Házená - MOL liga ženy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Most - 20. září 2017   18:00

Poruba
Poruba
7' Minarčíková  • 8' Revajová  • 9' Kostelná  • 9' Revajová  • 11' Rechtorisová  • 14' Minarčíková  • 15' Minarčíková  • 20' Konečná  • 26' Kostelná  • 33' Revajová  • 34' Minarčíková  • 35' Revajová  • 36' Demajová  • 40' Kostelná  • 46' Revajová  • 49' Revajová  • 54' Demajová
19:19
(9:9)
Most
Most
5' Szarková   • 6' Zachová   • 8' Jeřábková   • 10' Jeřábková   • 14' Jeřábková   • 15' Jeřábková   • 18' Borovská   • 25' Borovská   • 26' Růčková   • 32' Růčková   • 38' Růčková   • 38' Stříšková   • 39' Szarková   • 45' Szarková   • 47' Borovská   • 47' Jeřábková   • 55' Eksteinová   • 58' Jeřábková   • 60' Jeřábková
Poruba
Roháčková, Mučková – Mácalová, Desertová, Konečná, Maiwaelderová, Sekulová, Polášková, Rechtorisová, Minarčíková, Svobodová, Revajová, Kostelná, Miháčová, Varmužová, Demajová.
Václav Horáček, Jiří Novotný
Most

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek večera a u dalších on-line přenosů na počtenou.
DHC Sokol Poruba – DHK Baník Most 19:19 (9:9)

