Házená - MOL liga ženy - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Trenčín - 14. listopadu 2017   18:00

Poruba
Poruba
3' Rechtorisová  • 9' Rechtorisová  • 11' Polášková  • 13' Kostelná  • 15' Rechtorisová  • 24' Sekulová  • 29' Desortová  • 31' Desortová  • 32' Rechtorisová  • 34' Minarčíková  • 40' Sekulová  • 43' Polášková  • 46' Desortová  • 47' Polášková  • 52' Minarčíková  • 54' Revajová  • 56' Polášková  • 59' Svobodová  • 60' Sekulová
24:21
(11:13)
Trenčín
Trenčín
1' Rajnohová   • 2' Rajnohová   • 5' Szökeová   • 8' Rajnohová   • 11' Pastorková   • 16' Pastorková   • 17' Szökeová   • 18' Takáčová   • 23' Takáčová   • 25' Pastorková   • 29' Rajnohová   • 34' Ušiaková   • 38' Rajnohová   • 41' Rajnohová   • 45' Ušiaková   • 51' Ušiaková   • 53' Rajnohová   • 58' Rajnohová   • 59' Kostelná
Poruba
Fukala, Mohyla
Sportovní hala Ostrava - Přívoz
Trenčín

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.
DHC Sokol Poruba – HK AS Trenčín 24:21 (11:13)

