Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Torino - 20. září 2017   20:45

Udinese
48' de Paul  • 75' Lasagna
2:3
(0:2)
Torino
9' Belotti   • 30' Hallfredsson (vl.)  • 67' Ljajić
Udinese
Scuffet – Stryger Larsen, Danilo (C) (46. Angella), Nuytinck, Gi. Pezzella (70. Adnan) – Hallfredsson (46. Jankto) – de Paul, Fofana, Barák, Lasagna – Maxi López.
Gianluca Rocchi – Luca Mondin, Riccardo Di Fiore
Stadio Friuli, Udine
Torino
Sirigu – Ansaldi, N'Koulou, Lyanco, Molinaro – Rincón, Baselli – Falqué (88. Boyé), Ljajić, Niang (76. Berenguer) – Belotti (C).

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a těším se na další společné sledování sportovních klání, na počtenou!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 6:4. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 17:13.
Je dobojováno a Turínští potvrdili lepší formu, když přehráli Udine a zpět domů pojedou se všemi body. V poločase hosté vedli o dvě branky, hned po pauze ale proměnil penaltu De Paul a namotivoval své spoluhráče k velkému výkonu. Dvoubrankové vedení poté vrátil hostům Ljajić, na jehož trefu po teči De Paulovy rány odpověděl Lasagna. Nic víc už se v 90 minutách nestalo a byť mohly oba týmy ještě nějaký ten gól vstřelit, nestalo se tak.

