Házená - Extraliga muži - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Strakonice - 16. prosince 2017   18:00

Jičín
Jičín
2' Bareš  • 6' Wolski  • 7' Bareš  • 9' Krahulec  • 9' Bareš  • 11' Horut  • 11' Krahulec  • 14' Šulc  • 18' Horut  • 18' Hlava  • 20' Král  • 24' Hlava  • 25' Král  • 25' Čurda  • 28' Krahulec  • 30' Wolski  • 31' Horut  • 36' Šulc  • 37' Krahulec  • 37' Rychna  • 48' Hlava  • 49' Kubík  • 53' Čurda  • 54' Kubík  • 54' Šulc  • 59' Šulc
34:24
(18:12)
Strakonice
Strakonice
3' Pek   • 7'    • 15'    • 19'    • 24' Krejčí   • 25'    • 28' Samek   • 29' Schwarz   • 31' Zbiral   • 32' Pek   • 34' Krejčí   • 42' Zbiral   • 45'    • 50' Landsinger   • 52'    • 53'    • 57' Mošovský   • 58' Chvosta   • 60' Mošovský
Jičín
Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, Burda, Král, Bareš, Horut, Hlava, Kubík, Vítek, Miľko, Šulc, J. Drbohlav, Groh, Kolc, Čurda, Šebek, Herzán, Wolski.
Strakonice
Jareš, Mráz – Schwarz, A. Nejdl, Zdychynec, Pek, Landsinger, Tockstein, Mošovský, T. Nejdl, Marienka ml., Vrchlavský, Chvosta, Samek, Zbiral, Krejčí, Masák, Halgaš.

Hráči Jičína po získaném vedení pouze korigovali výsledek zápasu. Strakonickým se na začátku druhého poločasu podařilo snížit na rozdíl tří branek, ale po mnoha nezdařených útocích se o možnost zdramatizovat zápas připravili.
HBC Ronal Jičín – HBC Strakonice 1921 34:24 (18:12)
Nejvíce branek: Král 5/3, Šulc 4, Bareš 4/1 – Mošovský 6/4, Pek 2, Zbiral 2. Sedmimetrové hody: 8/7 – 6/5. Vyloučení: 2:1.
60'
Konečný stav určuje Martin Bareš využitým sedmimetrovým hodem, který nasměroval do levého rohu.
60'
Pravděpodobně poslední branku Strakonic si zapisuje Martin Mošovský.
60'
Běží posledních třicet vteřin.
59'
Nechytatelnou ránu k pravé tyči poslal Ondřej Šulc.
Oddechový čas pro domácí.
58'
Velmi rychlá rozehrávka dala prostor Tomáši Chvostkovi na pravém křídle, odkud si sběhl na střed a hodem do protipohybu rozvlnil síť jičínské branky.
57'
Neproměněný hod nyní odčinil Martin Mošovský, který se trefil pod horní tyč.
56'
Jiří Vítek na druhé straně ze sedmimetrového uspěl. Takový náskok Strakonice budou velmi těžko dotahovat.
56'
Martin Mošovský ze sedmimetrového hodu nepřekonal David Machalický, jehož pohotovou reakcí vykopl míč levou nohou.
55'
Zakončující Martin Mošovský narazil pouze do sestavené zdi bílých dresů Jičína.
54'
Desetibrankový náskok určuje Ondřej Šulc, který si na středu našel místo k zakončení.
54'
Čtvrtá branka Zděnka Kubíka.
53'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921.
53'
Z pravého rohu si po přesném pasu vyběhl do středu Dominik Čurda.
52'
50'
V rychlém protiútoku trefil levou spojnici rozběhlý Ondřej Landsinger.
50'
Domácím se podařilo rozpohybovat strakonickou obranu, ale branku nedali.
49'
Pas přes celou palubovku zachytil Zdeněk Kubík a v brejku překonal soupeřova brankáře.
48'
Přesným zakončením se blýskl Martin Hlava, jehož branka dává Jičínu už poměrně velký náskok.
