To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek večer. Dobrou noc. (19:21)
Je dobojováno. České hráčky dnes hrály výborně a dokonce vyhrály i první poločas. Ještě deset minut před koncem utkání Česko vedlo, jenže pak norské hvězdy zabraly a stav utkání otočily. Nakonec tedy Norsko vyhrálo, ale nutno dodat, že české hráčky podaly fantastický výkon. (19:21)
60
Konec zápasu. (19:21)
60
Poznarová neproměnila sedmičku a je konec. (19:21)
60
Poslední branku tohoto zápasu vstřelila Jacobsenová. (19:21)
60
Míč mají Norky, které si už vedení pohlídají. (19:20)
59
Na dvě minuty odchází Chrenková. (19:20)
58
Po rychlé akci snižuje na rozdíl jedné branky Chrenková. (19:20)
57
Českým hráčkám útok nevyšel a dopředu se ženou Norky. (18:19)
56
Oddechový čas pro domácí. (18:19)
56
Dopředu se tlačí české hráčky. Uvidíme, zda se jim povede vyrovnat. (18:19)
55
Sullandová posílá Norsko do vedení! (18:19)
54
Edinová se neprosadila a dopředu šly česky. Jenže Štěrbová se provinila útočným faulem. (18:18)
53
Poznarová neproměnila sedmičku. (18:18)
52
Oddechový čas pro domácí. (18:18)
52
Z pravé strany se prosadila Sullandová, která vyrovnává. (18:18)
52
Štěrbová to zkusila z dálky, ale Haraldsenová ji vychytala. (18:17)
51
Dopředu se opět ženou české hráčky. (18:17)
50
Na druhé straně se ale prosadila Edinová. (18:17)
49
Nyní se z dálky nádherně trefila Klára Černá. Tak to byla zřejmě nejhezčí branka tohoto duelu! (18:16)
49
Raníková vychytala další tutovou šanci! (17:16)
48
Po krásné kombinaci se parádně trefila Edinová. (17:16)
47
Poznarová proměnila pátou sedmičku v dnešním utkání. (17:15)
46
Vyloučena je Norka Lokeová. (16:15)
46
Raníková vychytala Sullandovou. (16:15)
45
Z dálky to zkusila Keclíková, ale branku Norska přestřelila. (16:15)
44
Norky kombinují před naším brankovištěm. (16:15)
43
Parádní střelou z dálky se prezentovala Sullandová. Je to její pátá branka v tomto utkání. (16:15)
41
Keclíkové střela také nesedla a nic z toho nebylo. Ale z následného rychlého útoku Norky nic nevytěžily. (15:14)
40
Raníková perfektně vychytala Jacobsenovou. (15:14)
40
Z pravé strany se nemýlila Černá a poslal Česko opět do vedení. (15:14)
39
Po rychlé akci se prosadila ze středu hřiště Herremová. (14:14)
38
Češky o míč přišly a dopředu pospíchají Norky. (14:13)
36
Frafjordová netrefila českou branku a míč mají naše reprezentantky. (14:12)
36
Češky o míč přišly a dopředu jdou Norky. (14:12)
35
České hráčky kombinují před pokutovým územím Norska. (14:12)
34
Rychle ale odpověděla Vítková. (14:12)
33
Nakonec se přeci jen prosadila Gooseová a Norsko prohrává už pouze o jeden gól. (13:12)
33
Českým hráčkám nyní útok nevyšel a dopředu pospíchají norské házenkářky. (13:11)
32
Po bleskové akci norské hráčky snižují na rozdíl dvou branek. (13:11)
31
Do druhého poločasu vstoupily české hráčky výborně. Třináctou branku vstřelila Vítková. (13:10)
První poločas je za námi. České hráčky zatím hrají výborně a nad favorizovaným Norskem vedou 12:10! Pokud by české hráčky vedení udržely, tak by si na své konto připsaly další velké překvapení. Ale do konce utkání ještě zbývá třicet minut. Uvidíme, co nám hráčky předvedou ve druhém dějství.
30
První poločas skončil. (12:10)
30
Vyloučena na dvě minuty je česká hráčka. (12:10)
30
Knedlíková se dostala k míči a svou druhou brankou v utkání posílá český tým do vedení o dva góly. (12:10)
29
Výborně! Po další bleskové akci se prosadila Chrenková a posílá český tým opět do vedení. (11:10)
28
Vyrovnávací branku vstřelil Gosseová. (10:10)
27
Na dvě minuty je vyloučena jedna z českých hráček. (10:9)
26
Martínková poslal český celek opět do vedení! (10:9)
26
Další povedená akce, kterou zakončila přesnou trefou Keclíková. Je vyrovnáno! (9:9)
26
Oddechový čas pro hosty. (7:9)
25
Po rychlé akci snižuje Štěrbová na rozdíl jedné branky. (8:9)
24
Korenová se nemýlila ani tentokrát a Norsko už vede o dvě branky! (7:9)
23
V zakončení se opět nemýlila aktivní Korenová, která poslal svůj tým do vedení. (7:8)
22
K vidění je teď hodně nepřesností a na další branku už čekáme několik minut. (7:7)
21
Na dvě minuty je vyloučena jedna z norských hráček. (7:7)
20
Naše hráčky se ale také neprosadily a na tahu je tak Norsko. (7:7)
19
Následný útok Norkám nevyšel a dopředu jdou opět české házenkářky. (7:7)
18
Po rychlé akci Černá vyrovnává. (7:7)
17
Ale českým hráčkám nevyšel ani tento útok a sedmou branku Norska vstřelila Sullandová. Norsko vstřelilo čtvrtou branku v řadě a jde do vedení. (6:7)
16
Dopředu se ženou české hráčky. (6:6)
15
Oddechový čas pro domácí. (6:6)
15
K míči se dostala Korenová, která vyrovnává! (6:6)
14
Norky se zlepšily v poli a stahují náskok českých hráček. Po další hezké akci se trefila Alstadová. (6:5)
13
Po kombinační akci se prosadila Norka Lokeová. (6:4)
11
Norky opět nic nevymyslely a dopředu jdou české hráčky! (5:3)
9
Po rychlé akci se prosadila Knedlíková a posílá Česko poprvé v tomto utkání do vedení! (4:3)
8
Norky kombinovaly před naším pokutovým územím, ale nakonec z toho nic nebylo a míč mají české házenkářky. (3:3)
6
Češky ale o míč přišly a po rychlé akci jdou Norky opět do vedení. Gólově se prosadila Korenová. (2:3)
5
Dopředu se ženou opět české hráčky. (2:2)
4
Útok nyní nevyšel jak českých hráčkám, tak norských a stav utkání se tedy nemění. (2:2)
3
Jenže naším hráčkám vyšel další rychlý útok, tentokrát se trefila Černá. (2:2)
3
Na druhé straně se ale prosadila Frafjordová a poslala Norsko opět do vedení. (1:2)
2
Ale české hráčky rychle odpovídají. Po kombinační akci se prosadila Knedlíková. (1:1)
1
První branku tohoto duelu vstřelily Norky, které se tak dostávají do vedení. (0:1)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
NORSKO

