Házená - Extraliga muži - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Dukla - 14. října 2017   18:00

Kopřivnice
Kuba, Žingor, Chalupa – Střelec, Očkovič, Rachač, Veřmiřovský, D. Zima, Jan Gřes, Mička, Petřík, Jonák, Unger, Hardt, Fulnek, Antes, Švébiš, Krpelík, Mráz, Hanus, Mynář, Bukovský, Karban.
Blanar, Haramul
Dukla
Rangl, Zavázal, Petržala – Zelenka, Hradecký, Režnický, Šimůnek, Sviták, Medenčević, Krouský, Patzel, Reichl, Herzán, Mubenzem, Křístek, Jeníček, Jiří Šmíd, Syřínek, Hlavatý, Bělohlav, Kastner, Šůstek, Blecha.

Kopřivnice to dokázala a má dva body z tohoto mače. Zase se ukázalo srdíčko domácích házenkářů, kteří na jaře víceméně už byli připraveni na druhou nejvyšší českou házenkářskou soutěž. Dukla z dobrého losu z posledních dvou kol – venku Strakonice a Kopřivnice – nevytěžila ani bod a v letošní sezoně při obhajobě zlata opravdu tápe.
60'
Honza Hanus uzavírá zápas gólem v poslední sekundě.
60'
Kopřivnice bere timeout, osm sekund do konce. Hala řve z plných plic.
60'
Levačka je přesná a Syřínek ještě dramatizuje závěr utkání.
60'
Je tady sedmička pro Duklu pro Syřínka.
60'
Fulnek z proskoku uspěl. Tohle by už domácí celek neměl pustit.
60'
Dukla neproměnila svůj útok, v době, kdy již běží poslední minuta zápasu útočí domácí celek.
59'
Filip Hardt vyskočil a jeho rána ze spojky byla z kategorie nepolapitelných. Míč míří z devítky do sítě.
59'
Režnický z pivota technickou střelou přes prsty dostává míč do sítě.
58'
Přesnou sedmičkou Petříka se dostává Kopřivnice do vedení!
58'
Ale sedmička je nařízena také na druhé straně.
57'
Hosté házeli sedmičku a Jan Syřínek levačkou srovnává.
57'
Marek Bukovský z proskoku mezi dvěma soupeři a Kopřivnice je blízko výhře nad Duklou!
57'
Ale prakticky vzápětí je tady srovnání levou rukou Mubenzema...
57'
Filip Hardt z výskoku posílá domácí celek do vedení!
56'
Dukla srovnává po rychlém brejku, kdy míč do sítě dostal opět Jan Syřínek.
55'
Honza Syřínek vrací na kontakt Duklu svojí levou rukou.
54'
Hostující celek bude házet sedmičku!
54'
Patrik Fulnek se postaral o dvou brankové vedení domácích perfektní kličkou s oklepem!
53'
Na druhé straně reaguje z pivota Řežnický. Bude to hodně o tom, jestli Kopřivnice ustojí závěr v hlavě.
53'
Domácím vyšla věc, která je typická pro Makedonce! Divácky atraktivní nahazovačka zakončená Rachačem!
53'
Rychlý kontr hostujícího celku a tentokráte už je levačka Dina Mubenzema přesná!
52'
Načež šel balon mimo tři tyče...
52'
Jedovka Dina Mubenzema končí zásahem dnes skvělého Žingora!
52'
Také na druhé straně je přesná pravačka, a sice ta, kterou se může pyšnit Jakub Sviták.
51'
Ale prakticky vzápětí kontruje domácí celek brankou Marka Bukovského pravou rukou ze spojky!
51'
Hostující brankář Rangl posílá míč do sítě a Dukla stále žije v Kopřivnici.
51'
Sudí nařídili sedmičku pro hosty.
50'
Načež domácí celek reaguje Patrikem Fulnekem. Rána z dálka, která byla také prudká končí v síti posledního ligového mistra.
50'
Dino Mubenzem se paradoxně neprosazuje ze spojky, ale z pravého křídla!
50'
Dukla je pod tlakem. V letošní sezoně nejsou její výkony až tak dobré jako na jaře a i dnes to je poznat!
