Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Janov - 29. října 2017   15:00

Spal
56' Antenucci (Paloschi)
1:0
(0:0)
Spal
A. Gomis – Salamon, Vicari, Felipe – Lazzari, Schiattarella (54. Mora), Viviani, Schiavon, Mattiello – Paloschi (78. F. Costa), Antenucci (84. Borriello).
Orsato – De Meo, Alassio
Stadio Paolo Mazza
Janov
Perin – Izzo, Rossettini, E. Zukanović – Rosi (74. Galabinov), L. Rigoni (62. Panděv), Omeonga, Bertolacci, Laxalt – Lapadula (81. Pellegri), Taarabt.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 15:24.
Je dobojováno, ligový nováček Spal dnes nakonec udolal Janov 1:0 a po dnešku se odlepí z předposledního místa tabulky! Ferrarští fotbalisté se v prvním poločase především bránili, v tom druhém ale několikrát vystrčili růžky a o výhře domácích v 56. minutě rozhodl kapitán Mirco Antenucci.
90+4'
90+3'
Diego Lacalt posílá možná poslední nákop na útočnou polovinu, hostům už opravdu mnoho času nezbývá.
90+2'
Střídající Goran Panděv se v pokutovém území teatrálně skácel k zemi, sudí Orsato ale pokutový kop pochopitelně nenařídil.
90+1'
Daniele Orsato nastavil nad rámec druhého poločasu čtyři minuty.
90'
Nákop do pokutového území Perinovi vypadl z náruče, dotírající Federico Viviani se ale nakonec k dorážce nedostal.
89'
Centr z pravé strany ukryl Alfred Gomis ve své náruči a s rozehrávkou pochopitelně ani trochu nespěchá.
88'
Žlutou kartu dostává Eros Schiavon (Spal).
87'
Žlutou kartu dostává Marco Borriello (Spal).
86'
Právě faulovaný Filippo Costa teď z levé strany poslal zajímavý centr do pokutového území, nikdo v modrobílém dresu se ale k míči nedostal.
85'
Armando Izzo teď zbytečně zajel do Costy a vykoledoval si za to žlutou kartu.
85'
Střídání domácího hrdiny Antenucciho provázel bouřlivý aplaus vestoje, až další minuty ale ukážou, zdali trefa kapitána Spalu z 56. minuty bude Ferrarským stačit na tříbodový zisk.
84'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mirco Antenucci, přichází Marco Borriello.
82'
Federico Mattiello nic nevymýšlel a jen zakopl míč hluboko na útočnou polovinu, fotbalisté Spalu se teď zatáhli do defenzívy a zdá se, že už se budou jen bránit.
81'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Pietro Pellegri.
81'
Žlutou kartu dostává Luca Rossettini (Janov CFC).
79'
Federico Mattiello vystihl centr letící na Panděva a pro jistotu zakopl balon do autu.
78'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Filippo Costa.
77'
Hráči v modrobílých dresech svého soupeře i nadále přehrávají, hostům se přitom čas na vyrovnání začíná krátit.
75'
Armando Izzo už si zpracovával vybojovaný míč v autu, jeho aktivita tak přišla vniveč a vhazovat budou Ferrarští.
74'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Aleandro Rosi, přichází Andrej Galabinov.
73'
Žlutou kartu dostává Goran Panděv (Janov CFC).
71'
Luca Rossettini pod tlakem nic nevymýšlel a jen zakopl míč na útočnou polovinu, kde se volného balonu ujal domácí obránce Mattiello.
70'
Aleandro Rosi se zmocnil nepřesné rozehrávky Spalu, sám ale posléze o míč zase přišel.
69'
Hostům už zbývá na vyrovnání jen něco málo přes dvacet minut. Spal navíc nepřestává útočit a Janovským prakticky nepůjčuje míč.
67'
Střídající veterán Goran Panděv se poté pokusil vyzvat ke skórování běžícího Lapadulu, jeho kolmici ale vyběhnuvší Alfred Gomis schoval ve své náruči.
66'
Federico Viviani se rozhodl přímo vystřelit, s jeho projektilem si ovšem Mattia Perin bez potíží pohlídal.
65'
Fotbalisté Spalu budou mít po faulu právě Bertolacciho k dispozici standardku z nějakých dvaadvaceti metrů od Perinovy svatyně.
63'
Andrea Bertolacci se po souboji s Antenuccim drží za obličej, hostující středopolař to nejspíš schytal loktem do obličeje.
62'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Luca Rigoni, přichází Goran Panděv.
60'
Po inkasovaném gólu janovští fotbalisté zvýšili aktivitu a uzamkli svého soka před jeho pokutovým územím.
59'
Žlutou kartu dostává Felipe (Spal).
58'
Vedení Spalu nemuselo vydržet vůbec dlouho. Hosté se už radovali z gólu, ten ale nakonec nebyl kvůli ofsajdu Gianlucy Lapaduly uznán!
56'
Spal právě vstřelil branku!
No a Ferrarští jsou za svou aktivitu odměněni! Dalekonosný nákop na útočnou polovinu Alberto Paloschi sklepl pro volného MIRCA ANTENUCCIHO, který se do míče opřel z první a poslal ho nechytatelně k levé tyči!
55'
Ve druhém poločase se obrázek hry výrazně změnil, domácí převzali iniciativu a jsou jasně aktivnějším týmem.
54'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Pasquale Schiattarella, přichází Luca Mora.
52'
Svěřenci kouče Sempliciho nakonec o balon přišli, ani následná rozehrávka Janova ale příliš povedená nebyla.
51'
