UEFA Youth League -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Dudelange - 18. října 2017   17:00

Sparta
Sparta
58' Maksić  • 83' Fišl  • 85' Flak
3:1
(0:1)
Dudelange
Dudelange
31' Omosanya
Sparta
Bačkovský – Tvaroh (76. Snajdr), Maksić, Fišl, Flak – Fortelný, Sedláček (37. Alexandr), Mareček, Hezoucký – Drchal (64. Novotný), Frýdek
Kotek – Prokopec, Hucek, Peřina, Snajdr, Novotný, Alexandr
Tarajev – Klaasen, Pajustik (vš. Estonsko)
Generali Arena, Praha-Bubeneč
Dudelange
Esposito – Da Silva Santos, Özkan, Goncalves, Ahmetxjekaj – Omosanya (64. Mendes), Sabotič, Martins David Bautista, Camara (64. Klica) – Natami (86. Mancini), Vilar Rodrigues
Fox – Mancini, Klica, Mendes, Skrijelj, Millot

Sparta tedy postupuje přes lucemburského mistra s celkovým skóre 7:1 a může se těšit na nesmírně atraktivního soupeře v dalším kole, neboť ji čeká Salcburk, tedy obhájce trofeje, který loni v této věkové kategorii dokázal pokořit i ty největší evropské giganty.
Mladí sparťané porážejí Dudelange 3:1, když museli otáčet nepříznivý vývoj dnešního utkání.

Hosté, kteří přijeli v roli výrazných outsiderů a po domácí prohře 0:4 zcela odepsáni, tak v úvodních pětačtyřiceti minutách předvedli velmi sympatický výkon a ten korunovali také vedoucí brankou Omosanyi na sklonku úvodní půlhodiny hry a do přestávky už dokázali své vedení udržet.

Po změně stran už se ale hrála jednostranná partie a to výhradně na hostující branku. Vyrovnat dokázal v 57. minutě Filip Maksić. Závěrečnou čtvrthodinu rozehrála nevídaná série Ondřeje Novotného, jenž během čtyř minut zahodil čtyři nadějné až vyložené příležitosti, krátce poté ale trefil Spartě vedení Daniel Fišl a brzy přidal třetí branku Kristián Flak. Zatímco ofenzivní hráči Sparty zahazovali jednu šanci za druhou, tak branky stříleli výhradně obránci.
90+2'
90+1'
Estonský rozhodčí Tarajev ještě oddaluje závěr zápasu o dvě nastavené minuty.
90'
Po delší době také zaútočili hosté, přetažený centr Briana Da Silvy Santose ale postrádal přesnost a přeletěl všechny fotbalisty v pokutovém území.
89'
Další souhru po levé straně hřiště přerušil ofsajd, ve kterém byl nachytán Kristián Flak.
87'
Sparťané už jsou opět usazeni na útočné polovině a snaží se znovu dobývat již velmi unavenou defenzivu Dudelange.
86'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Natami, přichází Mancini.
85'
Sparta právě vstřelila branku!
Další branka rudých! Jan Fortelný se protáhl po pravém křídle a přesným centrem ke vzdálenější tyči vyzval ke skórování KRISTIANA FLAKA, ten byl u míče dříve než brankář Esposito a nasměroval jej pod břevno hostující branky!