Slušný výkon podali i oba Češi v sestavě Udine – Antonín Barák měl prsty v přípravě druhé trefy Bianconery, střídající Jakub Jankto potom svým aktivním výkonem ve druhé půli podpořil hru svého týmu a navíc právě po faulu na něj se pískala ona penalta.
90+4'
90+4'
Ještě jeda dobrá šance pro domácí! De Paul pláchl obránci a nahrál do vápna, kde sice López proběhl nahrávku, k míči se ale ještě dostal Jankto, jehož bombu zablokoval jeden ze zadáků.
90+4'
De Paul pláchl po pravém křídle a odcentroval, do ostrého stříleného pasu ale sáhl Sirigu a vytlačil míč pryč z vápna.
90+3'
Jakub Jankto se tlačil do vápna, v souboji s Ansaldim ale neuspěl a ztratil jak balon, tak i rovnováhu.
90+2'
Exekutorem standardní situace byl Adem Ljajić, jeho rána přes zeď ale končí mimo.
90+1'
Belotti vybojoval pro svůj tým přímý kop z palebné pozice těsně za vápnem.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou nastaveny čtyři minuty.
89'
V posledních minutách utkání se probrali i fanoušci na tribunách a ženou teď domácí tým k mocnému závěru.
88'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Lucas Boyé.
87'
Po ráně Iaga Falquého propadl míč Scuffetovi mezi nohama a poskakoval na čáře, domácí gólman se ale bleskově zorientoval a včas jej dokázal lapit.
86'
Ali Adnan pálil levačkou přes zeď k pravé tyči, jen o chloupek minul! Nutno ale dodat, že Sirigu přesně k té tyči skákal a balon by dost možná dokázal polapit.
85'
Lyanco fauloval za vápnem Maxiho Lópeze, bude z toho poměrně slibná pozice pro rozehrávku volného kopu.
84'
Seko Fofana si za vápnem chystal míč ke střele, byl ale zavčasu zastaven obranným zákrokem jednoho z hostujících hráčů.
83'
Álex Berenguer tentokrát vybojoval faul na svou osobu. Hosté mohou hrát na středu pole.
82'
Vysoký centr ze středu pole sklepl Molinaro hrudí pro Sirigua.
80'
A svůj předchozí prohřešek vůči pravidlům neopomněl nový muž na trávníku nepatřičně okomentovat, hned po třech minutách na trávníku tak vyfasoval žlutou kartu.
79'
Baselli hledal dlouhou nahrávku Berenguera, ten se však při náběhu dostal do ofsajdové pozice.
77'
Belotti rozvlnil síť v domácí bráně, nahrávající Falqué však byl v ofsajdu.
76'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Álex Berenguer.
75'
Udinese právě vstřelilo branku!
Jako bych to byl přivolal! Barák na středu posunul míč k De Paulovi, jenž z pravé strany vyslal na Siriguovu bránu tvrdou pumelici. Tu ještě těsně před gólmanem Turína tečoval KEVIN LASAGNA a máme sníženo na rozdíl jediné branky.
74'
I nadále se hraje poměrně atraktivní útočný fotbal, šance přibývají na obou stranách. Na poměry Serie A se jedná o docela divoké a ofenzivní utkání.
73'
Baselli byl na středu hrací plochy faulován Barákem.
71'
Jestli je dnes Udine v něčem dominantní, je to právě statistika rohových kopů. Opět měli domácí k dobru jednu takovou standardku, opět z toho však nic nebylo.
71'
Obranná linie Turína si poradila i s dalším rohovým kopem domácích, balon skončil až u půlicí čáry.
70'
Ošetřovaným hráčem Turína byl defenzivní záložník Baselli, který už se zase zapojil do dění na hřišti.
70'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Ali Adnan.
69'
Ve vápně Turína bojovali o míč Lasagna a Maxi López, při tom však k úhoně přišel jeden ze zadáků hostujícího týmu. Při jeho ošetřování domácí střídají.
67'
FC Turín právě vstřelil branku!
M'Baye Niang pálil z levé strany a jeho rána byla sražená na střed vápna, kde Belotti na balon nedosáhl. Toho se tak nakonec zmocnil ADEM LJAJIĆ, srovnal si jej na pravačku a milimetrově přesnou přízemní ranou kolem tří obránců našel dolní růžek branky.
