Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Chievo - 20. srpna 2017   20:45

Udinese
37' Théréau (de Paul)
1:2
(1:1)
Chievo
Chievo
15' Inglese  (Birsa) • 54' Birsa  (L. Castro)
Udinese
Scuffet – Wagué (58. Samir), Angella, Nuytinck, Gi. Pezzella – Fofana (62. Perica), Hallfredsson, Jankto – de Paul (65. Behrami), Lasagna, Théréau (C).
Bizzarri, Borsellini – Bajić, Balić, Barák, Bochniewicz, Ewandro, Samir, Ingelsson, Matos, Behrami, Perica.
C. Gavillucci (Itálie)
Dacia Arena, Udine
Chievo
Sorrentino – Cacciatore, Gamberini (C), Dainelli, Gobbi – L. Castro, Radovanović, P. Hetemaj – Birsa (79. N. Rigoni) – Inglese (88. Pellissier), Pucciarelli (75. Garritano).

To je ode mě pro dnešek vše, já se s vámi loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a úspěšný start do nového týdne, u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Fauly: 11:10.
Utkání je u konce, ani naposedmé v duelu těchto dvou týmů nezvítězil domácí tým. Naopak je to Chievo, které z Udine veze velice cenné tři body. Ve druhém poločase byli opět nejdříve o něco aktivnější žlutí, kteří se dostali do vedení díky krásné střele Birsy. Udinese se nemohlo dostat do závěrečného tlaku, vypracovalo si jen dvě vyložené šance. Obě měl Lasagna, nejdříve branku tvrdou ranou netrefil, poté jeho hlavičku vyrazil Sorrentino. Udinese s Jakubem Janktem tedy nevstoupilo do sezóny dobře, na domácí půdě podlehlo Chievu 1:2.
90+3'
90+3'
Jankto nepřešel obránce a následně fauloval, to byla zřejmě poslední akce tohoto duelu. Jankto ještě naštvaně odkopl míč na tribunu, divže si nevysloužil žlutou.
90+3'
Domácím zbývá poslední minuta, teď se o míč připravili nepřesnou přihrávkou.
90+2'
Žlutou kartu dostává Fabrizio Cacciatore (Chievo Verona).
90+2'
Probíhá druhá nastavená minuta, Chievo vhazuje míč na útočné polovině, to hostům bohatě stačí.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty, mezitím se domácí dostali k hlavičce, ta ale nebyla nebezpečnější než ta z předmalé chvíle, Sorrentino zasahuje a hosté šetři čas.
90'
Standardka pro Udinese po faulu na Angellu!
89'
Načechraný centr českého záložníka nalezl Lasagneho, ten dokázal odhlavičkovat, přízemní míč dokázal Sorrentino výtečným zákrokem vytěsnit!
89'
Centr Jankta hosté odvrátili a budou opět držet míč po faulu na právě příchozího Pellissiera.
88'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Sergio Pellissier.
88'
Jankto neobešel protihráče, vybojoval jen aut.
87'
Chievu už teď stačí jen odkopávat míče od vlastní brány, což se teď hostům podařilo.
86'
Udinese se k míči dostalo až k teď, zbývá nějakých sedm, osm minut i s nastavením.
85'
Propadlý centr už chtěl na bránu napálil Jakub Jankto, který se na závěr utkání přesunul na pravou stranu, ale ještě předtím byl odpískaný útočný faul černobílých.
84'
Domácí fanoušci ženou Udine za vyrovnání. Centr do šestnáctky našel Lasagnu, který bez přípravy vypálil, ale jeho střela měla k ohrožení Sorrentina daleko.
83'
Domácím rychle běží čas, teď o míč přišli po útočném faulu.
82'
Žlutou kartu dostává Nicola Rigoni (Chievo Verona). Rigoni se po střídaní hned uvedl, dostává žlutou za tvrdý faul.
81'
Domácím zbývá posledních deset minut zápasu, zatím se nemůžou dostat do tlaku, ze kterého by mohlo přijít vyrovnání. Hosté jsou velmi blízko k bodovému zisku.
