Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Němci splnili roli favorita a porazili egyptské házenkáře o šest branek 31:25. První poločas byl o něco vyrovnanější, Němce držel především skvělý brankář Wolff, jenž pochytal v první třicetiminutovce polovinu střel. První půli vyhráli Němci o tři branky a do druhé nastoupili sebevědomě, pokračovali v předvedené hře a vypracovali si náskok až sedmi branek. Egypt ale v posledních pěti minutách využil přesilové hry a třemi góly za sebou se pokusil o zdramatizování. K tomu ale nedošlo a Němci si svůj pohodlný náskok pohlídali, v závěru přidali ještě gól a mohli se tak radovat z vítězství.

Egypt tak končí na nepostupovém pátém místě, naopak jeho soupeř postupuje z prvního místa a čekají ho vyřazovací boje.

Nejlepším střelcem Německa se stal se sedmi góly Uwe Gensheimer, kterého se šesti brankami doplnili Tobias Reichmann a Kai Hafner. Egypt táhl se sedmi trefami Mohammad Sanad, ke kterému se přiblížil s pěti góly Ahmed Elahmar.

60
Tak ještě Hafner přidává další gól zhruba dvacet vteřin před koncem. (31:25)
59
Aktivní Mohamed nejprve vypálil, ale jeho střela byla pouze zblokovaná, napodruhé minul bránu. Cenné chvilky pro Německo, které už nikam nespěchá. (30:25)
58
Zbývají poslední tři minuty posledního utkání ve skupině, a přestože Egypt zahájil stíhací jízdu, pět branek nejspíš vstřelit nestihne. (30:25)
57
Německý hráč byl faulován a sám se o pár vteřin postavil k jeho exekuci. (30:25)
57
Egypt pokračuje ve stíhací jízdě, opět pálil přesně Sanad! (29:25)
56
Házenkáři Egyptu využívají většího prostoru na palubovce. Elahmar přihrál Sanadovi, který dává gól. Nejlepší egyptský střelec dnešního duelu se snaží ještě zdramatizovat zápas. (29:24)
56
Němci hrají v posledních minutách velmi nedisciplinovaně, z palubovky odchází Dissinger, Egypt tak má opět početní výhodu. (29:23)
55
Tentokrát Elahmar nedal Wolffovi žádnou šanci a snižuje. Náskok je však stále velký mezi oběma týmy. (29:23)
55
Vyloučení v týmu Německo (Weinhold). (29:22)
54
Oddechový čas pro hosty. (29:22)
54
A Elahmar opět nepřekonal Wolffa a Gensheimer zase nechytatelně udeřil. Vypadá to, že je rozhodnuto. Němci odskakují na rozdíl sedmi branek. (29:22)
53
Mohamed našel jen připraveného brankáře, který okamžitě rozehrál na Weinholda, od něj míč putoval ke Gensheimerovi, který skóroval. (28:22)
53
Gól vstřelil tým Německo (Pekeler). (27:22)
51
Hafner se odhodlal ke střele a ta skončila v síti. stále je to o čtyři góly. (26:22)
50
Elahmar skóruje už podruhé během krátké doby. (25:22)
49
Reichmann vytvořil prostor pro Gensheimera, který vypálil přesně. (25:21)
48
Dissinger neproměnil svou střelu, egypťané zaútočili okamžitě a Elahmar trefil přesně. (24:21)
47
Eissa na druhé straně vypálil k levé tyči. (24:20)
46
Weinhold vystřelil pod horní břevno a Němci vedou o čtyři góly. (24:19)
46
Sudí se obrátili na egyptskou lavičku a Elsherbinymu ukázali žlutou kartu. (23:19)
45
A zase Reichmann. Na toho se dnes mohou Němci spolehnout! (23:19)
45
V polovině druhého poločasu vedou Němci stále o tři branky. (22:19)
45
Oddechový čas pro domácí. (22:19)
44
Za Egypťany skóruje Mohamed. (22:19)
43
Reichmann patří v zápase mezi nejaktivnější střelce, zatím je to jeho pátá branka. (22:18)
41
První střelou Amer minul, o pár vteřin později už ale zvedla ruce nad hlavu. (21:18)
40
Vyloučení v týmu Egypt (Shebib). (21:17)
Sanad ani teď nezaváhal ze sedmičky, počkal si na pohyb brankáře a míč poslal do spodní části branky. (21:17)
39
Vyloučení v týmu Německo (Gensheimer). (21:16)
38
Po oddechovém času vypálil Mohamed a brankář Wolff musel tahat míč z brány. (21:16)
37
Oddechový čas pro hosty. (21:15)
37
A o 40 vtetřin později si k míči opět dostal Hafner, kterému předal v kombinaci balón Lemke, a mířil nechytatelně dolů. (21:15)
37
A další zakončený útok gólem, tentokrát z ruky Hafnera. (20:15)
36
Z následného útoku odpovídá Amer střel pod horní tyč. (19:15)
36
Drux vypálil úspěšně. (19:14)
35
Sanad proměnil sedmičku s přehledem. (18:14)
35
Wiede fauloval Mohameda, dostává od sudího trest v podobě dvou minut mimo palubovku. Němci budou pouze v pěti. (18:13)
34
A Wiede si tentokrát počínal přesněji, když jeho střela skončila za pravou tyčkou. (18:13)
33
Po Reichmannové gólu bleskově odpovídá Shebib. (17:13)
33
Gól vstřelil tým Německo (Reichmann). (17:12)
32
Ale Weide nevystřelil přesně. Hendawy jeho pokus kryje. (16:12)
32
Mohamed na druhé straně minul bránu. Útočí zase Německo. (16:12)
31
Po hvizdu druhého poločasu se jako první trefují Němci. Pekeler nasměroval míč k levé tyči. (16:12)
31
Začal druhý poločas. (15:12)
První půle je u konce, Němcci po třiceti minutách prokázali roli favorita a vedou o tři branky. Několikrát je skvělými zákroky zachránil brankář Wolff, který má téměř 50% úspěšnost zákroků. Jeho kolega v egyptské bráně pouze 29% chycených pokusů. Na druhou stranu se dá říct, že se Egypťané v klíčových situacích nedokázali střelecky prosadit.

