Házená - Extraliga muži - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Strakonice : Lovosice - 2. prosince 2017   18:00

Strakonice
Strakonice
2' Zbiral  • 5' Mošovský  • 6' A. Nejdl  • 7' Marienka ml.  • 8' Marienka ml.  • 19' Mošovský  • 21' Krejčí  • 21' Krejčí  • 27' Samek  • 28' A. Nejdl  • 38' Pek  • 41' Zbiral  • 42' A. Nejdl  • 45' A. Nejdl  • 48' Zbiral  • 55' Landsinger  • 57' Zbiral
21:36
(11:18)
Lovosice
Lovosice
2' Sýkora   • 5' Bouček   • 7' Sýkora   • 9' Bouček   • 13' Klimt   • 14' Sýkora   • 16' Bičiště   • 17' Malý   • 20' J. Motl   • 21' Sýkora   • 24' Malý   • 25' Jelínek   • 26' Klimt   • 28' J. Motl   • 29' Bičiště   • 29' Malý   • 30' Klimt   • 31' Malý   • 33' J. Motl   • 34' J. Motl   • 36' Konárik   • 37' Bouček   • 39' Jelínek   • 44' Malý   • 47' Sýkora   • 47' Barth   • 49' Klimt   • 50' J. Motl   • 51' Malý   • 54' Bičiště   • 56' Jelínek   • 57' J. Kalík   • 59' Malý   • 59' Malý
Strakonice
Jareš, Mráz – Schwarz, A. Nejdl, Zdychynec, Pek, Landsinger, Mošovský, Marienka ml., Vrchlavský, Samek, Zbiral, Krejčí.
Friedel, Kučerka
Lovosice
Hrdlička, Adamík – Landa, J. Kalík, Sýkora, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Klimt, Konárik, Semerád, Malý.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.
HBC Strakonice 1921 – HK FCC Město Lovosice 21:36 (11:18)

