Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Fiorentina - 19. listopadu 2017   15:00

Spal
42' Paloschi
1:1
(1:0)
Fiorentina
80' Chiesa  (Simeone)
Spal
A. Gomis – Salamon (46. Oikonomou), Vicari, Felipe (C) – Lazzari, Schiattarella, Viviani, Grassi (77. Schiavon), Mattiello – Paloschi, Borriello (57. Floccari).
Calavarese – Valeriani, Tegoni
Stadio Paolo Mazza (Ferrara)
Fiorentina
Sportiello – Gaspar, Ge. Pezzella, Astori (C), Olivera (46. Babacar) – Veretout, Ca. Sánchez, Benassi – Chiesa, Simeone, Bastiao Dias (62. Saponara).

Spal má bod za remízu s Fiorentinou. V prvním poločase šel šťastným gólem do vedení po odrazu od tyče, kdy míč do sítě zblízka napálil Paloschi. Hosté měli po většinu zápasu více ze hry, ale vyrovnat se jim podařilo až v závěru při souhře Chiesa – Simeone. Ke konci ještě vyfasoval druhou žlutou kartu za podražení Chiesy Oikonomou, ale protože Veretout nezakončil ideálně ze standardní situace, tak se body dělí.
90+4'
90+4'
Dlouhý balon domácího hráče skončil až u Sportiella a hosté mají asi poslední šanci na rozhodnutí zápasu.
90+3'
Po výkopu Gomise jsme viděli prohranou hlavu Sáncheze, Fiorentina se ještě žene dopředu po pravé straně Babacarem, ale při centru na přední tyč chytá míč před Simeonem do náruče Gomis.
90+3'
Veretoutův centr zleva pravačkou šel na střed, ale jeden z hostujících hráčů fauloval, takže hrát by měl domácí celek.
90+2'
Ještě Viviani vyfasoval žlutou kartu za řeči.
90+1'
Oikonomou podrazil na levé straně unikajícího Chiesu, dostává tím pádem svojí druhou žlutou kartu v zápase a domácí budou dohrávat zápas o desíti.
90+1'
Astori se nechal obejít po své levé ruce. Lazzari byl aktivní, ale jeho centr zprava spadl do náruče Sportiella.
90+1'
Čtyři minuty se nastavují!
90'
Chiesa vhazoval z levé strany z poloviny domácích pod sebe. Hra se rychle dostala na pravou stranu ke Gasparovi.
90'
Na polovině hřiště si Floccari zpracoval míč prsama. Následoval křižný pas na pravou stranu, kde se Lazzari zbavil prvního protihráče, ale přes druhého soupeře neprošel.
89'
Série nepřesností na obou stranách, Simeone se neprosadil a Sportiello bude vykopávat.
89'
I tak měl domácí celek alespoň aut zprava Schiattarellou, ale celkem zadarmo se hosté dostali na balon.
88'
Také díky Simeonemu mohl útočit Spal po praévm křídle, kdy si míč vzal Lazzari, jenže vystoupili proti němu dva hráči a jeho spoluhráč Schiattarella už s tím nic nezmohl.
88'
Felipe poslal zleva z vlastní poloviny celkem dlouhý aut. Následně ovšem kombinují hostující hráči i s Benassim.
87'
Astori nahrával zleva na střed. Poté se k němu balon vrátil, ale Babacar byl při centru na penaltě obsazený.
86'
Domácí celek se neprosadil po levé straně přes Gaspara a míč si vezme rozehrávající Sportiello, který vsadí na rozehrávku nakrátko se svými obránci.
86'
Domácí celek to řešil celkem rychle a jednoduše, ale hosté zablokovali pokus po zemi zleva na zadní tyč.
85'
Po nepřesnosti hostů na polovině hřiště začal domácí kontr u Gomise, který vykopával křížem na levou stranu, kde také Spal bude vhazovat.
85'
Po zrychlení hry přihrávkou na střed vystrašila domácí celek střela Simoneho z dvaceti metrů, ale nakonec Gomis nemusel zasahovat.
84'
Pezzella vyhrál hlavu na vlastní polovině . Následně šel důrazně do souboje Veretout, ale hra plyne dál kombinací hostů i se Sánchezem či Astorim.
