Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Francie  - 15. prosince 2017   20:45

Švédsko
Švédsko
1' Hagmanová  • 5' Robertsová  • 7' Mellegårdová  • 10' Westbergová  • 14' Robertsová  • 19' Gulldénová  • 23' Sandová  • 24' Hagmanová  • 26' Robertsová  • 26' Hagmanová  • 27' Hagmanová  • 33' Hagmanová  • 39' Robertsová  • 40' Robertsová  • 45' Westbergová  • 50' Westbergová  • 51' Hagmanová  • 51' Blomstrandová  • 54' Westbergová  • 56' Gulldénová
22:24
(12:11)
Francie
Francie
6' Zaadiová   • 6' Ayglon Saurinaová   • 8' Dancetteová   • 13' Dembeleová   • 16' Lacrabereová   • 17' Flippesová   • 20' Lacrabereová   • 21' Landreová   • 30' Pineauová   • 33' Ayglon Saurinaová   • 35' Ayglon Saurinaová   • 38' Zaadiová   • 40' Landreová   • 41' Dancetteová   • 42' Landreová   • 43' Dembeleová   • 45' Zaadiová   • 51' Pineauová   • 54' Lacrabereová   • 56' Pineauová   • 59' Pineauová   • 60' Dancetteová
Švédsko
García, Marín (oba Španělsko)
Barclaycard Arena, Hamburk
Francie
Darleuxová, Leynaudová – Dancetteová, Ayglon Saurinaová, Dembeleová, Flippesová, Edwigeová, Houetteová, Lacrabereová, Landreová, Kanorová, Niakateová, Niomblaová, Nze Minková, Pineauová, Zaadiová.

S konstatováním, že Francie porazila Švédsko 24:22 a v neděli si zahraje finále proti Norsku, se loučím a přeji hezký víkend.
Švédsko – Francie 22:24 (12:11)
Nejvíce branek: Hagmanová 8/2, Robertsová 5, Westbergová 4 – Lacrabereová 5/2, Pineauová 4, Landreová 3. Rozhodčí: García, Marín (oba Španělsko). Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 3:7.
Nesmírně dramatické druhé semifinále končí úspěšně pro Francii! Svěřenkyně trenéra Krumbholze vítězí nad Švédskem 24:22 a v neděli si zahrají finále proti Norsku.

Pěti brankami k úspěchu přispěla Lacrabereová, čtyřmi Pineauová, která většinu zaznamenala v závěrečné čtvrthodině a po třech brankách přidaly Ayglonová, Landreová a Zaadiová.

