Házená - Extraliga muži - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Dukla - 16. prosince 2017   16:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
3' Geist  • 4' Bosák  • 6' Geist  • 7' Strack  • 12' Petrovský  • 14' Kocich  • 18' Petrovský  • 18' Petrovský  • 19' Petrovský  • 21' Kichner  • 25' Kichner  • 27' Kocich  • 29' Hes  • 30' L. Rajnoha  • 31' Bosák  • 32' Petrovský  • 33' Kocich  • 38' Kichner  • 42' Geist  • 44' Petrovský  • 45' Kichner  • 46' Bednárek  • 50' Gřešek  • 55' Gřešek  • 56' Petrovský
26:34
(14:14)
Dukla
Dukla
1' Jeníček   • 7' Šůstek   • 11' Blecha   • 13' Šimůnek   • 15' Jeníček   • 15' Blecha   • 16' Blecha   • 17' Reichl   • 18' Sviták   • 28' Sviták   • 29' Jeníček   • 31' Šůstek   • 32' Sviták   • 33' Jeníček   • 34' Sviták   • 35' Šůstek   • 37' Šůstek   • 38' Sviták   • 40' Jeníček   • 43' Blecha   • 46' Křístek   • 48' Harabiš   • 48' Šimůnek   • 49' Harabiš   • 52' Reichl   • 54' Blecha   • 55' Šůstek   • 57' Reichl   • 58' Sviták   • 58' Sviták
Frýdek-M.
Frieser, Kavulič
Dukla
Zavázal, Votava – Zelenka, Režnický, Šimůnek, Sviták, Medenčević, Krouský, Reichl, Mubenzem, Křístek, Jeníček, Harabiš, Hlavatý, Kastner, Šůstek, Blecha.

Díky za pozornost a házené zdar!
Ale tohle hostům opravdu nebude vadit. Dukla totiž bere tři body, když opanovala druhý poločas. Těžko říci, kdo byl hlavním strůjcem vítězství Pražanů. Blecha měl dnes nesmírně přesnou střelu, na pravé spojce hrál většinou Jeníček a spíše by člověk řekl, že hosté podali velice dobrý kolektivní výkon se solidním Svitákem. Tak či onak – Frýdek po debaklu ve Strakonicích schytal další výprask.
60'
Svitákovi nevyšla v závěru nahazovačka ze středu s levou spojkou.
60'
Blecha vyskočil na levém křídle, ale lobem mířil vedle delší tyče. Frýdek ovšem z kontru nebyl přesný.
60'
Šůstek a Jeníček na spojce společně se Svitákem.
59'
Mazur hrál na středu, brankář Dukly vyrazil střelu Petrovského z levé spojky a následovala dorážka z levého křídla vedle zadní tyče.
59'
Petrovský nahrál z levé spojky na pivota Gřeška, který faulem získal sedmičku!
58'
A posléze další branka Svitáka z trháku k pravé tyči.
58'
Sviták narval míč z pravé spojky na zadní tyč.
57'
Následuje nahrávka na levou spojku na Reichla, který z šesti metrů napálil míč pravačkou pod víko, navíc střela měla razanci.
57'
Sviták zakončil z brejku z pravé spojky na zadní tyč do rukou Pyška, ale Dukla zůstane na balonu.
56'
Pyško překonaný pravačkou Šůstka ze sedmičky k pravé tyči.
56'
Po nahrávce ze středu získala pravá spojka Jeníček sedmičku po souboji s Petrovským.
56'
Petrovský z levé spojky poslal míč na delší tyč proti obraně 1:5 na hrotu s Blechou.
55'
Mazur na levé spojce, kterého sleduje také Mubenzem ze střídačky.
55'
Šůstek pálí z pravé spojky na zadní tyč, takže Frýdek si bere timeout.
55'
Dukle chyběl důraz v obraně proti Gřeškovi na pivotu.