80'
Garritano šel do další akce, ale ani ta mu nevyšla, tentokrát nechal míč za sebou.
79'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Nicola Rigoni.
78'
Vellká chyba domácích v obraně, protiakci ale zazdil střídající Garritano, který celou akci zbytečně zpomalil, navíc pak ještě stál v ofsajdu.
78'
Perica se sám proti třem obráncům tlačil k hlavičce, ale neprotlačil. Nakonec z toho není ani roh.
77'
Hallfredson se odhodlal k zajímavé ráně ze třiceti metrů. Razanci sice měla, chyběl kousek k přesnosti.
77'
Faul ve středu hřiště, kombinují domácí.
75'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Manuel Pucciarelli, přichází Luca Garritano.
75'
Centr do šestnáctky hosté v poklidu odvrátili, standardky zatím dnes nejsou silnou stránkou Udinese.
74'
Další akci Udinese zazdil Pezzella nepřesnou přihrávkou.
74'
Domácí začínají kombinovat znovu až od Scuffeta.
73'
Castro si v protiútoku Chieva balon příliš předkopl a přišel o něj.
72'
Théréau napálil jen žlutou zeď.
71'
Dainelli zboural Samira, přímý kop z dobrého místa pro domácí.
71'
Verona se dokázala ubránit, ale Udinese pokračuje v tlaku.
70'
Žlutou kartu dostává Stipe Perica (Udinese Calcio).
70'
Z ničeho nic mohlo Udinese srovnat! Odražený míč rychle napálil na bránu Lasagna, netrefil se jen o kousek! Míč byl ještě tečován, roh pro domácí.
69'
Birsa zůstává po skluzu na zemi, o faul se nejednalo, Birsa šetří čas.
68'
Behrami se neprobil přes obranu hostů, nevybojoval ani faul.
67'
Kombinace domácích zatím vázne, přihrávky jsou pomalé, ozývá se i pískot nespokojených fanoušků.
66'
Po nepřesné přihrávce Castra odkopává od branky Scuffet a Udinese může kombinovat.
65'
Poslední střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Valon Behrami.
65'
Chievo v poklidu kombinuje, nikam se nežene, domácí fanoušci pískají. Zatím to nevypadá na drtivý tlak Udinese za vyrovnáním.
64'
První žlutou kartu dostává za ostrý skluz Angella (Udinese).
63'
Jankto odcentroval na zadní tyč, kde byl de Paul, ale hosté ho stihli včas obsadit.
63'
Hatemaj centroval na zadní tyč, kde našel spoluhráče, ten hlavičkuje jen doprostřed brány, kde je připravený Scuffet.
62'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Stipe Perica.
61'
Jakub Jankto si navedl míč na střed, vybídl k centru Pezzellu, Lasagna hlavičkoval v dobré pozici těsně mimo.
61'
Až nyní se domácí dostali z tlaku a začínají kombinovat.
60'
Rohový kop odvrátil nově příchozí Samir.
59'
Nebezpčený centr Birsy se snášel přesně pod břevno, Scuffet míč raději vyboxoval.
59'
Centr do šestnáctky Udinese odvrátilo.
58'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Molla Wagué, přichází Samir.
58'
Inglese faulovaný, přímý kop pro hosty.
58'
Pěkná individuální akce Jankta po levé straně úspěchem neskončila, následná přihrávka byla přesně mezi dva hráče v černobílých barvách.
57'
Domácí začínají rozvíjet útočnou akci od Scuffeta.
56'
K další střele se dostal Valter Birsa, tentokrát byla sražená. Hosté ale zůstávají u míče, Udinese se brání.
54'
Chievo právě vstřelilo branku!
To střela na druhé straně byla o poznání nebezpečnější a zapadla do brány! VALTER BIRSA si navedl míč na levačkou a technickou ranou za hranicí vápna překonal Scuffeta! Chievo tak opět vede, je řada na domácích.