Nejvíce branek: Revajová 6, Demajová 4/2, Minarčíková 4 – Jeřábková 7, Růčková 3, Borovská 3.
Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný.
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/0.
Vyloučení: 4:4.
Právě skončilo utkání mezi týmy DHC Sokol Poruba a DHK Baník Most. Dnes byla k vidění velmi kvalitní a vyrovnaná házená, ve které oba celky dominovaly zejména v obranách. V průběhu druhého poločasu si Poruba vypracovala až tříbrankový náskok, který ovšem Most velmi brzy dokázal smazat. Závěr nabídl velmi dramatickou podívanou, když Most neustále dotahoval jednogólové manko. Poruba ovšem svůj závěrečný útok proměnit nedokázala a oba celky se tak dnes rozcházejí smírně po výsledku 19:19.
60'
Kostelná v poslední střele zápasu nenašla skulinu ve zdi Mostu a máme zde konec duelu.
60'
Poslední šance pro Porubu! Siréna sice už zazněla, ale je zde ještě závěrečná devítka.
60'
Oddechový čas pro hosty.
60'
Přetahovaná však pokračuje. Michaela Jeřábková již v poslední minutě opět srovnává krok střelou z pravé spojky.
59'
Sofia Demajová je z hranice sedmičky neomylná. Poruba znovu o gól vede.
59'
Minutu a šestnáct vteřin před koncem Poruba zahrává sedmimetrový hod!
58'
Mácalová svým zákrokem proti Stříškové rozbouřila domácí tribuny. Její spoluhráčky mohou poslat Porubu znovu do vedení.
58'
Nyní to už Jeřábkové vyšlo a v závěru duelu vyrovnává na 18:18. Čeká nás ještě velké drama.
57'
Pevná obrana Poruby nyní ubránila Jeřábkovou. Po faulu na mosteckou hráčku však hosté stále útočí.
56'
Demajová to znovu vzala na sebe, ale tentokrát byla její rána sražená do zámezí. Poruba ale i nadále útočí.
55'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Tereza Eksteinová).
55'
Sofia Demajová zkušeně přehazuje brankářku Mostu. 18:16 pro domácí.
55'
Sekulová se probíjela na brankovišti a byla faulována. Sedmička pro Porubu.
54'
Sofia Demajová vynikajícím podstřelem propálila Müllnerovou. Domácí publikum nyní žene Porubu za vítězstvím.
53'
Po dobrém zásahu Mácalové jsou na tahu opět domácí házenkářky.
52'
Konečná nyní doslova visela na Jeřábkové, aby ji znepříjemnila zakončení. To se jí také podařilo, ale Most pokračuje v útoku.
51'
Jak se blíží závěr duelu, tak jsou poslední minuty velmi napjaté. Hostující trenér chce situaci trochu zklidnit a žádá si oddechový čas.
51'
Maiwaelderová selhala v trháku po krásné přihrávce brankářky Mácalové. To je velká škoda pro Ostravanky.
50'
Kostelná to zkoušela z velké dálky a její rána byla sražena do zámezí. Domácí zůstávají u míče.
49'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Mária Revajová).
48'
Žlutá karta pro realizační tým DHC Sokol Poruba.
48'
Domácí lavička ještě vehementně protestuje u rozhodčích i delegáta utkání. Není jí to však nic platné.
47'
Markéta Jeřábková využila ztrátu míče v podání Poruby a po rychlém trháku její tým znovu vede.
47'
Michaela Borovská byla důrazná na brankovišti a to se jí vyplatilo. Je opět vyrovnáno.
46'
Mária Revajová ovšem znovu dává svému celku vedení. Poruba vede 15:14.
45'
Simona Szarková z pravé spojky vyrovnává na 14:14. Vyrovnaná bitva pokračuje i nadále.
43'
Petra Růčková znovu nedokázala překonat střídající Lenku Roháčkovou. Ta její ránu vykopla pravou nohou a již tradičně hecuje domácí lavičku.
43'
Po faulu Sofii Demajové na brankovišti je zde další sedmička pro Most.
43'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Alžběta Rechtorisová).
42'
Oddechový čas pro domácí.
40'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Alica Kostelná).
39'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Simona Szarková).
39'
Dvě velké šance na obou stranách! Nejprve v trháku selhala Michaela Borovská a vzápětí na druhé straně v jasné pozici na brankovišti minula i Michaela Konečná.
38'
A už je to jen o gól! Odražený míč od tyče se dostal do křídla k Adéle Stříškové, která pohodlně snižuje.
38'
Petra Růčková ze střední spojky překonává Mácalovou v bráně Poruby. Hosté tak snižuje na rozdíl dvou branek.
37'
Hostující lavička si vybírá oddechový čas na poradu.
36'
Výbornou práci odvedla hráčka Poruby na brankovišti. Ta odtáhla svým pohybem bránící hráčky a před Sofií Demajovou se otevřela doslova dálnice. Slovenská hráčka střelou z osmi metrů zvyšuje náskok Poruby na 13:10.
35'
Parádní přihrávku ovšem vzápětí vykouzlila Demajová. Její pobídku znovu z levého křídla a střelou pod břevno využívá Mária Revajová.
34'
Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Sára Kovařová).
34'
Eva Minarčíková si všimla, že hostující brankářka není v bráně a střelou přes půl hřiště dává jedenáctý gól Poruby.
33'
Mária Revajová se skvěle položila do střelby z levého křídla a nekompromisní ranou srovnává na 10:10.
33'
Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Petra Růčková).
32'
Demajová nyní trochu situaci podcenila, když kolem ní hladce prošla Petra Růčková, která pohodlně skŕovala.
31'
Alica Kostelná v prvním útoku druhého poločasu nepřekovala Müllnerovou a dopředu již s míčem spěchají hostující hráčky.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:46.
Máme za sebou první poločas duelu, ve kterém jsme mohli vidět velmi vyrovnanou házenou. Oba celky předvedly, proč jsou jejich obrany jedny z nejlepších v soutěži. Prozatím si totiž počínají velmi dobře, o čemž hovoří i prozatimní skóre. Nejlepší střelkyní Poruby je zatím Eva Minarčíková se třemi góly a za Most této statistice vévodí Markéta Jeřábková se čtyřmi přesnými zásahy. Po prvních třiceti minutách tedy máme stav nerozhodný 9:9.
30'
30'
Revajová však na levém křídle selhala a Most tak má ještě šanci na jeden útok.
30'
Oddechový čas si necelou poslední půl minutu vybírá i domácí lavička, která bude chtít poločas dohrát s míčem ve své moci.
30'
Tvrdá srážka Borovské s Konečnou končí průrazem první jmenované, která si při zpracování míče a následné otočce nevšimla své soupeřky. Hostující hráčka se velmi pomalu zvedá z palubovky, ale vypadá to, že bude pokračovat ve hře.
29'
Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Simona Szarková).
28'
Vynikající zákrok Mácalové, která vychytala v jasné pozici z rychlého brejku pálící Dominiku Zachovou.
27'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Eva Minarčíková).
26'
Petra Růčková se také zapisuje na listinu střelkyň svým prvním gólem. Trefila se z pozice střední spojky.
26'
Alica Kostelná ovšem nenechala s odpovědí dlouho čekat a svým dalším gólem posílá svůj celek znovu do vedení.
25'
Michaela Borovská opět těží z dobré přihrávky do pivota. Z této pozice se hostující hráčka již nemýlila a vyrovnává na 8:8.
24'
Domácí však trefily jen tyč. Na druhé straně se opět blýskla dobrým zákrokem Mácalová. Most ovšem zůstává u míče.
24'
Porubě je signalizovaná pasivita a bude muset rychle zakončit.
23'
Sára Kovářová měla malinko prostoru na pravé spojce, ale vybíhající Mácalová skvěle vytěsnila její střelu mimo brány domácích.
22'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Alica Kostelná).
21'
Minarčíková nezužitkovala nezištnou přihrávku Kostelné. Domácí lavička ještě reklamuje bránění v brankovišti, ale sudí jsou kategoricky proti.
20'
Michaela Konečná svou první brankou dává osmý gól Poruby. Domácí hráčka se prosadila z hranice brankoviště střelou k pravé tyči.
20'
Veronika Dvořáková však nedokázala zpracovat těžkou přihrávku a na tahu je opět Poruba.
19'
Most se v počátku oslabení dokázal ubránit a nyní může jít dokonce do vedení.
18'
Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Michaela Borovská).
18'
Nyní už Mostu sehrávka do pivota vyšla. Michaela Borovská se již z hranice brankoviště nemýlila a srovnává na 7:7.
16'
Minarčíková skvěle ubránila Borovskou na brankovišti, ale Most zůstává i nadále v útoku.
15'
Markéta Jeřábková přidává svou další branku a drží svůj tým v těsném kontaktu.
15'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
15'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Eva Minarčíková).
14'
Markéta Jeřábková si naskočila na střední spojce a snižuje na 6:5.
14'
Na tuto situaci reaguje lavička Mostu oddechovým časem.
14'
Eva Minarčíková se znovu dokázala prosadit z levé spojky a zvyšuje náskok Ostravanek na 6:4.
13'
Do brány se postavila Lenka Roháčková, která situaci zvládla. Szarková nejprve trefila jen břevno a z následné dorážky bránu Poruby minula.
13'
První sedmimetrový hod v utkání. Ten bude zahrávat hostující Simona Szarková.
12'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Eva Minarčíková).
11'
Výborná sehrávka do levého křídla na Alžbětu Rechtorisovou, která střelou od břevna posílá domácí hráčky znovu do vedení.
10'
Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Kateřina Dvořáková).
10'
Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Michaela Borovská).
10'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Markéta Jeřábková).
9'
Mária Revajová v rychlém brejku posílá s trochou štěstí Porubu poprvé do vedení.
9'
Alica Kostelná se rovněž zapisuje mezi střelkyně, když svou ránu z brankoviště otřela o tyčku, od které šel míč za brankovou čáru.
8'
8'
Vynikající přihrávku Kostelné využívá Mária Revajová a srovnává na 2:2.
7'
Eva Minarčíková měla dostatek prostoru na brankovišti, odkud se již nemýlila – 1:2 z pohledu Poruby.
6'
Dominika Zachová obdržela nádhernou přihrávku z levé spojky na pravé křídlo a zvyšuje vedení Mostu na 2:0.
6'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Mária Revajová).
5'
5'
Simona Szarková po pěkné individuální akci otevírá skóre dnešního duelu.
4'
Průraz je pískán na mostecké straně, a tak na první branku utkání stále čekáme.
3'
Ani Poruba se v prvním útoku neprosadila. Střelu z levé spojky dokázala brankářka vyrazit mimo bránu.
2'
Na hrací ploše zůstala chvíli ležet nová akvizice domácích Sofia Demajová, ale nakonec se z palubovky zvedá a může pomoci svému týmu v útoku.
1'
Následně ze střední spojky trefili pouze tyč, ale protože byl míč tečován do zámezí, tak hraje stále Most.
1'
Demajová předvedla dobrou práci v obraně, ale hosté zůstávají u míče.
1'
Dnešní utkání bude řídit Václav Horáček a Jiří Novotný, dvojice s bohatými mezinárodními zkušenostmi.
Nyní jsou postupně představovány hráčky obou celků, které v tomto pořadí nastupují na hrací plochu.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mučková – Mácalová, Desortová, Konečná, Maiwaelderová, Sekulová, Polášková, Rechtorisová, Minarčíková, Svobodová, Revajová, Kostelná, Miháčová, Varmužová, Demajová.

