Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Sampdoria - 30. září 2017   18:00

Udinese
27' de Paul  • 67' Maxi López  • 85' Maxi López (de Paul) • 90+5' Fofana
4:0
(1:0)
Udinese
Bizzarri – Samir (71. Adnan), Nuytinck, Angella, Stryger Larsen – Jankto, Barák (64. Fofana), Behrami (69. Balić), de Paul – Lasagna, Maxi López.
Sampdoria
Puggioni – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić – É. Barreto, Torreira, Praet – G. Ramírez (55. Linetty) – D. Zapata (71. Caprari), Quagliarella (73. Kownacki).

Fauly: 12:11.
Je to tak. Dnešní utkání končí výhrou domácího Udinese, kterému hodně pomohlo hloupé vyloučení Barreta. Ten se po druhé žluté kartě poroučel do sprch a oslabil tak svůj tým. Co víc, Sampdoria dnes inkasovala tři branky z penalty. Rozhodčí tak silně ovlivnili toto utkání. Těžko říct, zdali přeci jen některé z nich nebyly zbytečné.

To ale nic nemění na tom, že Udinese získá všechny tři body a konečně se posune v tabulce. To je dobře i pro české legionáře Jankta s Barákem, kterým se bude pod menším tlakem hrát určitě lépe.
90+6'
90+5'
Udinese právě vstřelilo branku!
SEKO FOFANA se postavil k exekuci pokutového kopu, trefil se přímo k tyči a dává třetí gól Udinese z penalty.
90+4'
Další penalta pro domácí tým. To je neskutečné. Tentokráte za sražení Fofana.
90+4'
Ne, je pískán útočný faul a to je nejspíše vše, co se v tomto zápase stane.
90+3'
Tak ještě jeden roh pro domácí tým. Dají svým fanouškům na závěr utkání ještě jeden důvod k radosti?
90+2'
Z velké dálky se opřel do míče Fofana, ale střela mu vůbec nesedla a brankáře tak ohrozit nemohla.
90+1'
Rozhodčí ještě nastavuje zápas o čtyři minuty. U míče jsou domácí fotbalisté.
90'
Praet byl sražen k zemi na polovině hřiště. Sampdoria získává k dispozici volný kop.
89'
Ani Sampdoria už se nikam moc nežene. Proti přesile to má velmi složité a asi už i síly docházejí.
88'
Udinese kombinuje na vlastní polovině. Utkání už se pouze dohrává.
87'
Hosté se snaží sympaticky vstřelit ještě alespoň jednu branku. Soupeř ale znova pospíchá do rychlého protiútoku.
85'
A je rozhodnuto!! MAXI LÓPEZ dostal parádní míč za vysunutou obranu a přeloboval brankáře. Sampdoria již hrála hodně na riziko a je z toho tak naprosto nádherný gól domácích. Asistence: De Paul
84'
Pro centr si naskočil Bizzarri a uklidňuje situaci. Zdá se, že dnes už to Udinese dohraje vítězně.
83'
Balić (UDI) vidí za svůj skluz žlutou a soupeř má k dispozici další volný přímý kop.
82'
Caprari se opřel do míče z 29 metrů, ale jeho projektil trefil pouze zeď a následná střela spoluhráče skončila hodně mimo.
81'
Volný přímý kop pro hosty ze zajímavé pozice. To by mohlo být i na střelu.
80'
Zajímavý skákavý centr ve vápně Udinese na poslední chvíli vyboxoval Bizzarri.
78'
Sampdoria už hraje hodně na riziko, domácím se ale zatím protiútoky nedaří.
77'
Udinese ve druhém poločase nic nepředvedlo ale zdá se, že to bude stačit. Nebýt hloupého vyloučení Barreta, mohlo to být hodně zajímavé utkání.
76'
Žlutou kartu dostává Seko Fofana (Udinese Calcio). Zakončil totiž i po odpískání.
75'
Hosté zkoušeli do vápna propasovat centr a následně i pas, který už byl o něco úspěšnější, ale obránci se přeci jen stihli vrátit.
74'
Sampdoria ještě neskládá zbraně a snaží se něco vymyslet. V takové situaci to ale musí být hodně složité.
73'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Dawid Kownacki.
72'
Zdá se, že o dnešním zápase je rozhodnuto. Dva góly z penalty se budou špatně dohánět.
71'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Samir, přichází Ali Adnan.
71'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Gianluca Caprari.
70'
