Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Real Murcia - 29. listopadu 2017   19:30

Barcelona
Barcelona
16' Alcácer  • 56' Piqué  • 60' Vidal  • 74' D. Suárez  • 79' Arnaiz
5:0
(1:0)
Real Murcia
Real Murcia
Barcelona
Cillessen – Semedo (63. Arnaiz), Piqué (C) (57. Costas), Vermaelen, Digne – Aleñá, O. Busquets (62. Sergi Roberto), D. Suárez – Deulofeu, Alcácer, Vidal.
Ortolá – Paulinho, Roberto, Arnaiz, Costas.
Rojas – Ramos, Aguilar
Camp Nou, Barcelona
68 775 diváků
Real Murcia
Santomé – Vega, Mateos (64. Ortiz), Orfila, Melgar – Nadjib, Juanra, Sánchez (C) (69. Jara) Molinero – Llorente, Da Silva (61. Martín).
Ribas – Forniés, Ortiz, Jara, Martín.

Z tohoto zápasu už je to všechno, přeji Vám hezký zbytek středečního večera.

Žluté karty: 0 – 0.
Je konec! Širší kádr Barcelony využil možnost ukázat se před zraky hlavního kouče Ernesta Valverdeho a v odvetě pohárového zápasu nepřipustili žádné překvapení. Katalánci od první do poslední minuty na trávníku dominovali a většinu svých šancí proměnili v gól, kterých dohromady s prvním zápasem nastříleli osm a zajistili si vstupenku do osmifinále Copa del Rey.
90+2'
90+2'
Domácí tak trochu odmítli rozehrávku přímého kopu po faulu na Denise Suáreze. Míč velmi rychle uvedli zpět do pohybu, ale obranu Realu to nijak nepřekvapilo.
90+2'
Odveta čtvrtého kola Copa del Rey bude trvat ještě dvě minuty nastaveného času.
90'
Gerard Deulofeu se rozběhl po křídle, ve vápně pěknou kličkou ošálil svého strážce a placírkou vystřelil do dobře postaveného Santomého. Hosté vzápětí měli i kliku, že Arnaiz nestihl přispěchat k dorážce do prázdné branky.
89'
Užuž to vypadalo, že Fede Vega bude moci sprintovat po pravé postranní čáře. Míč o kousek ale nedostihl a rychle se vrací před autem Digneho.
88'
Nic takového se ale nestalo, protože i Pedra Martína zastavil zvednutý praporek pomezního arbitra.
87'
Zadní řady Murcie si po odmávaném ofsajdu mohou odfrknout a zkusit rozjet nějakou kloudnou akci druholigového celku.
86'
Standardky dnes Kataláncům ale moc nevycházejí, což se potvrdilo i v tomto případě. Blaugranas byli vytlačeni až k půlící čáře.
85'
Střídající hráči domácího týmu hru výrazně oživili. Nyní pro sebe ukořistili už devátý kop od rohového praporku.
84'
Barcelona se teď nikam nežene a snaží se uspat svého soupeře poklidnou kombinací dobrých padesát metrů od obou branek.
82'
Snaha Deulofeua vyšla vniveč i o pár sekund později, kdy nedoběhl přihrávku do volného prostoru. Ta se stala kořistí Santomého, jenž dobře přečetl hru a vyběhl proti balónu.
81'
S dalším nášupem přispěchal Gerard Deulofeu, ke kterému roztáhl hru Aleñá. Střela z pravé strany však rozvlnila jen boční síť Santomého brány.
79'
Barcelona právě vstřelila branku!
Méně využívají hráči Barcelony nemají dost a přidávají další gól! Denis Suárez elegantní patičkou prodloužil Vidalovu přihrávku k pokutovému území. JOSÉ ARNAIZ měl hodně času na přípravu střely a tu druhým dotykem poslal nechytatelně k vzdálenější tyči.
77'
Murcia z malé výhody nic nevymyslela a naopak se musela hodně rychle vracet s brejkem Barcelony. Ten skončil Arnaizovým pádem v pokutovém území po zákroku Vegy, nicméně penalta se zřejmě správně nepískala.
76'
I hosté se v poměrně velkém počtu hráčů nastěhovali na útočnou polovinu a získali aut, který zleva obstará Adrián Melgar.
74'
A už je to o čtyři góly! DENIS SUÁREZ přenechal míč Robertovi a ihned si nabíhal pro jeho perfektní pas z prvního doteku. Ve vápně pak byl úplně sám a střelou levačkou uklidil míč za Santomého, jenž se mu marně snažil zmenšit střelecký úhel.
73'
José Arnaiz lehce získal míč bezprostředně po vhazování Vegy. Barcelona tak znovu vymýšlí recept na defenzivu Realu.