84'
Chiesa si na levé straně nerozuměl se spoluhráčem a balon šel od jeho kopačky pomalu do náruče Gomise.
83'
Spal zkusil rozehrávku nakrátko z vlastní poloviny, do souhry se zapojil také Viviani, ale Fiorentina si aktivním presinkem získala půdu pod nohama.
82'
Nejprve nezaskočil domácí celek centr Veretouta z levé strany, poté ani střela doprostřed branky, která si vynutila zákrok Gomise.
82'
Po rohu domácích z levé strany fauloval v malém vápně Sportiella Paloschi.
80'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Celá akce začala tím, že Floccari na levé straně prohrál hlavu. Rychle vyřešený kontr hostů vyřešil Simeone křížem na levé křídlo, kde z vápna soupeře zakončil FEDERICO CHIESA ve velké šanci pod břevno do levé poloviny branky.
79'
Celá kombinace hostů na levé straně skončila zneškodněným centrem Astoriho z levé strany. Následovala střela Simeoneho nad branku domácích.
79'
Babacar vrátil míč na střed. Jeho spoluhráč přihrál na levou stranu na Veretouta.
78'
Domácí levý bek vystoupil z obrany, ale centr Gaspara skončil vedle zadní tyče, Gomis vykopává.
77'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Eros Schiavon.
76'
Astori měl na starost hostující rozehrávku. Fiorentina zamkla svého protivníka, ale šestnáct metrů od branky domácích přišla na pár sekund o balon.
76'
Oikonomou zajel do Simeoneho na levé straně a obdržel kartu.
75'
Po sérii odrazů držel Astori na hranici vápna protihráče, ale píšťalka rozhodčího na tohle neslyšela.
75'
Schiattarella faulovaný Simeonem na vlastní polovině a hosté už toho času zas až tolik nemají v době, kdy rozehrává Gomis.
74'
Domácí hráč odehrál na hranici vápna balon před Chiesou do bezpečí. Pokračuje posléze kombinace hostů na levé straně s Pezzellou.
74'
Fiorentina si svojí aktivitou vybojovala roh z pravé strany.
73'
Sánchez se stáhl na střed. Astori si na levé straně vyměnil míč se spoluhráčem. Nakonec Babacar se neprosadil jeden na jednoho.
73'
Babacar si na pravé straně narazil míč s Gasparem, ale ten přetáhl centr zprava. Na druhé straně bude vhazovat Veretout.
72'
Sánchez nahrával na polovině hřiště po pravé ruce Benassimu. Hosté následně měli aut zprava, ale zatím nevystřelili na branku domácích.
72'
Hosté odevzdali balon až ke Gomisovi. Jeho nákop spadl až u Sportiella.
71'
Schiattarellu chytají křeče a zdá se, že domácí celek bude muset střídat.
70'
Při kombinaci s Benassim skončila rychlá nahrávka na pravé straně až v rukavicích Gomise.
70'
Chiesa nic nevymyslel na levé straně na polovině hřiště. Stejně tak Veretout. Následovala nahrávka na Astoriho.
69'
Fanoušci Spalu pějí oslavné chorály a jejich oblíbenci už nejsou až tak daleko od tří bodů proti Fiorentině.
69'
Babacar si pomohl rukama na levé straně proti Grassimu, což se Spalu náramně hodí.
69'
Žlutou kartu dostává Carlos Sánchez (ACF Fiorentina).
68'
Gasparův centr z pravé strany šel na přední tyč, kde nezakončil Simeone, ale uvidíme roh.
68'
Spal přežil hlavou také centr z pravé strany, následně na polovině hřiště se dotkl balonu Benassi a také Gaspar.
67'
Domácí pravý bek dobře stínoval Chiesu, který tím pádem neodcentroval. Fiorentina bude nadále pokračovat ve svém tažení na Gomise.
66'
Spal kombinoval na pravé straně, ale nakonec vše pokazil na hranici vápna křížem na střed Viviani.
66'
Díky přízemnímu centru Schiattarelly zprava budou mít domácí výhodu rohu. Na zemi zůstal ležet Paloschi.