49'
Žingor se opět postaral o další šílenství v Kopřivnici. Domácí brankář vytasil vynikající zákrok proti pivotovi hostů.
49'
A lidé jsou jako u vytržení. Varianta, že Dukla podruhé v řadě venku prohraje, je zcela reálná.
48'
Jaroslav Petřík přidává další branku. Domácí pivot si seběhl za obranu soupeře a v pádu posílá míč do sítě pražské Dukly!
48'
Teď je tady atmosféra snad jako v Argentině. Žingor sebral dech divákům v hale.
47'
Žingor čaruje a přivádí hostující házenkáře k zoufalství. Dnes podává Žingor fantastický výkon!
46'
Jaroslav Petřík uspěl ze sedmičky pravačkou proti hostujícímu brankáři.
46'
Navíc budou domácí házenkáři házet sedmičku!
45'
Na programu dne je útok domácích.
45'
Vyložená šance hostujícího celku končí zákrokem Žingora!
44'
Rozhodně má Kopřivnice šanci na výhru, ale otázkou je, aby tuhle situaci ustála, což se jí nepovedlo doma se Zubří.
44'
Čeká nás boj do poslední sekundy. Domácí tým nechal volného Režnického na pozici pivota na šesti metrech a hostující házenkář z šesti metrů uspěl.
43'
Opravdu vynikající utkání se vším všudy v podání Kopřivnice a Dukly.
42'
Hostující obrana nezachytila pohyb Jaroslava Petříka na brankovišti a domácí celek je o dvě trefy vepředu.
42'
Kopřivnice dokonce vede, rychlý brejk skončil na ruce Patrika Fulneka.
42'
Trenér Veřmiřovský dobře zvolil timeout, tento tah domácím házenkářům rozhodně pomohl.
42'
Marek Bukovský naznačil pohyb protihráči na pozici spojky a poté krásnou ranou pravou rukou srovnává.
41'
Načež Martin Střelec ze své parkety, tedy z levého křídla pravačkou snižuje na rozdíl jednoho gólu.
41'
Domácí celek jde do útoku s Bukovským či Střelcem.
40'
Načež rychlý brejk hostujících házenkářů končí přesným zásahem pro Režnického.
40'
Hostující házenkář vyhazuje míč ze středu hřiště a pražské mužstvo spěchá.
39'
Ale následně již hostující brankář nestačil na přesnou dorážku Martina Střelce z levého křídla.
39'
Hostující brankář vyrazil střelu jednoho ze svých soupeřů!
38'
Zápas pokračuje útokem domácích, hosté se budou bránit 0:6.
38'
Konec timeoutu Kopřivnice.
38'
Parádní atmosféra doprovází utkání Kopřivnice s Duklou.
38'
Na což reaguje trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský timeoutem.
37'
Vojtěch Patzel se snad přes celé hřiště hnal na domácí branku a jeho pravačka z trháku dostává Duklu do vedení o dvě branky.
37'
Teď udělali domácí hráči chybu v útoku a vypadá to s Kopřivnicí špatně...
36'
Zřejmě Kastner z pravého křídla překonává domácího brankáře a favorit zápasu opět vede!
36'
Přesná pravačka Jana Blechy znamená srovnání. Explzeňské levé křídlo si naskočilo ze své klasické pozice a zakončilo v pádu do soupeřovy sítě.
36'
Hostující celek postupuje směrem na domácí branku, na spojce nemůže chybět Jakub Sviták.
35'
Martin Střelec zakončuje přesně z náskoku na levém křídle svojí pravačkou a Kopřivnice strhává vedení na svou stranu.
35'
Odehráno zhruba pět minut z druhého poločasu a tohle je zkrátka hodně zajímavý zápas.
34'
Hostující spojka David Šůstek si pomohla faulem, třetí vyloučení hráče Dukly Praha a znamená to jediné – Šůstek dohrál, respektive dostává červenou kartu.
34'
Domácí celek zakončil svojí kombinací Patrikem Fulnekem a čeká nás opravdu boj (asi) až do poslední vteřiny. Stejně jako v případě domácího souboje Kopřivnice s Plzní či se Zubří.