47'
Zdeněk Kubík napálil míč do palubovky, od které se odrazil do sítě Strakonic.
47'
David Machalický vytěsnil další střelu k levé tyči a Jičín má možnost navýšit své vedení.
46'
Vyloučený Michal Krejčí se vrací na palubovku.
45'
44'
Jindřichu Mrázovi nedal Zdeněk Kubík prudkým hodem k levé tyči nejmenší šanci.
44'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Michal Krejčí).
43'
Střelu do levé spojnice pěstmi vyrazil Jindřich Mráz.
42'
Útočnou polovinou se prohnal jako vítr Michal Zbiral, který našel volné místo pod horní tyčí.
41'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Radek Král).
41'
Do zakončení hnal Lukáš Rychna, ale u pravé tyče byl už připravený Jindřich Mráz.
40'
Radek Král sedmičku neproměnil ale odražený míč sebejistě uklidil za brankovou čáru.
39'
Hosté v útoku neuspěli, ale ani Ondřej Šulc na druhé straně. Ten ovšem vybojoval sedmimetrový hod.
Oddechový čas pro hosty.
39'
Lukáš Rychna prudkým hodem nepotrestal zaváhání Strakonic!
38'
Příliš důrazný byl Ondřej Landsinger a míče se tak ujímají domácí.
37'
Lukáš Rychna vrací šestibrankové vedení Jičínu.
37'
Dva nepovedené útoky potrestal David Krahulec.
36'
Po dlouho době to domácím vyšlo. Ze středu se na spodní část branky trefil Ondřej Šulc.
36'
David Machalický na poslední chvíli vyrazil míč mířící do pravé spojnice!
35'
Další nevyužitá příležitost domácích. Libor Horut přestřelil branku.
34'
Vedení Jičína se pomalu a jistě snižuje. Michal Krejčí zakončil přesně ke vzdálenější levé tyči.
33'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HBC Strakonice 1921.
33'
David Machalický skvělou reakci vytěsnil míč, ale mezitím byl hráč Strakonic faulován.
32'
Hostí opět snižují, když se na středu dostal ke střele Tomáš Pek.
31'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Libor Horut).
31'
Nevyužitou šanci domácích potrestal Michal Zbiral střelou z otočky.
31'
Celek Jičína po pozvolném úvodu postupně navýšil své vedení na rozdíl šesti branek a Strakonice budou mít ve druhém poločase co dohánět.
30'
30'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Drbohlav).
30'
Po řadě přihrávek se měl ke střele k pravé tyči Mateusz Wolski.
29'
Jan Schwarz si vyběhl z levého křídla na střed a míč nasměroval do protipohybu brankáře.
28'
Přihrávku o palubku Tomáš Samek velmi rychle proměnil v nechytatelnou střelu k levé tyči.
28'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna).
28'
Vedení o sedm branek stanovil další trefou David Krahulec.
27'
Filip Veverka se postavil prudké střele a nepustil tak míč za svá záda! Jičín jde do protiútoku.
25'
Hosté propadli na útočné polovině a přečíslení tři na jednoho využil Dominik Čurda, který se tak zapisuje do listiny střelců.
25'
Radek Král si vyběhl z levého rohu a z výskoku zavěsil přesně pod horní tyč.
25'
24'
Po rychlém přenesení hry na pravé křídlo skóruje Michal Krejčí.
24'
Martin Hlava chytl prudký pas a zakončením o palubku přidává další branku.
24'
Příliš vysoko pálil jeden hráč Strakonic.
23'
Martin Bareš skvěle zasáhl do rozehrávky Strakonic a otáčí hru na polovinu soupeře.
22'
Pokus o rychlé zakončení Jičínu nevyšel a hosté tak mohou dopředu.
22'
Do zakončení se hnal Roman Marienka, ale ještě před tím byl faulován.
21'
Radek Král v sedmimetrovém hodu nezklamal a nedal Jarešovi šanci.