54'
Blecha si seběhl z levého křídla na pivota, což uměl i v Plzni a poté, co jeho spoluhráč natáhl na sebe levou část obrany a nahrál mu z pravé spojky, tak nebylo o čem.
54'
Strack nahrál z levé spojky na pivota, zřejmě na Rajnohu, toho ovšem nefauloval za cenu vyloučení Šimůnek, jinak by z toho byla červená karta pro hostujícího hráče, který již má dvě vyloučení.
53'
Rajnoha přihrál z levé spojky na levou spojku Stracka, kdy si vykoledoval taktický faul Blecha.
53'
Rajnohův pokus tak z dvanácti metrů z levé spojky zablokovaly ruce Šůstka.
52'
Dukla změnila obranu 0:6 na 1:5 a nese to ovoce s Blechou na hrotu.
52'
Takže na plac šel místo něj Šůstek a i on viděl, že z levé spojky z šesti metrů míří k pravé tyči v pádu Reichl.
52'
Bednárek vyfasoval dvojku po faulu na levou spojku Křístka, který nabídl k tomu všemu bolestivou grimasu, ale o filmování nemůže být řeč.
51'
Hráč domácích zasáhl nohou a hraje na pravé spojce Jeníček.
51'
Frýdek pálil ze spojky vedle levé tyče a od Zavázala začal dukelský kontr na spojce s Křístkem a na křídle s Blechou.
50'
Po faulu na Reichla na pivotu poslal Sviták sedmičku pravačkou do pravé nohy brankáře.
50'
Gřešek zpracoval míč na levé spojce na šesti metrech od Mazura a zakončil k delší tyči.
49'
Blecha srazil odražený míč na středu do rukou Zavázala, který vyhodil míč do trháku na pravou stranu na Harabiše, jenž z trháku a výskoku na ose hřiště napálil míč do levé poloviny branky.
49'
Rajnoha na levém křídle proti obraně 1:5 na hrotu s Blechou.
49'
Jelikož udělala Dukla technickou chybu, a sice kroky na spojce, tak si může Frýdek vzít timeout.
48'
Fatální chyba domácích a Šimůnek z levé spojky z velké rychlosti překonal dobře umístěnou pravačkou gólmana, jenž byl v roli diváka.
48'
Harabiš zakončil z pravé spojky v pádu z šesti metrů na zadní tyč.
48'
Mubenzem přihrál ze středu na pivota Reichla, který byl faulovaný, ale háže se devítka.
47'
Špatná akce přes pravou stranu a hraje Mubenzem s Křístkem.
47'
Dyba na spojce s Kocichem proti obraně soupeře.
46'
Bednárek kontruje velkou rychlostí na levé spojce proti Zavázalovi.
46'
Mubenzem nahrál Křístkovi a ten z pravé spojky z šesti metrů propasíroval míč na přední tyč mezi rukou a tyči gólmana.
45'
Kichner reaguje brankou z pravé spojky z druhé vlny zřejmě po nahrávce ze středu v podání Petrovského.
45'
Sviták přesný ze sedmičky pravačkou proti Pyškovi.
45'
Oddechový čas pro hosty.
45'
Dva hráči domácích šli do bloku proti výskoku Mubenzema na pravé spojce a hráč hostů byl zasažen celkem tvrdě.
45'
Mubenzem faulovaný na pravé spojce a uvidíme devítku po výhozu Blechy.
44'
Petrovský napálil míč prudce do levé poloviny branky a Zavázal šel proti míči pozdě.
44'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (David Šůstek).
44'
Kocich nahrál na pravou stranu Dybovi a po faulu na Dybu je tady sedmička!
43'
Blecha přidává branku o zem z levého křídla.
43'
Tvrdá rána levačkou z pravé spojky přes blok v podání Frýdku není přesná a míří mimo branku.
42'
Sviták střílel z levé spojky z šesti metrů do bližšího horního rohu branky, ale tam byly ruce brankáře.