Nejvíce branek: Kostelná 5/4, Polášková 5/1, Rechtorisová 4 – Rajnohová 8/1, Takáčová 3, Szökeová 3.
Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
Sedmimetrové hody: 7/5 – 6/2.
Vyloučení: 2:4.
Je dobojováno! Po prvním poločase, kdy Poruba předvedla velice matný výkon plný technických chyb si odnesly Slovenky do kabin dvoubrankový náskok.
V poločasové pauze musela v kabině domácího celku proběhnout trochu intenzivnější debata, protože Ostravanky měly velmi dobrý vstup do druhé třicetiminutovky, kdy se dokázaly dostat do vedení jejich soupeřky nedokázaly čtyři minuty vstřelit gól. Poté se však hra vyrovnala a dlouho se oba týmy přetahovaly o vedení. Vše se nakonec zlomilo v 56. minutě, kdy Poruba odskočila na rozdíl tří gólů a toto vedení si jíž pohlídala. Nakonec může slavit první vítězství před svými fanoušky v poměru 24:21.
60'
Michaela Sekulová ještě stvrzuje vítězství domácích 24. brankou a utkání pomalu končí.
60'
Rajnohová navíc faulovala Minarčíkovou při střelbě a sudí Mohyla ji nekompromisně vylučuje. Tohle již Poruba zvládne.
60'
Probíhá poslední minuta zápasu a je zde ještě oddechový čas pro domácí.
59'
Katarína Kostelná ještě reaguje svou brankou a následovat bude pochopitelně vytažená obrana Trenčína.
59'
Hanzalíková vyrazil střelu z pravé strany pouze ke Kláře Svobodové, která svým první gólem v dnešním zápasu z levého křídla nejspíše rozhoduje o osudu tohoto duelu.
58'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
58'
Rajnohová přeci jen prostřelila Mučkovou a navíc bud hrát Trenčín v přesilovce.
57'
Naštěstí pro domácí hráčky po jejích ztrátě dopadla situace dobře. Přihrávka do trháku byla příliš prudká a trenčínská házenkářka ji již nezastihla na hrací ploše.
57'
Slovenky navíc chybovaly v útoku, což hraje do karet pochopitelně Porubě.
56'
To se mu však nepodařilo, a tak udeřilo na druhé straně. Silvia Polášková mířila přesně ze střední spojky – 22:19.
56'
Minarčíková svou střelou Rehušovou nezaskočila. Na řadě je Trenčín, který by nutně potřeboval vstřelit kontaktní branku.
54'
Revajová nepříliš prudkou střelou překonává Rehušovou. Ta nyní nemá určitě čisté svědomí, jelikož tuto ránu si srazila do brány právě hostující brankářka.
53'
Oddechový čas si po této brance vybírá i porubská lavička a čeká nás ještě velmi dramatický závěr.
53'
Erika Rajnohová si poradila s vysokým blokem domácích hráček a následně zamířila přesně k levé tyči. Je to znovu pouze o gól.
52'
Míč se po zablokované střele z levé spojky dostal k osamocené Evě Minarčíkové, která střílí dvacátou branku z hranice brankoviště. Velmi šťastný gól pro Porubu.
51'
Ušiaková se v brejku prosmýkla kolem Alice Kostelné a chytrým přehozením z pozice levého křídla snižuje na 19:18.
50'
Revajová mohla navýšit vedení Poruby. V trháku ovšem napálila jen tyč a hra se tak přelévá opět na druhou stranu.
49'
Proti však byla Hana Mučková. Ta dalším vynikajícím zákrokem zneškodnila vyloženou šanci z pravého křídla, za což sklidila bouřlivý potlesk.
49'
Alica Kostelná ovšem mířila jen do tyče. Trenčín je nyní na tahu a může snížit na rozdíl jedné branky.
48'
Polášková sice nepřekonala brankářku soupeře, ale byla přitom faulována. Následuje sedmička pro Porubu.
48'
To už však neplatí. Střelu hostující hráčky dokázala Poruba zablokovat a nyní může navýšit svůj náskok.
47'
Rána Rajnohové byla tečována do zámezí a Trenčín tak zůstane u míče.
47'
Na ní hostující trenér reaguje oddechovým časem.
47'
Silvia Polášková další povedenou střelou z pravé spojky zamířila k vzdálenější tyči. Po jejím přesném zásahu vede Poruby o dvě branky. Je zde tedy úplně nová situace v tomto duelu.
46'
Mučkové se nyní přihrávka do trháku nepovedla, avšak situaci pro Porubu zachránila Alžběta Rechtorisová, která míč ukořistila zpět pro své barvy.
46'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
45'
Gól vstřelil tým HK AS Trenčín (Nina Ušiaková).
45'
Velká škoda pro Porubu, že Svobodová nezpracovala přihrávku na levém křídle. Domácí tak ztrácí míč.
44'
Alica Kostelná potrestala faul své soupeřky a připisuje si další branku ze sedmimetrového hodu.
43'
Vyloučení v týmu HK AS Trenčín (Katarína Kostelná).
43'
Polášková přesnou ranou z pravé spojky srovnává sta utkání – 16:16.
42'
Svobodová z levého křídla trefuje sice jen břevno, ale po nepřesné přihrávce Trenčína, zůstane Poruba u míče.
41'
Gól vstřelil tým HK AS Trenčín (Erika Rajnohová).
40'
Sekulová dokázala proskočit až na brankoviště a vyrovnává na 15:15. Hostující lavička ještě reklamovala prorážení, ale sudí Mohyla ukazuje, že bylo vše v pořádku.
39'
Další technický prohřešek, po kterém sudí odebírají míč Porubě. Slovenky již znovu spěchají do útoku.
38'
Radek Mohyla opět přerušil hru kvůli Rehušové, která zůstala po svém zákroku chvíli ležet na palubovce. Vzápětí se však zvedá a hra může pokračovat.
38'
Teď už však brance nedokázala zabránit. Erika Rajnohová dává patnáctý gól Trenčína střelou o zem.
36'
Szökeová si ovšem nedokázala poradit se skvělým zákrokem Mučkové a hostující hráčka se neprosadila ani z následné dorážky. Znovu se totiž zaskvěla Hana Mučková.
36'
Následuje sedmimetrový hod pro Trenčín.
35'
Trenčín se nyní dobře bránil až donutil Porubu ke střele tak trochu z nouze, se kterou neměla Rehušová sebemenší problém.
34'
Signál z devítky se Porubě podařil náramně. Minarčíková následně uplatnila důraz na brankovišti a tváři v tvář brankářce Rehušové se nemýlila.
34'
Ušiaková až nyní dává první branku Trenčína ve druhém poločasu. Po jejím gólu Slovenky opět vedou.
33'
Po krátké chvíli se však zvedá a bude pokračovat ve hře. Bude však muset čelit dalšímu útoku domácích.
33'
Ta mohla ještě strhnout vedení na stranu Poruby, ale z trháku tvrdou ranou nastřelila do obličeje hostující brankářku, která zůstává otřesená na palubovce.
32'
