UEFA Super Cup -  ONLINE PŘENOS -  Real : Manchester Utd. - 8. srpna 2017   20:45

Real
Real
24' Casemiro (Carvajal) • 52' Isco (Bale)
2:1
(1:0)
Manchester Utd.
62' R. Lukaku  (N. Matić)
Real
Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale (73. Asensio), Isco (73. L. Vázquez), Benzema (83. Ronaldo).
Casilla – Nacho Fernández, Ronaldo, Hernández, L. Vázquez, Asensio, Kovačić.
Gianluca Rocchi – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (všichni Itálie)
Stadion Filipa II., Skopje
de Gea – A. Valencia (C), Lindelöf, Smalling, Darmian – P. Pogba, N. Matić, A. Herrera (56. Fellaini) – Mchitarjan, R. Lukaku, Lingard (46. Rashford).
Romero – Mata, Martial, Carrick, Blind, Rashford, Fellaini.

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji příjemný zbytek večera.
Real Madrid si tak připisuje zisk Superpoháru UEFA!
Je konec, góly na obou stranách v tomto poločase vytvořily skóre 2:1 ve prospěch svěřenců Zinedineho Zidana. Ten šel do vedení 2:0 po gólu Isca. Naději pro Manchester vytvořil Romelu Lukaku, nicméně druhý gól Manchester už nevstřelil. Sledovali jsme však skvělé utkání plné šancí, dvou břeven a rychlého fotbalu. Pohárová sezóna 2017/2018 tedy začíná dobře.
90+7'
90+7'
Nicméně Cristiano Ronaldo s volným přímým kopem nenaložil nejlépe a branku Manchesteru United značně přestřelil.
90+6'
Cristiano Ronaldo se dostal k míči a byl faulován Valenciou kousek před pokutovým územím Manchesteru United. Tak uvidíme, jestli jak Cristiano Ronaldo naloží s tímto volným přímým kopem.
90+6'
Mimo hru byl chvíli Paul Pogba, který musel být ošetřen pro krvavé zranění. Nyní je však na hřišti a i se dostal do akce Manchesteru United po standardní situaci, nicméně obrana Realu Madrid si nyní vše pohlídala.
90+5'
Marcus Rashford si připisuje žlutou kartu za zákrok na Lucase Vázqueze, který ovšem tomuto zákroku trošku přidal.
90+4'
Po výkopu je u míče Manchester United, který se rychle dere dopředu a snaží se ještě vyrovnat a poslat tak utkání do prodloužení.
90+3'
Z rohového kopu se dostal k nacentrovanému míči od Toniho Kroose Sergio Ramos, který hlavičkoval těsně vedle branky Manchesteru United.
90+2'
Lucas Vázquez si nádherně vydobyl prostor a následně poslal míč na Marca Asensia, kterého vychytal pohotovým zákrokem David de Gea!
90+1'
Valencia centroval do vápna Realu Madrid, kde hlavičkoval zraněný Marouane Fellaini. Ten se do míče opřel hlavou i přes zranění, nicméně neskóroval.
90+1'
Nastavovat se bude 7 minut nad rámec řádné hrací doby!
90'
Rohový kop Realu Madrid šel na Sergia Ramose. Ten si cestu k míči našel, nicméně tentokrát v 90. minutě neskóroval.
90'
Luka Modrić si vydobyl hodně prostoru, jenže na poslední chvíli o balón přišel a dopředu šel Paul Pogba. Ten situaci nevyřešil ideálně a do akce jde Cristiano Ronaldo.
89'
Lucas Vázquez po přihrávce od Marca Asensia přišel o míč a daroval tak Manchesteru United možnost přejít dopředu. Zde to ukončil Cristiano Ronaldo svou srážkou s Lindelöfem.
88'
Darmian po autovém vhazování ztratil míč a dostal se k němu Cristiano Ronaldo, který ovšem neprošel přes Nemanju Matiće.
87'
A z volného přímého kopu u postranní čáry se nakonec vyklubala pořádná akce, když nacentrovaný míč Keylor Navas jen tak tak chytil před brankovou čárou.
86'
Žlutou kartu si nyní připisuje Sergio Ramos, který zastavil Paula Pogbu dost ošklivým způsobem. Nicméně Paul Pogba vzal Ramose za hlavu, což se Ramosovi moc nelíbilo.
85'
Marcus Rashford se postavil k exekuci volného přímého kopu z dobré vzdálenosti, nicméně na ten bude chtít rychle zapomenout. Míč letěl opravdu hodně nad branku.
84'
Další žlutou kartu za přidrženi si připisuje Daniel Carvajal.