65'
Sánchez nevyužil Astoriho na levé straně. Z druhé strany přišel centr ,kdy hlavu protihráče chytil uprostřed své branky do náruče Gomis.
65'
Standardní situace Vivianiho zprava nepřinesla nic podstatného. Posléze byl faulovaný Babacar na vlastní polovině.
64'
Astori udělal chybu v rozehrávce a poté zákrokem na hranici karty držel za dres Floccariho.
63'
Sánchez trefil míč z jedničky ve vápně hostů, domácí ovšem zablokovali jeho zajímavý pokus hráčem na malém vápně.
62'
Simeone pouštěl Babacarovi, ale ten otřel přihrávku na pravé straně o protihráče. I tak mají hosté alespoň roh.
62'
Hostující kombinace skončila na pravé straně nepřesným dlouhým balonem z kopačky Pezzelly.
62'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gil Bastiao Dias, přichází Riccardo Saponara.
61'
Sánchez se ukličkoval. Domácí celek zahrozil z velké dálky při snaže přelobovat brankáře, ale balon spadl vedle pravé tyče.
61'
Floccari absolvoval hlavu na levé straně. Vhazovat by ovšem měl hostující celek.
60'
Benassi podrazil Grassiho na levé straně a dostává kartu.
60'
Noha Gomise vrátila balon do hry. Veretout reagoval centrem zleva, kdy domácím pomohl bránící hráč před malým vápnem.
59'
Paloschi zůstal volný na levé straně a zcela sám zakončil po zemi na zadní tyč proti Sportiellovi. Sudí si ovšem vyžádal video a ten viděl domácího hráče v ofsajdu. Správně neuznaná branka Spalu! Stále tím pádem 1:0.
57'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Marco Borriello, přichází Sergio Floccari.
57'
Gomis upozornil spoluhráče po své pravé ruce, že může pustit balon za brankovou čáru. Domácí brankář bude vykopávat od vlastní branky.
56'
Spal si ve druhém poločase nevypracoval žádnou větší šanci a dá se říci, že domácí mužstvo hraje především na brejky.
56'
Borriello se jako poslední dotkl balonu, a tak útočil Chiesa a moc nechybělo, aby z levé strany trefil pravý horní roh branky. Asi největší šance zápasu pro hosty, když se nechal obejít Lazzari.
55'
Hostující hráč oslovil Astoriho na levé straně. Přetažený centroval směřoval na zadní tyč, kde ovšem pracovala obrana domácích.
54'
Pezzella byl málem předskočen Borriellem, ale na pravé straně nezakončil jeden z domácích hráčů. Aktivita Spalu měla pokračování prací Schiattarelly na středu.
54'
Chiesa na levé straně obešel protihráče, ale jeho centr lapil bez problémů na malém vápně Gomis.
53'
Až Astori zasáhl na pozici stopera. Fiorentina se chtěla prosadit po pravé straně, ale začátek její akce nebyl rychlý a Spal se stihl vrátit dozadu a pomoci Gomisovi.
53'
Sánchez vyskakoval na přední tyči. Posléze přišel ještě pokus jeho spoluhráče, který ovšem neohrozil čisté konto Gomise.
52'
Po individuální akci Diase střílela zprava po zemi na přední tyč Babacar, Gomis jeho pokus vyrazil na roh zprava svýma rukama.
52'
Domácí hráli křížem na pravou stranu na jistotu, centr Lazzariho z křídla šel ovšem do protihráče.
51'
Veretout si seběhl na střed. Následně jsme viděli dva balony do ohně zleva i zprava v podání hostů, ale opět bez zakončení na Gomise.
51'
Teď navíc Gomis nepokazil rozehrávku pod tlakem nohama, ale jeho spoluhráči se nedostali s balonem u nohy na polovinu hostů.
50'
Chiesa zvládl těžkou situaci na levé straně. Stejně jako v prvním poločase, tak i v úvodu toho druhého je Fiorentina více na balonu, ale Gomis zatím ve druhém dějství nezasahoval rukama.
50'
Paloschi zůstal ležet na hrací ploše po souboji se Sánchezem, nyní se chvíli nehrálo. Na tahu by měla být Fiorentina rozehrávkou Astoriho.