Norské hráčky patří k favoritkám šampionátu. To potvrdily i v prvním utkání, ve kterém přehrály Srbsko 28:26. Dnes se tedy bude hrát o důležité body a také o první místo ve skupině. Pro české hráčky ale bude určitě důležitější poslední skupinový zápas proti Srbsku. (0:0)
ČESKÁ REPUBLIKA

Naše reprezentace vstoupila do turnaje výborně. Hned v prvním utkání totiž porazila Ukrajinu 25:22 a vybojovala hodně důležité dva body. Nutno dodat, že vítězství České republiky bylo obrovským překvapením.

"Rozhodla naše dobrá obrana v úvodu utkání. Náš tým ukázal svou sílu a je to pro něj další krůček v cestě za cílem, za kterým si tvrdě jde," uvedl po prvním zápase český trenér Jan Bašný.

Radost z vítězství měla i pivotmanka Petr Vítková. "Věděli jsme že to nebude v druhé půli snadné, ale povedlo se nám to dotáhnout do konce. Vítězství je naše a je to pro nás úžasný zážitek," uvedla.
SKUPINA A

Obě reprezentace se nachází ve skupině s označením A. V té je ještě Srbsko a Ukrajina. Do další fáze mistrovství postupují tři nejlepší celky.
Přeji krásný večer všem fanouškům házené. Mistrovství Evropy žen má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Českou republikou a Norskem. Velkým favoritem tohoto utkání jsou hráčky Norska. (0:0)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.