Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Juventus - 30. prosince 2017   20:45

Verona
59' Cáceres
1:3
(0:1)
Juventus
6' Matuidi   • 72' Dybala  (Lichtsteiner) • 77' Dybala
Verona
Nícolas – A. Ferrari, Caracciolo, Heurtaux, Cáceres – Rômulo, B. Zuculini, Marcel Büchel, Verde – Bessa (88. Calvano) – Kean (82. F. Zuculini).
Mazzoleni – Preti, Ranghetti
Juventus
Szczęsny – Lichtsteiner (75. Barzagli), Benatia, Chiellini, Sandro – S. Khedira, Bentancur (46. Bernardeschi), Matuidi – Mandžukić, Higuaín, Dybala.

Hellas ve druhém poločase sice zvládl vyrovnat, ale poté se do toho naplno obul Juventus, jmenovitě Paulo Dybala, který dvěma góly zastavil jakoukoliv šanci domácího celku na zisk bodů. Vítězství proto míří do Turína, který se rázem dotáhl na jednobodovou ztrátu od vedoucí Neapole.
90+4'
90+4'
Už se nejspíše nic zajímavého nestane, obě mužstva čekají na závěrečný hvizd.
90+3'
Zajímavý pas do vápna našel Dybalu, jenž ale neměl potřebný čas na to, aby stihl zakončit.
90+3'
Hra je nyní kouskována hodně fauly. Utkání se nám dohrává v ostřejším duchu.
90+1'
Čtyři minuty jsou vidět na světelné tabuli.
90'
Nyní domácí tým vytlačil rozehrávku Juventusu alespoň na jeho polovinu. Uvidíme ještě, kolik rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Daniel Bessa, přichází Simone Calvano.
87'
Akce Hellasu končí vždy ještě prakticky na jeho polovině, o vítězi zápasu je už prakticky jasno.
85'
Žlutou kartu dostává Rômulo (Hellas Verona FC).
85'
Z opakovaných záběrů není příliš jasné, proč nebyla branka uznána. Stav zápasu je ale nadále 3:1 pro Starou dámu.
84'
Už to vypadalo na to, že Higuaín přidá čtvrtou branku Juventusu, ale jeho branka nebyla nakonec uznána, nejspíše kvůli ofsajdu.
82'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Franco Zuculini.
82'
Dění na hřišti je v moci pouze hráčů Juventusu, který už svého soupeře k ničemu prakticky nepouštějí.
80'
Paulo Dybala se opřel do balonu a jeho parádní ránu, která mířila k tyči, musel parádním zákrokem vyškrábnout ze své klece gólmana Nícolas, jenž konečky rukavic uhájil svoji svatyni!
79'
Po faulu bude Juventus zahrávat volný přímý kop z hodně zajímavé pozice, z níž je možno rovnou vystřelit na branku.
77'
Juventus právě vstřelil branku!
Další úder Staré dámy nejspíše hasí šance Verony na zisk bodů na minimum! PAULO DYBALA nyní naplno ukázal co v něm je za potenciál, když prošel mezi třemi obránci, kdy se nakonec po několika naznačeních dostal v plné rychlosti až do vápna, kde po poslední zasekávačce propálil gólmana Nícolase.
77'
Juventus drží míč na svých kopačkách a rozhodně už nechce pustit znovu vydobyté vedení svému soupeři.
75'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Stephan Lichtsteiner, přichází Andrea Barzagli.
74'
Lichsteiner zaplatil za parádní centr zraněním a už se připravuje střídání.
73'
Ještě probíhá ošetřování obou hráčů, ale nejspíše bude muset především pravý bek Juventusu vystřídat.
72'
Stará dáma jde podruhé v duelu do vedení! Lichsteiner na pravé straně dokázal být o chvilku dříve u balonu a i přes následný střet s obránce odcentroval na nabíhajícího PAULA DYBALU, který z hranice malého vápna z voleje napálil míč nekompromisně do branky.
71'
Chiellini si dokázal najít centrovaný balon, ale v kýžený moment mu sjel z jeho hlavy do zámezí.
70'
Zblokovaný centr skončil v zámezí, rohový kop pro Starou dámu.
68'
Juventus se těžce v posledních minutách probíjí přes defenzivní hradbu svého protivníka.
66'
Heurtaux nebyl v jednoduché pozici ve vápně, ale přesto zvládl ve skluzu odklidit míč těsně před Higuaínem.
65'
Domácí tým bojuje o každý centimetr hřiště a snaží se co nejvíce znepříjemnit hru svému soupeři.
64'
Sandrův pas z levé strany byl pouhou laskominou pro gólmana Nicolase.
63'
Utkání nám rázem dostalo nové grády a Juventus je rázem ten, který je na tahu, pokud chce potvrdit roli favorita.
61'
Verona rázem ožila a proti dvěma obráncům se snažil prosadit agilní Keane. Jednoho z nich posadil sice na zadek, ale druhý bek mu už zblokoval jeho střelu.
59'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Branka z čistého nebe, je vyrovnáno! Po chybě v rozehrávce Staré dámy se dostal k balonu MARTIN CÁCERES, který si navedl míč blíže vápnu a následně vypálil přesně k levé tyči, gólman Szcesny byl bez šance zasáhnout. Pro obránce Verony je to situace o to pikantnější, že dříve působil mnoho let právě v dresu Juventusu!
58'
Kombinace Staré dámy vyústila ve střelu Bernardeschiho, jehož pokus levačkou provětral rukavice brankáře Nicolase, který zlikvidlval míč až na druhý pokus.
57'
Blok domácího celku je zkonsolidovaný a dobře pokrývá hráče Juventusu.
56'
Defenzíva Hellasu odkopla míč do nejdále to šlo.
55'
Staré dámě se nyní povedlo prostrčit balon až do vápna, kde na poslední chvíli zasahoval stoper Caracciolo, jenž odklidil míč na rohový kop.
53'