84'
Po rohovém kopu, který se Realu moc nepovedl, se španělský tým opětovně dere do akce. Míče se už dotkl i střídající Cristiano Ronaldo, který se k týmu připojil teprve nedávno.
83'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Cristiano Ronaldo.
82'
Z následného rohového kopu však nic nevzešlo a dopředu jde Real.
82'
Marcus Rashford se dostal do nádherné akce a jen tak tak nevyrovnal! Mladičkého útočníka vychytal Keylor Navas.
81'
Sergio Ramos nyní vyhrál další hlavičkový souboj a zdá se býti v pořádku. Naproti tomu Marouane Fellaini, který už je plně ve hře, se asi bude trochu šetřit.
80'
Marouane Fellaini je stále na ošetřován. Nyní má okolo hlavy omotaný obvaz a jde to zkusit na hřiště. Rána do hlavy to ovšem byla pořádná a riziko otřesu mozku není od věci.
78'
Fellaini je i od krve nyní, jeho střet s Ramosem vskutku nebyl příjemný. Ramos už je opět na nohou, nicméně Fellaini nejspíše pokračovat nebude.
77'
Souboj nebyl příjemný ani pro Fellainiho a oba hráči nyní leží na hřišti a jsou ošetřováni. Mezitím se na střídání připravuje Cristiano Ronaldo.
76'
V zápase se již pokračuje a opět je u míče Manchester United. Konkrétně Darmian, který centroval na Fellainiho. Ten v souboji se Sergiem Ramosem nezvítězil a ještě k tomu uzemnil Ramose, který leží na zemi.
74'
Nyní nás ještě čeká hydratační osvěžující přestávka.
73'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Marco Asensio.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Lucas Vázquez.
72'
Další centr Valencii odhlavičkoval Raphaël Varane, který tak umožnil svým spoluhráčům jíti dopředu.
71'
Z následné akce už ovšem roh byl a rozehrával jej Marcus Rashford. Tato standardní situace ovšem neměla chtěný výsledek, ačkoliv si Manchester míč udržel mimo vápno Realu Madrid.
70'
Sergio Ramos měl nyní plné ruce práce se zastavením Henricha Mchitarjana a měl se kopat rohový kop, jenže toho si rozhodčí nevšimli a odkopávat tak bude Keylor Navas.
70'
U míče se stále drží fotbalisté Realu Madrid, kteří nyní kombinují i s Keylorem Navasem na své polovině hřiště.
69'
Marcus Rashford dlouhou přihrávkou nalezl Paula Pogbu, který se tak dostal do příhodné akce. Jenže v onen osudný moment Pogba uklouzl.
68'
Smalling se nepěkně střetl s Balem a Velšan to odnesl poněkud tvrdě. Nicméně po chvilce strávené na trávníku je zpět ve hře.
67'
Z další akce taktéž sešlo, jelikož Marouane Fellaini byl přistižen v ofsajdu.
66'
Do rychlé protiakce se dostal po pasu od Fellainiho Henrich Mchitarjan, nicméně atak Manchesteru United byl ukončen Marcelem.
65'
Míč nyní blízko Navase skončil v zámezí. Rozehrávat bude Real Madrid na své polovině.
64'
U míče je i po brance Manchesteru United opět Real Madrid. Nicméně nyní mohou hosté děkovat Rashfordovi, který zastavil rozvíjející se atak Realu.
62'
Manchester United právě vstřelil branku!
A rázem je sníženo! Na Keylora Navase vyslal střelu Nemanja Matić a madridský brankář vytěsnil střelu pouze před sebe, kde už stál připravený ROMELU LUKAKU. Ten už měl jednoduchou práci – 2:1!
61'
Do obří šance se dostal Gareth Bale, který nastřelil druhé břevno v tomto zápase!
60'
S míčem se před šestnáctku Realu Madrid dostal Marcus Rashford, jeho projektil byl ovšem blokován a do rychlého protiútoku tak jde Real.
59'
A David de Gea se ihned musel činit, když musel zastavit střelu Modriće zpoza šestnáctky! Španělský gólman se však předvedl na výbornou.
58'
Carvajal obdržel balón a svým pasem na Luku Modriće přesunul hru Realu Madrid před šestnáctku Manchesteru.
57'
Příchozímu Marouanemu Fellainimu se první dotyk s míčem moc nepovedl, hned o něj totiž přišel. Nadvládu nad míčem si tak nyní připisuje Real Madrid.
56'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Marouane Fellaini.
