Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Juventus - 19. listopadu 2017   15:00

Sampdoria
52' D. Zapata  • 71' Torreira (G. Ramírez) • 79' G. M. Ferrari (Quagliarella)
3:2
(0:0)
Juventus
90+1' Higuaín   • 90+4' Dybala  (Costa)
Sampdoria
Viviano – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić – É. Barreto (74. Verre), Torreira, Praet (28. Linetty) – Quagliarella (84. Caprari), G. Ramírez, D. Zapata.
M. Guida – F. Preti, C. Carbone
Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova).
Juventus
Szczęsny – Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Asamoah – S. Khedira, Pjanić (80. Matuidi) – Cuadrado (73. Costa), Bernardeschi (62. Dybala), Mandžukić – Higuaín.

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a příště na shledanou.
Po první půli 0:0, na konci zápasu 3:2. Druhý poločas byl úplně o něčem jiném, hodně pomohl první gól, po kterém přeci jen oba celky začaly víc hrát. Vypadalo to, že Juventus si odveze ze Sampdorie těžkou porážku, avšak v závěru se mu přeci jen podařilo duel zdramatizovat a domácí se ještě hodně báli o výsledek, těsný náskok však už dokázali uhájit.
90+6'
90+6'
Juventus zastavuje ofsajd a Higuaín se hodně rozčiluje, avšak zbytečně.
90+5'
Domácí po faulu hostů rozehrají ze středové čáry a je jasné, že nikam spěchat nebudou.
90+4'
Juventus právě vstřelil branku!
Tak pozor, drama je na světě. PAULO DYBALA to udělal velice hezky, obešel protihráče a poté zamířil do protipohybu brankáře k bližší tyči.
90+4'
Silvestre teď jen odkopl míč směrem k soupeřově bráně, domácí už jen šetří čas.
90+1'
GONZALO HIGUAÍN si vybral ze svého pohledu pravou stranu, zatímco Viviano volil opačně. Čistý štít i tak proti silnému soupeři nepřipíše.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90+1'
Žlutou kartu dostává Gastón Ramírez (UC Sampdoria).
90'
Hosté si doslova vymodlili pokutový kop, Costa upadl v pokutovém území, ke kontaktu došlo, ale bylo to hodně přísné.
89'
Míč končí u Viviana, který s rozehrávkou vůbec nespěchá.
87'
Zapata si už nabíhal na přihrávku za obránce, v poslední chvíli jeden z hráčů Juventusu míč zastavil a odkopl do bezpečí. Nechybělo moc a domácí se mohli radovat ze čtvrté branky.
84'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Gianluca Caprari.
83'
Matuidi ve velké šanci nejprve prošel pokutovým územím, nakonec střílel z levé strany z posledních sil pouze do vyběhnutého Viviana, následně zkoušel odražený míč přihrát před bránu, ale domácí brankář situaci pohlídal.
82'
Domácí v klidu odkopávají míč na soupeřovu polovinu a šetří čas.
80'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Blaise Matuidi.
79'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Quagliarella si míč zpracoval na levé straně pokutového území, přihrál před bránu, kde hosté vůbec nepokryli protihráče a GIAN MARCO FERRARI tak jednoduše zamířil do zcela prázdné brány.
78'
Torreira si vynutil faul ve středovém kruhu a jeho tým může v klidu rozehrát, následovat záběr na zamyšleného Pavla Nedvěda.
75'
Žlutou kartu dostává Karol Linetty (UC Sampdoria).
74'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Édgar Barreto, přichází Valerio Verre.
73'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Douglas Costa.
71'
LUCAS TORREIRA před pokutovým územím soupeře nasadil k střele a prudkou ranou k pravé tyči hostující brány nedal brankáři nejmenší šanci.
70'
Higuaín nasadil pořádný sprint, předběhl bránícího protihráče, ale místo střely volil přihrávku na pravou stranu, kde nabíhal zcela volný Cuadrado, jenž ale na míč o kousek nedosáhl.
68'
Domácí míč defacto jen odevzdali soupeři, když jej odkopli k Szczęsnymu.
67'
Hosté jsou v tlaku, ale zatím z něj nedokáží vydolovat kýžené vyrovnání.
66'
Cuadrado odcentroval na vzdálenější tyč, míč hlavou poslal k bráně Mandžukić a za čáru jej zkoušel poslat Higuaín, ale Viviano byl rychlejíš a balón vyrazil do bezpečí.
63'
Žlutou kartu dostává Gian Marco Ferrari (UC Sampdoria).
63'
Žlutou kartu dostává Sami Khedira (Juventus FC).
63'
Třikrát se hostující hráči pokoušeli vystřelit na bránu Sampdorie, pokaždé byl jejich pokus zblokován, takže Viviano nemusel zasahovat. Nejblíž brance tak byl nakonec Mandžukić, který před poloodkrytou bránou o kousek nedosáhl na míč.
62'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Paulo Dybala.
59'