20'
Strakoničtí nepřesnou přihrávkou poslali do brejku Radka Krále, který hodem o palubku navyšuje vedení.
19'
Skvělý zákrok brankáře Jičína. Hosté i nadále pokračují v kombinaci.
19'
Hráči Jičína propadl míč a díky tomu mohou Strakonice do protiútoku.
19'
18'
V brejkové situace se prosadil hodem k pravé tyči Martin Hlava.
18'
Do středu branky se trefil Libor Horut.
17'
Ze středu pálil Ondřej Šulc a tvrdou ranou orazítkoval břevno.
16'
Martin Mošovský po naznačení střely zamířil k levé tyči a stahuje ztrátu na dvoubrankový rozdíl.
16'
Filip Zdychynec vybojoval sedmimetrový hod. Toho se pravděpodobně ujme Mošovský.
16'
Martin Bareš na přihrávku nedosáhl. Jičín ale i přesto dál pokračuje v útočném snažení.
15'
15'
Do pravého rohu se ze sedmimetrového hodu trefil také Radek Král.
15'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921.
15'
Žlutá karta pro realizační tým HBC Ronal Jičín.
14'
Další sedmimetrový hod v podání Martina Mošovského. Ten zavěsil opět přesně do pravé spojnice.
14'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Libor Horut).
14'
Dlouhé obléhání končí brankou Ondřeje Šulce.
12'
Ze středu se dostal ke střele Ondřej Šulc, ale v pádu do svého hodu nedal potřebnou razanci a Jakub Jareš míč vyráží.
11'
Do rychlého brejku se dostal na pravém křídle David Krahulec, který z výskoku zakončil přesně na spodní část pravé tyče.
11'
Na levé straně to vzal Libor Horut na sebe a střelou ke vzdálenější pravé tyči navyšuje vedení na rozdíl dvou branek.
10'
Jakub Jareš skvěle vyběhl proti střele Krále z levého rohu.
10'
Dlouhý pas na Nejdla v pravém rohu neprošel.
9'
Jičín jde poprvé do vedení zásluhou Martina Bareše.
9'
Vzápětí však srovnává David Krahulec hodem pod horní tyč.
8'
Martin Mošovský nic nevymýšlel a rychlým zakončením do pravého spojnice vrací vedení Strakonicím.
8'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Roman Marienka ml.).
7'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Martin Bareš).
7'
6'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Mateusz Wolski).
6'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Mateusz Wolski).
5'
Útočným faulem končí útočné tažení Jičínu.
5'
Po zachycení míče Strakoničtí vyrazili do rychlého protiútoku. Míč však skončil mimo hrací plochu.
4'
Čtveřice hráčů Jičína stáhla hru na střed, kudy už ovšem žádná cesta ke střele nevedla.
4'
Sedmimetrový hod Martin Mošovský zužitkoval střelou mezi nohy.
3'
Nepříliš prudkou střelu chytl Jakub Jareš. Hra se přesouvá na polovinu Jičína.
3'
Tomáš Pek srovnává trefou k pravé tyči.
2'
Po řadě rychlých přihrávek se k hodu prodral Martin Bareš, který míč dopravil za brankovou čáru odrazem o palubku.
1'
Strakoničtí zatím nikam nepospíchají a s rozvahou si připravují útočnou kombinaci.
1'
HBC Strakonice 1921

Celek ze Strakonic je po dvanáctém kole na posledním dvanáctém místě se sedmi body a zápornou bilancí (295-358). Venkovní zápasy hráčům Strakonic příliš nevychází. Z pěti utkání vybojovali pouze dva body a to výhrou 24:27 nad Novou Veseli. Dokáží dnes Strakonice zaskočit sedmý Jičín?
HBC Ronal Jičín

Hráči Jičína nasbírali po dvanácti kolech celkem jedenáct bodů, které je řadí na sedmé místo s bilancí (304-314). Jičínu se v domácím prostředí daří. Z celkových šesti zápasů vyhrál hnedka čtyři a vybojoval tak důležitých osm bodů.