Mohli jsme sledovat infarktové utkání, které má šťastný konec pro Chelsea. Když se ve třicáté sedmé minutě nechal vyloučit naprosto zbytečně Terry, asi málo kdo doufal a už vůbec věřil, že by Chelsea mohla postoupit. Barcelona vyhrávala 1:0 a za malou chvíli zvýšil Iniesta na 2:0. Nicméně naději na postup oživil Ramires, který dal nesmírně důležitou branku v nastaveném čase. Chelsea hrála celý druhý poločas jen v deseti a velmi statečně odolávala Barceloně. Sudí Çakır nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby a hned v devadesáté první minutě se mohl radovat Torres, který byl na hřišti pouhých jedenáct minut. Torres dostal dlouhou přihrávku, zpracoval si míč a pospíchal k Valdésově brance, kde celou situaci vyřešil výborně, a zpečetil tak postup do finále Ligy mistrů. Pro dnešek se s vámi loučí Lucie Rapantová, do Londýna ještě posílám gratulace a Vám přeji dobrou noc.
90+1
Chelsea právě vstřelila branku! FERNANDO TORRES posílá definitivně Chelsea do finále Ligy mistrů! TORRES zachoval chladnou hlavu, obešel Valdése a dopravil míč do prázdné branky!
90
Sudí Çakır nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Do zakončení asi z dvaceti metrů se dostal Mascherano, ale Čech vytěsnil míč na rohový praporek.
89
Žlutou kartu vyfasoval Meireles.
87
Do zakončení se dostal Alves, ale branku minul.
86
Na výlet se vypravil do pokutového území Messi, ale Cole mu míč vytěsnil.
86
Do zakončení se dostal Sanchez, ke kterému se v pokutovém území odrazil míč, ale Čech si počínal správně.
85
Torres vybojoval autové vhazování.
84
Torres zkazil přihrávku, a umíče jsou tak domácí hráči.
83
Messi orazítkoval Čechovu tyč.
81
V ofsajdu se ocitl Alves.
80
Posledního střídání využívá také Chelsea. Ze hry odchází Drogba, kterého nahrazuje Torres.
78
Do zakončení se dostal Busquets, který vystřelil vysoko nad branku.
77
Barcelona kombinuje na soupeřově polovině, ale Chelsea se statečně brání.
74
Třetí střídání na straně domácích. Na hřiště se podívá Keita, který nahradil Fabregase.
74
Barcelona vybojovala autové vhazování.
73
Do zakončení se dostal Iniesta, ale trefil pouze bránící hráče.
72
Lampard vyfasoval žlutou kartu.
72
Volný přímý kop rozehrál Čech.
71
Za faul na Lamparda vyfasoval žlutou kartu Messi.
Střely na bránu: FC Barcelona 4 - 2 Chelsea FC.
68
Barcelona připravila druhé střídání. Ze hry odešel Cuenca, nahradil ho Tello.
67
Drogba vypíchl míč Alvesovi a následně ještě vybojoval autové vhazování.
66
Další rohový kop pro Barcelonu.
66
Rohový kop vybojoval Fabregas.
64
K centrovanému míči se dostal Ivanović, který hlavičkoval, ale bohužel nepřesně.
64
Drogba vybojoval rohový kop.
62
Čech vytáhl parádní zákrok, když vychytal Cuencu. Cuenca dostal přesnou přihrávku do běhu. Čech mu zúžil prostor a následně jeho střelu vytěsnil.
61
Messi nacentroval míč na Cuencu, ale Cuenca špatně zpracoval a o míč přišel.
60
Cuenca nacentroval míč do pokutového území, kde míč do bezpečí odvracel Ivanović.
59
Žlutou kartu vyfasoval Čech za zdržování hry.
58
Hrací plochu opustil Mata, nahradil ho Kalou.
56
Drogba obral Cuencu o míč a pospíchal do protiútoku. Zakončil z obrovské vzdálenosti a Valdés musel skočit pro míč a uklidit ho do náruče.
53
V gólové šanci se ocitl Sanchez, který hlavičkoval na bližší tyč, ale míč minul branku.
52
Fabregas se dopustil faulu na Ivanoviće.
52
Cuenca neodcentroval míč do pokutového území, ale domácí hráči jsou stále u míče.
50
Žlutou kartu vyfasoval Iniesta.
49
K míči se postavil Messi, který penaltu neproměnil. Nastřelil pouze břevno.
48
Žlutou kartu vyfasoval Ivanović.
48
Barcelona bude zahrávat pokutový kop.
47
Stoprocentní gólovou šanci zahodil Iniesta.