42'
Geist využil dohrávky do pravého křídla k zakončení na levé poloviny branky pod víko.
42'
Dukla prorážela na levé spojce a hraje Frýdek na levém křídle s Bosákem a na levé spojce s Petrovským.
41'
Po přihrávce Petrovského přišel nesmyslný kříž na levé křídlo a balon tím pádem pro Duklu.
41'
Šůstek zastavil takticky soupeře na střední spojce, následoval faul na Kocicha na pravé spojce.
40'
Jeníček překonal brankáře levačkou podstřelem z pravé spojky a střelou mezi nohy protihráče.
40'
Následuje faul na Reichla na levé spojce.
40'
Šůstek se po aktivitě Blechy na levém křídle dostal k devítce na levé spojce proti dvěma soupeřům.
39'
Petrovského pravačka o zem pod víko snižuje ze sedmičky!
39'
Gřešek faulovaný na pivotu Svitákem, takže sedmička pro Petrovského.
38'
Kichner srovnává po rychlém kontru z pravé spojky pod vyskakujícím Zavázalem.
38'
Odražený balon si na levé spojce našel Sviták a z trháku zakončil razantně do sítě.
38'
Dukla na spojce s Petrovským proti Šůstkovi a na šesti metrech s Gřeškem.
38'
Sviták zamezil dohrávce do pravého křídla, ale poté vyfasoval druhou dvojku v zápase Šimůnek.
37'
Šůstek vynikající na brankovišti, udělal otočku a jeho pravačka byla na šesti metrech přesná.
37'
Brankář domácích vyrazil míč levou rukou proti pravé spojce Jeníčkovi sbíhajícímu do druhé vlny.
36'
Gřešek na pivotu, ale domácí pravá spojka z druhé vlny mířila do pravé ruky Zavázala.
36'
Petrovský na spojce s Kocichem, na šest metrů si seběhl z levého křídla Bosák.
36'
Jeníček nezpracoval míč na pravé spojce a Dukla udělala taktický faul po ztrátě míče, kdy mohla přijít i dvojka.
35'
Následuje dlouhý křižný balon na levou spojku na šest metrů, kde dostává míč do sítě Šůstek.
34'
Rychlý kontr vyřešila střela Svitáka pravačkou při seběhu zleva na střed a po bombě z osmi metrů pod víko.
34'
Zavázal vyráží střelu přes blok směřující do pravé poloviny branky z pohledu střelce rukama.
33'
Bosák neobešel protihráče Křístka z levé spojky, ale byl faulovaný.
33'
Jeníček se přes tři hráče na pravé spojce dostal na šest metrů a k zakončení na delší tyč.
33'
Kocich obešel soupeře a z levé spojky zakončil do sítě.
32'
Se Svitákem hrála po střele ze spojky branková konstrukce, kdy si brankář srazil i míč do sítě po odrazu od břevna.
32'
Nedůrazná obrana Dukly pustila střelu ze spojky v podání Petrovského k levé tyči ze střední vzdálenosti.
32'
Šůstek z úhlu z výskoku z pravé spojky napálil pravou nohu brankáře.
32'
Reichl vyhodil míč z devítky na Svitáka a Dukla útočí na spojce s Jeníčkem, na křídle s Blechou.
31'
Bosák zakončuje z levého křídla k pravé tyči.
31'
Šůstek přesný z levé spojky o zem proti dezorientované obraně soupeře.
31'
Dukla má výhodu prvního útoku druhé půle na pravé spojce s Jeníčkem, na středu se Svitákem na levé spojce se Šůstkem na levém křídle s Blechou.
31'
Takže první poločas končí remízou. Blecha se celkem prosazoval z trháků. V brance hostů odchytal celý poločas Zavázal při absenci Rangla a Petržaly. V domácí pokladnici zase úřaduje Marenčák. Dukla měla každopádně první poločas vyhrát, vedla 11:7, ale nakonec je ráda za remízu.