Německo má tři třígólové střelce, zatímco Egypt jen jednoho, to ukazuje i střeleckou vyrovnanost německého týmu.
30
První poločas skončil. (15:12)
30
V poslední vteřině ještě vystřelil Elmasry, ale byla to nepřipravená střela, se kterou si brankář poradil bez větších problémů. (15:12)
30
Amer rychlým švihem překvapil brankáře Wolffa. (15:12)
29
Dissinger fauloval Ramadana, a tak rozhodčí nařídil sedmimetrovýho hod ve prospěch Egyptu. (15:11)
28
A Reichmann udeřil! Balón vyslal do levého horního rohu, překrásná branka. (15:10)
28
Eldaraa minul, a tak útočí opět Němci. (14:10)
27
Reichmann dokázal propasírovat míč za záda brankáře Hendawyho. (14:10)
27
Dissinger minul bránu. (13:10)
26
Oddechový čas pro domácí přichází o několik vteřin později. (13:10)
26
To už ale svolal hlavní kouč oddechový čas, do konce poločasu zbývají čtyři minuty. (13:10)
26
Oddechový čas pro hosty. (13:10)
25
Místo aby Egypťané zatlačili při početní výhodě na Němce, tak nakonec udeřili němečtí házenkáři. (13:10)
25
Němci při útoků měníbrankáře Wolffa za Druxe, aby se tak dostali do lepší kombinace, v moderní házené je to poměrně častý jev a světové týmy ho často využívají. (12:10)
24
Němci budou hrát v pěti, Strobel si jde odpykat dvouminutový trest. (12:10)
22
Mezi úspěšné střelce se zapsal povedenou ránou i Drux. (12:10)
21
Vyloučení v týmu Německo (Dissinger). (11:10)
21
Vyloučení v týmu Egypt (Elderaa). (11:10)
21
O několik chvil ale opět snížil Shebib. (11:10)
21
Wiencek ale nechtěl dopustit vyrovnání Egypťanů, a tak po Weinholdově přihrávce vzal odpovědnost na sebe. A vyplatilo se! (11:9)
20
Velmi dobře hrající Elahmar se opět prosazuje. (10:9)
18
Sanad po přihrávce Elahmara dává gól. (10:8)
18
Mohamed nevystřelil přesně, a tak rychlý útok Němců vzápětí zakončil Wiencek. Němci odskakují na rozdíl tří branek. (10:7)
17
Genseihemer využil přihrávky od Dissingera a míč zakroutil nechytatelně k levé tyči. (9:7)
17
Shebib ale vzápětí snižuje. (8:7)
16
Druhý gól v zápase vsítil Hafner, který napálil míč do horní části brány. (8:6)
16
Wiencek vyzkoušel pozornost egyptského gólmana, střela ale letěla přímo doprostřed branky. (7:6)
15
Žlutá karta pro tým Egypt (Shebib). (7:6)
15
A opět pálí Sanad. Ten je v posledních chvílích při střelecké chuti. (7:6)
14
Vyloučení v týmu Německo (Pekeler). (7:5)
13
Elbassiouny pobídl skvělou přihrávku Sanada, který napálil míč k pravé tyči. (7:5)
13
K levé tyčí posílá svůj projektil Dissinger. (7:4)
12
Eissa ale nedává! (6:4)
12
Po brance ale německý hráč fauluje a oslabuje tak svůj tým na dvě minuty. (6:4)
11
Wiencek zaskočil brankáře přízemní střelou. (6:4)
11
Po několika neúspěšných pokusech přidává Elahmar konečně branku. (5:4)
