UEFA Youth League -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Salcburk - 1. listopadu 2017   17:00

Sparta
Sparta
27' Sedláček  • 90+2' Maksić
2:4
(1:2)
Salcburk
Salcburk
6' Schmidt   • 29' Schmidt   • 51' Meisl   • 56' Meister
Sparta
Bačkovský – Konopásek, Hucek, Maksić, Šnajdr – Novotný (65. Flak), Sedláček (C), Šimáček, Fortelný (28. Hezoucký) – Drchal, Ch. Frýdek (72. Alexandr).
Kotek – Tvaroh, Kozák, Burda. Trenér: Miroslav Krieg (CZE).
Generali Arena, Praha-Bubeneč (CZE)
1189 diváků
Salcburk
Źynel – Gölles, L. Meisl (C), Dembele (82. Stumberger), Gazibegović – Sturm (62. Kirim), Gorzel, Szoboszlai – Schmid – Schmidt (61. Adamu), Meister.
Antosch – Aganovic, M. Meisl, Zikic. Trenér: Holger Bachthaler (GER).

Sparta na úřadující šampióna ze Salzburgu na Letné nestačila. Fotbalisté pražského celku zůstávají ležet na hřišti, protože určitě udělali pro dobrý výsledek maximum. Kotel navzdory porážce odměnil hráče Sparty potleskem. Nyní už se pojďme podívat na to, jak se utkání vyvíjelo.

Již v šesté minutě otevřel skóre Alexander Schmidt, na jehož gól po necelé půlhodině odpověděl domácí kapitán Richard Sedláček. Jenže za necelé dvě minuty vedl Salzburg znovu, když se podruhé v zápase trefil Alexander Schmidt.

Po přestávce hráči rakouského týmu přidali další dva góly, o které se postarali Luca Meisl a Nicolas Meister. Sparta už poté další gól neinkasovala a v nastaveném čase se prosadil krásnou hlavičkou obránce Filip Maksić.

Fanoušci Sparty po skončení utkání připravili pro své hráče děkovačku Kdo neskáče, není sparťan. Z Letné je to od nás vše. Konečný výsledek. AC Sparta Praha 2 Red Bull Salzburg 4.
90+3'
90+3'
Fanoušci Sparty začali skandovat: "My chceme postup!".
90+2'
Sparta právě vstřelila branku!
Střídající Adam Alexandr rozehrál na pravé straně hřiště v blízkosti šestnáctky standardní situaci a skvělým centrem našel FILIPA MAKSIĆE, která parádní hlavičkou vymetl pravý horní roh brány – 2:4!
90'
Čtvrtý rozhodčí Ondřej Berka nastavil nad rámec zápasu 3 minuty a Sparta bude rozehrávat standardní situaci poté, co Nico Gorzel fauloval v blízkosti šestnáctky Dominika Šimáčka.
89'
Nicolas Meister si z levé strany po pěkné zasekávačce potáhl míč do středu hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou k prudké střele, která byla zablokována. Filip Maksić odvrátil míč na rohový kop, trvalo mu to ale poměrně dlouho.
88'
Střídající Kenan Kirim dal o sobě znovu vědět, jeho prudká rána z pravé hranice šestnáctky ale zamířila nad.
87'
Sparty sice prohrává o tři branky, fanoušci Sparty jsou ale slyšet a zpívají chorál Železná Sparta.
86'
Dnešní utkání sleduje 1189 diváků.
85'
Jeden z fotbalistů Sparty zůstal před střídačkami ležet na hrací ploše a za chladného počasí to určitě není zrovna to ideální. Lékaři mu pomohli zpět na nohy, aby neprochladl.
84'
Na opačné straně mohl v dresu Sparty po rychlém protiútoku a sprintu udeřit Pavel Hezoucký, jeho přízemní střela zpoza šestnáctky ale o tři metry minula přední tyč.
83'
Střídající Kenan Kirim se ocitl na pravé straně šestnáctky ve slibné šanci, jenže bránu z úhlu vysoko přestřelil.
82'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Mahamadou Dembele, přichází Dominik Stumberger.
81'
Salzburg necelých deset minut před koncem připravil třetí střídání. Na hřiště přijde Dominik Stumberger.
80'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát deset minut a Sparta doma prohrává s úřadujícími šampióny 1:4.
79'
Avizovaný pokřik byl nakonec zřejmě směřován k rozhodčímu poté, co Pavel Hezoucký viděl žlutou kartu.
78'
Mahamadou Dembele neodešel za postranní čáru a fanoušci Sparty okamžitě začali opakovaně skandovat: "Co je!?"