30'
30'
Sviták lepší než Pyško, protože narval míč zřejmě k pravé tyči svojí pravačkou ze sedmičky.
30'
Sedmička v poslední sekundě prvního poločasu po faulu na Režnického.
30'
Po nahrávce z pravé spojky v podání Kichnera zakončil z levého křídla celkem z úhlu na zadní tyč Rajnoha.
30'
Zavázal si dobře kryl svojí levou polovinu branky ze svého pohledu.
29'
Jenže nahrávka do druhé vlny na Jeníčka a následný seběh na střed na šest metrů znamená gól levačkou.
29'
Šůstek to měl hodně těžké na devítce po seběhu z levé spojky na střed a Dukla se hodně trápí.
29'
Kocich přihrál z pravé spojky na pravé křídlo, kde Zavázala překonal vyskakující Hes.
28'
Levá spojka domácích otřela míč o blok a balon zamířil mimo tři tyče.
28'
Takže Dukla v pěti v obraně s Jeníčkem, Šůstkem, Svitákem, Blechou a ještě jedním hráčem Kastnerem.
28'
První vyloučení Šimůnka v zápase. Hostující osmička již měla žlutou kartu.
28'
Sviták zůstal volný na levé spojce na šesti metrech a ukončil útok střelou do bližšího horního rohu branky.
27'
Bednárek snad posté rozdal balony z pravé spojky a Kocich narval balon ze středu do pravého horního rohu branky.
27'
Hes, Kocich na spojce, stejně tak na střed hrající Kocich.
27'
Bednárek napálil míč do břevna svojí levačkou přes blok z pravé spojky.
27'
Pískaný zřejmě faul na levé straně na Režničkého, ale následně Dukla neuspěla.
26'
Marenčák vyhodil balon, který poté měl na ruce Kocich, ale následně Bednárek z pravé spojky proti soupeři mířil neúspěšně mezi nohy Zavázala, který si tuto mezeru mezi svými pohybovými aparáty pokryl.
25'
Geist na pravém křídle zakončil mimo tři tyče, když chtěl hrát pod víko.
25'
Sviták to vzal na sebe, seběhl na levou spojku, ale pálil do nohy brankáře.
25'
Křístek na levé spojce, na středu Sviták, na pravé spojce zřejmě Jeníček a na levém křídle Blecha.
25'
Rychlá souhra končí brankou Kichnera z pravé spojky celkem blízko před brankovištěm.
24'
Svitákovi nevyšla nahazovačka s pravým křídlem Kastnerem.
24'
A další faul na Jeníčka na pravé spojce, takže devítka.
24'
Sviták přihrál ze středu na pravou spojku, která vybojovala faul na vlastní osobu. Jednalo se o Jeníčka.
24'
Kocich nahrál krásně z pravé spojky na levé křídlo, ale jeho spoluhráč zamířil míč vedle přední tyče.
23'
Dukla v pěti v obraně se Šimůnkem, Blechou, Svitákem či Jeníčkem.
23'
Faul na pivota znamená, že Reichl (Dukla) dostane dvojku.
23'
Sviták udělal kroky na pravé spojce tak devět metrů od branky soupeře.
22'
Zavázal krásně přečetl střelu Kocicha ze středu do pravé poloviny branky a spodní částí těla zasáhl. Akce je popisována z pohledu střelce.
23'
V útoku Kocich na středu na pravé spojce Kichner proti protihráči a obraně 0:6.
22'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (David Šůstek).
21'
Dohrávka z pravé spojky na pravé křídlo Kastnera, který přešlápl do brankoviště.
21'
Kastner, Jeníček, Reichl, Blecha, Sviták a Šůstek se ženou na Marenčáka.
21'
21'
Kocich na sebe krásně natáhl levou stranu obrany a Kichner si došel z pravé spojky na šest metrů, načež narval míč pod víko.
