Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Ponferradina : Villarreal - 25. října 2017   20:30

Ponferradina
37' Cidoncha
1:0
(1:0)
Villarreal
Villarreal
Moldovan – Jon García (64. Hamani), Fernando, Álvaro Moreno – Cidoncha, Saúl Crespo, Andy – Iago Diaz (52. Pallarés), Jorge García (58. Menudo), José Rios – Yuri (C).
Chopo – Salinas.
Mario Melero López
Estadio El Toralín, Ponferradina
2776 diváků
Villarreal
Cantero – Rukavina (C), Bonera, Pau Torres, Adrián Marín – Guerra (51. Hernández) – Leo Suárez (71. Raba), Soriano – Samu Castillejo (59. Fornals) – Ünal, Čeryšev.
Barbosa – Gaspar.

Ponferradina v rámci španělského poháru Copa del Rey slaví senzační vítězství nad Villarrealem. O jediný gól zápasu se postaral osm minut před přestávkou Sergio Cidoncha, který zamířil do černého nádhernou střelou z volného přímého kopu. Hosté byli lepší, ale padli. Konečný výsledek. Ponferradina 1 Villarreal 0.
90+5'
90+4'
Ponferradina je minutu od senzační výhry v poháru.
90+4'
A ještě jedná žlutá karta, kterou viděl v závěru Roberto Soriano.
90+3'
Pablo Fornals vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla zablokována. Marná snaha ze strany hostí.
90+2'
Álvaro Moreno ve druhé minutě nastavení viděl žlutou kartu.
90+2'
Villarreal má obrovskou převahu, ale ne a ne vstřelit gól.
90+1'
Nad rámec dnešního duelu nastaveno 5 minut!
89'
Do konce utkání zbývají odehrát dvě minuty a Villarreal je na pokraji senzační porážky na hřišti Ponferradiny.
88'
Denis Čeryšev si na levé straně pokutového území naběhl na kolmou přihrávku a z úhlu prudkou přízemní střelou mířil k přední tyči, Moldovan ale předvedl senzační zákrok, kterým míč vyrazil na rohový kop! Fantastický zákrok!
87'
Byla tam ovšem teč, takže Villarreal rozehrával na levé straně rohový kop. Centr byl ale na přední tyči odvrácen.
86'
Roberto Soriano si hodil míč před šestnáctkou na levačku a napřáhl k technické střele, které se stočila daleko vedle vzdálenější levé tyče brány.
85'
Hra je opět v proudu a společně budeme sledovat závěr zápasu. Ponferradina stále těsně vede.
84'
Hostující útočník moc dobře viděl, že Hamani zasáhl svého brankáře kolenem do hlavy a sportovně se mu omluvil.
83'
Ünal se hnal na pravé straně šestnáctky za kolmo přihrávkou a narazil protihráče do brankáře Moldovana.
82'
Následný rohový kop Žluté ponorky nic kloudného nepřinesl a jeden z hostujících hráčů musel být ošetřován.
81'
Denis Čeryšev napřáhl ze střední vzdálenosti k prudké ráně, která skončila těsně nad bránou!
80'
Po rohovém kopu střídajícího Pabla Fornalse propadl míč na vzdálenější levou tyč, kde jeden z hráčů Villarrealu pálil po zemi do zdánlivě prázdné brány, na brankové čáře ovšem byl míč odvrácen! Villarreal zahodil další slibnou šanci.
79'
Roberto Soriano vybojoval na pravém křídle po sraženém centru z ostrého úhlu rohový kop.
77'
A vzápětí centr z levé strany, ani ten se ale nepovedl, když zamířil vysoko nad bránu a do zámezí.
75'
Fotbalisté Villarrealu posílali do šestnáctky z pravého křídla přízemní centr, který byl odvrácen.
73'
Další střela Villarrealu! Jeden z hráčů ve žlutém vypálil pohotově zpoza šestnáctky z otočky a těsně minul přední levou tyč! Stále je to 1:0.
72'
Ünal se v šestnáctce krásně zbavil po kolmé přihrávce protihráče a ocitl se tváří v tvář Moldovanovi, který rychle vyběhl z brány, a nedokázal ho z blízkosti propálit! Loženka!
71'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Leonardo Suarez, přichází Raba.
70'
Ünal si srovnal míč na levačku a zpoza šestnáctky napřáhl k technické ráně, která byla zablokována.
69'
Villarreal na pravé straně vybojoval rohový kop, po následném centru ale žádné nebezpečí nepřišlo. Ponferradina bez problému brání a nadále hájí své jednobrankové vedení.
68'
Jen, co jsem zmínil Denisev Čeryšev, přišla jeho střela zpoza šestnáctky, ovšem končící vysoko nad.
67'
Villarreal se snaží vyrovnat a Denis Čeryšev je hodně vidět, Žlutá ponorka je ale stále hluboko pod hladinou.
64'
Střídání v týmu SD Ponferradina: ze hřiště odchází Jon García, přichází Yacouba Diori Hamani Magagi.
63'
Denis Čeryšev napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, která těsně minula vzdálenější pravou tyč! Villarreal stále prohrává 1:0.
60'
Denis Čeryšev dostal diagonální přihrávku na levou stranu šestnáctky, odkud napřáhl levačkou k přízemní střele a těsně před přední tyči byl míč sražen na rohový kop! Jeden z fotbalistů Ponferradiny předvedl parádní skluz.
59'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samu Castillejo, přichází Pablo Fornals.
58'
Střídání v týmu SD Ponferradina: ze hřiště odchází Jorge García, přichází Menudo.
57'
Yuri fauloval na útočné polovině svého týmu a rozhodčí mu bez okolků udělil žlutou kartu.
56'
Yuri se rozebíhal podél levé postranní čáry, kde byl rozhozen zřejmě faulem, jenže rozhodčí ho nepískal.
54'
Andy se dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky napřáhl bez přípravy k prudké přízemní střele. Ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány a náruče brankáře Cantera!
52'
Střídání v týmu SD Ponferradina: ze hřiště odchází Iago Diaz, přichází Pablo Pallarés.
51'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Ramiro Guerra, přichází Rodri Hernández.
49'