Z rohového kopu Janovských žádné nebezpečí pro domácí nepramenilo, hráči v modrobílých dresech už zakládají další protiútok.
49'
Tlak nováčka z Ferrary začíná gradovat, Il Rossoblu se teď jen brání a domácí se dostávají blíže a blíže k pokutovému území.
48'
Bartosz Salamon šikovně ukradl míč Janovským, Spal se tak dostává ke kombinaci na útočné polovině.
47'
Diego Laxalt poslal do šestnáctky značně nepřesnou kolmici na sprintujícího Taarabta, vyběhnuvší Alfred Gomis si celou situaci snadno pohlídal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
Sudí Daniele Orsato nenastavil nad rámec první půle ani minutu, do kabin se tak jde za stavu 0:0. Hosté z Janova sice byli povětšinou aktivnějším týmem, hráči Spalu se ale brání velmi pozorně a obětavě, a Il Rossoblu se tak k žádným gólovkám nedostali.
45'
43'
Taarabt se ukopl a jeho nepřesný centr skončil v zámezí.
42'
Janovští se usadili na útočné polovině, domácí se ale brání velmi pozorně a Il Rossoblu k ničemu nepouštějí.
40'
Svěřenci kouče Juriće se ale daleko nedostali, Gianluca Lapadula přišel o míč ještě před půlící čarou.
39'
Centr z levé strany si Mattia Perin pohlídal a Il Rossoblu už okamžitě zakládají rychlý protiútok.
38'
V závěru prvního poločasu domácí vystrkují růžky, kolmice na rozběhnutého Antenucciho směřující do pokutového území ovšem byla příliš prudká a balon skončil v zámezí.
36'
Po rohovém kopu se ke střele z nějakých dvaceti metrů dostal Pasquale Schiattarella, jeho nepřesný projektil ale proletěl vysoko nad břevnem.
35'
O chvilku později ale Ferrarští vybojovali rohový kop, Mattia Perin se tak po delší době bude muset mít opravdu na pozoru.
33'
Centr Erose Schiavona ale do pokutového území ani nedoletěl, s touto možností domácí naložili prachbídně.
32'
Armando Izzo si v hlavičkovém souboji s Lazzarim pomohl loktem, fotbalisté Spalu tak budou mít k dispozici standardku z levé strany hřiště.
31'
Další akce Il Rossoblu byla přerušena pro útočný faul Adela Taarabta, domácí brankář Gomis s nařízenou rozehrávkou ani tentokrát pochopitelně nespěchá.
30'
Pasquale Schiattarella dnes už poněkolikáté fauloval a sudí mu to sečetl – žlutá karta pro domácího záložníka.
28'
Tentokrát to vzal na sebe Adel Taarabt, jeho střela ale byla zblokována, a Alfred Gomis tak ani tentokrát zasahovat nemusel.
27'
To teď skvěle dokreslil Diego Laxalt, který už byl ve velmi nadějné střelecké pozici, pak se ale ukopl tak, že poslal míč málem až do autu...
25'
Ani ten neměl dlouhého trvání, hra je teď plná nepřesností na obou stranách.
24'
Janovští fotbalisté ale o míč záhy přišli a Spal už zakládá ojedinělý protiútok.
22'
Alberto Paloschi na polovině hřiště ostře zajel do Bertolacciho, Il Rossoblu si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
21'
Dvacet minut hry je za námi a ačkoliv jsou Janovští jasně aktivnější, domácí musíme pochválit za velmi obětavou a takticky vyspělou hru.
20'
Z následného rohového kopu už žádné nebezpečí pro Gomise nepramenilo a ferrarský gólman bude mít k dispozici odkop od své branky.
18'
Federico Mattiello vleže vypíchl přihrávku mířící na volného Lapadulu, obětavý zákrok obránce Spalu teď zachránil domácí od dalšího rodícího se nebezpečí.
17'
Alfred Gomis s rozehrávkou od své šestnáctky vyčkává, domácí se nikam neženou a především se brání.
15'
Na konci další akce Il Rossoblu stál Gianluca Lapadula, jeho následná střela z hranice pokutového území ale trefila jen prvního bránícího hráče.
14'
Andrea Bertolacci šikovně roztáhl hru na volnou pravou stranu, tam ale celá akce Janovských také skončila.
13'
Eros Schiavon nic nevymýšlel a okamžitě po zisku míče kulatý nesmysl odkopl až k Perinovi.
11'
Hosté drží míč na svých kopačkách častěji, aktivně napadající hráči Spalu je ale nechávají kombinovat jen poblíž půlící čáry.
10'
Mirco Antenucci se po souboji s hostujícím gólmanem Perrinem v pokutovém území ochotně skácel k zemi, sudí Orsato mu ale tuto simulaci nezbaštil.
8'
Hra je v úvodu hodně rozkouskovaná, sudí Orsato teď přerušil hru po faulu na Adela Taarabta.
7'
Na stadionu Paola Mazzy panuje výtečná atmosféra, každý ligový duel je pro fanoušky provinčního ferrarského klubu obrovským svátkem.
6'
Z něj ale žádné nebezpečí pro domácí branku nepramenilo a Ferrarští poté zakopli míč hluboko na útočnou polovinu.
4'
Taarabtovu kolmici do šestnáctky zblokoval Francesco Vicari do zámezí, Janov tak bude mít k dispozici rohový kop.
3'
Ani první útočná akce Janovských na sebe nenechala dlouho čekat. Hosté se postupnou kombinací dostali až do pokutového území, ke střele ale už nikoliv.
2'
Fotbalisté Spalu začali velmi aktivně a ihned si vybojovali rohový kop, z této standardky ale žádné nebezpečí pro Perina nepramenilo.
1'