46
Míč do hry uvedli domácí hráči.
46
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem tři góly. O ten první gól se postaral ve třicáté šesté minutě Busquets, který dopravil míč do odkryté branky. Ve třicáté sedmé minutě dostal červenou kartu za neskutečnou vlastní hloupost Terry. Ve čtyřicáté třetí minutě zvýšil Iniesta na 2:0, ale o vynikající závěr se postaral Ramires, který dostal vynikající přihrávku od Lamparda, chladně zakončil, a rozvlnil tak síť Valdésovy branky.
45+1
Chelsea právě vstřelila branku! Lampard poslal přesnou přihrávku na RAMIRESE, který zanechal chladnou hlavu a nádherně přeloboval Valdése. Tento gól do šatny jistě hostům velmi pomůže.
45
Sudí Çakır nastavil první poločas o dvě minuty.
45
Žlutou kartu vyfasoval Ramires.
43
Barcelona právě vstřelila branku! Messi poslal kolmici na ANDRÉSE INIESTU, který překonal Čecha, a zvyšuje tak na 2:0.
39
Messi neprostřelil zeď, a tak Čech mohl zůstat klidný.
39
Barcelona bude zahrávat volný přímý kop.
37
Červenou kartu vyfasoval za svoji vlastní hloupost Terry.
36
Barcelona právě vstřelila branku! Alves prodloužil na Cuencu, který přihrával do pokutového území, kde byl výborně postavený SERGIO BUSQUETS, který dopravil míč do prázdné branky.
35
Barcelona bude zahrávat rohový kop.
32
Mikel vyfasoval žlutou kartu za faul na Sancheze.
31
Chelsea vybojovala autové vhazování na soupeřově polovině.
31
Do zakončení se dostal Iniesta, ale Čech mohl zůstat v klidu, protože Iniestův pokus skončil mimo branku.
31
Střely na bránu: FC Barcelona 1 - 0 Chelsea FC.
30
Střely celkem: FC Barcelona 4 - 2 Chelsea FC.
30
Držení míče: FC Barcelona 65% - 35% Chelsea FC.
28
Cuenca centroval míč do pokutového území, ale centr byl přetažený.
27
Centrovaný míč do pokutového území odvrátil do bezpečí Drogba.
27
Iniesta vybojoval rohový kop.
26
Také Barcelona musí nuceně střídat. Ze hry odchází zraněný Pique, nahrazuje ho Alves.
25
Výbornou práci s míčem předvedl Drogba, který vybojoval míč a obehrál Piqueho. Pak se z úhlu dostal za Valdése, ale střele scházela přesnost. Škoda, že Drogbovi nepřišel nikdo na pomoc.
23
Drogba prodloužil hlavou na Ramirese, pak se k němu míč vrátil, a tak Drogba zakončil z otočky. Střela byla velmi nepřesná.
22
Do zakončení se dostal Mascherano, ale jeho střela skončila nad brankou.
20
Do zakončení se dostal Fabregas, ale zakončoval nepřesně.
20
Čech vytáhl brilantní zákrok a zlikvidoval střelu Messiho. Fabregas přihrál patičkou Messimu, který zakončoval asi z šesti metrů, ale Čecha nepřekonal.
19
Nakonec to s Piquém vypadá nadějně a může pokračovat ve hře.
18
Ivanović zahrával dlouhé autové vhazování do pokutového území, ale domácí hráči se ubránili.
18
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
17
Valdés i Drogba jsou v pořádku.
17
Valdés sestřelil Piquého a vypadá to, že Piqué nebude moct pokračovat ve hře.
16
Sudí přerušil hru, na hrací ploše zůstali ležet hned tři hráči.
16
Pro centrovaný míč do pokutového území si došel Čech.
15
Chelsea kombinovala s míčem ve středu hřiště, ale nyní jsou u míče domácí hráči.
14
Centrovaný míč, který adresoval Mata do pokutového území byl na Drogbu i Ramirese velmi nepřesný.
14
Lampard obral o míč Messiho a Bosingwa vybojoval autové vhazování.
12
Hosté musí nuceně střídat. Ze hry odešel zraněný Cahill, nahradil ho Bosingwa.
12
Messi kombinoval s Mascheranem, ale hosté se ubránili.
10
Meireles odevzdal míč Sanchezovi a Barcelona jde do protiútoku.
9
Cahill se zapojil zpět do hry.
9
Fabregasův centr do pokutového území doputoval pouze do rukavic Čecha.
8
7
Cahill je ošetřován.
6
Sudí přerušil hru, na hrací ploše zůstal ležet Cahill.