49'
Sánchez kombinoval es spoluhráči na polovině hřiště. Astori zleva nenašel spoluhráče na hranici vápna svým centrem levačkou a balon se dostal opět ke Sportiellovi.
48'
Gomis vykopával na hranici středového kruhu a balon propadl až do vápna Fiorentiny, kde byla připravena náruč Sportiella.
48'
Další ze série autových vhazování z pravé strany, nakonec střela ze střední vzdálenosti v podání hostujícího hráče letěla výrazně mimo tři tyče.
47'
A hlavně získal hostující celek výhodu autového vhazování z poloviny domácích, což se fanoušků Spalu vůbec nelíbilo.
47'
Na přední tyči čekal Benassi marně na centr, jeho soupeř zasáhl hlavou. Spal následně má problémy v rozehrávce, Fiorentina dobře presuje.
46'
Vhazování hostů z pravé strany šlo na nohu Benassiho, ten byl faulovaný zezadu a uvidíme standardní situaci.
46'
Hostující celek rozehrál druhý poločas Simeonem.
46'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Bartosz Salamon, přichází Marios Oikonomou.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Maximiliano Olivera, přichází Khouma Babacar.
46'
Spal vede 1:0, když odraženého míče od levé tyče využil Paloschi. Jinak byl ovšem domácí celek pod tlakem Fiorentiny. Ta ovšem celkem málo střílela, své akce přehrála. Pomezní sudí navíc neuznal její gól pro ofsajd, po narážečce Chiesy a neregulérní trefě Diase. To znamená, že hosté mají na čem pracovat.
45+3'
45+3'
Sportiello rozehrál nakrátko, Sánchez se jako poslední dotkl balonu v prvním poločase.
45+1'
Rychlé nohy Grassiho přiblížily domácí celek k poločasové výhře. Při centru zprava na zadní tyč možná Sportiello podrazil sopeře, ale penalta se nepíská.
45+1'
Hosté kombinovali na polovině domácích i se Sánchezem, ale jejich centr z levé strany byl špatný.
45+1'
Dvě minuty se nastavují!
45'
Schiattarella šel do souboje jeden na jednoho, vhazovat bude nováček italské ligy opět z pravé strany.
45'
Mattiello na levé straně motal protihráče a nakonec ztratil balon, takže vhazuje hostující celek.
44'
Hlavičkový souboj na hranici vápna hostů vyzněl lépe pro Fiorentinu, ale ta pokazila přechodovou fázi.
44'
A hned to celkem na tribunách žije. Nyní bude domácí celek vhazovat z pravé strany.
42'
Spal právě vstřelil branku!
Do vápna hostů přišel zajímavý centr pravačkou. Balon skončil posléze na levé tyči, ale odražený míč napálil tvrdou střelou z malého vápna do sítě ALBERTO PALOSCHI. Sportiello tady už nemohl ani náhodou být.
42'
Po faulu Simeoneho se domácím nabízí dobrá standardní situace zprava.
41'
Po souboji ve vápně hostů se domácí celek marně dožadoval penalty.
41'
Domácí hráč na pravé straně byl odvážný při rozehrávce, následoval faul na Borriella na polovině hřiště.
40'
Borriello dostává kartu za faul na Sáncheze v hlavičkovém souboji na polovině hostů.
40'
Sánchez faulovaný v hlavičkovém souboji na vlastní polovině a hrát by měli po faulu Borriella hostující fotbalisté.
39'
Hosté se těžce dostali na polovinu domácích. Gaspar ovšem zprava neodcentroval a Chiesa fauloval ve vápně Spalu.
38'
Už se opět bude hrát, Fiorentina vrátila balon až ke Gomisovi.
37'
Jedná se o Salomona, který bude muset být ošetřený.
36'
Při centru levačkou na bližší tyč si pro balon vyskočil proti zakončení soupeře hlavou Gomis. Jeden z jeho spoluhráčů zůstává ležet na trávníku.
36'
Sánchez nezakončil rybičkou na malém vápně, následovala střela Olivery ze střední vzdálenosti nad branku, která ovšem byla tečovaná, takže další roh. Tentokráte zleva.