72'
Domácí tým po dvou slepených trefách výrazně polevil a nyní netradičně nechává mezi sebou kombinovat obranné kvarteto Murcie.
70'
Oba týmy nezvykle brzo vyčerpaly všechny možnosti střídání. Své hráče se podle všeho rozhodli šetřit na důležitější ligové boje.
69'
Střídání v týmu Real Murcia CF: ze hřiště odchází David Sánchez, přichází Santi Jara.
68'
Aktivní Vidal zprava přihrával do vápna na nepokrytého Arnaiza. U něj ale výborně zahrál obránce Vega a zablokoval zakončení, které by jinak šlo do prázdné branky.
67'
Álex Santomé nic neriskoval a vyboxoval centrovaný míč z levého konce hřiště. Jeho kolegové však musí být nadále v pozoru proti kombinaci Katalánců.
66'
Po několika zajímavých minutách se hra trochu uklidnila. Diváci na skromně zaplněném stadionu Camp Nou se přesto velmi dobře baví.
64'
Střídání v týmu Real Murcia CF: ze hřiště odchází David Mateos, přichází Armando Ortiz.
64'
Po sérii střídání došlo i na dříve nařízený rohový kop. Z centru Denise Suáreze žádné větší vzrušení ale nevzniklo.
63'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází José Arnaiz.
62'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Oriol Busquets, přichází Sergi Roberto.
61'
Střídání v týmu Real Murcia CF: ze hřiště odchází Renato Da Silva, přichází Pedro Martín.
60'
Tak to byla parádní akce, po které Blaugranas vedou už 3:0! Alcácer v roli desítky poslal míč na pravý kraj pokutového území, odkud Semedo našel ALEIXE VIDALA a ten hlavou předvedl parádní oblouček, jenž za překonaným Santomém milimetrově přesně zapadl pod břevno.
58'
Aleix Vidal převzal kapitánskou páskou a s tou prošel přes značnou část hrací plochy. Kolmici na Alcácera však zastavil pozorný Santomé.
57'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Piqué, přichází David Costas.
56'
Další domácí akce už končí gólem a Barcelona vede 2:0! Aleñá přihrál před vápno na stojícího GERARDA PIQUÉHO, který roztáhl akci do pravé strany. Centr Aleixe Vidala Santomé minul a kousek za ním už číhal urostlý stoper, který chladnokrevně zakončil jako zkušený útočník.
55'
Nechybělo moc a bylo to o dva góly! Carles Aleñá se dobře zorientoval a přihrávkou na hranici velkého vápna našel Deulofeua. Ten se rychle otočil kolem balónu a vystřelil ze svého pohledu do levé tyče!
55'
Santomé se trochu unáhlil a nikým neobtěžován špatným odkopem ohrozil diváky na tribuně. Územní převaha Katalánců tak plynule pokračuje.
54'
Gerard Deulofeu měl hodně prostoru na levém konci pokutového území, kde si pečlivě připravil střelu na vzdálenější tyč. Santomé ji ale vyrazil na roh, po kterém nad branku pálil Digne.
53'
Rychlá souhra Realu nebyla vůbec špatná, nicméně skončila Cillessenovým skokem pod nohy nabíhajícího Renata Da Silvy.
52'
Teprve sedmý faul v zápase jde na konto Oriola Busquetse. Hosté dostávají k dispozici rozehrávku nedaleko od půlky hřiště.
51'
Lucas Digne po svém autu dostal míč nazpátek a poslal ho k půlící čáře, kde další sérii přihrávek započal Denis Suárez.
50'
Slibně se vyvíjející brejk dvou hráčů Murcie ztroskotal na hodně nepřesné přihrávce Molinera, jenž se trochu zalekl a místo na kopačku Da Silvy poslal míč do zámezí.
49'
Aleix Vidal si s velkou porcí štěstí před vápnem navedl míč na levačku, kterou nevyslal moc dobrou střelu a ta proletěla vysoko nad horní tyčkou.
48'
Denis Suárez se pustil do boje s větrnými mlýny, když se rozběhl proti zformované obraně. Několik hráčů během své kličkované obešel, ale až do šestnáctky nepronikl.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal před druhým poločasem žádnou změnu v sestavě. Oba týmy tak pokračují v základních jedenáctkách.
46'