66'
Fofana se po Janktově nahrávce neprobil přes střed pole a na domácí bránu se valí žlutá lavina.
65'
Belotti se po souboji s obráncem Udine ocitl na trávníku a vůbec se mu to nelíbí, hlavní sudí však v počínání Larsena neviděl nic nedovoleného a nechává hru plynout dál.
64'
De Paul nemá dost! Jankto rozehrál na levé straně rychlou akci a posunul míč na Lasagnu, který ještě sklepl doprava na De Paula, jehož tvrdou přízemní bombu musel krotit Sirigu.
64'
Po souboji N'Kouloua s Maxim Lópezem je pískáno ve prospěch Turínských.
63'
Na druhé straně se do koncovky tlačil Niang, ale pozorný Scuffet včas vyběhl z brány a hostujícímu forvardovi střelu zablokoval.
62'
De Paul si v těžké pozici parádně stáhl dlouhý a vysoký míč a ještě dokázal pohotově vystřelit, Sirigu byl připraven.
61'
Hosté jsou pod tlakem a nemohou pořádně rozehrát, ve druhé půli zatím hrají druhé housle. Naopak domácí Bianconeri jsou mnohem aktivnějším a nebezpečnějším týmem.
60'
Bídně teď hosté naložili s akcí dva proti jednomu, Ljajić nedokázal ani zakončit, ani nahrát lépe postavenému Belottimu. Místo toho nechtíc odevzdal míč jen Scuffetovi.
59'
Hezkou akci rozjeli domácí, Fofana vysunul nalevo Jankta a ten dlouhou kolmicí hledal nabíhajícího Lasagnu. Toho nicméně dokázal zastavit Lyanco.
59'
Barák neměl kudy hrát, tak musel zvolit cestu jistoty a vrátil balon dozadu na stopera Angellu.
58'
Dlouhý odkop Sirigua přenesl hru na polovinu domácího týmu. Tam se ale hosté na míči neudrželi a Nuytinck vhazuje aut.
56'
Belotti je stálou hrozbou pro obranu Udine, teď to turínský ostrostřelec zkoušel hlavou po centru zprava, nedokázal však z těžké pozice přehodit vyběhnutého Scuffeta, který nakonec balon ukryl v rukavicích.
55'
Tuhle Baselliho nahrávku za obranu nemohl Niang dostihnout, kombinace Turína tak končí v zámezí a Scuffet vrátí míč do hry odkopem od brány.
54'
A sudí pro má pro Rincóna připravené i žluté napomenutí.
53'
Maxi López vyráží vpřed po pravé straně, stínuje jej Tomás Rincón. Nakonec je z toho faul záložníka Turína.
51'
Andrea Belotti dostal zhruba na penaltovém puntíku nahrávku z pravé strany a z voleje pálil, jeho bombu ale dokázal zpacifikovat Simone Scuffet!
50'
A Jankto může po zákroku turínské obrany kopat od praporku ještě jednou.
50'
Po rychlé akci domácích uvidíme další rohový kop.
49'
Ljajićův centr ze středu pole odvrátila domácí obrana. Následně fauloval v souboji dvou čtrnáctek Iago Falqué bránícího Jankta, Udine rozehrává.
48'
RODRIGO DE PAUL si s exekucí penalty nedělal těžkou hlavu a napálil míč doprostřed brány až pod břevno. Sirigu zatím skákal k pravé tyči, takže není o čem, domácí snižují!
47'
Jankto vybojoval pro svůj tým penaltu!
47'
Žlutou kartu dostává Adem Ljajić (Turín FC).
47'
Domácí se hned po rozehrávce druhé půle vrhli vpřed. Rohový kop jim sice nic nepřinesl, ale už zase pokračují v akci.
46'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Danilo, přichází Gabriele Angella.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Emil Hallfredsson, přichází Jakub Jankto.
46'
Úvodní dějství je za námi a podle předzápasových předpokladů jsou zatím lepším týmem hostující Býci, kteří hned dvakrát udeřili a jejich herní projev je zatím o kus přesvědčivější než ten, kterým se prezentují hráči Udine. Ti ztrácí dva góly a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se ve druhé půli něco mělo dramaticky měnit.