35'
Chiesa důrazný v souboji jeden na jednoho na pravé straně a bude se kopat roh.
35'
Protože byl Paloschi podražený tak mohl Spal kontrovat po pravé straně, ale nakonec je z toho pouze odkop od branky v podání Sportiella.
34'
Sánchez uklouzl na pozici beka a pak byl pod velkým tlakem, ale nehrál ve vápně rukou. Jeho spoluhráči za něj malér před Spotriellem dokázali vyřešit.
34'
Sánchez musí dát míč soupeři. Jinak řečeno – chystá se standardní situace domácích pro Vivianiho.
33'
Chiesovi vyšla narážečka na pravé straně, při centru na malé vápno šel balon do pravé tyče, následně dorážel Dias, ale jeho branka není uznaná pro ofsajd.
32'
Grassi na levé straně uklidnil na pár sekund outsidera zápasu, ale ten už musí spěchat dozadu protože na branku se žene po pravém křídle Dias.
32'
Atmosféra zápasu není tak dobrá, jako v úvodu střetnutí. Domácí celek je po většinu času pod tlakem.
31'
Benassi ukázal na pravé straně rychlé nohy, ale domácí celek odklidil míč po centru do bezpečí Vivianim.
30'
Stejný scénář nadále. Fiorentina je více na balonu, ale jako kdyby se jí moc nechtělo útočit a těch střel směrem na Gomise je pramálo.
30'
Felipe přečetl křižnou nahrávku po své levé ruce. Takže Gaspar vhazoval zprava a hru nezrychlil při nahrávce pod sebe Pezzella.
29'
Sánchez na tom nebyl špatně v hlavičkovém souboji. Fiorentina následně Gasparem na pravé straně potvrdila, že má převahu, co se týče držení míče.
29'
Domácí vyvinuli tlak na rozehrávajícího Sportiella, ale ten chybu neudělal. Jenže v útočné fázi nefungovala souhra po pravé straně, jejíž součástí byli Gaspar či Benassi.
28'
Domácí celek daroval míč hostům špatným přesením hry na pravou stranu, následovat bude autové vhazování pro Fiorentinu.
28'
Stejně tak přehnaný důraz Pezzelly v souboji s Paloschim, za který hostující hráč vidí kartu.
27'
Pezzella nahrával zprava na střed Diasovi. Domácí obranný blok byl pevný, což usnadnilo život Gomisovi...
26'
Fiorentina měla k dispozici další postupný útok, ale spolupráce Gaspara s Pezzellou k ničemu zásadnímu nevedla. Gomis následně předvedl jednoduchý zákrok proti Benassimu z pravé strany.
26'
Domácí celek si mohl na pár sekund oddychnout, ale Paloschi na levé straně hrál s balonem u nohy již v zámezí.
25'
Fiorentina má v kontextu celého zápasu balon více na svých kopačkách, ale zatím si nevypracovala větší šanci před Gomisem.
25'
Hosté disponovali velkou trpělivostí v první fázi útoku až si zahrál několikrát nohou Sportiello.
24'
Astori hrál ze středu křížem na levou stranu, míč se k němu posléze vrátil a Fiorentina se sérií krátkých přihrávek na polovině hřiště chystala zaútočit na branku Spalu.
24'
Ofsajd domácích a rozehrávka pro Sportiella.
23'
Několik hráčů hostů vyskočilo na malé vápně, ale žádné zakončení směrem na Gomise z toho nebylo. Navíc Dias pomohl soupeři faulem na Schiattarellu.
22'
Chiesa a jeho spoluhráč mají za sebou hlavičkové souboje před Gomisem, který se musel hodně zpotit. Je z toho další roh zprava.
22'
Mattiello se diví, ale vhazoval soupeř. Následně díky Chiesovi na pravé straně uvidíme roh.
21'
Sánchez prohrál hlavu zhruba na polovině hřiště, Chiesa šel posléze nesmyslně do dvou hráčů Spalu, což nemohlo dopadnout dobře.
21'
Jeden z domácích hráčů si na ose hřiště zpracoval míč prsama, ale jeho spoluhráč vyřešil vše zbrkle.
