Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Verona - 10. prosince 2017   15:00

Spal
86' Paloschi  • 88' Antenucci
2:2
(0:0)
Verona
55' Cerci   • 69' Cáceres  (Verde)
Spal
A. Gomis – Salamon, Vicari, Cremonesi (80. Antenucci) – Lazzari, Rizzo (65. Schiattarella), Viviani, Grassi, Mattiello – Paloschi, Borriello (65. Floccari).
Rocchi – Liberatore, Santoro
Stadio Paolo Mazza
Verona
Nícolas – Cáceres, Caracciolo, A. Ferrari, Fares – Rômulo, Marcel Büchel, Bessa, Verde (80. Calvano) – Cerci (73. Pazzini) – Kean (63. Valoti).

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:14.
Uff, to byl ale zápas. Po nudné první půli nám o záchranu bojující celky Spalu a Hellasu předvedli ve druhém poločase parádní podívanou. Hosté díky trefám Cerciho a Cácerese ještě necelých deset minut před koncem vedli 2:0, pak ale Spal předvedl neuvěřitelný závěrečný tlak, který nakonec pramenil ve snížení z kopačky Paloschiho a vyrovnání v podání střídajícího Antenucciho! V nastaveném čase mohli Ferrarští navíc kopat penaltu, Caracciolovi ale byla ruka v pokutovém území prominuta.
90+4'
90+4'
Alberto Paloschi vybojoval ještě jeden rohový kop, ten ale hosté ubránili a zdá se, že v tomto utkání už se nic převratného nestane.
90+3'
Ferrarští jsou na koni, na obrat už jim ale mnoho času nezbývá. Do konce nastaveného času už chybí jen něco přes minutu.
90+2'
Martín Cáceres za zbytečné diskuze se sudím Rocchim dostal žluté napomenutí.
90+2'
Antonio Caracciolo se teď dost pravděpodobně dotkl míče rukou ve vlastním pokutovém území, tentokrát už se ale penalta kopat nebude!
90+1'
Zcela opaření fotbalisté Hellasu se zničehonic dostali do šance, míč si ale Mohamed Fares v pokutovém území nestihl zpracovat.
90'
Druhý poločas bude o čtyři minuty delší!
88'
Spal právě vstřelil branku!
Míč si na penaltu postavil střídající MIRCO ANTENUCCI a vyřešil to ideálně, Nícolas neměl šanci na míč dosáhnout. Neuvěřitelné, je vyrovnáno!
87'
Penalta pro Spal! Sergio Floccari v pokutovém území přepadl přes bránícího Caracciola a sudí Rocchi bez váhání ukázal na penaltový puntík!
86'
A už je to jen o gól, že by bylo na světě drama? Francesco Vicari poslal dalekonosný nákop na útočnou polovinu, který si zpracoval ALBERTO PALOSCHI a tváří v tvář Nícolasovi se nemýlil!
84'
Giampaolo Pazzini se provinil zbytečným útočným faulem na Mattiella, hra je tak přerušena a domácí budou mít čas a klid na rozehrávku.
83'
Domácí už se radovali ze snížení, jenže střídající Sergio Floccari dostal balon do sítě tím, že ho vykopl z náruče brankáře Nícolase, a branka tak nemůže platit!
82'
Žlutou kartu dostává Bartosz Salamon (Spal).
80'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Michele Cremonesi, přichází Mirco Antenucci.
80'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Simone Calvano.
79'
Domácí příznivci nepřestávají svůj tým hlasitě podporovat, navzdory nepříznivému stavu panuje na stadionu Paola Mazzy skvělá atmosféra.
77'
Poté, co Nícolasovi dvakrát pomohla branková konstrukce, se hra opět uklidnila. Vše podstatné se nyní odehrává ve středu hřiště.
76'
Ferrarští v tomto utkání zahrávali hned sedm rohových kopů, ani jednou z toho ale žádné nebezpečí pro hosty nepramenilo.
75'
Domácím dnes prostě není souzeno. K nebezpečné hlavičce z penaltového puntíku se po centru z pravé strany dostal Alberto Grassi, také on ale orazítkoval tyč!
73'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Alessio Cerci, přichází Giampaolo Pazzini.
72'
Po nepřehledné situaci v pokutovém území jeden z hráčů Spalu vypálil do tyče!
71'
Zhruba dvacet minut před koncem je o výsledku nejspíš rozhodnuto, domácí se ale stále nevzdávají a sympaticky se snaží na svého tabulkového konkurenta zatlačit.
69'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Ze zmiňovaného rohu ale domácí nevytěžili vůbec nic a naopak na druhou stranu se okamžitě poté vydal Daniele Verde, který povedenou kolmicí našel v pokutovém území MARTÍNA CÁCERESE a uruguayský halv si se zakončením poradil chladnokrevně!
68'
Mohamed Fares omylem ztečoval nepovedený Mattiellův nákop až do zámezí, Spal tak prakticky z ničeho vybojoval rohový kop.
66'
Alessio Cerci se dostal do obklíčení dvou domácích hráčů a zákonitě o balon přišel, Ferrara bude mít k dispozici autové vhazování.
65'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Marco Borriello, přichází Sergio Floccari.
65'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Luca Rizzo, přichází Pasquale Schiattarella.
63'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Mattia Valoti.
62'
Moise Kean nakonec poslal zajímavý centr na bližší tyč, kde se ovšem Daniele Verde nakonec do zakončení nedostal.
61'
Rizzův pokus o průnikový pas byl zblokován a na opačnou stranu už po pravém křídle vyráží rychlonohý Kean.
59'
Cerciho střelu z nějakých dvaceti metrů si Alfred Gomis snadno pohlídal, míč mířil přímo do středu jeho svatyně.
58'
Veronští fotbalisté se po vstřelení úvodního gólu viditelně zatáhli do defenzívy, nechme se překvapit, zdali se jim tato taktika v závěrečné půlhodinovce vyplatí.
57'
Salamonův centr z pravé strany nikoho v modrobílém dresu nenašel, z tribun se poté ozval poměrně hlasitý pískot.
55'
Exekuce pokutového kopu se ujal sám faulovaný ALESSIO CERCI, který poslal míč nechytatelně k pravé tyči, a Verona se tak dostává do vedení!
54'
Cáceresův pas z pravé strany si v pokutovém území zpracoval Alessio Cerci, který byl ale následně faulován Federicem Vivianim, a sudí Rocchi nekompromisně ukázal na penaltový puntík!