54'
Domácí rozehráli nakrátko, míč dostali na střed k Pezzellovi, který velmi nepřesně vypálil.
53'
Centr do šestnáctky od de Paula hosté včas před nabíhajícím Lasagnou odvrátili na roh.
52'
Jankto dobře vybojoval míč ve středu hřiště a rozjel útočnou akci domácích, de Paul se snažil přenést hru, ale obránci Chieva zasáhli včas.
52'
Do vápna Udinese přilétl další centr, tentokrát byl příliš dlouhý.
51'
Nebezpečný centr na druhé straně, hlavičkoval osamocený Castro, ale byl v záklonu a branku přestřelil.
50'
Další centr do šestnáctky Chievo odvrátilo.
49'
Teď už byli domácí, konkrétně Fofana, rozhodně přímočarejší, záložník Udinese se procpal k centru z pravé strany, ten však nebyl moc přesný, nenašel nikoho z černobílých.
49'
Udinese se dlouhou kombinací dostali jen k vlastnímu brankáři Scuffetovi.
48'
Lasagna nestihl míč na hrací ploše, vhazují hosté.
48'
Druhý poločas je zatím poněkud váhavý, Udinese kombinuje na vlastní polovině.
47'
K míči už se dostali hráči ve žlutých dresech.
46'
U míče začíná domácí Udinese Calcio.
46'
Hráči se vracejí zpět na hrací plochu.
První půle je u konce a viděli jsme po jedné brance na obou stranách. Hosté začali aktivněji, což jim přineslo ovoce. Rohový kop využil Inglese, který si naskočil na centr a hlavičkou na přední tyč překonal Scuffeta. Udinese poté více drželo míč, šance nepřicházely, domácí udeřili až z nenápadné akce, kdy se přesnou ranou k levé tyči prezentoval Théréau, Sorrentino se natahoval marně. Chievo poté ožilo, ale gól nepřišel, technická rána Birsy skončila těsně vedle spojnice břevna a tyče.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
45'
45'
Útočný faul domácích ale daruje míč hostům z Verony.
45'
V poslední minutě začíná u míče Udinese.
44'
Propadlý centr chtěl z voleje napálit na bránu Birsa, ale nastřelil jen diváky ve dvacáté řadě.
44'
Následný roh domácí ubránili.
43'
Velká šance pro Chievo! Přihrávka Inglese našla přesne Birsu, ten si dal míč na levačkou a vypálil, tečovaná rána skončila těsně vedle levé tyče!
43'
Tečovaný centr vyboxoval z pokutového území Scuffet.
42'
Chievo teď opět kontroluje hru a nepouští hosty k míči.
41'
Po hezké patičce mířilo Chievo do přečíslení, Inglese však nepřihrál přesně.
41'
Hosté odcentrovali do vápna, obránci Udinese situaci zvládli a poté míč vybojovali.
40'
Přímý kop pro hosty, faulován u levé postranní čáry byl Hatemaj.
39'
A po obdrženém gólu se po dlouhé době dopředu tlačí Chievo.
37'
Udinese právě vstřelilo branku!
Domácí po rychlé akce srovnávají stav zápasu! CYRIL THÉRÉAU dostal přihrávku od de Paula na střed hřiště a přesnou ranou k tyči těsně před hranicí vápna nadal Sorrentinovi šanci.
36'
Fofana se odhodlal ke střela z dvaceti metrů, jeho rána ale neměla dostatečnou přesnost ani razanci, Sorrentino míč bez problémů chytil.
35'
Jankto nejdříve nepřešel přes protihráče, ale vybojoval zpět míč a k centru vybídl Pezzellu, hosté se opět bez problémů ubránili.
34'
Domácí mířili po zisku míče do protiútoku, Fofana byl nedovoleně zastaven Radovanovićem, zatím se to obešlo bez žlutého varování. Tomu se předtím vyhnul i Fofana, který zakročil podobně, rovněž zastavil přechod Chieva.