77'
Mahamadou Dembele byl hráčem, který byl ostře sražen k zemi a za chladného počasí dlouho ošetřován.
76'
Adam Alexandr se na útočné polovině Sparty dopustil obrovského zkratu, za který byl odměněn žlutou kartou.
75'
Václav Drchal vyrazil po pravé straně do rychlého protiútoku a jeho přízemní centr ve skluzu odvrátil na rohový kop kapitán Salzburgu Luca Meisl.
74'
O další lob se na levé straně šestnáctky pokusil Dominik Szoboszlai, jeho lob byl ale příliš krátký.
72'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Adam Alexandr.
70'
Romano Schmid se po krásné kombinační akci Salzburgu ocitl v blízkosti značky pro penaltu v obrovské šanci, jenže míč odskočil od nohy a jako první u něj byl Jan Bačkovský.
69'
Těžko říci, jak moc chybí Spartě kapitán Daniel Mareček, který byl původně v sestavě, ale na poslední chvíli z ní vypadl.
68'
Sparta už se směrem vpřed dostává po přestávce jen zřídka a směrem dozadu má naopak spoustu starostí.
67'
Salzburg tak dlouho obléhal pokutové území Sparty, až se na levé straně šestnáctky dostal k nádhernému lobu z úhlu Nicolas Meister, míč ale těsně minul vzdálenější pravou tyč!
66'
Václav Drchal si nabíhal na přední tyči na pěkný centr z pravé strany a už se chystal zakončovat hlavou, těsně předním ale stáhl míč do náruče pozorný brankář Bartlomiej Źynel.
65'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ondřej Novotný, přichází Kristian Flak.
64'
AC Sparta Praha připravila druhé střídání a za pár okamžiků se dozvíme, kdo odejde z hrací plochy.
63'
Střídající Junior Chikwubuike Adamu se mohl uvést gólem, když si na přední tyči naběhl na pěknou přízemní přihrávku z ostrého úhlu, v blízkosti pravé tyče ale nakonec míč nezpracoval, když mu odskočil daleko nad nohy.
62'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Philipp Sturm, přichází Kenan Kirim.
61'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Alexander Schmidt, přichází Junior Chikwubuike Adamu.
60'
Nicolas Meister je evidentně v pořádku, když krásným přetaženým centrem našel na vzdálenější levé tyči Nicolase Schmidta, který mohl zkompletovat hattrick. Hostující útočník ale promeškal vhodný okamžik pro střelu z úhlu a jeho zpětná přihrávka byla nepřesná.
59'
Nicolas Meister se postavil zpět na nohy a Salzburg po ošetření sportovně vrátil míč hráčům Sparty.
58'
Střelec posledního gólu Nicolas Meister zůstal před střídačkami ležet na hřišti a musel být ošetřován.
57'
Sparta mohla rychle odpovědět, když si na přední tyči naběhl na krásný přízemní centr z pravé strany střídající Pavel Hezoucký a míč těsně minul pravou tyč! V hledišti to jen zahučelo.
56'
Salzburg právě vstřelil branku!
Philipp Sturm se po krásné kolmé přihrávce dostal na pravé straně šestnáctky k přízemní střele, kterou Jan Bačkovský nedokázal udržet. Vzápětí mu mohl pomoci Zdeněk Hucek, jenže nedokázal míč odkopnout a NICOLAS MEISTER po obrovském zaváhání Sparty zamířil tvrdou ránou pod břevno!
55'
Jusuf Gazibegović se z pozice levého obránce dostal ke střele zpoza šestnáctky, která o pořádný kus minula vzdálenější pravou tyč.
54'
Sparta to za současného stavu bude mít hrozně těžké. Domácí jsou o dvě branky pozadu a Salzburg má obrovskou převahu.
53'
Dominik Szoboszlai hraje fantastický zápas. Nyní záložník Salzburgu pálil zpoza šestnáctky, jeho rána ale byla zablokována.
52'
Salzburg krátce po přestávce vstřelil třetí gól a i v dresu rakouského týmu se již trefil kapitán.
51'
Dominik Szoboszlai rozehrál na pravé straně rohový kop a na přední tyč poslal pěkný zpětný přízemní centr, na který si naběhl LUCA MEISL a parádní střelou bez přípravy zamířil do bližšího pravého horního rohu brány!
51'
Philipp Sturm na pravé straně motal hlavu dvěma hráčům Sparty tak dlouho, až nakonec špatně přihrál.