20'
Hostům nevyšla finální fáze útoku a po ztrátě balonu fauloval zezadu Benassi na polovině domácích, míč pro Gomise.
20'
Sánchez byl volný na středu. Fiorentina se rozhodla pro dlouhý balon na hranici vápna, který nebyl větším nebezpečím pro Gomise.
19'
Gaspar vhodil míč do hry z pravé strany. Hra se přesunula na chvíli na polovinu hřiště až si kombinace hostů s přesností vůbec nepotykala, což věděl i bránící Grassi.
19'
Chiesa dělal problémy domácím při presinku až jeho spoluhráč fauloval a domácí mužstvo zkusilo rozehrávku nakrátko přes Mattiella.
18'
Spal pokračuje nadále o jedenácti lidech na trávníku. Momentálně ovšem plní roli bránícího mužstva.
18'
Borriello ještě debatuje se svým protihráčem, zatímco Schiattarella už je na nohou a cosi vysvětluje rozhodčímu Calavaresemu.
17'
Po souboji s Veretoutem zůstal na polovině hostů ležet Schiattarella a bude muset být ošetřen.
16'
Domácí celek hrál nejprve na jistotu dozadu, poté narazil na levého beka hostů. Fioretina jde do brejku.
16'
Domácí se nedostali do šance po levé straně Borriellou, kterému vše překazil vynikajícím skluzem Sánchez.
15'
Veretout se stáhl na polovinu hřiště do středového kruhu. Jeho spoluhráč Gaspar přetáhl centr z pravé strany.
15'
Celkem dlouhá kombinace hostů na vlastní polovině měla pokračování u Astoriho, ten už ovšem byl pod tlakem presujícího protihráče. Nakonec ze všeho plyne pouze aut pro Gaspara na pravé straně.
14'
Hosté hráli trpělivě po levé straně, balon si při kombinaci vyměnili všichni beci, takže i Gaspar. Zatím uvidíme pouze aut pro favorita zápasu.
13'
Fiorentina vynikající na polovině hřiště po ztrátě balonu. Dias toho využil na pravé straně k narážečce, která ovšem nebyla přesná vinou bránícího Felipeho, jenž zasáhl skluzem.
13'
Před Gomise přilétl další přizemní centr z pravé strany, ale ani nyní nezasahoval domácí brankář. Nicméně hostující kombinace trvá dál na polovině hřiště, kde je Veretout.
12'
Chiesa hlavičkoval na pravé straně v těžké pozici. Hosté odcentrovali, ale domácí přežili tuto situaci bez zásahu Gomise.
12'
Sportiello vyhodil míč na levou stranu, kde jeho spoluhráči podrželi balon, nakonec se hra dostala také na střed a posléze na pravou stranu k Benassimu, který ztratil balon v tísni.
11'
Čtyři hráči hostů byli u balonu, Oliverova pravačka byla tvrdá, ale mířila hodně nad branku soupeře.
10'
Je tady totiž standardní situace ze středu z pětadvaceti metrů, kdy si Gomis již staví hráče do zdi...
10'
Hosté se nedostali ke střele z levého křídla, kdy tvořil hru Dias. Útok Fiorentiny ovšem nekončí.
9'
Centr pravačkou přes hráče ve zdi šel na malé vápno, kde vytáhl parádní reflex nohou Sportiello.
8'
Po faulu Chiesy na Lazzariho se bude kopat domácí standardní situace z pravé strany.
8'
Fatální hrubku Fiorentiny napravila na šestnácti metrech od vlastní branky Benassi, Sportiello tak nadále bez zákroku.
8'
Domácí hráči si na pravé straně narazili balon, ale vhazovat by mělo hostující mužstvo Olivierou.
7'
Míč se dostal opět na nohu Gomise, který si pomohl se svými beky. Jeden z nich vyslal dlouhý míč na levou stranu, kde přes Pezzellu neodcentroval ideálně Borriello.
6'
Spal zvládl přechod do útoku po pravé straně, ale následně zpomalil hru, a tak šance domácích na zakončení na branku protivníka byla zastavena na hranici vápna.
6'
Mattiello vhazoval z levé strany, ale vynikající práci odvedl na pozici stopera Astori. Poté Fiorentina byla aktivní, co se týče presinku domácí rozehrávky.