33'
Cacciatore vyslal směrem ke Scuffetovi hodně nepřesný centr, který skončil vysoko nad jeho brankou.
32'
Lasagna se dobře vrátil a obral hosty o míč, pomohl si však při tom rukou.
31'
Fofana vybojoval míč, přihrávkou hledal nabíhajícího Théréaua, ale Gamberini byl na zemi včas a průnikovou přihrávku zastavil.
30'
Odcentroval Jankto, k hlavičce se dostal Wagué, ale ani on branku netrefil.
29'
Lasagna faulovaný na levé straně, přímý kop pro domácí, kteří jsou teď jasně aktivnější a tlačí se za vyrovnáním.
29'
A ten Udinese v šanci nepřetavilo, nepřesně hlavičkoval Angella.
28'
Théréau se dostal do šestnáctky, snažil se obejít obránce, ale je z toho jen rohový kop.
28'
Inglese se protlačil k hlavičce, ale jen z velké dálky, branku Scuffeta minul.
26'
Lasagna nedoskočil na vysoký centr z levé strany, což je pro domácí škoda, protože nebyl vůbec hlídaný.
26'
Pezzella byl stažen k zemi, domácí rozehrávají těsně za půlkou.
25'
Udinese se tlačí dopředu, ale zatím to nejde podle představ domácích. Hosté zblokovali oba centry mířící do pokutového území.
24'
Až teď se Udinese dostalo z tlaku a je u míče.
23'
Včas se teď vrátil Jakub Jankto a dobrým skluzem přerušil rozvíjející se akci Chieva.
22'
Jankto založil útočnou akci domácích, přihrál Pezzellovi, který centroval, ale obrana Verony byla opět na svém místě. Udinese se zatím trápí.
21'
Dlouhé minuty Udinese drží balon, ale k ohrožení branky to zatím nevede. Naopak, domácí se dostali s míček až ke Scuffetovi.
19'
Nakonec přišel signál, domácí si náběh za obranu včas pohlídali a jsou u míče.
19'
Standarda pro Veronu po faulu na pravé straně. Je to nějakých 35 metrů, na centr.
18'
Chievo v poklidu kombinuje kolem středového kruhu.
17'
Birsa napálil míč směrem na Scuffeta, branku z velké dálky netrefil.
16'
Opaření domácí se tlačili za míčem do šestnáctky, ale neuspěli.
15'
A hosté se překvapivě dostávají do vedení! Verona využila první vážnou šanci, na rohový kop Birsy si naskočil špatně hlídaný ROBERTO INGLESE a hlavičkou na přední tyč překonal Scuffeta, který nedokázal zareagovat.
14'
Rohový kop na druhé straně, pro Chievo.
14'
Do ohně centroval Hallfredson, hosté se ubránili, po dalším centru střílel Lasagna, Sorrentino byl na zemi včas a zasáhl.
13'
Rohový kop pro černobílé.
13'
Nuytinck příliš přetáhl centr z levé strany, Sorrentino si pro míč došel.
12'
Individuální akce De Paula po pravé straně, záložník Calcia obešel dva protihráče, vystřelil, ale jeho rána byla zblokovaná, k odraženému míči se dostal Jankto, ale český reprezentant napálil jen obránce, sražený míč chytil bez problémů Sorrentino.
11'
Inglese už nestihl dlouhou přihrávku na hrací ploše, Scuffet odkopává míč od branky.
10'
Útočný faul Fofany zastavuje tlak Udinese.
9'
Jankto přihrál De Paulovi, ten centroval a Nuytinck hlavičkoval zády k brance nadějně, jen těsně vedle branky Chieva!
9'
Chyba v obraně hostů a Lasagna vybojoval rohový kop.
8'
Faul ve středu hřiště, domácí pokračují na míči.
7'
Scuffet bez problémů sebral odražený míč ze vzduchu a Udinese může v klidu rozehrávat.