Fauly: 2 – 4
Hlavní rozhodčí nenastavil ani vteřinu nad rámec prvního poločasu, který nabídl přesně takový obrázek hry, jaký se před zápasem všeobecně očekával. Murcia svému slavnému soupeři nedělá žádné problémy a od první minuty v jedenácti brání hluboko na vlastní polovině. Barcelona se přes obranný val poprvé prosadila v šestnácté minutě, kdy se hlavou prosadil Alcácer. Od té doby už domácí žádnou střelu mezi tři tyče nepřidali, nejnadějnější pokus měl na svědomí Aleñá, ovšem Santomé zasahovat nemusel.
45'
45'
Aleñá moc dobře věděl o volné levé straně, kam adresoval přihrávku Dignemu. Jeho pas na Vidala ale nebyl vůbec přesný a zmizel v zámezí.
43'
Adrián Melgar sympaticky potáhl míč po levé straně, ovšem lobovanou přihrávku dopředu před sprintujícím Da Silvou zneškodnil vybíhající Cillessen.
42'
Vidal se tentokrát zjevil u levého praporku, kde se o něj postaral Fede Vega a pod jistým tlakem zakopl míč na nejbližší tribunu.
41'
Jasper Cillessen se konečně trochu protáhl, když ze vzduchu stáhl nikterak nebezpečný centr z levé strany v podání Adriána Melgara.
40'
Vidal chtěl vysvobodit míč ze zahuštěného prostoru a roztáhnout hru doleva. Deulofeua ale poněkolikáté míč úplně neposlechl a utekl mu mimo hřiště.
39'
Centr k pravému kraji pokutového území směřoval na hráče, který podle názoru asistenta rozhodčího vybíhal z hodně těsného ofsajdu. Z tohoto mráčku tak zapršet nemohlo.
38'
Fede Vega zvolil aut na jistotu. O pár přihrávek později Piqué vyrostl jako strom před Davidem Sánchezem a byl mu odpískán faul. Následuje první standardka pro hosty, nicméně na přímou střelu to nevypadá.
37'
Llorente prvním dotykem nabízel míč před Renata Da Silvu, jenže toho zakřižoval zcela čerstvý Piqué a trochu zbytečně zahrál do autu.
36'
Díky nepřesné kolmici v podání Katalánců si Santomé v klidu došel pro volný míč a postaral se o rozehrávkou hodně krátké protiakce Realu.
35'
Přesné přihrávky hráčů v bílých dresech by se s trochou nadsázky daly spočítat na prstech jedné ruky. Opět to jsou domácí, kteří se pomalu tlačí do ofenzivy.
34'
Lucas Digne zkusil štěstí z poměrně velké dálky. Střela francouzského zadáka ale postrádala přesnost a neměla šanci se stát krásným gólem.
33'
Vidalovi chyběl krůček k zachycení přihrávky na osu hřiště. Míč se s přispěním obránců Murcie dostal až do Santomého rukavic.
32'
Santomé se vysunul do míst zhruba třicet metrů od své branky a zapojil se do kombinace Murcie, kterou napadající fotbalisté Barcelony rychle přerušili.
31'
Aleix Vidal čistým skluzem získal míč na útočné polovině. Denis Suárez ho posléze posunul na Aleñu, ale jeho střela levačkou zpoza velkého vápna o nějaký ten metr přeletěla hostující bránu.
30'
Možná úplně poprvé za celou půlhodinu hry se balónu dotkl i Cillessen, kterému dal velkou malou domů belgický stoper Vermaelen.
29'
O dominanci Barcelony jasně vypovídá statistika držení míče: 80% – 20%.
28'
Těsný ofsajd Gerarda Deulofeua umožňuje předvést dlouhý výkop brankáři Álexi Santomému.
27'
Jeden z hostů chtěl přenést hru dlouhou diagonálou na pravou stranu, jenže svého spoluhráče vůbec nenašel. Pokračuje se vhazováním Lucase Digneho.
26'
Vermaelen zezadu vletěl do Renata Da Silvy a zavinil první faul v podání domácí jedenáctky. Obrana Realu si tak může po dlouhé době na chvilinku oddechnout.
25'