50'
Dominik Szoboszlai mohl během pár sekund dvakrát pálit v blízkosti hranice šestnáctky, ani v jednom případě se ale ke střele nedostal. V prvním promeškal ideální okamžik, ve druhém ho pokryl jeden z obránců Sparty.
49'
Alexander Schmidt ve středu hřiště potáhl míč k šestnáctce a poté ho rozdal doprava na Dominika Szoboszlaie, který ho zapomněl za sebou, a Sparta se snadno ubránila.
48'
Alexander Schmidt na útočné polovině zastavil taktickým faulem rozehrávajícího Ondřeje Novotného.
47'
Dvojice fotbalistů Salzburgu se na levém křídle po autovém vhazování k ničemu nedostala. Sparta může vhazovat.
46'
Na třetí pokus už to vyšlo a kapitán Sparty a zatím i jediný střelec Richard Sedláček rozehrál druhý poločas, do kterého domácí vstupují za stavu 1:2 s jednobrankovým mankem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
Sparta statečně bojuje proti úřadujícím šampiónům, po prvním poločase ovšem prohrává. Náhradní kapitán Richard Sedláček místo Daniela Marečka, který do zápasu nakonec nenastoupil, odpověděl po necelé půlhodině na úvodní gól Alexandera Schmidta ze šesté minuty, jenže hned vzápětí na opačné straně přišla blesková odpovědět z kopačky úvodního střelce, který se prezentoval nádherným lobem. Mezi slepenými góly odstoupil ze hřiště kvůli zranění Jan Fortelný, kterého nahradil Pavel Hezoucký. Skóre po prvním poločase. AC Sparta Praha 1 Salzburg 2.
45+2'
45+2'
Nicolas Meister se ocitl po krásné kolmé přihrávce uprostřed šestnáctky v obrovské šanci, mezi dvěma protihráči ale přízemní střelou zamířil pouze doprostřed brány a po zákroku Jana Bačkovského už se k dorážce nedostal!
45+1'
Čtvrtý rozhodčí Ondřej Berka nastavil nad rámec prvního poločasu dvě minuty kvůli několika ošetřováním.
45'
Filip Maksić zůstal ležet v pokutovém území Sparty a musí být ošetřován. Další zranění. Mimo hru už je Jan Fortelný.
44'
Rozehrávky rohového kopu se ujal Dominik Szoboszlai a brankář Jan Bačkovský nikým neatakován stáhl míč ze vzduchu.
43'
Julian Gölles předvedl v blízkosti šestnáctky na pravé straně hřiště pěknou sekávačku a na vzdálenější levé tyči našel krásným centrem jednoho ze spoluhráčů, který se také uvolnil zaseknutím míče do středu a jeho přízemní střela pravačkou byla sražena na rohový kop.
42'
Zděnek Hucek rychle rozehrál doleva na volného Christiana Frýdka, který u postranní čáry proti dvojnásobné přesile statečně bojoval, přestože byl na zemi, nakonec ale o míč přišel.
41'
David Šnajdr byl faulován v blízkosti středového kruhu a Sparta bude rozehrávat standardní situaci.
40'
Dominik Szoboszlai na pravé straně rozehrál rohový kop a na vzdálenější tyči na jeho přetažený centr nedosáhl Nico Gorzel. Ondřej Novotný toho mohl využít a podél pravé postranní čáry založit bleskový protiútok, jenže míč podle názoru pomezního rozhodčího nestačil udržet na hřišti.
39'
Alexander Schmidt se pokusil přidat druhý gól, jeho střela ze standardní situace a střední vzdálenosti ale skončila k radosti fanoušků pouze na zdi.
38'
Filip Maksić se ujal rozehrávky standardní situace, jenže jeho centr našel pouze hráče Salzburgu, který vyrazil do rychlého protiútoku, a střední obránce Sparty musel rychle mazat zpět.
37'
Christian Frýdek z vlastní poloviny hřiště vyrážel do rychlého protiútoku a v blízkosti středového kruhu byl sražen k zemi.
36'
Agilní Julian Gölles se na pravé straně zbavil jednoho z protihráčů a pronikl do šestnáctky, následoval pěkný centr z ostrého úhlu, na vzdálenější levé tyči byl ale odvrácen.
35'
Philipp Sturm centroval z pravé strany hřiště a míč poté bez problému stáhl ze vzduchu Jan Bačkovský.
34'
Julian Gölles na pravé straně hřiště obstaral autové vhazování a Dominik Szoboszlai napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která zamířila přímo do náruče brankáře Jana Bačkovského.