Nicolas si lehce došel pro nepříliš povedený Sandrův pas. Druhá část se zatím nese ve stylu mnoha nepřesností.
51'
Domácí mužstvo znovu vydoloval možnost rohového kopu, ale centry do vápna zatím Hellas neposílá vůbec dobré.
50'
Útočník Verony vypadá v pořádku a pokračuje prozatím ve hře.
49'
Na hřiště nyní putují lékaři poté, co po souboji zůstal ležet na zemi domácí Kean.
48'
Rohový kop Verony nepřinesl ani tentokrát žádné nebezpečí pro hostující svatyni.
47'
Hellas začal nečekaně aktivně a je nastěhován na polovině svého protivníka.
46'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Federico Bernardeschi.
46'
První poločas přinesl očekávanou dominanci Juventusu, který svojí převahu přetavil v jednu branku. Domácí tým se zatím příliš do útoku nedostával, k dispozici měli sice několik rohových kopů, ale ve vzduchu zatím vládnou obránci Staré dámy. Pokud bude chtít Hellas dosáhnout na nějaké body, bude muset ve zbývajícím průběhu přidat.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Mazzoleni nepřidal ani minutku a ukončil první poločas.
45'
Ani dva rohové kopy v rychlém sledu neznamenaly pro Szcesného vážnější potíž.
44'
Ojedinělá akce Hellasu vyústila po zblokovaném pasu v rohový kop.
43'
Kean pouze za cenu faulu na půlicím kruhu zastavil akci Staré dámy.
42'
Rohový kop domácí defenzíva odklidila do bezpečí, ale u balonu je i přesto nadále Juventus.
41'
Žlutou kartu dostává Martín Cáceres (Hellas Verona FC).
40'
Velká šance Juventusu! Po centru z levé strany zakončoval z blízkosti nejspíše Hoguaín, jehož střela šla naštěstí pro gólmana Nicolase přesně na něj, takže dokázal domácí brankář balon nohou vytěsnit mimo svoji klec!
38'
Ani tentokrát domácí tým nedokázal poslat do vápna ideální balon, defenzíva Juventusu ho odklidila do bezpečí.
37'
A další zastavený centr znamená zisk dalšího rohového kopu pro Veronu.
36'
Hellas se vymanil ze sevření a zblokovaný pas Verdeho nakonec doputoval až do zámezí, rohový kop.
34'
Verona se těžce vypořádává s vysokým napadáním hostujících hráčů, z čehož vyplývají laciné ztráty.
33'
Pěkná průniková přihrávka oslovila Mandžukiče, jemuž se ale poté už tolik nepovedl centr do šestnáctky, který lapil gólman Nicolas.
32'
Juventus uklidnil hru a v poklidu kombinuje na útočné části hřiště.
30'
Zatím je k vidění i hodně ostřejších zákroků, na první žlutou kartu ovšem stále čekáme.
29'
Na druhé straně si s nepovedeným pasem do vápna lehce poradil gólman Nicolas.
28'
Hosté se v posledních okamžicích více osmělili, z čehož mohl těžit nyní Verde, jehož technický obstřel z levé strany o několik metrů minul vzdálenější tyč Szczesnyho branky.
26'
I teď vzdušné pásmo u vápna Staré dámy patřilo jejím stoperům.
25'
Marcel Büchel byl faulován a Hellas bude moci zahrávat volný přímý kop, z kterého bude moci poslat míč do šestnáctky.
23'
Domácí defenzíva třikrát odkopla balon k polovině hřiště, kde ovšem byli vždy úspěšní stopeři Turíňanů.
21'
Do vápna Juventusu přilétl zajímavý centr od Verdeho, ale stoper Benatia ho lehce odvrátil do bezpečí.
20'
Hosté kontrolují dění na hrací ploše a Verona se v posledních minutách pouze brání jejich náporu.
18'
Gonzalo Higuaín poslal míč těsně vedle levé tyče a ihned se chytnul za halvu, protože ví, že k brance nebyl daleko.
17'
Po faulu před šestnáctkou bude Juventus zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
15'
Stará dáma drží balon na svých kopačkách a diktuje hru na útočné třetině hřiště.
14'
Pokus o rychlý protiútok Verony znovu neměl dlouhého trvání. Směrem dopředu to prozatím domácímu celku hodně vázne.
13'
Nyní vše domácí brankář už zvládl na jedničku a lapil míč do svých rukavic.
12'
Dlouhý balon do vápna poněkud překvapil Nicolase, jenž nakonec lapil balon až na hranici zámezí. Následovat proto bude nakonec rohový kop pro Juventus.
10'
Higuaín si hezky navedl míč na střed na střelu a jeho pokus pořádně protáhl gólmana Verony, který musel jít hodně rychle na zem, aby vyrazil balon.
9'
Romulo přišel o balon při souboji a hostující obrana může v poklidu rozehrát ze své poloviny.
7'
Hellas opět při cestě směrem na půlku soupeře ztratil míč a zatím je to Stará dáma, která diktuje tempo hry.
6'
Stará dáma jde do vedení! Rychlá akce hostů vyústila nejprve v ránu Khediry, která skončila na tyči, od níž se odrazila k dobíhajícímu BLAISE MATULDIMU, jenž dokázal z voleje dostat míč přesně k tyči do protipohybu gólmana Nicolase.
4'
Domácí se dvakrát snažili jít do rychlého protiútoku, ale pokaždé jejich akce skončila neúspěchem ještě před šestnáctkou.
3'
Centr do vápna našel Benatiu, jehož hlavička z těžké pozice prošla několik metrů nad brankou gólmana Nicolase.
2'
Hostující tým bude nyní zahrávat rohový kop.
1'
Juventus se ihned pustil dopředu po pravé straně hřiště, ale jeho akce vedená Mandžukičem byla včas zastavena.
1'
Hráči jsou připraveni už nějakou dobu na hrací ploše, začátek utkání se ale přece jenom o nějakou chvilku opozdí.