Také třetí branku Sparty tak střílí obránce!
83'
Obrovský nápor přeci jen sparťané využili k vedoucí brance! Po rychle rozehraném rohovém kopu Frýdek posadil míč na hlavu nikým nehlídaného DANIELA FIŠLA a když nedokáží střílet branky sparťanští útočníci, tak dnes skórují stopeři!
81'
A další šance Novotného! Ten po zisku míče běžel osamocen vstříc Espositovi a byť na opačné straně mu proti jedinému obránci nabíhali tři spoluhráči, vzal zakončení na sebe, prudkou ránu namířil ale jen do lucemburského brankáře!
80'
Do třetice Novotný! Tentokrát se důrazně vtěsnal mezi hostující stopery a ze čtrnácti metrů střílí nad branku.
79'
Znovu v akci Novotný, ten si na dlouhý nákop zaběhl za hostující obranu a dokázal se dostat k míči dříve než bránící Goncalves, ovšem zblízka nedokázal obelstít brankáře Esposita.
78'
Další standardní situaci sparťané rozehráli po zemi a Mareček svoji přihrávkou vyzval k zakončení Novotného, ten ale netrefil míč dobře a výrazně minul hostující branku.
77'
Utkání přihlíží 659 fanoušků.
76'
Závěrečné střídání Sparty, Karla Tvaroha nahrazuje David Snajdr a i ten si zahraje pár minut na letenském trávníku.
75'
Po Rodriguesově průniku z dvaceti metrů střílel Natami, první hostující střela v druhém poločase se ale mezi tři tyče nevešla.
74'
Rodrigues mohl těžit ze sparťanské ztráty míče, jeho dravý průnik do pokutového území ale stačil zneškodnit Filip Maksić.
73'
Da Silva Santos svedl nesmírně tvrdý souboj o míč s Fislem, po kterém zůstal velmi otřesen, už se ale zvedá zpět na nohy.
71'
Hezoucký ve středu pole nedovoleně atakoval Batistu a vidí žlutou kartu.
71'
Frýdek následně kroutil míč ke vzdálenější tyči, ten ale zapadl až za štangli hostující branky.
70'
Brankář Esposito včas vyběhl proti Novotnému, ovšem s míčem vyklouzl až vedle pokutového území a protože stále držel balón v rukou, vidí v ruce estonského arbitra žlutou kartu.
67'
Marečkův centr následně brankář Esposito vyboxoval jen k volnému Fortelnému, ten si mohl míč v klidu zpracovat a prudce pálit, ovšem neprostřelil skrumáž těl před sebou.
66'
Sparťané posléze vybojovali rohový kop, ten rychle rozehráli Mareček s Frýdkem.
65'
Tvarohův centr za postranní čáru srazil Ahmetxjekaj.
64'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Omosanya, přichází Klica.
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Camara, přichází Mendes.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Drchal, přichází Novotný.
64'
Frýdek nedovoleně atakoval Rodriguese, hosté rozehrávají od středového kruhu.
63'
Sparťané sehráli velmi povedenou rychlou akci po útočné polovině a Fortelný připravil tutovku pro Drchala, kterého ale bravurně vychytal Enzo Esposito!
62'
Tvaroh si u pravé postranní čáry neporozuměl s Hezouckým a nasměroval mu přihrávku do zámezí.
61'
Dlouhý nákop hostů Camara nebezpečně prodlužoval na rozběhnutého Natamiho, brankář Bačkovský ale včas vyběhl z branky a byl u míče dříve než italský forvard Dudelange.
60'
Daniel Mareček centroval po zemi, ovšem jeho spoluhráči míč přeběhli a hosté se snadno ubránili.
59'
Drchal vybojoval nedovolený zákrok u rohu lucemburského pokutového území, dění se opět stěhuje před Enza Esposita.
58'
Sparťané získali rohový kop, Alexandr jej rozehrál nakrátko s Frýdkem, jehož přesný centr si zpracoval naprosto osamocený FILIP MAKSIĆ a snadno překonal bezmocného Esposita!
56'
Drchal se důrazně prosadil po pravém křídle a poté stříleným centrem hledal před brankou nabíhající spoluhráče, ovšem mířil nepřesně a balón jen proletěl pokutovým územím k protější postranní čáře.
55'
Na Alexandrův pas za hostující obranu si naběhl zcela osamocený Fortelný, ten ale nezvládl první dotyk s míčem, Özkan jej stačil doběhnout a srazit míč k Espositovi.
53'
Oboustranně hluché minuty, oba celky chybují již v počátku rozehrávky.
51'
Hosté dobré dvě minuty hráli v deseti, když Omar Natami si u vlastní střídačky přezouval kopačky, italský útočník už se ale vrací zpět na hřiště a Dudelange celou dobu jeho absence dokázalo odehrát na útočné polovině.
50'
Rodrigues ve středu pole vybojoval faul na svoji osobu, hosté rozehrávají z místa přestupku.
48'
Po Frýdkově centru se za zády hostujících obránců objevil zcela osamocený Fortelný, to ale díky jeho postavení mimo hru, které neuniklo pomeznímu rozhodčímu Klaasenovi.
47'
Drchal si při individuálním průniku po útočné polovině naložil příliš velké sousto a nepřešel přes pozorného Özkana.
47'
Útočný výpad Tvaroha podél pravé postranní čáry přibrzdil Adrian Ahmetxjekaj, jenž odrazil míč do zámezí.
46'
Fotbalisté se vracejí z útrob Generali Areny zpět na plochu a zatím to nevypadá, že by došlo k dalším změnám v sestavách.
Po prvním poločase Sparta prohrává s Dudelange 0:1, když jedinou branku dosavadního průběhu zápasu vstřelil Michael Omosanya a nutno podotknout, že hosté si vstřelenou branku za svoji aktivitu zasloužili.