33'
Salzburg se na pravé straně hřiště k ničemu nedostal, v útoku ale bude moci pokračovat zásluhou vhazování.
32'
Sparta na pravé straně rozehrála rohový kop nakrátko a přízemní centr Zdeňka Hucka z pravé strany překvapivě na přední tyči propadl, čehož uprostřed šestnáctky využil Filip Maksić, jeho hlavička ale zamířila pouze do náruče Bartlomieje Źynela.
31'
Fotbalisté pražské Sparty se snaží zareagovat na inkasovaný druhý gól, který je k naší radosti neposlal do kolen.
30'
Střídající Pavel Hezoucký mohl napsat velký příběh, když si krátce po příchodu na hřiště naběhl na vzdálenější levé tyči na přetažený centr z pravého křídla, jeho hlavička ale byla sražena na rohový kop.
29'
ALEXANDER SCHMIDT se postaral na Letné o bleskovou odpovědět, když nádherným lobem z pravé strany šestnáctky překonal Jana Bačkovského! Salzburg znovu vede, tentokrát 2:1.
28'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Pavel Hezoucký.
27'
RICHARD SEDLÁČEK si naběhl do šestnáctky na krásnou zpětnou přihrávku z pravé strany pokutového území od Christiana Frýdka a parádní přízemní střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči! Parádní akce, po které je srovnáno!
26'
Christian Frýdek na levé straně rozehrál standardní situaci, na přední tyči ale trefil pouze prvního hráče Salzburgu.
25'
Philipp Sturm se dostal po odvrácení centru ze standardní situace k odraženému míči a zpoza šestnáctky napřáhl ze vzduchu k pohotovému voleji, který těsně minul pravou tyč brány!
24'
Dominik Szoboszlai je hodně aktivní a na konci 23. minuty zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní diagonální střele, která o pořádný kus minula vzdálenější levou tyč.
23'
Romano Schmid předvedl u pravé postranní čáry vestoje přešlapovačky a poté se mezi dvěma protihráči Sparty snažil míč prostrčit do středu hřiště, jeho přihrávka ale postrádala přesnost.
22'
Salzburg se na levé straně šestnáctky ocitl v šanci a z ostrého úhlu posílal míč před bránu, na přední tyči ale stál Filip Maksić, který ke spokojenosti Sparty míč odkopl do bezpečí.
21'
Julian Gölles se na pravé straně rozhodl vhodit míč až do šestnáctky, míč ale na přední tyči odhlavičkoval David Šnajdr.
20'
Dominik Szoboszlai napřáhl z volného přímého kopu k prudké střele, která se od jednoho z hráčů ve zdi odrazila do náruče pozorného brankáře Jana Bačkovského.
20'
Jan Fortelný za potlesku fanoušků opouští hrací plochu a uvidíme, zda bude schopný v utkání pokračovat.
19'
Nico Gorzel byl nedaleko šestnáctky faulován Václavem Drchalem a Salzburg bude rozehrávat další volný přímý kop. Na hřišti také zůstal ležet Jan Fortelný, který je ošetřován.
18'
Dominik Szoboszlai na konci sedmnácté minuty čechral do šestnáctky z pravé strany nádherný centr, na který si na vzdálenější levé tyči nabíhal Romano Schmid, ve skluzu ale nedosáhl.
17'
Filip Maksić si musel dávat po odkopu Salzburgu v roli posledního hráče velký pozor, protože ho nepříjemně napadal Nicolas Meister, situaci ale vyřešil dlouhým odkopem.
16'
Jan Fortelný se v blízkosti půlící čáry před střídačkami ocitl po dlouhém nákopu podél postranní čáry v kleštích a byl nepříjemně dohrál. Rozhodčí Bojan Nikolić s mírným zpožděním odpískal faul.
15'
Další akci Sparty na pravém křídle rozjížděl Filip Maksić, k němuž rychle přispěchal Nico Gorzel a čistým skluzem míč poslal za postranní čáru. Autové vhazování pro Spartu.
14'
Ondřej Novotný se na pravé straně rozeběhl za dlouhým nákopem a dobře o míč bojoval, jenže proti dvojnásobné přesile fotbalistů Salzburgu neměl příliš mnoho šancí na úspěch.
13'
Kapitán Salzburgu Luca Meisl se ujal rozehrávky volného přímého kopu a jeho rána zamířila vysoko nad břevno.
12'
Salzburg na levé straně šestnáctky vybojoval po sraženém centru rohový kop, který vzápětí na přední tyči odvrátil Zdeněk Hucek.