Nejvíce branek:Zbiral 5/1, Mošovský 5/3, Nejdl 4 – Malý 8, Sýkora 6/1, Motl 5.
Rozhodčí: Friedel, Kučerka.
Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2.
Vyloučení: 3:6.
Je za námi utkání mezi týmy HBC Strakonice 1921 a HK FCC Město Lovosice. Po vyrovnaném úvodu duelu si hosté dle předpokladů budovali svůj náskok, který byl po prvních třiceti minutách již sedmibrankový. Ve druhé poločase ještě Lovci přidali a svého soupeře doslova přejeli. Strakonice si příliš nevěděly rady s defenzívou Lovců a když už ji dokázaly překonat, tak je často zradilo zakončení. Hosté poté nepolevili ani za rozhodnutého stavu a nakonec tedy mohou slavit vysoké vítězství 36:21.
60'
Hosté ještě při rozhozené obraně soupeře napálili břevno a Strakonice se mohou ještě pokusit a kosmetickou úpravu skóre.
60'
Probíhá poslední minuta zápasu.
59'
Gólový apetit Lovce neopouští ani za rozhodnutého stavu. Znovu je to Lukáš Malý, kdo se z rychlého brejku dokázal střelecky prosadit.
59'
Lukáš Malý po delší odmlce znovu skóruje a je to již o čtrnáct branek.
57'
Jiří Kalík přidává svůj druhý zářez v utkání. Lovosice vedou již 34:21.
57'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Michal Zbiral).
57'
Adam Nejdl dostatečně nesklopil svou ránu a mířil nad. Následně se neprosadili i hosté, kteří napálili jen tyč.
56'
Roman Jelínek tvrdou dělovkou z střední spojky zamířil přesně do dolního koutu branky.
55'
Dvouminutový trest pro realizační tým HBC Strakonice 1921.
55'
Mrázova dlouhá přihrávka našla rozběhnutého Ondřeje Landsingera, jenž si už v trháku věděl rady.
54'
Skvělá přihrávka hostů do pivota, kde si David Bičiště jednou rukou míč zpracoval a následně ranou o tyč přidává další gól Lovců.
53'
Jiří Kalík je rovněž zapsán mezi střelce zápasu poté, co technickou ranou proměnil nařízený sedmimetrový hod.
52'
Mošovský ovšem z velké dálky hostujícího brankáře nezaskočil a na druhou stranu se již řítí Lovosice.
51'
Mráz se prezentoval dobrým zákrokem proti střele z pravé spojky a jeho spoluhráči se mohou pokusit o snížení.
51'
Následuje ještě oddechový čas domácí lavičky.
51'
Jubilejní třicátý gól Lovosic vsítil Lukáš Malý, který je dnes opravdu v dobré střelecké formě.
50'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Michal Krejčí).
50'
Na rozdíl deseti gólů upravuje Jiří Motl. Strakonicím se nedaří ani při jejich přesilovce.
49'
Václav Klimt vstřelil právě svou čtvrtou branku zápasu. Další zásah si navíc připsal připsal při vlastním oslabení.
49'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (David Bičiště).
48'
Michal Zbíral ovšem po drzém průniku středem obrany snižuje na 27:19.
47'
Tomáš Barth se probil až na brankoviště ke střelbě, odkud dává svou první branku v utkání.
47'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Miloslav Sýkora).
46'
Mošovský se při signalizované pasivitě neprosadil a následně se to nepovedlo ani Krejčímu, který nastřelil tyč.
45'
Adam Nejdl skrytou střelou z pravé spojky napálil míč přesně k zadní tyči hostující brány.
44'
Lukáš Malý po dvou přesných zásazích soupeře dává také gól za hostující celek. Ten i nadále vede, nyní však už jen 25:17.
42'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Adam Nejdl).
42'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Semerád).
41'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Michal Zbíral).
41'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Václav Klimt).
40'
Michal Zbíral se tentokrát postavil k nařízené sedmičce a ani on se z této pozice nemýlil.
39'
Roman Jelínek dnes podruhé skóruje a udržuje stále desítibrankový náskok svého týmu.
38'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Tomáš Pek).
37'
A vzápětí je to již o deset branek. Zasloužil se o tom svou trefou Jiří Bouček.
36'
Michael Konárik se rovněž zapisuje na střeleckou listinu a rozdíl ve skóre je opět devítibrankový.
35'
Martin Mošovský se znovu ze sedmičky nemýlil a snižuje na rozdíl osmi gólů.
35'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Lukáš Malý).
34'
Na jeho gól ovšem z vyložené pozice z brankoviště odpovídá přesnou střelou opět Jiří Motl.
34'
Martin Mošovský je znovu úspěšný z hranice sedmimetrového hodu – 12:20.
34'
33'
Jiří Motl si tentokrát naskočil ke střelbě ze střední spojky a i za pomocí teče gólmana vymetl horní roh strakonické brány.
32'
Při signalizované pasivitě Mošovský nepropálil bloky hostů a zaútočit mohou opět Lovci.
31'
Další povedené sehrání do pravého křídla, kde se do vzduchu zavěsil Lukáš Malý a trefuje přesně prostor na zadní tyči.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:44.
Je za námi první půle zápasu. V jeho úvodu se oba celky střídavě předbíhaly ve vedení, ale poté již začaly potvrzovat roli favorita hostující Lovosice. Jejich náskok se i díky neproměněným šancím domácích a technickým chybám postupně rozrůstal až na pětigólový rozdíl. V závěru sice hráli Lovci v oslabení, ale přesilovka se Strakonicím vůbec nepovedla a hosté ještě navýšili vedení. Ti tak po třiceti minutách vedou 18:11.
30'
30'
Václav Klimt z dalšího rychlého brejku trestá Strakonice. Těm se početní výhoda vůbec nepovedla.
30'
Probíhá poslední minuta první půle.
29'
Lukáš Malý utekl všem soupeřům po pravé straně a z poměrně velkého úhlu zvyšuje na 17:11.
29'
Na jeho gól ovšem reaguje při risku bez brankáře David Bičiště.
28'
Díky oslabení a špatnému čtení hry hostů se před Adamem Nejdlem otevřela dálnice a ten následně z osmi metrů nedal brankáři žádnou šanci.
28'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jan Landa).
28'
Krásná sehrávka do levého křídla se hostům povedla náramně. Jiří Motl následně trefuje přesně horní kout u vzdálenější tyče.
28'
Hosté budou v následujících dvou minutách hrát přesilovou hru. Předtím bude ovšem ještě následovat oddechový čas, který si vyžádaly právě Lovosice.
27'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Martin Mošovský).
27'
Tomáš Samek nekompromisně napálil míč pod břevno z hranice brankoviště – 10:14.
26'
Václav Klimt parádním podstřelem trefuje dolní kout domácí brány. Lovosice vedou již o pět gólů a domácí na tuto situaci reagují oddechovým časem.
25'
Roman Jelínek a jeho první branka v zápase. Jeho celek poprvé vede čtyřbrankovým rozdílem.
25'
Pro šikovný podstřel ze střední spojky neměl hostující brankář pochopení a míč vyrazil pravou nohou mimo tři tyče.
24'
Lukáš Malý si dobře otevřel střelecký úhel z pravého křídla a střelou o zem pověsil svůj pokus pod břevno.
23'
Lovosice se nyní dobře brání a domácí hledají skulinu v jejich obraně. Prosadit se ovšem nedokázali a dopředu spěchají znovu Lovci.
21'
Michal Krejčí svým druhým gólem v krátkém časovém rozmezí rozvlnil síť a jeho tým nyní prohrává už jen 9:11.
21'
Miloslav Sýkora se poté prosazuje navzdory početní nevýhodě a jeho celek tak opět vede o tři góly.
21'
Přesilovou hru krátce po jejím začátku využívá z pravého křídla Michal Krejčí, jenž snižuje na rozdíl dvou branek.
21'
20'
Poté se už ale poprvé prosazuje Jiří Motl, jenž vrací svému týmu tříbrankový náskok.
19'
Martin Mošovský posléze trefuje přesně prostor na zadní tyči z pozice levé spojky.
19'
Krásný pas do trháku v podání brankáře Strakonic zůstal nevyužit. Parádním zákrokem se totiž zaskvěl jeho protějšek v bráně hostů.
18'
Krejčí to zkoušel trochu překvapivě z velkého úhlu. Jeho střela měla pramalou šanci na úspěch a hostující brankář s ní neměl příliš starostí.
17'
Domácí brankář si nepohlídal svou bližší tyč, čehož dokonale využil k devátému gólu Lovosic z pozice pravého křídla Lukáš Malý.
16'
David Bičiště následně trestá špatné zakončení soupeře po tvrdě ráně z deseti metrů.
15'
Ze stoprocentní pozice na šestce trestuhodně přestřelil bránu hostů jeden z hráčů Strakonic, který se teď právem drží za hlavu.
14'
Mošovský otřel svou střelu ze sedmičky o obě tyče a míč se následně odrazil za brankovou čáru.
14'
Zákrok na Krejčího se sudí rozhodli nezapískat a z rychlého brejku Miloslav Sýkora pohodlně skóroval.
13'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Václav Klimt).
12'
V trháku nechal poté Krejčí vyniknout hostujícího brankáře, a tak tato šance Strakonic zůstává nevyužita.
12'
Mošovský ovšem z devíti metrů minul bránu Lovosic. Domácí příznivci cítí, že jejich mužstvo potřebuje podporu a hlasitě jí tedy dávají najevo.
11'
Těm je však signalizovaný pasivita a budou muset zakončovat.
10'
Série nepřesností na obou stranách nyní zhatily útoky soupeřů. U míče jsou tedy nyní domácí Strakonice.
9'
V útoku se však neprosadili a na tahu jsou opět Lovosice.
9'
Jiří Bouček z levé spojky prostřelil domácího brankáře. Domácí již však s míčem po rozehrávce upalují vpřed.
8'
A ten samý hráč vzápětí opět z levého křídla přidává svou druhou branku a Strakonice opět vedou.
7'
Ze stejné pozice akorát na opačné straně barikády se prosazuje Roman Marienka.
7'
Miloslav Sýkora z levého křídla mířil přesně a strhává vedení opět na stranu Lovců.
6'
Adam Nejdl ale znovu potěšil domácí diváky, kteří se radují z dnes již třetího gólu svého týmu.
6'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček).
5'
Jiří Bouček se prodral až na brankoviště a z této pozice nedal brankáři žádnou šanci.
5'
Martin Mošovský dává svou první branku zápasu a skóre je tak znovu nerozhodné.
4'
Miloslav Sýkora následně proměnil nařízenou sedmičku a jeho tým poprvé v utkání vede.
3'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Martin Mošovský).
3'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Michal Zbiral).
2'
Miloslav Sýkora ovšem bleskově odpovídá a srovnává krok se soupeřem.
2'
Michal Zbíral přesnou střelou do rozhozené obrany dává úvodní branku zápasu.
1'
V prvním útoku mířili domácí ze střední spojky mimo bránu Lovosic, a tak se mohou hosté ujmou v následném postupném ataku vedení.
1'
Vzájemná utkání