Spal: A. Gomis – Salamon, Vicari, Felipe – Lazzari, Schiattarella, Viviani, Schiavon, Mattiello – Paloschi, Antenucci.
Náhradníci: Marchegiani, Seri – Mora, Bonazzoli, Bellemo, Rizzo, Borriello, Vitale, Cremonesi, Oikonomou, F. Costa, Konate.

Janov CFC: Perin – Izzo, Rossettini, E. Zukanović – Rosi, L. Rigoni, Omeonga, Bertolacci, Laxalt – Lapadula, Taarabt.
Náhradníci: Lamanna – Galabinov, Panděv, Pellegri, Veloso, Ricci, Migliore, Biraschi, Gentiletti, Palladino, Lazović, Brlek.

Rozhodčí: Orsato – De Meo, Alassio.
JANOV CFC

Janovští jsou v Serii A již zavedenou značkou, ani jim ale letošní sezóna zatím nevychází podle představ. Janov má zatím na kontě jen o bod víc než Spal, což Il Rossoblu stačí na šestnácté místo tabulky. Zdá se však, že forma červenomodrých má vzestupnou tendenci, v předminulém kole Janov vyhrál nad Cagliari a v tom minulém uhrál remízu s milánským AC.
SPAL

Několikrát zkrachovalý celek z Ferrary se letos zázračně probojoval do Serie A, v nejvyšší soutěži se ale Spalu zatím příliš nedaří. Ferrarští jsou momentálně předposlední se ziskem pouhých pěti bodů v deseti zápasech. Z posledních pěti duelů navíc vybojovali jediný bod za remízu z Crotone...
Hezké odpoledne. Italská Serie A má dnes na programu své 11. kolo a my se zde společně zaměříme na duel, v němž Spal přivítá Janov CFC. Začínáme v 15 hodin, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62