Hosty poslal do vedení už v 9. minutě po protiútoku muž nejpovolanější – rychlý kontr zakončil pohodlnou dorážkou žádaný kanonýr Andrea Belotti. Ten samý hráč měl následně prsty i ve druhém gólu, když si po půlhodině hry jeho střílenou nahrávku srazil do vlastní sítě Emil Hallfredsson.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
45+1'
45+1'
López proskočil za obranu Turína, špatným prvním dotykem se ale vyhnal z palebného úhlu a následně jen odevzdal míč do zámezí. Sirigu odkopává.
45+1'
Nastavena je jedna minuta.
45'
V poslední minutě prvního poločasu i nadále kombinují hosté, kteří si zatím v poklidu nahrávají okolo středového kruhu.
43'
Krásný příklad rychlé akce hostí. Ljajić měl na středu dost prostoru, potáhl míč a vyslal přesnou kolmici přímo do kroku pro Belottiho. Ten se natlačil kolem Danila až ke střele, z hranice vápna ale svůj přízemní pokus namířil vedle brány.
42'
Niang dostal na levém křídle trošku prostoru a hned jej využil, posunul si míč na roh vápna a po rychlé přešlapovačce, kterou zmátl Danila, zkusil štěstí. Mířil však mimo a Scuffet bude vykopávat.
41'
Ne, domácí dnes nemají svůj den. Prakticky každá jejich akce končí nepřesností a všechno z jejich strany je hrozně upracované. To ostře kontrastuje s dynamickými a rychlými kombinacemi Býků, kteří se zatím fotbalem baví.
40'
Hosté se snadno ubránili při dalším domácím pokusu o útok a naopak sami se probojovali až před vápno Scuffeta.
39'
Molinarův dlouhý míč ukázkově zastavil Belotti, načež uvolnil Ljajiće. Ten se prosmýkl až k brankové čáře a nahrávkou pod sebe ještě oslovil kanonýra Belottiho, který ale nepotvrdil svou pověst a místo na bránu mířil jen na tribunu.
38'
Rohový kop se domácím nevydařil podle představ. V akci však černobílí ještě pokračovali a nakonec se k ráně dostal Antonín Barák, Siriguovu bránu ale vůbec netrefil.
37'
De Paul se na pravém křídle dostal ke dvěma centrům. První nepřinesl před bránu Býků žádné nebezpečí, po tom druhém rozehraje Udine roh.
36'
Niang si u postranní lajny dovolil parádičku a patou odrazil míč od De Paula do autu.
35'
N'Koulou vrátil balon dozadu Siriguovi, který nemeškal a hned rozehrál směrem na Lyanca. Následně byl na středu hřiště faulován aktivní Niang.
34'
Pro nepříliš vydařený centr od praporku si ale bezpečně došel pozorný Salvatore Sirigu.
33'
Po dlouhé době předvedli domácí něco, za co si vysloužili potlesk od fanoušků. Vrhli se vpřed a dokázali vybojovat rohový kop.
32'
A aby toho nebylo málo, tak Emil Hallfredsson vzápětí dostává žlutou kartu za zbytečný faul na Belottiho.
30'
Hosté se po zmatcích v domácí rozehrávce ujali balonu. Na levém křídle vnikl do vápna Andrea Belotti a nadvakrát se mu povedlo odcentrovat, načež si ukázkovou patičkou kolem Scuffeta srazil nešťastník EMIL HALLFREDSSON míč do vlastní sítě.
29'
Niang zaběhl za obranu pro dlouhý nákop Molinara, při zpracování si ale nepočínal dost obratně a nešťastně se míče dotkl rukou.
27'
Pronikající Lasagna byl přidržen Ansaldim, který si tak vysloužil žlutou kartu.
26'
Balon mají pod kontrolou hráči Udine, kteří hledají cestu středem hrací plochy. Nakonec vybojoval v duelu s Molinarem faul na svou osobu De Paul.
25'
Na druhou stranu vyrazil i s míčem agilní De Paul, který vytáhl útok po pravém křídle a odcentroval. Na opačné straně vápna dobíhali dva hráči v černobílém, před nimi však na poslední chvíli zasáhl Lyanco, který centr lehce přizvedl.
24'
Právě okopávaný Molinaro se teď vysunul až na levé křídlo a nakonec bude vhazovat aut. Adresátem jeho hodu byl Niang, který však o balon záhy přišel.
23'
Hostující bek s trojkou na zádech však patrně bude s to pokračovat v zápase, už se zapojil do rozehrávky. S tou pomáhá obráncům Turína i zkušený brankář Sirigu.
22'
Ten jim opět nic světoborného nepřinesl a na trávníku se už zase ocitl Cristian Molinaro.
22'
Po souboji s Niangem byl faulován Larsen, načež domácí rychle rozehráli a vybojovali rohový kop.
21'
Ansaldi si pokryl balon před dotírajícím protihráčem a dlouhým odkopem vrátil hru až k půlicí čáře.
20'
Prozatím se tedy pokračuje v zápase bez obránce Turína. Jeho spoluhráči se i v početní nevýhodě vydávají kupředu.
18'
Po důrazném souboji zůstává na trávníku ležet hostující Molinaro, což se pochopitelně nelíbí fandům Udine.
16'
Zajímavé pozice na obou stranách zaznamenali Seko Fofana a hodně aktivní Niang, ani jeden z nich se ale nakonec nedostal do koncovky.
15'
V dobré palebné pozici se na pravé straně vápna ocitl Maxi López, svou bombou však trefil přímo prostor, ve kterém se vyskytoval Salvatore Sirigu.
14'
Po dlouhém nákopu N'Kouloua byl v ofsajdu nachytán M'Baye Niang.
13'
Lasagna skočil do střílené nahrávky Rodriga De Paula, tečoval však míč jen vedle brány hostí.
12'
Pozorný N'Koulou zastavil akci domácích, která se rodila okolo vápna Turína. S balonem však i nadále hrají černobílí.
11'
Souboj Danila s Belottim sudí posoudil jako vyrovnaný a nechal hru plynout dál, takže rozehrávat budou domácí.
9'
Niang za vápnem posunul míč na střed Ljajićovi, jenž napřáhl a tvrdou bombou prověřil Scuffeta. Ten nepředvedl vůbec jistý zákrok a jen vyrazil míč přímo před sebe, kam si seběhl osamocený ANDREA BELOTTI a v poklidu dorážel do odkryté brány.
9'
Domácí si však s rohovým kopem neporadili a budou se muset bránit rychlému brejku hostujících Býků.
8'
A nakonec z toho bude i první rohový kop zápasu, rozehraje jej Udine.
7'
Na druhé straně byl Seko Fofana faulován Basellim, domácí tak mohou rozehrávat. Je to za žlutou kartu pro záložníka Turína.
7'
Na levé straně se o individuální akci pokusil hostující Niang, byl ale zastaven přesilou domácích zadáků.
6'
V úvodních minutách zápasu hrají s balonem více hosté, jejich zdlouhavá kombinace kolem středového kruhu však nikam nevede.
4'
De Paul byl na středu hrací plochy nedovoleně atakován Molinarem.
2'
S autovým vhazováním si však domácí neporadili a balon putuje zpět ke zkušenému Salvatoru Siriguovi.
2'
Kevin Lasagna se nebojácně vrhl do otevřené obrany hostí a dostal pod tlak brankáře Sirigua, ten nakonec odehrál míč jen na tribunu.
1'
Jdeme na to! Úvodní výkop obstarala hostující dvojice Ljajić – Belotti a s balonem na kopačkách tak začínají hráči Turína. Ti dnes hrají ve žlutém, domácí tým nastupuje tradičně v černobílých dresech.
1'
Oba týmy nastupují na trávník Stadio Friuli, úvodní výkop se tedy o několik okamžiků opozdí.