Švédsku k finálové účasti nestačilo ani osm branek Hagmanové, pět vstřelila Robertsová a čtyři Westbergová.
60'
Westbergová míjí francouzskou branku a Francouzky zvedají ruce nad hlavy!
60'
Švédkám pomůže jedině velký házenkářský zázrak, ještě ale domlouvají strategii na závěrečnou půlminutu při oddechovém času.
60'
Dancetteová skóruje z levého křídla a Francie vede půl minuty o dvě branky!
60'
Po time-outu bude Francie u míče s jednogólovým náskokem v zádech.
60'
Oddechový čas pro Francii 41 sekund před koncem.
59'
Devatenáctiletá Blomstrandová se podle rozhodčích dopouští útočného faulu, bylo to ale velmi sporné. Do konce druhého poločasu chybí 66 sekund.
59'
Pineauová uspěla ze střední spojky a střílí velmi důležitou branku!
59'
Útočný faul také Westbergové, poslední dvě minuty zahájí u míče Francie.
58'
Francouzkám je pískán útočný faul, hra se opět stěhuje před Leynaudovou.
57'
Blomstrandová se v těžké pozici neprosadila a Francie může jít do vedení.
57'
Francie přežila oslabení v kritickou chvíli a Švédky už útočí do plných.
56'
Pineauová se perfektně trefuje nad švédským dvojblokem.
56'
Gulldénová skóruje podruhé v zápase a Švédsko se ujímá vedení. Navíc hráčky ve žlutém budou ještě minutu hrát v početní převaze.
55'
Blomstrandová ztroskotala na fantastickém zákroku Leynaudové, Švédky ale zůstávají u míče.
55'
Niomblaová se provinila útočným faulem, po odpískání nastřelila brankářku Idéhnovou do hlavy a za toto jednání inkasuje dvouminutový trest.
54'
Westbergová rychle odpovídá švédskou trefou.
54'
Po dlouhé době se prosazuje Lacrabereová a Francie opět vede.
53'
Neúspěchy na obou stranách, v útoku Francouzky.
51'
O rychlé vyrovnání se postarala Blomstrandová, ta skóruje dnes vůbec poprvé.
51'
Střelu Pineauové brankářka Idéhnová ztlumila, ale nikoliv tak, aby míč ještě zkrotila před brankovou čárou.
51'
Po francouzské ztrátě míče při hře bez brankářky se Hagmanová trefuje do prázdné branky a svoji sedmou trefou vyrovnává!
50'
Westbergová střílí třetí švédskou branku v řadě a seveřanky se dotahují na rozdíl jediné branky.
49'
Branka Landreové neplatí, Francii je pískán útočný faul.
49'
Oddechový čas pro Francii.
48'
Hagmanová se ze sedmimetrového hodu trefuje nad hlavu francouzské brankářky Leynaudové.
47'
Hagmanovou v brejku faulovala Dembeleová a jde si na dvě minuty sednout.
47'
Švédky měly možnost snížit, jejich snahu ale hatí útočný faul Westbergové.
45'
O rychlou švédskou odpověď se postarala Westbergová.
45'
Zaadiová se prosadila přes švédskou obranu a navyšuje francouzské vedení.
43'
Ve druhém poločase zatím Francie vede 7:3 a i nadále se Švédky jen s velkými potížemi prosazují přes výbornou francouzskou obranu.
43'
Oddechový čas pro Švédsko.
43'
Po rychlé ztrátě Gulldénové střílí rychlou branku Dembeleová a Francie už vede o tři branky!
42'
Francouzky se potřetí v řadě trefují z pivota, prosadila se Landreová.
42'
Hagmanová míjí branku a Francie má možnost odskočit ve skóre.
41'
Štěstí pro Francii, Dancetteové se do rukou odrazila zblokovaná přihrávka jedné z její spoluhráček a poté prostřeluje Idéhnovou.
40'
Výborný průnik Robertsové a ta skóruje popáté ze šesti střeleckých pokusů.
40'
Francie ale opět rychle vede, postarala se o to Landreová.
39'
Robertsová se dnes prosazuje počtvrté a máme opět vyrovnáno.
39'
Senzační zákrok Idéhnové proti Nze Minkové.
38'
Gulldénová neuspěla proti Leynaudové, následný útok soupeřek už ale Švédky budou bránit v plném počtu, tedy i s obrannou oporou Jacobsenové.
38'
Hezká individuální akce Zaadiové a Francie vede 14:13.
37'
Lacrabereová ale sedmičku neproměňuje!
36'
Landreová byla při zakončení faulována Jacobsenovou a ta si musí odsedět už druhý dvouminutový trest, navíc Francie disponuje sedmimetrovým hodem.
35'
Po vypršení francouzského trestu Ayglon Saurinaová vyrovnává na 13:13.
35'
Hagmanová v přesilovce mohla zvýšit, trefuje ale tyč.
33'
Vyloučení v týmu Francie (Manon Houetteová).
33'
Hagmanová skóruje z levého křídla, navíc si vynutila faul Houetteové.
33'
Přes dvě minuty jsme čekali na úvodní branku druhého poločasu, trefuje se Ayglon Saurinaová.
31'
Westbergová neprostřelila Leynaudovou.
31'
Druhé dějství bylo zahájeno, útokem jej zahajují Švédky.
31'
Po vyrovnaném začátku Francie odskočila na vedení 10:6, ovšem vůbec nezvládla závěrečnou třetinu prvního poločasu, kdy Švédky vstřelily šest branek v řadě a otočily nepříznivý vývoj zápasu.
30'
30'
Francouzky to ale nesehrály vůbec ideálně a střela Lacrabereové je sražena do zámezí a Francii už čas na pokračování akce nezbyl.
30'
Leynaudová chytá střelu Westbergové a Francie bude mít pravděpodobně poslední střelu prvního poločasu.
30'
Po devíti minutách se trefují Francouzky díky zásahu Pineauové.
29'
Hagmanová proměňuje sedmimetrový hod a Švédsko poprvé vede o dvě branky.
29'
Od Blomstrandové odpadly dvě soupeřky najednou a kromě sedmimetrového hodu pro Švédsko také Dembeleová dostává dvouminutový trest.
29'
Francouzky se dopouští několikáté ztráty v řadě a nabízejí míč opět soupeřkám.
28'
Další trest, za přistrčení ve výskoku si jde odpočinout Jacobsenová.
27'
Hagmanová okamžitě využívá přesilovku a Švédsko se pětigólovou sérií dostává do vedení.
27'
Houetteová přišla o míč po odpískání kroků a poté nepoložila okamžitě míč, tak dostává dvouminutový trest.
26'
Francouzky se dopustily další ztráty míče a Hagmanová z rychlého brejku vyrovnává!
26'
Robertsová se trefuje potřetí a Švédsko třetí brankou v řadě snižuje na rozdíl jediné branky.
24'
Lacrabereová se uvolnila na brankovišti, neprostřelila ale Idéhnovou.
24'
Hagmanová si dokázala najít okno ve francouzské obraně a střílí osmou branku svého celku.
23'
Střelu Nzé Minkové dokázala Idéhnová zkrotit těsně před brankovou čárou.
23'
Lacrabereová netrefila švédskou branku a Idéhnová vyzvala k trefě z rychlého protiútoku Louise Sandovou.
22'
Lagerquistová se perfektně uvolnila na brankovišti, neprostřelila ale Leynaudovou.
21'
Desátou francouzskou branku přidává Landreová. Francie dnes osmkrát skórovala z pole a podělilo se o to sedm různých hráček.
20'
Po návratu šesté hráčky Francie přesilovku rychle využívá Lacrabereová.
19'
Westbergová inkasuje dvouminutový trest a pořádně se rozčiluje proti výroku rozhodčích.
19'
Poprvé dnes skóruje švédská hvězda Gulldénová.
18'
Gulldénová neproměňuje sedmimetrový hod!
17'
Dvouminutový trest pro Edwigeovou, Švédsko navíc disponuje sedmimetrovým hodem.
17'
Westbergová ztroskotala na francouzském bloku, míč se odrazil Flippesové přímo do brejku a Francouzka snadno zvyšuje skóre zápasu.
16'
16'
Lacrabereová zvládla reparát na výbornou a při své třetí brance se poprvé trefuje z pole.
15'
Lacrabereová měla možnost navýšit francouzský náskok, ovšem ztroskotala na švédské brankářce Idéhnové. Švédky ale okamžitě ztrácejí míč.
14'
Výborný náskok Robertsové a Švédky se nadále drží na dostřel.
13'
Na opačné straně z podobné pozice Mellegardová netrefuje francouzskou branku.
13'
Dembeleová se parádně trefila z ostrého úhlu na levém křídle.
11'
Po útočném faulu Lagerquistové se k míči vrací Francie.
11'
Niakateová se probojovala do dobré střelecké pozice, švédskou branku ale netrefila.
10'
Westbergová se parádně trefuje do horního rohu francouzské branky.
10'
Lacrabereová se prosazuje i ze svého druhého sedmimetrového hodu.
9'
Hagmanové míč vypadl i díky přistrčení jedné ze soupeřek, rozhodčí ale míč přisuzují Francii.
9'
První dvouminutový trest zápasu inkasuje Landreová a Švédsko si zahraje přesilovku.
8'
Po střele Gulldenové do bloku Dancetteová uspěla z rychlého brejku.
7'
Mellegårdová uspěla z levého křídla a máme opět vyrovnáno.
6'
Ayglon Saurinaová se hezky prosazuje z pravé spojky a Francie se ujímá vedení.
6'
Francouzkám se podařilo rychle vyrovnat díky úspěšnému zásahu Zaadiové.
5'
O okamžitý švédský kontr se postarala Robertsová.
5'
Lacrabereová se prosazuje z čáry sedmimetrového hodu.
4'
Při střele Niomblové je Gulldenové pískáno bránění v brankovišti a Francouzky dostávají možnost sedmimetrového hodu.
2'
Neúspěchy na obou stranách, u míče opět Francouzky.
1'
Francouzky rozehrály zápas útokem, ovšem přihrávkou do zámezí míč pouze odevzdaly soupeřkám a Hagmanová otevírá skóre z rychlého protiútoku.
1'
Barclaycard Arenou v Hamburku zní obě hymny, po švédské také francouzská.