55'
Real Madrid se dostal na polovinu soupeře. Konkrétně Marcelo stál v dobré pozici, nicméně místo centru do šestnáctky vrátil míč Kroosovi.
54'
Paul Pogba a Romelu Lukaku nyní nadvakrát nedokázali skórovat a překonat Keylora Navase po nádherném centru Herrery! Toto tato dvojice vskutku moc nezvládla.
52'
Real Madrid právě vstřelil branku!
A už je to o dvě branky! ISCO si nádherně přiťukl s Garethem Balem a dostal se sám před Davida de Geu. Odtud už to bylo jednoduché, míč skončil u protější tyče – 2:0!
51'
Po Kroosově přihrávce to byl Isco, který založil útok Realu Madrid. Ten skončil Marcelovým centrem na Lindelöfa, který odhlavičkoval balón do bezpečí.
50'
Příchozí Marcus Rashford pak ovšem vše napravil, když přešel přes dva hráče Realu a následně centroval do šestnáctky Keylora Navase. Obrana mistra Španělska si však s míčem poradila.
50'
Marcus Rashford se dostal dopředu do akce a mohlo to i být zajímavé, kdyby přihrál Lukakovi a nebyl o míč obrán.
49'
Po následném rohovém kopu se dostal do akce Marcelo, ten ovšem trefil boční síť.
48'
Toni Kroos vypálil tvrdou ránu na branku Manchesteru United, nicméně David de Gea předvedl famózní zákrok!
47'
Následně to byl Gareth Bale, který obdržel míč od Benzemy a mohl pálit! Nicméně byl odstaven Smallingem.
47'
Pogba přenechal Matićovi, který zkoušel hledat Mchitarjana. Přihrávka letní posily Manchesteru United však nepatřila mezi ty kvalitní.
46'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Marcus Rashford.
46'
Je za námi první poločas tohoto utkání. Zatím vede Real Madrid po gólu Casemira z 24. minuty. Gól byl hodně sporný, podle všeho padl z ofsajdu, nicméně uznán byl. Manchester United se posléze dlouho hledal, nicméně ke konci poločasu se párkrát o slovo taky přihlásil. Bude tak jistě zajímavé sledovat druhý poločas tohoto klání.
45+2'
45+1'
V posledních vteřinách tohoto poločasu to zkoušel Herrera, jenže jeho centr nevytvořil žádnou gólovou akci.
45'
Manchester United se rozhodně nesnaží o dohrání poločasu v klidu. Záložníci ostrovanů našli Lukaka, který přehlavičkoval Sergia Ramose! Keylor Navas si však s hlavičkou bývalého útočníka Evertonu poradil.
44'
Isco se nyní dral dopředu přes Matiće s Herrerou, jenže byl faulován. K míči se tak ovšem po nepovedeném volném přímém kopu vrátil zpátky Manchester United.
43'
David de Gea si připsal důležitý zákrok proti francouzskému útočníkovi! Karim Benzema po pádu Modriće pálil ostrými z velkého vápna, nicméně gólmana United nepřekonal.
42'
Jesse Lingard je prvním hříšníkem. Jeho skluz na Isca faul rozhodně byl a žlutou kartu si zasloužil.
41'
Smalling si vzal míč a přes Pogbu jej poslal na Valenciu, který znovu centroval. Ovšem i tentokrát si obrana Realu Madrid poradila, konkrétně Raphaël Varane míč odhlavičkoval pryč.
40'
Po nepovedeném ataku Manchesteru United se k míči vrátil Real Madrid. Ten se aktuálně drží na své polovině a pomalu se připravuje k rychlému útoku.
39'
Manchester United poněkud ožil a dovolil si pár akcí. Konkrétně Valencia centroval do malého vápna, kde si však míč našel hlavy obránců Realu Madrid.
38'
Po této neproměněné šanci Manchesteru United šel dopředu Real Madrid, konkrétně Gareth Bale to tahal po křídle. Následně však o míč přišel kousek od pokutového území hostů.
37'
Paul Pogba se ocitl v šestnáctce Realu Madrid a rozhodl se pro přihrávku! Nutno podotknout, že to nebylo moc chytré rozhodnutí. Druhý nejdražší hráč planety měl k dispozici i lepší řešení na druhé straně.
37'
U míče už jsou opět zadáci Bílého baletu na své polovině, kteří se aktuálně snaží roztáhnout hru více na křídla.
36'
Ta však po zvláštní nedomluvě dovolila jít Manchesteru United do přečíslení! To by i mohlo dopadnout zajímavě, kdyby Romelu Lukaku nebyl v ofsajdu a hra se tak nepozastavila.