Další faul a rozhodčí tak znova musí uklidňovat emoce. Zatím bez karet.
69'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Valon Behrami, přichází Andrija Balić.
68'
Behrami zůstal po tvrdém zákroku ležet na zemi. Na hřišti se začíná přiostřovat.
67'
A je znova proměněna! MAXI LÓPEZ se postavil k exekuci a poslal míč přímo k tyči. Gólman sice vystihl směr střely, ale na tvrdou pumelici neměl šanci dosáhnout.
65'
Byla nařízena penalta pro Udinese!
64'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Seko Fofana.
63'
Po delší době se v útoku ukázali i domácí hráči, jejich pas ale neměl požadovanou přesnost a skončil hodně mimo.
62'
Zatím to domácí obrana zvládá, ale to i díky tomu, že Zapata poslal svou hlavičku hodně mimo.
61'
Teď už to mířilo do brány, ale pouze doprostřed. Udinese by ale rychle mělo přidat jinak brzy inkasuje.
60'
Střela z dálky nezamířila mezi tři tyče. Odkop od brány tak rozehraje Bizzarri.
59'
Hosté kombinují s míčem, nedá se říci, že by byli jasně horší. Možná spíše naopak.
58'
Sympaticky se snažící Sampdoria hraje stále velmi dobře. Centr zleva ale našel pouze obránce.
57'
Z něj se ale nic zajímavého nestalo. Jankto na polovině hřiště vybojoval míč zpět a jeho celek může znova útočit.
56'
Domácí vybojovali rohový kop.
55'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Karol Linetty.
54'
Fantastický Puggioni zachránil svůj tým od pohromy! Domácí vyřešili situaci dva na jednoho parádně, ale hostující brankář si s následným zakončením dokázal neskutečně poradit.
54'
Který se moc nepovedl a Udinese míří do protiútoku.
53'
Centr z pravé strany našel útočícího hráče, ale Quagliarella pouze srazil protihráče. Je z toho ovšem rohový kop.
52'
Možnost rohového kopu na druhé straně. Udinese s ním ale nenaložila nejlépe. Vysoký míč ukryl v náručí Puggioni.
51'
Hosté se dostali k míči ve vápně, ale již nezbyl čas na nějaké lepší zakončení. Bizzarri neměl nejmenší problém.
50'
De Paul vystihl rozehrávku soupeře, ale od jeho kopačky skončil míč pouze v autu.
49'
Sampdoria se sympaticky nevzdává a snaží se hrát aktivně. Proti přesile to ale má hodně těžké.
48'
Lasagna v ofsajdu. Domácí tak skóe prozatím nepozmění.
47'
Obrana Sampdorie zafungovala na jedničku a průnik po pravé straně dokázala zastavit.
46'
Udinese kombinuje s míčem a nikam se nežene. Je si vědomo toho, že je ve velké výhodě.
46'
Máme za sebou první poločas, který toho nenabídl moc zajímavého po fotbalové stránce, ale po té méně fotbalové ano. Nejdříve poněkud kuriózně způsobil penaltu hostující brankář, kterou proměnil De Paul a poté se naprosto zbytečně nechal vykratovat Barreto. Hosty tak čeká velmi složitý druhý poločas, ve kterém v deseti budou muset dohánět ztrátu.
45+2'
45+2'
Už se znova pokračuje, rozhodčí natavil dvě minutky.
45+1'
Další nešetrný zákrok hostů. Tentokráte to byl Paret, kdo zezadu zajel protihráče.
45'
Ten se moc nepovedl a do protiútoku pospíchalo Udinese, jehož střela ale také skončila jen na brankáři.
44'
Gastón se mohl prosadit! Jeho hlavička pod břevno ale našla pouze nachystaného Bizzarriho a ten vyrazil na rohový kop.
43'
Quagliarella vybojoval volný přímý kop. Sampdoria se nevzdává a bude se snažit ještě nějaký ten bod vybojovat.
42'
Už se hraje, Udinese rozehrálo volný kop na krátko a kombinuje na vlastní polovině. Není kam spěchat.
41'
Na hřišti probíhá po tvrdém zákroku ošetřování.
40'
Barreto (SMD) nesmyslně zezadu zajel protihráče na půlce a po druhé žluté se přesunuje do sprch. Tak tohle bylo opravdu zbytečné.
39'
Další pokus i úprk po levé straně nevyšel Janktovi a Sampdoria tak bude moci pospíchat do rychlého protiútoku.
38'
Dokazuje to i hlavička, na kterou si naskočil Lasagna. Jeho pokus ale směřuje hodně mimo a branku tak neohrozí.