53'
Penalta pro Hellas!
53'
Žlutou kartu dostává Marco Borriello (Spal).
51'
Hosté jsou po změně stran mírně aktivnějším týmem a po většinu času drží balon na svých kopačkách.
50'
Moise Kean se šikovně zbavil svého strážce Rizzy, poté ale akce Hellasu záhy skončila.
49'
Salamonův nákop do pokutového území nakonec doskotačil až do zámezí, následovat tak bude jen odkop od Nícolasovy svatyně.
47'
Hellas hned zkraje druhé půle vybojoval rohový kop, z této standardní situace ale nakonec žádná šance nepramenila.
46'
Nastavený čas je u konce a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Z dění na trávníku lze poznat, že oběma týmům jde o hodně, v předfinální a finální fázi ale Spalu i Hellasu chybí kvalita. Sledujeme typický záchranářský souboj, ani po změně stran žádnou ofenzivní smršť nečekejme. Druhá půle začne v 16:02, tak si to nenechte ujít!
45+1'
45'
První poločas bude o jednu nastavenou minutu delší.
44'
Fotbalisté Spalu vybojovali další rohový kop, ani ze svého čtvrtého rohu v utkání ale Nícolase nijak neohrozili.
42'
V závěru první půle se tempo zápasu zvedlo a oba týmy se začínají dostávat do šancí, skóre se ale stále nemění.
41'
Z odvážného Rômulova průniku po pravém křídle pramenil rohový kop pro Hellas, z této standardky už ale hosté nezahrozili.
39'
Na opačné straně hřiště se Moise Kean zničehonic dostal ke střele z hranice pokutového území, jeho přízemní jedovku ale Alfred Gomis reflexivně vyrazil!
38'
K teči Salamonovy dalekonosné střely se ještě dostal dotírající Marco Borriello, který ale usměrnil míč jen do míst, kde stál veronský gólman.
37'
Bojovný Lazzari se z krkolomné pozice pokusil vystřelit z pádu a nakonec se mu podařilo nasměrovat míč mezi tři tyče, jenže zároveň přímo do míst, kde stál Nícolas.
36'
Cremonesiho dalekonosný centr z levé strany si Nícolas zkušeně pohlídal a do rychlého protiútoku už se vydává Daniele Verde.
34'
Na opačné straně hřiště se po trmě-vrmě v pokutovém území dostal ke střele Alberto Grassi, ještě předtím ale byla hra přerušena pro útočný faul jednoho z hráčů Spalu.
33'
Hostující středopolař Bessa to nemyslel špatně, jeho kolmice ale v pokutovém území nikoho nenašla, a Alfred Gomis tak snadno uzmul míč do své moci.
32'
Hellas měl k dispozici přímý kop z poměrně nebezpečné pozice, se střelou Daniela Verdeho si ale Gomis tygřím skokem poradil!
31'
Daniel Bessa se skácel k zemi po souboji s napadajícím Borriellem, hra je tedy opět přerušena.
29'
Alberto Paloschi si u postranní čáry ostře vyšlápl na Cácerese, hra je přerušena a Hellas bude mít opět čas a klid na rozehrávku.
28'
Uruguayský reprezentant nerozehrál balon zrovna přesně, naštěstí pro něj a pro hosty ovšem i domácí poté naložili s rozehrávkou ledabyle.
27'
Mnoho fotbalové krásy jsme v dosavadním průběhu zápasu neviděli, nyní se to pokouší změnit rozehrávající Martín Cáceres.
26'
Mohamed Fares ovládl sprinterský souboj s Lazzarim a hráči ve žlutých dresech posléze zakopli balon do bezpečí.
24'
Alberto Grassi nepovedenou zadovkou dostal své spoluhráče pod tlak a modrobílí nakonec o míč vzápětí přišli, následovat tak bude autové vhazování pro Veronu.
23'
S nařízeným přímým kopem ale domácí naložili prachbídně a následovat bude pouze odkop od veronské svatyně.
22'
Marcel Büchel nevybíravým skluzem skolil k zemi unikajícího Grassiho, za což si od sudího Rocchiho vykoledoval žlutou kartu.
20'
V modrobílých dresech hrající ferrarští fotbalisté uklidňují hru a snaží se kombinovat na polovině hřiště.
19'
Hra se teď neustále přelévá ze strany na stranu, v defenzívě to oběma celkům poněkud skřípe.
18'
Rizzův centr z levé strany hostující brankář vyrazil jen do prostoru, kde číhal Marco Borriello, jeho následná hlavička ale postrádala razanci, a Nícolas si tak snadno poradil.
16'
Domácí z následné protiakce vybojovali rohový kop, z této standardky ovšem žádné nebezpečí pro Nícolase a spol. nepramenilo.
15'
Alfred Gomis musel jít poprvé na zem, se střelou Cerciho z ostrého úhlu si ale bez větších problémů poradil.
13'
Žlutou kartu dostává Federico Viviani (Spal).
13'
Veronští vybojovali rohový kop, ze kterého ovšem žádné nebezpečí pro Spal nepramenilo a domácí už zakládají protiútok.
12'
Unikajícího Manuela Lazzariho ukázkovým skluzem srovnal se zemí vracející se Marcel Büchel, Spal však ještě může pokračovat v akci formou vhazování.
10'
V úvodní desetiminutovce byla k vidění hra plná osobních soubojů a nepřesností na jedné i druhé straně, zatím sledujeme typický záchranářský souboj.
9'
Bartosz Salamon roztáhl hru na volného Lazzariho, poté ale domácí o balon přišli.
8'
Hostující útočník Alessio Cerci se skácel v pokutovém území po souboji s jedním z domácích obránců, na penaltu to ale navzdory protestům Hellasu rozhodně nebylo.
7'
Velmi podobná situace se nyní opakovala, i tentokrát to ale veronská defenzíva zvládla a hosté odkopli míč až k brankáři Spalu.
5'
Domácí nenápadně dostali míč až do soupeřovy šestnáctky, nikdo v modrém dresu se ale nakonec ke střele nedostal a Alex Ferrari následně zakopl míč do bezpečí.
4'
Alberto Grassi si došel pro faul ve středu hřiště, ferrarští fotbalisté tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
3'
Antonio Caracciolo nic nevymýšlel a vrátil míč brankáři Nícolasovi, po jeho následném odkopu ale Hellas o balon zase přišel.
2'
Ferrarští fotbalisté začali velmi aktivně. Luca Rizzo se vydal kupředu po pravém křídle, balon mu ale nakonec ujel do zámezí.
1'