A máme srovnáno. Výborný vstup Poruby do druhé půle stvrzuje dalším gólem Alžběta Rechtorisová.
31'
Výbornou práci odvedla Alica Kostelná, jenž ve výskoku naznačila střelu a poté nezištnou přihrávkou vybídla ke skórování Elišku Desortovou na pravé spojce.
31'
Je za námi úvodních třicet minut zápasu a po nich si hostující tým odnáší do kabin dvoubrankový náskok. Porubu v první půli tlačila pata v koncovce a velice laciné ztráty, po kterých se soupeřky dokázaly prosadit. Trenčín táhl táhla zejména Erika Rajnohová, domácí se naopak mohly spolehnout na gólový příspěvek Alice Kostelné. Poruba navíc může poděkovat i své brankářce Haně Mučkové, že je rozdíl ve skóre pouze dvougólový. Uvidíme, co nám přinese druhá půle, která začne přibližně v 18:45.
30'
30'
Alica Kostelná pár vteřin před koncem poločasu dává sedmičku a snižuje na 11:13 z pohledu Poruby.
30'
Vyloučení v týmu HK AS Trenčín (Barbora Zemanovičová).
30'
Probíhá poslední minuta první půle a do útoku jde znovu domácí celek.
29'
Eliška Desortová se nakonec probila mezi soupeřkami a střelou pod břevno snižuje na rozdíl tří branek.
29'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Nikola Varmužová).
29'
28'
Trenčín se sice poté neprosadil v útoku, ale po technické chybě při přechodu domácích do útoku, zůstane u míče.
27'
Velice laciná ztráta domácího týmu na polovině hřiště. Do útoku jdou tedy znovu slovenské házenkářky.
27'
Katarína Kostelná si při další sedmičce vylámala zuby na Haně Mučkové. Ta předvedla další výborný zákrok a levou rukou míč vyrazila.
26'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Alica Kostelná)
26'
Sudí Přemysl Fukala vylučuje Eriku Rajnohovou za bránění v brankovišti a následuje sedmička pro Porubu.
25'
Pastorková výborně proskočila z levé spojky až na brankoviště a ranou pod břevno navyšuje náskok Slovenek.
25'
Alica Kostelná však vzápětí vysoko přestřelila. Trenčín se může poprvé v zápase dostat do vedení o čtyři branky.
24'
Erika Rajnohová nyní překonala Mučkovou ze sedmimetrového hodu přesnou střelou k levé tyči.
24'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Sekulová).
23'
Střela Takáčové proletěla Mučkové doslova mezi prsty a zastavila se až v síti.
22'
A další špatná přihrávka stojí Porubu míč v útoku, Naštěstí pro ně se jim rychlý brejk podařilo zastavit. Trenčín po oddechovém čase zůstanu u míče.
21'
Domácí hráčky v posledních minutách trápí koncovka. Ani v tomto útoku se nedokázaly prosadit, což samozřejmě netěší porubskou lavičku.
20'
Trenčínu však sudí odebrali míč kvůli pasivitě. Z rychlého přechodu však Poruba nic nevytěžila, protože se Trenčín dokázal bleskově vrátit do obrany.
19'
Jenže ten o míč vzápětí přišel, a tak se snížení nekoná. Naopak Slovenky mohou svůj náskok ještě navýšit.
19'
Dva výborné zákroky předvedla Hana Mučková a její tým se tedy může pokusit o snížení.
18'
A hosté vedou opět o dvě branky. Špatnou přihrávku Alice Kostelné potrestala z dalšího rychlého kontru Terézia Takáčová.
17'
Domácí si nyní nepohlídaly nabíhající Szökeovou, která z rychlého brejku dává osmý gól Trenčína.
16'
Pastorková ovšem za malou chvíli snížila, takže toto vedení Poruby mělo opravdu jepičí život.
15'
Naprosto famózní přihrávkou přes celé hřiště se prezentovala brankářka Mučková, která našla v trháku Rechtorisovou. Ta už si ve vyložené pozici věděla rady a posílá svůj tým poprvé do vedení.
14'
Tentokrát však Alica Kostelná nemířila mezi tři tyče a na tahu jsou opět hostující hráčky.
13'
A zasloužila se o to její jmenovkyně v týmu Poruby. Alica Kostelná skrytou ranou ze středu nedala hostující gólmance žádnou šanci.
13'
Vzápětí však z dalšího sedmimetrového hodu napálila Katarína Kostelná jen tyč a Poruba může vyrovnat.
13'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
12'
Katarína Kostelná si sebevědomě stoupla další sedmičce Trenčína a suverénně ji proměnila – 5:6.
11'
Polášková však nenechala dlouho čekat ostravské fanoušky a v dalším útoku dává pátý gól Poruby.
11'
Pastorková ovšem tečovanou ranou znovu posílá svůj celek do vedení. Mácalová byla proti její ráně bezmocná.
10'
K další sedmičce se postavila tentokrát Alica Kostelná a nekompromisní ranou vyrovnává na 4:4.
10'
Žlutá karta pro tým HK AS Trenčín (Eliška Bettáková).
9'
Výborně to nyní sehrály porubské házenkářky a celou akci po protisměrné kličce a střelou na bližší tyč zakončila Alžběta Rechtorisová.
9'
Ty však vzápětí také ztrácí míč a zaútočit může opět domácí tým. Předtím si však ostravský trenér vybírá oddechový čas.
9'
Kroky následně zastavují Porubu v dalším útoku a dopředu mohou opět spěchat Slovenky.
8'
Erika Rajnohová se nakonec při signalizované pasivitě prosazuje a dává čtvrtý gól slovenského celku.
7'
Polášková nyní ze sedmičky neuspěla. Nejprve trefila pravou ruku hostující brankářky a z následné dorážky mířila jen do tyče.
7'
Žlutá karta pro tým HK AS Trenčín (Terézia Takáčová).
7'
Rychlý brejk domácích se Trenčínu podařilo zastavit, a tak se musí Poruba pustit do postupného obléhání.
6'
Hostující Katarína Kostelná byla faulovaná a ke střele se tak nedostala. Trenčín ovšem zůstane u míče.
5'
Na druhé straně se Polášková z hranice sedmimetrového hodu nemýlila a snižuje na rozdíl jediné branky.
5'
Gól vstřelil tým HK AS Trenčín (Natália Szökeová).
4'
Po faulu Kostelné se házela sedmička, ale z ní se však Ušiaková neprosadila. Mácalová předvedla výborný zákrok.
4'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Alica Kostelná).
3'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Michaela Sekulová).
3'
Po dvou předchozích neúspěších svého týmu dává branku z rychlého trháku Alžběta Rechtorisová.
2'
Erika Rajnohová se dokázala probít až na brankoviště, odkud bez problémů propálila Markétu Mácalovou.
1'
Erika Rajnohová mířila ze střední spojky přesně do protipohybu Mácalové a Slovenky se tak ujímají vedení.
1'