37'
Hra trochu ztratila na tempu. U míče jsou sice častěji domácí fotbalisté, ale ve hře je hodně nepřesností.
35'
Osmělili se i hosté, Gastónova střela z velké dálky ale ohrozila pouze fanoušky za brankou.
34'
Sampdoria ovšem dokázala pokrýt dva centry z pravé strany a nedovoluje tak to, aby inkasovala další branku.
33'
Udinese gól nabudil, zatím se ale nedaří domácímu týmu přidat další. Má ale vytvořený tlak.
32'
Žlutou kartu dostává Rodrigo de Paul (Udinese Calcio).
31'
Domácí se dostali do protiútoku, jejich centr našel spoluhráče, ale jeho zblokovaná střela nepřekvapila Puggioniho.
30'
Hosté se snaží hrát o něco aktivněji, ale zatím narážejí na pozornou obranu soupeře.
29'
Žlutou kartu dostává Édgar Barreto (UC Sampdoria).
27'
RODRIGO DE PAUL poslal brankáře na druhou stranu a s přehledem dává první gól dnešního utkání!
26'
Byla nařízena penalta pro Udinese po faulu brankáře!
26'
Bizzarri znova ve vzduchu a znova s míčem v rukavicích.
25'
Z něj ale hosté nezahrozili. Bizzarri si v klidu přišel pro vysoký míč. Udinese však nerozehrálo ideálně a čeká nás další rohový kop.
24'
Centr do vápna Udinese ani na dvakrát nebyl úspěšný. Paret ale svou střelou zpoza vápna vybojoval po bloku Jankta roh.
23'
Lasagna byl ale v ofsajdu a rozhodčí byl pozorný. Zvedá praporek a přerušuje akci.
21'
Nakonec se to povedlo Udinese a to tak může vyrazit do rychlého útoku.
20'
Hraje se nyní ve středu hřiště a ani jednomu týmu se nedaří dostat míč pod kontrolu.
19'
Barák hledal ve vápně Lasagna, ovšem k němu se míč nedostal, byl příliš prudký.
18'
Samir leží na zemi, byli jsme svědky dalšího útočného faulu. Ty hodně brzdí hru...
17'
Protiútok Sampdorie skončil zblokovaným centrem, který ještě Bizzarri stihl dohnat a ani rohový kop z toho tak nebude.
16'
Šanci ukončil útočný faul. Volný kop tak rozehraje brankář Bizzarri.
16'
Centr do vápna nenašel nikoho z hostů, ale ti vybojovali alespoň vhazování u rohového praporku.
15'
A další faul, tentokráte navíc Barák (UDI) vidí první žlutou kartu utkání.
14'
Sampdoria nikam nespěchá a s poklidem kombinuje na své polovině.
13'
Udinese je častěji míčem a zdá se, že si začíná vypracovávat tlak. Ten ale utnul hlavní rozhodčí, který píská útočný faul.
12'
Lasagna je hodně aktivní, tentokrát byl ale také příliš rychlý a pomezní rozhodčí to dobře viděl. Ofsajd italského snajpra.
11'
Lasagna nedosáhl na dlouhý míč a přišel tak o míč. K němu se bez obtíží dostal Puggioni.
10'
Ne! Střílený centr trefil pouze dobře postavenou zeď a Udinese urychleně odkopává míč na polovinu Sampdorie.
9'
Quagliarella si vybojoval volný přímý kop z velkého úhlu, ale blízko brance. Bude z toho něco?
8'
Vypadalo to, že centr domácích byl sražen na roh, ale rozhodčí žádný dotek neviděli a nechávají tak rozehrát Puggioniho od branky.
7'
Ten se nyní povedl Barákovi, ale jeho střela ve skluzu moc tvrdá ani přesná nebyla.
6'
Hosté jsou ze začátku utkání možná více na míči, ale bez jakéhokoliv náznaku šance.
5'
Hra pokračuje míčem rozhodčího. Domácí sportovně vrací míč.
4'
Torreira byl tvrdě zasažen soupeřem a není divu, že se mu moc nechce ze země vstávat.
4'
Sampdoria získala míč, uklidňuje hru a znova kombinuje na své polovině, kde čeká na chybu v defenzivě soupeře.
3'
Lasagna dostal míč ve vápně, ale ten byl příliš tvrdý a neodrazil se od něj ideálně. Skončil tak pouze v zámezí.
2'
Jankto byl hned na začátku utkání tvrdě sestřelen zezadu. Český šikula ale bude v pořádku a bude moci pokračovat.
1'
Utkání začalo výkopem Sampdorie, která nikam nepospíchá a kombinuje na vlastní polovině.
1'
Hráči jsou již na hřišti. Utkání za pár okamžiků začne.