Villarreal na opačné straně odpověděl rychlým protiútokem a kolmou přihrávkou za obranu, míč ovšem mířil kromě do šestnáctky také do ofsajdu.
48'
Ponferradina se na pravé straně šestnáctky ocitala ve slibné šanci, nakonec se ale ke střele na bránu nedostala.
47'
Jeden z hráčů Villarrealu zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován. Nyní už je ale vše v pořádku.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.
Fotbalisté Ponferradiny se zvučeného jména vůbec nezalekli a prezentují se skvělým výkonem. Villarreal měl slibné šance, jenže je nevyužil, zatímco na domácí straně se fantastickou střelou z volného přímého kopu prosadil Sergio Cidoncha. Ponferradina senzačně vede. Skóre po poločase. Ponferradina 1 Villarreal 0.
45+1'
45+1'
Jorge García zatáhl za záchranou brzdu a viděl žlutou kartu.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45'
Leonardo Suarez vypálil ze střední vzdálenosti a jeho pokus zamířil vysoko nad bránu domácího týmu.
44'
Iago Diaz napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která sice mířila k pravé tyči, byla ale příliš slabá na to, aby brankáře Andera Cantera nikterak zaskočila.
42'
Denis Čeryčev v šestnáctce přiťukl míč Robertovi Sorianovi, který ještě vracel míč před bránu. Zbytečně a marně. Domácí fotbalisté se dokázali ubránit.
41'
Denis Čeryšev se ocitl na levé straně šestnáctky ze střeleckého úhlu a od brankové čáry míč vracel před bránu, obránci Ponferradiny ale míč na přední tyči odkopli.
40'
Iago Diaz se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, z otočky ale levačkou těsně nad zemí minul přední tyč! Domácí jsou nyní na koni.
37'
Ponferradina právě vstřelila branku!
SERGIO CIDONCHA nádhernou technickou střelou pravačkou přestřelil zeď a míč se stočil do levého horního rohu brány! Fantastický gól z přímého kopu. Ponferradina senzačně vede 1:0!
36'
Villarreal fauloval v blízkosti šestnáctky a Ponferradina bude zahrávat volný přímý kop z velmi zajímavé pozice.
35'
Do konce prvního poločasu pohárového utkání zbývá odehrát deset minut a zatím nepadl žádný gól.
34'
Yuri si nabíhal do šestnáctky na centr z levého křídla, na přední tyči byl ale míč odvrácen do bezpečí.
33'
Antonio Rukavina se snažil na pravém křídle odcentrovat přes Joseho Riose a vybojoval rohový kop, který žádné nebezpečí vzápětí nepřinesl.
32'
Daniele Bonera napřáhl zpoza šestnáctky k pohotové táhlé přízemní střele, jenže zamířila pouze doprostřed brány a Dinu Moldovan si připsal snadný zákrok.
31'
Denis Čeryšev vybojoval na levé straně po sraženém centru rohový kop, který rozehrál Leonardo Suarez. Jeho centr byl sice nebezpečný, těsně před bránou ale odvrácen.
30'
Leonardo Suarez si na pravé straně šestnáctky krásně narazil míč se spoluhráčem a bez přípravy napřáhl levačkou k přízemní střele, která těsně minula přední tyč! Villarreal začíná mít tlak.
27'
Andy rozehrál na levé straně hřiště rohový kop, jeho přetažený centr ale zamířil do území nikoho.
26'
Fotbalisté Ponferradiny rozehráli na levé straně hřiště standardní situaci a jeden z obránců Villarrealu na hranici malého pokutového území odvrátil míč hlavou těsně nad břevno!
25'
Roberto Soriano fauloval ve středovém kruhu a vzápětí se svému protihráči sportovně omluvil.
24'
Jeden z fotbalistů Ponferradiny se pokusil vypálit na pravé straně zpoza šestnáctky a jeho pokus zamířil vysoko nad.
23'
Leonardo Suarez si rychle hodil míč na pravé straně na levačku a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní skákavé střele, která proskákala těsně vedle vzdálenější levé tyče! Pěkný pokus z dálky.
22'
Střela Enese Unala byla jasně tečována, přesto se rozhodčí rozhodl pro odkop od brány Ponferradiny.
21'
Enes Unal se snažil prosadit na levé straně šestnáctky, jeho střela šajtlí ale skončila mimo.
20'
Ramiro Guerra byl ošetřen a zápas může plynule pokračovat dál. Zatím sledujeme velice vyrovnaný duel.
17'
Do šestnáctky Villarrealu z pravého křídla přilétl nebezpečný centr a dvojice stoperů se při odvrácení míče nepříjemně srazila. Nejhůře to odnesl Ramiro Guerra.
15'
Rios se snažil v šestnáctce projít kolem Bonery a upadl na zem. Penalta se samozřejmě nepískala!
14'
Žlutá ponorka z levého křídla posílala do šestnáctky v rychlém sledu dva centry, oba ale byly vzápětí odvráceny.
13'
Denis Čeryšev se ocital na pravé straně šestnáctky ve slibné šanci, domácí ho ale pomocí čistého skluzu o míč připravili.
12'
Fotbalisté domácího celku rozehrávali v blízkosti pokutového území volný přímý kop, následná střela ale skončila na zdi.
10'
Denis Čeryšev se chystal prchat směrem na bránu po kolmé přihrávce Adriána Marína, zastavil ho ale ofsajd.
7'
Villarreal rozehrál další rohový kop, do zakončení se ale vzápětí nedostal. Ponferradina se ubránila.
6'
Roberto Soriano vypálil zpoza šestnáctky, jeho následná střela ale minula vzdálenější levý horní roh brány.
4'
Leonardo Suarez byl hráčem, který zpoza šestnáctky napřáhl k nebezpečné technické střele mířící pod horní tyč, zároveň ale také doprostřed brány, kde Dinu Moldovan míč volejbalovým zákrokem vyrazil na rohový kop.
3'
Iago Díaz se po centru z rohového kopu dostal na vzdálenější levé tyči ke střele zpoza hranice šestnáctky, jeho pohotový pokus ale zamířil vysoko nad bránu.
2'
Yuri Unal napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která byla zablokována a sražena na rohový kop.
1'