11'
Julian Gölles se na pravé straně pěkně uvolnil a mezi dvěma hráči Sparty se pokusil proniknout do šestnáctky, Spartu ale na poslední chvíli zachránil pozorný Jan Fortelný.
10'
Sparta tahá většinu svých akcí po pravém křídle, zatímco hráči Salzburgu se unáhlují k nákopům do území nikoho.
9'
Sparta směrem dozadu po inkasované brance působí velice konsolidovaně a hra se odehrává na polovině Salzburgu.
8'
Na konci osmé minuty si naběhl na pravé straně šestnáctky na kolmou přihrávku za obranu Václav Drchal a napřáhl k prudké střele, která zamířila nad břevno! Pěkná akce fotbalistů Sparty.
7'
Sparta se pokusila odpovědět rychlou akcí po pravém křídle, když do šestnáctky z ostrého úhlu mířil přízemní centr, na přední tyči už mohl zakončovat Václav Drchal, jenže se rozhodl míč pustit za sebe a tam nebyl nikdo.
6'
ALEXANDER SCHMIDT napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné střele, která zamířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Salzburg umlčel fanoušky na Letné a ujal se rychle vedení 1:0. Uvidíme, jak Sparta zareaguje.
5'
Na stadionu panuje fantastická atmosféra. Kotel probral všechny fanoušky, když začal skandovat "Sparta" a zbytek dodal "Praha".
4'
Dominik Szoboszlai na pravé straně rozehrál první rohový kop zápasu a do šestnáctky poslal pěkný centr, na přední tyči ovšem vyrostl David Šnajdr a ve výskoku míč odhlavičkoval.
3'
Sparta mohla odpovědět akcí po levé straně, jenže útok pražského celku zastavil Luca Meisl, který dobře zahrál tělem.
2'
David Šnajdr poslal dopředu z levé strany obranné poloviny hřiště dlouhý nákop, místo šance ale přišel rychlý protiútok Salzburgu! Alexander Schmidt se po pravé straně dostal do šestnáctky a z ostrého úhlu napřáhl k přízemní střele, která těsně míjela vzdálenější levou tyč!
1'
Romano Schmid obstaral výkop zápasu a hosté se ihned vrhli směrem vpřed, David Šnajdr ale mí odkopl do bezpečí.
1'
Na Letné začala hrát tradiční hymna Sparty s názvem Zpívej, kdo si sparťanem. Jakmile společně s fanoušky v hledišti utichne, vše už bude připraveno k výkopu.
Velké téma před dnešním zápasem Sparty proti Salzburgu bylo, jak si fotbalisté pražského celku povedou před fanoušky v Generali Areně, ze kterých se jim nedávno rozklepala kolena. Nyní by se ale nic podobného stát nemělo a tým by měl být perfektně připraven, nejen na soupeře, ale také na fanoušky.
Sparta se bude snažit navázat na týden starý zápas proti Newcastlu, proti kterému sice prohrála, ale zásluhou skvělého výkonu se přesvědčila o tom, že se může měřit i se zvučnými soupeři. V sestavě pražského týmu došlo krátce před zápasem k jedné změně, na pozici středního obránce se místo Daniela Marečka představí Zdeněk Hucek. Na lavičce je Karel Tvaroh.

AC Sparta Praha: Bačkovský – Konopásek, Hucek, Maksić, Šnajdr – Novotný, Sedláček (C), Šimáček, Fortelný – Drchal, Ch. Frýdek.
Náhradníci: Kotek – Tvaroh, Kozák, Burda, Hezoucký, Alexandr, Flak. Trenér: Miroslav Krieg (CZE).

FC Red Bull Salzburg: Źynel – Gölles, Meisl (C), Dembele, Gazibegović – Sturm, Gorzel, Szoboszlai – Schmid – Schmidt, Meister.
Náhradníci: Antosch – Adamu, Aganovic, Kirim, Meisl, Zikic, Stumberger. Trenér: Holger Bachthaler (GER).

Rozhodčí: Bojan Nikolić (SRB). Asistenti: Nikola Djorovic (SRB), Miloje Milicevic (SRB). Čtvrtý rozhodčí: Ondřej Berka (CZE).
Fotbalisty pražské Sparty do devatenácti let čeká ve středu odpoledne zápas druhého kola UEFA Youth League, chcete-li mládežnické Ligy mistrů. Na Letnou přijede nejmožnější zvučný soupeř, a to obhájce titulu FC Salzburg. Rakouský tým se nestal vítězem čirou náhodou, když na cestě za titulem porazil týmy jako PSG, Barcelona a ve finále Benfica. Výkop v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.