Španělský superpohár -  ONLINE PŘENOS -  Real : Barcelona - 16. srpna 2017   23:00

Real
Real
5' Asensio  • 39' Benzema
Cillessen – Semedo, Vidal, Digne, Denis, Deulofeu, Paco Alcácer

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:11.
Bílý balet ovládl i odvetné utkání a po výhře 2:0 získal druhou trofej během několika dní. Barcelona byla jalová především v prvním poločase, kdy absolutně nestíhala ve středu hřiště. Zlepšení příšlo až ve druhém dějství, jenomže ani v něm se Katalánci nedokázali prosadit a vzhledem k tomu, že již tento víkend startuje španělská liga, tak mají jistě o čem přemýšlet.
Real Madrid se stává vítězem Španělského superpoháru!
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Mascherano (FC Barcelona).
90+1'
Na stadionu v Madridu už pomalu zní oslavné chorály z úst domácích fandů, Real tak získá druhou trofej během necelých deseti dnů.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Luis Suárez se místo útočení rozhodl věnovat faulování. Před malým momentem totiž chytil za ruku Casemira, za což vidí žlutý kartónek.
88'
Semedo vůbec nezaregistroval náběh Hernándeze, který se ještě před čárou dostal k centru. Ten mířil hodně vysoko nad něměckým brankářem Barcelony a nakonec skončil mimo dosah hráčů v bílém kompletu.
87'
Šestý rohový kop bílého baletu rozehrál Luka Modrič nakrátko ve spolupráci se Ceballosem. Druhý jmenovaný nakone svým centrem nalezl Ramose, jeho slabá a nepříliš dobře umístněná hlavička končí v náruči ter Stegena.
86'
Navíc hodně špatně to vypadá s Luisem Suárezem, který už nějakou tu minutku pouze kulhá. Barcelona už nemůže sáhnout ke střídání.
85'
Semedo byl těsně před šestnáctkou poslán k zemi. Z mého pohledu to vypadalo jako jasný faul, hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
84'
Na hře Barcelony je hodně znát absence Brazilce Neymara. Levá strana je úplně mrtvá a akce jsou vedeny spíše po pravé straně nebo středem hřiště.
83'
Sympatický úprk Deulofeua vypadal hodně nadějně, před střeleckým pokusem ale výborně přispěchal Ramos a míč alespoň dokázal srazit.
82'
Barcelonu dnes trápí jedna věc. Její hráči jsou v držení míče tak dlouho, až je protihráč doběhne a následně založí protiútok. Tento fakt dokonale podtrhl Rakitič, který se lacině nechal obrat o míč Benzemou.
81'
Domácí zahrávali další rohový kop, který zakončoval z první Benzema. Jednalo se o nepřipravenou střelu, což podle toho také vypadalo.
80'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Kroos, přichází Ceballos.
79'
Blaugranas mají pro dnešní utkání již vystřídáno, Zinedine Zidane bude moci sáhnout k ještě jednomu střídání. Vypadá to, že ho využije záhy, neboť za postranní čárou je připraven Ceballos.
78'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Alba, přichází Digne.
77'
Kolem šestnáctky je obklopeno snad osm hráčů Realu. Messi tak neměl šanci s útočným výpadem, následně ještě docela ostře dojel Navas do Suáreze.
76'
Bílý balet je ve druhém poločase hodně pasivní. To ho nemusí vůbec mrzet, stále totiž vede o dvě branky a zisk trofeje má už téměř jistý.
75'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Asensio, přichází Hernández.
74'
Rakitič naprosto ignoroval naběhnuvšího Semeda a pokusil se sám o střelu. Výsledkem je sražená střela pouze na rohový kop.
73'
Barcelona doplácí na neschopnost zužitkovat velké příležitosti. Podobné to bylo i v prvním utkání, kde se tým kolem Messiho a spol. taktéž hodně zastřeloval.
72'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gomes, přichází Deulofeu.
71'