20'
Dukla ani nevystřelila na Marenčáka a je tu kontr Frýdku s Kichnerem, Hesem či Kocichem.
19'
Lehce dezorientovanou obranu překonal z levé spojky na delší tyč Petrovský po nahrávce spoluhráče pod sebe. Předtím se balonu dotkl na spojce Kichner.
19'
Marenčák vyhodil míč a Frýdek bude kontrovat s Kichnerem či Hesem, který bude hrát na pravém křídle proti Svitákovi.
19'
Technická chyba Dukly deset metrů od branky a Frýdek bude útočit s Krahulíkem.
19'
Frýdek brání 0:6 proti Svitákovi či Křístkovi.
18'
Po faulu na pravou spojku proměnila pravačka Petrovského sedmičku k levé tyči.
18'
Rychlý kontr a ze spojky udeřila pravačka Svitáka.
18'
Kocich nahrál ze středu na levou spojku do druhé vlny na Petrovského, jenž poslal míč do sítě střelou o zem.
17'
Reichl na pivotu přetlačil soupeře a zakončil do dolních pater branky.
17'
Reichl, Sviták či Křístek v útoku. Zatím se snad nedostal pořádně do hry Mubenzem.
16'
Šimůnek se spoluhráčem vystoupil z pravé strany z obrany a následně pálil Petrovský přes blok výrazně nad branku.
16'
Frýdek bude hrát s Marenčákem, Kocichem, Geistem či Kichnerem, na pivotu poté Gřešek.
16'
Blecha přečetl přihrávku na pravou spojku, takže uháněl do trháku, kdy se dostal z levé spojky na střed na šest metrů a svým přesným gólem z výskoku donutil Frýdek k timeoutu.
16'
Dukla hraje obranu 0:6 s Blechou a Šimůnkem.
15'
Další gól Blechy z trháku a výskoku na levé straně.
15'
Nedůrazná obrana Frýdku nechala na šesti metrech vyskočit Jeníčka po navedení míče z pravé spojky na střed.
14'
Sviták, Křístek a Blecha v útoku, který jde na pravou stranu.
14'
Zase Bednárek rozdával balony na pravé spojce až Kocich umístil míč ze středu k pravé tyči.
14'
Bednárek faulovaný na pravé spojce Šůstkem a Blechou.
13'
Šůstek propasíroval z levé spojky míč na pivota Šimůnka, který dostal Duklu do vedení.
13'
Křístek faulovaný při seběhu ze středu na pravou spojku, ale právě on pak zakončoval z osy hřiště vedle levé tyče.
12'
Bednárek rozdával na pravé spojce balony až ze středu poslal míč Petrovský k pravé tyči.
11'
Zavázal vyhodil míč a je z toho branka z trháku z pravačky na levé straně vyskakujícího Blechy.
11'
Kocich nepřihrál přesně na pivota a byl faulovaný Šimůnkem, navíc sudí už mají ruku nahoře.
11'
Jeníček fauloval levou spojku a volný hod z devítky pro Frýdek.
10'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Ondřej Šimůnek).
10'
Sviták umístil míč pravačkou ze sedmičky do pravé poloviny branky.
9'
Zase Šůstek výborný jeden na jednoho až na šesti metrech získal sedmičku po faulu Bednárka.
9'
Brankář vyrazil střelu Svitáka zapsanou pravačkou do levé poloviny branky z devítky. Dukla stále v útoku.
8'
Zřejmě Petrovský pálil podstřelem vedle pravé tyče a z kontru byl faulovaný Šůstek na středu, takže devítka.
8'
Sviták přesný pravačkou k levé tyči ze sedmičky!
8'
Sedmička pro Svitáka!
7'
Strack přesný z pravé spojky k tyči v době, kdy si Geist seběhl z pravého křídla na pivota.
7'
Šustek na středu obešel soupeře z levé spojky zakončil k delší tyči pravačkou.
6'
Svitákovi nevyšla dohrávka do pivota, ale Dukla zůstane na balonu na pravé straně s Blechou.