33'
Narvaná kopřivnická hala sleduje zápas, který má grády, který nabízí to, co bychom si představovali od každého mače naší extraligy.
33'
Hostující celek kontruje přesnou individuální akcí Jakuba Svitáka, jehož šikovná pravá ruka překonala brankáře domácích.
32'
Patrik Fulnek je prvním domácím střelcem druhé půle, když z devíti metrů zakončil podstřelem.
32'
Domácí celek má k dispozici útok směrem na branku soupeře.
31'
Hosté otevírají druhý poločas gólem Mubenzema ze spojky na bližší tyči, chcete-li na přetah.
31'
Je tady útok hostujícího celku na spojce se Svitákem a Mubenzemem.
31'
Začal druhý poločas atraktivního souboje házenkářské extraligy Kopřivnice – Dukla Praha.
31'
Kopřivnice ukazují, jak umí doma zahrát. Dukla to má hodně těžké. Domácí celek se navíc vrátil, srovnal Bukovským. Čeká nás rozhodně zajímavý druhý poločas. Mělo by to být drama do poslední sekundy. Mužstvo kouče Veřmiřovského rozhodně má na to, aby dnes urvalo minimálně bod.
30'
30'
Kopřivnice přece jen urve poločasovou remízu. Marek Bukovský z proskoku zakončil za Petržalu!
30'
Do konce prvního poločasu zbývá zhruba půl minuta.
30'
Načež Martin Střelec byl v těžkém úhlu, ale i tak výskokem z křídla překonává hostujícího brankáře.
30'
Běží poslední minuta prvního poločasu.
29'
Sviták předvádí stejně jako proti Zubří parádní výkon a jeho rána pravačkou posílá hosty do vedení o dva přesné zásahy.
29'
Dukle dnes moc nevychází dohrávka do křídla, Žingor již několikrát vychytal své soupeře.
29'
Naprosto jednoduchá spolupráce s pivotem, Mička zakončuje z této pozice z šesti metrů.
28'
Domácí celek jde do útoku i s Markem Bukovským na spojce.
28'
Další vynikající zákrok domácího brankáře Žingora, tentokráte si naskočil Jeníček z pravého křídla, ale proti gólmanovi Kopřivnice neuspěl.
27'
Vojtěch Patzel reaguje podstřelem ze spojky a Kopřivnice tím pádem opět ztrácí dva góly.
27'
Načež domácí celek uspěl Markem Bukovským.
26'
Pravačka Jakuba Svitáka dopravila míč ze sedmičky do sítě a Dukla jde opět do vedení o dvě branky.
27'
Jeden z hostujících hráčů získal faul na sebe a bude to sedmička proti Kopřivnici.
26'
Lubomír Vermiřovský to již nevydržel a rozhodl se pro timeout.
26'
Hosté se rozhodli pro signál, na jeho konci stála pravačka Jakuba Svitáka a hostující celek vede o dva góly.
25'
Fulnek posílá pravou rukou míč do Tomáše Petržaly a je tady tím pádem jeden z nejdůležitějších zákroků prvního poločasu.
25'
Zřejmě Fulnek se postaví proti Petržalovi!
25'
Načež Martin Střelec dostal přihrávku do běhu a jeho zakončení pravou rukou dopadlo ke spodní tyči.
25'
Načež signalizace sudích je jasná – sedmička pro domácí celek.
25'
Kopřivnice jde do postupného útoku.
25'
Teď se navíc vytáhl brankář Žingor, který zlikvidoval náskok jednoho z hráčů Dukly Praha z křídla na hranici brankoviště.
24'
Opravdu zatím velice dobré utkání. Ostatně, čekal někdo něco jiného od zápasu Kopřivnice – Dukla?
24'
Dukla je na tahu a hraje tak trošku uvolněněji, už není v takové křeči jako na začátku zápasu.
23'
Faul na devítce posílá Filipa Hardta (KH Kopřivnice) na dvě minuty mimo hřiště. Přesilovka pro hosty.
23'
Opět dohrávka do pravého křídla a opět branka. Tentokráte ovšem ne Kastner, ale Jeníček dostává míč do kopřivnické svatyně.