Semedo je zatím hodně aktivní. Teď si rychlým předkopnutím povodil dva obránce najednou, ovšem poté, co si zastavil míč na koncové čáře, už nedokázal přidat další přesnou přihrávku.
23'
Stopeři Barcelony se zatím prakticky vůbec nedostali do hry, a tak nyní vzali zavděk alespoň několika přihrávkami v bezpečné vzdálenosti od obou branek.
21'
Zmíněný roh pomohl zlikvidovat hostující útočník Da Silva, jehož zásluhou se Blaugranas museli vrátit až doprostřed hrací plochy.
20'
Tlak Katalánců nekončí. Po dalším centru odvracel míč na několikátý rok stoper Pedro Orfila.
19'
Nélson Semedo si parádně narazil s Vidalem a po vniknutí do šestnáctky centroval za vzdálenější tyč. Tam byl zřejmě Deulofeu, ale toho zradil první dotyk a proto nemohl zakončovat.
18'
Chvíli po dalším domácím rohu zleva vletěl do pokutového území Deulofeu, nicméně jedinému spoluhráči nedal přesnou finální přihrávku.
16'
Velký favorit se na začátku šestnácté minuty dostává do očekávaného vedení! Deulofeu dostal balón do velkého vápna, kde Vidal krátkou přihrávkou vzduchem našel hlavu PACA ALCÁCERA a ten se skoro nemusel ani hnout, aby zakončil za záda zcela bezmocného Santomého.
15'
Teď už se Digne dostal do hry a ne levé straně získal rohový kop. Na ten ale nedosáhl žádný z vysokých hráčů a balón poněkolikáté proletěl až mimo výseč.
14'
Denis Suárez nevyužil služby nabíhajícího Digneho a raději zvolil přihrávku dozadu, čímž prakticky zastavil postup obhájců vítězství v Copa del Rey.
13'
Semedo pod tlakem bránícícho hráče vyběhl s balónem do autu a na řadu přichází jen rozehrávka brankáře Santomého.
12'
Suárezův přetažený centr přeletěl celé pokutové území a Katalánci se tak museli vrátit až někam k půlící čáře.
11'
Vidal na pravé straně nasadil jesle Molinerovi, ale dál už nic nevymyslel. Semedo poté vybojoval alespoň rohový kop, ze kterého Barca zatím nic nevytěžila.
10'
Domácí tým díky náskoku z prvního zápasu nemá důvod se bezhlavě tlačit do koncovky a na úvodu zápasu je to znát. Stále čekáme na první náznak šance.
9'
Oriol Busquets teď nenapodobil svého mnohem slavnějšího jmenovce a jednoduchou přihrávku uprostřed hřiště nasměroval do zámezí. Po autu Vegy ale Real míč záhy ztratil.
8'
Skluz Davida Sáncheze neodnesl faulovaný Vidal, ale sám viník celé situace, který se před domácí rozehrávkou hodně pomalu zvedal zpět na nohy.
7'
Kromě několika sekund po výkopu se hráči Murcie s balónem moc nepotkali. Podobný obrázek hry zřejmě bude k viděný po celé střetnutí.
6'
David Mateos se dobře postavil před útočníka Alcácera a nepustil k němu centr z levé strany. Dokonce z toho nebude ani premiérový rohový kop.
5'
Denis Suárez nepřihrál vůbec přesně, Semedo pak míč přesto vybojoval nazpátek a domácí kombinace tak může pokračovat.
4'
Znovu se Katalánci vyhnali mimo hrací plochu, na pravé straně tentokrát nezkrotil jednu z mnoha krátkých přihrávek Aleix Vidal.
3'
Gerard Deulofeu se dostal do vápna, jenže po rychlé kličce si ukopl míč za koncovou čáru. Následuje odkop od branky Álexe Santomého.
2'
Barcelona ihned rozjela svůj tradiční kolotoč přihrávek a sbírá na své konto procenta držení míče.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v tradičních modročervených dresech.
1'
Hodně prořídlé ochozy bezmála statisícového stadionu vítají na hrací ploše obě základní jedenáctky. Utkání začne za pár okamžiků!