Žlutou kartu dostává Daniele Rugani (Juventus FC).
59'
Hosté se dožadovali pokutového kopu, ale hra pokračuje.
58'
Szczęsny může pokrčovat dál, domácí odevzdali míč soupeři.
56'
Další velké šance domácích a znovu to byl Zapata, který se ocitl tváří v tvář brankáři, měl však už málo místa a míč tak poslal jen do vyběhnutého Szczęsnyho. Ten zůstává ležet na trávníku, neboť utrpěl nějaký šrám.
55'
Žlutou kartu dostává Fabio Quagliarella (UC Sampdoria).
52'
DUVÁN ZAPATA otevírá gólový účet tohoto zápasu, když vyskočil na letící míč a poslal jej hlavou ke vzdálenější tyči, Szczęsny se jen ohlédl.
51'
Higuaín v dobré příležitosti mířil jen do protihráče.
50'
Viviano v klidu sebral míč do rukou a uklidnil hru.
48'
Hosté vybojovali roh.
47'
Hodně tvrdý úder inkasoval Barreto, hříšník z řad soupeře však za svůj skluz žlutou kartu nevidí, ač měla být udělena.
46'
První půle nabídla dvě velké šance Juventusu, ze kterých ale gól nepadl, to bylo vše. Jinak je to docela bída, k vidění je řada nepřesností a kvalita zápasu vůbec neodpovídá postavení týmů v tabulce. Bude 2. poločas lepší?
45+3'
45+3'
Cuadradova přihrávka před bránu neprošla, hosté ještě reklamovali ruku, ale sudí píská konec poločasu.
45+1'
Khedira pálil z voleje ze zhruba třiceti metrů, avšak příliš vysoko nad bránu.
45+1'
Nastavovat se budou ještě dvě minuty.
43'
Ramírez se sice hodně diví, ale jeho zákrok na Lichtsteinera vyhodnotil hlavní arbitr jako faul, domácí se tak musí stáhnout.
41'
Hráč odešel za postranní čáru, jeho spoluhráči se rozhodli zaútočit, avšak přetažený míč letí za soupeřovu svatyni.
40'
Torreira inkasoval při bránění bolestivý úder do chodidla a zůstává ležet na trávníku.
38'
Szczęsny si zatím moc nezachytal, Zapatův nepřesný centr chytá bezpečně do rukavic.
37'
Mandžukić střílel z dobré pozice, ale trefil pouze před sebou clonícího protihráče.
35'
Cuadrado si vynutil faul, ale jeho spoluhráči se hodně zlobí na hlavního sudího, že neponechal výhodu.
33'
Míč však zaletěl přímo do jeho rukavic, hostující brankář pak rychle rozehrál.
33'
Po dlouhé době se musí mít na pozoru Szczęsny, jeho tým bude čelit prvnímu rohovému kopu.
32'
Cuadrado zůstal osamocen na pravé straně pokutového území, dlouho se rozmýšlel, jak zakončí a nakonec volil prudkou ránu ke vzdálenější tyči, avšak tu minul. Tohle měl být gól.
31'
Míč se po nepřesném pasu hostů dostal k Vivianovi, ten na nic nečekal a odkopl jej do bezpečné vzdálenosti.
29'
Pěkné nůžky střihl v pokutovém území Mandžukić, mířil ale jen do protihráče.
28'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Karol Linetty.
27'
Higuaín se dostal do samostatného úniku a třebaže dlouho praporek pomezního arbitra visel ve vzduchu, hráč hostů nepřestal s útokem a docílil branky, která pochopitelně není uznána.
24'
Na trávníku zůstává ležet Praet a jeho spoluhráči tak zakopli míč do autu.
22'
Domácí nejprve celou svoji souhru překombinovali a o míč přišli, z protiútoku mohli zahrozit hosté, ale finální přihrávka před bránu postrádala větší přesnost. Na to, že spolu hrají týmy z horních pater tabulky zatím nepříliš atraktivní mač.
20'
Quagliarella sice dokázal balón po přihrávce z pravé strany tečovat, ale úplně jinam, než by si přál, Szczęsny neměl žádnou práci.
19'
Mandžukićova přihrávka do pokutového území neprošla, míč končí na polovině Juventusu.
16'
Szczęsny bez větších potíží snad vůbec poprvé v zápase schoval míč do rukou a rozehrál na nejbližšího spoluhráče.
15'
Další hráč Juventusu mohl vzápětí vidět žlutou kartu, tentokrát však zůstává arbitr benevolentní.
14'
Žlutou kartu dostává Federico Bernardeschi (Juventus FC).
12'
Cuadrado si počkal na míč, který poté z voleje poslal mimo tři tyče.
12'
Hosté rozehrají rohový kop.
10'
Zapata si šel za faulem tak vehementně, až se jej dočkal, jeho tým rozehraje od středové čáry.
8'
Pjanić se provinil faulem, za který klidně mohl vidět žlutý trest, ale hlavní arbitr mu zatím jen domlouvá.
7'
Mandžukić to zkusil z asi pětadvaceti metrů, jeho přízemní pokus však nenadělal Vivianovi velkou práci.
6'
Hra se po úvodním náporu Juventusu trochu zklidnila, hosté však nadále drží míč na kopačkách.
4'
Hosté se dostávali do další šance, tentokrát však o míč na hranici pokutového území přišli.
2'
Higuaín se dostal do první velké šance, jeho pokus z pravé strany byl zblokován na roh, míč těsně minul vzdálenější tyč.
1'