35'
David de Gea uvedl míč do hry odkopem od své svatyně, nicméně balón de facto předal obraně Realu Madrid.
34'
A byl to Herrera, který poslal do vápna centr na Nemanju Matiće! Nová akvizice Manchesteru si však nedokázala na míč potřebně naběhnout.
33'
Paul Pogba se dostal k míči a snažil se přejít dopředu, nicméně na své cestě dopředu byl faulován a Manchester United tak získává volný přímý kop z dobré vzdálenosti.
32'
V zápase se již pokračuje. Keylor Navas se ujal výkopu od své branky a dlouhým centrem vrátil hru tam, kde byla poslední čtvrthodinu – na polovinu Manchesteru United.
30'
Hru právě přerušila hydratační přestávka.
29'
Karim Benzema se dostal právě do samostatného úniku a vstřelil branku! Nicméně pomezní rozhodčí si všiml ofsajdového postavení a branka tak platit nemůže.
28'
Manchester United aktuálně působí poněkud bezzubě. U balónu jsou v posledních minutách jen a jen Španělé a my sledujeme jejich snažení se proklouznout obranou United.
27'
Marcelo zkoušel před Luku Modriće poslat balón na Karima Benzemu. Kutálejícímu se míči se ovšem vložil do cesty Herrera, který tak zachránil potencionálně nebezpečnou akci.
26'
Real Madrid si drží převahu i po gólu. Stále sledujeme hru vítěze Ligy mistrů na polovině celku z Anglie.
24'
Real Madrid jde do vedení a nutno podotknout, že zaslouženě. Převahu z posledních minut přeměnil v gól CASEMIRO, který si sporně naběhl na nacentrovaný míč od Carvajala a poslal míč do sítě Manchesteru United – 1:0!
22'
Stále sledujeme aktivní hru Bílého baletu u vápna Manchesteru United. Nicméně svěřenci Josého Mourinha se skvěle brání.
21'
Do vápna Manchesteru se dostal Luka Modrić, který se snažil přihrávkou nalézt nějakého spoluhráče. To se mu ovšem nepovedlo.
19'
Další střelecký pokus si připsal dnes velmi aktivní Casemiro, jenže z hranice vápna branku Manchesteru United přestřelil.
18'
U míče jsou po této vyhrocené minutce opětovně Španělé, kteří kombinují u šestnáctky Manchesteru United a snaží se něco vymyslet.
17'
A hned šli do protiútoku hosté, když si míč držel u sebe Paul Pogba. Ten místo přihrávky na Mchitarjana o míč přišel a to se jak Mchitarjanovi, tak Mourinhovi a dalším moc nelíbí.
16'
Gareth Bale skvostně našel Karima Benzemu, který ovšem o míč přišel a do hry se tak zapojili další hráči, kteří následným centrem hledali Balea. Ten se však k míči nedostal a čeká nás tak rohový kop.
15'
Carvajal dokázal vší silou zastavit Jesseho Lingarda od zisku jak míče, tak rohového kopu pro Manchester. Dopředu tak z vlastní poloviny může jít Real Madrid.
14'
Manchester United ovšem ihned přišel o míč a Real se především díky Kroosovi dostal zpět na polovinu Rudých ďáblů.
13'
Následující rohový kop Realu Madrid byl přerušen pro útočný faul. Hru tak zahajuje výkopem od své branky David de Gea.
12'
U míče jsou opětovně hosté z hlavního města Španělska. Konkrétně Karim Benzema se zkoušel dostat přes novou akvizici Lindelöfa, jenže neúspěšně.
11'
Obrana Realu Madrid přes Isca rozehrála hru na polovinu Manchesteru United, nicméně již jmenovaný Isco si nedokázal poradit s obranou United.
10'
Valencia se dostal do dobré šance pro centr a tak se taktéž rozhodl centrovat, nicméně jeho balón nenašel žádného příjemce v dresu Manchesteru.
9'
Mchitarjanův centr do šestnáctky na Lukaka dokázal blokovat Carvajal, který tak odvrátil hypoteticky nebezpečnou gólovku. Hra se posléze přesunula na stranu Manchesteru United, kde jsou však u míče hosté.
8'
Skrze stopery Realu se dral Henrich Mchitarjan, jenže ten se zčistajasna ocitl na zemi. Podle italského sudího však o faul nešlo a ve hře se pokračuje bez přerušení.
8'
Romelu Lukaku se dostal k míči na hranici šestnáctky Bílého baletu a přenechal míč Pogbovi, který následně vzhledem k vracejícím se hráčům Realu přišel o míč a z celé akce tak sešlo.