FC Barcelona: Cillessen – Semedo, Piqué (C), Vermaelen, Digne – Aleñá, O. Busquets, D. Suárez – Deulofeu, Alcácer, Vidal.
Náhradníci: Ortolá – Paulinho, Roberto, Arnaiz, Costas.

Real Murcia CF: Santomé – Vega, Mateos, Orfila, Melgar – Nadjib, Juanra, Sánchez (C) Molinero – Llorente, Da Silva.
Náhradníci: Ribas – Forniés, Ortiz, Jara, Martín.

Rozhodčí: Rojas – Ramos, Aguilar.
1. zápas

Úvodní souboj mezi těmito dvěma týmy se odehrál před fanoušky Murcie, která svému slavnému soupeři odolávala až do závěru první půle, kdy vítězný gól Barcelony vstřelil Alcácer. Po změně stran přidali další dvě branky Deulofeu s Arnaizem a Katalánci tak v okleštěné sestavě zvítězili 3:0. Odvetné utkání by už mělo být formalitou a obhájci titulu znovu budou moci nasadit členy širšího kádru.
Real Murcia CF

Tým z jihovýchodního Španělska je oproti svému pohárovému soupeři fotbalovým trpaslíkem. Na konci osmdesátých let sice byl pravidelným účastníkem LaLigy, ale v té se naposledy nachomýtl v ročníku 2007/08. Poslední tři roky Murcia odehrála až ve třetí lize, kde aktuálně sídlí na pátém místě a stejně jako na jaře bude usilovat o postup do druhé nejvyšší soutěže. Ve stávajícím vydání Copa del Rey musel Real přejít už přes tři kola, v nichž postupně vyřadil Cacereño, Racing Ferrol a Olot.
FC Barcelona

Katalánci proplouvají první polovinou sezóny jako nůž máslem. Od porážky v Superpoháru nepoznali ani jednoho přemožitele a ani tři remízy z posledních pěti zápasů nic nezměnily na tom, že mají dobře nakročeno k velmi úspěšné sezóně. V ligové soutěži Barcelona ztratila body jen dvakrát a nachází se na čele s čtyřbodovým náskokem na druhou Valencii. Kromě toho již má s předstihem zajištěný postup do jarní fáze Ligy mistrů a jednou nohou je také v osmifinále národního poháru.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu španělského poháru Copa del Rey. Od devatenácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi týmy FC Barcelona a Real Murcia CF!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.