22'
Rychlý brejk favorita zápasu zakončuje přesným trhákem Jakub Sviták. Ten dnes dělá domácím velké problémy.
22'
Ale zatím opravdu parádní utkání a házená, která má říz. Rozhodně je se na, co dívat a nenudíme se v souboji Kopřivnice s Duklou.
21'
Ale nyní vyšla hostujícímu celku souhra zakončená přes výskok Jakuba Kastnera z pravého křídla na hranici brankoviště.
21'
Dukla jde do útoku a potřebuje se prosadit. Zatím je ten výkon hostů celkem špatný, stejně jako ve Strakonicích.
20'
Je tady vedení domácích o dvě trefy. Marek Bukovský si na spojce seběhl na brankoviště a jeho pravačka zapsala z šesti metrů devátou branku outsidera utkání.
20'
Navíc Dukla neuspěla při svém útoku a Kopřivnice ukazuje, že dnes má na to, aby porazila pražský celek.
19'
Načež jeden z domácích hráčů vyhodil míč na Rachače, ten vyskočil na devíti metrech a balon končí za zády hostujícího brankáře v rohu branky pražské Dukly.
19'
Domácí celek vybojoval volný hod.
18'
Výhodu postupného útoku mají domácí házenkáři. Samozřejmě, že je podporuje plná hala.
17'
Jakub Sviták stál na konci hostující akce, kdy pražský celek rozpohyboval obranu soupeře a Sviták poté zakončil pravačkou ze spojky ze záda brankáře domácích.
16'
Je zcela patrné, že Kopřivnice nemůže svého soupeře nějak přehrát, co se týče herní kvality, ale spíše nasazením a pomyslným sportovním srdíčkem.
15'
Šůstek se dokázal prosadit díky hbitosti z brankoviště z šesti metrů, je sníženo na rozdíl jedné branky.
15'
V hale je opravdu velké vedro, není pořádně slyšet vlastního slova. Hraje se tak trošku v atmosféře připomínající bitvu play-off.
14'
Načež vyšla domácím házenkářům dohrávka do levého křídla a pravačka Martina Střelce zaznamenala zásah technickou střelou mimo dosah brankáře soupeře.
14'
A tím pádem se žene Kopřivnice do kontru.
14'
No, moc často se to nestává, ale stalo se. Jakub Sviták neumístil svojí střelu ideálně a jeho pravačka selhala!
14'
Jakub Sviták se postaví na sedmičku!
13'
Konec timeoutu Dukly Praha.
13'
Jeden z hostujících hráčů začal postupný útok.
12'
Úvodní minuty ukazují, že Dukla to bude mít hodně složité. Kopřivnice zkrátka těží z výhody domácího prostředí, která je větší než třeba ve fotbale.
12'
Načež lavička posledního ligového mistra reaguje oddychovým časem.
11'
Zatím se prosazují především spojky Cementu, tentokráte dostal míč do sítě Rachač a hostům nebylo nic platné, že dva hráči se snažili zablokovat domácí sedmičku!
11'
Tenhle zápas má spád, obrovská bitva a nažhavení fanoušci Kopřivnice, narvaná hala a čeká nás opravdová házenkářská bitva.
10'
Opět spojka se prosazuje, ale tentokráte nikoliv ze střední vzdálenosti, ale trhákem. Přesným střelcem je Jan Gřes.
9'
To na druhé straně je přesná levačka, a sice v osobě Jakuba Kastnera, který si na hranici brankoviště naskočil z pravého křídla a Kopřivnice poté inkasovala po zásahu k levé tyči.
9'
Kopřivnice dorovnává Filipem Hardtem, kdy exspojka Cementu Hranice zůstala volná a její pravačka překonala brankáře pražského celku.
8'
Rozhodčí Blanar a Haramul jsou pod tlakem, který na ně vyvíjí publikum v Kopřivnici. To je hodně náročné.
8'
Šůstek využil chyby v rozehrávce soupeře a Dukla opět strhává vedení na svojí stranu.
7'
Patrik Fulnek uspěl ze značky sedmimetrového hodu svojí pravou rukou.
7'
Sedmička pro domácí celek.
6'
Nech volného Mubenzema a oni ti dá gól po ruce jeho dělovou levou rukou, tady neměl domácí brankář moc šancí.