Spal: A. Gomis – Salamon, Vicari, Cremonesi – Lazzari, Rizzo, Viviani, Grassi, Mattiello – Paloschi, Borriello.
Náhradníci: Marchegiani, Meret – Oikonomou, Antenucci, Bellemo, Bonazzoli, Floccari, Väisänen, Schiavon, Mora, Vitale, Schiattarella.

Hellas Verona FC: Nícolas – Cáceres, Caracciolo, A. Ferrari, Fares – Rômulo, Marcel Büchel, Bessa, Verde – Cerci – Kean.
Náhradníci: Silvestri, Coppola – Fossati, Pazzini, F. Zuculini, Lee Seung-woo, Calvano, Valoti, Bearzotti, Souprayen, Heurtaux, Felicioli.

Rozhodčí: Rocchi – Liberatore, Santoro.
HELLAS VERONA FC

Žlutomodří se do Serie A vrátili po roční odmlce a ani jim se mezi italskou klubovou elitou příliš nedaří. V patnácti zápasech Hellas vybojoval pouhých devět bodů a zvítězil všehovšudy jen dvakrát, devatenáctý tým tabulky na svého dnešního soupeře ale ztrácí jen bod. V poslední době Hellas pravidelně střídá lepší výkony s horšími, v jakém světle se ukáže proti Spalu?
SPAL

Ještě nedávno zkrachovalý celek z města Ferrara prožil pohádkovou jízdu završenou postupem do Serie A, ve které ale Spal svádí tuhý boj o udržení ligové příslušnosti. Momentálně osmnáctý celek tabulky ztrácí na nesestupovou zónu jeden bod a dnes už bude potřebovat nutně zabrat, Ferrara totiž prohrála třikrát v řadě, počítáme-li pohárový krach s Cittadellou.
Vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování textového přenosu z ryze záchranářského duelu 16. kola italské Serie A, ve kterém Spal změří síly s Hellasem Verona FC. Souboj dvou ligových nováčků začíná v tradičních 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62