To je neuvěřitelné! Nejdříve ve stoprocentní šanci selhal Roberto, posléze vyslal jedovku Messi, která se odrazila přímo před Suáreze, jenž rybičkou poslal balón opět pouze do tyče.
70'
Sergi Roberto přispěchal k míči pozdě, jako první byl u nějak Casemiro, který následně pocítil ve své tváři zelený pažit. Je pískán faul a Real se dostává zpět k balónu.
69'
Velmi hezkým způsobem obešel několik protihráčů Sergi Roberto, jenomže před posledním bránícím hráčem ale o míč přišel. Hra se okamžitě stěhuje na opačnou stranu.
68'
Balón se dostal i na nohu Keylora Navase, který se neprezentoval zrovna přesným odkopem. Barcelonští tak budou vhazovat ze své poloviny hřiště.
67'
Albovi nevyšla naprosto jednoduchá přihrávka na vedle stojícího Messiho, míč uzmul Modrič a následně ho poslal zpět do moci stoperské dvojice Varane – Ramos.
66'
Hvězdný Argentinec se chopil další standardní situace, kterou na zadní tyči přeci jenom našel Suáreze. Svůj výběh hodně podcenil Navas, který může děkovat Ramosovi, jenž zamezil bývalému hráči Liverpoolu kloudnějšímu zakončení.
65'
Má slova nyní mohl vyvrátit právě Roberto, kterému chyběl půl krok k dopravení hracího předmětu do odkryté branky. Hezkým centrem se prezentoval Messi.
64'
Celkově záložní řáda Katalánců nepůsobí zrovna přesvědčivým dojmem. Chybí klasický tvůrčí hráč, něco na způsob Andrése Iniesty.
63'
Hodně neviditelný je v dnešním utkání Sergio Roberto, jenž se od této sezóny posunul zpět na pozici záložníka. Je to i kvůli příchodu již zmiňovaného Semeda, který by měl pilovat pravou lajnu.
62'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Kovačič, přichází Casemiro.
61'
Za hrací plochou se nám připravuje také první střídání na domácí straně. Připraven ke vstupu do hry je Casemiro, tedy jeden ze stavebních článků Realu.
60'
S první hezkou akcí přispěchal také nový muž na trávníku Nelson Semedo. Portugalský zadák se dostal s trochou štěstí k balónu, kterým hledal ve vápně stojícího Suáreze. Padající bochánek nasměroval přesně na hlavu, jenožme slabou střelu v poklidu Navas chytá.
59'
Na hranici faulu vlétl do Roberta domácí kapitán Ramos, hlavní sudí ale nenastavil zrovna přísný metr a tento zákrok nechal bez povšimnutí.
58'
Messi se opět snažil rozhýbat statickou hru Barcelony. Balón si na okraji šestnáctky naváděl na levačku a poté chtěl oslovit Suáreze. Jeho útočný parťák tento záměr nepochopil a míč už nezastihl.
57'
Roberto vyslal centr přímo na hlavu Ramose, který při odehrání míče nahrál přímo před sebou stojícímu Suárezovi. Ten svojí střelu poslal pouze do stojícího Varaneho.
56'
Karim Benzema si skvěle potáhl balón až do střelecké pozice, odkud vypálil pumelenici směr hostující svatyně. Ter Stegen byl spíše trefen, míč následně směřoval za brankovou čáru.
55'
Rakitič zadrbal další nadějnou akci svého celku. Real je v úvodu hodně pasivní, o aktivitu se stará především celek z Katalánska.
54'
Barceloně zkrátka není přáno! Messi se prodral po levé straně až do zakončení, jeho střelu do horní částy branky zastavuje až horní konstrukce.
53'
Nezvykle spoustu chyb v dnešním utkání předvádí Sergio Busquets. Defenzivní štít hostů pracuje s míčem tak dlouho, až o něj přijde.
52'
Messi si narazil s Gomesem, následně neměl malý Argentinec proti přesile protihráčů sebemenší šanci. Barcelona začala hodně aktivně, je patrné, že s výsledkem chce ještě něco udělat.
51'
Suárez si výborně pohlídal ofsajdovou linii, posléze místo střely opět zbytečně hledal pod sebou spoluhráče. Prudký střílený centr zachytil v rukavicích pozorný Navas.
50'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Piqué, přichází Semedo.
49'
Benzema se pokoušel najít na levé straně Asensia, jenomže na prvního střelce dnenšího utkání vyslal slabou přihrávku, která se stala kořistí Sergi Roberta.