Udinese Calcio: Bizzarri – Samir, Nuytinck, Angella, Stryger Larsen – Jankto, Barák, Behrami, de Paul – Lasagna, Maxi López.
Náhradníci: Scuffet, Borsellini – Fofana, Bajić, Matos, Ingelsson, Perica, Adnan, Bochniewicz, Ewandro, Gi. Pezzella, Balić.

UC Sampdoria: Puggioni – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić – É. Barreto, Torreira, Praet – G. Ramírez – D. Zapata, Quagliarella.
Náhradníci: Krapikas, Tozzo – J. Andersen, Sala, Caprari, R. Álvarez, Linetty, Regini, Verre, Capezzi, Murru, Kownacki..

UC Sampdoria

Hosté jsou na tom daleko lépe a hrají v naprosté pohodě. Mají odehraných zatím pouze pět zápasů, ale ani jednou neprohráli. Remizovali sice s Torinem a s Veronou, ovšem poradili si s Beneventem, Fiorentinou a v posledním kole i s AC Milán. S jedenácti body jsou tak na sedmé pozici a jejich skóre 8:4 také svědčí o tom, že hrají v naprosté pohodě, kterou si budou chtít přenést i do dnešního zápasu.

K dobrým výsledkům hodně pomáhá i útočné duo Duvan Zapata a Fabio Quagliarella. První jmenovaný se trefil dvakrát a italský forvard Quagliarella již čtyřikrát.
Udinese Calcio

Udinese rozhodně není spokojeno s tím, co v letošním ligovém ročníku předvádí. Tři body za pouhou jednu výhru a sedmnácté místo se skóre 8:13 rozhodně není něco, s čím by domácí tým počítal. Jedinou výhru dokázalo Udinese urvat proti Janovu, který většinu zápasu dohrával v deseti. Pak přišly prohry s Milánem, Torinem, Římem a domácí se tak dostávají do boje o udržení. Z něj se ovšem budou chtít dostat již dnes.

Napomoci by tomu měl i Jakub Jankto a Antonín Barák. První jmenovaný vystřelil domácím právě jedinou výhru. Nejlepším střelcem je Lasagna, který se již dvakrát dokázal prosadit.
dobrý den u dalšího kola italské ligy. V dnešním zápase změří své síly Udinese se Sampdorií.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62