DHK Baník Most: Bezpalcová, Müllnerová – K. Dvořáková, Borovská, Stříšková, Jeřábková, Szarková, Švihnosová, V. Dvořáková, Šípová, Eksteinová, Kovařová, Růčková, Zachová, Mikulášková.

Poslední tři vzájemná utkání

29.3.2017 Most – Poruba 28:22
8.1.2017 Poruba – Most 23:28
7.5.2016 Most – Poruba 27:20
DHK Baník Most

Most si letos vede zatím skvěle. Ze tří zápasů vytěžil 6 bodů a patří mu 2. pozice v soutěži. Za vedoucími Michalovcemi zaostává jen vinou horšího skóre.
Baník se navíc může chlubit výtečnou ofenzívou. Ta v dosavadním průběhu nastřílela 106 gólů, což z ní dělá druhý nejlepší útok MOL ligy.
Rovněž na palubovkách soupeřek si počínají velmi dobře. Po dvou duelech mají 4 body a právem jim náleží 1. příčka v tabulce venkovních týmů.

Poslední tři utkání

16.9.2017 Most – Zlín 35:22
9.9.2017 Šala – Most 27:30
2.9.2017 Bánovce – Most 20:41
DHC Sokol Poruba

Ostravský celek odehrál v dosavadním průběhu tři zápasy, ve kterých posbíral 3 body, které mu stačí až na 8. místo MOL ligy.
V letošním ročníku se prozatím Poruba může pyšnit solidní obranou. Inkasovala v něm totiž jen 65 branek a patří tedy k těm lepším týmům soutěže.
Ostravanky sehrály před vlastním publikem jen jeden duel, že kterého však odcházely jako poražené. V dnešním duelu si tedy budou chtít napravit reputaci, ale v cestě jim stojí velmi silný klub z Mostu.

17.9.2017 Bánovce – Poruba 21:27
9.9.2017 Poruba – Slavia 20:21
2.9.2017 Olomouc – Poruba 23:23