48'
Oba celky se okamžitě seznámili s balónem, momentálně s ním hraje Barcelona, která se ale nemůže prokousat přes hustinu těl ve středu hřiště.
47'
Druhé dějství je již v plném proudu, úvodní slovo si vzal tentokráte Real Madrid, který má výborně rozehraný tento duel.
46'
První poločas je za námi. Spokojenější odchází do kabin hráči Realu Madrid, kteří po úvodním dějství vedou 2-0. Bílý balet tak neohroženě kráčí k zisku další trofeje, Barcelona by totiž v tuto chvíli potřebovala vstřelit minimálně pět branek.
45'
44'
Je neuvěřitelné, jak snadno se domácí dostávají do šancí. Benzema se poklidným během dostal opět až k šestnáctce, odkud tentokráte vysoko přestřelil.
43'
Ramos si naskočil na rohový kop, který ale v těžké pozici nedokázal skopit do branky. Ter Stegen spěchá se svým výkopem.
42'
Člověk si jen říká, zda Paulinho je tou pravou posilou pro zlepšení záložní řády Barcelony. Ta se v dnešním utkání musí obejít bez Iniesty, který je zkrátka stavebním článkem týmu.
41'
Takovouhle Barcelonu neznáme. Real je výrazně aktivnějším celkem, navíc zlobí především po křídelní činnosti, kde je aktivní dvojice Asensio – Vázquez.
39'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! KARIM BENZEMA předskočil Umtitiho na malém vápně a následně přesným projektilem prostřelil opět bezmocného ter Stegena.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá maximálně s jednominutovým nastavením.
38'
Raphael Varane ukázal svojí nesmírnou rychlost. V rychlostním souboji totiž zcela jasně předběhl Suáreze a následně ještě stačil založit protiakci.
37'
Luka Modrič si velmi dobře obhodil napadajícího Gomese, jenomže k hezké finese nepřidal úspěšnou kolmici na Benzemu.
36'
Barcelona jednoznačně strádá ve středu pole. Tam je znát vyšší úroveň záložní řady Realu, která si zkrátka dělá co jen chce.
34'
Na opačné straně málem zafungovala kombinace Messiho se Suárezem. Druhý jmenovaný vyslal k penaltovému puntíku centr, na který argentinská megastar nedoskočila.
33'
Laciná ztráta míče málem znamenala druhou branku! Lucas Vázquez navázal na své poslední minutky, neboť převzal balón a z hranice šestnáctky vypálil pouze do bližší tyče.
32'
Velmi důležitý Piquého zákrok. Lucas Vázquez se opět vydal na zteč k vápnu, ještě před ním uviděl osamoceného Benzemu, před kterým na poslední chvílí zasáhl Gerard Piqué.
31'
Vázquez se vydal neohroženě po pravé straně až do šestnáctky, kde vybídl Kroose ke skórování. Bývalý hráč mnichovského Bayernu střílel ze stoje slabě vedle branky.
30'
Rohové kopy už pár let nejsou zrovna úspěšnou činností Barcy. Má slova dokonale vystihl Messiho roh, který nevyvolal žádné nebezpečí před Navasovou svatyní.
29'
Také Messi se chopil teprve první standardky. Svůj nadýchaný centr posílal na Piquého, před kterým velmi dobře zasáhl Varane – roh pro Barcelonu.
28'
Katalánci jsou už poměrně dlouhou dobu bez jakéhokoliv kontaktu s balónem. Míč je momentálně na kopačkách zadáků loňského mistra španělské nejvyšší soutěže.
27'
Bílý balet hraje přesně tak, jak mu to vyhovuje. Svého soupeře nepouští k míči a navíc se sám vydává na nebezpečné ofenzivní výpady.
26'
Benzema si fantasticky seběhl a následně převzal balón u malého vápna. S míčem byl zády k brance a tak nahrál Asensiovi, který tentokráte pálil pouze do zad protihráče.
25'
Hra je v posledních vteřinách i lehce nepřesná. Další z pokusů o přenesení míče na opačnou stranu skončil až v zámezí, Jordi Alba si již sebírá balón.
24'
Sledujeme poměrně vyrovnané utkání. Oba celky se střídají v delších pasážích držení míče, na řadě je nyní Barcelona.