Švédsko: Bundsenová, Idéhnová – Almová, Blomstrandová, Ekenman-Fernisová, Gulldénová, Gustinová, Hagmanová, Jacobsenová, Lagerquistová, Mellegårdová, Robertsová, Sandová, Strömbergová, Toft Hansenová, Westbergová.

Francie: Darleuxová, Leynaudová – Dancetteová, Ayglon Saurinaová, Dembeleová, Flippesová, Edwigeová, Houetteová, Lacrabereová, Landreová, N'Gouanová, Niakateová, Niomblaová, Nze Minková, Pineauová, Zaadiová..
FRANCIE

Francouzky ve skupině A skončily druhé, když s bilancí 3-1-1 nestačily pouze na Rumunsko. K druhému místu jim pomohla zejména výhra právě nad Rumunkami, které v posledním utkání již měly jistotu prvenství ve skupině a šetřily své nejlepší hráčky včetně nejlepší házenkářky světa Cristiny Neaguové. V play-off si Francie nejdříve poradila s Maďarskem, které před stovkami maďarských příznivců porazila 29:26 a ve čtvrtfinále uspěla i proti omlazenému výběru Černé Hory (25:22).
ŠVÉDSKO

Švédky turnaj zahájily nečekanou prohrou s Polskem, které se poté ani nekvalifikovalo mezi nejlepších šestnáct týmů, od té doby ale neprohrály! A to nutno podotknout, že dokázaly porazit i zcela bezkonkurenční Norsko a díky této senzační výhře ovládly "českou" skupinu.

Ve vyřazovacích bojích Švédsko uspělo proti Slovinsku (33:21) i Dánsku (26:23).
Příjemný večer při sledování přenosu druhého semifinále na světovém šampionátu házenkářek, ve kterém se Švédsko střetne s Francií a zatímco první semifinále podle očekávání přineslo jasnou převahu Norek, tak tento zápas je zcela otevřený a šance obou celků na finále vyrovnané.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.