6'
Teď to jsou opět hosté z Verony, kteří kombinují na útočné polovině. O míč však přišli po příliš vysoké přihrávce na Cacciatoreho.
5'
Sorrentino však vyběhnul proti přihrávce mířící na útočníka Udinese.
5'
Lasagna se teď hodně unáhlil, při rychlém protiútoku střílel ze třiceti metrů místo toho, aby hledal rozběhnutého Théréaua. Střela byla sražená obráncem.
4'
Udinese se ubránilo, hosté však stále drží míč na kopačkách.
4'
A je tu i první roh pro Veronu.
3'
Cacciatore dostal přihrávku na pravé straně, k centru se nakonec nedostal. Ale hosté začali aktivně.
2'
A Chievo se dostalo k první střele! Birsa se dostal k míči kousek od vápna, pravačkou o kousek minul.
1'
Útočit začali hosté, první přihrávka na Lasagnu byla příliš dlouhá.
1'
Hráči obou mužstev nastupují na hrací plochu, Udinese klasicky v černobílé pruhované variantě, Chievo v dresech žlutých.
V základní sestavě Udine se objevuje i jednadvacetiletý český reprezentant Jakub Jankto! Antonín Barák zůstává na lavičce.

Udinese Calcio: Scuffet – Wagué, Angella, Nuytinck, Gi. Pezzella – Fofana, Hallfredsson, Jankto – de Paul, Lasagna, Théréau (C).
Náhradníci: Bizzarri, Borsellini – Bajić, Balić, Barák, Bochniewicz, Ewandro, Samir, Ingelsson, Matos, Behrami.

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Gamberini (C), Dainelli, Gobbi – L. Castro, Radovanović, P. Hetemaj – Birsa – Inglese, Pucciarelli.
Náhradníci: Seculin, Pavoni – Bani, Bastien, Cesar, Depaoli, Garritano, Jaroszyński, Léris, Pellissier, N. Rigoni, Vignato.

Rozhodčí: C. Gavillucci (Itálie).
Ani jeden tým nemá ve vzájemných zápasech navrch. Zajímavostí je, že v posledních šestí utkáních nikdy nevyhrál domácí tým. Čtyřikrát duel skončil remízou, jednou zvítězilo Udinese, jednou Chievo, ovšem vždy jako hostující tým. Dokáží dnes opět zabodovat hosté, nebo se lépe vydaří vstup do sezóny domácímu Udinese i s některým z Čechů v sestavě?
Na soupisce Udinese můžeme vidět i dvě české vlaječky. Tou první je Jakub Jankto, český reprezentant, který odehrál v italském týmu celou minulou sezónu a vstřelil pět branek, trefil se i v poháru proti Froisone. Druhým mužem na soupisce Udinese je Antonín Barák, který v minulé sezóně hrál za Slavii Praha. Zatím však v černobílém dresu nenastoupit do jediného utkání, pouze jednou byl na lavičce.
Tento souboj proti sobě postavil dva sousedy v tabulce v minulé sezóně. Zatímco pro Chievo 14. místo takové zklamání nebylo, Udinese se určitě chtělo probrat z krize a po třech letech opět bojovat o poháry, nakonec však skončilo jen o příčku před Chievem.

Udinese se příprava relativně pevedla, dokázalo sice porazil Al Ahli, Huddersfield a po penaltách Celtu Vigo, remizovalo Kayserisporem a Hannoverem, podlehlo jen Alkmaaru. V Itálii se ještě navíc sehrálo i první kolo domácího poháru, ve kterém Udinese porazilo 3:2 Frosione, celek Serie B.

Chievo v přípravě hrálo, a vyhrávalo, zejména s lehčími soupeři, výjimku tvoří Neapol, se kterou uhrálo cennou remízu 1:1. V prvním kole si Chievo poradilo s Ascolim, týmem Serie B, po výhře 2:1 postupuje dále.
Přeji krásný nedělní večer, vítejte u duelu prvního kola italské Serie A, ve kterém se utká Udinese Calcio a Chievo Verona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62