SD Ponferradina: Moldovan – Jon García, Fernando, Álvaro Moreno – Cidoncha, Saúl Crespo, Andy – Iago Diaz, Jorge García, José Rios – Yuri (C).
Náhradníci: Chopo – Pallarés, Menudo, Salinas, Hamani.

Villarreal CF: Cantero – Rukavina (C), Bonera, Pau Torres, Adrián Marín – Guerra – Leo Suárez, Soriano – Samu Castillejo – Ünal, Čeryšev.
Náhradníci: Barbosa – Gaspar, Fornals, Hernández, Raba.

Rozhodčí: Mario Melero López.
Villarreal CF

Nedávný soupeř pražské Slavie v Evropské lize v sezóně 2012/13 senzačně sestoupil do druhé nejvyšší soutěže, ze které se však v nejkratším možném čase vrátil a nyní opět patří mezi španělskou špičku. Už čtyřikrát v řadě se Villareal vešel mezi elitní šestici a nejinak tomu je i po devíti odehraných zápasech stávajícího ročníku. Do toho svěřenci Javiera Callejy nevstoupili přesvědčivě, ovšem o tomto víkendu přejeli Las Palmas 4:0 a díky třetí výhře v řadě se posunuli na šestou pozici, odkud ztrácí na čtvrté Atlético Madrid tři body. V Copa del Rey Žluté ponorky zatím neodehrál jediné střetnutí. V minulé sezóně byly rovněž nasazeny až do 4. kola postoupily přes Toledo, leč v osmifinále ani jednou neporazily Real Sociedad a mezi nejlepší osmičku se podruhé v řadě nepodívaly.
SD Ponferradina

Domácí klub byl založen byl v roce 1922 a většinu let pobýval ve třetí a čtvrté nejvyšší soutěži. Až v sezóně 2006/07 se premiérově ocitl ve druhé lize, nicméně stejně jako v ročníku 2010/11 z ní okamžitě sestoupil. Zpět do Segunda División se tým ze severozápadní části Španělska vrátil v roce 2012 a tentokrát v ní strávil celé čtyři sezóny. V minulém ročníku se Ponferradina po sestupu výše nevrátila, neboť ve třetí lize obsadila konečnou pátou pozici. Letos se ale hodně trápí a po deseti kolech je s pouhými šesti body na sestupové devatenácté příčce. V poháru svěřenci Carlose Terrazase museli odehrát už tři zápasy a bez inkasované branky postupně porazila Rápido de Bouzas, Atlético Baleares a Segovianu.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu španělského poháru Copa del Rey. Od středečních dvaceti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi domácí Ponferradinou a hosty z Villarrealu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.