5'
Gomis nebyl pod tlakem při rozehrávce a poslal dlouhý balon na osu hřiště, kde hlavou odehrál míč po své pravé ruce Sánchez.
5'
Pezzella má za sebou zajímavý hlavičkový souboj s Grassim, je v pořádku a můžeme hrát s jedenácti fotbalisty ve fialovém oblečení.
4'
Pravačka Gomise vrátila balon do hry, kdy výkop měl celkem dobrou délku, posléze pracoval stoper hostů. Vhazovat by měl ovšem soupeř díky Grassimu.
4'
Tu zastavil Gaspar na pravé straně, po jeho přízemním centru prohrál souboj jeden na jednoho ne penaltě Simeone.
3'
A nastoleném trendu pokračoval hostující celek, pokračovat budeme kombinací domácí obranné čtyřky.
3'
V prvních sekundách zápasu se hraje především zhruba na polovině hrací plochy, vidíme celkem dost nepřesností.
2'
Sudí Calverese nabídl svým hvizdem rozehru domácím z vlastní poloviny, Fiorentina vytáhla presink Diasem, ale stále je na balonu outsider zápasu.
2'
Od úvodních minut je na stadionu parádní atmosféra, tak doufejme, že takhle kvalitní bude i zápas.
1'
Gaspar faulovaný Grassim a hrát se bude proti nováčkovi italské ligy, kdy si míč bere právě Gaspar.
1'
Dias vystoupil proti soupeři zleva, Spal se mohl hnát směrem dopředu po pravém křídle, ale centr byl přetažený.
1'
Domácí celek v modrobílém měl výkop, hosté se budou bránit ve fialovém.
1'

Spal: A. Gomis – Salamon, Vicari, Felipe – Lazzari, Schiattarella, Viviani, Grassi, Mattiello – Paloschi, Borriello.
Náhradníci: Poluzzi, Marchegiani – Oikonomou, Cremonesi, Bellemo, Bonazzoli, Floccari, Rizzo, Konate, Väisänen, Schiavon, Mora.

ACF Fiorentina: Sportiello – Gaspar, Ge. Pezzella, Astori, Olivera – Veretout, Ca. Sánchez, Benassi – Chiesa, Simeone, Bastiao Dias.
Náhradníci: Cerofolini, Drągowski – Laurini, Biraghi, Milenković, Saponara, Eysseric, Hagi, Cristóforo, Lo Faso, Babacar, Hugo.

Rozhodčí: Calavarese – Valeriani, Tegoni.
ACF Fiorentina
Hosté s pohárovými ambicemi se momentálně nachází na devátém místě v tabulce italské ligy, když z dvanácti odehraných duelů vybojovali na své konto celkem šestnáct bodů. V posledních dvou zápasech ovšem prohráli. Nejprve doma s AS Řím (bez Patrika Schicka), kdy pro osud zápasu byl důležitý dvougólový Gerson, poměrem 2:4.

Ještě předtím přišla překvapivá prohra venku proti Crotone 1:2. To vyhrálo i díky vynikajícímu výkonu českého stopera Simiče. Utkání rozhodly dvě trefy soupeře v rozmezí dvou minut v podání Budimira, respektive Trotty. Fiorentina se zmohla pouze na snížení Benassim.

Nejlepším střelcem hostujícího týmu je v italské lize Francouz Thehreau, který se prosadil šestkrát.
Spal
Domácí celek je dnes podle sázkových kanceláří outsiderem tohoto střetnutí. V tabulce italské ligy mu patří šestnáctá pozice se ziskem devíti bodů. Naposledy remizoval venku s Atalantou, když soupeř šel do vedení Cristantem, ale srovnání zařídil Rizzo.

Spal ještě hrál proti desíti, když po přímé červené kartě v 69. minutě putoval předčasně do sprch Freuler. Hostující mužstvo toho ovšem nevyužilo.

Nejlepším střelcem domácích je v tomto ročníku Serie A dvougólový Ital Antenucci. Na soupisce Spalu nenajdeme jediného českého hráče, stejně jako v případě Fiorentiny.