23'
Alba vletěl do Kroose hodně ostře, Real tak zahrával další standardní situaci. Rozehrávky se opět chopil německý středopolař, jehož centr opět nalezl pouze hlavu Piquého.
21'
Po menším sevření z pohledu Barcelony se po delší době podíval na útočnou polovinu také Real Madrid. Z levé strany servíroval střílenou přihrávkou Marcelo, jeho spoluhráč Benzema byl u míče příliš pozdě.
20'
Alba skvěle načasoval přihrávku na Messiho, který místo střely ještě zkoušel nahrát Suárezovi. Uruguayský kanonýr se ke k míči vůbecn nedostal, neboť Varane byl v souboji důraznější.
19'
Jordi Alba servíroval prudkou přihrávku do šestnáctky na Gomese, kterému chyběl k míči zhruba krok. Keylor Navas míč sbírá a následně ho rozehraje.
18'
Sergi Roberto poslal k zemi unikajícího Asensia, hlavní arbitr ale nechává pokračovat ve hře. Tato situace hodně poznamenala domácí příznivce.
17'
Až nyní se hvězdný Argentinec poprvé ocitl ve větší šanci. Rakitič mu totiž adresoval hezký míč, jenomže Messi se ocitl až příliš blízko vyběhnuvšímu Navasovi.
16'
Hodně nenápadný je zatím Lionel Messi, který měl míč opravdu jen minimálně. Na hře Katalánců je to hodně vidět, neboť chybí úspěšná finální fáze.
15'
André Gomes si při zpracovaní míče pomohl lehkým dotykem rukou. Pozorné oči hlavního arbitra to odhalili a je tak po šanci.
14'
Ramos se pokoušel přenést těžiště hry k pravé autové čáře na Vázqueze, druhý jmenovaný se natahoval po míči co mu tělo dovolilo. I přesto neměl na zachycení míče nárok.
13'
Luis Suárez si skvěle seběhl na kolmici z kopačky Mascherana. Tuto situaci řešil střelou z první, která se vyšplhala hodně vysoko nad branku.
12'
Marcelo si u postranní čáry pohrával s Rakitičem, poté odcentroval k malému vápnu, kde se nejvýše do vzduchu vyšplhal Gerárd Piqué. Hra se okamžitě stěhuje na opačnou stranu.
11'
Samuel Umtiti musel znovu zasahnout, neboť za jeho záda směřoval skákavý balón. Francouzský zadák si situaci nekomplikoval a raději jí vyřešil odkopem do zámezí.
10'
Suárez posílal napříč pokutovým územím prudký balón, který mířil mimo prostor jeho spoluhráčů. O několik vteřinek později byl Umtiti v souboji s Benzemou příliš agresivní.
9'
Chorvatský špílmachr se posléze dostal k odraženému balónu a při odehrávce hracího předmětu byl přistrčen Marcelem. Hlavní sudí pochopitelně píská.
8'
Toni Kroos se ujal rozehrávky standardní situace kousek od šestnáctky. Nadýchaný centr doletěl pouze na hlavu Ivana Rakitiče, který balón odvrací.
7'
Real je i po vstřelené brance stále aktivnějším celkem. Soupeř se absolutně nemůže prokousat k balónu, nyní na pravé straně vybojoval Vázquez autové vhazování.
6'
Barcelona je tak rázem ještě v horší situaci, než ve které byla před startem tohoto zápasu. Momentálně potřebuje vstřelit tři branky, přičemž by utkání mohlo jít i do prodloužení.
5'
MARCO ASENSIO má zkrátka patent na překrásné branky! Mladičký Španěl si vzal balón, podíval se na branku a následně vypálil přesně pod horní tyč. Ter Stegen nestačil vůbec reagovat.
5'
Bílý balet pořádně sevřelo svého odvěkého rivala. Aktivní je zejména Marco Asensio, který pořádně větrá tříčlennou obrannou vazbu.
4'
No a hned první akce málem skončila první brankou. Modrič si skvěle seběhl z druhé vlny na přízemní nahrávku, kterou následně poslal pouze do zad výborně stojícího Umtitiho.
3'
Umtiti byl v nouzi donucen odkopnout míč na Gomese, který si s těžkým balónem nedokázal poradit. Real se stěhuje ke kulatému nesmyslu.
2'
Hlavní arbitr poprvé písk do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzala Barcelona, která bude muset vstřelit miinmálně dvě branky.
1'