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mácalová, Mučková – Noworytová, Desortová, Sekulová, Polášková, Rechtorisová, Minarčíková, Svobodová, Revajová, Kostelná, Miháčová, Varmužová.

HK AS Trenčín: Polláková, Hanzalíková – Takáčová, Szökeová, Zemanovičová, Ušiaková, Kostelná, Grófová, Pastorková, Nejedlíková, Rajnohová, Rehušová, Bettáková.

Poslední dvě vzájemná utkání

8.3.2017 Poruba- Trenčín 29:23
29.10.2016 Trenčín – Poruba 17:37
HK AS Trenčín

Trenčín je na tom o poznání hůře než jeho dnešní soupeř. Po osmi střetnutích sídlí se 2 body na 11. příčce MOL ligy a má tedy rozhodně co zlepšovat.
Skóre 221:259, jenž má slovenský klub na kontě, není nic, čím by se Trenčín mohl chlubit. V defenzívě, ale také v ofenzívě, se řadí k nejhorším celkům soutěže.
Na palubovkách soupeřek dokonce nezískal ze tří duelů ani bod. Právem mu tedy náleží 11. pozice v tabulce venkovních týmů.

DHC Sokol Poruba

Ostravský celek se zatím pohybuje ve středních vodách tabulky a po devíti zápasech mu náleží 7. místo s celkovým počtem 10 bodů.
Poruba sice patří s pouhými 214 vstřelenými brankami k nejhůře střílejícím týmům, ale na druhou stranu má vůbec nejlepší obranu MOL ligy. Ta totiž inkasovala jen 187 gólů, což je velmi slušný počin.
Před vlastními fanoušky si ovšem ze tří střetnutí připsala jediný bod, který jí zaručuje 11. pozici v tabulce domácích týmů soutěže.
Minulý týden navíc vedení rozvázalo smlouvu se Sofií Demajovou. Ostravanky se tak budou muset obejít v dalších bojích bez této slovenské házenkářky.

11.11.2017 Písek – Poruba 20:26
28.10.2017 Hodonín – Poruba 16:39
21.10.2017 Poruba – Prešov 20:23
14.10.2017 Šala – Poruba 26:19
8.10.2017 Zlín – Poruba 18:21