Až v závěrečných desetiminutách úvodního dějství Sparta převzala taktovku do svých rukou, z několika velmi nadějných příležitostí se ale rudí prosadit nedokázali.
45+1'
45+1'
K prvnímu poločasu rozhodčí Tarajev přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Omar Natami z dálky pálil několik metrů nad sparťanskou branku, po rychlém výkopu Bačkovského se ale míče opět ujali hosté.
45'
V závěru prvního poločasu ještě hosté vybojovali standardní situaci na útočné polovině.
44'
Tentokrát měl výraznou příležitost Hezoucký, jenž si naběhl na prudký centr Fortelného, netrefil ale poloodkrytou branku Dudelange!
43'
Fortelný centroval z levé strany přes dotírajícího Da Silvu Santose a nasměroval míč až za hostující branku.
42'
Po rohovém kopu Sparty hlavičkoval srbský stoper Filip Maksić nad břevno hostující branky.
41'
Zcela osamocený Flak teď velmi ošklivě podskočil skákající balón a otevřel obrovské množství prostoru pro Omara Natamiho, tomu je ale odmáváno postavení mimo hru.
40'
Rohové kopy na sparťanské straně přibývají, i tomu pátému se ale hosté ubránit dokázali.
39'
A právě Adam Alexandr byl o pár desítek velmi blízko vyrovnání, fantastický zákrok proti němu ale vytáhl Esposito, jenž stačil vytěsnit takřka gólovou střelu vedle své svatyně!
38'
Dva rohové kopy Sparty v rychlém sledu k ohrožení hostující branky nevedly, to až následná rána Adama Alexandra, jenž se z obrovské dálky opřel do balónu a byť jeho projektil byl velmi prudký, tak letěl přímo do připraveného brankáře Esposita.
37'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Sedláček, přichází Alexandr.
37'
Drchal potáhl míč do pokutového území, před zakončením mu jej ale stačil v důrazném souboji ukopnout Özkan.
36'
Herní iniciativu už přeci jen převzala Sparta a momentálně se rudí snaží probojovat skrz zatím velmi kompaktní defenzivu Dudelange.
35'
Další akci Dudelange středem hřiště vedl Nuno Vilar Rodrigues, atakován Sedláčkem ale jen posunul míč k brankáři Bačkovskému.
33'
Hosté znovu útočí a vybojovali rohový kop, po něm Bačkovský ve spolupráci s Fislem odehráli míč do bezpečí.
31'
Dudelange právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají vedení! MICHAEL OMOSANYA se zmocnil míče v hloubi útočné poloviny, individuálně pronikl do pokutového území a přízemní ranou překonal Bačkovského!
30'
Hezoucký po zisku míče na vlastní polovině rychle pádil kupředu, sparťanské snažení ale brzy zastavil ofsajd Drchala.
29'
Další útočné snažení Sparty ukončil útočný faul odpískaný Kristianu Flakovi.
27'
Sparťané získali rohový kop, který rozehráli nakrátko, ovšem o balón okamžitě přišli a hosté už přenesli hru do středu hřiště.
26'
Flak svým centrem od levé postranní čáry našel hlavu Hezouckého, ten byl ještě daleko od branky, tak se snažil prodloužit ke spoluhráčům, blíže k míči ale měl Goncalves.
24'
Sparťané drží míč na svých kopačkách, momentálně ale jen u středové čáry.
22'
Omar Natami si po individuálním průniku navedl míč na levačku a pálil zpoza pokutového území, jeho rána ale nabrala opačnou faleš než by italský útočník potřeboval a dorazila až k rohovému praporku.
21'
Také hosté získali standardní situaci, centr Nuna Vilara Rodriguese se ale neujal, sparťanská defenziva byla pozorná.
20'
Po následném centru od rohového praporku se k hlavičce protlačil Daniel Fisl, horní roh hostující branky ale netrefil.
19'
Sparťané vedli útočnou akci po pravém křídle, Ahmetxjekajem tečovaný centr Tvaroha brankář Esposito stačil už jen vytěsnit vedle své branky.
17'
Fisl si u středové čáry v roli posledního troufl na velmi riskantní kličku, proti Natamimu ale dokázal míč udržet i přesně rozehrát na spoluhráče.
16'
Hosté si vypracovali další standardní situaci a Omar Natami pálil z dobrých třiceti metrů velmi nebezpečně, brankář Bačkovský ale skočil ke své tyči včas a míč i stačil pevně ukrýt ve své náruči.
14'
Při zmínce o loňském ročníku ještě podotknu, že Sparta oba své domácí zápasy proti černohorské Podgorice i tureckému Altinordu odehrála na stadiónu Viktorie Žižkov, až letos si tedy sparťanští mladíci mohou zahrát přímo v Generali Areně.
13'
Další útočná snaha rudých končí ofsajdem, v něm byl přistižen Jan Fortelný. Ten už má zkušenosti se soutěží z loňské sezóny podobně jako Novotný, Frýdek či Mareček.
11'
V úvodních deseti minutách byli aktivnějším týmem hosté, první střelecký pokus si ale připisuje Sparta. Kombinaci na útočné polovině zakončil Hezoucký střelou z dobrých pětadvaceti metrů a byť jeho pokusu nechyběla razance, tak mířil pouze do boční sítě.
10'
Domácí stoper Maksić ztratil míč v těsné blízkosti vlastního pokutového území a po souboji s Martinsem mu i k jeho vlastnímu údivu nebyl odpískán nedovolený zákrok a s míčem na kopačkách mohou pokračovat sparťané.
8'
Hosté, byť experty i sázkovými kancelářemi naprosto odepisováni, zatím působí velmi aktivně a vybojovali také další rohový kop, po kterém už musel Bačkovský vyboxovat míč od své bližší tyče a zvládl to s přehledem.
7'
Sparťané přenesli hru na soupeřovu polovinu, po pravém křídle se pokusil protáhnout Kristian Flak, ovšem Ahmetxjekaj jej vytlačil do zámezí a bude se kopat od lucemburské branky.
6'
Po jednom ze soubojů zůstal na útočné polovině ležet Brian Da Silva Santos a rozhodčí Tarajev svým hvizdem raději přerušil hru, hostující obránce už se ale zvedá ze země a bude moci bez potíží pokračovat.
4'
Nutno ještě podotknout, že vítěz tohoto dvojzápasu se v dalším kole utká se Salcburkem, tedy obhájci trofeje z uplynulé sezóny. Na úvod té letošní Salcburk vyřadil Bordeaux, když po výhře 1:0 ve Francii zvládl včera i domácí odvetu, soupeři nasázel čtyři branky již v prvním poločase a výhrou 4:0 snadno postoupil.
3'
První standardní situace hostů nepřinesla ohrožení pro brankáře Bačkovského a protože o pár sekund později je lucemburskému týmu odpískán ofsajd, může Bačkovský rozehrávat míč z klidu.
2'
Další nebezpečná útočná akce hostů, Rodrigues si v pokutovém území zpracoval pas Omosanyi, před Bačkovským mu ale Fisl stačil míč ukopnout za sparťanskou branku.
1'
Zahájeno! Úvodního výkopu se ujali v modrém hrající hosté a hned se hnali dopředu, Rodrigues se ale do pokutového území neprobil.
1'
Sparťanský trenér Miroslav Krieg oproti prvnímu utkání v Lucemursku vyměnil čtyři jména v základní sestavě, tři z nich v obranné formaci.