11
A Mohamed pohrdl trestným hodem, německý brankář jeho střelu lapil. (5:3)
11
Žlutá karta pro tým Německo (Lemke). (5:3)
10
Vyloučení v týmu Egypt (Abouebaid). (5:3)
10
Aktivní Elahmar na druhé straně minul! (5:3)
9
A znovu udeřili Němci, Dissinger rychlou střelou překvapil brankáře soupeře. (5:3)
9
Hafner se prosadil sám. (4:3)
8
Gól vstřelil tým Německo (HAfne). (4:3)
8
Ve třetím egyptském gólu měl opět prsty Mohamed, který připravil dobrou palebnou pozici pro Shebiba, který mířil přesně do horní části branky. (3:3)
8
Reichmann tentokrát také nevyzrál na egyptského brankáře. (3:2)
7
Elahmarovu střelu likviduje pohotově Wolff. (3:2)
6
Po přihrávce od Dissingera prudce vystřelil Gensheimer, němci jdou opět do vedení! (3:2)
6
Vyloučení v týmu Německo (Drux). (2:2)
6
Z druhé strany prudce střílí Ramadan, který si už připisuje druhou branku v utkání. (2:2)
5
Po delší době dává branku Německo, když Elbassiouny zfauloval Reichmann, k míči se postavil Gensheimer, který s přehledem proměnil. (2:1)
4
Na obou stranách bylo několik nepřesností v kombinacích, ale ani jeden z týů z toho nedokázal vytěžit branku. (1:1)
2
A i Egypťané se už trefují, konkrétně hráč s příznačným jménem Ramadan, který vyslal nechytatelnou střelu k levé tyčce. (1:1)
2
Na druhé straně pálí Mohamed, ale brankář Wolff jeho pokus kryje. (1:0)
1
Jako první otevírá skóre střelou k pravé tyčce Reichmann, který zužitkoval přihrávku Pekelera. (1:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Závěrečné utkání v základní části turnaje svedou házenkáři Německa a Egyptu. Favoritem zápasu jsou podle sázkových kanceláří Němci, kteří také vedou celou skupinu B se šesti body. Hráči Egypta jsou na páté příčce se třemi body a potřebují nutně vyhrát nad Němci za dva body.

Německo:
Němci jsou zatím na prvním místě, ale se stejným počtem bodů jako druzí Slovinci. V nabité skupině si němečtí házenkáři nejprve poradili se Švédy v poměru 29:32, posléze porazili stejným výsledkem i sousední Polsko. Ve třetím utkání ve skupině ale nestačili na domácí Brazilce, se kterými prohráli 33:30. Proti Slovincům se ale vrátili na vítěznou vlnu, když zvítězili 28:25. Postup by jim už neměl ani v případě prohry uniknout.

Egypt:
Egypťané vstoupili do turnaje těsnou prohrou se Slovinskem 27:26, v následném utkání zaskočili Švédy a těsným vítězství o jednu branku brali nakonec dva body. Na Poláky ale už nestačili, prohra o osm gólů je odsunula na pátou nepostupovou pozici. V posledním odehraném duelu remizovali 27:27 s Brazilci, v odpoledním utkání budou hrát o všechno, pouhý bod jim k postupu nepomůže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.