6'
Zavázal vyrazil střelu levé spojky, ale následně byla akce dohrána do pravého křídla Geista, jenž zamířil mezi nohy Zavázala.
5'
Šimůnek nastupuje na hřiště do obrany 0:6 proti Bednárkovi na pravé spojce a na středu s Petrovským.
5'
Sviták dohrál míč do pivota Reichla, který se v pádu neprosadil.
5'
Dva hráči Dukly byli na brankovišti, ale Šůstek byl zablokovaný a hostům už hrozí pasivita.
4'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek).
4'
Sviták na spojce se Šůstkem, v obraně například Bednárek proti Kastnerovi, jenž si z pravého křídla seběhl na pivota.
4'
Další trhák domácích, kdy Bosák utekl zleva na střed Šůstkovi a narval míč k pravé tyči.
3'
Dukla na spojce se Svitákem a Šustákem kazí útok.
3'
Dlouhý míč do trháku dostala levačka Geista a zakončila do pravé poloviny branky.
3'
Sviták, Reichl a Šustek tvořili hru až Šůstek napálil pravou nohu brankáře.
2'
Sražená střela domácí spojky, Zavázal vyhodil míč a posléze byl na dvanácti metrech takticky faulovaný Šimůnek.
2'
Na pivotu v domácím dresu Gřešek, na spojce za domácí tým Petrovský či Bednárek.
1'
Jeníček vystřelil ze středu po souboji jeden na jednoho k pravé tyči, brankář natahoval levou nohu marně.
1'
Na středu v domácím dresu Bednárek, za hosty v obraně Blecha.
1'
Dukla v brance se Zavázalem čelí útoku proti spojce Petrovskému.
1'

Pepino SKP Frýdek-Místek: Marenčák, Pyško – L. Rajnoha, Bednárek, Petrovský, Bosák, Gřešek, Dyba, Vacula, Hes, Kichner, Kocich, Strack, Geist, Mazur, Krahulík.

HC Dukla Praha: Zavázal, Votava– Zelenka, Režnický, Šimůnek, Sviták, Medenčević, Krouský, Reichl, Mubenzem, Křístek, Jeníček, Harabiš, Hlavatý, Kastner, Šůstek, Blecha.

Rozhodčí: Frieser, Kavulič.
HC Dukla Praha
Pražané se zvedají. Jsou silní především doma. Tam porazili Zubří či Karvinou. Naposledy v hale na Ruzyni se rozešli smírně s Lovosicemi 30:30. Sviták odmítl zahozenou sedmičkou necelou minutu před koncem rozhodnutí, a tak Sýkora vyrovnával ze sedmičky z posledního útoku proti Zavázalovi. Dukle chyběl Petržala.

Obhájce zlata má sílu na spojce v osobě zmiňovaného Svitáka či leváka Mubenzema s výbornou dynamikou a výskokem. Před sezonou přišlo levé křídlo Blecha z Plzně a i on je součástí základní sestavy.

K tomu připočteme mladou naději Patzela, který hraje skvěle v juniorském věku. Jenže v posledním utkání se ve vypjatém závěru při souboji s pravým křídlem Malým zranil a otázkou je, jestli bude dnes připraven,
Pepino SKP Frýdek-Místek
Domácí celek disponuje především kvalitní spojkou Petrovským, což by měla být pro Duklu dnes jednoznačně největší hrozba. Zmínit můžeme také další spojku Stracka či Geista na pravém křídle. Ten přišel do týmu před sezonou z Karviné.

Frýdek hrál v posledním ligovém ročníku čtvrtfinále, ve kterém prohrál s pozdějším držitelem bronzu ze Zubří. V této sezoně vyloupil například Lovosice. Nyní ovšem není v optimálním rozpoložení, když jej nováček ze Strakonic v domácím prostředí deklasoval poměrem 29:23.