Hellas Verona FC: Nícolas – A. Ferrari, Caracciolo, Heurtaux, Cáceres – Rômulo, B. Zuculini, Marcel Büchel, Verde – Bessa – Kean.
Náhradníci: Coppola, Silvestri – Bearzotti, Calvano, Felicioli, Fossati, Laner, Pazzini, Souprayen, Tupta, Valoti, F. Zuculini.

Juventus FC: Szczęsny – Lichtsteiner, Benatia, Chiellini, Sandro – S. Khedira, Bentancur, Matuidi – Mandžukić, Higuaín, Dybala.
Náhradníci: L. Loria, Pinsoglio – Asamoah, Barzagli, Bernardeschi, Costa, Marchisio, Pjaca, Rugani, Sturaro.

Rozhodčí: Mazzoleni – Preti, Ranghetti.
Hellas po návratu do nejvyšší soutěže musí tvrdě bojovat, aby po roce nespadl zase zpátky. Aktuálně se nováček nachází až na sestupovém místě se ztrátou dvou bodů na SPAL, který už je mimo ohrožení. Domácí tým potřebuje body jako sůl, ale samozřejmě v dnešním duelu to bude mít enormně těžké. Hellas přesto ukázal, že umí překvapit, když v předminulém kole nasázel v domácím prostředí AC Milánu tři branky a zvítězil vysoko 3:0! Následně ale přišlo kruté vystřízlivění v Udinese – 0:4. Je proto otázkou, co Verona předvede dnes.
Juventus už několik sezon pravidelně ovládá Serii A. Nyní to ale vypadá, že bude mít Stará dáma mnohem těžší cestu za dalším ligovým triumfem. Aktuálně je na druhém místě za vedoucí Neapolí, která má sice náskok čtyř bodů, ale zároveň odehrála o jeden zápas více. Hostující tým bude proto chtít dnes stáhnout manko na svého rivala a pyšnit se může klasicky dobrou formou. Juve pravidelně vítězí, přesto v posledních týdnech nečekaně ztratil všechny body v Sampdorii a doma s Interem. V posledních dvou duelech ale Stará dáma bodovala naplno, když zdolala venku Boloňu 3:0 a v domácím prostředí silné AS Řím těsně 1:0.
Vítejte u Serie A! V rámci 19. kola nejvyšší italské fotbalové soutěže se v posledním zápase v roce 2017 střetne předposlední Hellas s druhým Juventusem. Jak domácí tým tým, tak i hosté, potřebují body jako sůl, aby se posunuli k příčkám, na nichž by rádi byli po konci sezony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62