Další překvapení v házenkářském turnaji je na světě. Po senzační výhře Nizozemek nad Brazílii v ženské části, dnes ze stejné pozice vítězí i Poláci, kteří šli proti Chorvatům coby jasný outsideři, ale týmový duch a vydařený zejména první poločas je posílá do semifinále a mohou zabojovat o medaili. Pro aspiranty na zlato Chorvaty turnaj končí.
Konec zápasu. (27:30)
60
Lijewski střelou ze středu stvrzuje polské vítězství. (27:30)
60
Polsko si bere ještě oddechový čas. (27:29)
60
Nic na tom nezmění ani trefa Duvnjaka. (27:29)
59
Minutu a čtyři sekundy před koncem přidává další gól Jachlewski a vítězství Polska je rozhodnuto. (26:29)
59
Szyprzak se trefil po zemi a Polsko je blízko senzaci. (26:28)
59
Gojun neunesl situaci a udeřil Bieleckého do obličeje. Zápas pro něj předčasně končí, poněvadž vidí červenou kartu. Tohle je luxusní šance pro Polsko. (26:27)
58
A poté jeho střelu zachytil Wyszomirski. (26:27)
58
Duvnjakova střela byla zablokována. (26:27)
57
Bielecki po dvanácti vteřinách využívá početní výhodu a blíž do semifinále má zase Polsko. (26:27)
57
Stepančič dostává dvě minuty a to může být hodně klíčový okamžik dnešního zápasu. (26:26)
55
Tentokrát si berou oddechový čas Chorvaté. (26:26)
55
Polsko nedokázalo dokončit svůj útok a Stepančič srovnává. (26:26)
54
Polsko si bere oddechový čas. (25:26)
53
Bielecki ale vzápětí vrací Polsku vedení. Čeká nás zajímavý závěr v posledních sedmi minutách. (25:26)
53
Štrlek vystihl polskou rozehrávku a trefil prázdnou branku Polska. Je vyrovnáno. (25:25)
52
Sedmičku proměňuje i Čupič. (24:25)
51
Bielecki proměnil sedmičku pod rukou Pešiče. (23:25)
50
na chorvatské straně je to naopak zase Čupič, který se prosadil střelou o zem. (23:24)
50
Na polské straně se ale v pravý čas probudil opět Bielecki, jenž křižnou střelou trefil přesně šibenici. (22:24)
49
ta mu vychází a Stepančič z deseti metrů zamířil přesně nad nohu polského gólmana. (22:23)
49
Chorvatsko opět hraje vabank a zkouší hru bez brankáře. (21:23)
47
Stepančič si to namířil tentokrát z pozice spojky a tam proti Wyszamirskimu byl úspěšný. (21:23)
47
Rázem je vše jinak a Bielecki navyšuje polské vedení. (20:23)
46
Důležitý zákrok Wyszamirski proti Stepančovičovi. (20:22)
46
Daszek po dlouhé době přidává gól na polské straně. (20:22)
45
Čupič proměňuje sedmičku a Chorvatsko zaostává už pouze o jeden gól. (20:21)
44
Chorvati zkoušejí hrát bez brankáře a vychází jim to. Na rozdíl dvou branek snižuje Sliškovič. (19:21)
43
Duvnjak na druhé straně po zemi skóruje a polské vedení se ztenčuje. (19:21)
42
Bielecki přízemní střelou naopak nepřekonal Pešiče. (17:21)
41
Kopljar nyní nadvakrát prostřelil Wyszamirskiho. (17:21)
40
Pokus přes celé hřiště vyzkoušel Wyszamirski a jen o kousek minul chorvatskou branku. (16:21)
29
Bielecki proměněnou sedmičkou uklidňuje Poláky. (16:21)
28
V brance Polska se ale rozchytal Wysziewski a z levé strany na něj nevyzrál znovu Štrlek. (16:20)
38
Jurkiewicz posílá svou ránu mimo. (16:20)
37
Jachlewski dostává ještě dvouminutový trest a oslabuje Polsko. (16:20)
27
Na Čupiče z rohu zatím návod nemá. (16:20)
27
Ovšem Wyszamirski nohou likviduje pokus Štrleka. (15:20)
26
Chorvatům dává naději ještě úspěšný zákrok Pešiče. (15:20)
35
Až nyní se z rohu prosazuje Čupič. (15:20)
24
Polsko je nyní ze sebevědomím nahoře, poněvadž Horvat nedává ani sedmičku. (14:20)
33
Další trefu přidává Jurkiewicz. (14:20)
32
Kopljar trefuje pouze tyč a na druhé straně toho využívá Lijewski střelou k zemi. (14:19)
31
Jurkiewicz na úvod netrefil chorvatskou branku. (14:18)
31
Začal druhý poločas. (14:18)
/vodní část je za námi a po ní překvapivě vede Polsko o čtyři branky. Chorvaté byli sice z počátku lepší, ale ve druhé polovině prvního poločasu ztroskotali v koncovce a Polsko toho dokázalo využít k nadějnému vedení. Teď to musí ještě potvrdit v následujících třiceti minutách.
30
První poločas skončil. (14:18)
30
Duvnjak v poslední vteřině trefil tyč. (14:18)
29
Čupič proměňuje alespoň sedmimetrový hod. (14:18)
28
Naopak Daszek z dalšího brejku navyšuje polské vedení. (13:18)
28
Chorvatům se ve druhé polovině prvního poločasu nedaří. Další pokus Mamiče likviduje Wyszamirski. (13:17)
27
Duvnjak minul a na druhé straně proměnil rychlý Daszek. (13:17)
26
Bielecki ale uklidňuje polský výběr. (13:16)
26
Budíček zabral, protože vzápětí se trefuje Štrlek. (13:15)
26
Chorvaty ale probouzí Stepančič. (12:15)
25
další zmařený chorvatský pokus trestá do prázdné branky Jurkiewicz. (11:15)
25
A prohlubuje se daleko více, poněvadž mezi nohy Pešiče se treful Jurecki. (11:14)
24
Sliškovič netrefuje branku, chorvatská krize pokračuje. (11:13)
24
Nyní je to Chorvatsko, které si bere oddechový čas. (11:13)
24
Rychlý brejk poté zakončuje Lijewski a Polsko rázem vede o dvě branky. (11:13)
23
Wisniewski střelou z rohu nyní otáčí vývoj zápasu a Polsko zase vede. (11:12)
22
Luwski trefil přesně šibenici a Polsko vyrovnává. (11:11)
21
Wyszomirski výborně zastavil rukou střelu Kavačiče a na druhé straně vyškrábl Štrelk míč na tyčku směřující do prázdné chorvatské branky. (11:10)
20
Až v závěru dvacáté minuty se prosadil Lujewski. (11:10)
20
Ani Stepančič se neprosadil a netrefil vůbec polskou branku. (11:9)
19
Oba gólmani ale teď vytáhli parádní zákroky. (11:9)
18
Polská obrana se nestačila zformovat a Duvnjak poprvé posílá Chorvatsko do vedení o dva góly. (11:9)
18
Polsko si bere oddechový čas. (10:9)
18
Wyszamirski už tentokrát inkasoval po hodu Mamiče. (10:9)
17
Také Chorvati střídají gólmana a Pešič zlikvidoval pokus Jureckého. (9:9)
16
Wyszamirski teď rukou vychytala Štrleka. (9:9)
15
Bielecki se opět z deseti metrů trefil nechytatelně k tyči. (9:9)
15
Rychlý protiútok poté zakončil Čupič. (9:8)
15
Z deseti metrů se prosadil Bielecki. (8:8)
14
Štrlek ale namířil svůj hod pouze do tyče. (8:7)
14
Gojun byl při svém pokusu sražen k zemi a Chorvatsko bude mít sedmičku. (8:7)
13
Brozovič dostal přihrávku za polskou obranu na středa tváří v tvář Szmalovi se nemýlil. (8:7)
12
Ze středu hřiště a v pádu se poprvé zápase prosazuje Daszek. (7:7)
12
NA druhé straně je ale nezastavitelný Duvnjak. (7:6)
11
Jurkiewicz našel na druhé straně Bieleckého a ten neměl problém zakončit. (6:6)
11
Chybná rozehrávka polského týmu. Štrlek poté dostal míč za obranu a bez problému prostřelil Szmala. (6:5)
10
Poláci dlouho kyvadlově kombinovali, ale Luewskiho vychytal rukou Stevanovič. (5:5)
9
Chorvati nechali zcela volného Jachlewského na pravé spojce a ten se nemýlil. (5:5)
8
Sedmičku mezi nohy Szmala dává také Štrlek. (5:4)
8
Polsko docílilo branky, ale nemohla být uznána, poněvadž rozhodčí zapískali dříve. (4:4)
7
NA opačné straně je zatím k nezastavení Stepančič. (4:4)
7
Bielecki dostal možnost zahrávat sedmimetrový hod a nezaváhal. (3:4)
5
Stepančič rychle vrací zápas do nerozhodného stavu. (3:3)
5
Luewski se dokázala uvolnit k pravému rohu a překonává Stevanoviče. (2:3)
4
Duvnjak vzal situaci tentokrát na sebe a střelou pod břevno srovnává. (2:2)
4
Polákům vrací vedení Bielecki. (1:2)
3
Dovnjak na sebe natáhl dva Poláky a následně předal míč Stepančičovi, který ze spojky srovnává. (1:1)
2
Až ke konci druhé minuty otevírá skóre ze středu střelou o zem Syprzak. (0:1)
1
První gól zápasu už málem obstaral Štrlek, ale jeho pokus nebyl pro přešlap uznán. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)