6
Faulovaný byl Iniesta, domácí hráči získali výhodu standardní situace.
5
Drogba chtěl posunout míč k Ramiresovi, ale domácí hráči utěsnili prostor, a tak Ramires míč nedostal.
4
Na pravé straně bojoval Cuenca s Ramiresem, ale Ramires byl úspěšnější.
3
V obrovské gólové příležitosti se ocitl Messi, který nastřelil pouze boční síť. Čech Messimu výborně zúžil úhel.
2
Xavi poslal dlouhý míč za obranu, ale pozorný Čech okamžitě pospíchal pro míč a uklidil ho do svých rukavic.
2
U míče byl Messi, ale příliš dlouho ho na kopačkách neudržel. Drogba pak obešel dva protihráče a přihrál Matovi, který si přišel pro faul.
1
Valdés si připsal první kontakt s míčem. Do pokutového území přihrával Cole na Ramirese, ale přihrávce scházela přesnost.
1
Míč do hry uvedli hosté.
1
-2
Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše. Stadionem zní znělka Ligy mistrů.
-2
Sudí Çakır přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu. Na čarách mu bude asistovat Duran s Ongunem.
-3
Domácí hráči oblékli své tradiční modré dresy s červenými pruhy. Hosté dresy bílé se žlutým pruhem na prsou.
-4
Hráči jsou již nastoupeni v tunelu. Na hrací ploše je vše připraveno k výkopu.
-14
Hráči jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.
Na lavičce náhradníků jsou připraveni: FC Barcelona: Pinto - Alves, Thiago, Keita, Adriano, Rodríguez, Tello. Chelsea FC: Turnbull - Bosingwa, Essien, Malouda, Torres, Kalou, Sturridge.
Úvodní sestavy: FC Barcelona: Valdés - Puyol, Piqué, Mascherano - Cuenca, Xavi, Busquets, Iniesta, Fabregas - Messi, Sanchez. Chelsea FC: Čech - Ivanović, Cahill, Terry, Cole - Mikel, Meireles - Mata, Lampard, Ramires - Drogba. Rozhodčí: Cüneyt Çakır (TUR) - Bahattin Duran (TUR), Tarik Ongun (TUR).
Chelsea nejspíš vsadí na totální defenzivu, která se jí vyplatila v Londýně a Blues budou také spoléhat na brankářskou jedničku Čecha. Před třemi lety Chelsea na Nou Campu s Barcelonou remizovala 0:0. Takovýto výsledek by si Londýňané přáli jistě i dnes.
Barcelona má obrovskou motivaci zvítězit a postoupit. Šance na titul se jí po prohře s Realem Madrid takřka vypařily, a tak si jistě bude chtít zahrát finále Ligy mistrů, a obhájit tak trofej. Guardiolovi svěřenci budou muset na domácím hřišti porazit Chelsea o více než jednu branku. V tomto případě by měla Barcelona postup ve svých rukou. Do sestavy by se měl vrátit stoper Piqué. Naopak mimo hru je stále Villa, Fontàs a Abidal, který se zotavuje po transplantaci jater.
Na Stamford Bridge se hrálo převážně jen na jednu branku, ale díky povedenému protiútoku po ose Lampard – Ramires – Drogba se Chelsea povedlo zvítězit 1:0. Lampard totiž předvedl výborný obranný zákrok a následně poslal dlouhý míč na Ramirese, který chytře přihrál rozběhnutému Drogbovi. Drogbovi stačilo nastavit kopačku a uklidil míč za Valdésova záda. Velkou zásluhu měl na výhře také brankář Čech, který svůj tým několikrát podržel svým výkonem.
Dobré odpoledne, vítejte u komentovaného přenosu prestižní Ligy mistrů. Velkolepý duel dnes slibuje souboj mezi FC Barcelonou a Chelsea FC. Výkop na Nou Campu vyvrcholí ve 20:45. Chelsea překvapivě zamíchala kartami a do odvety jde s lepším výsledkem. Na Stamford Bridge se jí totiž podařilo porazit FC Barcelonu. O jediný gól zápasu se postaral zkušený útočník Didier Drogba. Blues se do Barcelony vrací po třech letech a jistě se budou snažit uhrát co nejlepší výsledek, a zajistit si tak postup. Nicméně Di Matteo i jeho svěřenci moc dobře ví, že to nebudou mít na Nou Campu jednoduché. Vždyť Barcelona doma do sobotního utkání s Realem Madrid neprohrála dlouhé dva roky. Však i přesto Barcelona stále zůstává favoritem na postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.