Hosté nastupují se sedmi cizinci v základní sestavě!

AC Sparta Praha: Bačkovský – Tvaroh, Maksić, Fisl, Flak – Fortelný, Sedláček, Mareček, Hezoucký – Drchal, Frýdek
Náhradníci: Kotek – Prokopec, Hucek, Peřina, Snajdr, Novotný, Alexandr

F91 Dudelange: Esposito – Da Silva Santos, Özkan, Goncalves, Ahmetxjekaj – Omosanya, Sabotič, Martins David Bautista, Camara – Natami, Vilar Rodrigues
Náhradníci: Fox – Mancini, Klica, Mendes, Skrijelj, Millot

Rozhodčí: Tarajev – Klaasen, Pajustik (vš. Estonsko).
Hezké odpoledne z pražské Letné, kde se v rámci 1. kola UEFA Youth League dorostenci domácí Sparty střetnou s lucemburskými vrstevníky z Dudelange a výchozí pozici mají více než skvělou, neboť z Lucemburska si přivezli vysokou výhru 4:0.

AC SPARTA PRAHA

Sparťané se do soutěže kvalifikovali loňským triumfem v české nejvyšší dorostenecké soutěži, tu ovládli se ziskem 76 bodů ze 34 zápasů a osmibodovým náskokem před Hradcem Králové.

Letos svěřenci Miroslava Kriega rovněž vedou dorosteneckou ligu, ovšem zatím pouze o skóre před Zbrojovkou Brno. Sparťané přitom v úvodních sedmi kolech neztratili ani bod, poté ale dvakrát prohráli po penaltovém rozstřelu (ve Zlíně a s Hradcem Králové), naposledy ale v pražském derby zdolali Bohemians 1905 4:0, když k dvěma brankám Drchala po jedné přispěli i Peřina a Christian Frýdek.

F91 DUDELANGE

Zatímco Sparta i další české kluby (Příbram či Plzeň) již mají se soutěží zkušenosti, tak pro lucemburský fotbal je letošní účast Dudelange naprostou premiérou. Dudelange si ji vybojovalo triumfem v loňské sezóně lucemburské nejvyšší dorostenecké soutěže a protože si Lucembursko pomohlo v koeficientu, dostalo se mezi účastníky i na Dudelange.

PRVNÍ UTKÁNÍ

Oba celky se střetly v Lucembursku 27. září a Sparta hladce porazila svého soupeře 4:0. Skóre otevřel v sedmé minutě Daniel Mareček přesnou ranou z přímého volného kopu, další dvě branky přidal Václav Drchal a po Marečkově výborné přihrávce se v samém závěru prosadil i nejmladší z rodu Frýdků Christian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.