UC Sampdoria: Viviano – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić – É. Barreto, Torreira, Praet – Quagliarella, G. Ramírez, D. Zapata.
Náhradníci: Puggioni, Tozzo – Regini, R. Álvarez, Capezzi, Linetty, Sala, Murru, Verre, Caprari, Kownacki.

Juventus FC: Szczęsny – Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Asamoah – S. Khedira, Pjanić – Cuadrado, Bernardeschi, Mandžukić – Higuaín.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – De Sciglio, Benatia, Sandro, Barzagli, Höwedes, Marchisio, Costa, Matuidi, Sturaro, Dybala.

Rozhodčí: M. Guida – F. Preti, C. Carbone.
Zajímavost

Brankář Juventusu Gianluigi Buffon a jeho spoluhráč, obránce Andrea Barzagli dostali od hlavního kouče po neúspěšné baráži volno, do dnešního duelu tak nezasáhnou.
Posledních pět vzájemných zápasů

Sampdoria – Juventus 0:1
Juventus – Sampdoria 4:1
Juventus – Sampdoria 5:0
Sampdoria – Juventus 1:2
Juventus

Hosté jsou druzí o čtyři body za suverénní Neapolí, která narozdíl od Juventusu ještě ani jednou neprohrála. Stará dáma z pěti venkovních utkání brala třináct bodů za čtyři výhry a remízu, takže rovněž nepoznala na hřištích soupeřů hořkost porážky, vstřelila sedmnáct branek a sedm inkasovala. Argentinec Paulo Dybala vede se dvanácti zásahy tabulku střelců týmu a zároveň je druhým nejlepším střelcem ligy.
Sampdoria

Domácím patří šestá pozice, poslední zaručující předkolo Evropské ligy, před sedmým AC Milán mají náskok čtyř bodů. Na svém stadionu ještě neprohráli, z pěti zápasů brali patnáct bodů, třebaže s posledním Beneventem museli otáčet nepříznivý stav. Celkem před svými fanoušky vstřelili šestnáct branek a pouze tři inkasovali, nejlepším střelcem je se sedmi góly Ital Fabio Quagliarella.
Dobrý den, italská Serie A má na programu sedm zápasů 13. kola, zajímavý souboj přinese duel o evropské poháry bojující Sampdorie s obhájcem titulu Juventusem, který bude chtít udržet krok s Neapolí. Do zápasu vstupuje jako favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62