Chorvatsko: Stevanovič (Pešič) – Duvnjak, Stepančič, Kopljar, Gojun, Horvat, Karačič, Štrlek, Čupič, Mamič, Sliškovič, Brozovič, Kozina. Trenér: Zeljko Babič.

Polsko: Szmal, Wyszomirski, Luewski, Jochlewski, Krajewski, Bielecki, Wisniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Daszel, Kus, Szyba. Trenér: Talant Dujšebajev.

Rozhodčí: Geipel, Helbig.
I poslední vzájemné zápasy na velkých akcích patří Chorvatsku, kteří vyhráli celkem šest zápasů. S jedinou výjimkou. Na mistrovství světa v Kataru uspělo loni Polsko poměrem 24:22.
Chorvati naopak vyhráli základní skupinu, když akorát na úvod turnaje prohráli vysoko 23:30 s Katarem. Poté už přišli samé výhry nad Argentinou, Dánskem, Francií a Tuniskem.
Polsko postoupilo do čtvrtfinále až jako poslední. V základní skupině B k tomu stačilo vítězství nad Egyptem a Švédskem. Jinak prohráli s Německem, Slovinskem i domácí Brazílií.
Hezké úvodní hodiny čtvrtečního dne. Olympijské hry v brazilském Riu se pomalu blíží ke svému závěru a s nimi u turnaj v házené, který má na programu čtvrtfinále. Tři už jsou odehrána, zbývá poslední mezi Chorvatskem a Polskem
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.