Udinese Calcio: Scuffet – Stryger Larsen, Danilo (C), Nuytinck, Gi. Pezzella – Hallfredsson – de Paul, Fofana, Barák, Lasagna – Maxi López.
Náhradníci: Bizzarri, Borsellini – Angella, Balić, Matos, Bajić, Ingelsson, Jankto, Adnan, Behrami, Ewandro.

Turín FC: Sirigu – Ansaldi, N'Koulou, Lyanco, Molinaro – Rincón, Baselli – Falqué, Ljajić, Niang – Belotti (C).
Náhradníci: V. Milinković-Savić, Ichazo – Valdifiori, Burdisso, Samuel Gustafsson, De Luca, Edera, Berenguer, Moretti, De Silvestri, Boyé, Sadiq.

Rozhodčí: Gianluca Rocchi – Luca Mondin, Riccardo Di Fiore.
Poslední vzájemné zápasy

Turín – Udinese 2:2
Udinese – Turín 2:2
Udinese – Turín 1:5
Turín – Udinese 0:1
Udinese – Turín 3:2
Udinese Calcio je po čtyřech zápasech na patnácté pozici. Domácí celek zatím pouze jednou vyhrál, když porazil 1:0 Janov. V dalších zápasech Udinese nestačilo na Chievo, Spal ani AC. Dnes chtejí domácí bodovat, ale lehké to mít nebudou.

Turín FC je na tom lépe, než domácí Udinese. Turín zatím vybojoval 8 bodů a je na šesté pozici. Hostující celek remizoval s Bolognou, pak porazil Sassuolo a Benevento a naposledy remizoval se Sampdorií.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská liga má na programu páté kolo a my budeme sledovat duel mezi Udinese a Turínem. Mírným favoritem je hostující celek, ale tento duel může dopadnout jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62