kombinuje v okolí středového kruhu a nikam se příliš nežene. Zdá se, že jí zatím tento stav nadmíru vyhovuje.
32'
Po dlouhé době si sáhl na balon opět hostující brankář Sportiello. Ten kromě úvodních zhruba deseti minut příliš práce neměl.
31'
Domácí Albiol fauloval u levé postranní lajny, načež budou opět rozehrávat fotbalisté ve fialovém.
30'
Chiesa centroval téměř z úrovně brankové čáry pouze do zámezí. Následovat bude odkop od domácí svatyně.
29'
Hysaj pelášil do rychlé protiofenzivy, kterou ale zmařil hostující zadák Laurini. Zatím nadále čekáme na výraznější brankovou příležitost.
28'
Borci ve fialovém jsou již opět usazeni na polovině svého soupeře, kde vymýšlí lest, díky které by prošli skrze domácí defenzivu.
27'
Koulibaly chtěl rychle přenést hru na levou stranu, ovšem balonu dal příliš velkou razanci. Hrát tak mohou opět hosté, přesněji se bude vhazovat.
25'
Callejón chtěl propasírovat míč mezi dvěma beky hostí, což se mu ale nepodařilo. Hrát tak může opět Fiorentina.
24'
Po delší době má míč ve své moci opět Neapol, která se ale zatím nemůže usadit na polovině svého soupeře.
23'
Biraghi centroval do vápna, odkud ale balon odvrátila pozorná defenziva domácího celku.
22'
Fiorentina stále drží balon na polovině svého soupeře, kterému v těchto minutách nedává doslova ani "čuchnout." Uvidíme, jak tomu bude nadále.
21'
Nepovedená akce hostí končí v zámezí. O výkop se postará brankář Reina.
20'
Po sérii zmatků míč končí v zámezí, odkud budou hosté vhazovat. Je zajímavé, jak se utkání zcela změnilo, tempo hry nyní udávají hosté.
19'
Fiorentina opět velice dobře kombinovala, nadějnou akci ale výborným obranným zásahem zmařil Rui. Hosté vybojovali alespoň kop od rohového praporku.
18'
Hra se nyní trochu uklidnila, momentálně se obě mužstva pohybují v okolí středového kruhu, kde žádné nebezpečí nehrozí.
17'
Kop od rohového praporku v podání hostí žádné vzrušení nepřinesl, fotbalisté ve světle modrém míč odvrátili do klidných vod.
16'
Benassi natáhl zhruba pět metrů před velkým vápnem k přízemní střele, která mířila k levé tyči. Reina ale situaci dobře přečetl a míč lapil do své moci.
15'
Po neuznané brance se herní obraz zcela otočil ve prospěch hostujícího celku. Fiorentina častěji drží balon a je výrazně aktivnějším mužstvem.
14'
Benassi nejprve poslal přihrávku z pravé strany, načež se snažil sám individuálně. Ani jedna z myšlenek se mu však nepodařila dle představ.
13'
Simeone odcentroval ve slibné pozici pouze do stojícího Jorginha, od něhož se míč odrazil znovu k domácím.
12'
Fiorentinu tato akce zjevně nakopla, hosté se přece jenom o něco málo více drží na polovině svého soupeře.
11'
Hosté předvedli slibnou ofenzivní akci, kterou zakončil do prázdné branky Simeone. Ani sami hostující borci se příliš neradovali, neboť tušili, že bude odmáván ofsajd. Neapol však stále musí myslet i na zadní vrátka, hosté hned při prvním delším kontaktu s balonem dokázali skórovat. Stav je ale nadále bezbrankový.
10'
Veretout se provinil nechtěným šlapákem, což sudímu neuniklo. Rozehrávat tak bude Neapol, a to zhruba na polovině hrací plochy.
9'
Táhlý pas od pravé lajny pouze prolétl velkým vápnem a skončil v zámezí. Vhazování pro Fiorentinu.
8'
Stále stejný obraz hry, domácí kombinují na polovině svého soka. Zatím se však nemohou dostat do vážnějších střeleckých příležitostí.
7'
Neapol zatím svého soka poměrně výrazně svírá, Fiorentina se doposud bez nadsázky nedostala za polovinu. Jorginho navíc dostal nabito na hranici velkého vápna, odkud ale zamířil vysoko nad.
6'
A tentokráte pro změnu pravá strana a v akci zadák Hysaj. Dalekonosný balon ale skončil znovu u hostujícího mága.
5'
Hamšík chtěl odcentrovat od levé postranní lajny, ovšem hostující zadák do tohoto pasu vložil nohu. Následovat tak bude autové vhazování.
4'
Aktivní Zielinski nyní poslal míč opět k připravenému brankáři hostí. Ten následně rozehrál nakrátko.
3'
Domácí fotbalisté působí aktivnějším dojmem, z pravé strany letěl do velkého vápna další centr. Hosté jej ale odvrátili. Stále se však musí mít na pozoru, neboť Neapol nadále kombinuje.
2'
Své štěstí zkoušel rovněž Zielinski, avšak forvard Neapoli odcentroval z pravé strany pouze do rukavic připraveného Sportiella.
1'
Domácí začali se značnou vervou, ovšem Hysaj se při vzdušném souboji provinil nedovoleným zákrokem. Rozehrávat budou hosté.
1'
Oba celky jsou již připraveny k nastoupení na hrací plochu. Utkání bude za malou chvíli zahájeno.

SSC Neapol: Reina – Rui, Koulibaly, Albiol, Hysaj – Hamšík (C), Jorginho, Allan – P. Zieliński, D. Mertens, Callejón.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Diawara, Leandrinho, Giaccherini, Chiricheş, Ch. Maggio, Nikola Maksimović, Ounas, Rog, Scarf.

ACF Fiorentina: Sportiello – Laurini, Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Veretout, Badelj, Benassi – Chiesa, Simeone, Théréau.
Náhradníci: Drągowski – Babacar, Cristóforo, Bastiao Dias, Eysseric, Gaspar, Hugo, Lo Faso, Milenković, Olivera, Ca. Sánchez, Saponara.

Rozhodčí: Fabbi – Peretti, Marrazzo.
Pohled do statistik:

Neapol zatím prožívá výbornou sezonu, aktuálně se nachází na druhé příčce tabulky. Na svém kontě má 38 bodů. Na vedoucí Inter Milán však ztrácí pouze jediný bod. V posledním ligovém duelu ale toto ambiciózní mužstvo ztratilo, když podlehlo Juventusu těsně 0:1.

Fiorentina okupuje sedmé místo, tedy pouze jednu pozici za pohárovými příčkami. Doposud posbírala 21 bodů. V předchozím kole si navíc zvedla sebevědomí, když zdolala Sassuolo jednoznačně 3:0.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Italská Seria A má na programu své další další pokračování. V rámci 16. kola změří síly celky SSC Neapol a ACF Fiorentina. Úvodní výkop je ve středovém kruhu Stadio San Paolo, tedy domovském stánku Neapoli, naplánován na 15:00. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62