7'
Paul Pogba chytře vyslal dopředu Jesseho Lingarda, jenže toho na poslední chvíli stihl odstavit Casemiro.
6'
Paul Pogba se nepěkně pozdravil s Casemirem. Brazilský fotbalista v barvách Realu zůstal ležet na zemi, nicméně vážné zranění z toho nebylo.
5'
Následoval další pokus Garetha Balea, který centroval do šestnáctky Rudých ďáblů. Zde si volný nacentrovaný míč ovšem vzali beci ostrovanů.
4'
K míči se vrátili obránci Realu Madrid. Konkrétně Sergio Ramos zkoušel centrovat na své útočníky, jenže jeho centr odhlavičkoval Lindelöf.
3'
Šance Garetha Balea! Obrana Manchesteru United se moc nedohodla a rychlonohý Velšan tak mohl skórovat. Branku nicméně přestřelil.
3'
O slovo se přihlásil i Real. Konkrétně Karim Benzema přenechal míč Baleovi, jenže jeho útok ukončil Nemanja Matić.
2'
Do první akce se dostal Romelu Lukaku, když zkoušel přehlavičkovat Keylora Navase. Gólman Realu Madrid ovšem i s pomocí Varaneho míč zkrotil.
1'
Utkání rozehrál Manchester United, který se po křídle přes Nemanju Matiće žene na druhou polovinu hřiště.
1'
Hráči jsou již na hrací ploše. Samotné utkání začne za chvíli.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale, Isco, Benzema.
Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Ronaldo, Hernández, L. Vázquez, Asensio, Kovačić.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Lindelöf, Smalling, Darmian – P. Pogba, N. Matić, A. Herrera – Mchitarjan, R. Lukaku, Lingard.
Náhradníci: Romero – Mata, Martial, Carrick, Blind, Rashford, Fellaini.

Rozhodčí: Gianluca Rocchi – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (všichni Itálie).
MANCHESTER UNITED

Manchester United loni dominoval v Evropské lize a zaslouženě ji vyhrál, díky tomuto triumfu má tak v kapse Ligu mistrů pro tuto sezónu, ačkoliv v Premier League skončil na šestém místě se ztrátou čtyřiadvaceti bodů na Chelsea, jež Premier League vyhrála. Rudí ďáblové si Superpohár naposledy zahráli v roce 2008, když podlehli Zenitu Petrohrad 1:2. Poslední výhra Manchesteru v tomto zápase se uskutečnila v roce 1991, když Manchester United porazil Crvenou Zvezdu Bělehrad.

Co se přestupů týče, tak klub opustila ikona posledních let Wayne Rooney, který zamířil do mateřského Evertonu jako volný hráč. Následoval ho Adnan Januzaj, který přestoupil do Realu Sociedad. Na Old Trafford naopak zamířil Romelu Lukaku, který byl dlouhou dobu spojován s Chelsea. Z Chelsea ještě přišel Nemanja Matić a tuto zvučnou dvojku doplnil Viktor Lindelöf z Benficy. Co se týče Zlatana Ibrahimoviće, tak ten je stále zraněný a beze smlouvy, nicméně José Mourinho několikrát naznačil, že by byl rád, kdyby Zlatan pokračoval u Rudých ďáblů.
REAL MADRID CF

Vítěz La Ligy a vítěz Ligy mistrů vstupuje do utkání jako menší favorit. Real Madrid dokázal něco, co se v novodobé historii nikomu nepovedlo a sice obhájit vítězství v Lize mistrů, když milionářskou soutěž vyhrál jak v roce 2016, tak v roce 2017. Nyní má šanci obhájit i Superpohár, jelikož loni porazil na půdě Trondheimu Sevillu, téže ze Španělska.

Real Madrid během léta kádr lehce pozměnil. V klubu skončil Pepe, Diego Llorente, Mariano, Álvaro Morata a Danilo. Na hostování pak zamířil Fábio Coentrão do Sportingu a především James Rodríguez, který na dva roky bude oblékat dres Bayernu Mnichov. Kolumbijský reprezentant se nedokázal prosadit v dresu Bílého baletu a zamířil tak do Německa. Klub naopak posílil o Daniho Ceballose z Realu Betis a Thea Hernándeze z Atlética Madrid.
Těsně před play-off Ligy mistrů a Evropské ligy nás čeká zápas o další trofej mezi vítězem Ligy mistrů a vítězem Evropské ligy, neboli Superpohár UEFA. V hlavním městě Makedonie vyzve Real Madrid anglický celek Manchester United. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.