Real Madrid CF: Keylor – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Kovačič, Modric, Kroos – Asensio, Benzema, Lucas
Náhradníci: Casilla – Ceballos, Nacho, Hernández, Bale, Casemiro, Isco

FC Barcelona: Ter Stegen – Mascherano, Pique, Umtiti – Sergi Roberto, Andre Gomes, Sergio, Rakitić, Alba – Messi (C), Suárez
Náhradníci: Cillessen – Semedo, Vidal, Digne, Denis, Deulofeu, Paco Alcácer.
První utkání

V prvním zápase Španělského superpoháru se na domácím trávníku představila Barcelona. Úvodní pětačtyřicetminutovka nebyla zrovna záživná, sledovali jsme spíše bojovný fotbal, který se povětšinu času odehrával ve středu hrací plochu.

Za to druhý poločas nabídl snad všechno, co moderní fotbal potřebuje. Hned po pěti minutách si nešťastným způsobem vstřelil vlastní branku Gerárd Piqué a domácí byli rázem v šoku. Po této inkasované brance se Katalánci nadechli k velkému náporu, který ale nedokázali zužitkovat. V největší šanci si vylámal zuby Sergio Busquets, jenž s penaltového puntíku netrefil prázdnou svatyni. O několik minutek už bylo veseleji, Luis Suárez přifilmoval pád v pokutovém území a hlavní arbitr mu na toto herecké představení skočil. Nabídnutou příležitostí v podobě penalty nepohrdl Lionel Messi a rázem bylo opět srovnáno. Jenomže vyrovnaný stav nevydržel vůbec dlouho, Real podnikl protiútok, který neskutečně přesnou střelou vyřešil Cristiano Ronaldo. Tentýž hráč následně utíkal sám na ter Stegena, jenomže na poslední chvíli ho ze zakončení vyrušil Samuel Umtiti a rozhodčí byl nucen písknout. Avšak nešlo o odpískání pokutového kopu, nýbrž o simulování portugalské hvězdy. Jelikož už Ronaldo jednu žlutou kartu měl, obdržel druhou a musel se pakovat předčasně do sprch. Aby toho nebylo málo, největší hvězda bílého baletu při nelibě posouzení sporné situace strčil do rozhodčího, za což vyfasoval čtyřzápasový flastr. Katalánci tak dohrávali závěrečné minutky v početní výhodě, což jim naopak uškodilo. Soupeř totiž podnikl další bleskurychlý kontr, který tentokráte zužitkoval náramnou střelou střídající Marco Asensio.

Real si tak odvezl z Barcelony velmi nadějný výsledek 3:1, což značí, že tým kolem Messiho bude muset vstřelit minimálně dvě branky.
FC Barcelona

Katalánci jsou před tímto prvním zápasem stavěny do role mírného outsidera, i vzhledem k výsledku z prvního klání. Uplynulá sezóna ale nebyla z hlediska zisku trofejí zrovna vydařená, klubová vitrína zazmenala zisk méně cenných trofejí, a to Copa del Rey a španělského Superpoháru. Španělský gigant je v posledních dnech poznamenaný ztrátou jedné ze svých největších hvězd. Talentovaný Brazilec Neymar si to namířil do pařížského SG, a to kvůli vidině další životní výzvy. Kabina zaznamenala také několik příchodů, do Katalánska se vrátil Gerard Deulofeu, z lisabonské Benfiky přišel pravý bek Nelson Semedo. Barcelonští se ještě domluvili na brazilské posile Marlonovi, v jednání prý je i příchod Dembelého či Coutinha. Poslední dva jmenovaní se nechali slyšet, že by se do Španělska rádi podívali, nicméně opačného názoru jsou jejich zaměstnavatelé, kteří svoje hvězdy nechtějí prodat.

Katalánský velkoklub sehrál v rámci předsezónní přípravy celkem pět utkání, pouze v jednom případě se neradoval z vítězství. Bylo tomu v zápase proti Gimnásticu, který skončil remízou 1-1. Barcelonští sehráli čtyři utkání v rámci International Champions Cupu, kde postupně porazili Manchester United, Juventus a Real Madrid. V minulém týdnu pak sehráli dvaapadesátý ročník místního Gamper Cupu, ke kterému si pozvali brazilský tým Chapecoense. Utkání skončilo dle předpokladů, vysoká výhra 5:0 hrála do karet domácímu celku.
Real Madrid

Celek z hlavního města Španělska se po několika letech konečně dočkal prvenství ve své domácí soutěži. Aby toho nebylo málo, Real se zároveň stal jediným obhájcem nejprestižnější soutěže Ligy mistrů. Další trofej do klubové vitríny pramenila z mistrovství světa klubů, který je určen právě pro vítěze Ligy mistrů. Bílý balet si ve finálovém duelu poradil s japonskou Kašimou, kterou udolal překvapivě až v prodloužení. Nicméně nejčerstvější trofej se datuje do minulého týdne, kdy si Real Madrid poradil s Manchesterem United v rámci evropského Superpoháru.

Klubová pokladna je v letním přestupovém období překvapivě v plusových číslech. Z hlavní města Španělska se postupně stěhovali Mariano Díaz, Diego Llorente, James Rodríguez, Álvaro Morata a Danilo. Za tyto hráče Real obdržel přes sto dvacet milionů eur. Real do svého kádru přivedl dva mladíky, jedná se o Thea Hernándeze, který přišel z Atlética. Z Betisu Sevilla zamířil do kádru Dani Ceballos, který zaujal svými výkony na uplynulém Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let. V posledních několika týdnech vyplula na povrch informace, že se Bílý balet domluvil na přestupu Kyliana Mbappého. Tato zpráva byla zároveň tou poslední, neboť se neukázala jako pravdivá. K talentovanému mladíčkovi má v tuto chvíli nejblíže PSG, který by tak uskutečnil další gigantický přestup.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělský superpohár má na programu odvetný duel, ve kterém se tentokráte v role hostitele představí Real Madrid CF. Soupeřem mu bude odvěký rival FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.