4'
Tomuhle zápasu opravdu nechybí náboj, oba celky jsou nabuzené a dnes můžou rozhodovat maličkosti.
3'
Hardt ze středu dostal míč do sítě a svěřenci trenéra Veřmiřovského srovnávají.
2'
Hala je víceméně narvaná k prasknutí. Posledního ligového mistra si málokdo nechal v Kopřivnici ujít.
1'
Začal zápas Kopřivnice – Dukla Praha. Jako vždy doprovází domácí klání KH skvělá atmosféra.
1'
Narvaná hala proti obhájci zlata. To je kombinace, která staví souboj Kopřivnice – Dukla (možná) k tomu nejzajímavějšímu z tohoto kola házenkářské extraligy. Spekulovat můžeme možná ještě o duelu Karviná – Lovosice, ale tohle bude opravdová bitva jaksepatří!
Zapomenout by se nemělo ani na zajímavé gesto Filipa Hardta. Spojka domácích se v zápase s Plzní přiznala k teči za stavu, kdy ještě utkání nebylo zdaleka rozhodnuto. Jeden z členů domácího týmu poté bývalého hráče Hranic ocenil s dovětkem, že 90% házenkářů by se nepřiznalo.
Nemůžeme opomenout házenkářský trhák Kopřivnice – Zubří. ROBE se strachovalo. Domácí mužstvo vedlo o tři branky v poslední desetminutovce, ale proměněná sedmička po čase (ale zcela v rozporu s házenkářskými pravidly) znamanala, že tým trenéra Titkova bral dva body ze zápasu.
Kopřivnice zažívá solidní vstup do sezony. Každopádně, na nějaké velké záběry je ještě brzo. Modrožlutí doma přemohli Plzeň zejména díky parádnímu nasazení. V závěru proměnil důležitou sedmičku Mynář, jinak by se asi ještě děly zajímavé věci.
Trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský před zápasem:
"Čeká nás těžké utkání, nejdeme do něj v pozici favorita. Z Dukly máme obrovský respekt. Oproti nám má daleko větší rozpočet. Soupeř na nás umí zahrát, v loňské sezoně jsme proti němu ani jednou neuspěli. Doufám, že nás v sobotu požene plná hala."
Dino Mubenzem, pravá spojka hostů, byla povolána do české reprezentace pro přípravné duely v Černé Hoře. Mluvíme o dalším hráči Dukly, který bude usilovat o EURO v Chorvatsku. Mubenzem zatím nehraje špatně. Ve svém klubu je jedničkou na své pozici. Má dobrou dynamiku, dobrý výskok.
Pražané naposledy zcela nepochopitelně remizovali ve Strakonicích. Soupeř má velice malé zkušenosti s extraligou. Ligu si zachytal například gólman Jareš v Třeboni. Na jihu Čech měla Dukla bez problémů vyhrát. Nicméně, hosty zachránil Petržala chycenou sedmičkou v poslední sekundě. Byla z toho remíza 26:26.
Hlavní oporou a tvůrcem hry hostujícího celku je Jakub Sviták. Jedná se o muže, který není bez šance, co se týče účasti na EURO 2018 v Chorvatsku. Sviták byl (asi) nejlepším hráčem domácího dukelského klání se Zubří, kdy ROBE zejména v prvním poločase tak trošku ujel vlak.
Dukla je obhájcem zlata z posledního ligového ročníku. Ve finále porazila Plzeň 3:1 na zápasy. Pražský celek měl převahu na střední spojce, na pivotovi a i Tomáš Petržala přechytal plzeňské golmany. Klíčové bylo hned první utkání série, které Talent ztratil o dvě branky. Dukla byla jediným týmem, který v uplynulé sezoně dokázal v Plzni vyhrát (v součtu základní části a play-off).
Duklu opustil po loňské sezoně Milan Kotrč, jenž zamířil do Německa. Levé křídlo, které patřilo do základu Pražanů nahradil Jan Blecha z Plzně. Kotrč by se měl porvat o ME 2018 v Chorvatsku. Blecha patřil loni do základu Talentu a v Plzni v něm hodně ztratili.