Oba celky proti sobě nesehrály žádný vzájemný duel, a tak to dnes bude zápas z kategorie premiérových.
HK FCC Město Lovosice

Lovosičtí jsou na tom o poznání lépe než jejich dnešní soupeř. Z deseti střetnutí dokázali ukořistit 13 bodů, které jim zajišťují 4. místo v extralize.
V posledních pěti duelech si nevedli vůbec špatně. Hned čtyřikrát dokázali bodovat a vytěžili z nich 7 bodů, což rozhodně není špatná vizitka.
Tři body si navíc odvezli Lovci ze tří zápasů na cizích palubovkách a sídlí tedy na průběžné 7. pozici v tabulce hostujících týmů ligy.

HBC Strakonice 1921

Strakonice mají na svém kontě po deseti zápasech pouhých 5 bodů a právem jim tedy náleží poslední příčka v házenkářské extralize.
Zapracovat by rozhodně měli jak na obraně, tak i útoku. Jejich defenzíva je totiž s 299 obdrženými brankami druhá nejhorší v soutěži. Vůbec nejslabším mužstvem jsou poté ve statistice vstřelených gólů, kdy si v dosavadním průběhu připsali jen 245 přesných zásahů.
Před vlastními fanoušky se představili v pěti případech, ale jen jednou z nich odcházeli jako vítězové. Se třemi body okupují 11. místo v tabulce domácích týmů.

26.11.2017 Karviná – Strakonice 38:26
18.11.2017 Strakonice – Plzeň 25:31
11.11.2017 Nové Veselí – Strakonice 24:27
4.11.2017 Strakonice – Hranice 23:29
14.10.2017 Strakonice – Brno 24:23